Waterweg 13 Con ^rrentie doet intrede in het welzijnswerk Sloop van opstallen Wiltonterrein grootste klus uit Biks geschiedenis A Miljoenenorder levert sloper slapeloze nachten op genda Kunst achter de dino Literair optreden van Herman Pieter de Boer Graveeractie krijgtvervpig Receptie voor kwart eeuw overheidsdienst Ouderenwijzer sluit Jaar van Ouderen af Gratis lekkers proeven Kunstenaar houdt informatiedag Rotterdams Dagblad Dinsdag 14 december 1993 December is een maand waarin veel cadeaus worden gekocht. De Stichting Kunstwerkt is daar met de Kunstbeurs 1993 op ingespron gen. Op zich geen' slecht idee om als kunstenaars commercieel te werk te gaan, De tijd is voorbij dat met een ezel en palet onder de arm een idyllisch dorpje werd opgezocht om na maanden afsluiting van de dagelijkse beslommeringen te 'scheppen'. Anno '93 moetje als kunstenaar iets aan PR doen en je werk aan de man brengen, Niet wachten op een aanbod van een museumdirec teur, maar de boer op. Logisch dat een kunstenaar die zich met zijn o£,haar artistieke kwaliteiten bezighoudt vaak geen kaas gegeten Jweft van commercie. Dat geeft ook niet, want er bestaan allerlei *BBbhtingen en adviesbureaus die zich hebben gespecialiseerd in kunstverkopen. Zo beoogde de Stichting Kunstwerkt tijdens de Kunstbeurs in het Stedelijk Museum 33 Schiedamse kunstenaars en 15 'gastkunste- naars' in contact te brengen met potentiële kopers. Een goed initia tief, gepland in een gunstige periode. Na twee geslaagde beurzen in voorgaande jaren zou je van de stichting ook niet anders verwachten. Qua commercie zit de stichting nu op het niveau van een gemiddelde J*yftnkelier, zou je zeggen. Qua artisticiteit niet. Qua artisticiteit zit de Stichting Kunstwerkt zelfs ver beneden het peil van de gemiddelde winkelier. Want wat kwam er vorige week voor uitnodiging de brievenbus inrollen en wat was er in de hele stad op aanplakbiljetten te zien? Een afbeelding van dino! Alle winkeliers, uitbaters, reisbureaus, kortom alle mensen die hun pprodukten aan de man proberen te brengen hebben de dino-fase al achter de rug. De stichting kwam evengoed met een dino-uitnodi- ging voor de kunstbeurs op de proppen, En was het nou nog een hele mooie dino, eentje die je nog niet gezien hebt, een kunstdino die je zeker aan je verzameling moet toevoegen, nee het is een kleurloze dino die een kind zou overslaan in een kleurboek. Er gaat werkelijk niets van uit Misschien was dat de diepere beteke nis? Laten we het hopen want als het werk van de kunstenaars van de Stichting Kunstwerk die blijkbaar allemaal achter dit ontwerp staan, van hetzelfde niveau als deze uitnodigingskaart is, zijn J 'Schiedammers beter af met een rondje Hoogstraat om etalages te be kijken dan met een kunstbeursbezoek. NATHALIE LANS Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden De man achter hits als 'Annabel' en 'Visite' is op 17 december te gast op de derde schrijversavond in de bibliotheek aan het Bachplein. Schrijver en songwri ter Herman Pieter de Boer zal op zijn bekende, aan stekelijke wijze enkele korte verhalen uit eigen werk voorlezen. Bekend werk van De Boer is onder meer 'De dikke de Boer', 'De motorengel' en 'Het damesorkest'. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Openbare Biblio theek en boekhandel Mercurius en kosten ƒ7.50 gul den, De aanvang is 20.15 uur. Schiedammers die tijdens de graveerdagen eerder deze. maand,.niet.jpj-d® .gej^genheid waren of de wachttijd,te.lang vónctenj krijgen nog een keer de kans Am het kentekennummer van hun auto in de ruiten te laten graveren. Vrijdag 17 en zaterdag 18 december zijn het voorlichtingsteam van de politie en de graveur weer present op respectievelijk het Emma- en Bachplein, Op vertoon van rij- en kentekenbewijs kan men voor een tientje de auto onderhanden laten nemen. Bij de informatiekraam van de politie kunnen radio-casset terecorders worden, voorzien van postcode en huis nummer. De actie wordt op beide dagen gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055.' Telefax 4349754 SpOrtredaC- 't^l 'ff -DonaldBax Telefoon 2340055 Na 25 jaar trouwe dienst aan de overheid neemt hij afscheid. P.J.M. Lam, jarenlang als chef van de afde- ling,Personeel en Organisatie bij de Dienst Gemeen tewerken actief, gaat deze week met de VUT. Lam he^ft zich de laatste jaren voornamelijk bezig gehou den met de reorganisatie van deze gemeentelijke dienst. Voor hem wordt vrijdag een receptie gehou- het Stadskantoor. Collega's en bekenden kun- .neh hem tussen 16.00 en 17.15 uur de hand drukken in het gebouw aan de Emmastraat. Vlaardingen Ter afsluiting van het Jaar van de Ouderen overhan digt de Stichting Raad voor het Ouderenwerk woensdag het eerste exemplaar van De Ouderenwij zer aan burgemeester Stam. Dat gebeurt in verzor gingstehuis De Wetering. In deze derde uitgave van dit boekje staan voorzieningen, regelingen en in stanties voor ouderen Bij de afsluiting wordt door een afgevaardigde van het Fonds Zomerzegels een bijdrage overhandigd aan. de coördinator van de dienstencentra voor de nieuwe ouderencentra Babberspolder en Soenda. Liefhebbers van kerstbanket die een voorschot wil len nemen op de komende feestdagen kunnen te recht bij de winkels van de Echte Bakkers in de re gio. Daar wordt vrijdag een 'Nationale Proefdag' ge houden. Typische kerstprodukten zoals roomboter- amandel kerstkransen en kerststollen kunnen gratis worden geproefd. Ruim driehonderd bakkers doen mee. In Vlaar dingen kan men proeven bij de Echte Bakker aan de Hoogstraat en Professor Rutgenstraat. Beeldend kunstenaar Gerard Beijn houdt zaterdag een informatiedag op het Maassluise Instituut voor Bouwkunst Ontwikkeling aan de Mesdaglaan. Beijn verzorgt in zyr. functie van directeur van dit instituut vanaf 14 00 uur een lezing over de nood zaak van bouwkunst en over de opleiding tot bouw kunstenaar. Architecten, kunstenaars en andere be langstellenden kunnen vanaf 9.00 uur de ateliers en coilegeruimten bezichtigen en een praatje aankno pen met studenten en docenten. Vlaardingen - De opbouwwerker met een voorkeur voor spijker- goed en lang haar zal, wil hij mor gen nog van een broodwinning zijn verzekerd, ijlings een resty ling moeten ondergaan. Zonder een goed zittend kostuum en een modieus kapsel zijn z'n overle vingskansen gering. Dat is, enigszins gechargeerd weergegeven, het beeld dat Peter de Pagter schetst van de toekom stige welzijnswerker. De Pagter, vermoedelijk nog tot 1 april 1994 interim-directeur van de \1aar- dingse stichting WeMjn '90, is er van overtuigd dat de samenleving anno 1993 geen behoefte meer heeft aan gesubsidieerde be roepskrachten die zich volledige identificeren met de problemen van anderen. Welzijnswerkers zijn in zijn visie deskundigen die problemen analyseren en daar een min of meer afstandelijke aanpak op loslaten. De geenga- geerde opvattingen uit de jaren zestig 2ijn passé. Voorgoed. De Pagter staat in die opvatting niet alleen. „Vrijwel iedereen in Zuid-Holland zit op die toer. Wij moeten daar adequaat op insprin gen. want het gaat heel snel, die ontwikkeling. Je mag niet achter blijven, anders lig je eraf." En dat kan gevaarlijk zijn, want de tijd dat gemeentebesturen on bekrompen bedragen richting welzijnswerk sluisden, is voor goed voorbij. De subsidiekraan gaat steeds verder dicht. De in stellingen zullen een groot deel van hun inkomsten zelf moeten verdienen. Prikkel Omdat die opvattingen ook in an dere gemeenten dan alleen Vlaar dingen leven, valt te voorzien dat de welzijnsinstellingen eikaars concurrent zullen worden. De eer ste tekenen dat dit ook daadwer kelijk zal gebeuren, hebben zich al aangediend. Een 'zusterorgani satie' van Welzijn '90 uit een van de Rijnmondgemeenten -De Pagter wil niet zeggen welke- tracht m Vlaardingen al opdrach ten te verwerven. In zekere zin is de waarnemend directeur van Welzijn daar zelfs blij mee, al vindt hij uiteraard wel dat zijn organisatie moet voorko men dat anderen onder de Vlaar- dingse duiven schieten. „Maar het is wel een prikkel die ons doet beseffen dat we voortaan voor ons eigen voortbestaan moeten knok ken." Bang dat de medewerkers van Welzijn '90 het onderspit zullen delven in de komende concurren tiestrijd is De Pagter niet. „Wij hebben kwaliteit genoeg in huis." En de medewerkers zelf staan volgens De Pagter min of meer te trappelen om volgens de nieuwe werkwijze aan de slag te gaan: „Het hele personeel heeft zich uitgesproken voor het be drijfsplan waarin deze koers wordt uitgezet Kennelijk be stond de behoefte deze overstap temaken." Rigide De Pagter is ervan overtuigd dat ook als Wekijn '90 niet was 'ont ploft' na het geruchtmakende on derzoek van organisatiebureau ODRP (waar hij zelf overigens op de loonlijst staat), er eerder vroeg dan laat een soortgelijke koers wijziging als hij nu voorstaat uit de bus was gekomen. De oude, ri gide aanpak van het werk die Welzijn '90 onder de inmiddels ontslagen George Herders voor stond, is volgens De Pagter ge woon met meer te handhaven. „Het schrappen in subsidies voor het sociaal-cultureel werk is al ja ren aan de gang, Dan ontkom je niet aan een discussie over de herijking van je taken." Zakelijkheid en welzijnswerk zijn voor De Pagter geen tegenstrijdi ge begrippen. „Waarom zouden die twee elkaar niet verdragen? Het principe dat wij bepaalde groepen in de samenleving on dersteunen, begeleiden en advi seren blijft hetzelfde. En of je dat nu in Vlaardingen doet of in Gro ningen, maakt niet uit Je des kundigheid blijft dezelfde en de thema's vaak ook. De problemen van bijvoorbeeld migranten zijn met lokaal gebonden. En je kunt je werk nog steeds met veel ge voel doen." Concurrentie kan zelfs, meent De Pagter, de kwali teit van het welzijnswerk verbete ren. „Het gaat tenslotte om je ei gen overleven. Je moet kwaliteit leveren, anders lig je eraf." Outsiders De introductie van een nieuwe werkwijze is niet de enige maatre gel die in het bedrijfsplan wordt aangekondigd. Welzijn '90 krygt ook een nieuwe directeur en dat mag wat de Pagter betreft best ie mand zijn die niet uit het wel zijnswerk afkomstig is. Leiding gevende en coördinerende kwali teiten zijn van groter belang. Ook het toekomstige bestuur kan in zijn visie uit outsiders bestaan. „Ze hoeven niet per definitie uit Vlaardingen te komen. liever niet zelfs, want we willen, als het enigszins kan, voorkomen dat er weer belangengroepjes ontstaan Daar zitten we hier niet echt meer op te wachten." Onbekend is nog onder welke naam Welzijn '90 volgend jaar zijn nieuwe start zal maken. Het pre dikaat SAMA (Stichting Advise ring en ondersteuning in Maat schappelijke Aangelegenheden) is bij nader inzien toch niet als erg aansprekend beoordeeld. „Die naam klinkt toch wat te gekun steld." aldus De Pagter. Maar het vroegere 'Welzijn '90' handhaven is uitgesloten. „Die naam moet gewoon weg, die heeft een nega tieve klank gekregen." Door Evert Nijkamp Schiedam - Het voormalige Wilton Fijenoordterrein in Schiedam doet denken aan het Rotterdamse stadshart kort na de Tweede Wereldoor log. Een kale, sombere vlakte met her en der een berg puin. Drie rode graafmachines van sloopbedrijf Bik hakken in op de blokken beton die nog bo ven het maaiveld uitsteken. Het werk'rit er voc^elslopers bij-, na op. Voor Kerstmis inoefen de laatéfe* 'geeuwenop het oude werfterrein bij de Vlaardingerdijk met de grond geiijkzijn gemaakt. Dand&ihet nóg een kwestie van cpmnruimen/fi 'Tl 'Directeur Leen Bik (56) van het gelijknamige Lekkerkerkse sloopbedrijf is tevreden over de manier waarop zijn mensen het werk uitvoeren. Hij verwacht ook niet anders. „Ik wil gewoon per fect werk afleveren zodat ik aan het eind van de rit tegen de ge meente kan zeggen: heren het was leuk, maar nu is het toch echt voorbij De voormalige nieuwbouwwerf van Wilton Fijenoord wordt kaal geslagen. Sinds begin september is de firma Bik bezig met de sloop van bijna vijftig monumentale loodsen en gebouwen op het ter rein om de weg te effenen voor het nieuwe bedrijvenpark Vijf- sluizen. Maar de voorgeschiedenis van de sloop bevat niet minder obstakels dan het terrein zelf. Aan de sloop ging een lange weg van lobbyen vooraf. Samen met vier andere ondernemingen meldde de firma Bik zich in 1988 voor de miljoe- nenorder van de gemeente Schiedam. Pas een halfjaar gele den kreeg hij uitsluitsel over het slopen van de oude scheepswerf. Het is de grootste opdracht voor het bedrijf in zijn ruim dertigjari ge geschiedenis. Bik is opgelucht. „Ik heb er veel nachten slecht om geslapen. Hoe wel we in veertig gemeenten pe zen, is het niet makkelijk in deze tijd met slechte conjunctuur een sloopbedrijf te hebben. En de eco nomie wordt komende jaren vol gens mij nog slechter. Ook stellen de gemeenten steeds hogere ei sen bij het storten van puin. Vol gend jaar gaan de stortkosten zelfs met twintig procent om hoog. Daarbij zijn er m de regio nu ook bedrijven bezig die ver on der de prijs werken. Hoe ze het doen, mag Joost weten, maar daar valt bijna niet tegen op te boksen. En hoewel er niet zo veel sloopbe drijven zijn die een karwei van deze grootte aankunnen, moet je toch opgelucht ademhalen als je zo'n order binnensleept." Obstakels Leen Bik kent het terrein van Wil- ton-Fijenoord nog uit de tijd dat hij als kok op verschillende Ne derlandse schepen de zeven zeeen bevoer. Op één van die rei zen was 'zijn' schip genoodzaakt om enige tijd in een dok van de Schiedamse scheepswerf door te brengen. Na zijn zeemanstijd leg de hij zich m 1961 op het slopen toe Met zeven dagen per week werken bouwde hij zijn bedrijf op tot een onderneming met vier vestigingen en met zestig werk nemers. Slopersbedrijf Bik is bovenal een familiebedrijf. Beide zonen wer- Trots toont directeur Bik van het gelijknamige sloopbedrijf de brokstukken van de oude Duitse bunker. Voor de kerst moeten alle gebouwen op het voormalige terrein van Wilton-Fijenoord met de grond gelijk zijn gemaakt. Foto Roei Dijkstra ken in de firma en hebben veel van de uitvoerende taken overge nomen. Toch houdt hij zelf nog een flinke vinger in de pap, want Leen Bik is altijd een man van de praktijk gebleven. Maar tot zijn spijt moet hij de laatste tijd meer en meer van het veldwerk uit handen geven, omdat hij steeds moeilijker ter been is Een ader vernauwing in zijn onderbenen maakte jaren geleden twee pro theses noodzakelijk en die spelen hem dikwijls parten. Nog maar zelden is hij op de sloopterreinen te vinden. Funderingen De sloopwerkzaamheden op het voormalige Wilton-Fijenoord be horen eigenlijk vóór het einde van het jaar klaar te zijn, maar die tijdslimiet wordt niet gehaald. Bik streeft nu naar halverwege fe bruari om alle gebouwen plat te hebben en de grond tot anderhal ve meter op obstakels om te spit ten. Het werk heeft vertraging op gelopen doordat er een aantal funderingen is aangetroffen waarop de slopers niet gerekend hadden. Ook vandaag loopt het slopen vertraging op. De motor van de grootste dieplepel-graaf- machme ('de grootste van Neder land') begeeft het recht onder de ngen van directeur Bik „Een te genslag van ruim een ton," ver zucht Bik „En dan hebben we het nog niet eens over de arbeidskos ten. Voordat er een nieuwe motor inzit, is het zo vrijdagavond Maar met alleen de sloopomstan- digheden spelen het bedrijf par ten. Het slechte weer draagt ook zijn steentje bij. De regen komt soms met bakken uit de hemel vallen en dat is funest voor de sloop. Liever heeft Bik vier gra den vorst d»n deze weersomstan digheden. De graafmachines en bulldozers zakken door hun enor me gewicht weg in de drassige grond, terwijl het terrem met vorst in de grond goed begaan baar is. „Drie weken regen levert ons twee weken vertraging op," stelt Bik, terwijl 2ijn jongste zoon verkleumd de bouwkeet binnen komt voor een kop koffie. Zijn werknemers stuurt directeur Bik op regenachtige dagen naar het Boerhaaveplein om te helpen by de sloop van een aantal hui zen. Zowel op dit plein als op de werf moeten de gebouwen op aan dringen van de gemeente voor de Kerst plat liggen. Op het Wilton- terrein betekent dit dat nog een loods en twee kleinere gebouwen weg moeten. En dan nog een bun ker. Bik heeft haast. De tijd dringt en hij weet dat als hij lan ger wacht allerlei 'geboefte' voor de deur staat om met kerst brand in de panden te stichten. „Daar is de gemeente huiverig voor en dus zetten we alles op alles om die li miet te halen. En dat gaat ook luk ken Kan met, bestaat niet, is myn devies." Bunker Het object dat met de sloop de meeste problemen zal geven, is de Duitse bunker uit de Tweede Wereldoorlog. Leen Bik heeft er varing met de sloop van bunkers, want in Vlissingen heeft hij er ooit eens 27 met de grond gelijk gemaakt. Het lichtste gedeelte van de bunker op de werf is in middels weggebroken en dat viel hem mee. Bik verwachtte zwaar- metalen rijplaten en spoorrails in het beton aan te treffen, maar vond tot nu toe slechts wat schroot. Anders dan hij voorzag op een strategisch zo belangrijke plaats als het oude scheepswerf terrein. „Maar je weet nooit watje nog tegenkomt," merkt hij op. Die Duitsers gebruikten van alles in oorlogstijd: in Vlissingen trof fen we zelfs bedspiralen in het be ton aan." Als het aan Bik ligt, wordt het wit te gevaarte met explosieven opge blazen. Het laten exploderen van de bunker zou een feestelijk tint je geven aan het einde van de sloopwerkzaamheden. Zijn idee is niet origineel. In Vlissingen heeft hij het eerder uitgevoerd met de laatste van de 27 bunkers die hij daar sloopte. Onder toe ziend oog van uitgenodigde ge meenteraadsleden ging de bun ker de lucht in. Over de mogelijk heden op het Wiltonterrein heeft hij tot nu toe slechts voorzichtige contacten gehad met de gemeen te Schiedam Voor fouten uit het verleden wil hij in ieder geval waken. In Vlis singen glipten twee kleine brok- stukjes door de beschermende laag die rond de bunker was ge- spanne^ en kwamen een kilome ter verder terecht. Daar verniel den ze de dakpannen van twee woningen. Dat zal hem dit keer niet overkomen „Mijn oudste zoon is springmeester en die weet wat hij doet Wel erkent hij met een ander pro bleem te worstelen. De oude be- dnjfsschool van Wilton-Fijenoord staat op nog geen vijftien meter afstand van de bunker en wordt nog steeds gebruikt. „Het zal dus een precisiewerkje worden." Leerschool De klus op het Wilton Fijenoord terrein wordt een van zijn laatste. Leen Bik wil afbouwen en binnen twee jaar de scepter overdragen aan een aantal van zijn naaste me dewerkers. Het bedrijf zal dan op gesplitst worden in vier gespecia liseerde onderdelen met vier ver schillende mensen aan het hoofd Hij is het zat, maar wil er niet eer der uitstappen voordat hij zeker weet dat het goed zal gaan met het bedrijf. Na zijn pensionering wil Bik zich toeleggen op zyn passie van wel eer. koken. Zijn vrouw heeft een restaurant in Krimpen aan den IJssel en hij mag in de keuken graag een oogje in het zeil hou den. Ook wil hij de laatste hand leggen aan een boek over zijn le ven Leen Bik concludeert dat het een harde leerschool voor hem ge weest is. „Maar," voegt hy toe, „als ik zo in mijn omgeving kijk, dan komen ae meeste mensen met een zware achtergrond goed terecht." j B. d dAiiSl Dinsdag 14 december SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Little voices (muzikale komedie), 20.15 uur. Em* mauskerk. Info-avond voor aan staande ouders, 20.00 uur. MAASSLUIS Stadhuis. Gemeenteraad. 20.00 uur ROTTERDAM De Doelen DeoCantemus, 20.00u. De Evenaar. Erguner Suft Ensem ble, 20.15u. Dizzy. Sticks &Stnng&, 22,00u. Theater Zuidplein Claire Obscure. 20.15u. Luxor Theater. Mini Maxi, 20.15u. Lantaren/ Venster. Jonge Dans 2 Woensdag 15 december SCHIEDAM De Stuurhut (Nijhoffpfóin 20). Spreekuur CNV, 14.00 uur. Passa ge Theater. Hakim (jeugdvoorstel ling). 14.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Paiy Poppins (film). 14.00 uur. Music in motions. 20.15 uur, Dienstencentrum West. Kerstviering, 13.30 uur. Bar- daneïng Hallo. André Hazes, 21.00 uur. MAASSLUIS De Schuurkerk. Cees Brandt (kin dertheater), 14.00 uur. Zaal De Sluis. Info-avond voor aanstaande ouders. 20.00 uur. ROTTERDAM De Doelen Rott.Philh. Orkest, 12.45u. The Credo Singers, 20.00u. De Twijfelaar. Carlos Salsa Descar- ga. 22.00u. Doelencafé. Latin Jam Session, 22.15u. Theater Zuid plein. Claire Obscure, 20.15u. Leb bis en Jansen. 20.30 en 22.30u, Rotterdamse Schouwburg De Stil le Grijzen van een Winterse dag in Oostende, 20.15u. Luxor Theater, Mini Maxi, 20.15u. Lantaren/ Venster. Jonge Dans 2. Romeyns- hof. Kleine Nemo, 14.00u, Wfjkge- bouw De Focus. Platvoet en zijn vnendjes. 14.00u. SKVR-Muziek- school Centrum-West. Open Po dium. 16,00u. Zaal De Unie. Mo- dekafee, 20.00u. Correct Studio Café. Open Talenten Podium, 21.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The dis tinguished gentleman' (al) dag. 11.45-14.15-16.45-19.15- 21.45. Alhambra 2: 'The Fugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca lypso 1: 'Aladdm' (af) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Farewell to my Concubine' (al) dag. 1,15-5- 8.30. Calypso-3: 'The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30 Cinerama 1: 'Ju rassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: The Crush" (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: Tma' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Night and the ci ty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: 'The real McCoy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Alad din' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) dag- .beh.ma. 2-8.30. 'Het grote Barnere Rif (al) dag.beh.ma. 3-7.30. Lanta- ren/Venster 1: The wedding ban quet'dag.8-10.15. Venster 2: 'Hel- Izapoppin dag.7.30. Venster 3: 'Ro mance de Valentia' dag. 8. Trainr' dag. beh.ma.lO. Sneak Preview ma. 10. Venster 4: 'Het is een scho ne dag geweest' dag. 8. 'Trois cou- leurs: bleu' dag. 10, 'Les nuits fau- ves' zo.2, Lumière 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'The Firm' (16) dag. 1.15-4.45.8.15. Lumière3: 'Rising Sun' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'The house of the spirits' (16) dag 1 15-4 30-815 Rex: 'Pleasures of innocence' (18) dag. 12. doorl.voorst. Thalia: 'Hard Tar get' (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Kindermatinees: Venster 1: Tom en Jerry' wo.2 30. Venster 3: 'Lotta uit de Kabaaistraat' wo.2.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1