Waterweg 11 Waarom-vraag blijft BGS bezig houden Vier PvdA'ers toch bereid om raadslid te worden HABO TAPIJT COMPUTERS ROLEC 2.565,- Solistisch optreden directeur in bonsai-handel stelt bedrijf voor raadsel HABO TAPIJT Uitbreiding van kindercentra in Vlaardingen 1 111 1 r I Nieuwe verlichting op wielerbaan Harga Vrijwilligers gevraagd Vormgeving naar eigen fantasie Deltahotel zet deuren open Aanmoediging voor 'woon-boerderij' Kunst bij nieuwbouw Rugbyveld voorlopig verboden gebied Broersvest 99 - Schiedam - Telefoon 010-4269609 'DE COMPUTERZAAK' JANUARI DATA MAX 486SX-25 t 'DE COMPUTERZAAK' I r i P te ;V ia; fove: Ihee j 5.1 iTVe ;K Rotterdams Dagblad L onderdag 13 januari 1994 Schiedam De gemeenteraad heeft ƒ40.000 uitgetrokken voor nieuwe verlichting op de voormalige wielerbaan. Ge fietst wordt er niet meer, maar toch wordt het stuk grond bij het voetbalterrein van GTB en Schiedamse Boys elke week bezocht. Voetballers van verschillen de clubs trainen daar op een zogenoemd Gebako- veid. Omdat de huidige verlichting danig te wensen overlaat, in werking wordt gehouden met een nood- kabel en er regelmatig storingen optreden, is beslo ten daar iets aan te doen. Wanneer de verlichting precies wordt vernieuwd is niet bekend. Dienstencentrum De Woudhoek doet een oproep aan mensen die een bijdrage willen leveren aan de activi teiten voor 55-plussers. Het werk bestaat uit het ser veren van koffie en thee, de kas afsluiten, voorraad aanvullen. Ook wordt van de vrijwilligers verwacht datzede maandelijkse vergaderingen bezoeken. Het werk wordt met twee mensen gedaan, gedurende een dagdeel per week. Zowel mannen als vrouwen kunnen reageren, op dinsdag, woensdag en donderdag via nummer 4709530. Vragen naar Janneke Mulder. Vfaardingën Maddalena van der Weghe exposeert in het centrum Coerke. P.K. Drossaertstraat 65 te Vlaardingen. In haar werk laat zij zien hoe een bestaande vorm kan Worden uitgewerkt tot een vormgeving naar eigen fantasie. Zij werkt gecombineerd met de technieken aquarel en gouache, wat een bijzonder resultaat geeft. De opening vindt zaterdag 15 januari plaats om 14.30 uur. Verdere openingstijden zijn 2aterdag 22 en 29 januari en 5 februari, van 14.00-16.00 uur. Eventueel ook op afspraak. Het Deltahotel aan de Maasboulevard neemt zater dag tussen 11.00 en 15.00 uur deel aan de landelijke actie 'Kijk in de horeca'. De open dag wordt georga niseerd door het Onderwijscentrum Horeca. Belangstellenden kunnen die dag een kijkje nemen in de keuken en het restaurant. Medewerkers van het hotel verzorgen een rondleiding en serveren tus sen de bedrijven door koffie en frisdrank. De Vlaardingse 'woon-boerderij' Nooit Gedacht krijgt een eenmalige aanmoedigingssubsidie van ƒ1000 van het college van B en W van Maassluis. De boerderij fungeert als nevenvestiging van het ge- zingsvervangend tehuis De Luit in Maassluis, een te huis voor verstandelijk gehandicapten van alle ge zindten. Kunstenaars worden binnenkort via een advertentie in de krant opgeroepen een ontwerp te leveren voor een kunstwerk voor de nieuwbouw van de sector stads- en milieubeheer aan de Heldringstraat. Het ontwerp moet een 'visuele begrenzing geven die in samenhang met de op te richten bebouwing een inte ressante en verrijkende aanblik geeft, gezien vanaf het Schanseiland'. De nieuwbouw wordt naar ver wachting eind mei 1994 opgeleverd. Hoek van Holland Het bestuur van Rugbyclub The Hookers heeft van de Dienst Recreatie bericht gekregen dat het veld aan de Dirk van den Burgweg voorlopig als verboden gebied wordt gezien. De toestand van het terrein, eigendom van Recreatie Rotterdam, is normaal a! niet best, maar door de aan houdende regen is het hele terrein nu echt veran derd in or i Tiorme modderpoel. Voor de hy meentelijke dienst was dat aanleiding om The Hookers voor onbepaalde tijd de toegang tot het veli te ontzeggen zowel voor trainingen ais voor wedstrijden. Komende zondag zijn de rugbyers nog vrij, maar voor 16 januari staat de competitiewedstrijd op het programma tegen Bruggen Bears, de enige Duitse ploeg die in de Nederlandse competitie speelt. In de nabije toekomst zullen The Hookers waar schijnlijk gaan verhuizen naar een andere accommo datie aan de Harwiehweg. Het plan om de vroegere schoolsportvelden te veranderen in een rugbyveld zijn al in de commissie en de deelgemeenteraad aan genomen. Cursussen Zaterdag 15 januari SCHIEDAM Kleien met Fimo. Klubhuis Zuid. Elke maandag van 19.30-22.30 uur. (vier lessen, 40.-, materiaalkosten ƒ50,-). Dinsdag 18 januari VLAARDINGEN Literatuur voor vrouwen. Stichting Coerke, P.K Drossaartstraat 65 (19.30-21.30 uur). Geheugentrai ning. Coerke, 9.30-10.45 uur (tien lessen, 60,=). Woensdag 19 januari VLAARDINGEN Kartonage. Dienstencentrum West. Elke woensdag van 9.30-11.30 uur. (tien lessen 115,--, inclusief ma teriaal). Donderdag 20 januari VLAARDINGEN Stamboomonderzoek voor ouderen. Wijkpost Zuid. Elke donderdag van 11.00-11.30 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Jeile Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Peter de Lange Schiedam - In zekere zin is het personeel van de BGS op gelucht na de 'nieuwjaarsre de' van burgemeester Scheeres. In elk geval weten de 360 werknemers van de so ciale werkplaats van Schiedam nu waarom hun di recteur al sinds medionovem- ber zijn gezicht niet meer Iaat zien in het bedrijf aan de Van Berckenrodestraat. Aan de andere kant heerst er bij sommigen onvrede. Want als het waar is wat de burgemeester heeft gezegd, dat directeur Van der Veen 'zich absoluut niet heeft ver rijkt' met de handel in bonsai boompjes, waarom heeft hij zich dan überhaupt met die handel in gelaten? Op die vraag kan alleen Wob van der Veen antwoord ge ven. Maar die is onbereikbaar. Binnen de Bedrijfsgemeenschap blijft het dus gissen naar de mo tieven van de met ziekteverlof ge stuurde directeur. Het verhaal gaat dat Van der Veen bij Bonsai Beheer BV, een vennoot van Chi na Bonsai Center, betrokken zou zijn geraakt om zijn Oostenrijkse vriendin aan een verblijfsvergun ning te helpen. De feiten zijn, zo blijkt uit gege vens van de Kamer van Koop handel, dat Van der Veen van 9 april 1992 tot 1 september 1992 als eigenaar stond geregistreerd van Bonsai Beheer BV. Daarna werd de zaak overgeschreven op naam van Ingrid Gruber uit Hall tm Thai in Oostenrijk. Zy woont, al dus de registers van de KvK, op hetzelfde adres in Vlaardingen als Van der Veen. Het correspon dentie-adres van het bedrijf is een postbus in Maassluis. Zwaar vergrijp De verklaring dat het om een ver blijfsvergunning ging, roept ech ter ogenblikkelijk de vraag op waarom Van der Veen dan eerst vijf maanden 2elf als directeur van de BV moest fungeren. Waar om nam hij op 9 april 1992 de zaak over van Ted Kop Jansen, de eer ste eigenaar van Bonsai Beheer BV sinds de oprichting in januari Over de mo tieven van di recteur Van der Veen om een BV in bonsai boompjes te beginnen tast de BGS in het duister. Als het niet om geldelijk ge win ging, waarom dan wel? Foto Roei Dijkstra. 1991? Duidelijk is dat Kop Jansen zich terugtrok uit de Schiedamse bonsai-business en zich wat later met een nieuw bedrijf in het Drentse dorp Wapse vestigde, maar niet duidelijk is waarom Van der Veen zijn opvolger werd. Als hij, zoals een enkeling be weert, de handel in bonsai-boom pjes wilde redden omdat die voor de BGS van essentieel belang is, waren er wel andere manieren ge weest om de zaak te regelen. Door er op eigen houtje in te stappen, en dit niet bij burgemeester en wethouders als nevenfunctie te melden, maakte Van der Veen zich schuldig aan plichtsverzuim, een voor een ambtenaar zwaar vergrijp dat met zware sancties kan worden bestraft. De zaak kan voor de in^ opspraak geraakte BGS-directeur des te kwalijker uitpakken omdat kort na de ontdekking van zijn betrok kenheid het de gemeente ook ter ore kwam dat China Bonsai Cen ter, dat de bonsai boompjes kweekt en verkoopt, flinke beta lingsachterstanden heeft bij de BGS. De kweker huurt van de BGS een kas in de Fokkerstraat en heeft ook een stuk of zes men sen van de 'groenpoot' van de so ciale werkplaats op huurbasis in dienst. Beslaglegging Kennelijk heeft de BGS, toen Van der Veen daar nog de directie voerde, geen adequate maatrege len getroffen om deze betalings achterstand van naar schatting enkele tonnen m te vorderen. De achterstanden ontstonden al in 1992. Medio december vorig jaar, kort nadat de BGS-directeur met ziekteverlof was gegaan, nam de gemeente alsnog maatregelen. Zy liet beslag leggen op de plan- tenvoorraad en de inventaris van China Bonsai Center. De gesprekken met het bedrijf, laat de gemeente weten, zijn ove rigens gericht op voortzetting van de kwekerij én op voorzetting van de samenwerking met de BGS. Over de oorzaak van de slechte betalingen wil Raymond Vrede- bregt, hoofd economische aange legenheden bij de gemeente Schiedam, geen mededelingen doen. De bedrijfsleider van China Bonsai Center, mevrouw Lee Wang, is evenmin bereid enig commentaar te geven. Dat de oor zaak gelegen zou zijn in de sterk gedaalde prijzen voor bonsai boompjes is niet aannemelijk; Lodder in Vleuten, de grootste bonsai-kweker van Nederland, verklaart dat de prijzen weliswaar onder druk staan, „maar het gaat veel te ver om te zeggen dat het structureel fout zit met de prij zen." De kweek van planten aan de Fokkerstraat is min of meer een idee van Van der Veen zelf. Eind 1984 lanceerde hij het voornemen een kwekerij te beginnen omdat er voor de BGS steeds meer ar beidsplaatsen verloren gingen wegens bezuinigingen bij Ge meentewerken op het onderhoud van het gemeentelijk groen. De gemeente steunde het plan voor de kwekerij en stelde 125.000 gul den beschikbaar voor de bouw van een kas. Bonsai's werden ove rigens pas later, eind jaren tach tig. de belangrijkste produkten van de vernieuwde BGS-poot. In die periode zou Van der Veen ook een bezoek aan de leverancier in China hebben gebracht. Voor waarnemend BGS-directeur Sybrand Adolfs en Henk Dolstra, voorzitter van het overlegorgaan bij het bedrijf, zijn er na de ver klaring van burgemeester Scheeres nog veel vragen onbe antwoord gebleven. Beiden noe men de affaire 'onbegrijpelijk'. „Ja, waarom doet iemand zoiets? Waarschijnlijk weet alleen Van der Veen dat. Voor ons is het een raadsel." Kranteknipsels maken duidelijk dat Wob van der Veen wel vaker een eigenmachtig optreden is verweten. Het Amsterdamse ma nagementadviesbureau Cass eel Vlaardingen - Met een brief aan het Vlaardingse partijbestuur van de PvdA willen de raadsleden Ranshuijsen, Petray, Ten Have en Blumenstock een einde ma ken aan alle 'indianenverhalen' die over hen de ronde doen. Nee, ze beginnen niet met een eigen lijst aan de raadsverkiezingen cn nee, ze richten geen eigen partij op. „Dat signaal hebben we willen afgeven," licht Ranshuijsen de brief toe. „Want we werden zelfs door collega-raadsleden gebeld met vragen in die richting. En de verhalen gingen ook in de stad." In de bnef wordt wel teleurstel ling uitgesproken over de lage plaats die de vier hebben toebe deeld gekregen. De argumenten die daarbjj met name door het af delingsbestuur zijn aangedragen, hebben hen doen besluiten be denktijd te vragen voordat ze de verplichte bereidverklaring zou den afgeven. „Want we waren wel een beetje geschrokken van de uitkomst," aldus Ranshuijsen. Het viertal vindt de argumenten voor de lage plaats, aangedragen door het bestuur, niet terecht. Al lereerst omdat ze te laat zijn geuit en vervolgens inhoudelijk niet. Ranshuijsen: „Er is onvoldoende overleg geweest met de fractie. Als je vindt dat zaken niet goed gaan, moet je dat eerder signale ren. Niet kort voor een ledenver gadering. En ja, ik ben zelf na tuurlijk teleurgesteld over die derde plaats. Ik had iets anders in gedachten. Maar ook de argu menten die bij Kor Blumenstock zijn aangedragen, vind ik niet juist. Die is net een paar maanden raadslid en krijgt dan te horen dat hij het voordeel van de twijfel krijgt met een opvolgersplaats als nummer negen op de lijst. Henny Petray ook. Die is tweede fractie voorzitter en als achtste op de lijst terecht gekomen, Tegen zo ie mand heb je toch als partij ver plichtingen? Daar is aan voorbij gegaan. En Leo ten Have is een van de beste raadsleden. Mis schien kan zijn presentatie soms beter, maar hij kent de zaken en weet ze te verdedigen. Die hoort gewoon hoger op de lijst te staan dan de zevende plaats die hij nu heeft." NÜNÖG SFEERVOLLER! Altijd wekelijkse aanbiedingen extra laag geprijsd! Wij leveren alle bekende tapijt- en vinylmerken zoals: Bergoss Desso Parade Heuga Intertest Silvester Bonaparte Novilon Ornamenta Rhino Ruime sortering tafelkleden. Wij geven schriftelijke garantie tot 7 jaar. Echte korting, service- meten en leggen gratis. Persoonlijke adviezen, ook bij u thuis. Bel 010-4269609 voor vrijblijvende offerte. Overgordijnen en vitrage, keuze uit meer dan duizend kleuren en dessins! Dit alles laag geprijsd, inclusief opmeten en maken! 1DONDERDAG KOOPAVOND! 80486SX-25 Mhz Processor 4 Mb intern geheugen Miditowerkast met led display 2 seriële poorten 1 parallel poort 1 game poort 250 Mb harddisk 12 Ms Diskdrive 3.1/2" 1.44 Mb Super VGA kaart 16 bit 512 Kb VGA Kleuren Scherm 1024x768 0,28 101 keys toetsenbord MS-DOS 6.20 NL of UK Nederlandse handleiding 15 MAANDEN GARANTIE Zelfde Coat 486DX-40 3.070,- SOUNDBLASTER PRO 295,- CD-ROM DRIVE 300 KB/S 525,- Bleekstrafli 4! 3134 BA Vlaardingen Tel010-4342742 Openingstijden Oinsdsg l/m Vrijdag 10.OO- 180O uur ZaterdagI0DO- 16.00 uur Vlaardingen - Maar liefst twee kinderopvang centra is Vlaardingen binnenkort rijker. Villa Kakelbont is de naam van een nieuw kinder centrum in Holy-Noord. En peuterspeelzaal Peuter Inn krijgt een definitief onderkomen in het nieuwe wijkcentrum in de Babberspolder. Peuter Inn viert zaterdag de opening van het nieuwe onderkomen in het wijkcentrum in de Babberspolder. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt het nieuwe onderkomen met kinderen en ou ders muzikaal ingewijd doorReinier Sijpkens. Maandag gaan de groepen van start. De peuterspeelzaal heeft in haar bijna twintig jarige bestaan verschillende onderkomens ge had. Beginnend m het oude wijkcentrum 't Nieuwelant, volgde 'inwoning' in basisschool het Mozaiek, de Meidoornschool, de Barba- rasehool en laatstelijk het Prisma aan de Mag noliastraat. Dankzij een stimuleringsmaatre gel van het rijk heeft Peuter Inn nu een eigen en definitieve plek. Het nieuwe wijkcentrum biedt onderdak aan peuterspeelzaal Peuter Inn, een kinderdagveblijf voor 0- tot 4-jarigen en buitenschoolse-opvang voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Na een verbouwing van de christelijke Je- naplanbasisschool 't Kompas en de openbare basisschool De Speeiwerkhoeve opent Villa Kakelbont vanaf 1 februari haar deuren. Het kindercentrum richt zich op drie groepen voor heledag-opvang voor kinderen van 0 tot 4 jaar en een groep voor buitenschoolse opvang voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Villa Kakelbont is vijf dagen per week geopend van 08.00 tot 17.30 uur. Dinsdag 1 februari gaat de eerste groep hele dag-opvang van start evenals de groep buiten schoolse opvang. De andere groepen volgen kort daarna en dan wordt ook het kindercen trum op feestelijke wijze geopend, Voor alle groepen zijn nog plaatsen beschik baar. Mensen die een kinderopvangplaats via hun bedrijf kunnen regelen, zijn in ieder geval verzekerd van een plaats. Voor meer informa tie over plaatsing van de kinderen kan contact worden opgenomen met het stedelijk bureau van de stic.tting Kinderopvang Vlaardingen, telefoon 4604505. Groen/Runderkamp, dat a lEMö de sociale werkplaats doorlichtte, constateerde in een tussenrap portage aan burgemeester en wei houders dat er binnen het bedrijF nauwelijks overleg werd gevoerd. „De directeur treedt voorname lijk op als solist," luidde een. ken merkende zinsnede. Later in hei zelfde jaar ontstond een conflict tussen Van der Veen en hei over legorgaan OVO over de conse quenties van een nieuwe fijiaui- eieringsvorm voor de sociale werkvoorziening in Schiedam Het duurde maanden voordat liet overleg tussen beide partijen weer op gang kwam. De BGS kijkt met spanning uil naar het oordeel dat burgemees^ ter en wethouders zullen vellen over de handelwijze van Vatukr Veen. Een van de werknemers hoopt vurig dat het oordeel er m-ei op neer zal komen dat Van d-er Veen met een wachtgeldregeling naar huis wordt gestuurd. „Wam dan krijgt hy zoiets als een Ion per jaar. Geld dat gehandicapten dan voor hem moeten verdie nen." 11 IS I d v T tc d. E s< d. i VI ir Donderdag 13 januari SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00 uur. Wijkcentrum Nieuwland» Hel derziende waarnemingen met gla zen bol, spirituele vereniging Ha* monia, 20.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Op albelalimg (film), 14.00 en 20.30 uur. Bavo Ga lama, 20.15 uur. Grote Kerk, Lunchconcert, 12.45 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bridge, 19.45 uur. ROTTERDAM Lantaren/Venster. Ob-la-Di Öb- La-Da, 21.00 uur. Bonjour Mada me, 20.30 uur. Luxor Theater, A Chorus Line, 20.30 uur. Rotter damse Schouwburg Vervalsing zoals ze is, onvervalst, 20.30 uur Kepler's Kamer, 20.15 uur. Zjaak, De Serpanties, 20.15 uur, Theatei Zuidplein Little Voice, 20,L5 uur Lebbis en Jansen, 20.30 uur. Dizzy, Benny Baily-Domagoy Raiask Quintet, 21.30 uur. De Doelen Am sterdamse Baehsolisten, 20.15 uur, Schielandshuis. Ensembk Rott. Philh.Orkest, 20.15 uur. Zaal de Unie. Meerstromenland 2; Th« Michael Gordon Philharmonic, 20.30 uur. Vrijdag 14 januari SCHIEDAM Teerstoof, Arbeid maakt vrij (hom- se-opera), 20.30 uur. Stichting Ja, 20.30 uur. Filmhuis. De kleine blonde dood, 21.30 uur. Wijkpost Zuid. Bingo-dansant, 19.30 uur VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Op afbetaling (film), 20.30 uur. Frank Baeijcrt, 20.15 uur. Harmonie. Ellen Hel mus Janine Abbas (jazz), 23 OC uur. MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 20.00 uur. ROTTERDAM De Scheg. Pagetti wordt Clovri, 16.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Sccrri of a woman' (al) dag. 11.45*2.15»* 5,45-8.45. Alhambra 2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4. 'The fugitive' (12) dag. 6.45-9.30. Calypso 1; 'The age of innocence' (al) dag. 1.15-5-8.30- Calypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Fareweilto myconcubine'(al)dag. 1.15*5-8.30- Cinerama 1: 'Beethoven's 2 e' (aL) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 'Jurassic Park'(al) dag. 1.154-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Robin Hooi, men in tights' (al) dag. 1.154-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'The Firm' (160 dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 5- 'Hard Target' (16) dag. 1.154*6.45- 9.30. Corso: 'A perfect world' (123 dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.oote 1.154. Imax Theater: 'Sharks' <aD dag. (beh.ma.) 2-8.30. 'Mountain Gorilla' (al) dag. 3-7.30, LantarenJ Venster 1: 'Raining Stones' dag 8- 'The wedding banquet' dag. 10.^ Venster 2: 'El color de su destiinf do. 9.30. 'La lunaen elespejo'vuza- 9.30. 'The lady vanishes' d0.vr.2a- 7.30. Venster 3: 'L'odeur de la pa paya verte' dag. 8-10 Venster 4: 'March comes in like a lion' dag.8- 'Le petit prince a dit' dag. 10. Lu- mière 1: 'Sleepless in Seattle' (al> dag.l. 154-6.45-9.30. Lumière 2: 'Little Buddha' (al) dag. 8, do- -vr.ma.di. ook L15-4.3Ö. Lumière 3: 'Passion fish' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière4:'Thehouseo^ i the spirits' (16) dag. 1.154.30-8.15. Rex: 'Sex Spa USA' (18) dag. 12- doorl.voorst. Thalia: 'The Addanis family 2' (12) dag.L154-6.45-S.3D. I Vli h na 4 vri I re< vo< br< J uii dei na; Gi: jar hu de to. eei Sir; var tiei dig der kra strj to's hli< fill ten. bee uitr het Li I Hoe I bet |hulj |de\ I del j;Hoe IS ban perc sbecl VQ I Schi raac jVCQl kom zi*g pridi I valt, I gew. jnei'É fverti de |Derc

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1