11 Brandalarm voor alle scholen Voor het nieuwe Liesveld wijken tachtig bomen Branden in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis ttBifill Kinderen en ouders willen directie terug op St. Josephschool ANTölNETO Schiedams orgel in tv- programma Gemeente drukt explosieve premiestijging ook met groter eigen risico Subsidie voor Vlietlanden L genda Ten onrechte geld geïnd Vernielingen in school Bekeuringen in centrum Video weg na inbraak Politie pakt fietsendieven Verkeersznil ligt op weg Man vecht met autodief M Welzijn laat '90 vallen Maassluizers beloond met cultuurprijzen Woningzoekenden moeten betalen Belangstelling voor torenflat in Oost Rotterdams Dagblad Maandag 17 januari 1994 gaardingen - Vijf Vlaardingers moeten ten onrechte bij de sociale dienst geïnde uitkeringen terug betalen. Ze zijn vorige week door de sociale recherche verhoord en daarbij is gebleken dat zij naast hun uitkeringen voor ongeveer 60.000 gulden aan inkomsten hadden. Schiedam - Een aantal jongeren heeft.zaterdagavond vernielingen aangericht in de gymzaal van een school aan het Bachplein in Schiedam. De politie kon twee van hen aanhouden. De sloten van een deur en een raam bleken verbroken te zijn en er was met een brandslang gespoten waar door flinke waterschade was ont staan. l t/laardiitgen - De politie heeft vrijdag en zaterdag weer gecon- i troleerd op het verkeerd parkeren van auto's nabij horecagelegen- heden in het Vlaardingse cen- I trum. Dat leverde enkele boetes op. Verder werd een waarschu- I wing uitgedeeld aan een horeca- ondernemer die zijn zaak niet op tijd dicht deed er. teveel lawaai veroorzaakte. Vlaardingen - Een videorecorder wordt vermist na een inbraak in een woning aan de Roemer Vis- scherstraat te Vlaardingen. De in braak vond afgelopen zaterdag middag plaats. Ook een woning aan de Coom- hertstraat werd doorzocht, even als een woning aan de Soendalaan. Er zijn diverse spul len weggenomen. J Maassluis - Twee Schiedammers van 19 en 20 jaar zijn zondagmor gen rond half vier bij het winkel centrum Koningshoek in Maas sluis gearresteerd. Ze hadden twee fietsen gestolen en beken den dat. Hoek van Holland - Op de kruising van de Cordesstraat en de Columbusstraat te Hoek van Holland heeft de politie gister morgen rond vier uur een op de grond liggende verkeerszuil ge vonden. Die was waarschijnlijk omver gereden. De gemeente heeft de situatie er hersteld. De Hoekse politie had dit week einde ook werk aan een inbraak in een horecabedrijf aan de Sta tionsweg. Daar waren onder meer een CD-speler en sigaretten ge stolen. Schiedam - Een 54-jarige Schiedammer heeft zondagmor gen een autodief aangetroffen in zijn auto, die stond geparkeerd aan de Johan de Witsingel. Hij wilde naar zijn werk toen toen hij de ongewenste gast bezig zag met een poging de auto te starten. De eigenaar van de auto sleurde de dief naar buiten en er ontstond een handgemeen. De autodief zag kans te ontsnappen. Er zijn dit weekeinde in Schiedam nog auto's opengebro ken aan de Grevelingenstraat (tweemaal), Westfrankelandse- dijk, Nassau van Dillenburgs traat, Julianalaan, Van Hallstraat, Van Ostadelaan, Stadhouder- slaan, Fortunaweg, Nieuwe Ha ven, Brielsestraat en Louise de Colignystraat. Vlaardingen - De Stichting Wel- zijn '90 gaat simpel Stichting Wel zijn heten. Met het laten vallen van het getal '90 symboliseert het bestuur de breuk met het verle- den. De stichting kwam vorig jaar I negatief in het nieuws vanwege i allerlei interne conflicten. Er is een prijsvraag uitgeschre ven voor een nieuwe naam. Maar die leverde, volgens het bestuur, geen geschikte alternatieven. De I stichting wilde eerst met een an dere naam opnieuw van start, tnaar daartegen kwamen vanuit het bedrijfsleven bezwaren. V Maassluis - Wim van der Stelt en Charlotte van Os-Eybergen heb ben gisteren in theater De Schuurkerk een oorkonde ont vangen voor hun culturele presta ties in Maassluis. Wethouder Le- ny Wesenhagen-Kastelein reikte de onderscheidingen uit. Charlotte van Os ontving de er kenning voor haar jarenlange bij drage aan de bloei van het mu ziekleven in Maassluis als zang soliste en koorleidster. Ook is ze actief als zangpedagoge. Beloning Wim van der Stelt werd beloond voor de vele jaren die hij als foto graaf bij een huis-aan-huisblad werkzaam is. Tevens werden der tien jaar lang zijn rijmen over plaatselijke gebeurtenissen gepu bliceerd onder het pseudoniem M. A. Sluizer. In de loop der jaren publiceerde hij drie fotoboeken die in de serie 'Maassluis mijn stad' werden uitgegeven. Inmid dels is zijn vierde boekwerkje in de maak. De huldiging van personen die zich manifesteren op cultureel gebied in Maassluis, is een initia tief dat vijf jaar geleden door de Culturele Raad Maassluis werd genomen. De raad wil daarmee zijn waardering laten blijken voor opmerkelijke prestaties die zijn geleverd. In de voorgaande vijf jaar zijn 27 personen en instellin gen voor hun culturele inbreng gehuldigd. Schiedam - Het Schiedamse bio scooporgel, dat tot voor kort in het Passagetheater stond, is een van de thema's in het tv-program- ma 'Van gewest tot gewest' dat morgenavond wordt uitgezonden. Ket voorlopig laatste concert op het orgel werd vorig jaar decem ber gegeven door de Nederlandse Orgel Federatie. De federatie heeft het orgel opgeslagen, in de hoop dat het ooit een plaatsje zal krijgen in de nieuwe schouwburg die Schiedam op het Stadserf wil bouwen. De Nederlandse Orgel Federatie zet zich al ruim twu .tig jaar in om bioscoop- of theaterorgels te be houden. Deze orgels werden in dertijd gebouwd om de 'stomme' films te begeleiden. Een bio scooporgel brengt niet alleen mu ziek voort, maar ook allerlei spe ciale geluidseffecten, zoals sire nes, trommels en kerkklokken. De uitzending van 'Van gewest tot gewest' begint morgenavond om zeven minuten voor half acht op Nederland 3. Maasland - Het inschrijven als woningzoeKende in de gemeente Maasland is sinds 1 januari niet meer gratis. Er wordt een bedrag van vijftien gulden berekend voor het in behandeling nemen van de aanvraag. Dit bedrag moet wor den voldaan bij het in ontvangst nemen van het aanvraagformu lier by het loket burgerzaken op het gemeentehuis. Maassluis - Alle Maassluise basisscholen krijgen een brand alarmsysteem. Die beveiliging is er nu niet. In alle ruimten van de scholen, variërend van de bergingen tot de gangen en de les lokalen, wordt een brandmelder aangebracht. Die komen tegen het plafond te zitten. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de ge meenteraad voor te stellen 335.000 gulden uit te trekken voor de voorzieningen. De raad moet er 25 januari een besluit over ne men. De maatregel is een gevolg van de explosieve stijging van de verze keringspremies, waar de gemeen te zich voor geplaatst ziet. Met de brandmelders kan het premiebe drag laag worden gehouden. Maassluis betaalde vorig jaar aan verzekeringspremie 482.000 gul den. Het eigen risico was verwaar loosbaar. een bedrag van onge veer duizend gulden. De premie zou dit jaar 1,2 miljoen gulden worden ais niet was ingegrepen. De gemeente heeft die tot 750.000 gulden kunnen beperken, onder de voorwaarde dat er brandmel ders worden aangebracht en een eigen risico van vier ton per brandschade wordt geaccepteerd. De scholen zijn nu op geen enkele manier tegen brand beveiligd. De brandmelders worden verbonden met een centrale kast bij de in gang van de scholen, die vervol gens verbonden zijn met een par ticuliere alarminstallatie. Die waarschuwt vervolgens brand weer en politie. Een directe verbinding met de brandweer is niet mogelijk, want de Maassluise vuur bestrijders hebben geen eigen alarmcentra le. En die van de politie is te klein om alle basisscholen op aan te sluiten. Bovendien slaat de poli tie op het standpunt dat brandbe veiliging een particuliere taak is. Maassluis heeft in het afgelopen jaar een paar flinke branden ge had bij basisscholen. Met name tijdens de jaarwisseling zorgden die voor flinke schade. De brandbeveiliging wordt niet alleen bij het openbaar basison derwijs. maar ook op bijzondere scholen aangebracht. Het rk- en pc-ondmvijs is samen met de LOM- en BLO-school verzekerd via de gemeente. Door Ben van Haren Vlaardingen - Op het Liesveld wordt steeds duidelijker zicht baar dat de hoeveelheid bebou wing er enorm zal uitbreiden. Hoewel de vergunning nog ont breekt, is het bouwrijp maken van het terrein van start gegaan. Viel bijna een jaar geleden als eerste 't Paviljoen onder de slo pershamer en volgde daarna de fotoshop; in de loop van deze maand verruilt Fun Food zijn kraamkar voor een vaste kiosk in de Kuiperstraat. Inmiddels is begonnen met de verwijdering van speelwerktuigen en trottoir tegels op de plek waar de eerste nieuwe winkels moeten verrij zen. Vandaag haalt het nutsbe drijf Vlaardingen/Maassluis de lantaarns weg en legt noodver lichting aan. Bomen, bankjes en kunstwerken volgen spoedig. In de komende twee jaar zullen Liesveld en Veerplein grondig veranderen. Bijna alle daar nu nog aanwezige 82 bomen wor den omgezaagd. Slechts vijf pla tanen, staande tussen de pan den van Roobol en de Rabo bank, zullen de operatie overle ven. Zij worden verplant op het nieuwe Van Riebeeckplein (nu AehterhetveerpJein) waarheen in de loop van dit jaar de zater- dagmarkt verhuist. Het wordt met Joubertstraat en Schepenstraat de enige plek waar straks nog bomen groeien. In de plannen van de dienst Mi lieu, afdeling groen, staat name lijk naast de verplanting van de vijf platanen ook de nieuwe aan plant van Italiaanse populieren, eiken en leilinden rond de par keergarage en het nu in aan bouw zijnde woningblok aan de Markgraaflaan. Een woordvoerder van de voor malige plantsoenendienst zegt. dat 28 meidoorns, 13 iepen, 8 valse christusdooms, 3 essen, 6 suikeresdooms, 4 acacia's, 2 el zen, 4 berken en 16 platanen het veld moeten ruimen. In de meeste gevallen wijken ze voor het beton van de 5000 m2 nieuw winkeloppervlak en de drie to renflats. Maar ook in de bomen rond het Veerplein, dat als eve nemententerrein dienst gaat doen, zal de zaag gaan. „Slechts weinig van de bomen kunnen worden hergebruikt. De meeste zijn uitgegroeid en niet geschikt voor verplanting," al dus een gemeentelijk deskundi ge. Een en ander betekent vol gens hem niet dat er straks in het nieuwe' centrum bijna geen groen meer is te vinden. „Behal ve de nieuwe bomen rond de parkeergarage zal er ook veel terrasgroen komen, waaronder struiken en planten." Deze wij ziging past in de filosofie van het nieuwe hoofd van de afde ling groen, Tineke Bakker, dat binnensteden en winkelcentra het moeten hebben van ver plaatsbaar en met het seizoen veranderbaar groen. Het Liesveld wordt een over dekt winkelcentrum met be voorrading vanaf het met vele meters parkeerdek en trottoir te verbreden viaduct, de daken van de nieuwe winkels. Langs de beginjaren zestig onder flat woningen gebouwde, nu te handhaven, winkels komen aan beide zijden van het Liesveld winkelgalerijen onder schuin geplaatste glazen overkappin gen. Ami de viaductzijde zullen deze open zijn en zicht geven op het daar straks aan te brengen terrasgroen. Architect Jan Decker van AGS heeft zijn idee om op de winkeldaken ook plantsoentjes met bomen aan te leggen, moeten laten varen. Het zou ook praktisch niet uitvoer baar zijn. 1 u Maassluis - Het college van B en W van Maassluis heeft besloten de Stichting Internationale Vrij- willigersprojecten een subsidie te geven van 490 gulden. Het geld is bestemd voor een project in het natuurreservaat De Vlietlanden, waar 25 mensen van 18 tot 35 jaar uit verschillende landen natuur- beschermingswerk zullen ver richten. Het geld komt uit het fonds Waar dering Culturele- en Jeugdvereni gingen. De Vlietlanden liggen ge deeltelijk binnen de gemeenteg renzen van Maassluis. Met ondermeer een ladderwa gen rukte de Schiedamse brandweer zaterdagavond uit richting Den Bommelsestraat omdat er brand was ontstaan in de woning van mensen die zelf reparaties uitvoerden aan het dak. Ze legden de laatste hand aan een nieuwe dakbe dekking toen plotseling het dak achter hen vlam vatte. De brandweer rukteook met twee bluswagens uit en bluste het vuur. Er vielen geen gewon den. In Maassluis ontstond zater dagavond brand in een woning aan de Prins Mauritsstraat. Daar was even een flinke rookontwikkeling bij. De oor zaak van deze brand is niet be kend. De politie stelt een on derzoek in. De Vlaardingse brandweer is dit weekeinde ook uitgerukt. Zaterdagmorgen vroeg moest er worden geblust bij een slooppandje aan de Kortedijk, waarin de politie op de zolder nog een zwervende man vond die werd gezocht. Hij is aange houden. De brandweer kon kort daarna weer uitrukken. Ditmaal om een brandend aanhangwa- gentje aan de Catsstraat te blussen. Foto's Dennes van der Wel/ Roel dijkstra Door Ben van Haren Hoek van Holland - Het buiten spel plaatsen van het directiepaar van de Hoekse St. Josephschool door de Rotterdamse Vereniging voor rooms-katholiek onderwijs houdt de gemoederen in het stranddorp druk bezig. Het be kend worden van een klachten- boek en de vervanging van het ai twintig jaar aan de school werkza me paar heeft een golf van reac ties teweeg gebracht. Veruit de meerderheid wijst de maatregel van het schoolbestuur af. Kinderen uit de hoogste groep hebben zaterdag op de muur van de school de kreet 'Berry en An toinette moeten terug' gespoten en zijn op huisbezoek gegaan bij het paar, dat met ziekteverlof is. Kranten hebben ingezonden brie ven ontvangen van ouders en oud-leerlingen. Ouders, die op de lokale radio en in een (nog nauwe lijks gepubliceerde) open brief te gen de geuite klachten ingaan en terugkeer van de leiding eisen, hebben al een flink aantal instem mende reacties gekregen. „We krijgen telefoontjes en wor den aangesproken bij school," vertelt een van de initiatiefneem sters, Diny Foster. „Deze week sturen we onze brief naar alle ou ders met de vraag of zij hierop hun eigen mening willen geven." In deze brief suggereren deze ou ders, dat het bestuur zich heeft verkeken op de wil van de ouders om de St. Josephschool te hand haven. Na een oudervergadcring, anderhalf jaar geleden, over de kans op sluiting is het leerlingen aantal opvallend gegroeid. Van 80 naar ruim 120. Op de muur van de offici eel St. Jose phschool he tende enige katholiek ba sisschool van Hoek van Hol land hebben enkele van de oudste leer lingen zater dag hun eis tot terugkeer van het met ziekteverlof gestuurde di rectiepaar kenbaar ge maakt. Foto Oconcsvan der Wel'Rod Dijkstra De politic, die door ouders met klachten is benaderd met de vraag te onderzoeken of er straf bare feiten op de school hebben plaatsgevonden, zegt niet de in druk te hebben dat op de St. Jose phschool iets strafbaars is ge beurd. De politie was vorige week met goedkeuring van het school bestuur, maar buiten medeweten van de meeste ouders, op de be sloten vergadering aanwezig. De onderwijsinspectie heeft na gron dig onderzoek geconcludeerd, dat er geen aanmerkingen zijn op de schoolleiding. y-»\ de zijde van het schoolbe- v komt vooralsnog geen en- '.eactie. „Wij beraden ons op te nemen stappen." zegt woordvoerder G. Bakker al enige dagen. Wel meldt hij dat in de af gelopen week hut leerlingenaan tal met vijf is gegroeid. Het direc tiepaar zelf weigert ook commen taar le leveren. Volgens ouders ligt een zwijgplicht hieraan ten grondslag. De ongeveer tien ouders van ex- leerlingen, die in samenwerking met de enige beroepskracht in het schoolbestuur, adjunct-secre taresse Lia Zwaan, tot de samen stelling zijn gekomen van het klaehtenbock tegen het directie- paai', zijn eveneens zwijgzaam. Zij steunen het onderzoek van het Rotterdamse bestuur. Vol gens een van hen, Jolanda van Drongelcn. die al enkele jaren te- rag haar kind van de bewuste school haalde, hebben zij op de ouderavond op nadrukkelijk ver zoek van de bestuurssecretaresse oude feiten opgerakeld. „Zij heeft ons hiervoor persoonlijk uitgeno digd en erbij gezegd, dat zijzelf niets kon zeggen hangende het onderzoek in verband met een ar tikel 15 of zo." Rob Gosewehr, die nadat eind vo rig jaar zijn zoon van school werd verwijderd, contact zocht met an dere ouders met klachten over de schoc/'eiding. zegt: „Wij hebben afspraken gemaakt met het be stuur om niet met de pers te pra ten. Na de verschillende publica ties. waarin zaken uit hun ver band zijn gerukt, zijn we vorige week bij elkaar geweest om te praten over cle vraag of we zelf naar buiten zullen tied en. We hebben besloten het te laten af hangen van een gesprek, dat wc deze weck zullen hebben met het bestuur. Als we daarin niet tot overeenstemming komen dan zullen we alsnog bewijzen, dat on ze klachten geen indianenverha len zijn zoals sommige ouders en leden van het bestuur willen doen geloven." Maandag 17 januari MAASSLUIS Koningshof. Seniorenüridge. 13.30 uur. Bridge, 19.45 uur. ROTTERDAM Popular. Het lijden van Piotr Ohey. 20.15U. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Her body doesn't fit her soul. 20,15u. Dizzy. Suntrop/Le Clercq Jazzvioolquartet, 21.30u. Doelencafé. Peter Ypma plus ele ven. 22.15U. Rotown. Erny Green, 22.00u. Zaal De Unie. Film from Stock 2, 20.30u. Dinsdag 18 januari SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 20.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Seth Gaaikema, 20.15 uur. Maassluis Koningshof. Postzegel ruilbeurs, 19.00 uur. ROTTERDAM Popular. Het lijden van Piotr Ohey, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Kl.z. In gesprek, 20.30u. Gr.z. Her body doesn't fit her soul, 20.15u. Theater Zuidplein Gr.z. Little Voice, 20.15u. Dizzy. Ben van den Dungen/Jarmo Hoogendijk Quintet. 22.00u. De Doelen Kl.z. Cherubini Quartett (Düsseldorf), 20.15u. Lantaren/Venster. Win- tergasten, 20.00u. Zaal De Unie. De Kwestie, 20.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Scentof a woman* (al) dag. 11.45-2.15- 5.45-8.45. Alhambra 2: 'Aladdm' (al) dag. 1.15-4. The fugitive' (12) dag. 6.45-9,30. Calypso 1: 'The age of innocence" (al) dag. 1.15-5- 8.30. caiypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Fa rewell to my concubine' (al) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 1: 'Beethoven's 2e' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jurassic Park' (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Robin Hood, men in tights' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 5: 'Hard Target' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30, Corso: 'A perfect world' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. imax Theater: 'Sharks' (al) dag. (beh.ma.) 2-8.30, za.zo. ook 4. 'Mountain Gorilla' (al) dag. (beh- .ma.) 3-7.30, za.zo. ook 1. 'Het gro te Barrière Rif' (al) za.zo. 11. 'Speed Picture Holland' (al) za.zo. 12. Lantaren/Venster 1: 'Raining Sto nes' dag. 8. 'The wedding banquet' dag. 10. Venster 2: 'El color de su destino' do. 9.30. 'La luna en el es- pejo' vr.za. 9.30. 'La colonia penal' zo. 2. 'Archipielago' zo. 9.30. 'Hay aico alla afuera' ma. 9.30. 'La viuda de montiel'wo. 7.30:9.30. The lady vanishes' do.vr.za. 7.30. The skin game'zo.ma. 7.30. Tirezsurlepia nist' di. 10. Venster 3: 'L'odeurde la papaya verte' dag. 8-10, ma.afleen 8. SneakPreviewma.10. Venster 4: 'March comes in like a lion' dag. 8. 'Le petit prince a dit' dag. 10.1 'Notre mariage' zo. 2. Lumière 1: 'Sleep less in Seattle' (al) dag.1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: 'Little Budd ha' (al) dag. 8, do.vr.ma.di. ook •- 1.15-4.30. Lumière 3: 'Passion fish' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4.30-8.15, Rex: "Sex Spa USA' (18) dag. 12. doorl- .voorst. Thalia: 'The Addams family 2' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Demolition man' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: Sliver' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: "RisingSun' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: The Wed ding Banquet" vr.za. 24. Venster 2: 'Santa Sangre' vr.za. 24. Venster 3: "Mean Streets'vr.za. 24. Venster 4: Le petit prince a dit' vr.za. 24. Kindermatinees: Corso: 'Aladdin' za.zo.wo. 1.15-4. Imax: 'Femgully' wo.4. lumière 2: "The Muppet Christmas Carol' za.zo.wo. 1.15-4. Venster 1: 'Lottè uit de Kabaal straat' zo.wo.2.30. Venster 3: 'Een vreemde eend' zo.wo. 2.30. Vlaardingen - Ongeveer 45 geïn teresseerden hebben zich zater dag laten voorlichten over een ap partement in de nieuw te bouwen woontoren aan Plein 1940 in de Vlaardingse Babberspolder. Vol gens Makelaardij Ooms, organi sator van de informatiebijeen komst in het Visserijmuseum, voldeed de belangstelling aan de verwachtingen. Een aantal mensen was afgeko men op de advertentie in Groot Vlaardingen van afgelopen don derdag, anderen waren direct door de makelaar benaderd en weer anderen waren nieuwsgierig geworden door de maquette die al een poosje bij Ooms in de etalage staat. De appartementen worden verkocht voor prijzen vanaf 299.000 gulden. De makelaar mikt voornamelijk op mensen van middelbare leeftijd of ouder die een grote woning achterlaten en die voortaan liever in een huis met één verdieping wonen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1