9 Onderwijsinspectie heeft geen kritiek op St. Josephschool Ravage in woning na explosie f 'Onbegrijpelijk dat Yan der Veen zo in bescherming wordt genomen' Rotterriarns Dagblad Getuige: 'Mij een raadsel dat de bewoner het heeft overleefd' Honderdjarige negeert gebodsbord Schienoko-gebied krijgt tijdelijke parkeerplaatsen Fceter sluit moeder buiten Vrouw I beroofd Hardrijders bekeurd Gewonden in verkeer j Vernielingen j aan auto's If 5000 voor Limburg 1 Krommenhoek i voert CD aan SNOOKERCENTRUM IM| IDonderdag 13januari 1994 Waterweg Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel: 010-2340055/fax.: 4349754 Schiedam - Een kind van twee I jsaJ' Heeft gisteren zijn moeder I buitengesloten-Dit gebeurde aan 1 de "Vlinderhoven, waar de 26-jari- I ge beloonster 's morgens de I voordeur op slot vond. Haar kind had per ongeluk de grendel op de 1 deor gedaan, waardoor de sleutel I vao de moeder nutteloos werd. De f vrouw Waarschuwde de politie, I dis kordaat optrad en een ruitje I insloeg om de deur te kunnen f ontgrendelen. 1 Schiedam - Aan de Rotterdamse- dijk is gisteravond een 41-jarige vrouw uit Schiedam beroofd. ïtyee mannen volgden de vrouw toen zjj omstreeks negen uur uit de train stapte en naar huis liep. Eeri man duwde tegen haar schouder en tegelijkertijd rukte de tweede man de tas van de vrouw uit handen.. De vrouw viel inde bosjes- De daders maakten ziek met de tas uit de voeten. Vlaardingen Vijftien automobi listen zijn gisteren in Vlaardin gen bekeurd wegens te hard rij den- Dit.gebeurde bij controles op de Schieciarfiseweg en de Parallel- j weg- Op de Schiedamseweg gin gen zes bestuurders op de bon. De hoogst gemeten snelheid was 70 kilometer. ÖP de Parallelweg re den tijdens de controle negen au to's te hard. Hier -was de hoogst gemeten snelheid volgens de po- litic*adar 80 kilometer. Vlaardirgen/ivlaassluis - Een 29- jarige Vlaardingse is gisteroch tend omstreeks acht uur met een wond boven een van haar ogen naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw was aangereden op de Oosthavenkade. De Vlaardingse reed op een fiets en kreeg geen voorrang vaneen bromfietser. De brommer botste tegen het voor viel van de fiets en de vrouw maakte een smak. Na de behan deling in het ziekenhuis mocht zij naar buis. Gistermiddag kwam ook een 74- jarige Maassluizer in het zieken huis terecht na een aanrijding. Op de Ifiverlaan botste hij op een au to. De man brak bij het ongeval een heup- Hoek van Holland - In de Cordes- straat en Pianeiusstraat in Hoek van Holland zijn gisternacht veer tien auto's door vandalen bescha digd. De beschadigingen beston- I den dit gebroken ruitewissers en j krassen, in de lak. In dezelfde I straat werd ook getracht drie au- to's tegen elkaar te duwen. De po- j ütie vermoedt dat het de bedoe- ling was een van de wagens te ste- len. Hietalle auto-eigenaren heb- j ben aangifte gedaan. Zij hebben J inmiddels een brief gekregen met het verzoek dit alsnog te doen. Hoek "van Holland - Een actie van het Rode, Kruis voor financiële hulp san de slachtoffers van de overstromingen in Limburg, heeft in Hoek van Holland f 5.27*7,40 opgeleverd. 1 TVec dagen lang is met bussen gecollecteerd voor de ingang van I de vestiging van Albert Heijn aan 1 de prins Hendrikstraat. I Hoetfel veel mensen per giro of jj bank al een bijdrage hadden gele- I verd. kwam ef toch nog een fors g bedrag aan contanten binnen. I Schiedam fiet Schiedamse CD- I raadslid Cees Krommenhoek is Ivoor zijn partij lijstrekker bij de I komende gemeenteraadsverkie- j| zingen, De kring Dordrecht, waar- i onder' ie Schiedamse afdeling 1 valt, be&fthem voor die taak aan- 1 gewezen, TVeede staat Cor Zon neveld. Jlet als Krommenhoek vertegenwoordigt hij momenteel ■de CD in de Schiedamse raad. Derde op de lijst is Ad Bierhuizen. Door Ben van Haren Zoetemieer/Hoek van Holland - De onderwijsin spectie is sinds 1990 diverse malen bestookt met klachten over de leiding van de St Josephschool in Hoek van Holland. Zij kwamen van enkele ou ders en zijn, als gebruikelijk, gedegen onder zocht. De conclusie van de onderwijsinspectie, die in oktober 1993 de laatste klaagbrief ontving, is volgens woordvoerder Edwin Kuil, dat er geen aanmerkingen zijn op het onderwijs aan de r.k- .basisschool in Hoek van Holland. Verontruste ouders hebben voor het eerst in het najaar van 1990 brieven gezonden aan de inspec tie voor de kwaliteit van het onderwijs, een on derdeel van het ministerie van Onderwijs. Dat is doorgegaan tot in januari 1992 en in het afgelo pen najaar herhaald. Kuil: „De eerste keren betrof het klachten over het optreden van de directeur tegenover ouders en leerlingen, de financiële verantwoording van de ouderbijdrage, het toezicht op de speelplaats en de manier van onderwijs geven. Er zijn toen gesprekken gevoerd met de klagers, de schooldi rectie en het bestuur van de Vereniging van rooms-katholiek onderwijs, waarna voor ons de zaak als afgehandeld werd beschouwd." Een vertegenwoordiger van het schoolbestuur is in die twee jaar speciaal belast geweest met toe zicht op de school in Hoek van Holland. Ook in het schooljaar 1992/1993 werkte de directie onder supervisie van het bestuur. In het najaar van 1992 is de schooldirecteur ziek geworden, wat duurde tot januari 1993. „Al die tijd hebben we geen klachten ontvangen," aldus de onderwijsin spectie. „In oktober van het vorige jaar kwam er opnieuw een klacht bij ons binnen met een herhaling van de vorige klachten maar waarbij bovendien de vrees werd geuit dat de identiteit van het r.k. ba sisonderwijs in de knel kwam. Wij hebben toen weer overleg gevoerd met het bestuur en de di rectie." De directeur heeft zich in die tijd verschillende keren ziek gemeld en is vanaf 1 november thuis. Zijn echtgenote, de adjunct-directrice, is met Kerstmis ziek geworden. Sinds 10 januari, afge lopen maandag toen de kerstvakantie eindigde en de ouders van de leerlingen bijeen waren ge roepen door het schoolbestuur, zijn beiden offici eel met ziekteverlof. Er is een interim-directeur aangewezen en aan de ouders toegezegd, dat on der supervisie van het bestuur toetsen plaatsvin den om het niveau van de kinderen te testen. „Sinds half januari hebben we intensief contact gehad met de school en het bestuur. Ook naar aanleiding van dit laatste onderzoek is er voor de onderwijsinspectie geen reden om aanmerkin gen te maken," meldt woordvoerder Edwin Kuil. Gisteren liet ook adjunct-secretaresse Lia Zwaan, de enige beroepskracht in het schoolbe stuur, weten dat de onderwijskundige van de Vereniging voor rooms-katholiek onderwijs in Rotterdam, op het onderwijs op de St. Joseph school niets aan te merken heeft. Over de reden waarom tijdens het ziekteverlof van het directie- paar de sloten op de school zijn vervangen, wil zij niets zeggen. Volgens haar is de sfeer op de school 'fantastisch'. Het directiepaar is niet be reikbaar voor commentaar. Een aantal ouders van leerlingen op de St. Jose phschool heeft gisteren een open brief verspreid waarin zij aandringen op terugkeer van de schoolleiding. Deze ouders vinden de klachten over het directiepaar niet terecht. Vlaardingen - De gasontploffing die zich gistermiddag rond vier uur voordeed in een woning aan de Johan de Wittstraat in de Babberspolder, heeft de buurtbewoners de nodige schrik be zorgd. De ravage was enorm. Raamkozijnen, lamellen, het bankstel en salontafel werden naar buiten geblazen. De kozij nen van de bovengelegen woning raakten ontzet. Na de ontplof fing ontstond een uitslaande brand. De schade wordt door de brandweer geschat op 80.000 gulden. Tot verbazing en opluchting van de buren bleef de bewoner, een 45-jarige alleenstaande man, on gedeerd. Ook zijn huisdier, een witte fret, overleefde de explosie. „Het is mij een raadsel dat die man het heeft overleefd." rea geerde een overbuurman. „Ik dacht nog, als je voor de deur staat, kan je het wel vergeten. Het was een enorme klap." Steekvlam „Na die klap," vertelde een ande re getuige, „2ag ik een grote steekvlam uit de slaapkamer ko men, De boei bleef maar branden. Het ging heel snel allemaal. On wezenlijk snel eigenlijk." Op het moment van de ontplof fing was de bewoner net vijf mi nuten thuis. Buren ontfermden zich over hem en probeerden met emmers water de brand te blus sen. Een in de woonkamer aanwe zige glasfles werd door hen uit voorzorg naar buiten gegooid. Aanvankelijk werd gevreesd voor het huisdier van de man, een wit te fret. „Die is natuurlijk geroos terd," verklaarde een toeschou wer tijdens het bluswerk van de brandweer pessimistisch. Later bleek dat het beestje uit angst was weggekropen achter de ka chel. Er moest een personeelslid van de Dierenambulance aan te pas komen om het diertje te van gen. Volgens een woorvoerder van de brandweer wijst alles op een gas- explosie maar dat kon gistermid dag niet direct officieel worden vastgesteld. Door de technische opsporingsdienst wordt vandaag een onderzoek ingesteld. Schiedam - De gemeente Schiedam oveiweegt tijdelijke parkeerplaatsen aan te leggen aan het Spinhuispad en op een onbebouwd terrein in het Schienokogebied. Het voorne men houdt verband met het feit dat het Emmaplein in de nabije toekomst wordt bebouwd en er tijdens de werkzaamheden geen auto's kunnen worden gepar keerd. Gedacht wordt het deel van het braakliggend terrein op de hoek van het Spinhuispad en Noord- molestraat. Ook een stuk grond nabij het onderkomen van Ge meentelijk Woningbeheer in het Schienoko-gebied zou een zelfde funktie moeten gaan vervullen. In het stadskantoor wordt verder gehoopt dat de parkeergarage bo ven het ARC-complex aan de Lan ge Kerkstraat eerder opgeleverd kan worden dan het warenhuis zelf. Dan kan het tijdelijke par keerprobleem in de binnenstad worden opgelost. Naar verwach ting wordt het complex van Al- bert Heijn, Blokker en C A in het najaar opgeleverd. Met de nieuwbouw van winkels, woningen en kantoren op het Em maplein wordt komend voorjaar gestart. Na de zomervakantie wordt begonnen op het Stadserf. Met het bouwwrijp maken van het Emmaplein is inmiddels al begonnen. De Dienst Gemeente werken legt deze en volgende week de laatste hand aan het rio leringswerk, waarmee vorig jaar oktober is begonnen. Aan de buitenzijde van het parkeerter rein wordt een nieuwe riool aan gebracht ter vervanging van de bestaande riolering, die onder het Emmaplein loopt en door de ge plande bouwactiviteiten komt te vervallen. Ook voor de Singelkerk worden straks maatregelen getroffen. De tot basiliek verheven kerk staat niet al te stevig meer op zijn fun damenten en zou schadelijke ge volgen kunnen ondervinden van vooral het heiwerk. Voor het treffen van de nodige voorzieningen wordt overlegd tussen het kerkbestuur en de Am sterdamse architect Kees Rijn- boutt. rrrJ Spijkenisse Thurston de Lijnbaan Capelle Vlinderyeen 217 Winkelcentrum De Rietlander Tel. 01880 - 41622 Westërsingel 20 Rotterdam Tel.' 010 - 436 37 19 Lijnbaan 87 Rotterdam Tel. 010 - 404 79 35 - Marsdiep Capëlie "a/d Ussei Tel. 010 - 458 57 33 De brandweer heeft haar werk gedaan. De spuitgasten nemen evenals de vele toeschouwers de ravage ïn ogenschouw. Foto «oei Dpstw 'Leve het leven,'sprak Jacob Cornells Moerkerken gisteren toen hij de leeftijd van honderd jaar bereikte. De Vlaardinger drinkt nog graag een borreltje bij de koffie. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Zelfs een verkeers bord kwam er aan te pas op de honderdste verjaardag van Jacob Cornelis Moerkerken. Prominent op de verjaardagstafe] in de feest zaal van het Vlaardingse verzor gingstehuis Drieën-Huysen stond gisteren een groot gebodsbord met het cijfer honderd en de tekst: 'Bij overschrijding geen be keuring.' De jubilaris zelf heeft duidelijk geen moeite met een jaartje meer of minder. „Leve het leven," sprak hij bij het in ontvangst ne men van de vele Felicitaties. Hoe wel enigszins bijzienden doof, ge niet de geboren Hendrik-Ido-Am- bachter zichtbaar van zijn be staan. Hij steekt graag nog een si gaartje op en schenkt met liefde een scheutje cognac in de koffie. Jacob CornelisMoerkerken groei de op in Zwijndrecht, waar hij vanaf zijn achttiende aan het werk ging bij een kunstmestfa- briek. Twintig jaar diende hij by de vestiging in Zwijndrecht. de stad waar ook alle vier de kinde ren werden geboren. Zoonlief en de drie dochters verhuisden na dien mee naar Vlaardingen, waar vader opnieuw voor twintig jaar bij de kunstmestfabriek aan de slag kon. Dochter S. Storm-Moerkerken omschrijft haarvader als een zeer hartelijk en gastvrij man. „Er had bij ons boven de deur net zo goed De Zoete Inval kunnen staan, zo veel gasten kwamen er aan huis. We hebben een hele fijne jeugd gehad." Hoe prettig hij grote ge zelschappen vindt, bleek wel uit het plezier waarmee hij familie, vrienden en kennissen ontving. Voor iedereen had hij een goed woordje klaar. „Vader heeft echt naar zijn verjaardag uitgekeken." Jacob Cornelis Moerkerken hield in zijn 'jonge'jaren van vissen, tot zijn negentigste was hjj nog dage lijks met een hengel aan de vijver van het verzorgingstehuis te vin den. Tien jaar daarvoor reed hij zelfs nog driftig op zijn brommer door de stad. Moeder Moerkerken overleed reeds in 1980. „Vader mist haar nog steeds." weet zijn dochter. De honderdjarige brengt zijn da gen tegenwoordig door met het luisteren naar de radio en het vol gen van het nieuws op televisie. „Hij mag dan wel bijziend en doof zijn, zijn verstand is nog in orde, hoor. Hij weet nog overal over mee te praten." Schiedam - Bij de BGS, de be- drijfsgemeenschap voor de socia le werkvoorziening in Schiedam, is de rust enigszins weergekeerd na een periode van speculaties en geruchten over de langdurige af wezigheid van directeur Wob van der Veen. Burgemeester Scheeres heeft het personeel tijdens de nieuwjaars receptie medegedeeld dat tegen Van der Veen een procedure we gens plichtsverzuim in gang is ge zet. Henk Dolstra, voorzitter van het overlegorgaan OVO bij de BGS, is blij dat Scheeres open heid van zaken heeft gegeven. „Daarmee zijn een hoop andere wilde verhalen uit de wandelgan gen de kop ingedrukt." Zoals eerder in deze krant gemeld zullen burgemeester en wethou ders binnenkort een uitspraak doen over het al dan niet aanblij ven van Van der Veen als direc teur van de BGS. Het personeel heeft te horen gekregen dat Van der Veen zich in november ziek heeft gemeld nadat bekend was geworden dat hij als privépersoon belang heeft gehad in China Bonsai Center, een particulier be drijf dat bonsai-boompjes kweekt in een kas van de BGS. Een van de vennoten, Bonsai Beheer BV, staat momenteel op naam van een vrouw die op hetzelfde adres woont als Van der Veen. Volgens een bron die anoniem wil blijven werd de betrokkenheid van Van der Veen bij de handel in bonsai-boompjes ontdekt door de algemeen bedrijfsleider van de BGS, Sybrand Adolfs. De zaak kwam begin november bij toeval aan het licht op een beurs in de Rai. Adolfs woonde daar een de monstratie bij van een nieuw computerprogramma voor be- drijfsregisters. In de databank zocht hij naar ge gevens over China Bonsai Center omdat dit bedrijf een flinke beta lingsachterstand heeft bij de BGS. Tot zijn verbijstering ont dekte Adolfs dat een van de ven noten van dit bedrijf op dat mo ment directeur Van der Veen was. Gegevens uit de handelsregisters van de Kamer van Koophandel bevestigden dit. Daarop werd. na intern overleg door de staf van de BGS, de zaak gemeld aan burge meester en wethouders. Om commentaar gevraagd, zegt Adolfs dat hij dit verhaal wil be vestigen noch ontkennen. Adolfs, nu waarnemend directeur bij de BGS, zegt de affaire rond Van der Veen bijzonder tc betreuren. Hij wil verder geen mededelingen doen over de zaak. „Ik wil niet vooruitlopen op de uitspraak van het college. Ik vind het wel bij zonder jammer dat ons bedrijf om deze reden in de schijnwerpers komt te staan. Juist nu de BGS bedrijfsmatig in de lift zit. We hebben vorig jaar een netto om zetstijging van vijftien procent behaald, tegen de slechte con junctuur in." De affaire heeft volgens Adolfs tot dusverre geen merkbare schade toegebracht aan de BGS: „Onze klanten kijken gelukkig in de eer ste plaats naar onze dienstverle ning en onze produkten. En daar aan is niets veranderd." Ook OVO-voorzitter Henk Dol stra zegt over te weinig informa tie te beschikken om een oordeel te vellen over de kwestie. „Ik kan alleen zeggen dat Van der Veen op een voor mij niet te begrijpen manier in bescherming wordt ge nomen. Als iemand van de werk vloer hier iets steelt, ook al is het maar een kleinigheid, of iets uit haalt wat niet door de beugel kan, komt hij zonder meer op straat te staan. Terwijl rond de kwestie van Van der Veen een heleboel vragen onbeantwoord blijven. Het hele verhaal is voor mij vol strekt onbegrijpelijk, temeer omdat burgemeester Scheeres nadrukkelijk heeft verklaard dat onze directeur absoluut niets heeft verdiend aan de handel in bonsai-boompjes." Zie verder pagina 11

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2