Sport 9' F Arum wil van Tuur 'Superstar' maken De zoete wraak van Annete Kroon Moskoviet Alexandrov voorlaatste obstakel HBS of o Jan Everse naar DCV SHO gaat door met Hans Maus Ieren boksen in Crooswijk Rentree Jonk tegen Monaco Azumah Nelson minst waarschijnlijke opponent in wereïdtitelgevecht, deze zomer in Ahoy' Schreuder blijft toch bij Sparta Excelsior verliest van amateurclub DHC UEFA dreigt Torino met uitsluiting Dagen zijn geteld voor Real-trainer Floro Sponsorloop voor Olesia De wedstrijd mm |..van mijn m leven X' Rotterdams Dagblad Woensdag 12 januari 1904 Krimpen aan den IJssel - Jan Everse gaat het volgende seizoen aan de siag bij zondag eersteklas ser DCV. De huidige trainer van Kozakken Boys, bezig aan zijn vierde sei zoen, slaagde kort geleden voor het examen coach betaald voet bal. Everse werd gisteravond aan de spelersgroep gepresenteerd als de opvolger van Hans van Don gen, die op zijn beurt vertrekt naar SWv. Oud-Beijerland - Trainer Hans Maus is ook volgend seizoen werkzaam bij SHO. Beide partij en kwamen gisteren tot overeen stemming over verlenging van het contract. Maus is bezig aan zijn eerste jaar by de debuterende zaterdag-eersteklasser, waar hij de opvolger werd van André van Gelderen. Oefenmeester Ron van Dijk en WK gaan aan het einde van dit seizoen uit elkaar. Van Dijk nam het initiatief tot deze beslissing, omdat hij meent na driejaren niet nog meer uit de Schiedamse afde- lings hoofdklasser te kunnen ha len. Jeroen Korpershoek blijft trai ner van HWD. Hij is bezig aan zijn eerste seizoen bij de zondagclub, nadat Korpershoek al eens eerder anderhalf jaar aan de vereniging was gebonden. Rotterdam - Op 9 of 16 mei treedt het Nederlands amateurteam (met o.a. Orhan Delibas, Arthur Santana en mogelijk Miguel Dias) op als gastheer van de Ierse natio nale boksploeg. De Ieren nemen de plaats in van Engeland, dat met financiële problemen kampt en tot tweemaal toe afzegde. Plaats van handeling in mei is de Crooswijkse Schuttersveldhal. Monaco Wim Jonk heeft in een oefenduel van zijn club Inter te gen Monaco zijn rentree gemaakt. De Voiendammer onderging in december een kijkoperatie aan de knie. Jonk speelde voor het laatst op 28 november voor Inter, tegen Juventus. Zijn optreden in het stadion Louis II van Monaco was bevredigend. Inter, dat matig presteert de laatste weken, ver loor met 3-1. Dennis Bergkamp zette de Italianen na tien minuten op voorsprong, toen hij doelman Ettori fraai omspeelde. De Duit ser Klinsmann scoorde daarop drie keer voor Monaco. Door Loet van Schellebeek Rotterdam - Zo maar een ontmoeting, vorige week ergens in Rotterdam, met een regelmatige be zoekervan bokswedstrijden. 'Tuur isopde bedeltoer,1'constateert de man naar aanleiding van het bericht in deze krant, dat de bokser een bureau heeft ingeschakeld om hem bij het bedrijfsleven te verkopen'. Als wij voorzichtig tegenwerpen dat het toch wel enigszins anders ligt, haalt de kenner zijn schouders op en bromt: 'Laat hem eerst maar eens gaan presteren.' 2o gaat boksminnend Rotterdam om met zijn helden. Regilio Tuur staat bij alle vier wereldbonden in de top-tien geklasseerd, heeft van zjjri 38 profpartijen er welgeteld drie verloren en bokst gegaran deerd deze zomer in eigen omge ving (naar alle waarschijnlijkheid Ahoy') om een van de vier wereld titels in het supervedergewicht. Toch moet hij 'eerst maar eens gaan presteren.' In die misschien wel typisch Ne derlandse, maar in elk geval zeer on-Amerikaanse sfeer van achter docht en scepsis wil Bob Arum van Regilio Tuur een 'Superstar' maken en van Holland - meer be paald Rotterdam - de thuishaven, van waaruit de voormalige inwo ner van Hoogvliet de wereld moet veroveren. „Of het nu in de sport is of in de politiek, om iets te bereiken moet je een sterk thuisfront hebben, een solide basis," aldus de grote man van Top Rank Incorporated gistermiddag bij de presentatie van Tuurs WK-campagne in Rot terdam. President Bill Clinton deed het op die manier in Ar kansas, voormalig wereldkampi- Rotterdam - De Moskoviet Ana toli Alexandrov is op maandag 7 maart de voorlaatste hindernis voor bokser Regilio Tuur op diens weg' naar een wereldtitel- gevecht. Alexandrov, even oud als Tuur zelf (26), werd na een succesvolle amateurcarriere in 1990 prof en'heeft sindsdien 21 wedstrijden gebokst. Daarvan heeft hij er slechts twee verlo ren. Negentien keer werd hij tot winnaar uitgeroepen, waarvan zes keer vroegtijdig. Zijn laatste overwinning dateert van II no vember jongstleden. Hij bokste toen op Hawaii. Eerder kwam hij tweemaal in Spanje in de ring. Brengt Tuur deze opgave tot een goed einde, dan verschijnt hij op zaterdag 23 april- of daar.-, omtrent opnieuw in Sportpaleis- Ahoy1. Promotor Bob Arum' vari s Top Rank sprak gisteren van een 'eliminator', een halve fina le om het wereldkampioen schap, tegen een nog onbeken de opponent. Bij winst volgt in' juli of augustus - maar in elk ge val na het WK voetbal - hetlang- verwachte wereldtitelgevecht met Tuur in de hoofdrol. Omdat de Kuip dan niet beschikbaar is (Pink Floyd heeft de oudste rechten), zal ook dan naar alle waarschijnlijkheid Ahoy' plaats van handeling zijn. In het Sportpaleis staat overi gens, als alles doorgaat, al eer der een wereldtitel op het spel. Bob Arum wil het Rotterdamse publiek op 23 april alvast laten 'proeven' van de WK-sfeer en denkt aan een titeiverdediging van de Amerikaanse cruiserge wicht Orlin Norris. Het ligt voorts in de bedoeling van organisator Peter Bonthuis op 7 maart neo-prof Raymond Joval te presenteren en moge lijk ook de Rotterdamse zwaar gewicht Don Diego Poeder, die met profplannen rondloopt en zich binnenkort in New York gaat orienteren. Een Europees titelgevecht van Eddie Smul ders behoort die avond even eens tot de mogelijkheden. Des ondanks wil Bonthuis de drem pel zo laag mogelijk houden. Op 7 maart en 23 april zijn al toe gangsbewijzen vanaf 25 gulden .-beschikbaar. Voor het eventuele,., 'WK-gevècMmet'Tuur-zal-dieper ~in" de beurs moeten worden"ge'- tast. Ahoy' kan een kleine 10.000 kijkers bergen. FilmNet Plus gaat alle drie ge vechten rechtstreeks en exclu sief voor Nederland uitzenden.- "Top'RankTIhc. verkoopt in elk'"" geval het WK door naar de sport zender ESPN, die vrijwel overal in de States op de kabel is te ont vangen. De pay-per-view maat schappij HBO is niet geïnteres seerd in Tuur. „Nog niet," aldus Bob Arum. „Wij hopen uiteraard dat Reggie zo goed en zo groot wordt dat ook HBO hem wil heb ben, want dan stroomt'het grote geld pas echt binnen." oen in het middengewicht Marvin Hagler in New England en Mi chael Carbajal, de huidige kampi oen in het lichtvlieggewicht, in Phoenix, Arizona. „Die is daar ge weldig populair, de mensen rei zen hem overal achterna." Iets dergelijks staat Bob Arum ook met Tuur voor ogen. „Wij wil len de wereld lateh zien hoe popu lair hij is in Nederland en hoe ver hij het heeft geschopt met de steun van zijn landgenoten. Dus bel de KLM, zou ik zeggen, vlieg met z'n allen naar Las Vegas en maak van Regilio de Superstar, die hij in onze ogen kan zijn." Met zijn aanwezigheid in Rotter dam droeg de aimabele Ameri kaan alvast bij tot de geloofwaar digheid van het 'projekt-Tuur'. Je zou Bob Arum welhaast een le vende legende kunnen noemen. De man organiseerde zo goed als alle gevechten van Muhammad Ali toen die nog Cassius Clay heette, hij bracht Sugar Ray Le onard, gaf vorm aan de carriere van 'Marvellous' Hagler en had heel vaak de hand in wedstrijden van Thomas Heams. Stuk voor stuk wereldkampioenen. „Ik vind het dan ook een geweldige eer met een man van zijn kaliber te worden geassocieerd," sprak Tuur bijna plechtig. Degenen die nog altijd twijfelden aan het doorgaan van de in de cember gelanceerde WK-plannen, konden Arum gisteren horen ver klaren dat de handtekeningen zijn gezet, dat Tuur een niet na der genoemde gage is gegaran deerd, dat de bokser daarbovenop een percentage van alle inkom sten ontvangt (tv-rechten, spon soring, recette) en dat hij - Bob Arum, of liever Top Rank, Inc. - als enige het risico loopt er geld bij in te schieten. Peter Bonthuis treedt weliswaar als co-promotor op, maar die moet veeleer worden gezien als gemachtigde. Hij krijgt voor zijn medewerking ook 'ge woon' 'èèn'hónórarium. Bob Arum hielp voorts het ver haal uit de wereld, dat Regilio Tuur nooit tegen Azumah Nelson zou kunnen boksen, omdat Don King, de manager van Nelson, en hij gezworen vijanden zouden zijn. Hij gaf toe 'Mister 220 Volt' niet tot zijn vrienden te rekenen (hetgeen overigens alleen maar in zijn voordeel pleit), maar dat had beiden er niet van weerhouden in het verleden meer dan eens za ken met elkaar te doen. „Met Ro berto Duran-Sugar Ray Leonard bijvoorbeeld. En driejaar geleden nog waren we co-promotor; hij met Mike Tyson, ik met Tommie Heams, als ik me niet vergis." Dat neemt niet weg, dat WBC-ti- telhouder Azumah Nelson van de vier regerende wereldkampioe nen op dit moment als allerlaatste in aanmerking lijkt te komen voor een gevecht tegen Tuur, raet de titel op het spel. „Misschien is het verstandiger eerst te probe ren kampioen te worden van een van de andere organisaties en pas daarna met Nelson de ring in te gaan," redeneerde Arum. Het waarom van die omweg liet hij in het midden. Stan Hoffman, Tuurs manager, was daar duidelijker over. „Als je het mij eerlijk vraagt, zeg ik: Nel- son is de oudste (officieel 35, red.), maar ook de gevaarlijkste. Laten we daar nog maar even mee wach ten. King doet trouwens precies hetzelfde. Hij is zuinig op Nelson en beschermt hem tegen al te ge vaarlijke tegenstanders." Hoffman zei weinig te weten van de plannen van Gennaro Hernan dez, de kampioen van de World Boxing Association. Van IBF- kampioen John-John Molina daarentegen is bekend, dat hij op 22 januari in Cardiff tegen de Welshman Floyd Havard bokst en WBO-kampioen Jimmy Bredahl wacht ergens in februari een ont moeting met de Olympisch kam pioen van Barcelona, 'Wonder boy' Oscar de la Hoya. Mocht De la Hoya de titel bemachtigen, dan geeft hij 'm vrijwel zeker meteen weer op, omdat hij het super vedergewicht (58.867 kg) heel moeilijk kan maken en hogere ambities heeft. In dat geval zou het best eens kunnen zijn, dat Tuur met een andere kandidaat wordt aangewezen om de dan va kante titel te betwisten. Die ander zou dan best eens... Ja cobin, Yoma kunnen zijn. De Eu ropese kampioen uit Frans-Guya- na staat, net als Tuur, hoog op de diverse ranglijsten en koestert, net als zijn Rotterdamse rivaal, aspiraties om ooit de wereldtitel te veroveren. De Europese titel is een gepasseerd station voor het Team Tuur („Die betekent niets meer voor ons." zei Stan Hoffman gisteren), maar tegen Yoma om een wereldtitel boksen - dat lijkt de heren aantrekkelijk genoeg. „Als het maar niet in Cayenne hoeft," lachte Tuur, die nare her inneringen heeft aan het avon tuur in de jungle. Bob Arum bezag ook dit onder werp op z'n Amerikaans - van de positieve kant dus. „Die Europese titel zegt ze in de States niets, een wereldtitel destemeer. Is het dan in promotioneel opzicht niet veel - beter öm,.éérst'te proberen wë- reldkampioen te worden en ver volgens, als dat is gelukt, die Yo ma - of hoe hij ook mag heten - een kans te geven. Dat is toch voor iedereen aantrekkelijker, of heb ik het nou mis? Regilio Tüur zelf, die zijn bewon dering voor Azumah Nelson nooit onder stoelen of banken heeft ge stoken, beweerde ditmaal geen voorkeur te hebben voor welke te genstander ook. „Mijn eerste prioriteit," aldus de vandaag weer naar New York vertrokken pro fessional. „is wereldkampioen worden. M'n tweede prioriteit is winnen en pas in de derde plaats geldt, dat Azumah Nelson een le gende is. tegen wie ik graag nog eens zou boksen." Regilio Tuur met de twee mensen die hem in de ko mende maan den naar een wereldtitel- gevecht be geleiden. Pe ter Bonthuis (m), die zijn zaakjes in Rotterdam op poten zal zet ten, en Bob Arum, de Amerikaan van Top Rank Inc. FotoCees Kuiper/Rotterdams Dagblad Rotterdam - Dick Schreuder, die aanvankelijk te kennen had gegeven met René Klomp te willen te rugkeren naar PSV, maakt toch het seizoen af bij Sparta. De van PSV gehuurde spits, die gisteravond in de oefenwedstrijd van Sparta 2 tegen Barendreeht de eindstand op 4-2 bepaalde, heeft zich neergelegd bij het besluit van zowel Sparta's technische staf als die van PSV om op Spangen te blijven. PSV acht zijn verblijf op het Kasteel beter voor zijn ontwikkeling, terwijl Sparta's assistent-trainer Henk van Stee mo gelijkheden voor hem ziet in de tweede helft van de competitie. „Het was jammer voor Schreuder dat hij geblesseerd aan de competitie is begonnen, terwijl Aijan van der Laan een goede ontwikkeling door maakte. Maar nu Van der Laan een wat mindere pe- riode beleeft, zal hij best nog wel een kans krijgen. Daarom kon hij zondag tegen Volendam al invallen." Milco Pieren opende de score tegen Barendreeht, dat zonder de geblesseerde Peter Houtman uitkwam. Dick van der Plank (1-1) en Carlos Fortes zorgden voor de 2-1 ruststand. Barendreehts linkerspits was tevens verantwoordelijk voor de gelijkmaker, voor dat Sparta 2 via Mark Noorlander en Dick Schreuder definitief afstand nam (4-2). Rotterdam De hoofdmacht van Excelsior ging gis teravond onderuit in een oefenpartij tegen de ama teurs van DHC: 3-2. De Delftse club leidde bij rust al met 2-1. Voor Excelsior scoorden Gilbert Taument en de Ja panner Ogura. Trainer Cor Pot trad met een geha vend team aan. André van den Heuvel wordt van daag in het ziekenhuis aan een teen geopereerd. Marcel Boudesteijn had griep en Edward Burleson kampte met de naweeën van een voedselvergifti ging. Bern - De Europese voetbalbond UEFA heeft ge dreigd Torino uit het Europese bekertoernooi te ver wijderen. De Italiaanse club wordt verdacht van het regelen van resultaten en het plegen van financiële malversaties. Woordvoerder Cucci liet weten dat de UEFA een onderzoek zal instellen naar de affaire die aan het licht kwam toen een fraudebestrijdingsteam in oktober een inval deed bij Torino. Volgens de Itali aanse onderzoekers deed de club illegale betalingen. Ook wordt nagegaan of Torino twee jaar geleden bij een wedstrijd in de Europa Cup tegen AEK Athene prostituees heeft ingeschakeld om scheidsrechter en grensrechters bezig te houden. Madrid - Benito Floro is nog maar één nederlaag verwijderd van zijn ontslag bij Real Madrid. Het be stuur van de Spaanse topclub heeft de geplaagde coach verteld dat de afgang tegen aartsrivaal, Barce lona (5-0) zo snel mogelijk rechtgezet moet worden. Floro doet morgen in het twéede b ëkerdiiel met stad genoot Atletico examen. Bij uitschakeling in de zes de ronde staat hij op straat. Ian Branfoot is gisteren opgestapt als manager van Southampton. Hij boog voor de felle kritiek die los barstte toen hij de Britse internationals Alan Shearer en Tim Flowers voor meer dan vijftien miljoen gul den verkocht aan Blackburn. De club van ex-Feye- noorder Kenneth Monkou is mede daardoor afge zakt naar de onderste regionen. De Fransman Henri Michel is benoemd tot bonds coach van Kameroen, dat bij het WK is ingedeeld in groep B, met Brazilië, Zweden en Rusland. Maassluis - De atletiekverenigin gen AV Waterweg en Olympus '70 houden zondag een sponsorloop. Om elf uur 's ochtends kan vanaf beide clubgebouwen worden ge start. Doel is om geld bijeen te brengen voor het 13-jarige Russi sche meisje Olesia. Het meisje is doofstom en kan in Rusland niet worden geholpen. De Maasdijker Lex van der Mei- de, verleden jaar op familiebe zoek in Rusland, trok zich het lot van het meisje erg aan. Hij nam contact op met het audiologisch centrum in Leiden. Daar zag men wel mogelijkheden voor Olesia. Via een tolk en de belangeloze in zet van veel mensen, is Olesia sinds 17 december met haar moe der in Nederland. De eerste on derzoeken gaven veel hoop. Olesia heeft inmiddels de nieuwe apparatuur aangemeten gekre gen en zal over enkele weken spraaklessen krijgen in Effatha Voorburg. „Alle doktoren helpen fantastisch mee, maar toch is er nog veel gp'.d nodig. Daarom wordt onder ande re een sponsorloop gehouden", zegt Van der Meide. Het wordt een zogeheten trainingsloop, dus geen wedstrijd. Men Kan vijf, tien, vijftien of twintig kilometer lo pen. Na afloop is er een kopje thee met koek en een certificaat. In schrijven is mogelijk vanaf tien uur 's ochtends. Meedoen Mensen die niet kunnen of willen lopen en toch een steentje willen bijdragen, kunnen meedoen met de ansichtkaartenaetie. Men kan dan een kaartje sturen naar Olesia. postbus 420, 2670 AL Naaldwijk. Naast de normale postzegels moeten extra zegels bijgesloten worden. Dit geld komt ten goede aan Olesia. Voor meer informatie over de loop, telefoon 01899-18639. De loopbaan heeft nooit de fraaie vorm gekregen die haar meer dan slechts gemiddelde kwaliteiten deden vermoeden. Op de vijf seizoenen die UVG in de eredivisie doorbracht vormt het aandeel van Annette Kroon nog minder dan een druppel op een gloeiende plaat. In de concurrentiestrijd met de toen (medio 1988) nog erg jonge Geraldine van Dijk en de van EMM overgekomen Loes Wijgmans werd de knappe Schiedamse door coach Leon Luysterburg gedwongen haar heil te zoeken in het tweede zestal. De eens getalenteerde doclvrouwe timmert vandaag de dag als veldspeelstcr aan de weginhetschaduwteam.MethaarenLuysterburgzalhet,op sportief gebied althans, nooit meer wat worden. Maarde fijne f- - herinneringen aan de bekerwedstrijd tegen Zeeman/SEW, op afstand de wedstrijd van haar leven, kan ook hij haar nooit en te nimmer ontnemen. Door Donald Bax Schiedam - De namen worden moeiteloos uit het geheugen opgediept. Met het meren deel van de 'meiden' heeft Annette Kroon nog regelmatig contact. Dat is, zegt zij stellig, ook de grote kracht van UVG. De afkorting staat immers niet voor niets voor Uit Vriend schap Geboren. Maar langzaam doch zeer ge staag komen de ooit gedeelde belangen al maar verder uiteen te liggen. De wederzijdse interessesfeer beperkt zich niet langer uit sluitend tot de handbalarena's en bijbeho rende kantines. Van de hechte groep vriendinnen die in de beginjaren tachtig gezamenlijk leed en voor al lief deelde, is na het afhaken van interna tional Ingrid Dulfer en Angela Venturini Val- lie Koiditz de enige die de indrukwekkende opmars aan den lijve heeft ervaren. De gou den ploeg van weleer, die onder leiding van eerst Ruud Bierhoff en later Leon Luyster burg de vaderlandse top bestormde, is voor goed geschiedenis. Een met goud omrand hoofdstuk, dat voortaan alleen nog maar om redenen van zalige nostalgie wordt openge slagen. Want heerlijk wegglijden in het verle den blijft natuurlijk ten alle tijde toegestaan. Annette Kroon (28) is er evenwel de persoon niet naar om zich al te vaak te verlekkeren - of te ergeren - aan wat is geweest. Dat Leon Luysterburg haar ooit de kans heeft ontno men om in de eredivisie haar talenten te eta leren en dat zij - minpuntje - ook niet over het doorzettingsvermogen beschikte om de trai ner met zijn ongelijk om de oren te slaan, ach, het doet er allemaal niet meer toe. De scherpe kantjes zijn gepolijst. Maar als de be kerwedstrijd tegen SEW, destijds een van de toonaangevende ploegen, zich als gespreks onderwerp aandient, krult een brede tanpas ta-glimlach rond haar lippen. „Ik wist toen eigenlijk al dat Leon had beslo ten om mij naar het tweede team terug te zet ten," vertelt Annette. „Er was dus geen bete re manier om hem te laten zien dat hij de ver keerde beslissing had genomen. Een zoete wraak. En, weetje, ik heb de eerste vier wed strijden in de eredivisie nog meegedaan. Pakten we acht punten, mooi hè?" Geschiedenis UVG schreef op de 28ste januari 1988 inder daad geschiedenis. Na een 9-9 ruststand werd Annette Kroon: 'Ik kan met begrijpen waarom Leon Luysterburg juist mij het vallen en de voorkeur gaf aan Geraldine van Dijk en Loes Wijg mans.' Foto Ronald Goudfaergf CorVos SEW door de Schiedamsen bruut rchting bie- tenberg gemanoeuvreerd. De teller stokte op 22-14 in het voordeel van UVG. De aanval van SEW beukte tevergeefs op de door Annette Kroon met bravoure verdedigde veste. De doelvrouwe, die al met al nog zo'n 190 wed strijden afwerkte onder leiding van Luyster burg, pareerde onder meer twee strafworpen. „Vooral Anneke van Oosten baalde als een stekker," duiken flarden van die ontmoeting in haar geheugen op. „Zij kreeg er echt geen bal in. Het ging gewoon fantastisch. Ik kan trouwens nog steeds niet begrijpen waarom Leon juist mij liet vallen en de voorkeur gaf aan Geraldine van Dijk en Loes Wijgmans." Om daar met een opvallend nuchtere en sta biele gedaehtengang aan toe te voegen: „Wat heeft het voor zin om je daar jaren later nog kwaad over te maken? That's life. Neen hoor, ik ben niet zo koppig." Het zit een beetje in haar karakter opgeslo ten dat Annette Kroon nimmer de moeite heeft genomen om serieus terug te knokken, om niet de plaats te claimen die wél in over eenstemming was met de haar door menig een geschetste flonkerende carrière Zes jaar lang maakte Annette Kroon deel uit van di verse Rotterdamse selecties, fietste zij door weer en wind van de ene sporthal naar de an dere. Maar nu, meer dan tien jaar na dato, hecht zij meer aan gezelligheid. Speelt zij met het tweede zestal van UVG in de derde divisie, zodat er toch nog sprake is van enige prestatiedrang, maar prevaleert het vrijheid- blijheid gevoel. „Ik heb het In het tweede onwijs naar m'n zin. Dat team bestaat voor een groot deel uit de oude kern die een aantal jaren geleden in het eerste speelde, aangevuld met wat jeugd. Die oudjes, die hoeven niet meer zo. En," deelt Annette zowaar een klein en onver wacht speldeprikje uit, „in het tweede spelen alleen echte UVG-meiden." Ondanks de aangestipte kater heeft Annette Kroon nooit serieus overwogen om UVG de rag toe te keren en te trachten Luysterburg elders lik op stuk te geven. De hele familie Kroon is sinds mensenheugenis aan de op katholieke leest geschoeide handbalvereni ging verbonden. Alles en iedereen klit, hetzij in sportpark Harga hetzij in de Margriethal, aan elkaar. „Een hele leuke club om te hand- banen." weet Annette. „Het goede is vooral dat er ontzettend veel voor de jeugd wordt ge daan. Veel van die teams worden begeleid door speelsters van het eerste team. Zo is het eigenlek ook met ons gegaan. De groep die naar de eredivissie promoveerde, zat al vanaf de adspiranten bij elkaar. Daar zijn we ge vormd door Leo Schlarmann. Met de junio ren namen we elk jaar deel aan het Neder lands kampioenschap. Onze beste prestatie was een tweede plaats. Gek, hè, maar we slaagden er alleen nooit in van Limburgse ploegen te winnen." De credits voor de successen die in het twee de deel van de jaren tachtig gestalte kregen, legt Annette Kroon in de handen van Ruud Bierhoff. „Een trainer met frisse ideëen," zegt Annette. „Hij liet ons regelmatig volley ballen en basketballen. Het ging heel ont spannen. Maar er werd ook hard gewerkt. Het gebeurde vaak genoeg dat we net niet kotsend de bosjes moesten induiken na een zware training. Het ging vroeger eigenlijk vanzelf. Er was in ons team een perfecte ba lans tussen talent en werkpaarden. Iedereen wist wat er van haar werd verwacht. Het liep altijd wel. Meer dan de meiden conditioneel op peil brengen was eigenlijk niet nodig. Tot Leon Luysterburg kwam..."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1