Waterwej 15 assis 'Betrokkenheid tussen Maassluizers is beperkt' Jeugd vindt oud worden niet erg aantrekkelijk Leren jassen, vrljetljdskledingj en sportkledïng Novotel LEREN SUEDE Alles moet weg aan de| Waterwe CKOEVERMANS Hargalaan 2 Schiedam afslag Schiédam-IMoord jj Honderden leren jassen MERK SPORT- VRIJETIJDSKLEDING Kerstversiering Advents-samenzang Nieuwe kunstgalerie Jeugd op stoel politicus Postkantoor weg Medaille voor spuitgasten Carols zaterdag Van Vlaardingse haringkoppen, Schiedamse jeneverneuzen en Maassluise slakken in het nieuws Seioei TWEEW1ELER SPECIALIST A- - - - 010- 471 63 60 'Brandweerman' Wiegman opent GSD-filiaal I Rotterdams Dagblad Vrijdag 17 december 1993 We zijn laat, heb ik begrepen. Waar het in zit, weet ik ook niet, maar de kerstversiering is bij ons pas vandaag van zolder gehaald De kerstboom heeft meer dan een week buiten moeten wachten in storm en regen om nu naast de centrale verwarming opgetuigd te worden. De kerstster, de piek en de zilveren ballen staan klaar oro tussen het vanaf morgen uitvallende groen van het sparretje gehangen te wor- den. Daaronder krijgt het kerststalletje een plaats. Dat is traditie. Het heeft te maken met het katholieke sfeertje waaruit we stammen. Het yan ouders gekregen oude beeldengroepje is een fraai kunst- werkje, datin een nutshell het verhaalweergeeftwaaraan het Vredes feest ïs opgehangen. i Op de Hoogstraat, zowel in Schiedam als Vlaardingen, kon ik vroeger met genoegen kijken naar de kunstwerkjes die er in de eta lages stonden van de winkels, die daar werden gedreven door de kos ters van katholieke kerken. Broekmans in IVlaardmgen en Zoetmul der in Schiedam maakten er elk jaar weer éen mooie uitstalling van Die kosterswinkels zijn er al vele jaren niet meer. Kerststallen waren echter de laatste jaren weer in Schiedam te aan schouwen, als activiteit van 'winkeliersvereniging Hoogstraat In zo'n 25 etalages, in de oudste Schiedamse winkelstraat stonden drié jaar achtereen kerststallen in alle soorten en maten. Zelfs op het plein van het Stedelijk Museum was ervorig jaarbög een te zien. NU echter tegenover de Pasage het Broersveld is kaalgeslagen en aan de Lange Kerkstraat het ABC-beton verrijst, bly kt die bijzonderein- spanning niet meer haalbaar te zijn bij de Hoogstraatwinkeliers van Schiedam. Wel delen ze nog zondag, als him winkels geopend zijn, oliebollen met chocolademelk uit Een van de vaste helpers bij het vervoer van de particuliere kerst stallen, die voor de etalagewedstrijd werden aangeboden, verzucht: „Zo, dat is tenminste niet zo zwaar als het sjouwen met de zware beelden uit de kerststal van de zusters Dominicanessen." BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden In de oud-katholieke kerk aan de Dam 30 wordt zon dagmiddag een advents-zangdienst gehouden. Daar bij is de medewerking verkregen van onder meer een samengesteld koor met mensen uit Schiedam en Utrecht. De zangdienst begin om 16.00 uur. Kunstenaars krijgen er in Schiedam een tentoon stellingsruimte bij. Op 4 januari opent Galerie Ate- haar poort aan De Velden in de nieuwbouwwijk Spa- land. De galerie zal van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 15.00 uur geopend zijn, op zaterdag kan men tot 16,00 uur rondkijken en op andere da gen volgens afspraak. Geëxposeerde kunstwerken kunnen ook worden gekocht. Voor meer informatie: 4718589. Politici ervan proberen te overtuigen aan welk jon gerenproject 2500 gulden besteed moet worden. Die kans krijgen veertig leerlingen van de christelijke scholengemeenschap Het Gilde College woensdag 12 januari. De leerlingen krijgen de hele dag de tijd gesprekken te voeren met raadsleden en ambtena ren op het stadskantoor, 's Avonds kunnen zij in een bijzondere commissievergadering steramen over de aanwending van het bedrag. De actie is onderdeel van het project Wegwijs op het gemeentehuis' en ge organiseerd door de politieke vormingsmstellirig M50. Doel van de dag is jongeren meer betrekken bij de politieke besluitvorming. De commissievergade ring wordt vanaf 19.00 uur voorgezeten door burge meester Scheeres. Vlaardingen Buurtbewoners die gewend waren voor het regelen van hun postzaken even bij het postkantoor aan de Rozenlaan binnen te stappen, zuUen binnenkort een paar passen verder moeten lopen. Vrijdag 24 decem ber sluit het postagentschap in de wijk Vlaardingen- Ambacht. Nadien is voor de mensen uit Ambacht het postkantoor aan de Van Hogendorplaan het dichtst bijzijnde filiaal van de PTT. Dit kantoor is maandag tot en met vrijdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Woensdag 22 december is dit jaar de dag waarop de vrijwilligersmedaiUes en -jaartekens worden opge speld: 41 vrijwillige brandweerlieden die in het be drijfsleven of in gemeentedienst actief zijn, ontvan gen op het stadhuis een insigne voor hun jarenlange staat van dienst. Sommigen werken al dertig jaar voor hun bedrijf. De brandweerlieden komen elke vijfjaar in aanmerking voor de jaartekens, zodra ze langer dan vijftien jaar in dienst zijn. Bij tien jaar dienst krijgen zij een vrijwilligersmedaille. In de krant van dinsdag 14 december werd de ad ventsviering 'A festival of nine lessons en carols' dat in de Grote Kerk wordt gehouden, aangekondigd. Abusievelijk stond daar niet de datum bij vermeld. De viering geheel in Engelse stijl is zaterdag 18 de cember en begint om 20.15 uur. Kaarten vóór aan vang verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. NaamLeen de Zeeuw WoonplaatsMaassluis BeroepGepensioneerd rijkszee- loods Andere functies Gemeente raadslid WD HobbySchaken Leeftijd63 Politieke partij: WD Leen de Zeeuw nam deze week af scheid als voorzitter van het Maassluise Zeekadettenkorps. 1). In welk huk in Maassluis zou u het liefst willen wonen? „In een boerderijtje in de Zuidbuurt met zo'n 2000 meter grond er omheen. Ik hou veel van ganzen, kippen, siergei- ten en dat soort werk. Die zou ik dan verzorgen." 2). Wie is voor u de bekendste/populairste stadgenoot? „Leen Stigter Sr. Omdat hij superactief is voor de Histori sche Vereniging Maassluis. Die heeft hij op weten te stu wen tot meer dan 1200 leden, een geweldige prestatie." 3)- Wat moet er op milieugebied in Maassluis anders? „Er zijn scholieren die ondanks lesbrieven over het milieu hun plastic broodzakjes en lege blikjes in de struiken gooi en. Daar moet iets aan gedaan worden. Laten die leerlingen „Het havenhoofd. Daar sta ik vaak te kijken naar de sche- voortaan hun brood op school opeten en hun afval in een bak gooien, in plaats van op straat of bij mij in de tuin." 4). Wat vindt u Maassluis voor een plaats? „Maassluis is een woonstad. De betrokken heid tussen de burgers onderling is beperkt. Ik kijk jaloers naar Maasland, waar op de jaar lijkse Sport- en Speldag 30.000 gulden voor het goede doel wordt opgehaald. Het valt te be treuren dat in Maassluis de nadruk op wonen ligt en niet op onderling contact." 5). Blijft u altijd kier iconen? „Dat is het meest waarschijnlijke. Ik ben aan deze stad gaan wennen." 6). Wie uindf k de mooiste man/vrouw? „Gerda Sehuddeboom, de visueel gehandicap te telefoniste van het stadhuis. Ze is lief, bekwaam en on voorstelbaar geduldig. Zelfs mensen die haar opbellen om naar de vertrektijden van de veerboot te vragen, staat ze geduldig te woord." 7). Aan wat of wie ergert u zich in Maassluis? „Ik erger me aan automobilisten in de binnenstad die luid claxonneren als er twee fietsers naast elkaar rijden. Me neer moet er even langs. Ik zie en hoor het dagelijks. On voorstelbaar, dat gedrag." 8). Wat is het dierbaarste plekje in um stad? pen. Als je ouder wordt, verval' je in herinneringen. Ik heb veertig jaar ge varen, vandaar." 9). Wat is het lelijkste plekje in uw stad? „Dat oude, dichtge timmerde fabrieks pand op de hoek van de Nieuwe Kerk straat en de Lange Boonestraat. Geluk kig is er redding op komst. Er wordt een kantoorgebouw neergezet met een restaurant." 10). U moet een mil- Leen de Zeeuw. FotoHariy jóen gulden in Maas- Veri<uyfón/Rotterdams Dagblad sluis besteden. Waarocm gaat dat op? „Ik zou dat geld in tweeën willen delen. Vijf ton voor het jeugd- en jongerenwerk om hun accommodaties op te knappen en vijf ton vooreen lift naar de kinderbibliotheek, zodat ook gehandicapte kinderen in de boeken kunnen grasduinen. Het eventuele restant zou ik besteden aan uit breiding van de bibliotheek zelf." Door Peter de Lange Schiedam - Wie gelooft dat kin deren een onwrikbaar vertrou wen in de toekomst hebben, komt na lezing van 'Een kanarie als vriend' bedrogen uit. Uit dit bun deltje opstellen, uitgegeven ter gelegenheid van het (bijna voor bije) Jaar van de Ouderen, blijkt dat de jeugd verdeeld denkt over de zegeningen van De Vooruit gang. Ook de ouderdom blijkt al bij de jeugd een impopulaire le vensfase. Het bundeltje bevat zeventien op stellen. Ze werden gemaakt door leerlingen van groep 8 van zes Schiedamse basisscholen, op ver zoek van een werkcomité dat nieuwsgierig was naar de visie van de jeugd op hun oudere me demens. Drie opstellen (van Maaike Hermans, Nova Bos en Annemarie Blonk) werden be kroond met een prijs (een bios coopbon en een dinerbon van MacDonalds) die de Zakenkring Schiedam beschikbaar stelde. Sa men met de overige teksten ge ven hun opstellen een goed beeld van de inhoud van de in totaal ze ventig werkstukken die werden ingeleverd. Voor een deel van de jeugd ziet de toekomst er net zo uit als het he den. In het jaar 2068 rijden er nog gewoon auto's, luisteren mensen als vanouds naar de radio, ze eten net als nu soms Chinees en drin ken koffie of thee met een gebak je erbij. Chips, kaas en worst staan ter verhoging van de gezel ligheid nog in dezelfde hoeveel heden op tafel als nu, en als er geen leuke film op TV is, kun je altijd nog een spelletje doen. Vliegende rolstoel Anderen kijken verder dan hun neus lang is en denken dat de toe komst fantastische mogelijkhe den biedt. Lennard Tettero bij voorbeeld. „Misschien gaat ieder een wel met z'n privé-raket naar z'n werk. Of je hoeft maar een pil letje te slikken en zoef! je gaat de lucht in," veronderstelt hij. Joëlla Matena hoopt dat het SWO wordt uitgevonden: „Sneller Ver voer Voor Ouderen. Dat is een soort vliegende rolstoel zodat ze overal sneller kunnen zijn." Hoewel. Morgen kan ook een her haling zijn van gisteren, beseft Lennard Tettero verderop in zijn opstel. „Dat alles een paar eeu wen is teruggegdraaid omdat de mensen het wel heel erg vonden worden wat het milieu betreft. Dan zouden we allemaal boer worden zonder fabrieken." Len nard is een nuchtere ziel. Hij ont komt niet aan een somber toe komstbeeld: „Het meest logische lijkt mij nog dat we alleen nog maar in een stalen harnas naar buiten kunnen, anders vergasje." Wat wel vaststaat, is dat ouderen het ook in de volgende eeuw niet gemakkelijk zullen hebben. Vol gens voorspellingen van de he dendaagse schooljeugd zullen er tegen de tjjjd dat zij zelf pen- sioenrijp zijn nog geen medicij nen bestaan tegen dementie en andere akelige ouderdomsver- schijnselen. Sommigen weten nu al dat de aftakeling voor de deur staat en dat het op tobben zal uit draaien. Zoals Niels Aarssen. „De botten worden ietsje minder ste vig. Soms, heel soms, als je je goed voelt, mag je op visite bij fa milie in de buurt." Luie kont Het is maar net hoe je er mee om gaat, meent Tessa Ketelaar, die letterlijk over een groot aanpas singsvermogen lijkt te beschik ken: „Als ik wat heb, dat er dan gewoon wat aangepast wordt aan mijn huis of proberen met pillen of het overgaat. Als ik nog meer ziektes erbij krijg, dan iaat ik nog meer dingen aanpassen zoals het bed en stoelen, de keuken en nog zo een paar dingen." Het gezegde dat een mens net zo oud is als hij zich voelt, klinkt in veel opstellen door. Net als de volkswijsheid dat gezondheid de grootste schat is. Actief blijven en veel fietsen, is volgens Annema rie Blonk de beste remedie tegen stramme botten. Niet op je luie kont gaan zitten, waarschuwt Car lo Schaeffer. Maar Richard van Cleeff betwijfelt of hij op zijn vijf tigste nog aan atletiek zal doen. „Ik zal dan over tien jaar met pen sioen willen, maar ik weet niet of ik dan nog wel leef, maar ik kijk heel goed uit." Ook de eenzaamheid wordt ge vreesd. Veel ouderen zitten in hun eentje in een flatje, krijgen zelden bezoek en hebben alleen een kanarie in een kooitje om mee te praten. Tegenover dat af schrikwekkende beeld staan ech ter ook vrolijke vooruitzichten. Je mag voor weinig geld met de bus en de tram mee. En als je geen chagrijnige zeurpiet wordt, die kinderen verbiedt op de stoep te voetballen, krijg je misschien veel aanloop en dan is oud zijn toch best gezellig. 'Een kanarie als vriend' is uitge geven in een beperkte oplage. Het boekje is voor 2 te koop bij dienstencentrum 4 Molens, dien stencentrum De Woudhoek, wijkpost Oost, Wijkpost Zuid en aan de Tuinlaan 94. -f 48 jaar %- Voor race-, trim- of ATB fietsen, van alle bekende merken. Meer mans op een fiets van Koevermans Het adres voor div. merken ATB fietsen. Grote keuze in gerangschikte kleding voor alle type fietsen onder alle weersomstandigheden. naar van Hogendorplaan 129 a - Vlaardingen 2T nabij benzinestationtif De Schiedamse brandweer hielp wethouder Aad Wiegman gisteren een handje bij de opening van een nieuw onderkomen voor enkele ge meentelijke dien sten en particuliere organisaties aan de Nieuwe Haven. Wiegman, gekleed in brandweerpak, werd langs de gevel omhoog gehesen om daar een vlag te planten. Vervol gens klom de be stuurder door het raam naar binnen. Het pand nieuwe Haven 147 is door de gemeente opgeknapt om er een enkele aan de Gemeentelijke Sociale Dienst gelieerde dien sten in onder te brengen, zoals het Project Schuldhulpverlening en het Buro voor Werk en Scho ling. Aan de Nieuwe Haven is ookplaats ingeruimd voor ondermeer het Instituut Sociaal Raadslie den en de Rechtswinkel. Foto Dennes van der Wel/Fotobureau Roel Dijkstra Zaterdag en zondag van 10.00 -17.00 uur. Vrijdag 17 december SCHIEDAM Magnalia Deïkerk. Kerstconcert, 20.00 uur. Buurth. Nieuwiand. Jongerendisco, 20.00 uur. Grote Kerk. Kerstconcert, 20.00 uur. Filmhuis. Enchanted April, 21.30 uur. Passage Theater. Herenkwin- tetTribunaal, 20.15uur. Teerstoof. Maarten Spanjer en Bart Cbabot, 20.30 uur. Podium. Maleficium, 22.00 uur. Bibliotheek Bachplein. Literair optreden Herman Pieter de Boer. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Bitter moon (film), 20.30 uur. Harmonie. Frits Lambrechts, 20.30 uur. Zaterdag 18 december SCHIEDAM Clubhuis Westerkade. Schiespoordag, 10.00-16.00 uur. Stedelijk Museum, Opening ten toonstelling Pat Andrea (schilderijen en tekeningen), t/m 6 februari. Or gelconcert, 15.00 uur. Grote Kerk. Inloopconcert, 15.00 uur. Teer stoof. Tjoem, 14.00 uur. Maarten Peters,20.30uur. TtTrefpunt(Nwe. Waterwegstraat 14). Kerstconcert harmonie Wilton-Fijenoord, 20.00 uur. Passage Theater. Theater van de lach, 20.15 uur. Podium. Catfish, 22.30 uur. VLAARDINGEN De Bijenkorf. Ruilbeurs voor 55- plussers, 11.30-16.30 uur. Grote Kerk. Kerstconcert, 19.30 uur. Vre- deskerk. Tom Jerry (film), 10.30 en 14.00 uur. Ichtuskerk. Tom Jerry, 13.00 uur. St. Willibrordus- kerk. Scouting Adventsdienst 16.00 uur. Stadsgehoorzaal. Bit ter moon (film), 20.30 uur. Trio de Janeiro, 20.15 uur. Harmonie, la Blusa Band, 23.00 uur. MAASSLUIS De Kem. Open klaverjastoernooi, 13.30uur. Grote Kerk. Kersconcert Jaap Kroonenburg, 20.15 uur. Zondag 19 december SCHIEDAM Kluphuis Oost. Rommelmarkt, 11.00-16.00 uur. Oud-katholieke kerk (Dam 30). Adventszang, 16.00 uur. sted. Museum. Kamer muziek, 14.30 uur. Filmhuis. Kerst- brunch met regionale schrijvers. 12.00 uur. Margriethal. Vlooien markt, 10.00-17.00 uur. Podium. Yoyo de Yaya, 21.30 uur. VLAARDINGEN Liesveld. Kerstmarkt, 12.00-17.00 uur. De Bij en korf. Thee-dansant, 14.00 uur. D.C. West. Thee-dansant, 14.00 uur. Willibrorduskerk. Kerstsamenzang, 15.00 MAASSLUIS Grote Kerk. Volkskerst- zang, 19.30 uur. Schuur- kerk. Kerstconcert De Regenboog en marcato, 15.00 uur. Leren piloten jacks fl. 195,= Leren motorjassen fi. 155,= Leren heren jassen fl. 150,= Leren dames jassen fl. 120,= Leren suede gilets fl. 45,= Suede jassen fl, 179,= Zijden jassen fl. 59,= Zijden shirts fl. 30,= Zijden shirts (kinderen) fl. 18,= Wax-coats (met capuchon/wind- en waterproof) fl. 75,= Pierre Cardin - Nike - Puma - Hi Tec - Adidas - Head - enz. Sportschoenen v.a. fl. 45,= Shirts v.a. fl. 12,= Jogging broeken v.a. fl. 24,= Jeans v.a. fl. 29.= Leren jassen, vrijetijdskleding, sportschoenen tegen betaalbare prijzen. Contant geld, cheques, visa en eurocards zijn welkom ROTTERDAM Alhambra Riksbio scoop: 'Sneakers' (al) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Al hambra 2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4. Calypso 1: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Farewell to my Concubi ne' (al) dag. 1.15-5- 8.30. Cinerama 1: "Beethoven's 2e' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 2: Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30, Cinerama 3: 'Hard Target' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Corso: 'Alad din' (al) dag. 1.15-4. Imax Theater: 'Sharks' (al) dag.2-8.30, za.zo. ook 4. 'Mountain Gorilla' (al) dag.3-7.30, za.zo. ook 1. Lantaren/Venster 1: 'The wedding banquet' dag.8-10.15. Venster2: vr.za.zo,: 'The 39 Steps', vr.za.zo. 'Die Ehe der Ma ria Braun'. Lumïère 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Aladdin' (al) dag. 7.30-10. Lumière 3: The Muppets Christ mas Carol' (al) dag. 1.15- 4-6.45. Thalia: 'A perfect world" (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'A perfect world' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: The Real Mc Coy' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: The wedding banquet' vr.za.00.30. Venster 2: 'Die Ehe der Maria Braun' vr.za. 24. Kindermatinées: Imax: 'Mountain Gorilla' dag.3- 7.30, za.zo. ook 1. Ven ster 1: 'Lotta uit de Ka baaistraat' zo.2.30. Ven ster 2: Laurel en Hardy Festival zo. 2.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1