eg 9 ON S wil meer klachten ontvangen Zwembad sluit jaar af met dino-feest w TOTALE LEEGVERKOOP In de Huijsmanstraat bleven de ruiten koud AKTUELE DAMESMODE WEGGEEFPRUZEN SKYLINE MODE Nutsbedrijf wil meer inzicht in imago en zwakke plekken 3» winter Aantal inwoners Hoek van Holland naar 10.000 Hasjfeestje in gymzaal Auto weg na aanrijding Wapens op zak Veel schade bij achtervolging M öDJLNNU bij SKYLINE éénmalige van onze schitterende zéér bijzondere kollektie w 'Maassluis ligt er keurig bij' Jongens moeten spaarpot legen j Rotterdams Dagblad Maandag 3 januari 1994 Schiedam - De politie heeft zater dagavond een eind gemaakt aan een geheim feestje dat door twaalf jongeren in de gymnas tiekzaal aan de Piersonstraat werd gevierd. Een buurtbewoner had ze rond acht uur naar binnen zien gaan. Toen agenten een kijk je kwamen nemen, renden de jon geren weg. In de sportzaal werd een radio aangetroffen en rook het naar hasj. Een 17-jarige Schiedammer, werkzaam bij een schoonmaakbedrijf en in het be zit van een sleutel, bekende het feestje te hebben georganiseerd. Het was niet de eerste maal dat hij met vrienden in de zaal bivak keerde. Schiedam Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) gaat het zijn klanten makkelijker maken te klagen. Het wil op die manier te weten komen wat er leeft onder de afnemers, wat de zwakke plekken zijn in het bedrijf en vervolgens het imago ver beteren. „Daarom is het van belang zoveel mogelijk klachten boven water te krijgen," meldt Sabina Beuke laar, bij het ONS belast met de uitvoering van het klachtensys teem, in het bedrijfsblad 'Onder Ons'. Zij heeft uit diverse onderzoeken geconcludeerd dat er opvallend weinig wordt geklaagd over de dienstverlening van het Nutsbe drijf. Bij het ONS wordt nu overwogen een informatiefolder bij de jaarre kening in te sluiten. Daarin moet de klant erop gewezen worden hoe een klacht kan worden inge diend. Ook bestaat het plan hier voor te adverteren. Het aantal klachten over het ONS neemt af. De meeste klachten be treffen onduidelijkheid over de jaarrekening. Dat aantal is ge daald van 96 in 1992 naar 30 in af gelopen jaar. Bij het ONS kwa men vorig jaar in totaal 283 klach ten binnen. Daarvan waren er 269 schriftelijk ingediend. De tijd dat iemand op een ant woord moet wachten is ook afge nomen. De afhandeltijd van een klacht is gedaald van 67 dagen in '92 naar 32 in '93. Sabina Beukelaar spreekt in het bedrijfsblad de verwachting uit dat er in 1994 meer klachten zul len binnenkomen, maar wijst er op dat dit niet hoeft te betekenen dat er in Schiedam meer ge klaagd wordt over het nutsbe drijf. „Wel zal het klachtenover zicht een reëler beeld geven van het imago van het ONS en meer inzicht geven hoe zaken verbe terd kunnen worden," stelt zij in 'Onder Ons'. Schiedam Bij een 23-jarige Schiedammer is wij dagochtend rond half zeven letterlijk zijn auto onder zijn neus vandaan gehaald. De man was in de Kortlandstraat ergens tegenaan gereden en stap te uit om de schade te bekijken. Hij liet de sleutel in het contact slot zitten. Toen hij achter zijn au to stond, stapte iemand achter het stuur en reed weg. De wagen werd later aan de Liduinastraat gevon den. Vlaardingen/Schiedam - Aan de Westhavenkade is vrijdagnacht na een tip een 31-jarige Rotter dammer aangehouden wegens verboden wapenbezit. De man droeg een geladen pistool. Hij verklaarde het wapen bij zich te hebben omdat hij zich bedreigd voelde. In Schiedam werd tijdens het fouilleren van een Delftenaar een doorgeladen revolver aangetrof fen. De man moest mee naar het bureau nadat hij op de Rijksweg A4 was aangehouden wegens het rijden onder invloed. De Lier/Rotterdam - Na een wilde achtervolging die uiteindelijk eindigde in Rotterdam-West. heeft de politie zondag rond vijf uur een 31-jarige Rotterdamer aanhouden die even te voren een snelkraak had gepleegd in een winkel in De Lier. De dief werd in Maasdijk gesignaleerd maar ging er met hoge snelheid vandoor. Dit leidde tot een achtervolging door Vlaardingen. de Spaanse Polder in Schiedam en het Witte Dorp in Rotterdam-West. Daar werden di verse auto's geramd waarna de wagen tegeneen huis tot stilstand kwam. Zo'n 500 kinderen hebben opoudejaarsdag in Zwembad-Zuid in Schiedam hetdino-jaar 1993 uitgezwaaid. Een wonderlijke collectie prehistorische dieren, monsters en holbewoners bevolkte 's morgens het zwem bad aan de West. rankelandsedijk. Zelfs het monster van Loch Ness zwom er rond. DeSchiedamse jeugd lietzich echter door geen van die wanstaltige creaties de stuipen op het lijf jagen. Onbevreesd werden in de sauna, waar grotbewoners tussen de sissende stoomwolken huisden, verhalen uit de tijd van voor de jaartelling aangehoord. Ook het voedsel van de Neanderthalers ging er bij de kinderen in als koek. Foto Dennes van der wei/Roei Dijkstra De prijzen die u betaalt zijn in de laatste decennia niet meer voorgekomen. Dat komt nóóit meer. Alles moei weg. Dus rekenen wij echte H Uitgebreide keuze uit o.a. pantalons, rok ken, biazers, blouses, pakjes, japonnen, mantels, jacks, jumpers, truien, skibroe ken, leggings, gilets, 2 delige setjes, enz. enz.. De verkoop is heden begonnen. Zegt het voort, zegt het voort!! a aa aa n ra o ia n rfi 'i Roiferdar Schiedan Waarding lat 35 >at16 n: 1e Middellandstraat 9 Noordmolenstra •Peppelweg 60, Schiebroek Broersvest 57 (donderdag koopavond) len: Kuyperstraat 56 Maassluis: Nieuwstr; Hoek van Holland - Het aantal inwoners van Hoek van Holland zal tot het jaar 2000 tot iets onder de tienduizend stij gen. Dat betekent dat er in zes jaar tijd achthonderd mensen bij komen. Daar na volgt een lichte teruggang. Dit verwacht planoloog Hans Maan van het Delftse onderzoeksbureau OD 205. Hij baseert zijn verwachting op een on derzoek waarbij gesproken is met 850 toeristen, inwoners, zakenmensen en mensen die economisch aan Heek van Holland zijn gebonden. Het aantal werkende mensen zal groei en van 5000 naar 6000, maar het aantal arbeidsplaatsen in Koek van Holland zelf neemt af. Vooral het laatste halfjaar zijn e. 'rij de twee grote werkgevers, Ste- na Line en DSM, arbeidsplaatsen verlo ren gegaan, evenals bij een aantal klei nere bedrijven. Een toenemend aantal inwoners pen delt dan ook naar een werkplek buiten Hoek van Holland. OD 205 verrichtte het onderzoek in het afgelopen seizoen. De resultaten leken soms erg tegenstrijdig. Er waren reac ties over ongezelligheid, saaiheiden een vuil strand, maar er waren ook mensen die niets liever willen dan Hoek van Holland in de huidige staat laten. In feite leverde het onderzoek weinig meer op dan uit eerdere vraaggesprek ken al bekend was. In totaal liet 81 pro cent van de ondervraagden zich toch re delij k positief uit. Volgens Maan zal Hoek van Holland het in de toekomst moeten hebben van de groei van het toerisme. „Maar dan zal de Hoek als badplaats wel moeten kunnen concurreren met Scheven ingen en Oostvoome, want die plaatsen liggen voor de Rotterdammers op dezelfde af stand als Hoek van oiland. Er zal iets geboden moeten worden en de bereik baarheid zal moeten verbeteren," aldus de planoloog. Hij heeft berekend dat de gemiddelde verblijfsduur per toerist ongeveer drie uur is en de besteding veertien gulden. In vergelijking tot andere badplaatsen is dat laag, want dat ligt de besteding op twintig gulden. Uitgaande van 1.8 miljoen bezoekers ligt de besteding nu op 25 miljoen op jaarbasis. Wanneer dat verhoogd kan worden tot 17,50 per persoon dan is dat zes miljoen meer. Wanneer ook het be zoekersaantal kan worden opgevoerd naar twee miljoen dan zou men tot een besteding van 35 miljoen kunnen ko men. Maan is van mening dat er op diverse lo- katies nog ruimte gemaakt kan worden voor 1800 woningen. „De woningmarkt is zeker geen probleem, dat is recent nog bewezen. De vraag is alleen wat men in Hoek van Holland zelf wil en wat er mogelijk is in relatie tot de Wet Ge luidhinder, die woningbouw nabij in dustrieën bemoeilijkt." Maassluis - Maassluis is de af- gelopen twee jaar een stuk schoner geworden en heeft nauwelijks nog te kampen met de overlast van zwerfvuil. Dat concludeert de gemeentelijke milieucontroleur H.J. Kramer. Volgens Kramer is dat hoofd- zakelijk te danken aan het feit dat de Maassluise huishou dens zorgvuldiger met hun af val omspringen. Toch werden dit jaar naar schatting nog zo'n honderdtwintig bekeuringen uitgedeeld aan burgers die hun huisvuil te vroeg op de stoep zetten of verkeerd aan boden. „Maassluis telt 33.000 inwo- ners, dus het aantal bekeurin gen valt wel mee," meent Kra mer. „In vergelijking met 1932 zijn er honderd minder ge- schreven. Eigenlijk is elke prent er één te veel maar des alniettemin zijn we op de goe de weg. Ik ben van de week de stad nog eens helemaal door gereden en ik moet zeggen dat Maassluis er keurig bijligt." Mot een tweedaagse milieu manifestatie werd twee jaar geleden het startsein gegeven voor het beleid dat Maassluis een schoner aanzien moest ge- ven. Daarna volgde een voor lichtingscampagne en startte de politie met eóntroles op huisvuil. Overtreders kregen als waarschuwing een gele kaart in de bus. Het effect daarvan was ver te zoeken. La ter werden ook rode kaarten gehanteerd. De daaraan ver bonden boete bedroeg twintig gulden. „Ook dat haalde weinig uit," zegt de milieucontroleur, die gerechtigd:is bekeuringen uit te delen. „Daarom wordt nu bij verkeerd aangeboden huisvuil directeen: proces-verbaal op gemaakt. De overtreder.krijgt een. acceptgirokaart thuisge-, stuurd met daarop een boete van tachtig gulden. De boete is overigens vierhonderd gulden als bijvoorbeeld een vuilniszak van een galerij naar beneden wordt gegooid." De grijze vuilniszak is door'de invoering van de gescheiden afvalinzameling uit het Maas- sluise straatbeeld verdwenen. Alleen op verschillende plek ken in het centrum waar geen verzamelcontainers geplaatst kunrièn woirdéhj. mag de zak nog worden gebruikt. Kramer: „Daar worden nog weleens be keuringen geschrevenomdat het/vuil te vroeg buiten wordt gezet" Ondanks hét gebruik van blokcontainers worden daar door de wijkmeesters toch nog overtredingen gecon stateerd. „Soms is men 'ge woon te beroerd om de deksel op te tillen en de vuilniszak éri -• in te gooien. Dan wordt het vuil niefin maar tegen de con- tainer geplaatst. Grof vuil ko men we zo nu en dan Ook nog tegen. Het wordt gratis door de milieudienst opgehaald maar toch wordt soms een oud bank stel, of kapotte wasmachine doodleuk op straat gedumpt." Schiedam - De twee jongens die in december een bewoonster van het Lisztplein oplichtten, tonen berouw. De twee van rond. de elf jaar gingen er met aan hen toever trouwd geld voor boodschappen vandoor en verbrasten het aan snoep. Naar aanleiding van een bericht in deze krant kwam de zaak ter sprake in het gezin van een van de twee. Hij bekende, waarop de ouders van de andere jongen en de politie werden inge schakeld. De twee zullen het geld terug betalen. Maandag 3 januari MAASSLUIS Koningshof. Bridge. 19.45 uur. Stadhuis. Nieuwjaarsreceptie, 19.30 uur. Dinsdag 4 januari VLAARDINGEN Lijnbaanhallen. Kindervakantie- spektakel. 10.00 uur. ROTTERDAM De Doelen Kl.z. Kreisler String Or chestra, 20.15u. Rotown. Lost Lo vers. 22.0QU. Doelencafé. Peter Ypma plus eleven. 22.15u. Rotter damse Schouwburg Kl.z. Rossen, 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Fulco de Minstreel, 14.00u. St. Droomtheater. Dierenverhalen. 14.30u. BibLotheektheater. Won derkinderen. 15.00u. Nighttown. No Easic Haarmodeshow. 20.00u. Dinsdag 4 januari Dizzy. Ed Baatsen Trio, 22.00u. Theater Zuidplein Gr.z. Little Voice, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Kl.z. Flossen, 20.30u. De Eve naar. Vakantie Jeugdprogramma, 11.00 en 13.00u, Jeugdtheater Hofplein. Fulco de Minstreel, 14.OOu. St. Droomtheater. Dieren verhalen, 14.3Gu. Bibliotheek theater. Wonderkinderen, 15.00u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. De Groene Vogel, 20,15u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Death becomes her' (al) dag. 11.45- 14.15-16.45-19.15-21.45. Al hambra 2: 'Aladdin' (al) dag. 1-3-5- 7,31/12 alleen 1. 'The fugitive' (12) 9.30,31/12 niet. Calypso 1: 'Alad din'(al) dag. 1.15-4-6.45-9.30,31/ 12 alleen 1.15. Calypso-2: 'l-are- well to my Concubine' (al) dag. 1.15- 5-8.30. 31/12 alleen 1.15. Calyp- so-3; The Firm' (16) dag. 1.15-5- 8.30,31/12 alleen 1.15. Cinerama 1: 'Beethoven's 2e' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, 31/12 alleen 1.15. Ci nerama 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. 31/12 alleen 1,15. Cinerama 3: 'Robin Hood, men in tights' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30,31/12 alleen 1.15. Cinerama 4: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30, 31/12 alleen 1.15. Cinerama 5: 'Hard Target' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30,31/12 alleen 1.15. Cor so: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30, 31/12 alleen 1.15. Imax Theater: 'Sharks' (al) za.t/m do. 2- 4-8.30, vr.2-4. 'Mountain Gorilla' (al) za. 3-7.30, zo.t/m do.1-4-7.30, vr.1-3. 'Het grote Barrière Rif' (al) dag.beh.za.ll. 'Speed Picture Holland' (al) dag.beh.za.12. Lanta ren/Venster l: 'Raining Stones' dag.beh.vr.8. The wedding ban quet' dag.(beh.vr.) 10. do.zo. ook 2. Venster 2: 'Romance de Valentia do.zo.2. Dag. 7.30 (beh.vr.): do. 'Young and Innocent', zo.ma.: 'El- stree Calling', di.wo.: 'Jamaica Inn'. 'In einem Jahr mit 13 Monden' do.9. 'Lili Marleen' zo.7.30, zo.wo.9.30. 'Fontane Effi Briest'zo.ma,di.9.30. Venster 3: 'L'odeur de la papaya verte' dag. (beh.vr.) 8-10, ma.alleen 8. Sneak Preview ma. 10, Venster 4: 'Johnny Meijer' dag.beh.vr. 8-9, do- .zo.ook 2. Trois couleurs: bleu' do- .za.zo.10. Trahir' ma.di.wo. 10. Lu- mière 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1,15-4-6.45-9.30, 31/12 al leen 1.15. Lumière2: 'Little Budd ha' (al) dag. 1.15-4.30-8.31/12 al leen 1.15. Lumière 3: TheMuppets Christmas Carol' (al) dag. 1.15-4- 6.45, 31/12 alleen 1.15. 'Rising Sun' (12) dag. 9.30,31/12 niet. Lu mière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4.30-8.15, 31/12 alleen 1.15. Rex: 'Little Annie does Manhattan' (18) dag. 12. doorl- voorst Thalia: 'A perfect world' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30, 31/12 al leen 1.15. Kindermatinees: Venster 3: 'Lotta uit de Kabaalstraat' do.zo.wo.2.30. Schiedam/Vlaardingen - Iedere jaar wisseling stonden ze doodsangsten uit. bet groepje bewoners in de direc te omgeving van het kruispunt Huys- mansstraat-Sl. Liduinastraat. Tussen de dichte bebouwing vormde het plein ai sinds de jaren zeventig in de nacht van oud en nieuw het domein van een grote kerstbomenfik. Stond de wind verkeerd, dan werden de ra men te warm om nog beet te pakken. Dit jaar was er geen reden voor vrees. Op verzoek van een deel van de buurt werd de verbranding verplaatst naar een ruimere plek op de Burgemeester Knappertlaan. Stipt om twaalf uur gingen de hon derden kerstbomen van de 'jagers uit West' nu in de fik voor de ingang van het Julianapark. De buit van enkele dagen fanatiek zoeken was zorgvul dig bewaard in enkele door de ge meente Schiedam beschikbaar ge stelde containers. En voor wat hoort wat. Vandaar dat de jongeren uit West uiteindelijk bezweken voor de zachte aandrang van de omwonenden en de politie om met de traditie van de brand bij de St. Liduinastraat te bre ken. Vanzelf Helemaal vanzelf ging de verhuizing niet. Vooraf had een deel van de kerstbomenjagers zich zelfs beroe pen op het gemeentelijk beleid op het vlak van het wijk- en buurtbeheer. In een brief stelden zij dat de attractieve fik in de wijk heel goed was voor de sociale contacten. In de praktijk bleek het niet zoveel uit te maken. Heel wat,bewoners bleken best be reid om honderd meter extra te lopen om het vuur te kunnen aanschouwen. Ook elders in de stad trokken vuren veel bekijks. In andere wijken zijn de brandlokaties minder omstreden, zo dat in de Slachthuisbuurt, Kethel- Tuindorpen in De Gorzen de kerstbo men op vertrouwde plaatsen in de fik gingen. In Oost was er vuur in de Cor nells Drebbelstraat. Wat Schiedam betreft was hier het enige serieuze in cident van de nieuwjaarsviering te betreuren; een tienjarige jongen raakte aan de borst gewond toen hij door vuurwerk werd geraakt. De Schiedamse politie noteerde slechts hie" en daar wat schade. Van het clubgebouw van de wijk- en bewo nersvereniging Tuindorp aan de Pe renlaan sneuvelden enkele ruiten. Aan de Mgr. Noienslaan en de Burge meester van Haarenlaan was er ook glasschade. Verder werd een lan taarnpaal vernield aan de Groen van Prinstereriaau. Dat er in Schiedam sprake was van een rustige oud- en nieuwviering, zal vooral de brand weer kunnen beamen. De spuitgas ten hoefden in deze brandgevaarlijke nacht niet één keer uit te rukken. Ook in Vlaardingen trokken de nieuwjaarsvuren aardig wat bekijks, zoals onder meer aan de Broekweg. De brandweer had daar geen proble men mee, maar bij een vroegtijdig nieuwjaarsfikkie moesten de spuit gasten wel in actie komen. Op Over De Dammen hadden enkele jongeren in de nabijheid van het gebouw van het Kruiswerk een partij kerstbomen en pallets in de brand gestoken. Scha de aan het gebouw kon net worden voorkomen. Twee 17-jarige jongens werden vermanend toegesproken door de politie, 's Nachts om half één ging aan de Spoorsingel een auto-, wrak volledig in vlammen op. In de Drevenbuurt en aan de Parallel weg ontstonden drie kleine brandjes bij het afsteken van vuurwerk. Aan de Parallelweg zette een afgezwaaide pijl een gordijn in de hens. In de Dre venbuurt werd in twee gevallen scha de aangericht door vuurwerkbom- men, die door onbekend gebleven on verlaten werden afgestoken. In de eerste woning werden het zolderraam en een kast vernield. In de tweede woning ging het projectiel dwars door de ruit van een slaapkamervertrek. Om half zes ontstond een klein brandje in de Cur§aoIaan. Daar vat ten de lamellen vlam toen een kaars omviel. Op verschillende plaatsen in de stad werden ruiten vernield. Aan de Van Hogendorplaan sneuvelden een aan tal brievenbussen en vuilnisbakken. Maassluis Vernielers waren ook actief in Maas sluis. Bij een feest in een tent in de Steendijkpolder werd om half vier een 27-jarige Maassluizer aangehou den die een politiewagen had ver nield met vuurwerk. Eerder die nacht werden twee 18-jarige Maassluizers in de kraag gevat die een ruit aan de Merellaan hadden ingegooid. Ook el ders werden ruiten vernield, maar daar konden de daders niet worden aangehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1