tfaterwe; 13 'Dit jaar nieuwe winkels aan 't Liesveld' 2.565,- Kinderen helpen kunstenares bij opfleuren trafohuisje COMPUTERS ROLEC Vraagtekens bij nieuwe kruising in de Hoek genda GO WHERE THE ACTION ISÜI J™ 49.90 New Jte, Van vingerhoed tot borrelglaasje Komedie: In The Soup Thema-avond discriminatie Rioolwerkzaamheden in Vlaardings Stadshart Varia houdt auditie Aanloophuis zoekt 15 vrijwilligers 'DE COMPUTERZAAK' JANUARI DATA MAX 486SX-25 'DE COMPUTERZAAK' En aktie is er bij New Bassy's! Waanzinnige aanbiedingen! JACKS Boxer fes HERENMANTEL PANTALONS News J23T- nu 39.95 Vrijdagavond koopavond SHIRTS KOLBERÏS 79.90 TRUIEN 6!t SWEATERS WIE HET EERST KOMT (ipiCppljli^ fashion 1eMiddellandstraat7a, Rotterdam.Tel. 010-4134668 I Rotterdams Dagblad Donderdag 6 januari 1994 Leuke brief gekregen van Ruud Pillard, gelukkig nieuwjaar. De di recteur van de Schiedamse VW schrijft me wat er zoal aan snuiste rijtjes aan de Buitenhavenweg 9 te koop is, kortom, dat de WV al lang heeft begrepen dat er handel in toeristische hebbedingetjes zit. Pillard komt met een indrukwekkende lijst: een T-shirt, stropdas en paraplu van Schiedam, ansichtkaarten, andere kaarten, posters, het stadswapentje in drie,maten, een-linnen tasje met opdruk stadhuis, een handdoek met het Zakkendragershuisje, een borrelglaasje met het stadswapen, een vingerhoedje met het stadswapen, wandtegels met de Appelmarktbrug en het Zakkendragershuisje en theelepel tjes met de Grote Kerk, de Singelkerk en alweer het wapen, het Zak kendragershuisje en het stadhuis Nu zal ik op die waslijst niet afdingen, het is mooi dat de WV aan de weg timmert, en ik geef toe, die theelepeltjes waren me ontgaan. Maar ik ben nog bij lange na niet tevreden. Behalve bij de VW moe ten ook in heel veel etalages op de Hoogstraat en de Broersvest en de Rotterdamsedijk leuke prutseltjes en protseltjes liggen waar de toe rist gek op is. De Amerikaan wil een haardkleedje met de ruïne mee nemen. De Duitser wil bierviltjes met de Plantage en Plein Eendragt. De Engelsman wil een kwartetspel met de koepel van het Juiiana- park en het Schreihuisje. De doorsnee-toerist wil gekantkloste Pas sages, vlaggetjes met de Lange Haven, hoofddoekjes met de Korte Dam, schoudertassen met de Bokkensteeg, dinky-toys met Ketel 1, bouwdozen van distilleerderijen, en het authentieke Korenbeurs- ganzenbord dat helaas nog moet worden ontworpen. De VW heeft een beginnetje, Ruud Pillard raag tien plaatsen voor uit. Maar een echte toeristisch-economische cultuur is er bij de Schiedamse middenstand nog lang niet. Als de winkeliers Schiedam niet met verve uitdragen, moeten ze het niet gek vinden als de toeris ten naar Vlaardingen. Maassluis of Delfshaven gaan. KOR KEGEL Een van de publieksfavorieten van het Filmfestival Rotterdam was de komedie in The Soup van regis seur Alexandre Rockwell. Vrijdag 7 janauri is de film te zien in het Filmhuis aan de Nieuwstraat. Aanvang: 21.30 uur. In The Soup verhaalt over een jonge scriptschrijver-' die een pak papier van vijfhonderd vel heeft, maar waarvoor hij geen scriptschrijver kan vinden. Als hij een advertentie in de krant zet waarin hij zijn toe komstig meesterwerk aan de hoogste bieder aan biedt komt hij in aanraking met de onweerstaanbare ganster Joe, die zijn leven eindelijk eens aan de kun sten wil wijden. Hij blijkt echter meer in de schrijver dan in zijn meesterwerk geïnteresseerd en neemt hem mee op sleeptouw voor uiterst creatieve fond senwerving. Achterna gezeten door een louche in cassobureau en vreselijk verliefd op zijn buurvrouw trekt de scriptschrijver naar New York. Een stad die een aantal onaangename verrassingen voor hem in petto heeft. 'Discriminatie, vooroordelen en racisme' is het on derwerp van een thema-avond van de Vrouwenbond FNV, afdeling Schiedam. Woensdag 12 januari wordt deze problematiek op een speelse manier onder de aandacht gebracht door het spelen van het spel Bij De Buren, dat is uitgegeven door de Anne Frank Stichting. De thema-avond vindt plaats in Het Ge bouw aan de Broersveld 142 en duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Vlaardingen De werkzaamheden aan de riolering voor het Vlaar- dingse Stadshart gaan maandag 10 januari, na een tijdelijke onderbreking, weer van start. Nu zijn de rioleringen van de Markgraaflaan, Schepenstraat en Van Riebeeckstraat aan de beurt. Daarom zal het ge deelte van de Markgraaflaan tussen de Heemraad straat en het midden van het Liesveldviaduct tijde lijk afgesloten zijn. De werkzaamheden duren onge veer tot 11 februari. De Van der Dnfstraat blijft wel de gehele periode in twee richtingen berijdbaar. De doorsteek Vondelstraat/Joubertstraat wordt 21 ja nuari weer opengesteld. Mannen met toneelaspiraties, grijp uw kans. Toneel vereniging Varia houdt woensdag 12 januari auditie voor haar nieuwe produktie 'Wat doet mijn vrouw van 2 tot 5.' Gezocht wordt naar mannen vanaf twin tig jaar die het een uitdaging vinden om een avond op het toneel te staan. Ook zoekt Varia enthousiaste en creatieve decorbouwers. De auditie vindt plaats in Cultureel Centrum Hollandia, aan de Oosthavenka- de. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: "Willie Thomas, 0104356418. Het binnenkort te openen aanloophuis De Groene Luiken aan de Oosthavenkade zoekt vrijwilligers. In het centrum, dat door Vlaardingse kerken is opgezet, kan iedereen terecht voor 'een gesprek, informatie, rust of bezinning'. Het centrum wordt gerund door vrijwillige gasthe ren en gastvrouwen. Een eerste groep van vijftien vrijwilligers is al getraind. £r is echter nog een zelfde aantal nodig. Gezocht wordt naar mensen van 25 jaar en ouder die minimaal een dagdeel per twee weken beschikbaar zijn. De selectie van vrijwilligers vindt plaats aan de hand van een persoonlijk- en groepsge sprek. Daarna volgt een training van vijf avonden. Voor meer informatie: Anja Bruijkers 0104712191 of Rob van Herwaarden 0104346855. Redactie Waterweg: Jan Booister Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Dinsdag 11 januari SCHIEDAM Olieverven en tekenen. De Blauwe Brug, 11 januari-26 april 100,--}. Klassiek-moderne beeldhouwkunst. Stedelijk Museum, 11 januari-8 maart 240,-). Elke dinsdag van 11.00 tot 13.00 uur. Woensdag 12 januari VLAARDINGEN Computercursus voor 55-pIussers. PEC-gebouw (Willem Beukelszoon- straat 62), aanmeldingen: 4344777. Donderdag 13 januari SCHIEDAM Oerdansen. De Erker. Elke donderdag van 13.30 -15.30 uur, aanmeldin gen: 071-143610. Door Ben van Haren Vlaardingen - Binnen het stadhuis leeft de overtuiging, dat dit jaar een belangrijk deel van het nieuwe Liesveld tot stand zal komen. Het winkelend publiek zal in elk geval vanaf maandag te maken krijgen met opgebroken straten. Voor het bouwrijp maken van het zuidelijk deel van het Liesveld gaat de straat open tussen Hema en Roobol. Rien Engelaar, projectleider Stadshart, zegt zonder voorbe- noud: „Eind 1994 gaan de eerste nieuwe winkels aan het Liesveld open. Tegen die tijd is ook de za- terdagmarkt van de Broekweg naar het centrum verhuisd." De gemeentelijke projectleider, die eerder een start voorzag in het najaar van 1991 maar daarna werd geconfronteerd met vertraging in procedures van verwerving en ministeriële goedkeuring, ver wacht nu geen tegenslag meer. De bezwaarschriftprocedures, die thans lopen en misschien nog vol gen tegen de bouwplannen en het ontwerp-bestemmingsplan, zul len naar de mening van Engelaar geen nieuwe vertraging opleve ren. „In deze procedures gaat het om een afweging van de verschillen de belangen. Tegenover die van de bezwaarmakers staan de eco nomische belangen van de winke liers, de stad en de projectontwik kelaar. Ik ben van mening, dat die laatste van groter gewicht zijn. De beslissing hierover zal echter door een onafhankelijk rechter moeten worden genomen.'' In de meest recente gemeentelijke planning is met de duur van de beroepstijd rekening gehouden. Proberen enkele tientallen eige naar/bewoners van de flats aan het Liesveld de uitvoering van de bouw tegen te houden; winkeliers daarentegen hebben zich ai be klaagd bij het gemeentebestuur en de projectontwikkelaar Multi Vastgoed over het herhaalde uit stel van de start van de moderni sering van het liesveld. Vorig jaar gaven ze aan hun protest een ludiek tintje door op 1 april een symbolische eerste paal te slaan. In de loop van 1993 hebben ze in brieven en tijdens overleg met het gemeentebestuur een hardere houding aangenomen. Zij voelen zich door de voortdurende onze kerheid belemmerd in hun be drijfsvoering en vrezen een ver loedering van het winkelgebied. De winkeliersvereniging Stads hart pleit al vanaf 1979 voor 'revi talisatie' en uitbreiding van het winkelarsenaal. Het schetsont werp van architect Jan Decker van AGS Heerlen werd al in 1987 uitgekozen en de aanwijzing van MultiVastgoed als projectontwik kelaar volgde kort hierna. In een gemeentelijk persbericht uit die tijd werd zelfs de verwachting uit gesproken, dat nog in 1988 met de vernieuwing van het dertig jaar oude Liesveld zou worden begon nen. Contract In 1991 tekenden het gemeente bestuur, woningbouwvereniging Samenwerking '77 (inmiddels een stichting) en projectontwik kelaar MultiVastgoed een con tract, waarinde 90 miljoen gulden vergende modernisering werd overeengekomen. Vastgelegd werd de herontwikkeling van 3.000 m2 winkeloppervlak, een winkeluitbreiding met 5.000 m2. de bouw van een parkeergarage met 350 plaatsen, van circa 135 woningen en 120Ö m2 kantoor. Planaanpassing Toen de kantoormarkt in elkaar denderde volgde de eerste planaanpassing; het aantal wo ningen werd uitgebreid en Sa menwerking '77 laat inmiddels nieuwe kantoorruimte voor zich zelf aan de Stadhouderslaan in Holy bouwen. Een tweede planaanpassing was nodig toen geen overeenstemming kon wor den bereikt met eigenaar Yuen van het chinees-restaurant aan het Liesveldviaduct, waardoor verhoging van het Roobolpand onhaalbaar werd. Architect Jan Decker lanceerde toen het plan voor zijn 'Lange Jan', een woonto ren van 22 verdiepingen, op de kruising van Liesveld en Veer- plein. Tussen dit gebouw, dat met 65 meter boven straatniveau het hoogste van Vlaardingen wordt, en de Hoogstraat komen nog twee kleinere woontorens (19 meter) te staan op het dak van de nieuwe, overdekte winkelgalerijen. In 1996, zo is de berekening, zal het gehele plan gereed zij n. In juli is al begonnen met de bouw van twee woongebouwen aan de Markgraaflaan. waarop de bouw van de parkeerdekken langs het Liesveld aansluit. Eind 1994 moet dus het zuidelijk deel van het nieuwe, overdekte Liesveld klaar zijn en ook zijn begonnen met de 'wee woontorentjes. In maart be gint al de herinrichting van het Veerplem tot evenemententer rein cn de verplaatsing van de fietsenstalling naar de Joubert- straat. Ook nog dit jaar moet de vervanging van de tunneltjes naar de Hoogstraat door zoge naamde Spaanse "luie" trappen en een verbouwing van C&A gereed komen. Ook is m deze fase de ver huizing van de weekmarkt, na een proef op zaterdag, naar het Veerplem voorgenomen. In 1995 is de bouw van het noor delijk deel van het nieuwe Lies veld, van een supermarkt (Albert Heijn) tussen V&D en Van Uffe- len en van de 'Lange Jan' voor zien. Schiedam - Nog even en de laat ste smet in de omgeving van de Goeman Borgesiuslaan in Nieuw- land is weggepoetst. De flats zijn gerenoveerd en de straten zijn..an- ders, ordenteiijker ingedeeld. Al leen het grijze, sombere transfor matorhuisje op een van de bin nenterreinen staat nog in schril contrast met de pastelkleurige flatgebouwen. Weghalen kan niet. Daarom werd besloten er een kunstwerk van te maken dat aansluit bij, maar te vens Lts extra's toevoegt aan de wijk. De 34-jarige Marjo van Soest is de uitverkorene die het trafohuisje gaat beschilderen. Tien Schiedamse kunstenaars schre ven zich er naar aanleiding van een oproep van de gemeente voor in. Na een voorselectie vielen er acht af. Van Soest bleef over. Sa men met de even oude Michel Snoep, De twee beeldende kun stenaars moesten hun schriftelij ke ideeen gestalte geven in een schetsontwerp. Snoep had een volière in gedachte, Van Soest koos voor de Ark van Noach en eer» regenboog. Dat laatste is het geworden. „Voor het werk van Marjo van Soest is gekozen omdat de door haar gehanteerde symboliek aan sloeg bij de bewoners." legt een ambtenaar culturele zaken uit. ,.Ook in het feit dat Marjo kinde ren uit de buurt heeft betrokken bij de realisatie van haar kunst werk, kunnen *ie bewoners zich Donderdag 6 janauri ROTTERDAM La ntaren/Venster. Naakt. 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Fulco de Minstreel. 19.00u. Rotterdamse Schouwburg De Groene Vogel. 20.15u. Vrijdag 7 januari SCHIEDAM Teerstoof. Miel Cools. 20.30 uur. Expositie Meta Oosters (beeldende kunst), t/m 19 februari. Filmhuis. !n the soup, 21.30 uur. Buurthuis Nieuwland. Nieuwjaarsdisco, 19.30 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 20.00 uur. ROTTERDAM Bibliotheektheater. Overspelen, 20.3Gu. Luxor Theater. Georgette Dee, 20.15u, De Scheg. Arno Tanneke van der Heyden, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Do nald. 2O.30u. De Groene Vogel, 14.30 en 20.15u. Theater Zuid- plein Little Voice, 20.15u, Lanta ren/Venster. Naakt. 20.30u. De Doelen Nueva Manteca, 20.15u. Eye. Revival of the Greatest. 23.00u. The Little Cave. The Mix, 21.30u. Bierlokaal v/h Schoone- wil. Super Ficials, 22.30u. St.Droomtheater. Dierenverhalen, 14.30u. Jeugdtheater Hofplein. Fulco de Minstreel. 14.00u. Marjo van Soest in haar atelier met enkele fantasiebeesten die door de buurtkinderen zijn gemaakt. Ze maken onderdeel uit van de schildering die op het trafohuisje moet verschijnen. Foto Roei Dijkstra vinden. Daarbij komt dat Snoeps schetsontwerp afweek van het S0486SX-25 Mhz Processor 4 MU intern geheugen Miditowerkast met led display 2 seriële poorten 1 parallel poort 1 game poort 250 Mb barddisk 12 Ms Diskdrive 3.1/2" 1.44 Mb Super VGA kaart 16 bit 512 Kb VGA Kleuren Scherm 1024x768 028 101 keys toetsenbord MS-DOS 620 NL of UK Nederlandse handleiding 15 MAANDEN GARANTIE Zeirde Conf. 486DX-40 3.070,- SOUNDBLASTER PRO 295,- CD-ROM DRIVE 300 KB/S 525,- Bleeïsustt 41 3134 EA Vlaardingen Tel010-4342742 Openmgsiijden Dinsdag i/tn Vnjdag 10 00 - 1820 uur Zaterdag: 1000 -1600 uur •gGesloten idee dat hij had geleverd." Van Soest kwam op het idee van de Ark van Noach nadat ze het binnente:ieir., waarop het electri- citeitshusje staat, had gezien. „Ik associeerde het met een dieren tuin. De regenboog en het daar aan gekoppelde licht slaat op de electriciteit." legt zij uit. „Het wordt een vrolijk geheel want de kinderen hebben zelf allemaal fantasiedieren getekend en ge kleurd. Die worden door mij ver groot overgenomen Haar kunstwerk wordt naar ver wachting de volgende maand op geleverd. Momenteel werkt Van Soest in haar atelier aan de be schilderingen. Ze doet dat op houten panelen die op het trafo- huis/e worden aangebracht. Maar eer?, moet het stompe object van een zachtgele basiskleur worden voorzien. Gezien de huidige weersomstandigheden Iaat dat waarschijnlijk nog wel even op ztch wachten. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Som- mersby' (al) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2: 'Aladdin' (al) do.t/m zo.wo. 1.15-4. The fugitive' (12) 6.45-9.30. Ca lypso 1: 'The age of innocence' (al) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9,30. Calypso-3: 'Farewell to my concubine' (al) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 1: 'Beethoven's 2e' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Robin Hood, men in tights' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Firm* (16) dag. 1.15-5-8.30. Cine rama 5: 'Hard Target' (16) dag. 1,15-4-6 *5-9.30. Corso: 'Alad din' (al) dag. 1.15-4, do.t/m zo. ook 6.45. 'Aladdin(o.v.) dag. 9.30. ma.Vm wo. ook 6.45. Imax Thea ter: 'Sharks' (al) do.t/m zo. 2-4- 8.30. 'Mountain Gcri/ia" (al) do.t/m zo. 1-3-7.30. 'Hetgrote BamereRif' (al) do.t/m zo. 11. 'Speed Picture Holland' (al) do.t/m zo.12, Lanta ren/Venster 1; 'Raining Stones' dag. 8. The wedding banquet' dag. 10. Venster 2: 'La Frontera' do. 8- 10.30, vr. 9.30. 'Juno and the Pay- cock' vr. 7.30. Venster 3: 'L'odeur de la papaya verte' dag. 8-10. Ven ster 4: 'March comes in like a lion' dag. 8. 'Le petit prince adit'dag. 10. Lum ière 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumière2: 'Little Buddha* (al) dag. 1.15-4.30- 8. Lumière 3: 'The Muppets Christ mas Carol' (al) do.t/m zo. 1.15-4- 6.45. The Firm' (16) dag. 8.30. Lu mière 4: 'The house of the spints' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Sex Spa USA' (18) dag. 12. door!- voorst Thalia: 'A perfect world" (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Hoek van Holland - De verkeerssi tuatie op de kruising van de Pnns Hendrikstraat en de Houtman straat in Hoek van Holland is sinds vorige week veranderd, maar niet iedereen is er blij mee. De vraag is ook of de nieuwe situ atie wel rechtsgeldig is. Het verkeer dat vanuit de Prins Hendrikstraat in de richting van de Haakweg rijdt, werd van de ene dag op de andere geconfron teerd met een nieuwe voorrangs kruising, waarbij voorrang moet worden verleend aan het verkeer dat van links uit de Houtman straat komt. Het besluit om de kruising aan te passen is echter onvindbaar; nergens blijkt terug te vinden wanneer de commissie verkeer en de deelgemeenteraad de wijziging hebben goedge keurd. „Ik kan me met herinne ren dat we een dergelijk besluit hebben genomen." geeft Jolanda van Drongelen. belast met ver keerszaken in het deeiraadsbe- stuur, eerlijk toe. „Er zijn in het verleden wat tekeningen op tafel geweest met een aantal varianten. Ik denk dat het veranderen van de voorrangssituatie een van die varianten was. Maar ik ben toch bang dat het Ontwikkelings Be drijf Rotterdam (OBR) op eigen houtje beslissingen heeft geno men die met door de deelgemeen teraad zijn goedgekeurd." Van Drongelen heeft inmiddels geprobeerd om de juiste gang van zaken tc achterhalen, maar dat bleek een moeilijke opgave. „In de periode tussen kerst en nieuw jaar was het zowel in Rotterdam als in Hoek van Holland vrijwel onmogelijk om de juiste mensen te pakken te krijgen. Ik ga deze weck uitvoerig onderzoeken wat er is gebeurd en wat er eventueel is misgegaan." Of de nieuwe situatie zal worden teruggedraaid kan de deelraads bestuurster nog niet zeggen. „We moeten eerst uitvinden wat er is gebeurd, dan pas is er sprake van eventuele maatregelen." Vast staat wel dat de verplichte publicatie van de wijziging van de verkeerssituatie achterwege is gebleven en dat de eveneens ver plichte melding aan een aantal in stanties. zoals provincie en ANWB. eveneens niet heeft plaatsgevonden. Dat zou juridi sche gevolgen kunnen hebben wanneer er door de nieuwe voor rangssituatie op de kruising een ongeval zou plaatsvinden. Mie Duty JOB? nu 79." 2297 nu 98." MAISiift 2497 nu 1T 9." J897nu 98." 3Q9T- nu perfecte pasvorm 100% viscose -100% katoen, zijde,flanel,jeans en nn nuv.a. 1 ö.SU nu v.a. o.a. News, Scoth Soda, Chevy, Salty-Dog, enz. enz. np nuv.a. tv." 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1