Waterweg 9 Beslag gemeente op bonsai-boompjes A mm M Gezond afslanken 'Zicht op oplossing voor problemen met sociale werkplaats' Turken halen buren in huis Man rijdt bijna cafe binnen mm WSM bouwt geen huurwoningen meer Vlaardingse bibliotheek leent ook video's uit Van der Steen wijst pleidooi bouwplan Broekpolder af BODY Rode Kruis haait ƒ13,460 op Vuurwerkbom ontploft Man rijdt op agenten in Politie zoekt slachtoffers Drie inbraken in de Hoek Arrestatie bij controle Brand in kelderbox Inbraak in textielwinkel Nieuwe woningen in De Gorzen Rotterdams Dagblad Maandag lOjanuari 1994 Schiedam - Ongeveer twintig vrijwilligers van het Rode Kruis in Schiedam hebben in de afgelo pen drie dagen ƒ13.460,85 opge haald in het kader van de hulp voor de slachtoffers van de over stromingen in Limburg. Ze col lecteerden op drie punten, te we ten de Oranjestraat, Groenelaan en het Hof van Spaland. Maassluis - Ineen fietsenstalling aan de Ibisstraat in Maassluis is gisteravond rond tien uur een vuurwerkbom ontploft. Het dak van de stalling en een betonnen fietsenstandaard werden bescha digd. Er waren geen gewonden. De bom bestond uit kruit van tientallen rotjes, gestopt in een conservenblikje. De politie zoekt de daders. Schiedam - Een 29-jarige Schiedammer is vrijdag m de Nieuwe Maasstraat aangehouden wegens poging tot doodslag. Hij had geprobeerd met zijn auto op agenten in te rijden. Een agent heeft een pistool moeten trekken om zich daarbij te verdedigen. De man was agressief geworden toen hij een parkeerbon kreeg. Hij beledigde de politie daarbij en maakte discriminerende opmer kingen. Toen hij wilde wegrijden, probeerde de politie dat te verhin deren. Daarbij reed hij op de agenten in. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie wil graag dat de bewoners van de Prins Hendrikstraat en omgeving die slachtoffer zijn ge worden vgn düéfstaliüoH mgj<3en. Er zijmtiamelijk na enkele arres taties spullen gevonden die van diefstal afkomstig zijn maar1 /aar van geen aangifte is gedaan. De spullen kwamen boven water na de aanhouding van twee Vlaar- dingers van 19 en 21 jaar, zater dag in de Fransenstraat. Zij be kenden autokraken, enkele dief stallen en pogingen daartoe. De Vlaardingse politie- arresteer de in de nacht van zaterdag op zondag ook een 18-jarige Vlaar- dinger bij een poging in te breken in een school aan de Claudius Ct- viluslaan. Zaterdagavond werd een 17-jarige Vlaardinger gepakt nadat hij ongeveer zeshonderd gulden had gestolen uit een pak huis aan de Van Hogendorplaan. Hoek van Holland - In drie win kels aan de Prins Hendrikstraat in Hoek van Holland is dit week einde ingebroken. Er is onder meer geld uit kassa's meegeno men. De deuren werden gefor ceerd om binnen te kunnen ko men. Vlaardingen - Bij een alcoholcon trole op de Buigemeester Pruis- singel in Vlaardingen heeft de po litie vannacht één 2G-jarige en twee 17-jarige Hagenaars gearres teerd wegens autodiefstal. Het contactslot van de auto bleek doorverbonden en het trio beken de dat in Den Haag te hebben ge daan. "Bij de controle werden in totaal zeventig voertuigen aangehou den. Er werden geen processen- verbaal uitgeschreven. Maassluis - Tn de Wesselink- straat te Maassluis is zaterdag avond brand uitgebroken in een kelderbox. De kelder brandde ge deeltelijkuit. De politie vermoedt brandstichting. Eerder op de dag was ook al brand gesticht in een kelderbox aan de Van Beethoven- laan. Schiedam - In een textielwinkel aan de Mgr. Nolensiaan te Schiedam is dit weekeinde inge broken. Er werd een ruit vernield waarna een grote hoeveelheid klej&ng kon worden weggeno- mén -Een getuige zag drie daders bezig, maar kon de politie niet op tijd waarschuwen. Schiedam - De gemeente Schiedam heeft beslag laten leggen op een partij bonsai-boompjes die door China Bonsai Center worden gekweekt in de kas van de Gemeentelijke Plantsoenen dienst aan de Fokkerstraat. Reden van de beslaglegging is een vordering van enkele tonnen die de gemeente heeft op de kwe ker. China Bonsai Center huurt de kas van de gemeente. Van de sociale werkplaats BGS huurt China Bonsai Center personeel om de boompjes te verzorgen. De reke ningen voor de huur van kas en personeel zijn al enige tijd niet voldaan. Door beslag te leggen wil de gemeente de kweker dwingen alsnog te betalen. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het om 'een simpele bevrie- zmgsmaatregel' en is er zicht op een oplossing. De verzorging van de bonsai boompjes in de Fokkerstraat gaat ondertussen gewoon door. Het beleid van de gemeente is er vol gens de zegsman op gericht de sa menwerking met China Bonsai Center voort te zetten. Daarom krijgen de planten elke dag water. Ook de verkoop van volgroeide boompjes op de veiling gaat ge woon door. De beslaglegging volgde op een accountantsonderzoek tegen BGS-directeur Van der Veen, die in november vorig jaar met ziek teverlof is gegaan nadat de ge meente plichtsverzuim had ge constateerd. De directeur van de sociale werkplaats zou als privé- persoon belangen hebben gehad in de vennootschap onder firma China Bonsai Center. Hij had de ze nevenactiviteit moeten melden bij burgemeester en wethouders maar liet dat achterwege. Een van de vennoten in China Bonsai Center is de huisgenote van Van der Veen. Het is overi gens niet duidelijk met wie pre cies de gemeente Schiedam on derhandelt over de onbetaalde re keningen. China Bonsai Center is volgens gegevens van de Kamer van Koophandel in december in ande re handen overgegaan. Door Ben van Haren Vlaardingen - Wethouder Ton van der Steen is er niet gelukkig mee dat Samenwerking, Patrimo niums Woningen en Bouwfonds Woningbouw hun gezamenlijke plan voor woningbouw in de Vlaardingse Broekpolder, gaan bepleiten in Den Haag. „De ge meenteraad heeft besloten dat de Broekpolder groen moet blijven. Dus is bebouwing uitgesloten. Ik heb daarom naar aanleiding van de publicatie in het Rotterdams Dagblad van vorige week Nico Nieuwstraten laten weten het on verstandig te vinden wat zfi nu doen." Directeur Nieuwstraten van Sa menwerking en woordvoerder van de initatiefnemers voor het plan Hoogland met 4100 wonin gen in de Broekpolder maakte vo rige week bekend, dat zij hun plan in Den Haag gaan promoten. Staatssecretaris Heerma zou er van op de hoogte worden ge bracht en verder gaan er brochu res naar alle leden van de vast ka mercommissie voor Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening. In een persbericht maakte Van 'der Steen bekend dat hij dit ini tiatief van het drietal niet onder steunt. Desgevraagd zegt hij voorts: „Ik kan ze niet tegenhou den, maar ik vind het na recente besluit van de gemeenteraad niet verstandig om hiermee door te gaan." Gesteund door zijn partij D66 heeft Van der Steen bij de discus sie over de Structuurschets met het CDA voor het meerderheids standpunt van burgemeester en wethouders gekozen, waarin een onderzoek naar onder meer de mogelijkheid tot woningbouw in de Broekpolder was opgenomen. De gemeenteraad koos echter bij meerderheid voor het groen hou den van de polder en een onder zoek in hoeverre recreatiemoge lijkheden en verdere bebossing hier gestalte kunnen krijgen. Volgens Van der Steen wil zijn partij eigenlijk ineen referendum over de toekomst van de Broek polder laten beslissen. En aan sluitend zegt hij: „Vooralsnog is er naast het raadsbesluit de ten dens onder de bevolking om geen. woningbouw te plegen in de Broekpolder. Dus zullen wij er ook na de verkiezingen met op aandringen." In een persbericht over de zaak meldt ook D66-lijsttrekker Ron Molenaar de actie van de woning bouwverenigingen af te wijzen. Hij noemt het „idioterie" dat de Broekpolder tot inzet van de ver kiezingen wordt gemaakt. Dat schept „bestuurlijke wanorde," meent hfi. Maandag lOjanuari SCHIEDAM Magnolia Deïkerk. Informatiea vond voor aanstaande ouders 20.00u. MAASSLUIS Koningshof. Semorenbridge, 13.30u. Bndge, 19.45u. ROTTERDAM Rotown. De Scheurbuiken, 22.00u. Zaal de Unie. Mind the Gap: Video from Slovenia, 20.30u. Biblio theektheater. De hiërarchie van goden en mensen, 20.15u. ROTTERDAM AJhambra Riksbioscoop: 'Som- mersby' (al) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2: 'The fugitive' (12) 6.45-9.30, ma.di- .ook 1.15-4. Calypso 1: The age of innocence' (al) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Farewell to mv concubine' (a!) dag. 1.15-5- 8.30. Cinerama 1: 'Beethoven's 2e' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Robin Hood, men in tights' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Firm* (16) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 5: 'HardTarget' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Corso: 'A'ad- din' (al) dag. 1.15-4, 'Aladdin' (o.v.) dag. 9.30, ma.t/m wo. ook 6.45. Imax Theater: 'Sharks' (al) di. 2- 8.30. 'Mountain Gonlla' (al) di. 3- 7.30. 'Speed Picture Holland' (al) do.t/mzo.12. Lantaren/Venster 1: 'Raining Stones' dag. 8. The wed ding banquet' dag. 10. Venster 2: 'Sussi' ma. 9.30. 'Rich and strange' ma.wo. 7.30, 'Pastorale* di. 10. Venster 3: 'L'odeur de la papaya verte' dag. 8-10, ma.alleen8. Sneak Preview ma.10. Venster 4: 'March comes in like a lion' dag. 8. 'Le petit pnnce a dit' dag. 10. Lumière 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Little Buddha' (al) dag. 1.15-4.30-8. Lu- - mière 3: The Firm' (16) dag. 8.30, ma.di. ook 1.15-5. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15- 4.30-8.15. Rex: 'Sex Spa USA' (18) dag, 12.doorl.voorst. Thalia: 'Aper- fect world' (12) dag.l. 15-4-6.45- 9.30. De verslaggeefster van de NOS neemt voor de live-uitzending in huize Ergin alles nog even door met de filmploeg. De heer Ergin (tweede vc,n rechts) en burgemeester Scheeres luisteren aan dachtig toe. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Nederlandse buren uitnodigen op de koffie, dat is de wijze waarop de Vereniging van Turkse Werknemers Schiedam Nederlanders en Turken met elkaar in contact wil brengen. On bekend maakt onbemind meent de Turkse gemeenschap. Eind vo rige week startten deze activitei ten en gistermiddag werd er in het NOS-programma 'Meer op zondag' van Han van der Meer aandacht aan besteed. De familie Ergin, woonachtig aan de Van Hogendorpstraat. kreeg speciaal voor die uitzending naast enkele buren ook een filmploeg, burgemeester Scheeres, Good- wiU-campagi.eleider Erik Dijk huizen en Adem Kahramanoglu, voorzitter van de Vereniging van Turkse Werknemers Schiedam, over de vloer. Ze kregen koffie, Turkse thee en allerlei lekkernij en voorgeschoteld. Door een straalverbinding werd de reporta ge over de koffie-middag live uit gezonden. De plaatsing van de zendappara tuur aan de Van Hogendorpstraat zorgde aanvankelijk voor op winding in de buurt. Bewoners wisten te vertellen dat de zend mast te maken had met de Post code-Bingoshow. Het gerucht deed de ronde dat de straatprijs was gevallen in Nieuwland en een enkele deelnemer rekende zelfs op een prijs. „Oh. heeft het te ma ken met de Turkse medemens? Ik dacht al vanavond een cheque van drieduizend gulden overhan digd te krijgen," reageerde de deelnemer aan de televisiebingo ietwat teleurgesteld. Toch ook positieve reacties naar aanleiding van het Turkse initia tief om buren op de koffie te vra gen. Eerder vorige week werd voor de televisie ook al gefilmd bij een andere familie. „Leuk dat de Turken zich van hun kant laten zien", vond een buurjongen die evenals de anderen volgens de Turkse traditie bij binnenkomst zijn schoenen uitdeed. „Heel ge zellig," reageerde een ander. „Ie dereen praat vrij-uit en is open hartig. Het sociale contact is ge lijk een stukje beter geworden. Nederlanders zouden onderling ook iets dergelijks moeten doen." m mm Bezoekers van café De Molenwiek aan de Vlaardingerdijkin Schiedam schrokken gistermiddag hevig toen een auto tegen de toegangsdeur knalde. De bestuurder ervan was, rijdend met hoge snelheid, ter hoogte van de Aleidastraat de macht over het stuur kwijtgeraakt, het trottoir opge schoten, tegen een boom gebotst en vervolgens tot stilstand gekomen tegen de gevel van het ca fé. De man, een 24-jarige Schiedammer, werd met lichte verwondingen naar het ziekenhuis ge bracht enkon na behandeling weer naar huis. Deauto kon naar de sloop. Van het café werd de deur ontzet. De gevel raakte licht beschadigd. Foto Roei Dijkstra Maassluis - De Woning Stichting Maassluis (WSM) bouwt de ko mende jaren geen sociale huur woningen meer, maar duurdere huur- en koopwoningen. Met dat beleid wil de WSM geld vrijma ken om woningen voor mensen met lage inkomens op te knap pen, nu de landelijke overheid de geldkraan praktisch heeft dicht gedraaid. 'Veelvormig wonen waarmaken' is de naam die het beleidsplan heeft meegekregen. In dat kader worden vooral de wijken aange pakt waarvan het gezicht wordt bepaald door flatgebouwen. De galerij-flats in de Sluispolder- Oost, de Komponisten- en Burge- meesterswijk komen als eerste voor een ingrijpende renovatie in aanmerking om het idee van veel vormig wonen gestalte te geven. Het zijn er 32 in getal en worden volgens het zogenoemde 'master- plan' aangepakt. De Huurders- raad Maassluis en het Platform Buurtbeheer worden bij de tot standkoming van het plan be trokken. Het ligt in de bedoeling de gevels, galerijen, liften, en trappenhui zen aan te passen aan de woon wensen. Daarnaast wordt beke ken of de woningen vrij indeel- baar zijn zodat iedere toekomsti ge huurder zelf kan bepalen hoe zijn huis er uit komt te zien. Voorts wordt onderzocht welke flats eventueel in aanmerking ko men. om op termijn te worden ge sloopt voor vervangende nieuw bouw bijvoorbeeld in de vorm van seniorenwoningen. Dat alles moet leiden tot buurten met (flat) woningen in verschillende prijs klassen met uiteenlopende inde lingen en gevels. Zowel in de huur- als in de koopsector. Het beleidsplan moet dit jaar ge stalte krijgen. De definitieve plannen voor de renovatie die door WSM-directeur Hans Ploeg als 'een gigantische ingreep' wordt omschreven, moeten mid den dit jaar op tafel liggen. Vol gens de verwachtingen kan dan voor het eind van het jaar met de uitvoering ervan worden begon nen. In september gaat aan het We steinde in de Steendijkpoider de eerste paal voor een project van 32 koopwoningen de grond in. De WSM treedt op als projectontwik kelaar en neemt zelf de verkoop van de achttien premie A- en veertien vrije sektorwoningen die tot het project behoren, voor haar rekening. De winst wordt aange wend voor het opknappen van de woningwetwoningen. Het andere voordeel dat daarbij om de hoek komt kijken is volgens Ploeg 'dat de doorstroming van goedkoop naar duurder wonen wordt bevor derd'. In Maassluis woont, vol gens hem, vijfentwintig procent van alle huishoudens te goed koop. In samenhang met het beleids plan houdt de WSM zich momen teel bezig met de ontwikkeling van een nieuw woonruimteverde lingssysteem. Volgens de huidige werkwijze moeten woningzoe kenden urgentiepunten verzame len in afwachting van het aanbod van een huis. Dat systeem wordt door Hans Ploeg een achterhaald antwoord genoemd op de vraag naar een passende woning. Schiedam - Woningbouwvereni ging Schiedam start volgende week met de bouw van 64 wonin gen in Schiedam-Zuid: veertien eengezinswoningen en vijftig huizen die voor ouderen zijn be doeld. Om de bouw mogelijk te maken zijn 63 huizen gesloopt in de Klaaswaalsestraat, Nieuwe Maasstraat, Pendrechtsestraat, Rhoonsestraat en Zuidlandse- straat. De voor ouderen bestemde wo ningen worden ondergebracht in een gebouw met vijf verdiepin gen aan de Nieuwe Maasstraat, drie verdiepingen aan de Maas- damsestraat en twee verdiepin gen aan de Klaaswaalsestraat. Op het binnenterrein is een tuin ge projecteerd. De huizen worden gebouwd vol- gens het principe van aanpasbaar bouwen. Dat wil zeggen dat bet huis door enkele kleine ingrepen ook geschikt kan worden ge maakt voor iemand met een rol stoel. Het doel van deze bouwme thode is ouderen de gelegenheid te geven langer zelfstandig te wo nen. De eengezinswoningen worden gebouwd aan de Pendrechtse straat en de Zuidlandsestraat. De huur van deze huizen komt rond de 725 gulden te liggen, die van de ouderenwoningen wordt ge schat op 600 gulden exclusief ser vicekosten. 't Klinkt bijna te mooi om waar te zijn: gezond afslanken op die plaatsen waar het nodig is. Dankzij de unieke, Zwitserse TFM-methode is dat op volkomen natuurlijke wijze wel degelijk mogelijk. En... met mooie, jeugdige resultaten. immm een gladde. strakke huid resultaten of BodyBalance gezond weefsel in plaats van betaalt u geld terug Dat is niet zo overtollig vet maar een belofte maar een gerichte liguuritDtretaies op eerlijke succesgarantie nu een afspraak voor een hïSkïÏÏS een grafts en geheel vn.bhjvende een neeriijk m gevoel figujranalyse Ontdek wat Gegarandeerd goed BodyBalance voor u en uw U behaalt de vooraf gestelde lichaam kan doen Openingstijden: Maandag 1/m donderdag van 10,00 tot 20 00 uur Vrijdag van 10,00 tot 16 00 uur. 6>pc<ic4 cdaje Üc&cuwi ISSSS»" „078- 314968 010- 4115822 Vlaardingen - Het experiment met video-uitleen in het biblio theek-filiaal aan de Van Hogen dorplaan in Vlaardingen is suc cesvol gebleken. De belangstel ling voor de video's was dermate groot dat met ingang van dit jaar ook alle andere Vlaardingse fili alen van videobanden zijn voor zien. Vlaardingen sluit zich met deze aanvullende service aan bij omliggende steden: de bibliothe ken in Schiedam en Maassluis verhuren al jaren video's. Informatieve video's, speelfims en jeugdfilms vormen hel nieuwe assortiment in de bieb. Bij de jeugd- en speelfilms gaat het gro tendeels om verfilmde boeken, maar ook titels uit het alternatie ve filmhuizencircuit zijn aanwe zig. De informatieve beeldbanden zijn divers: van documentaires over de natuur, gezondheid en het milieu tot reisimpressies en curssussen. Daarnaast heeft de Centrale Bibliotheek aan de Waalstraat ook de videocollectie van de Schoolmediatheekdienst in bezit. De bibliotheek denkt niet met dit aanbod te concurreren met plaat selijke videotheken, maar ver wacht eerder aanvullend te zijn. Zo'n dertigduizend gulden is in het project geïnvesteerd. Dit be drag komt grotendeels van de ge meentelijke subsidie voor kwali teitsverbetering van de collectie. Ook is geld 'afgesnoept' van het boekenbudget en het potje voor audio-visuele middelen als diase ries en cassettes. Cursusmateriaal De Sehiedamse bibliotheek heeft sinds jaar en dag een soortgelijk aanbod als in Vlaardingen. Ook in Maassluis kunnen al jaren video's worden geleend, maar dit zijn uit sluitend documentaires. Met zo'n driehonderd beeldbanden is de keuze groot in de Maassluise bi bliotheek. De vraag schijnt er dan ook naar te zijn: cursusmateriaal op video wordt vaker uitgeleend dan studieboeken. Speelfilms zijn niet in de Maas sluise collectie opgenomen. Niet alleen spelen financiën hierbij een rol, ook de concurrentie met de videotheken zou een ongelijke strijd opleveren, aldus een mede werkster. Ook is er geen speciale video-afdeling voor de jeugd. De bieb ziet leesbevordering als haar eerste taak. 'Televisiekijken doen jongeren toch wel

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1