9 Spaland-Oost krijgt in 1994 gestalte Nieuwbouw Havendijk nadert voltooiing Binnen acht jaar moeten er 1250 eengezinswoningen staan 'Pa, meer bollen poten, anders wordt 't geen boom' genda muaatKaamiJÊmmmwmmmmsmm Snei duidelijkheid over bouw IJsselhoeve-terrein Actie voor rookmelders Vrouw bedreigd door ex-vriend Autodieven achtervolgd Spijbelaars kopje onder Inbraken opgelost Benzinedief aangehouden Inbrekers aangehouden Vernieler opgepakt Langs deur met valse wensen Toekomstige bewoners van Babberspolder boos over woontoren Stadhuis open voor actie WÊËÊÊEWÊimi B 3 3® g| :'S 81 3 88 |3B: 13 0 l'M Verkeersprijs voor Ambacht Rotterdams Dagblad Maandag 13 december 1993 Schiedam - Een 28-jarige vrouw uit Schiedam is zaterdagavond op de Talmalaan door haar ex-vriend bedreigd met een vuurwapen. De raan, een 28-jarige Rotterdam mer, rwerd aangehouden. In zijn wening trof de politie een voor raadje munitie aan. Vlaardingen - De politie uit Spij- kenisse heeft vrijdagavond vanaf de A15 een personenauto achter volgd tot op de Burgemeester Heusdenslaan in Vlaardingen. Daar zagen de drie inzittenden kans uit te stappen en te verdwij nen. De wagen was op 6 december gestolen in Rotterdam. Schiedam - Politie-agenten heb ben vrijdagmiddag jacht gemaakt op twee jongens van 15 jaar die bij het viaduct van de Parkweg rondhingen. De jongens gingen er bij de nade ring van de agenten vandoor. Zij liepen zich echter vast bij een slootje. Tot verbazing van de agenten sprong het tweetal in de sloot. De jongens stonden tot aan het hoofd in het modderwater. Q^.fye.t bureau vertelden zij dat zij spijbelden. Maassluis - Met de aanhouding van een 22-jarige Maassluizer heeft de politie 14 inbraken in die gemeente opgelost. "Dp man werd op heterdaad be trapt bij een woninginbraak aan de Koningin Wilhelminalaan. Op het bureau bekende hij inbraken in nog eens vier woningen, zes in braken in winkels, één in een ga ragebedrijf en twee in de Grote Kerk. De gestolen spullen, onder meer video-apparatuur, sieraden en rookwaren, werden verkocht en van de opbrengst schafte de man zich verdovende middelen aan. Vlaardingen - Een 29-jarige Vlaar dinger is zaterdagavond opge pakt voor het stelen van benzine. De man had getracht op de Abel Tasmanlaan de dop van een ben zinetank van een auto te verwij- I deren. Een getuige waarschuwde i de politie. De Vlaardinger bekende een week eerder ook al eens benzine te hebben gestolen. Hij kreeg een proces-verbaal. Vlaardingen - In een textielzaak aan de Dr. Wiardi Beckmansingel heeft de politie gisterochtend ten 22-jarige Vlaardinger aangehou den. In een geparkeerde auto in de buurt werd de vermoedelijke handlanger van de inbreker aan gehouden, een 27-jarige man uit Vlaardingen. De politie trad op naar aanleiding van een telefoontje van een buurtbewoner. Hoek van Holland/Maassluis - Kort voor vier uur zondagochtend heeft de politie in Hoek van Hol land een man aangehouden die voor het politiebureau een aantal fietsen had omgegooid. Van een bouwkeet vernielde de man vervolgens drie ruiten. Vol gens de politie verkeerde hij on der invloed van drank. Hij zal de schade moeten betalen. In Maassluis arresteerde de poli tie twee jongens van 11 en twee van 16 jaar die op de P.J. Troel- straweg enkele ruiten van een oud gebouw hadden ingegooid. Maassluis - Twee jongens van ongeveer 11 jaar hebben zondag aan de Albert Schweitzerdreef wenskaarten onder valse voor wendsels 'verkocht'. De jongens belden aan en vertel den dat zij namens een Maasslui- se krant de nieuwjaarswensen kwamen overbrengen. De bezor gers van de bewuste krant heb ben echter nog geen kaarten uit gedeeld, bleek bij navraag. Schiedam - De nieuwbouwwijk Spaland in Schiedam blijft groeien. Nu de laatste woningbouwprojecten in Spaland-West in de verkoop gaan en het ernaar uitziet dat de bouwactiviteiten begin 1995 afgerond zullen zijn, wordt mogelijk komend jaar al begonnen met de realisatie van woningen in het oostelijk deel van het uitdijende woongebied. Het bestemmingsplan hier voor is door de gemeenteraad vastgesteld en ter goedkeuring bij de provincie ingediend. Met het in de verkoop gaan van de drie laatste koopprojecten komt de voltooiing van Spaland- West in zicht. Er komt nog één nieuwbouwproject bij. dat circa zestig appartementen en maison nettes in de vrije sektor bevat. Het project wordt gerealiseerd in het driehoekige gebied tussen de ontsluitingsweg Slimme Wate ring en de wijkjes Dc Akkers en De Vlinderhoven. In de loop van 1994 wordt het opgeleverd. Na dien worden in Spaland-West geen eengezinswoningen ge bouwd. Spaland-Oost is het gebied tussen dc woonbuurt De Velden en de Slimme Watering dat tijdelijk is ingeplant met snel groeiende bomen. De beplanting is aange bracht om het jarenlang braaklig gende terrein toch een functie te geven. In Oost worden vermoede lijk binnen acht jaar ongeveer 1250 huur- en koopwoningen ge bouwd. Zo'n zestig procent zal be staan uit eengezinswoningen, de overige veertig procent uit mai sonnettes en appartementen. Er wordt naar gestreefd een aanzien lijk deel van de koopwoningen aan te bieden in de prijsklassen van rond de twee ton. De vraag naar nieuwbouwwoningen met een dergelijk prijskaartje is erg groot. Verder zijn in het bestemmings plan opgenomen een voorziening met buurtwinkels, scholenbouw voor het basisonderwijs en wel- zijnsaccommodaties. Wanneer met het nieuwbouwproject wordt begonnen is nog niet precies be kend. Wel wordt verwacht dat eind volgend jaar de eerste wo ningen te koop worden aangebo den. In Spaland-De Velden wordt in het voorjaar van '94 begonnen met de bouw van dertig zoge noemde SOLI-woningen. Dc- wo ningen komen in een rij te staan, maar zijn zo geconstrueerd dat ze toch een vrijstaand karakter heb ben. Het project bestaat uit zeven premiekoopwoningen en zesen twintig vrije sektorwoningen. Door de uitbreiding van Spaiand is de totale woonproduktie in Schiedam de afgelopen jaren aan zienlij k gestegen. Vanal' 1991 wer den jaarlijks zo'n kleine vijfhon derd huizen aan de woningvoor raad toegevoegd. De dienst Ge meentewerken verwacht dat er komend jaar nog eens duizend woningen bijkomen. De meeste daarvan worden gebouwd in de stadsuitbreidingswijk. In het noordelijk stadsdeel en het cen trum staan respectievelijk 274 en 120 woningen op dc planning. In de overige wijken moeten cr to taal 604 nieuwe huizen bijkomen. Vlaardingen - De toekomstige be woners van het gebied rond Plein 1940 hebben de gemeente Vlaar dingen om een nieuwe in spraakronde verzocht. De kopers van de nieuwe woningen in de Babberspolder voelen zich bui tenspel gezet bij de voorgenomen bouw van de 65 meter hoge woon toren aan dit plein. Volgens voor zitter J. van Houwelingen van de koperstereniging *t Land van Suiker heeft de gemeente hen on voldoende gelegenheid gegeven bezwaar te maken tegen de komst van die toren, *t Baken geheten. Volgens voorzitter Van Houwelin gen heeft de gemeente hen niet of nauwelijks geïnformeerd over de komst van de woontoren. Boven dien waren de meeste kopers van de 42 koopwoningen in het zoge noemde tweede kwadrant, het ge bied tussen de Rotterdamseweg, Van der Duynstraat en de Am- manstraat, ten tijde van de be- zwarentermijn nog geen betrok kene, omdat zij hun aankoop nog niet gedaan hadden. Ook heeft het merendeel van de bewoners de aankondiging van de bezwa- rentermijn eerder dit jaar in de huis-aan-huisbladcn gemist. Ve len hebben de publikatiein Groot Vlaardingen niet gelezen en een aantal kopers heeft de krant niet ontvangen, omdat ze niet in Vlaardingen wonen. Belangrijkste bezwaar tegen de torenflat is de hoogte. De toekom stige bewoners van de Bab berspolder vinden de 22 lagen tel lende woontoren niet passen in een omgeving met laagbouw en vrezen dat het gebouw veel licht zal wegnemen. Daarbij zijn ze bang dat met de mogelijke inkijk vanuit de flat hun privacy in ge vaar komt. Het plan voor de bouw van 't Ba ken is begin van dit jaar door B en W en de commissie Stadsontwik keling goedgekeurd. Met project ontwikkelaar Geerlings BV on derhandelt dc gemeente over de uitvoering van het project. De bouw in de Babberspolder gaal gestaag verder. De huizen in het eerste kwadrant zijn klaar en de woningen tussen de Rotterdam seweg, Van der Duynstraat en Ammanstraat naderen hun vol tooiing. Voor de zomer kunnen de toekomstige bewoners hun pan den betrekken. Schiedam - De gemeente Schiedam doet mee aan de inter nationale actie ter ondersteuning van de inwoners van Bosnië-Her- cegovina en voormalig Joegosla vië. Zij doet dat door zaterdag 18 december het oude stadhuis open te stellen voor het ondertekenen van een solidariteitsverklaring of het geven van geld voor de actie 'Dekens en bescherming voor Bosnië'. Het grootste deel van de op brengst wordt direct ingezet voor noodhulp aan burgers die de win ter moeten zien te overleven. Een klein deel ervan wordt besteed aan projecten die erop zijn gericht de vredesinitiatieven van de bur gers in voormalig Joegoslavië te ondersteunen. De nationale coördinatie van de internationale actie is in handen •'an het Platform Gemeentelijk Vredesbeleid (PGVj, een samen werkingsverband van gemeenten die lid zijn van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De campagne 'Dekens en bescher ming voor Bosnië' wordt gevoerd door de PGV, de Raad van Kerk en, Stichting Oecumenische Hulp en Mensen in Nood. Het stadhuis aan de Grote Markt is tijdens dc actiedag van 12.00 tot 16.00 uur open. De grond van het 'Volksbos' bevat sinds zaterdag tienduizend bloembollen. Vrijwilligers hebben ze gepoot. Foto Roet Dijkstra Vlaardingen - Gewapend met een schop hebben demon stranten tegen de vuilstort in het Lickebaertgebied zater dag tienduizend bloembollen gepoot in het zogenoemde Volksbos. Jong en oud trotseerden de kou. En hadden lol. Terwijl een wat oudere man zich afvroeg of de oranje kleu rige scherven die hij vond 'oudheidkundige voorwerpen' zouden zijn. concludeerde een peuter dat er in een gat meerdere bollen gestopt moesten worden. ..Anders wordt het geen boom." Een jaar geleden begonnen zevenduizend bewoners uit Vlaardingen en Maassluis met de aanleg van het Volksbos in het Lickebaertgebied. Inmiddels staan er zestiendui zend bomen en struiken op de plek waar een afvalstcrt ge pland is. Rond de acacia's, berken, eiken en essen zal in het voorjaar een grote veld met narcissen tevoorschijn komen. Want daarvan zijn bollen de grond in gegaan. Samen met de kernploeg van zestig mensen warmden de poters zich eerst even op in een grote tent, waar ze genoten van soep en een hartverwarmend bandje. Daarna kochten de natuur liefhebbers voor vijf gulden een papieren zak vol bollen. Een tweede zak kregen zij er gratis bij. Het was zwaar werk om de grond los te scheppen, zo was te horen. „AJs het gevroren had, was het makkelijker ge weest," wist een van de poters. Maar met elkaar lukte het best. Een spa diep, voetje uit elkaar en het puntje omhoog was het credo. De actievoerders geloven stellig dat de afvalstort er niet meer komt. Recreatieschap Midden-Delfland is echter nog voorstander van een afvalberging in het Lickebaertgebied. Het recratieschap baseert zich daarbij op financiële over wegingen: zij gaat uit van dertig miljoen aan inkomsten uit de stort. Schiedam - Er is veel plat ge gooid in De Gorzen, maar de Hei lig Hartkerk aan de Lekstraat in Schiedam is fier overeind blijven staan. Nu de nieuwbouwwoningen uit de grond zijn gestampt, vormt het monumentale bouwwerk echter een schril contrast met de rest van de opgeknapte wijk. Door de moderne woningen lijkt de kerk te zijn verstopt. Belangstelling is er volop voor de nieuwbouw. Zeker als men daar bij een riant uitzicht krijgt op de Nieuwe Maas cn bij helder weer tot ver in Rotterdam kan kijken. Huurwoningen Maashovc, het appartementen complex aan de punt van de Ha vendijk is vrijwel volledig be woond en met de bouw van Maas zicht, een soortgelijk complex maar dan met huurwoningen, is inmiddels begonnen. Medio 1995 moeten de eerste huurders er hun intrek in kunnen nemen. De daar schuin achter gelegen premie-appartementen zijn als zoete broodjes over de toonbank gegaan. Alle 42 woningen zijn ver kocht en een gedeelte is inmid dels opgeleverd. In februari wordt het nieuwbouwproject aan de Merwedestraat afgerond met de oplevering van nog eens achttien S&? -]gs •Ssg - 333 §|g|g Het nieuwbouwcomplex van achttien vrije sektorappartemen- ten aan de Merwedestraat. De woonkamers hebben een panora ma-uitzicht op de Nieuwe Maas. drie- en vier kamerappartemen ten. Ze worden verdeeld over zes verdiepingen en kosten 217.000 gulden. De woonkamers hebben een panorama-uitzicht. Met het bouwplan aan de Merwe destraat worden de puntjes op de i gezet van een reeks nieuwbouw- activiteiten nabij de Buitensluis. Aan de Ridderkerkse-. Rijn- en Lekstraat zijn zo'n tweehonderd nieuwe woningen gerealiseerd. Het voormalige Gusto-terrein aan de overkant van de Voorhaven is 'omgeturnd' tot een modern be drijvencomplex. Den Haag/Vlaardingen - De Raad van State maakt vandaag bekend of mag worden begonnen met de bouw van zestien eengezinswo ningen op het terrein van de voor malige IJsselhoeve in Vlaardin gen. Omwonenden maakten vrij dag op een hoorzitting bij de Raad van State nog eens duidelijk waarom ze om schorsing van de bouwvergunning hebben ge vraagd. Volgens woordvoerder Ben van Haren gaat volkomen on nodig een mooi stuk groen in de gemeente verloren. ..Elders in Vlaardingen zijn nog diverse lo- katies waar volgens het bestem mingsplan huizen mogen worden gebouwd." Gemeente-woordvoerder Paul Ottoiini liet daarop weten dat die lokaties dan ook allemaal in stu die zijn. „Er is in Vlaardingen geen ruimte voor nieuwe wijken. Verdichting van de bebouwing in het stedelijk gebied is de enige mogelijkheid om aan de vraag naar woningen te voldoen." Van Haren liet daarop weten dat de cijfers die de gemeente presen teert over de vraag naar woningen en het geringe aantal koopwonin gen in de gemeente al vijf jaar oud zijn en dus achterhaald. Ook wees hij erop dat de gemeente raad nog onlangs heeft uitgespro ken dat de gemeente niet per se hoeft te groeien. Op het IJsselhoeve-terrein zullen -als het bouwplan overeind blijft - meer bomen moeten wor den gerooid dan de gemeente aanvankelijk wilde. Dat is een ge volg van de bodemsanering die nodig wordt geacht. Overigens liet een van de toekomstige bewo ners weten dat in de tuinen rond de te bouwen woningen wellicht meer bomen komen te staan dan nu het geval is. Raad van State- rechter mevrouw mr. C. Ligtclijn- van Bilderbeek beperkte zich tij dens de hoorzitting tot het stellen van een aantal feitelijke vragen. Hoek van Holland - De Hoekse vrijwillige brandweer heeft inge haakt op een actie rond rookmel ders. Dc Rotterdamse brandweer wil de rookmelders, die overigens al jaren op de markt zijn, in zoveel mogelijk huizen geplaatst zien. 'Rookmelders redden levens' is de slogan, want jaarlijks vallen in Nederland door brand in wonin gen ongeveer zestig doden. De brandweer meent dat een groot deel van die slachtoffers had kun nen worden gered als er een rook melder in huis was geweest, üe voertuigen van de Hoekse brandweer zijn voorzien van stickers waarop de rookmelder wordt aangeprezen cn er is een prijsvraag georganiseerd waar mee een rookmelder gewonnen kan worden. Maandag 13 december SCHIEDAM Magnalia Deïkerk. Info-avond voor aanstaande ouders. 20.00 uur. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Deo Cantemus. 20.00u. KI.z. I Musici, 20.15u. Rot-,, terdamse Schouwburg Gr.z. Sara- fina! 20.15U. Dizzy. Tribute to Dizzy (Gillespie), 21.30u. De Twijfelaar. Brem Brèm. 22.00u. Theater Zuid plein Gr.z. Kees de jongen, 20.15u. Lantaren/Venster. Jonge Dans 2. Erasmus Universiteit, Overleven in de Biosphere 2, lezing, 16.30u. Zaal De Unie. Mind the Gap, 20.30u. Dinsdag 14 december SCHIEDAM Dienstencentrum De 4Molens. Kerstconcert. 10.00-12.00uur. Po dium. Jamsessie, 21.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Little voices (muzikale komedie). 20.15 uur. Em- mauskerk. Info-avond voor aan staande ouders, 20.00 uur. MAASSLUIS Stadhuis. Gemeenteraad. 20.00 uur ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Deo Cantemus, 20.00U. De Evenaar. Erguner Sufi Ensemble, 20.15u. Dizzy. Sticks Strings, 22.00u. Theater Zuidplein Gr.z. Claire Obscure, 20.15u. Luxor Theater. Mini Maxi, 20.15u. Lan taren/Venster. Jonge Dans 2. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The dis tinguished gentleman' (al) dag. 11.45-14.15-16.45-19.15- 21.45. Alhambra 2: The Fugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca lypso 1: "Aladdin(al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Farewell to my Concubine' (al) dag. 1.15-5- 8.30. Calypso-3: 'The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30 Cinerama 1: 'Ju rassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: The Crush' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: Tma' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Nightand the ci- ty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: 'The real McCoy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Corso: 'Alad- din' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: Sharks' (al) dag- .beh.ma. 2-8.30, za.zo. ook 4. 'Het grote Barriere Rif' (al) dag.beh.ma.: 3-7.30, za.zo. ook 1. 'Secret life on earth" (al) za.zo. 12, Lantaren/Ven ster 1: The wedding banquet' dag.8-10.15. Venster 2: 'Hellza- poppin dag. 7.30. di.10. 'Die dritte Generation' do.9.30, 'Der Amerika- nischer Soldat' vr.9.30. 'Bolwieser' za.9.30. 'Die bittere Tranen der Pe tra von Kant' zo.ma.9.30. 'Quereile' wo.9.30. Venster 3: 'Romance de Valentia' dag. 8. Trahir' dag. beh- .ma.10. Sneak Preview ma. 10. Venster 4: 'Het is een schone dag geweest' dag. 8. Trois couleurs: bleu' dag. 10. 'Les nuitsfauves' zo.2. Lumière 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumière2: The Firm' (16) dag. 1.15- 4.45.8.15. Lumière 3: 'RisingSun' (12) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Pleasures of innocence' (18) dag. 12. door!.voorst. Thalia: 'Hard Tar get' (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Hard Target' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Sliver' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: The wed ding banquet' vr.za.00.30. Venster 2: 'A kind of family' vr.24. 'Voices from the front' za.24. Venster 3: 'Anton ia Jane' vr.24 'Where the an gels fear to threat' za.24Venster 4: Together alone' vr.24. 'Les nuits fauves' za.24. Kindermatinees: Venster 1: Tom en Jeny' zo.wo.2.30. Venster 3: 'Lotta uit de Kabaalstraat' zo.wo.2.30. Vlaardingen - De werkgroep 'Am bacht is ook voor de kinderen' is door het Provinciale Orgaan voor de Verkeersveiligheid (POV) ge nomineerd voor de verkeersvei- ligheidsprijs van de provincie Zuid-Holland. De werkgroep wordt beloond voor haar inspan ningen om de wijk Ambacht veili ger voor kinderen te maken. Een aanmoedigingsprijs heeft Am bacht al binnen. Op 15 december wordt bekend gemaakt welke deelnemers ook een geldprijs in de wacht slepen. De werkgroep uit Ambacht is door de gemeente Vlaardingen bij het provinciale orgaan voorgedra gen. Het gemeentebestuur meent dat een groep ouders en kinderen zich op bijzondere wijze heeft in gezet om de verkeersveiligheid te verbeteren. De aanhoudende in zet van de betrokkenen heeft er volgens de gemeente toe bijge dragen een zogenoemde 30-kilo- meterzone in een groot deel van de wijk is ingevoerd. Ook is cr een oversteekplaats op de schoolroute van driehonderd kinderen uit de wijk gemaakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1