®g 15 Metaal trekt lijst Gemeente Belangen «I Werkgelegenheid in Vlaardingen toegenomen 'Ik aai mijn vrouw nog wel eens over haar bolletje' Beeldend kunstenares actief bij 20 graden onder nul f'W Plaatselijke partij hoopt met ex-CDA'er nu wel raadszetel te bemachtigen VVD wil na verkiezingen vier partijen in college Cursus Turks voor Schiedarase politie 1B J? lilt Politicus van het jaar: Marcel Houtkamp (D66) Ziekenomroep zoekt vrijwillige medewerkers In de herhaling: de Rita Young Show Ondernemersprijs 1994 Historische Vereniging op bezoek bij D66 Scheveningse dialect onderwerp van lezing Het Rode Kruis start opnieuw Zijdeveld Rotterdams Dagblad Dinsdag 18 januari 1994 «sa Schiedam Marcel Houtkamp is 'Politicus van het jaar 1993' ge worden volgens het Spotklassement. De Spot is het partijblad van GroenLinks. Houtkamp (D66) kreeg 48 stemmen, twintig meer dan de nummer 2: Bea Oom ons (GroenLinks). Hans Bakker (PvdA) volgde op de derde plaats. Houtkamp werd door de jury gewaardeerd vanwege zijn duidelijke en heldere standpunten en zijn optre den in de gemeenteraad, commissies en in de pers. Dit was vaak ook een reden om aan Bea Oomens punten toe te kennen, hoewel de jury het niet altijd eens is geweest met de ingenomen standpunten van de fractieleider van GroenLinks. De jury werd ge vormd door leden van GroenLinks, CDA, D66, WD en PvdA. De stichting Ziekenomroep Schiedam (ZOS) zoekt nieuwe medewerkers die bereid zijn op vrijwillige basis twee tot drie keer per maand uitzendingen te verzorgen ten behoeve van het Schieland Zieken huis. Huize Spaland en De Harg. De voorkeur gaat uit naar programmatechnici, maar ook omroep(st) ers zijn welkom. Een technische achtergrond of op leiding is niet vereist; vrijwilligers krijgen vooraf een interne opleiding. Telefonisch aanmelden na 18.00 uur bij K. van Wijngaarden, telefoon 4708813 of J. Weimar. 4731230. Schriftelijk reageren kan ook via Postbus 239,3100 AE m Schiedam. Vlaardingen De Rita Young Show stond niet afgelopen zondag middag gepland, zoals vrijdag in deze krant werd ge meld. maar zondag 23 januari. Aan de show in zaal Buytelant. 3e Industriestraat 12 te Vlaardingen, doen mee het duo Levante (Rik en Marjolein Reij- nart). 'Elvis Presley' Wim Storm en het orkest duo Jet Set. Gastvrouw is Rita Young, de presentatie is in handen van Rein Wolters. Aanvang 13.30 uur, toe gang ƒ7.50. Kaarten zijn te bestellen via telefoon 4342377. De organisatie van de Rotterdamse Ondernemers prijs, het Ontwikkelings Bedrijf Rotterdam, heeft 73 aanmeldingen ontvangen voor de Ondernemersprijs 1994. Hierbij waren zes aanmeldingen afkomstig uit de gemeente Vlaardingen. De plaatselijke afdeling van D66 ontvangt morgen de Historische Vereniging om 20.00 uur in zaal de Lijndraajer aan de Baanstraat 4. Belangstellenden zijn welkom. Na enkele huishoudelijk zaken, zoals het kiezen van een nieuwe voorzitter en secretaris voor de D66, ver toont de Historische Vereniging een videofilm. Ook wordt dieper ingegaan op onderwerpen als het Wees huis, de Nieuwe Tuinen en toekomstig restauratie- beleid. De vereniging van Vrienden van het Visserijmu seum houdt donderdag 20 januari voor leden en be langstellenden een lezing over het dialect van Sehe- veningen. Inleider is Piet Spaans, auteur en publi cist uit Schevemngen. Toegang gratis, aanvang 20.00 uur. De oorspronkelijk geplande inleiding over de zeilmakerij wordt op een later tijdstip gehouden, we gens verhindering van de spreker, Andnes van Roon. Maasland De herstart van de afdeling Maasland van het Groe ne Kruis is aangeslagen. Ruim 1300 gezinnen heb ben zich aangemeld voor de oude vereniging met haar nieuwe doelstellingen. Om het wiel niet opnieuw uit te vinden, gaat het be stuur allereerst na welke activiteiten joc: an deren worden ontwikkeld. Daartoe is contact opge nomen met verenigingen en stichtingen die in de zorgsector werkzaam zijn. Dat overleg is gaande. De leden wordt gevraagd het bestuur te attenderen op zaken die nog ter hand ge nomen kunnen worden. Met 'Thuiszorg' is inzake het gebouw aan de Graaf Dirk Il-laan een huurover eenkomst gesloten. Het wijkgebouw blijft door deze constructie in beheer van de vereniging. Het uitle nen van verpleegartikelen gaat voorlopig voort op de oude manier. De verwachting is wel. dat hierin door de hoge kosten op termijn wijziging zal komen. Redactie Waterweg: Jan Booister Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Niet alleen in Schiedam, maar in heel het land is commotie ontstaan over het aanstaande vertrek van wethouder Zijdeveld, die een paar maanden salaris mee moet krijgen om na zijn 50ste niet meer te hoeven werken. De wetgever heeft ervoor gezorgd dat gemeentebestuurders met allerlei bescherming zijn omringd. In een reeks van maatregelen is de honore ring vastgelegd, zodat de politici niet die zorgen hebben bij het vinden van nieuw werk als mensen die hun werk niet in politieke bezigheden verrichten. Ik heb veertig jaar in dienst van de gemeente Schiedam gewerkt en voel me nog steeds verbonden met het wel en wee van die gemeente. Daar om verzoek ik het gemeentebestuur niet anders te handelen dan is vast gelegd in artikel 100 van de Gemeentewet by het aangekondigde ver trek van een van de wethouders. In deze tijd van groeiend extremisme zou een buitensporige beloning van de vertrekkende wethouder kolen op het vuur zijn van die elemen ten die de democratie het liefst zouden willen vernietigen. H. Fransen, Kruiningen Schiedam - Het vroegere CDA-BijnmondraadslidHenkMetaal is lijsttrekkervan de plaatselijke politieke partij GemeenteBe- langen Schiedam. Hij is sinds een maand of drie lid van deze po litieke groepering, die volgens woordvoerder en voorzitter Pe ter van der Knaap zo'n veertig leden telt. Gemeente Belangen Schiedam is acht jaar geleden opgericht en heeft al eerder aan de raadsver kiezingen meegedaan. Het wist toen geen zetel te bemachtigen. „Maar we gaan door." klinkt Van der Knaap strijdlustig. Tweede op de lijst is Jan Hagen doorn, derde Ru Hartog. vierde voorzitter Van der Knaap en vijf de Jan den Brinker. Met uitzon dering van Van der Knaap zijn al le kandidaten ex-CDA'ers. Gemeente Belangen Schiedam presenteert binnenkort een ver kiezingsprogramma. De partij zegt te staan voor de belangen van alle Schiedammers. Henk Metaal bedankte rond 1985 voor het CDA. Dat deed hij uit on vrede over het „politiek handje klap" van zijn partij dat leidde tot het einde van het Openbaar Li chaam Rijnmond. „Ik dacht dat politiek eerlijk moest zijn. En aan die zaak heb ik een vieze smaak overgehouden," vertelt Metaal, die 38 jaar in zijn partij actief is geweest. Ontheffing Vorig jaar werd hij door wat CDA- vrienden benaderd om weer iets te gaan doen. Henk Metaal meld de zich maar kon niet zomaar de raad in omdat hij eerst weer an derhalfjaar lid moest zijn. Het af delingsbestuur vroeg daar ont- Door Jelie Gunneweg Vlaardingen - Afgelopen zaterdag stapte de Vlaardingse beeldend kunstenaar Beaty Czeto met haar drie teamgenoten op het vliegtuig naar de Verenigde Staten. Op weg naar het koudste project waaraan ze ooit heeft deelgenomen, het In ternational Snow Sculpture Championship in Breckenbridge/ Colorado. Opdracht: maak een beeld uit een geperst sneeuwblok van 3x3x4 meter. Het internationale evenement vindt gedurende een week plaats op 3200 meter hoogte, bij een tem peratuur van min 20 graden Celsi us. Dat belooft wat. De organisa tie heeft in ieder geval alle deel nemers uit zestien landen een winterjack toegestuurd. De Vlaar dingse zelfheeft uit voorzorg een sneeuwbui, snowboots, hoed en thermo-sweater aangeschaft. Echt veel zorgen over het weer maakt ze zich echter niet. een dag voor vertrek. „Het beeld moet in vijf dagen ter plekke worden ge maakt, dus tijd om vast te vriezen heb je niet." De Nederlandse af gevaardigden zijn enkele dagen vóór de wedstrijd naar Denver vertrokken, om alvast te wennen aan de temperatuur en de ijle lucht. Ook gebruiken Czetö en haar collega's de vrije tijd voor een onderzoek naar de mogelijk heden van het werken m de sneeuw met de zelfgemaakte handgereedschappen. Amazing Stroopwafels Het International Snow Sculptu re Championship vindt voor de vierde keer plaats en is in de loop der jaren uitgegroeid tot een in ternationaal evenement waaraan zestien landen deelnemen met elk een team van vier personen. Vertegenwoordigers van alle me dia zijn aanwezig om het evene ment te verslaan. De BBC maakt een veertig minuten durende te- Beaty Czetö poseerteen dag voor ver trek naar de Verenigde Staten in haar overlevings- outfït. Foto Dennes van der Wel/Roei Dijkstra. 'J' levisie-documentaire en een Amerikaans radiostation verzorgt een live-verslag met muziek die de deelnemers zelf hebben mee genomen. Zo klinkt straks ook de Vlaardingse formatie The Ama zing Stroopwafels in vele Ameri kaanse huiskamers: het gevolg van een persoonlijke lobby van Beaty Czetö. Naast de vijfdaagse wedstrijd die zondag 23 januari wordt afgeslo ten, staan diverse diners en fees telijke bijeenkomsten op het pro gramma. Ook is een tentoonstel ling ingericht met werk van alle deelnemers. Nederland wordt vertegenwoordigd door Beaty Czetö, beeldend kunstenaar Ine ke Otte uit Goes en an :tect en vormgever Antoon Ru „ok uit Leiden. Zij staan onder aanvoe ring van de Leidse beeldend kun stenaar Tineke Jacobs. Jacobs heeft eerder ervaring op gedaan met het maken van een beeld uit sneeuw tijdens een soortgelijk project in Finland. Toch zegt dit volgens haar Vlaar dingse collega niet zoveel. Czetö heeft van horen zeggen dat de Finse sneeuw heel anders van sa menstelling is dan die in Breckenbridge. „Amerikaanse sneeuw - de zogenaamde cham- pagnesnow - is veel droger van sa menstelling dan onze sneeuw en die in Finland. Je kunt van Ame rikaanse sneeuw nog geen bal maken. Dat kan nog best voor flinke moeilijkheden zorgen." Bijkomend probleem is dat Mie sneeuw uit het sneeuwblok ge bruikt moet worden. Het team val om die reden alleen het hoogst noodzakelijke wegschaven om zo min mogelijk sneeuw op een an dere plek te hoeven bijzetten. An dere beperkingen bij het sneeuw- project worden veroorzaakt door dat geen gebruik mag worden ge maakt van kleurstoffen evenals elektrische gereedschappen. Beaty en haar collega's hebben de afgelopen vier maanden intensief met elkaar overlegd om zoveel mogelijk 'beslagen ten ijs' te ko men. Diverse besprekingen gin gen vooraf aan het definitieve ontwerp 'Morning Silence'. Ook werden maquettes van papier en klei gemaakt, zodat voldoende ge ëxperimenteerd kon worden met de vorm. Blijkens de werktekeningen ko men twee torens naast elkaar te staan, in een op- en neergaande beweging. Eén toren maakt een opgaande beweging met een bre de trap die smal toeloopt naar bo ven. De tweede toren krijgt een neergaande beweging en vouwt zich deels om de eerste toren heen. Het viertal wil het midden deel tussen de twee torens opvul len met doorzichtig ijs. Voor de prijzen die aan de wed strijd zijn verbonden, neemt de "Vlaardingse niet deel aan dit pro ject. „Ik heb zelfs geen idee welke prijzen worden vergeven. Het in teresseert mij niet 20, ik vind het veel leuker al die verschillende nationaliteiten te ontmoeten. Het lijkt mij aardig te zien hoe straks al die landen uiting geven aan de opdracht. Wij wilden een sober sculptuur, zonder al te veel franje. Nederlanders schijnen bekend te staan om hun soberheid zoals Ja panners bekend staan om hun in gewikkelde constructies. Honga ren doen daarentegen veel meer met organische vormen en Ame rikanen hebben veelal de neiging iets sprookjesachtigs te maken." Hoofdsponsor van The Interna tional Snow Sculpture Cham pionship is Baileys, bekend van de crèmelikeur, Beaty Czetö heeft speciaal met de kerstdagen de li keur in huis gehaald, om niet he lemaal voor gek te staan wanneer haar in Amerika gevraagd wordt wat ze van het drankje vindt. Na één glaasje weet ze echter genoeg. „Veel te zoet, die fles komt nooit op." Vlaardingen - De werkgelegen heid in Vlaardingen is in 1993, voor het eerst sinds een aantal ja ren, weer toegenomen. Er zijn nu 19.504 banen in Vlaardingen, on geveer evenveel als in 1980, zo le ren de cijfers van hetbedrijvenre- gister Zuid-Holland. De Vlaardingse bedrijven zorg den in 1990 nog voor 19.321 ba nen. Een jaar later waren dat er 19.294 en in 1992 zakte het aantal tot onder de 19.000,18.875 om pre cies te zijn. De toename met 629 banen betekent een stijging van 3,3 procent. Vreemd genoeg is het aantal be drijven in de afgelopen jaren steeds gegroeid, ook al daalde het aantal banen. Vlaardingen telde in 1990 2.152 bedrijven en vorig jaar waren dat er 2.226. De werkgelegenheid stabiliseert zich met name bij de industrie, zo blijkt bij nadere bestudering van de cijfers. Deze bedrijfstak kende de afgelopen jaren steeds het grootste verlies aan banen. In tien jaar tijd verdween er voor 1.341 mensen werk in deze sector. Ook de dienstverlening kende een flinke groei. Daartoe moeten onder meer de gemeente, het on- Vlaardingen - „Wij hebben een prachtig leven. Duidelijker kan ik het niet omschrijven." Willem en Maria van Paassen-Don, zestig jaar getrouwd. De oudste van de twee, de in Schiedam geboren Willem, laat er geen twijfel over bestaan: „We zijn allebei kernge zond en nog immer verliefd op elkaar." Dat werd gisteren uitbundig ge vierd door het Vlaardingse echt paar. Het feestelijke dmer stond afgelopen zaterdag op het pro gramma, maar in hun woning aan de Renessehoeve werd het op de exacte datum nog ee.\s dunnetjes over gedaan. Met plezier haalden de tachtigers in het bijzijn van en kele familieleden oude herinne ringen op. „We hebben elkaar leren kennen bij mijn tante," zegt Maria (81). „Daar kwam Willem ook wel eens en ik vond hem een aantrekkelij ke vent. Hij mag er overigens nu ook nog best zijn hoor. We kregen verkering maar dat ging meerma len uit. Enkele jaren later sloeg de vonk definitief over. Toen zijn we verloofd en getrouwd omdat er een baby op komst was. Dat was vroeger een grote schande Te genwoordig nemen ze eerst een kind en dan pas een man," lacht de geboren en getogen Vlaar dingse. Volgens haar vier jaar oudere echtgenoot zijn de voorgaande Willemen Ma ria van Paas- sen-Don, zes tig jaar ge trouwd: „We zijn nog im mer verliefd op elkaar. Foto Roei Dijkstra zestig jaren 'omgevlogen'. „Waar schijnlijk omdat we altijd zo ge lukkig zijn geweest. En dat zijn we nu nog, We zijn kerngezond, ik mag alles nog hebben van de dok ter en rijd nog auto. Altijd hebben we alles samen gedaan. Nu nog. Als een van ons alleen een bood schap gaat doen, denken ze dat er iets aan de hand is. We zijn nog erg dol op elkaar. Ik aai mijn vrouw nog wel eens over haar bol letje." Willem en Maria hebben drie kin deren, vijf klein- en drie achter kleinkinderen en één gezamenlij ke hobby: het huishouden. „Dat doen we nog altijd samen. Een heel karwei overigens hoor. Maar net als bij de andere dingen doen we het met veel plezier." derwijs en de gezondheidszorg worden gerekend. De werkgelegenheid groeide het hardst in de detailhandel, met na me bij de grootwinkelbedrijven. Daar groeide de werkgelegenheid van 2.015 naar 2.219 arbeidsplaat sen. Evengoed is het aantal bezoekers van het centrum in 1993 met 21 procent gedaald ten opzichte van 1991. Daaruit wordt door de ge meente geconcludeerd dat de re gionale functie van het centrum is afgenomen, met name de recre atieve winkelfunctie. De cijfers over de ontwikkeling van de werkgelegenheid in Vlaar dingen staan loodrecht op de be vindingen van de Kamer van Koophandel voor wat de regio be treft. De Kamer constateert na een enquête dat het aantal banen in het Rijnmondgebied is ge daald, voor het eerst sinds '84. Wethouder Van Ardenne-van der Hoeven (Economische Zaken) zegt dat de positieve ontwikkelin gen in Vlaardingen haar verbaasd hebben. Ze is uiteraard verheugd over de groei van de werkgele genheid, met name omdat het ba nen zijn waaraan behoefte was. Daarbij wijst ze op de ontwikke lingen bij de grootwinkelbedrij ven. „Eén heeft het aantal banen verdubbeld En dat tikt aan," al dus de wethouder. Vlaardingen - De WD in Vlaar dingen is voorstander van vier partijen in het nieuwe college van burgemeester en wethouders. Dat zei WD-fractieleider Zonne tij dens een nieuwjaarsreceptie van zijn partij, eind vorige week. De WD hoopt een van die vier partijen te zijn. De gedachte is dat er een flinke raadsmeerderheid voor het college moet zijn om de stad goed te kunnen besturen. Daarbij denkt de WD met name aan zaken als de bereikbaarheid en ontsluiting van het centrum en de wijken Holy en Ambacht, al dus Zonne. De WD'er pleitte ver der voor beter openbaar vervoer, meer veiligheid en de bouw van meer eengezinswoningen en ser viceflats voor ouderen. De WD denkt „veel bestuurs kracht" te kunnen geven aan het college. Zonne wees erop dat er volgens hem sterke kandidaten op de WD-lijst voorkomen. Hij vindt wel dat het huidige col lege vanwege bestuurlijk onver mogen voor „beschamende tafe relen" heeft gezorgd. Zonne: „Wie zich afvraagt hoe het komt dat de burger zich afwendt van de politiek kan een deel van het ant woord vinden door de "Vlaar dingse gemeenteraad eens een tijdje te volgen." heffing voor bij het partijbestuur, maar die brief raakte zoek en Me taal kreeg niet de indruk dat er veel moeite werd gedaan om het schrijven boven water te halen. Hij besloot de eer aan zichzelf te houden en weer te bedanken, ook al omdat hij zich niet meer echt bij het CDA thuisvoelde. „Na zo'n breuk blijft er toch iets zitten. Ik kreeg spijt dat ik terug was ge gaan. En dit is zuiverder, gewoon een nieuwe start maken." Dinsdag 18 januari SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 20.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Seth Gaaikema, 20.15 uur. Maassluis Koningshof. Postzegelruilbeurs, 19.00 uur. ROTTERDAM Popular. Het lijden van Piotr Ohey, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Kl.z. In gesprek, 20.30u. Gr.z. Her body doesn't fit her soul, 20.15u. Theater Zuidplein Gr.z. Little Voice, 20.15u. Dizzy. Ben van den Dungen/Jarmo Hoogendyk Quintet, 22,00u. De Doelen Kl.z. Cherubim Quartett (Düsseldorf), 20.15U. Lantaren/Venster. Wm- tergasten. 20.00u. Zaal De Unie. De Kwestie, 20.30u. Woensdag 19 januari SCHIEDAM Stuurhut (Nijhoffplem 20). CNV spreekuur, 14.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Dik Trom weet raad (jeugdfilm), 14.00 uur. Monte zuma's Revenge, 20.15 uur. Zonne huis. Opening expositie Kunst op Straat. 15.15. uur. MAASSLUIS Koningshof. Bridge, 19.45 uur. ROTTERDAM Popular. Het lijden van Piotr Ohey. 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. De Bedelaarsopera, 20.15u. Theater Zuidplein Gr.z. Little Voice, 20.15u. Arlecchtno: Du et Sigiette, 20.30u. Ahoy'. Cavalle- ria Rusticana Pagliacci, 20.00u. De Doelen Hal Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. Doelencafé. Latin Jam Session, 22.15u. Jeugdtheater Hofplein. Wonderkinderen, 14-OOu. Romeynshof. Poppen theater Thije, 14.00u. Wijkgebouw De Focus. Rlm De Reddertjes, 14.00u. Bibliotheektheater. Story International IV, 20.00u. Scholie- renprogramma, 14.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: Scent of a woman' (al) dag. 11.45-2.15- 5.45-8.45. Alhambra 2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4. The fugitive' (12) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: The age of innocence' (al) dag. 1.15-5- 8,30. Calypso-2: 'Aladdin' (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Caiypso-3: 'Fa rewell to my concubine' (al) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 1: 'Beethoven's 2e' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Robin Hood, men in tights' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'The Rrm' (16) dag. 1,15-5-8.30. Cinerama 5: 'Hard Target' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'A perfect world' (12) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Imax Theater: 'Sharks' (al) dag. (beh.ma.) 2-8.30, za.zo. ook4. 'Mountain Gorilla' (al) dag. (beh .ma.) 3-7.30, za.zo. ookl. 'Het gro te Barriere Rif (al) za.zo. 11. 'Speed Picture Holland' (al) za.zo. 12. Lantaren/Venster 1: 'Raining Sto nes' dag. 8. 'The wedding banquet' dag. 10. Venster 2: 'El color de su destmo' do. 9.30. 'La luna en el es- pejo' vr.za. 9.30. 'La coloma penal' zo. 2. 'Archipielago' zo. 9.30. 'Hay alco alla afuera' ma. 9.30. 'La viuda de montiei' wo. 7.30-9.30. The lady vanishes' do.vr.za. 7.30. The skin game' zo.ma. 7.30. 'Tirez sur Ie pia nist' di. 10. Venster 3'L'odeurde la papaya verte' dag. 8-10, ma.alleen 8.SneakPreviewma.lO.Venster4: 'March comes in like a lion' dag. 8. 'Le petit prince a dit' dag. 10. "Notre manage' zo. 2. Lumière 1: 'Sleep less in Seattle' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: 'Little Budd ha' (al) dag. 8, do.vr.ma.di. 00k 1.15-4.30. Lumière 3: 'Passion fish' (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Sex Spa USA" (18) dag. 12. doorl- .voorst. Thalia: 'The Addams family 2' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: "Demolition man' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Sliver' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'RismgSun' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'The Wed ding Banquet'vr.za. 24. Venster 2: 'Santa Sangre' vr.za. 24. Venster 3: Mea n Streets' vr.za. 24. Venster 4: Le petit prince a dit'vr.za. 24. Kindermatinees: Corso: 'Aladdin' za.zo.wo. 1.15-4, Imax: 'Ferngully' wo.4. Lumière 2: 'The Muppet Christmas Carol' za.zo.wo. 1.15-4. Venster 1: 'Lotta uit de Kabaal straat' zo.wo.2.30. Venster 3: 'Een vreemde eend' zo.wo. 2.30. Schiedam - Zeventien perso neelsleden van de Schiedamse politie zijn teruggegaan naar de schoolbanken. Ze hebben deze week de eerste les van een cursus Turks gehad. Ze volgen de cursus om in de praktijk een eenvoudig gesprek in het Turks te kunnen voeren en iets over de Turkse cul tuur te weten te komen. De cur sus wordt gevolgd door personeel van de Vreemdelingenpolitie 'en andere functionarissen die veel vuldig kontakt hebben met Turk se stadgenoten. Het district Schiedam van de Regiopolitie Rijnmond neemt de kosten voor zijn rekening. Wie echter de cur sus zonder geldige redenen niet afmaakt of na het examen geen certificaat behaalt, moet de helft van de kosten zelf betalen. De les sen worden in diensttijd gegeven. Ook thuis moeten de politiemen sen met het Turks aan de slag. Ze krijgen per week voor zes uur huiswerk mee naar huis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1