15 Stapel bezwaren tegen centrumplan Ada Valk als 'gastconservator' in artoteek Fietsersbond in de prijzen OPRUIMING TOP-MODEMERKEN Bewoners vrezen toename geluidsoverlast en andere hinder De Teerstoof extra beveiligd genda Politie-aciies Milieudefensie op pad voor oud papier Leerlingen op stoel van politici Stadhuis vrijdag dicht Kinderen weer actief in Visserijmuseum Brug wordt gerenoveerd Mattslsïïu collecteert ook Bas« Qjj Radens Rotterdams Dagblad Dinsdag 21 december 1993 De politie, of het nou in Schiedam is of in Hoek van Holland, voert de laatste tij d regelmatig actie ter verbetering van de verlichting op fiet sen, met name die van jongeren die naar school gaan. Dat leidt tot waarschuwingen en later ook bekeuringen. Dat is goed, want slechte of geen verlichting zorgt voor gevaren in het verkeer. Tot zover geen probleem. Wat echter opvalt is dat er stelselmatig richting jongeren wordt opgetreden. Met de wintertijd duurt het ook eventjes voor het licht is 's morgens en constateer ik met eigen ogen dat er evengoed zeer veel ouderen zijn die zonder licht in het donker fietsen. Soms zie ik zelfs meer volwassen fietsers zonder licht dan met. Sterker nog, ik heb soms de indruk dat de verlichting bij jonge ren beter is dan bij de groteren. Jongeren worden toch wat gemakkelijk gestigmatiseerd. Neem het fietsen op de stoep. Ik zie dat volwassenen dat net zo vaak doen als de jeugd, maar alleen over deze laatste groep wordt in verwijtende zin gesproken. Idem dito met lopen en rijden door rood licht. Je zal de automobilis ten de kost moeten geven die nog even snel door rood scheuren. Maar het zijn vooral jongeren op fiets of brommer die de kritiek krij gen. U begrijpt het al» van mij mogen ze de acties tussen Schiedam en Hoek van Holland een beetje bijstellen. JAN BOOISTER Schiedam Milieudefensie Schiedam is gisteren in de binnen stad een oud papieractie gestart. Bewoners van het stadshart konden gisteren hun oud-papier buiten zetten. De vuilniswagens van de Openbare Nutsbe drijven Schiedam kwamen 's avonds langs om dat op te balen. De actie zal maandelijks worden herhaald. De op brengst is bestemd voor allerlei educatieve milieu activiteiten. Politici ervan proberen te overtuigen aan welk jon gerenproject 250Ö gulden moet worden besteed. Die kans krijgen veertig leerlingen van de christelijke scholengemeenschap Het Gilde College op 12 janua ri. De leerlingen krijgen de hele dag de tijd om ge sprekken te voeren met raadsleden en ambtenaren op het stadskantoor, 's Avonds kunnen de jongeren in een bijzondere commissievergadering stemmen over de uiteindelijke aanwending van het bedrag. De actie maakt deel uit van het project 'Wegwijs op het gemeentehuis' en is georganiseerd door de poli tieke vormingsinsteUmg M 50. Doel van de dag is jongeren meer te betrekken bij de politieke besluitvorming door ze zelf met politiek aan de slag te laten gaan. De commissievergadering wordt vanaf 19.00 uur voorgezeten door burgemees ter Scheeres. Belangstellenden kunnen plaatsne men op de publieke tribune en meestemmen voor het beste project. Vlaardingen Het stadhuis gaat vrijdag 24 december dicht, met uit zondering van de burgerlijke stand, die tussen ne gen en tien uur 's morgens bereikbaar js. Het stad huis gaat vrijdag 31 december om vier uur op slot. De Dienst Stadswerk is vrijdag de 24ste de hele dag dicht. Via een antwoordapparaat kan wat aan klach ten worden gedaan. Het Stadsarchief is dan ook niet bereikbaar, evenmin als de Dienst Milieu. De kinderboerderij is vrijdag de 24ste ook wat langer op slot. De bibliotheek gaat de 24ste na vier uur dieht en is de 25ste, 31ste en 1ste januari de hele dag geslo ten. In de herfstvakantie waren er al veel kinderen voor allerlei activiteiten te vinden in het Visserijmuseum en tijdens de kerstvakantie is dat weer het geval, als het aan directeur Loomeijer ligt. Met zijn medewer kers heeft hij een programma opgesteld waarmee naar buiten mag worden getreden. Er worden demonstraties modelbouw gegeven, kin- deren kunnen bouwplaatmodellen maken én model len solderen. Verder is er een puzzel- en kleurhoek en elke middag om half vier een kersttekenfilm voor de allerkleinsten. De grote mensen kunnen natuurlijk het museum be zoeken waar ook de modelbouwexpositie 'Kijk op konstruktie' te bezichtigen is. De Kluisheulbrug verkeert in slechte staat en is drin gend aan herstel of vervanging toe. Burgemeester en wethouders steden tijdens de vanavond te houden raadsvergadering voor om de brug te herstellen. De herstelwerkzaamheden bestaan uit het vervan gen van het brugdek, het herstellen van de landhoof- den en het verwijderen van het tussenjuk. Met het opknappen is een bedrag gemoeid van 85 000 gul den, waarmee in het investeringsschema voor 1994 al rekening is gehouden. Het herstelplan volgt op verkeerstellingen, die op de Kerkweg en Burg. Groot Enzennksingel zijn gehou den. Op de Kerkweg tussen de Oude Veiling en Burg. Groot Enzennksingel passeren gemiddeld 5100 auto's per dag. Tussen de nieuwe brug en de Huis te Voldalsen berijden dagelijks 3200 automobi listen de Kerkweg. Voor de Burg. Groot Enzennksin gel zijn dat er 3400 per etmaal. Die aantallen zijn voor het college geen aanleiding om op de Kerkweg eenrichtingsverkeer in te stellen. Ook de bewoners van de Barch hebben zich uitge sproken voor handhaving van de huidige ontsluiting via de Kluisheulbrug. Dat heeft de voorkeur boven een ontsluiting van de Barch naar de Hofsingel. In Maasland hebben ambtenaren dit weekeinde 1120 gulden geteld; geld dat is ingezameld in het kader van de actie Dekens voor Bosnië. Dat geld was bin nen een uur op het raadhuis binnengekomen. Bo vendien waren 32 solidanteitshandtekeningen ge zet. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BI Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - Het aanwijzen van de omgeving van de Visbank als autovrije concentratieplaats voor horecabedrijven, zoals het Vlaardingse gemeentebestuur doet in het ontwerp-bestem- mingsplan Stadshart, ontmoet grote weerstand. Vooral bewo ners van panden aan Hoogstraat en Westhavenplaats hebben bezwaar aangetekend. Zij vrezen toename van de geluidsover last en andere hinder. Ondernemers in de oude cen trumstraten en de Vereniging Wykbelangen Vettenoordscpol- der zijn mordicus tegen het af sluiten van een deel van de West- havenkade voor autoverkeer. Er zijn echter nog veel meer bezwa ren tegen het bestemmingsplan, dat het gebied tussen het water van de haven en de Vaart, de Maassluissedijk en de Burg. Pruissingel beschrijft. Het gemeentebestuur heeft m het ontvverp-bestemmmgsplan de toekomstige ontwikkeling van de binnenstad gedetailleerd vastge legd. Uitgangspunten zijn: het moderniseringsplan voor het Liesveld, met meer wankels en woningen in hoogbouw zoals de Lange Jan, het parkeerplan. met garages aan de Joubertslraat en naast de gemeentesecretarie, een Hoogstraat-onderzoek, met het bevorderen van wonen boven winkels als doel, het voorkomen van wildgroei van horeca door het gehele cen trum. met een keuze voor concen tratie van avond- en nachtzaken rond de Visbank en sloop van Je oudste huurpan den aan de Kornelis Speelman straat om. tussen de parkeergara ge en de Hoogstraatbebouwing, een groen/speelplek aan te leg gen. De eigenaren van de oude en her bouwde winkelpanden tussen Korte Hoogstraat en Kortedijk willen de mogeli jkheid openlaten om woningen boven winkels des gewenst bij de bedrijfsruimte te trekken. De winkeliersvereniging d'Oude Hoogstraat en de belan genverenigingen BLAF, HEB en HOHA van pandenbezitters en winkeliers hebben als argument, dat het vastleggen van een woon bestemming voor de bovenetage van hun eigendommetjes een te grote beperking is. Zo'n bestemming drukt de waar de van het pand voor zakelijke doeleinden, verplicht een winke lier er zelf te blijven wonen omdat een aparte toegang ontbreekt en maakt extra investeringen voor grondige verbouwingen nodig omdat de oude panden te klein zijn voor modern wooncomfort, redeneren zij. Het voorstel van b en w om de bestaande woningen in ieder geval te handhaven, wij zen zij af. Zij vrezen, net als bewo ners van woningen aan de West havenplaats en nabije omgeving, toename van geluidsoverlast en vandalisme als aan Westhaven plaats, Blokmakersplaats en Westhavenkade cafés, bars, avond- en nachtgelegenheden zich onbeperkt mogen vestigen. De Stichting Christelijk Jeugd centrum wil voor haar eigendom Triangel een ruimere bestem ming (ondermeer horeca) hebben dan recreatie-inrichting en meer parkeerruimte. Het Snookercen trum wil als cafébedrijf in het plan opgenomen worden. Van 42 bewoners van flats aan het Liesveld komt het bezwaar tegen de bouw van de Lange Jan. ande re torenflats en een parkeergara ge tegen en op het Uesveldvia- duct. De Historische Vereniging Vlaardingen mist in het gemeen telijk ontwerp de opgave van. ka rakteristieke en beeldbepalende monumenten en de ruimte voor haar eigen plan De Nieuwe Tui nen voor het gebiedje tussen Maassluissedijk, Dijksteeg, West- nieuwland en Sclaavenburch. Het Hoogheemraadschap van Delf land heeft problemen met het ge bruik van de Maassluissedijk als ontsluitingsweg. In de Belangengroep Van Sluis tot Sluis, met drs. I. Vellekoop als woordvoerder, hebben de project groep VOP, belangenvereniging De Haven Rond, winkeliersver eniging d'Oude Hoogstraat, be- wonersgroep Veerplein/Liesveld, de bedrijven Warmelo Van der Drift, Kwakkelstein en Vermeer aan de Westhavenkade, de eige naren van panden aan de Hoog straat en enkele particulieren zich verenigd. Deze groep is te gen het beperken van autover keer op Korte Hoogstraat, Blok makersplaats, Liesveldviaduct, Westhavenplaats en Westhaven kade. Ook keurt zij het voorgestelde ho- recabeleid en het vastleggen van de bestaande woonfuncties aan de Hoogstraat af. Door Manette Olsthoorn Schiedam - Zo tegen kerst en nieuwjaar stromen de agenda's en kalenders met moderne kunst hun huisartsenpraktijk binnen. De farmaceutische industrie heeft haar ongetwijfeld naar mo derne kunstwerken leren kijken, zegt ze Van de Artoteek Schiedam mocht Ada Valk deze maand als gastconservator een tentoonstelling samenstellen met werk uit het depot. „Gastconser vator, het is zo'n mooi woord. Ei genlijk ben ik gewoon een leek." Een kunstkijker, noemt ze zich zelf. Ze heeft het niet gestudeerd. Op den duur ga je vanzelf wel din gen herkennen. Bij het samen stellen van de expositie heeft ze haar gevoel laten spreken. „Ik heb dingen uitgekozen die me iets doen, die bepaalde associa ties oproepen." Voorbeelden zijn het geschilder de menselijke geraamte en de blauwe bananen. Visuele grapjes met betrekking tot de familie. „Mijn man is huisarts en mijn zoon is gek op bananen." Kunst uitzoeken van een dia is geen gemakkelijke klus, had Ada Valk opgemerkt in een enquête van de artoteek. Daar bleken meer mensen last van te hebben. Het bracht de Artoteek Schiedam op het idee een aantal leners rond te laten snuffelen in het depot en het werk van hun keuze te laten presenteren „Die achterliggende gedachte is inmiddels ook achterhaald." zegt Janica Kleiman van de artoteek „Het depot wordt opgeknapt en m het voorjaar gaan we daar ook uit lenen." De tentoonstellingen sa mengesteld door leners gaan ui teraard gewoon door. Ada Valk. al vier jaar lid. opent de reeks exposities onder de titel 'Klant is koning'. Zelf leent ze met drie tegelijk. Een kunstwerk, je hecht eraan zegt ze „Je geeft het thuis een plek waar het hoort en tegen de tijd dat je het weg moet brengen, wil ie het niet meer kwijt Bedoeling De eerste vraag die zij zichzelf stelde tijdens het selecteren vind ik het mooi? Daarna keek zij naar de bedoeling van de maker. „Ik hoef niet perse te weten wat het is. Kunst moet wel meer zijn dan een mooi plaatje. Er moet wat meer achter zitten .bnowoa VioJtfeei y» Ada Valk: 'Je geeft bet 0 thuis een plek f b waar het hoort en te gen de tijd dat je het weg moetbren- gen, witje het niet meer '•j kwijt.' Foto Roei Dijkstra Toen ze de werken uiteindelijk bij elkaar had. is ze gaan kijken of er een lijn m zat. „Je hebt iets met structuren," had Janica Kleiman haar gezegd. En met ene Van Gelder, voegt ze daar zelf aan toe Deze kunstenaar is met maar liefst vier werken op de tentoonstelling vertegenwoor digd. „Ik weet met wat het is." De man maakt werken (litho's) waar van vooral de eenvoud haar aan spreekt. De ruim 25 werken die Ada Valk heeft geselecteerd zijn met alleen van het soort dat 'mooi boven de bank staat'. Ze heeft met het makkelijkste werk uitgekozen, meent Kleiman. Alle disciplines zijn vertegenwoordigd, foto's, grafiek, schilderijen en beelden. Soms met met-alledaagse materi alen zoals textiel en blik. Veel ab stract werk. Er hangt een surrealistisch schil derij van Dick van Belie Een werk met gele kanariepietjes van Michael Snoep, haar favoriet. Een levensgroot lammetje op doek, nieuw aangekocht in Groningen. „Van dichtbij deed het me niets," zegt ze hierover. „Ik liep weg, draaide me om en toen ik dat lie ve koppie zag was ik verloren." Een ander werk roept het konin- ginnedaggevoelbij haar op. Het is een soort collage met oranje lint jes en strikjes, een draaimolentje en „uitgekauwde stukjes kauw gom of weet ik veel wat het is". Maijo en Gerard van Soest die beiden op de tentoonstelling zijn vertegenwoordigd, kent ze per soonlijk. Dat heeft wel meege speeld in haar keuze. Zo volgt zij ook Ria Klop op de voet die zij nog kent uit ijssalon Venezia. Hoe graag had ze daar een schilderij van willen hebben. Helaas was al les uitgeleend. Over de door haar verzamelde werken zegt ze: „Misschien is het voor anderen slechts een leuk muzikaal behangetje. Ikzelf voel er meer bij." Vlaardingen - De afdeling Water weg-Noord van de Enige Neder landse Fietsersbond (ENFB) heeft een aanmoedigingsprijs ge kregen voor de ludieke acties waarmee gepoogd wordt de vei ligheid van fietsers te verbeteren. Tijdens het symposium 'duurza me verkeersveiligheid' in Rijs wijk ontving voorzitter Rinus Wa genaar vorige week een cheque van tweeduizend gulden. Per provincie worden elk jaar de zogenoemde Aanmoedigingsprij zen Verkeersveiligheid toege kend. Dat initiatief maakt deel uit van de landelijke actie '-25%' die iwa i Opruiming van al onze modellen uit de aktuele najaars/wintermode '93 koltektievan Europese topmerken. IVacht met te lang, de keuze is nu nog het grootst. UODKHUS RoS^10 Ge«Y lEIILlS». tAftTfltO®* Brocrsvcst 109 113 n-a> 3111 ro SCHIEDAM ItltlOOA 0UMlöO3 PC De opruiming geldt niet voor onze feest- en voapaarslcoliektie, als doelstelling heeft het aantal in het peiljaar 1985 geboekte ver keersongevallen in het jaar 2000 met vijfentwintig procent terug te brengen. Door middel van de prijsuitreiking worden personen en (gemeentelijke) instanties die zich in dat kader verdienstelijk hebben gemaakt, beloond. Dit jaar werden maar liefst vijfen zestig kanshebbers genomineerd. Vijfentwintig van hen vielen in de prijzen. Een onafhankelijke jury, onder leiding van gedeputeerde T. Jansen van de provincie Zuid- Holland, heeft de voordrachten beoordeeld op geleverde inspan ning, originaliteit, effectiviteit en voorbeeldwerking. De ENFB Waterweg-Noord, die het afgelopen jaar voornamelijk actief is geweest in Schiedam en Vlaardingen, kreeg de prijs voor de wijze waarop het gemeentelijk beleid werd beïnvloed en de origi nele acties die werden gevoerd. De fietsersbond schopte het tot de tweede plaats door de actie 'Twaalf op de plaats van één' en de fietstocht met D66 over de Schiedam se Harreweg. Eerstge noemde actie hield m dat een par keerplaats voor de Openbare Bi bliotheek aan de Lange Haven in Schiedam werd opgeofferd voor een fietsenrek voor twaalf twee- wieiers. Met de fietstocht over de Harreweg wilde de ENFB de over last van autoverkeer aan de orde stellen. Niet voor alle prijswinnaars was een geldbedrag weggelegd. Di verse groeperingen zagen hun in spanningen beloond met een pla quette. De ENFB kwam als twee de uit de bus en moest in de ge meente Leerdam {een cheque van vijfduizend gulden) haar meerde re erkennen. Voorzitter Wagenaar is desondanks bijzonder in zijn nopjes met de tweeduizend gul den. „Het is een erkenning voor het vele werk dat we doen en zonder meer een stimulans om daarmee door te gaan. Het geld komt onge twijfeld de verkeersveiligheid ten Schiedam - Theater De Teer stoof, het enige theater dat na de sluiting van het Passagetheater in Schiedam overblijft, krijgt een extra beveiliging om inbrekers buiten de deur te houden. Deze maand werd twee maal op klaar lichte dag ingebroken in het Filmhuis dat in het gebouw aan de Nieuwstraat is ondergebracht. Er werd voor ruim zevenduizend gulden aan geluidsapparatuur ge stolen. De eerste inbraak werd gepleegd op 1 december. Aan de achterkant werd een ruit ingegooid alvorens geluidsapparatuur, huishoudelij ke artikelen en de voorraad con sumptie-ijs werden weggenomen. Dinsdagmiddag 14 december was het bijna weer raak. Omwonen den zagen dat mensen zich ver dacht ophielden achter De Teer stoof. De elders m het pand aan wezige beheerster en een be stuurslid van het Filmhuis wer den op tijd geïnformeerd en joe gen de inbrekers op de vlucht. „Misschien rekenden de dieven erop dat er nieuwe apparatuur was geplaatstvermoedt de be heerster „De leden van het Film huis hebben inmiddels wel overal wat vandaan gehaald om de voor stellingen gewoon door te laten gaan. Het pand wordt nu extra be veiligd. Hoe vertel ik natuurlijk niet." Dinsdag 21 december SCHIEDAM Dorpskerk Kethel. Kerstconcert Streekmuziekschool Nieuwe Water weg Noord, 19.30 uur. Kluphuis Oost. Kerstbingo, 20.00 uur. Po dium. Jamsessie, 21.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Alleen op de we reld door Opus One (famihevoorst.), 19.30 uur. MAASSLUIS De Ark. Kerstzang, 20.00 uur. Gro te Kerk. Kerstconcert Heniy Black- monkoor, 20.15 uur. Koningshof. Bingo, 20.00 uur. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. The Credo Singers, 20.0QU. Kl.z. Nieuw Smfometta Am sterdam. 20.15u. Dizzy. Paul van Kemenade Kwintet, 22.00u. Stu dio's Onafh.Toneel. Happy En dings, 20.00u. Luxor. Mini Maxi, 20.15U. Schouwburg. Kl.z. De Onverschilligen. 20.30u. Lantaren/ Venster. Barnes. 21.00u. Theater Zuidplein. Gr.z. De schone slaap ster, 20.15u. Woensdag 22 december SCHIEDAM Clubhuis De Ooievaars (Westmo lenstraat 26). Kerstbingo, 10,00 uur. Dienstencentrum de 4Mo- lens. Kerstbingo, 13.30 uur. VLAARDINGEN Harmonie. Elte Snoep (kindervoor stelling), 14.00 uur. Stadsgehoor zaal. 'Kees de Jongen' door Stich ting Kunstwerk (muziektheater), 14.00 en 20.15 uur. Pniëlkerk. Kerstconcert door koren Andantino, Viva Melodia en Vlaardmgs Visser vrouwenkoor, 20.00 uur. ROTTERDAM De Doelen Hal Gr z. Rott.Conserva- tonum, 12.45u. Gr.z. Rott.Philh.Or- kest, 20.15u. De Twijfelaar. Carlos Salsa Descarga, 22.00u. Doelen café. Sophisticated Ladies, 22.15u. Studio's Onafh.Toneel. Happy Endings, 15.00 en 20.00u. Theater Zuidplein. Gr.z. Hans Ka zan, 20.15u, Luxor. Mini Maxi, 20.15u. Schouwburg. Kl.z. De Onverschilligen, 20.30u. Gr.z. De Groene Vogel. 20.15u. Lantaren/ Venster. Barnes, 21.00u. Biblio theektheater. Wonderkinderen, 15.00u, Boymans. Iconografie rondom Kerstmis, lezing, 14.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Snea kers'(al) dag. 11.45-14.15-16.45- 19.15-21.45. Alhambra 2: 'Alad- dm' (al) dag. 1.15-4. The fugitive' (12) 6.45-9.20. Calypso 1: 'Alad din' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Caiypso-2: 'Farewell to my Concubi ne'(al) dag. 1.15-5-8.30. Calypso- 3: 'The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30 Cinerama 1: 'Beethoven's 2e' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Cinerama 3: "Hard Tar get' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'The Firm' (16) dag 1.15-5-8.30. Cinerama 5: Tsna' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cor so: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4. 'Little Buddha' (al) dag.8. Imax Theater: 'Sharks' (al) dag.beh.ma. 2-8.30 za.zo. ook 4. 'Mountain Gorilla' (al) dag,beh.ma. 3-7.30. za.zo. ook 1. 'Speed Picture Holland' (al) za .zo. 12. Lantaren/Venster i: 'The wedding banquet' dag.8-10.15. Venster 2: dag. 7.30 (beh.di.): do- 'Blackmail' vr.za.zo.: 'The 39 Steps' ma.: 'Mary' vvo.. 'Aventure Maiga- che' 'Number Seventeen'. dag.9.30:(beh.di.) do.: 'Querelle' vr.za.zo. 'Die Ehe der Maria Braun' ma.'Der Handier der Vier Jahreszei- ten' wo.: 'Angst essen Seele auf'. di. 10: 'Tokyo Decadence Topaz'. Venster 3: 'Romance de Valentia' dag. 8. 'Trahtr' dag. beh.ma.10 Sneak Preview ma.10. Venster 4: 'Het is een schone daggeweest' dag. (beh.wo.) 8. 'Mean Streets' wo.8. Trois couleurs: bleu' dag. 10. Lu- mière 1: 'Sleepless in Seattle" (al) dag.l.15-4-6.45-9.30. Lumière2: 'Little Buddha' (al) dag. 1.15-4.15. 'Aladdin' (al) dag. 7.30-10. Lumiè- re 3: The Muppets Christmas Carol" (al) dag. 1.15-4-6.45. 'Rising Sun' (12) dag. 9.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15- 4.30-8.15, Rex: 'Beverly Hills Expo sed' (18) dag. 12, doorl.voorst. Tha lia: 'A perfect world* (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'A perfect world' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'The Real McCoy' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Sliver' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'The weddmgbanquet'vr.za.00.30. Ven ster 2: 'Die Ehe der Maria Braun' vr.za. 24. Venster 3: 'Mean Streets' vr.za. 24. Venster 4: 'Menace II So ciety' vr.za. 24. Kindermatinees: Imax: 'Mountain Gorilla' dag.(beh.ma.) 3-7.30, za .zo. ook 1. Venster 1: 'Lotta uit de Kabaalstraat' zo.wo.2.30. Venster 2: Laurel en Hardy Festival zo.wo. 2.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1