15 Vuurtorenkap verscheurt Vlaardings college 'Zie je het a! voor je? Parijzenaars met de TGV even naar Vlaardingen' Jonge dirigent nieuwe voorman bij Schiedams mannenkoor ii èb% Sfï, Natiurcentrum krijgt eenonderhoudsbeurt Alsiog subsidie voo* Wereldwinkel Birgemeester in gesprek o«r lokaal bestuur Beituurswijzigiug VW Vlaardingen Mit klachten naar he verkeersspreekuur Wjziging openingstijden Sadhuis Maassluis hfantiel Mogelijke fokatie Floriade Drie plekken bij Vlaardingen/Maassiuis dingen naar Floriade 2002 Rotterdams Dagblad Dinsdag 25 januari 1994 - A'^~ 1 /sKfe'J .18: «ÏS .v S' Schiedam Natuuientrum de Boshoek heeft van de gemeente Sdiiedn vijfentwintigduizend gulden krediet ge- kregeiten behoeve van het onderhoud van het ge touw, iet natuurcentrum is toe aan vervanging van de elelrisehe installatie, een gedeelte van de CV-in- stailat, vloerbedekking, kozijnen, binnenwanden ènplamds. De ttreldwinkel Schiedam heeft alsnog subsidie geknen van de gemeente Schiedam voor een edueaeve avond die 26 oktober 1993 in het Passage Thear plaats vond. Thema van de avond was Koffie en dDerde Wereld. De manifestatie kreeg een sub- sidieoegewezen van 532,50 ter dekking van de zaallur. Burgmeester Scheeres is don- dertg 27 januari te gast bij het Schdamse Vrouwenberaad. Tij- der de bijeenkomst komen het lokü bestuur, de komende ver- kiengen en de toenemende re vitalisering ter sprake. Belang- steenden zijn welkom vanaf 9.15 uuïn het Oude Stadhuis aan de Gite Markt Steeres gaat onder meer in op he functioneren en de organisa tion de gemeente, tegen de aotergrond van de komende lo kje verkiezingen. Ook bespreekt hi actuele ontwikkelingen, zoals dt vrming van het OOR en de bfte^nis van de toenemende re- giona sering voor de Schiedamse burger. Vragen stelle staat vrij. Vlaardingen De W Vlaardingen heeft vorige week zowel een nieuw voorzitter als een nieuwe penningmeester benoeid. Bert Steenkamer volgt Monika Milz op als voorzter. Steenkamer is sinds 1 augustus 1993 werk; am als districtsdirecteur bij de VSB-bank te Vlaanngen. Peter Claeys is benoemd tot penning- meeslr en volgt daarmee de heer Rol op. Claeys is manaer van het Campanile Hotel te Vlaardingen en besturslld van sHoreca-Nederland, afdeling Vlaar- Maassluis Ooki 1994 gaat de gemeente Maassluis door met het rganiseren van een maandelijks verkeers- sprecuur. Het eerstvolgende spreekuur vindt plaal op 1 februari, van 6.30-17.30 uur in het stad- huisDoel van het verkeersspreekuur is het bieden van m toegankelijk aanspreekpunt voor zaken die het erkeer en de verkeersveiligheid betreffen. Klacten en wensen kunnen door de invoering van het jreekuur sneller worden afgehandeld. Aamraden wordt een klacht of voorstel ruim van teven in te dienen via telefoonnummer 01899- 191. (toestel 211, de heer A. Beens) of schriftetijk, mefeen briefje naar de gemeente Maassluis onder ver.elding van 'verkeersspreekuur'. Redactie Waterweg: Jan Booister Jeile Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Burgemees ter Scheeres. Archieffoto Gerrit de Heus/Roel Dijkstra Mt ingang van maandag 31 januari worden de ope- nii>s tijden van het stadhuis gewijzigd. Het stadhuis is maf deze datum alleen nog maar in de ochtend- un vrij toegankelijk voor het publiek, 's Middags kt men uitsluitend terecht met een afspraak. Het imrmatiecentrum in de hal van het stadhuis blijft w de hele dag open. Mt deze maatregel verwachten de afdelingen effi- chter te kunnen werken. Tevens is het de bedoe- lig dat zo meer klantgericht gewerkt kan worden. Is reactie op de uitlating van CDA-voorzitter Riet van Lambalgen in het btterdams Dagblad zou ik willen opmerken het niet gepast te vinden de rerstap van de ex-CDA'ers Henk Metaal, Jan Hagendoorn en Jan den linker naar Gemeentebelangen 'infantiel' te noemen. Ien zou van de voorzitter van het CDA :n Schiedam mogen verwachten etzijdezaakinhoudelijkbenadert.Enhetishelemaalnietgepastomdat e reactie van Van Lambalgen kennelijkis ingegeven door onrust en pro- lemen in de eigen CDA-gelederen. Het feit dat Van Lambalgen de ge- achten, dat nog meer CDA'ers de partij de rug hebben toegekeerd met lem tegenspreekt geeft blijk van onrust en problemen, immers het te- pndeeliswaar. t motiveer de overstap van het CDA naar Gemeentebelangen als volgt. 7anneer je als prominent CDA'er die 'goed gefunctioneerd heeft', zoals aevrouwVan Lambalgen in het Rotterdams Dagblad van 19 januari zegt, (Oorde tandidateneommissieopeen magere zevende plaats wordt gezet ■n weer later plaatst de ledenvergadering je op plaats negen omdat zij de 'oorkeur geeft aan jongere kandidaten, dan betekent je leeftijd (59) een «letsel Ik vind dat de kandidatenlijst ook qua leeftijdsopbouw een af- ipiegelng moet zijn van de Schiedamse bevolking. Op de Isndidatenlij st van het CDA staat geen oudere (55-plus) op een ver- Kiesbaie plaats, derhalve is het niet relevant voor ouderen in Schiedam om hur stem uit te brengen op het CDA De kandidatenlij st van Gemeen- tebelargen Schiedam geeft qua leeftijdsopbouw een meer evenwichtige spreidhgte zien, Ook het feit dat mensen met ervaringen goede ideeënin het CIA buiten de procedure voor de gemeenteraadsverkiezingen wer den gelouden, terwijl het kader van het CDA van bijna al haar ervaring wordt mtdaan, was voormijmedeeenargument, Immers, vandeachtzit- tende (DA-raadsIeden keren er vijf niet terug. Een ni>uwe, frisse start bij deïijstvan Gemeentebelangen Sehiedamleek mij darom de aangewezen weg. Jan den Brinker, Schiedam. Door Ben van Haren Vlaardingen - Steeds vaker ko men in het Vlaardingse college het blok CDA-D66 en de PvdA te genover elkaar te staan. Was het eerst bij de beslissing over bos of woningbouw in de Broekpolder, nu verscheurt zelfs de vuurtoren- kap, die al zes jaar naast de water toren in het Hof op een definitie ve plaats staat te wachten, het col lege van burgemeester en wet houders. De gemeenteraad moet volgende maand de knoop door hakken. Het probleem is ontstaan toen enige maanden terug de Stich ting Exploitatie Museumkade een plan lanceerde. De oude kap van de gesloopte IJmuidense vuurtoren Willem II moest een plaats krijgen naast de replica van de vroegere stadskraan en een ligplaats voor museumsche pen, op de voor het Visserijmu seum in de Oude Haven aan te leggen museumkade. Het ijzeren gevaarte past in die omgeving en kan goed dienst doen als restau ratie voor groepen bezoekers van het museum, redeneren stich tingsvoorzitter Jan Madern (oud wethouder WD) en museum-di recteur Frits Loomeijer. De stijl kamer, die nu voor hapjes- en drankopslag gebruikt wordt, kan dan een meer museale functie krijgen. Nadat zij hun door de Vlaardingse architect Wijnand Houdijk ont worpen plan bekend hadden ge maakt, reageerde wethouder Ton van der Steen (D66) verbolgen. „Diezelfde vuurtoren maakt deel uit van een ander plan, waarvoor we binnenkort de bouwvergun ning willen afgeven," zei hij tegen het raadslid Henk van den Berg (CDA), die ook was verrast door de plannen en zich uitsprak tegen de aanleg van een nieuwe kade in de Oude Haven. Ondertussen had het college van b en w zich wel unaniem uitge- In maart 1988 werd de vuurtorenkap, een zeven meter hoog bronzen lichthuis, per ponton aange voerd in de Buitenhaven en met een diep lader over de Westhaven kade, door het enige gaatje in de bovenleiding van de spoorlijn op Vlaardings grondgebied, naar de gemeentelijke opslagplaats naast de watertoren in het Hof gebracht. Archieffoto Roel Dijkstra sproken voor een subsidie van 200.000 gulden voor de in totaal ruim 1 miljoen gulden vergende nieuwe museumkade. Dat was van groot belang, want hiervan hing weer de subsidie af van de provincie (50.000) en de bijdrage (125.000) uit de ook door haar te verdelen Europese subsidiepot Renaval-Rijndelta. die bedoeld is om nieuwe werkgelegenheids projecten van de grond te tillen in alle door het wegvallen van de scheepsbouw getroffen gebieden. Wethouder Kees van der Windt (PvdA), onder wie cultuur en dus het museum valt, kiest onomwon den voor het plan van de stich ting. „De vuurtorenkap past uit stekend bij het karakter van het museum. Bovendien heeft de stichting een goed plan inge diend, As je, zoals het gemeente bestuur doet, mensen uitnodigt om initiatieven te nemen dan moet je ook volledig achter ze gaan staan als ze met iets zinnigs komen. Ik zie niet in waarom je dan vast moet houden aan een eerder plannetje, waarbij die kap honderd meter verder komt." Hij krijgt de volle steun van zijn col lega/partijgenoot John Rans- huijsen. Anders ligt het met Van der Steen (D66), Agnes van Ardenne-van der Hoeven en Aart Kool (CDA). Zij houden vast aan het oude plan om de vuurtorenkap te plaatsen bij de Julianabrug, op de hoek van de Westhavenkade en de Pa rallelweg, als onderdeel van een nieuwe horecavoorziening. Op de museumkade, waar ze wel voor zijn, moet dan maar een andere restauratie-voorziening gebouwd worden. Wat denkt eigenlijk de eigenaar van de vuurtorenkap, accountant en eigenaar van een schildersbe drijf en het nodige onroerend goed, alsmede oud-voorzitter van de ondernemersvereniging De Haven Rond, Jan de Graaf ervan? Hij kocht in 1988 op aandringen van toenmalig wethouder Bas Goudriaan (PvdA) het gevaarte, regelde het spectaculaire trans port en beloofde een grondige op knapbeurt. „Bas zei destijds: Koop nou snel, want anders is hij weg. Inderdaad bleek me later, dat er bijvoor beeld in IJmuiden mensen zijn die de vuurtorenkap zouden wil len hebben. Goudriaan had het ding willen neerzetten op de plek van de pisbakken aan de Westha venplaats, die volgens hem geen andere functie hebben dan stin ken. Goudriaan kreeg de wind te gen, want er moest iets groters komen. Toen kwam het idee van een visrestaurantje met een vlon der in de haven, nog steeds bij de Westhavenplaats. Daartegen kwamen bewaren en de kap bleef staan naast de watertoren. Goudriaan ging weg. Lange tijd hoorde ik niks. Toen kwam ik in gesprek met Van Ardenne. Zij stelde een plaatsing aan het Bui zengat voor. Ik vond het prima, maar het kon niet doorgaan in verband met bodemverontreini ging. Van Ardenne had daarna als nieuw idee de kap onderdeel te maken van een visrestaurant naast het Deltahotel. Opnieuw fout, ook vuile grond. Vervolgens stelde zij de westkant van de Juli anabrug als plek voor. Ik zag daar wel wat in. Een horecaplek vlak bij het station met vanaf het ter ras uitzicht op de Oude Haven. We hebben het plan uitgewerkt en er een bouwvergunning voor aangevraagd. De beslissing bleef echter uit." „Toen kwam Madern bij me met zijn idee. Ik vind het wel aardig, maar werd het onderhand zat. Ik heb hem gezegd: zoek het maar uit met Bas, want van hem komt tenslotte het plan om dat ding naar Vlaardingen te halen. Ik heb Goudriaan gebeld en gevraagd om de zaak af te handelen. Echt druk kan ik me er niet om maken. Ik heb vestigingen in verschillen de plaatsen en zo'n 220 man per soneel. Dus echt geen tijd om veel aandacht aan zoiets te besteden. Hoe de zaak gelopen is, vind ik wel vervelend. Vlaardingen komt niet best over. Een gemeentebe stuur moet zich correct opstellen. Opvolgers van wethouders moe- Schiedam - Fim Overduin is de nieuwe dirigent bij het Konink lijk Mannenkoor Orpheus in Schiedam. Jong en veelbelovend zijn de twee trefwoorden die vol gens het koorbestuur van toepas sing zijn op de Hagenaar (14-6- 1970). Orpheus rekent op frisse en nieuwe ideeën van Overduin, het geen tot uiting zal komen in de programmakeuze. Halverwege vorig jaar gaf de toenmalige dirigent Richard Ram te kennen dat hij na vele jaren het koor wilde verlaten. Vele sollicita ties en proefdirecties volgden, waarna uiteindelijk de keuze viel op Pim Overduin, een leerling van de scheidende dirigent. Over duin is 11 januari aan. de slag ge gaan. De kennismaking was 'erg leuk', aldus de Hagenaar. Hele maal onbekend met het koor was hij echter niet want hij heeft Ri chard Ram tweemaal eerder ver vangen bij diens afwezigheid. De kersverse voorman heeft nooit eerder met een mannenkoor sa mengewerkt en ziet juist daarin de grootste uitdaging. Bovendien spreken hem de zangkwaliteiten, de werklust en de onderlinge sfeer binnen het koor aan. Naar verluidt wil Overduin zich meer gaan richten op de Slavische en Russische muziek, een muzikaal terrein dat Richard Ram onbe roerd liet. Pim Overduin begon op jonge leeftijd met fluit- en pianolessen aan de Zeeuwse Muziekschool te Middelburg. Momenteel studeert hij aan het Koninklijk Conserva torium te Den Haag koordirectie bij Jan Boogaarts en orkestdirec tie bij Ed Spanjaard. Overduin werkte in het verleden mee aan het totaal-theaterwerk- stuk David Copperfieid, waaruit later het P.I.M. Choir ontstond. Met dit koor verleende hij mede werking aan een concertante uit voering van Dido en Aeneas van Purcell. Begin 1993 dirigeerde hij het Singspiel Mahagonny van Kurt Weill/Bertold Brecht in het Nieuwe Theater te Den Haag. Te vens is Pim Overduin dirigent van het Leidens English Choir, waarmee hij inmiddels een aantal concerten heeft gegeven. Vanaf mei 1993 is hij actief ais re petitor en assisstent muzikaal lei der bij de Nederlandse versie van de Phantom of the Opera. In zijn geboorteplaats Middelburg voer de hij onlangs her-ontdekte sym fonieën uit van de Zeeuwse com ponist Christian Ernst Graf. Be gin deze maand werd onder zijn mede-regie de theatercollage Fakkel zonder standbeeld, een hommage aan Jan Palach, uitge voerd. Orpheus is onder de nieu we leiding voor het eerst te zien en te beluisteren op 14 tot en met 17 april tijdens een concertserie in Limburg. Naar verwachting volgt het eerste thuis concert in oktober. Vlaardingen - Komen miljoenen toeristen straks naar Vlaardingen om bomen, kassen en weilanden te bewonderen? Wandelen tien duizenden Duitsers, Fransen en Italianen door het oude centrum van Maasland, Maassluis, Vlaar dingen of Delft? De beslissing ligt in de handen van de Tuinbouwraad. Het gebied rond Maassluis en Vlaardingen is één van de tien kandidaten voor de wereld-tuinbouwexpositie Flo riade in het jaar 2002. De manifestatie wordt om de tien jaar in een andere plaats gehou den, het laatst in Zoetermeer. Half februari maakt de Tuin bouwraad een eerste selectie van de tien kandidaat-steden, De mededingers van Vlaardingen/Maas- sluis zijn Alkmaar, Haarlem, Emmen, Amsterdam. Utrecht, Ypenburg, Dordrecht, Tilburg en Eindhoven. Dat het grote groengebied van Midden-Delfland, het stuk noord elijk van Vlaardingen en Maas sluis, zich in dit rijtje aansluit, is eigenlijk niet zo gek. Al bijna tien jaar is de Reconstructiecommis sie Midden-Delfland bezig om het gebied opnieuw in te richten met als doel de natuur te behouden en te verfraaien. De commissie legt enthousiast plassen aan (Krabbe- plas, de Foppenpias), bossen (oe- verbos, bos bij Abtswoude) en maakt bruggetjes en wandel- en fietspaden door het groengebied. Attractiepunt Manager Vincent Pieters van de Reconstructiecommissie vindt dat de Floriade goed aansluit bij de plannen voor Midden-Delf land. „In ons plan voor Abts woude hielden we al rekening met een blijvend attractiepunt. Natuurlijk geen Walt Disney-ach- tig pretcentrum, maar wel iets permanents dat mensen zou trek ken. Wij werden erop gewezen dat de Tuinbouwraad nog kandidaten zocht voorde Floriade. Een derge lijke tentoonstelling zou natuur lijk een prachtig attractiepunt vormen," vertelt Pieters. Pieters polste informeel wat de provincie en de gemeenten Vlaar dingen, Maassluis, Rotterdam en Delft van het idee vonden. Met uitzondering van Delft had nie mand bezwaar tegen een eerste kandidatuur. Volgens Pieters maakt Midden-Delfland goede kans de wereldberoemde ten toonstelling binnen te halen. „We voldoen aan alle voorwaarden van de Tuinbouwraad," meent hij. „De streek ligt in de buurt van de grote steden, we zijn goed bereik baar over de weg en per spoor, we hebben volop groen en er zijn mo gelijkheden om een bezoek aan de Floriade te combineren met andere attracties in de omgeving. Dat is namelijk ook een voorwaar de." Andere kandidaat-steden hebben zulke voordelen niet, vindt Pie ters. „Kijk naar Emmen. Die wil len de Floriade koppelen aan de dierentuin. Maar Emmen ligt niet in een groot stedelijk gebied, en bovendien erg ver van de Rand stad. De ervaring leert dat de Flo riade altijd in de buurt van Am sterdam of Rotterdam wordt geor ganiseerd." Daarom is het ook geen probleem dat de laatste tentoonstelling zo dicht in de buurt (Zoetermeer) werd gehouden. Pieters: ..De ten toonstelling is zelfs tweemaal achter elkaar in Amsterdam ge houden: in 1972 en 1982. Er is dus veel mogelijk." In Midden-Delfland zouden maar liefst vier geschikte plekken te vinden zijn. Abtswoude. ten zui den van Delft, is echter al afgeval len. De gemeente Delft voelt er niets voor de plannen voor een bos in dit gebied weer overhoop te halen. „Jammer, het was een mooie locatie," peinst Pieters. „Maar ik vind de argumenten van Delft heel legitiem." Zo blijven nog drie gebieden over. De Reconstructiecommissie heeft ze voor de zekerheid alle drie maar ingestuurd naar de keuze commissie. Zelf spreekt Pieters geen voorkeur uit voor één van de drie gebieden. Elke lokatie heeft zo z'n voor- en nadelen. Heel goed bereikbaar is de Pol dervaart, bij Schiedam en Over- schie. Dit gebied, dat nog helemaal moet worden in gericht, ligt langs Rijks weg 13, ter hoogte van de afslag naar Berkel en vliegveld Zestienhoven. Komt het nieuwe NS-sta- tion Kethel er op tijd, dan kunnen de bezoekers straks vlak bij de ingang van de expositie uit stappen. „Zie je het al voor je: de Panjzenaars komen supersnel met de TGV, die dan al rijdt, naar Rotterdam en stappen, daar even over in een stoptrein naar Le Flo riade!" droomt Pieters. Kanshebber is ook de Lickebaert- polder, tussen Maassluis en Vlaardingen, mits er geen vuii- stort wordt aangelegd. Hier is al geruime tijd geleden de inrich ting afgerond, maar dat hoeft geen nadeel te zijn. Er zijn ook duidelijke voordelen. De bomen die hier reeds zijn geplant hebben al een behoorlijke lengte bereikt wanneer de Floriade haar poorten opent. Pieters: „Daardoor krijg je straks een afwisselend beeld met jonge cn oude bomen. Want dat hebben we geleerd van Zoetermeer. Daar is te laat begonnen met planten, en zagen we alleen maar dunne, kleine boompjes. Houtgewassen hebben toch zo'n tien jaar nodig om tot wasdom te komen." De Uckebaertpolder ligt vlakbij Pijnacker Berkel en Rod Abts- Schipluiden woude Maassluis v| Snelweg Aalkeet Spoorlijn O. u Aalkeet Poldervaart buiten pol der binnenpolder Rotterdams DagWad/SP Maassluis, Vlaardingen of Overschie zijn de drie voorgestelde plaatsen vooreen Floriade, als die in Midden-Delfland wordt ge houden. Infografiek Sijthoff Pers de Rijksweg 20, en een aparte af slag voor de Floriade is zo ge maakt, meent Pieters. „Boven dien ligt het gebied vlakbij de spoorlijn naar Hoek van Holland- Harwich-Londen. Ja, onderschat die Engelsen niet. Die vinden het allemaal geweldig!" Prachtgebied Ten oosten van Maassluis ligt nóg een prachtgebied voor de Flo riade: de Aalkeet-bmnenpolder. Die ligt dicht bij het tuinbouwge bied van het Westland en ook vlakbij het transportcentrum van Maasland. Pieters ziet het hele maal zitten. „Misschien dat het thema hier transport kan zijn. Hier doet zich alleen het pro bleem voor dat het treinstation op enige afstand ligt." Of de Floriade in Midden-Delf land komt en hoe die er precies gaat uitzien, is dus nog zeer onze ker. Binnenkort komt de Tuin bouwraad een kijkje nemen in de ze streek. Half februari kiest de raad vervolgens drie of vier van de tien plekken voor de tweede selectieronde. Die plaatsen mo gen dan een uitgewerkt plan en een thema presenteren. Dan be gint ook de rekensom hoeveel de expositie gaat kosten. Pieters is met van plan instanties in de regio die nog weinig actie hebben ondernomen, zoals de VWs en dc Westlandse tuin bouwers, op te porren om zich en thousiaster op te stellen. „Welnee. Het bedrijfsleven moet zelf de conclusies maar trekken. Ze ver geten kennelijk dat de Floriade een enorme kans biedt om we reldwijd positief m het nieuws te komen. Miljoenen bezoekers ko men hier kijken en besteden na tuurlijk ook miljoenen guldens in de omgeving. Het zou een gigan tische reclame zijn voor Midden- Delfland" ten zich houden aan de afspra ken, die zijn gemaakt met hun voorgangers." Welke plek heeft de voorkeur van De Graaf, het Visserijmuseum of de Julianabrug? „Ach, ik vind het allemaal wel goed. Uit oogpunt van onroerend goed-beheer vind ik de plek bij de brug gunstiger. As de gemeenteraad voor de ka de bij het museum kiest zal ik de kap verkopen aan het Visserijmu seum. Over de prijs zijn we het al eens." Dinsdag 25 januari SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00 uur. VLAARDINGEN De Lijndraaier. Lezing stamboom onderzoek. 20.00 uur. ROTTERDAM Dizzy. Jazz from the conservatory, 22u. Rotterdamse Schouwburg. Momentum, 20.15u, TheaterZuïd* plein. Intermezzo, 20.15u. Theater de Evenaar. Professor Mohammed Arkoun: kennismaking met Islam, 20.15u. Zall de Unie. Dossier Orp heus, 20.30u. Woensdag 26 januari VLAARDINGEN Bar-dancing Hallo. De Havenzan gers, 22.00 uur. Stadsgehoorzaal. De Uitvreter, door Johannes Kem- kes, 14.00 en 20.30 uur. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. Dans, dans dan. 2Q.30u. Theater Zuid plein. Het Zwanemeer. 20.15u. Ahoy. Cavallena Rusticana &Pag- liacci, 20u. De Doelen. Lunchcon cert 12.45u. Doelencafé. Sophisti cated Ladies. 22.15u. Rotterdam se Schouwburg. Momentum, 20.15u. Theater Zuidplein Douwe Heermga, 2O.30u. Bibliotheek theater. Globedorusen de grote lief de. 15u, Jeugdtheater Hofplein. De zeven vadertjes, 14u. Wijkge- bouw Musica. Clown Kortmi, 14u. SKVR Muziekschool Centrum- West. Open podium voor kinderen, 16.30u. Zaal de Unie. Modekafee, 20u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Falling down' (12) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15.9.45. Alhambra 2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4. 'Passion fish' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: The age of innocence' (al) dag. 1.15-5- 8.30. Calypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Fa rewell to my concubine* (al) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 1: 'De molition man' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Robin Hood, men in tights' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30, 'Beetnovens's 2e'(al) dag. 1.15.5.8.30, Cinerama 5: 'HardTarget' (16) dag. 9.30. Corso: "Heaven Earth' (al) dag. 1.15.4.30.8.15. Imax Theater: "Sharks' (al) dag. (beh.ma.) 2-7.30, za.zo. 2.4.8.30. 'Mountain Gorilla' (al) dag. (beh.ma.) 3-7.30. za.zo. ook 1.3.7.30. 'Het grote Barriere Rif' (al) za.zo. 11. 'Speed Picture Hol land' (al) za.zo. 12. 'Bodyguard' vr.za.9.30. Lantaren/Venster 1: le petitpnncea dit' (16) dag. 8. 'The wedding banquet' (16) dag. 10. Venster 2: 'Muestra decmechileno' dag. (beh.di.) I.week. Ya no basta con rezar' do. 7.30. "Valparaiso mi amor' do. 9.30. Vooraf: 'A Valparai so' en 'Le petit chapiteau'. 'Elpnmo ano' vr. 7.30. 'La cruz del sur' 9.30. 'La colonia penal' za. 7.30. 'Amelia lopers o'neill' za. 9.30. 'La bataille de chile* zo. 2. 'La cruz del sur'zo. 2. 3 films van Frank Diamond zo. 7.30. 2 films van Onando Lubbert, ma. 7.30. 'El Chacal de nahueltoro' wo. 7.30. 'Amalia lopes o'neill' wo. 9.30. 'Wmtergasten' (16) di.8. Ven ster 3: 'l'odeur de la papaya verte' (16) dag. (beh. ma. 10.) 8-10, 'Sneak Preview ma. 10. Venster 4: "Raming stones' (16) dag. 8.10. lu- mière 1: 'Sleepless in Seattle' (a!) dag.1.15-4-6.45-9.30. Lumïère 2: 'A prefect world' (12) dag. 6.45.9.30 do.vr.ma.di.óók 1.15.4. Lumière 3: 'Little buddha' (al) dag. 8. do.vr.ma. óók 1.15-4.30. Lumiè re 4: The house of the spmts' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: "Sexca- pades' (18) dag. drl.voorst. Thalia: The Addams family 2' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'A prefect world' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Man trouble' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The fugitive' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: The Wedding Banquet' (16) vr.za. 24. Venster 2: 'Brutti, Sporchi e cattivi' (16) za. 24. Venster 3: 'Mean Streets' (16) vr.za. 24. Venster 4: 'Raining stones' (16) vr.za. 24. Kindermatinees: Imax: Tom Jer ry' (al) wo. 5. Lumiere 1: 'Aladdin' (al) za.zo.wo. 1.15.4, Lumière 2: 'Beethovens's 2e' (al) za.zo.wo. 1,15.4. Venster 1: 'Lotta uit de Ka baalstraat' (al) zo.wo.2.30. Venster 3: 'Een vreemde eend' (al) zo.wo. 2.30. k

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1