Mag ik ook eens aan je ijsje likken? Rotterdams Dagblad Groot deel theaterpersoneel komt op straat te staan Nieuwbouw voor minima minder duur 'Afvloeiingsregeling voor Stoffels niet gunstiger dan voor ontslagen personeel' Buitenschoolse opvang in speeltuin Maassluis: minder inwoners en stijgende werkloosheid 'De Hoek verdient zelfstandigheid' Dieven verdreven Nepw.pen in café Botsing tussen bromfietsers Man loopt op spoorbaan Schade door brandend afval Pistool gevonden 'Dinsdag Januari 1994 Visite kreeg het jubileren de echtpaar gisteren vol op. Eén van de jongste telgen van de familie, klein zoon Dennis, zorgde letter lijk en figuur lijk voor een vrolijke noot Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra carrière in de betonbouw. Na twee jaar werd de eerste dochter geboren. Het jonge gezin werd al snel uitgebreid met nog twee dochters en na twaalf jaar met een zoon.' - Gisteren, vierde het echtpaar haar diamanten huwelijk. Reden voor burgemeester L.W. Stam om; het bruidspaar eens flink in de bloemetjes te zetten in verzor gingstehuis Drieën-Huysen. De Van Willigens wonen sinds vorig jaar tot beider verdriet van elkaar gescheiden: mevrouw verblijft in Drieen-Huysen, meneer vanwe ge gezondheidsredenen in het Zonnehuis.1 Voor het feest kwa men de echtelieden weer bijeen, omringd door kinderen, klein kinderen en achterkleinkinde ren. zaken. Bij hoge uitzondering gin gen 2e weieens stiekem naar de ;film. Maar verder was het wat Maartje betreft veel langs de kant van het voetbalveld bij For- tuna staan en luisteren naar de prestaties van harmonievereni ging Voorwaarts. Jan-Hendrik was namelijk een niet onverdien stelijk voetballer en blies boven- dien een aardig partijtje bugel bij de Vlaardingse harmonie. Maar liefst zeventig jaar bleef hij Voorwaarts trouw, hetgeen hem na vijftig jaar een ridderorde op leverde. De verkering duurde vijf jaar, waarna een 'ouderwets gezellige' bruiloft volgde op de Maassluis- sedijk. Maartje gaf vervolgens de brui aan het djenstersbestaan; Jan-Hendrik koos voor een lange Schiedam- Mensen met de laag ste inkomens kunnen over twee jaar eerder in aanmerking komen voor nieuwbouwwoningen. De Woningbouwvereniging Schiedam heeft het voornemen mensen met een lager inkomen minder huur te laten betalen voor de woningen in een nieuwbouw- complex en mensen met een ho ger inkomen meer. Minder draag- krachtigen hoeven voor wonin gen, tussen de zeshonderdvijftig en achthonderd gulden slechts het laagste bedrag neer te leggen terwijl mensen met een hoger in komen het volle pond moeten be talen. Volgens directeur F.A. de Graaf van de Woningbouwvereniging Schiedam komen mensen met minder dan een modaal inkomen voor zo'n dure nieuwe woning in aanmerking als er in de rest van het goedkopere woningbestand geen passende woonruimte voor komt. De Woningbouwvereniging hoopt in 1995 tweehonderd woningen te bouwen en reserveert bij elk nieuwbouwcomplex een aantal woningen voor toekomstige be woners met een inkomen lager dan 40.000 gulden bruto per jaar. De toekomstige bewoners worden niet gekort in hun individuele huursubsidie. Ook wil de Woningbouwvereni ging de woningen met de laagste huren zo min mogelijk huurver hoging opleggen. Dat geldt met name voor de woningen tussen vijfhonderdtien en zeshonderd gulden. De huurstijging zal in ieder geval de jaarlijks door de overheid vast gestelde verhoging bedragen. De speciale aandacht voor men sen in de laagste inkomensklas sen in het nieuwe beleidsplan vloeit voortuit,, recente voor schriften van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijk Or dening en Milieu. De Woningbouwvereniging moet hierdoor mensen met de .laagste inkomens- zoveel- mogelijk aan passende woonruimte helpen. Te gelijkertijd krijgt de verhuurder meer speelruimte om de huren in het woningbestand meer te laten verschillen. Schiedam - Directeur patiëntenzorg M.J.C. Stoffels van het Schieland Ziekenhuis heeft ontslag genomen. Stoffels schrijft in zijn ontslagbrief aan het bestuur dat hij 'om hem moverende redenen' zijn functie heeft neergelegd. Stoffels was sinds mei 1991 in dienst van het Schieland Ziekenhuis. Volgens dc Schiedamse wethou der Bart de Leede, secretaris van het ziekenhuisbestuur, was Stof fels niet tevreden over zijn eigen functioneren, en was er ook kri tiek van anderen op zijn werk. Bronnen in het ziekenhuis zeg gen dat vooral de samenwerking met algemeen directeur LA van Eijk stroef verliep. Er zou druk op Stoffels zijn uitgeoefend om ont slag te nemen. De Leede beves tigt dit laatste niet, maar zegt wel dat Stoffels' vertrek „voor ieder een de beste oplossing is." Met de directeur is overeengekomen dat zijn salaris tot 1 november dit jaar wordt doorbetaald. De Leede vindt dit een redelijke regeling. „Stoffels krijgt dan een reële gelegenheid een andere baan te vinden." Hef salaris van de opgestapte directeur wordt stopgezet zodra hij elders een nieuwe functie heeft aangeno men. De Leede is het niet eens met de kritiek dat voor de directeur een goede afvloeiingsregeling is ge troffen, terwijl de circa honderd medewerkers van het Schieland Ziekenhuis die kort voor Kerst mis te horen kregen dat zij om be- zuinigingsredenen zullen worden ontslagen, in de meeste gevallen slechts drié maanden salaris mee krijgen. „Ook de wachtgeldrege lingen voor bijvoorbeeld het ver plegend personeel zyn heus niet ongunstig." Het ziekenhuisbestuur is, tégen de achtergrond van de ontslag golf en het feit dat het salaris van de vertrokken directeur voorlopig wordt doorbetaald, wel van me ning dat er gpen opvolger voor Stoffels mag worden benoemd. De Leede: „Dat is in de huidige si tuatie niet te verdedigen." Het grote aantal ontslagen is een gevolg van de bezuinigingen van circa 6,2 miljoen gulden die het Schieland Ziekenhuis genood zaakt is door te voeren. Een twee de oorzaak is de samenvoeging van de twee gebouwen die sinds de fusie van het voormalige Nolet Ziekenhuis en het vroegere Ge meenteziekenhuis het Schieland Ziekenhuis vormen. Door deze samenvoeging zijn een aantal ar beidsplaatsen overbodiggewor den. De Leede: „Die samenvoeging zat er al lang aan te komen, en daar om was het voor veel mensen geen verrassing dat zy hun baan kwiitraakten. Een aantal mensen is daar ook op vooruit gelopen door tijdig naar een andere baan uit te kijken." In het Schieland Ziekenhuis was niemand van de directie voor commentaar bereikbaar. Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Hoek van Holland - Indeling van Hoek van Holland bij de toekom stige gemeente Rotterdam Cen trum stuit bij de deelraad in de Hoek op grote bezwaren. Deel raadsvoorzitter Willie Doorn ver zet zich fel tegen dit voornemen van staatssecretaris De Graaf Nauta, die Hoek van Holland aan de nieuwe Rotterdamse gemeen te wil 'plakken' als er een 'Stads provincie Rijnmond' komt. Ook van een samenvoeging met Maas sluis, zoals wel eens geopperd door minister Dales van Binnen landse Zaken, is men in Hoek van Holland niet gecharmeerd. Op de nieuwjaarsreceptie in De Hoekstee zei mevrouw Doorn gis teravond: „De zelfstandigheid lijkt steeds dichterbij te komen, maar als we niet oppassen dan wordt het weer onder onze han den weggehaald." Indeling bij Rotterdam Centrum vindt Doorn de slechtst denkbare oplossing. „We willen de klok wel vooruit zetten, maar geen jaren achteruit. In dat geval zou Hoek van Hol land weer een soort wijkraad krij gen. Dit gebied verdient zelfstan-, digheid. We moeten de hogere overheden ervan overtuigen dat Hoek van Holland niet langer meer bestuurd kan worden vanaf een plaats die dertig kilometer verder is gelegen." De Hoekse deelraadsvoorzitter pleitte ook voor een spoedige rea lisering van het Waterwegcen trum, het uitbreidingsplan voor Hoek van Holland. Ook het bouwen van zorgwoningen bij het bestaande bejaardenhuis staat hoog op de verlanglijst. Over het afgelopen jaar was de deeïraadvoorzitter overigens niet ontevreden. Het zwembad werd gerealiseerd, evenals de buitenschoolse op vang en het fietspad langs de Prins Hendrikweg. De verplaatsing van de koribal- velden ten behoeve van woning bouw is een feit en zelfs het lang gewenste openbare toilet lang de Waterweg is tot stand gekomen. Vlaardingen - Op de hoek van de Stadhouderslaan en de Ernst Ca- simirstraat heeft een Vlaardinger gisteren een zilverkleurig pistool gevonden. Hij bracht het wapen naar het politiebureau. Daar werd vastgesteld dat het om een imitatie ging van Spaanse makelij. Het wapen is van het merk Coibel en van het type Pan- tera. Volgens de politie lijkt het pistool zo echt, dat het geschikt is om mensen mee te bedreigen. Het wapen wordt vernietigd als de eigenaar zich niet meldt. Vlaardingen/Maassluis - Een ou dere bewoonster van de Renesse- hoeve heeft gisteravond rond tien uur met een stok twee vrouwen uit haar huis verdreven. De vrou wen trachtten met een smoesje het huis binnen te komen. Toen dat niet lukte liepen de bezoek sters achterom en kwamen via de achterdeur binnen. Ze wilden een kopje thee drinken omdat ze zo genaamd bekenden van de be woonster waren. De vrouw trapte daar niet in. Zij joeg de bezoek sters het huis uit. ITet gaat om vrouwen van circa 1.60 meter lang met een donkere haarkleur. In Maassluis ving een man gister avond laat bot toen hij trachtte een bewoonster van de Richard Hollaan wijs te maken dat hij een controleur van het nutsbedrijf was. De vrouw kreeg argwaan vanwege het late tijdstip en belde het nutsbedrijf. Daar hoorde zij dat er geen controleurs op pad wa ren. De onbekende nam daarop de benen. Hij was ongeveer 25 jaar oud en had krullend haar en een snorretje. Schiedam - *In een café aan de Westfrankelandsedijk heeft de Schiedamse politie gisteren een nep-vuurwapen in beslag geno men. De eigenaar werd aange houden. Het wapen werd gevonden tij dens een controle op de drank- en horecawet. Tijdens deze controle werden in verschillende eafé's elf flessen sterke drank in beslag ge- Maassluis - Op de Westlandse- weg in Maassluis is een 16-jarige vrouw uit Rozenburg gisteren ge wond geraakt toen zij met haar bromfiets op een andere brom fietser botste. Het ongeluk ge beurde toen de Rozenburgse linksaf wilde slaan. Op dat mo ment werd,zy juist ingehaald door een tweede bromfietser. De vrouw viel van haar brommer en raakte licht "gewond aan haar be- Hoek van Holland - De politie in Hoek van Holland heeft gister middag een man die op de spoor baan wandelde overgebracht naar Rotterdam. De man liep langs de Stationsweg op de rails, Agenten troffen de wandelaar later aan in de hal van het station. Hij maakte een verwarde indruk en zei af komstig te zijn uit Rotterdam. De Spoorwegpolitie in Rotterdam ontfermde zich over de onbeken de./- Schiedam - De meeste medewer kers van de stichting Schiedamse Theaters komen op 1 februari op straat te staan. Van de tien vaste personeelsleden zijn er na sloop van het Passagetheater waar schijnlijk niet meer dan vijf nodig om de voorstellingen in zolder theater De Teerstoof te begelei den. Voor vier van de vijf overblij vende vaste medemerkers wordt getracht een baan te vinden bij de gemeente Schiedam. Voor de der tig part-timers bestaat geen kans op vervangende werkgelegen heid. Eén personeelslid in vaste dienst heeft besloten zelfstandig verder te gaan als technisch begeleider van toneelvoorstellingen. Deze medewerker neemt een deel van de apparatuur uit het Passage theater over. Interim-directeur Ger Kruijt on derhandelt momenteel met de vakbond FNV over een af vloeiingsregeling voor het over tollige personeel. Volgens be stuursvoorzitter Ton de. Vos is het de bedoeling alle personeelsleden voor wie straks geen werk meer is enkele maanden salaris mee te geven. Bij wijze van troost stelt De Vos de part-timers een voor keursbehandeling in het vooruit zicht als over twee a drie jaar per soneel wordt geworven voor de nieuwe Schiedamse schouwburg op het Stadserf. De stichting had het voornemen om in de overbruggingsperiode tussen de sloop van het Passage theater en de opening van de nieuwe schouwburg op diverse plekken in Schiedam incidentele voorstellingen te organiseren. Dit had werk kunnen'opleveren voor het personeel. Het plan is echter van de baan omdat de kosten vol gens De Vos veel te hoog zijn. Over de bestuurlijke toekomst van de Schiedamse theaters is on zekerheid ontstaan doordat De Vos wethouder Chris Zijdeveld (Cultuur) heeft geadviseerd na te denken over een nieuwe beheers vorm. De opzet van de stichting die De Teerstoof en het Passage theater tot dusverre heeft geëx ploiteerd is volgens De Vos uit de tijd omdat er gemeenteraadsle den zitting in hebben. De Vos vindt hun aanwezigheid niet stroken met het uitgangs punt van de politiek om 'op af stand' te besturen. Ook theaterdi recteur Carel'Beke, over wiens door de stichting verlangde ont slag de kantonrechter op 11 ja nuari uitspraak doet, heeft zich al eens kritisch uitgelaten over de aanwezigheid van politici in het bestuur. Het huidige bestuur heeft door de koppeling aan de gemeenteraad sowieso zijn lang ste tijd gehad. Het bestuur treedt af zodra in maart een nieuwe ge meenteraad is gekozen. Hoek van Holland - De speeltuin vereniging Hoek van Holland gaat een rol spelen in de buiten schoolse opvang (BSO). De be langrijkste vorm van samenwer king bestaat uit het gebruik van een gezamenlijk gebouw dat is opgetrokken op het terrein van de speeltuinvereniging achter de Prins Hendrikstraat. Daar heb ben de BSO en de speeltuin elk hun eigen ruimte, maar in de praktijk zal die ook gezamenlijk kunnen worden. De gedachten voor de BSO-vesti- ging gingen ook in de richting van het gebouw De Duinpieper waar de peuterspeelzaal en het kinderdagverblijf al huisvesting hebben. Maar door het samenvoe gen van subsidies bleek de com binatie met de speeltuin toch het meest aantrekkelijk. Het nieuwe gebouw is inmiddels officieel geopend In januari van dit jaar moesten de plannen nog worden gemaakt. „Een uniek ge beuren in deze tijd, dat mogelijk werd door een hechte samenwer king tussen alle betrokkenen," al dus voorzitter Frank Haalmeijer van de speeltuinvereniging. Het ligt in de bedoeling om op 28 mei 1994, ter gelegenheid van de Rotterdamse 'Opzoomerdag' de hele speeltuin in één dag een enorme opknapbeurt te geven. Daarbij wordt dan wel gerekend op een heleboel mensen die be reid zijn zich op die zaterdag een aantal uren in te zetten. Voorlopig kan na de kerstvakan tie wel worden begonnen'met de buitenschoolse opvang die onder leiding staat van Ina van der Hout. Tussen de middag en op vrije middagen kunnen de kinde ren daar (op afspraak en tegen be taling) onder begeleiding terecht op tijden dat de ouders werken of andere bezigheden hebben. Maassluis - Het inwonertal van Maassluis is afgelopen jaar ge daald terwijl het aantal werklozen is toegenomen. Dat heeft burge meester Jannie Sterkenburg gis teravond tijdens de nieuwjaarsre ceptie van de gemeente bekend gemaakt. Het aantal burgers is gedaald van 33.295 naar 33.028. „Deze trend baart ons zorgen en is aanleiding geweest om een aantal studies te doen verrichten die de basis kun nen vormen voor een toekomstig volkshuisvestingsbeleid," rea geerde de burgemeester op de da ling. Van 1 januari tot en met 12 december nam het aantal werklo zen met 304 personen toe (1540/ 1844). „Helaas kan de gemeente daar geen afdoende maatregelen tegen treffen. Maar met het creëren van werkervaringsplaatsen, het aan stellen van banenpoolers, de ver dere ontwikkeling van het bedrij venterrein en het stimuleren van educatieve aktiviteiten wordt ge tracht het spook van werkloos heid op afstand te houden." De onveiligheid in Maassluis krijgt dit jaar meer aandacht, Het bestrijden daarvan wordt syste matisch aangepakt. Er komt meer politie op straat, vooral in het centrum en andere winkelcentra. In dat kader zijn vandaag acht nieuwe politiemen sen aan de basiseenheid toege voegd.- Onderzocht wordt of de huidige reservepolitie, die wordt omgevormd tot vrijwillige politie, kan worden ingezet voor het hou den van toezicht tijdens koop avonden. De criminaliteit baart het ge meentebestuur minder, zorgen. Een voorzichtige prognose toont volgens de burgemeester aan dat het aantal misdrijven in 1993 niet is gestegen. De brandweer daarentegen is het afgelopen jaar geconfronteerd met een toenemend aantal bran den die veelal werden gesticht uit vandalisme. Daardoor liepen ver schillende scholen grote schade op en moesten twee woningen aan de GA Brederolaan worden gesloopt. Vlaardingen - Een hoopje bran dend afval heeft gistermiddag flink wat schade veroorzaakt in de Verhey straat. Door de hitte die de brandende rommel op de stoep veroorzaakte liep een in de straat geparkeerde auto lakschade op, Ook een lan taarnpaal begaf het door de hoge temperatuur. Het gevaarte viel om en belandde boven op een an dere auto. Dat had opnieuw scha de tot gevolg. De brandweer blus te het vuurtje. Hoe het brandje ontstond is nog niet duidelijk. De politie trad gistermiddag als brandweer op in de Pijn- boomdreef, waar een stapeltje kerstbomen in de brand was ge stoken. In de Huijgenstraat wer den gisteravond enkele kerstbo men verbrand. Vlaardingen - Zestien jaar was ze, de Vlaardingse Maartje de Bruijn, toen ze met een ijsje.over de Hoflaan liep.'Jan-Hendrik van Willigen had al een tijdje een oog je op haar en maakte dan ook di rect van de gelegenheid gebruik met de opmerking: „Mag ik ook eens likken?" Misschien wat bru taal maar wel een voltreffer: de verkering was een feit. Maartje (26 mei 1912) 'diende' al vanaf haar twaalfde bij een groot gezin in het spoorhuisje aan de Parallelweg.. Jan-Hendrik (6 ok tober 1908) was meubelmaker bij meubelfabriek Leewis in de Sta tionsstraat. Het was /een leuk koppel, die twee. Actief in het verenigingsleven door de hob by's van Jan-Hendrik, waardoor- weinig tijd overbleef voor andere

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2