n Wt98mm Woningbouw Broekpolder in Den Haag bepleit ■il® i mmm NS-station Schiedam wordt uitgebreid Rotterdams Dagblad §0Ê^mm Corporaties en Bouwfonds lappen uitspraak gemeenteraad aan hun laars IjiMiïil Bezorger aangeklaagd Bezwaren tegen café in Oost gehonoreerd Openbaar debat over 'kwestie Wierda' jgÉIfe'- m ■mm mi Jpj jrcs ;-3iMi m jig 'mS f jgg'lN Politie vindt wapen en drugs Rijbewijs kwijt na aanrijding Fietsendief in de kraag gevat Controle op horecazaken Autodieven bekennen Jeugd vernielt tegels en ruiten Knip gerold Autokraak BB3l SCK PQHI 0? l-i j ïi 1 81? ëï2 sis m iEÏÉli pïnaoffl |l20SïT3nffi - - itpf. Jeugdstad trekt ruim vierduizend bezoekers 'Vertrek directeur Stoffels is compenseerbaar verlies' Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel.: 010-2310055/fax: 4349754 Schiedam - De Sehiedamse poli tie heeft gisteravond in de woning van een 24-jarige Rotterdammer een vuurwapen en een hoeveel heid drugs aangetroffen. In de woning werd een kijkje genomen nadat de man om 20.30 uur aan de Horvathweg was aangehouden. Hij reed daar met hoge snelheid in een onverzekerde auto. Bij de aanhouding bleek dat zijn duo passagier, zijn twee jaar oudere broer, een busje traangas op zak had. Dat was de aanleiding om tot een huiszoeking over te gaan. Al le spullen zijn in beslag genomen. Schiedam - Een 50-jarige Vlaar- dinger is gisteravond zijn rijbe wijs kwijtgeraakt nadat hij op de Burgemeester Pruissingel een aanrijding had veroorzaakt. De man bleek onder invloed van al cohol. De botsing ontstond door dat hij verzuimde voorrang te ver lenen. Tegen de man werd pro ces-verbaal opgemaakt. Schiedam - Dankzij een tip van een getuige heeft de politie gister avond bij het Schielandzieken- huis een fietsendief op kunnen pakken. De man, een 24-jarige Vlaardinger, had bij Vlaardingen- Oost ook al een fiets gestolen. Die bleek echter defect waarop hij de tweewieler bij het ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan wilde 'inruilen'. De Vlaardinger werd bij de diefstal geassisteerd doorzijn 25-jarige broer. Vlaardingen - De politie gaat de komende tijd regelmatig contro leren of de cafés aan de Westha venplaats op tijd dichtgaan. Om wonenden klagen dat de horeca zaken zich veelal niet houden aan de sluitingstijden. De klachten zijn besproken.met de betrokken ondernemers. In het vervolg treedt de politie verbaliserend op als nieuwe overtredingen worden geconstateerd. Vlaardingen - Van de zes ver dachten die dinsdagochtend we gens een autodiefstal door de po litie werden aangehouden, heb ben enkelen bekend meer op hun kersfstok te hebben. Allen zijn Rotterdammers in de leeftijd va riërend van 15 tot 22 jaar. Eén van hen bekende zes auto's te hebben gestolen. Twee anderen gaven toe zich eerder schuldig te hebben gemaakt aan autodiefstallen. Schiedam - Aan de Nolenslaan zijn gisteravond elf jongeren in de leeftijd van 13 tot 23 jaar aan gehouden naar aanleiding van klachten uit de buurt. Ze hadden in een portiek van een flat een aantal tegels vernield. Bij de komst van de politie waren ze ver dwenen. Desondanks werden ze elders in de wijk opgepakt. Bij on derzoek bleek dat vijf van hen niets met de vernieling hadden te maken. Eerder die dag werden drie jonge Schiedammers aangehouden op een bedrijfsterrein aan de Jan Evertsemveg. De knapen, vijftien en zestien jaar oud, hadden en kele ruiten van slooppanden in- Schiedam - Een zeventienjarige jongen is gistermiddag het slacht offer geworden van een zakken roller. Zonder het te bemerken werd hij in winkelcentrum Hof van Spaland van zijn portemon nee bestolen. Later werd de ge leegde knip teruggevonden in het parkje bij het Bachplein. Hoek van Holland - Aan de Slacht- huisweg is gisteren op klaarlichte dag een auto opengebroken. De eigenaar mist een autoradio en cd-speler. Door Ben van Haren Vlaardingen - De woningbouwcorporaties Samenwerking en Patrimoniums Woningen zullen met het Bouwfonds Neder landse Gemeenten bij staatssecretaris Heerma aandringen op woningbouw in de Broekpolder. Het drietal, dat een plan voor 4.000 woningen in het Vlaardingse groen heeft ontwikkeld, lapt hiermee de uitspraak van de gemeenteraad, dat de polder groen moet blijven, aan zijn laars. „Wij gaan tussen nu en 2 maart, worden gehouden, ons plan pro- de dag waarop raadsverkiezingen moten in Den Haag. Vlaardingen heeft die woningbouw nodig," zegt Nico Nieuwstraten, directeur van de Woningbouwstichting Sa menwerking Vlaardingen. In zijn Nieuwjaarstoespraak tot het personeel van zijn woning bouwvereniging heeft Nieuwstra ten deze week een en ander ge zegd. Hij haakte in op de uitlatin gen van directeur Kempen van de Nationale Woningraad (het over koepelende orgaan van alle wo ningbouwcorporaties), die sprak over een naderende woningnood en aandrong op woningbouw in het Groene Hart van ons land. Nieuwstraten: „De doorstroming blijft stagneren, waardoor het meest gevraagde woningtype, de eengezinswoning, niet vrijkomt. In Vlaardingen krijgen we te ma ken met een uitstroom van goed verdienende jongeren en een in stroom van minder draagkrachti- gen. De keuze voor een statische stad werkt dat in de hand en dat is slecht voor onze gemeente. Daar om is hoogwaardige woningbouw, zoals wij voorstellen, in de Broek polder noodzakelijk." Ook bij de behandeling van de Structuurschets in de gemeente raad, vorige maand, heeft oud-ge meenteraadslid en nog vooraan staand lid van het CDA, Nieuwstraten aangedrongen op woningbouw in de Broekpolder. Toen besloot de meerderheid van de gemeenteraad tegen de zin in van CDA en D68, de meerderheid in het college van b en w, tot handhaving en verbetering van de Broekpolder als groengebied. „Nu," zo zegt Nieuwstraten, „gaan wij, Samenwerking, PW en BNG naar Den Haag, naar Heer- ma, om hem te wijzen op de mo-, gelijkheden, die ons plan biedt om in de Randstad enkele duizen den aantrekkelijke woningen te bouwen." Voor directeur Ans Tneissen van In Schieveste staan al twee kantoorto rens. Ontwik kelingsmaat schappij Ne- lis wil er twee bij bouwen. Om ruimte te scheppen voor meer kantoren en voor het nieu we NS-perron zal het vuil- stationvande VAM (in het midden van de foto) wor den afgebro ken. Foto Roer Dijkstra t' ÉM .1 1 f l" fY _-Lt 1 i M j jij f CE fi 'Mirr. Schiedam - In verband met de voorgenomen verdubbeling van de spoorlijn tussen Rijswijk en Schiedam krijgt NS-station Schiedam/Rotterdam-West er in de nabije toekomst een perron bij. Met de bouw wordt in 1996 begon nen. Het nieuwe perron komt aan de noordzijde van het station te liggen. In verband met de toene mende lengte van de treinen wordt het perron dertig tot veer tig meter langer dan de tot nu toe gebruikelijke lengte. De NS willen het perron niet zo maar aan het station 'plakken', maar onder de bestaande, over kapping brengen, Voigens Ge meentewerken Schiedam is dat een ingrijpend karwei, omdat de overkapping van een bijzondere constructie is. Gerekend wordt daarom op een bouwtijd van on geveer tweeënhalf jaar. Het ver nieuwde slation moet in 1999 klaar zijn. De totale kosten wor den door NS geschat op iets meer dan 100 miljoen gulden. De gemeente Schiedam is onder tussen bezig met de verdere ont wikkeling van het kantorenge- bied Schieveste'direct ten noor den van het station. Projektmaat- schappij J. G. Nelis BV uit Haar lem heeft toestemming gekregen voor de bouw van twee kantoorto rens in dit gebied. De torens be vatten samen 5000 vierkante me ter vloeroppervlak en worden elk acht verdiepingen hoog. De to rens zijn gepland langs rijksweg 20. Volgens de overeenkomst tus sen Nelis en de gemeente wordt eerst één toren gebouwd en volgt de tweede als daarvoor voldoende belangstelling is. De huidige kantorenmarkt in de regio is tamelijk zwak, maar Nelis verwacht dat de markt in de loop van dit jaar aantrekt. Ook de ge meente Schiedam gaat uit van herstel van de markt. Volgens de laatste plannen is er op Schieves te ruimte voor in totaal 180.000 vierkante meter kantoorruimte. De gemeente wil deze complexen in rijf aparte 'clusters' ontwikke len. NeÜs is de tweede serieuze ontwikkelaar die zich voor Schieveste heeft gemeld. In het gebied zfjn tot nu toe alleen twee kantorenflats gebouwd door Kan torenhuis. Als de gemeentelijke doelstelling is gerealiseerd, is er op Schieves te ook plaats voor dienstverlenen de bedrijven als winkels, een drukkerij, een postkantoor en een bankfiliaal. „Maar die voorzienin gen komen er uiteraard pas als er voldoende klanten gevestigd zijn," aldus een woordvoerder van Gemeentewerken. Volgens de gemeente is Schieves te een gewilde en interessante lo- katie vanwege de ligging tussen het station en rijksweg 20. Schieveste wordt in de toekomst ook bereikbaar met de tram en de metro. Vlaardingen - De Woningfedera- tie Vlaardingen is een juridische procedure begonnen tegen drukkerij Opmeer in Den Haag. Dit bedrijf was er vorig jaar ver antwoordelijk voor dat de door dé federatie uitgegeven Woon krant, een informatieblad voor woningzoekenden, slecht werd bezorgd in Vlaardingen. De Wo ningfederatie eist daarvoor een schadevergoeding. De procedure ligt tamelijk inge wikkeld, omdat de federatie wel tevreden is over het drukwerk van Opmeer. De klacht is dan ook niet gericht tegen de druk ker, maar tegen Samsprei, het bedrijf dat door bemiddeling van de drukker voor de ver spreiding van de Woonkrant zou zorgen. Volgens coördinator Bert van der Vecht van de Woningfedera tie garandeerde Samsprei in de overeenkomst met Opmeer een dekking van 95 procent, maar werd in de praktijk nauwelijks de helft van de kranten bezorgd. Vaak ook werden ze later dan af gesproken in de bus gedaan, al dus Van der Vecht. Dat leidde tot veel klachten van woning zoekenden en zelfs tot vragen in de politiek. Het bestuur van de federatie be sloot daarop de zaak niet zonder meer te laten passeren en een advocaat in te schakelen. Van der Vecht hoopt dat de kwestie niet leidt tot problemen met de drukker. „Want de samenwer king met Opmeer is verder per fect. We willen liever voorko mendat we op zoek moeten naar een nieuwe drukker." De Woningfederatie heeft, in middels een contract afgesloten met aan andere verspreider, Top Team, Sinds dit bedrijf de be zorging van de Woonkrant voor zijn rekening heeft genomen is de sitiuatie aanmerkelijk verbe terd, zegt Van der Vecht. Top Team combineert de versprei ding van de Woonkrant met die van het huis-aan-huisblad Groot Vlaardingen en heeft een tele foonnummer ingesteld voor klachten over de bezorging. Wie meldt dat hij de Woonkrant niet heeft ontvangen, krijgt die na bezorgd. Opmerkelijk is overi gens volgens Van der Vecht dat Top Team een groot aantal be zorgers in dienst heeft die ook werken voor Samsprei. „Kenne lijk is het zo dat zij voor éen an der bedrijf wel efficiënt wer ken." Om de dekking van de Woon krant verder op te voeren heeft de Woningfederatie een aantal winkels ingeschakeld waar het eens in de twee weken verschij- nendé blad gratis kan worden afgehaald. De krant is op der tien adressen verkrijgbaar.. Het gaat om alle vestigingen van de bibliotheek en om tabakswin kels en tijdschriftenzaken. Het plan om de Woonkrant door de PTTte laten bezorgen is voorgoed van de baan. De poste rijen waren volgens Van der Vecht te duur en stelden te hoge eisen. „Een van de voorwaarden was dat we de krant tien dagen voor verspreiding moesten aan bieden. Dat is voor ons onwerk baar, omdat we de informatie zo actueel mogelijk willen hou den." Deze mefsjeszijn even dedruktevan Jeugdstad ontvlucht om op hungemakeen patatje te eten.Op de achtergrond woedt het vakantiespektakel verder. Foto Roei Dijkstra Vierdingen - „Ik heb Prins Aladdin gezien. En een hele dikke sjeik. Ik hoef dus niet meer naar de bio scoop. Het is hier trouwens veel leuker dan bij de film. Daar moetje de hele tijd stilzitten en hier kan je gewoon weglopen als je geen zin meer hebt om te kleien." Weg is de kleine Dennis van nauwelijks acht jaar. Een eindje verderop gaat hij in de rij staan voor het springkussen. Hij zal dus toch geduld moeten hebben want er staan tientallen kinderen op hun beurt te wachten. Het ivas gisteren een en al bedrijvigheid in de Lijnb aanhallen. De hele kerstvakantie konden kinderen er terecht om zich te amuseren. De Jeugdstad van de Stichting Vakantiebesteding Vlaardingen die daar was opgebouwd, behelsde eigenlijk te veel om op te noemen. Voor slechts drie gulden de hele dag kleien, knutselen, films kijken, verhaaltjes tikken voor de Jeugdstadkrant, pannekoeken en poffertjes bakken, computeren of gewoon met een konijn in je armen zitten. Bij elke activiteit was het een drukte van be lang. Of het met het slechte weer heeft te maken viel vol gens de dame bij de kassa niet te zeggen, maar het aantal bezoekers was overweldigend. Werden de hal len vorig jaar bevolkt door vierduizend kinderen, gisteren werd dat record op de laatste dag om elf uur gebroken. Stephanie Bergwerf was de vierduizend- ste bezoeker en viel de eer ten deel op de schouders van Prins Aladdin te mogen. Ze kreeg een T-shirt, speelgoedbeest en werd door de charmante hoog heid rondgeleid. Als thema was dit jaar '1001 nachten' gekozen. Eén van de zalen was dan ook ingericht als een paleis waar zelfs op het podium de wonderlamp niet ont brak. Als Arabieren verklede jeugdleiders vermaak ten de kinderen en hoogtepunt was gistermiddag de play-baekshow. „Jammer dat het morgen voorbij is," betreurde Jo- landa van zes. „Dan moet ik weer thuis gaan spelen en zeurt mijn moeder dat ik in de weg loop. Hier kan je tenminste doen waar je zin in hebt en j e hoeft de rommel niet op te ruimen." Schiedam - 'Een compenseer baar verlies'. Aldus kwalificeert algemeen directeur L. A van Eijk van het Schieland Zieken huis het vertrek van directeur patiëntenzorg M. J. C. Stoffels. Stoffels nam eind vorig jaar 'om hem moverende redenen' ont slag. Van Eyk bestrijdt dat een van deze redenen een stroeve samenwerking tussen hem en de vertrokken directeur zou zijn. „Ik kon goed met Stoffels overweg." Het vertrek van Stoffels stelt het Sehiedamse ziekenhuis wel voor problemen, want er zal om financiële redenen geen opvol ger worden aangesteld. Dat be tekent dat het omvangrijke ta kenpakket van de directeur pa tiëntenzorg onder de staf moet worden verdeeld. „Maar wij los sen dat wel op," aldus Van Eijk. In de lagere echelons doen zich soortgelijke problemen voor. Het ziekenhuis heeft uit bezui nigingsoogpunt rond de Kerst ongeveer zeventig medewer kers ontslag aangezegd. Recen telijk moesten al zestig andere personeelsleden afvloeien. Van Eijk: „We zullen ons flink achter de oren moeten krabben, want minder mensen móeten nu de zelfde hoeveelheid werk blijven doen. We moeten een compleet nieuwe werkwijze bedenken." Fusie Na de interne reorganisatie, die ook'verband houdt met de-sa menvoeging van twee gebou wen (die. van het voormalige No- letziekenhuis en het vroegere Gemeenteziekenhuis) heeft het Sehielandziekenhuis nog iets meer dan 600 werknemers over. De kans bestaat dat dit aantal nog verder wordt afgeslankt als de fusie met het Holy Zieken huis in Vlaardingen doorgaat. Over deze fusie bestaat nog steeds geen zekerheid. Van Eijk: „Staatssecretaris Simons heeft gezegd .dat hij daarover knopen doorhakt voordat hy in februari uit Den Haag vertrekt." De directeur van het Sehiedam se ziekenhuis verwacht dat de fusie op termijn wel zal door gaan. „Maar ik. heb geen idee wanneer en ik weet Ook niet hoe groot het nieuwe ziekenhuis zal worden." Schiedam - Er komt niet nog meer horeca in de omgeving van het Edisonplein in Schiedam- Oost. De vestigingsvergunning die vorig jaar aan de eigenaar van een nieuw café werd afgegeven, is door burgemeester Scheeres in getrokken. Daarmee is de strijd die door een groot aantal buurtbe woners tegen de komst van de bar is geleverd, in hun voordeel be slist. De bewoners van vooral het Edi sonplein, de Ampère- en Edison- straat vreesden dat een derde ho- reca-etablissement in de nabije omgeving nog meer parkeer- en geluidsoverlast zou leveren. Aan het Edisonplein is een koffieshop gevestigd en op de hoek van voor noemde straten zit een snackbar. Dat vinden de klagers genoeg. Om het nieuwe café uit hun buurt te weren hebben ze bij de ge meente een flink aantal bezwaar schriften en een handtekenin- Maassluis - De toewijzing van koophuizen in de Steendijkpol- der aan ambtenaren en het on derzoek in de 'kwestie Wierda' komt volgende week ter sprake in een openbare vergadering. Donderdag 13 januari zal een ex tra vergadering van de raads commissie Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting aan deze zaak worden gewijd. Een onafhankelijk bureau heeft op last van burgemeester en wethouders, naar aanleiding van vragen van de kopersver eniging en publicaties in het Rotterdams Dagblad, onder zocht hoe de toewijzing van de woningen tot stand is gekomen. Centraal in dit onderzoek staat naast de vraag hoe de verdeling van woningen aan onder meer ambtelijk personeel tot stand is gekomen, ook de kwestie om trent de topambtenaar ir. H. J. Wierda. Waardoor heeft hij voor de standaardprijs een meer dan dubbele kavel grond kunnen verwerven en voor een lagere prijs per kubieke meter bouwvo lume dan de overige kopers wo ninguitbreiding overeen kun nen komen met de projectont wikkelaar? Wethouder Anton Wustrow, die deze week terugkeert van fami liebezoek aan Israël, heeft al meegedeeld dat acht procent van de toewijzingen in afwij king van de in de gemeenteraad overeengekomen regels heeft plaats gevonden. Hieronder val len waarschijnlijk ook door an dere begeerde woningen, die nu zijn gegaan naar ambtenaren en zelfs familieleden van ambtena ren of het KPF-raadslid Herman van de Hoeven, tevens lid van de toewijzingscommissie. Be halve Wierda, hoofd van de afde ling Stads- en Milieubeheer, heeft ook het hoofd Financiën van de gemeente Maassluis, R. Hofman, in strijd met de regels een woning toegewezen gekre gen. de Stichting Woningbedrijf Vlaar dingen, het per 1 januari gepriva tiseerde gemeentelijk woningbe drijf, is die stap nieuw al komt hij niet als een verrassing. „Het is een voortzetting van de lijn, die het drietal heeft ingezet. Wij zijn er niet bjj betrokken en hebben ons ook nog geen standpunt ge vormd over eventuele woning bouw in de Broekpolder. De pri vatisering heeft al onze aandacht opgeslokt." genlijst ingediend. Al in een eerder stadium boekten ze succes doordat de vergunning op grond van de drank- en horeca- verordening door de afdeling Rechtspraak van de Raad van State werd geschorst. Kort voor de jaarwisseling is de vergunning volledig ingetrokken door de bur gemeester. Hij deed dat naar aan leiding van het advies dat door de Bezwaar- en beroepschriftencom missie van de gemeente is uitge bracht. Die verklaarde de inge diende bezwaarschriften gegrond en meent dat het woon- en leefkli maat met de komst van het café nadelig wordt beïnvloed. Overigens kreeg de aanvrager in de eerder afgegeven vergunning al een beperking opgelegd. In te genstelling tot de normale ope ningstijden moest hij zijn café op doordeweekse dagen 's avonds om elf uur sluiten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2