11' Floriade kan beter niet bij Vlaardingen 1 Wintersport voor gehandicapten: Kan niet' ligt op het kerkhof Commissie voor veurtorenkap nabij het Visserijmuseum Arbeidde Hoekse PVDA wil evenwicht Een groot sociaal gevoel Reddingsmedaille voor drie Schiedammers Voormalig militair krijgt Draaginsigne Gewonden Feministes centraal in nieuwe straatnamen Samenspeldag voor amateurmusici ureau NIEUW TELEFOONNUMMER! 010-4039393 CDA in de Hoek wil weer verantwoorde lijkheid Rotterdams Dagblad Donderdag 27 januari 1994 Natuurlijk beoordeelt de PvdA-fractie in Maassluis het 'totale func tioneren' van Anton Wustrow als 'zwaar positief. Behalve dat ze het echt zullen menen, kan de partij eenvoudig niet anders. Pieter Krcmdijk mag weliswaar lijsttrekker zijn voor de gemeenteraads verkiezingen op 2 maart, maar Anton Wustrow staat op twee en blijft de belangrijkste wethouderskandidaat van de PvdA. U had dus niet mogen verwachten, dat de PvdA nu ineens begint te koeren over Wustrows beleid. Dan hadden ze dat eerder moeten doen of ze had den hem geen wethouderskandidaat meer mogen maken. De PvdA gaat nu een opvolger aanwijzen. Dat is dan voor een paar maandjes. Na de verkiezingen moet er een nieuw college van burge meester en wethouders worden geformeerd. Als de PvdA deel blijft uitmaken van het college, is er een goede kans dat Wustrow terug- .keert als wethouder. Hij is tenslotte.de belangrijkste wethouders kandidaat. Daar is de PvdA de campagne mee ingegaan. Er is geen moreel bezwaar tegen als Wustrow weer wethouder wordt. Vólgens zijn eigen fractieleider Robert Punt heeft Wustrow „een, paar mensen willen matsen", volgens CDA'er Harm Woudstra door dat. Anton zo'n groot sociaal gevoel heeft, en daar is de wethouder dinsdagavond voor gestraft. Maar zo'n straf duurt tot de verkiezin gen. Op dat moment laat de bevolking een beetje merken of ze het met de straf eens is, maar hoe hét ook uitvalt, daarna begint Wustrow met een schone lei. Het lijkt er bijna op, dat Maassluis een echt verkiezingsitem in han den heeft. Maar het zou dom zijn om je stem te laten afhangen van een incident. Het is veel belangrijker om naar het beleid te kijken. Bijvoorbeeld.of PvdA'er Wustrow de stad wil laten afgrendelen voor te lage inkomens. Dat is een veel serieuzer verkiezingsthema. KOR KEGEL Redactie Waterweg: Jan Booister Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Taxichauffeur G. C. Lansbergen, medewerker post kamer A. J. Nijenhuis van het Schieland Ziekenhuis en brancardier H. van Leeuwen hebben gisteren de bronzen draagmedaille met oorkonde en een geldbe drag ontvangen uit handen van burgemeester Scheeres. De stichting Maatschappij tot Redding van Drenkelingen te Amsterdam heeft de onder scheiding toegekend aan de drie Schiedammers omdat zij op woensdag 25 augustus 1993 twee kinde ren van de verdrinkingsdood hebben gered. Be twee kinderen van 2 en 3 jaar waren in de Stadhouderslaan, tegenover het Schieland Zieken huis in de singel te water geraakt omdat het kroos op een grasveld leek. Een omstander die zelf niet kon zwemmen, vroeg hulp bij het ziekenhuis. Burgemeester Scheeres heeft gisteren een draagin signe en oorkonde uitgereikt aan F. de Jong (1927). Het comité Draaginsigne Gewonden heeft de onder scheiding toegekend aan de voormalige militair omdat hij op 8 januari 1948 tijdens een zuiveringsac tie van een sawah ten noord-oosten van kampong Goea, ten westen van Cheribon, Java, door vijande lijk vuur gewond is geraakt. De Jong was destijds als diensplichtig militair gedetacheerd bij de tweede compagnie van het 2de Bataljon van het dertiende Regiment Infanterie van de landmacht. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 In het vooijaar van 1994 starten de bouwwerkzaam heden van 68 vrije sectorwoningen in de omgeving van de Sportlaan. De nieuwe straten krijgen de vol gende namen: Maria Rutgersstraat (voorstandster geboortebeperking), Annie Romeinstraat (historica en publiciste), Harriet Freezerstraat (publiciste, voorvechtster vrouwenemancipatie), Aletta Jacobs- straat (voorvechtster vrouwenemancipatie) en Belle van Zuylenstraat (schrijfster). WD-raadslid Leen de Zeeuw sprak tijdens de ge meenteraadsvergadering van een 'nogal links ge kleurde' straatnaamkeuze. Niet minder dan 175 enthousiaste amateurs nemen zaterdag 29 januari deel aan de samenspeldag in ont moetingscentrum Koningshof in Maassluis. Twee keer per jaar wordt een dergelijke dag georganiseerd voor leerlingen van de muziekscholen uit Gouda, Katwijk aan Zee, Rotterdam en de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord. De dag is opgezet met als doel in orkestverband te kunnen musiceren, maar ook om contacten te leggen. Voor veel van de deelnemers is het de eerste keer dat ze in orkestver band samenspelen. De hele dag wordt gerepeteerd met het symfonie-orkest of het heterogeen orkest (waarin vrijwel elk instrument een plaats kan vin den), waarna de presentatie om 17.00 plaats vindt in' de grote zaal van de Koningshof. Cursussen Donderdag 27 januari SCHIEDAM Gesprekgroep migratie. SVO, Broersveld 142. Elke donderdag van 9,30 tot 11.30 uur. Door Trudy van der Wees Vlaardingen - Het Westlandse be drijfsleven is bereid mee te wer ken aan de totstandkoming van een Floriade nabij Overschie. Vlaardingen en Maassluis worden als iets minder aantrekkelijke plaatsen voor de vermaarde expo sitie beoordeeld. Overschie (Poldervaart) moet daar wel een permanent attractie- punt aan over houden, zoals de Rotterdamse Euromast een over blijfsel is van de in 1960 gehou den Floriade. Die voorwaarde stelt het Westlandse bedrijfsle ven. De uitkomst is het resultaat van een bijeenkomst tussen de Re constructiecommissie Midden- Deifland en vertegenwoordigers van bedrijven en instellingen in het Westland. Onder die instellin gen is de Federatie Bedrijfsleven Westland (FBW). De Reconstruc tiecommissie probeerde gisteren het enthousiasme onder de be langhebbenden te peilen en te sti muleren. De reconstructiecommissie heeft drie plaatsen voorgedragen waar in 2002 eventueel de Floriade zou kunnen worden gehouden: Pol dervaart (bij Overschie), de Licke- baertpolder (tussen Maassluis en Vlaardingen) en de Aalkeetpol- der, ten oosten van Maassluis. De Tuinbouwraad, die deze week een bezoek bracht aan het gebied, moet uiteindelijk beslissen of de gebieden een serieuze kans ma ken. Bij alle partijen is de Poldervaart favoriet. Niet alleen is de ligging ideaal, het gebied is ook uitste kend bereikbaar met het open baar vervoer. „Brussel en Parijs zijn met de HSL in korte tijd be reikbaar. Ik kan me zelfs voorstel len dat Japanners en Amerikanen een bezoek aan Eurodisney com bineren met de Floriade," be dacht V. Pieters, manager van de reconstructiecommissie met grenzeloos optimisme. Maar ook voor binnenlandse toe risten ligt de Poldervaart gunstig, omdat een bezoek aan de tuin bouwtentoonstelling kan worden gecombineerd met een bezoek aan Rotterdam, Den Haag of Delft. Zelfs Amsterdam behoort tot de mogelijkheden. Bovendien was iedereen er tijdens het in spectiebezoek van overtuigd dat geen enkele Floriade-kandidaat de expositie in zo'n fraai land schap kan situeren als in Midden- Delfland. „Het houdt niet op met de Floriade. Men kan vanuit hot gebied zo de de polder in wande len of fietsen." Het is de bedoeling dat het be drijfsleven een belangrijk deel van de kosten voor zijn rekening neemt. Pieterse heeft voorgere kend dat dè inrichting van Pol dervaart relatief goedkoop kan plaatsvinden. Voor de herinrich ting van het gebied is namelijk al tien miljoen gulden gereserveerd. Bovendien is de grond al eigen dom en hoeft dus niet te worden gehuurd van de betreffende ge meente. Dat scheelt al een kleine 25 miljoen gulden. De overheadkosten van de zes maanden durende tuinbouwex- positie zullen echter moeten wor den opgebracht door derden: be drijven en instellingen, of ge meenten. Deze staan echter nog niet te trappelen van ongeduld, na de Financiële afwikkeling van de Zoetermeerse Floriade. Deze kostte tweehonderd miljoen gul den en vertoonde aan het eind van de rit nog een tekort van ze ven a acht miljoen gulden. Gezien de economische omstan digheden is het niet waarschijn lijk dat het bedrijfsleven geheel onbaatzuchtig de portemonnee trekt. Wel is men bereid in de Flo riade te investeren wanneer men daar een permanente expositie voor terug krijgt, een Fleuropark: een soort 'kom in de kas', waar men op zondagmiddag ook nog eens gezellig een kopje koffie kan gaan drinken. In een dergelijke expositieruimte zou het accent moeten komen te liggen op eco-teten: tuinbouw cn bloementeelt in de 21e eeuw, in een schoon milieu, samen met an dere sectoren zoals bosbouw, landbouw, natuur en recreatie. Op die manier wordt de Floriade een Midden-Delfland in het klein. En als het Westland daar een graantje van kan meepikken, is dat mooi meegenomen. De vuurtorenkap (links) moet toch bij het visserijmuseum komen. Archieftekening Rotterdams Dagblad Vlaardingen - De kap van de vuurtoren, die al een aantal jaren naast de watertoren in het park 't Hof wacht op een nieuwe bestem ming, moet bij het Visserijmu seum komen. Dat heeft de raads commissie Stadsontwikkeling bijna unaniem uitgesproken. Al leen wethouder Van der Steen is tegen deze keuze. Daarmee volgt de commissie de voorkeur van de Culturele Raad, de georganiseerde horeca in Vlaardingen, de initiatiefnemers van de realisering van een houten stadskraan, die bij de torenkap moet komen, en de minderheid van het college van B en W. Het Visserij museum ziet ook liever de torenkap worden gebruikt voor een horecaruimte omdat daarop meer bezoekers af zullen komen, is de verwachting. De meerder heid van het college vindt, met de Welstandscommissie, dat de top van de vuurtoren niet hij het Vis serijmuseum thuis hoort. Het wordt daar als te opdringerig in het havenbeeld ervaren. Beter is het er een restaurantje van één bouwlaag te realiseren, aldus een meerderheid van de wethouders. De raadscommissie heeft uitge sproken dat het bij de komende vergadering van de gemeente raad wil weten wat de uiteindelij ke beslissing van het college is met betrekking tot de vuurtoren- kap. De raad moet volgende week een subsidie van twee ton goed keuren voor de bouw van een houten stadskraan, zoals Vlaar dingen die enkele eeuwen lang heeft gekend. Voor het hout van de kraan, die een trekker bij het Visserijmuseum moet worden, wordt binnenkort een boom om gehaald in Frankrijk. Bij de torenkap is door het Archi tectenbureau Wijnand Houdijk een ontvangstruimte voor maxi maal vijftig mensen gedacht. Het restaurantje en de stadskraan ko men op een uitbouw van de kade, waaraan mettertijd ook enkele oude schepen moeten worden af gemeerd. Realisering van het totale plan le vert geen hinder op voor de ple- ziervaart, zo is van collegezijde verzekerd. Ook als de kraan later eens zal draaien is er geen hinder voor het verkeer te verwachten. Uitvoering van het totale plan kost 1.125.000 gulden. Naast de subsidie van de gemeente van twee ton zijn er nog door andere overheden enkele financiële bij dragen toegezegd. De stichting die het plan van de grond tilt heeft via meerdere acties ook en kele tonnen binnengehaald. Voor een deel van de kosten is nog geen dekking. Om een aantal subsidies niet mis te lopen is snelle uitvoering van het plan nodig. Het zou al in sep tember voor een flink deel in uit voering moeten zijn. De wijkvereniging Vettenoordse- polder wil de stadskraan op een andere plaats aan de haven gerea liseerd zien. De vereniging vroeg de plannen in te trekken, maar daaraan werd door de commissie geen gevolg gegeven. Door Sandra Oomkes Vlaardingen - Een grote loods op een industrieterrein in Ridder kerk. Binnen is het bijna net zo guur als buiten. Twee borstelba- Woensdag 2 februari SCHIEDAM Airbrush, Voor jongeren tussen de 15 en 25 jaar. Wijkcentrum de Erker. Elke woensdag vanaf 20.30 uur. (vijf bijeenkomsten, 26,50). Maandag 7 februari VLAARDINGEN Etsen. Vrije Academie. Maandagavond 19.30- 22.00 uur. Veertien lessen, ƒ125,-. Woensdag 9 februari SCHIEDAM Word Perfect 5.1. Khibhuis Zuid, 18.30-20.00 uur, (tien lessen, ƒ175,-). Word Perfect 5.1. Kluphuis Oost, 20.30-22.00 uur. (tien lessen, ƒ175,-). Kralenboompjes maken, Klupohuis Oost, 9.30-11.00 uur. (zes lessen, ƒ25,-). VLAARDINGEN Computerkunde voor beginners. Stichting Coerke, P.K Drossaartstraat 65,9.30-11.30 uur (negen lessen, ƒ75» De arbeidsbureau-vestiging Schiedam aan de Laan van Bol' Bs 3 heeft met ingang van 1 februari 1994 een nieuw telefoonnummer: (In verband met een interne verhuizing zal er op vrijdag middag 28 januari a.s. slechts een beperkte dienst verlening mogelijk zijn) nen, een kleintje en een grote, vormen het middelpunt van de hal. Aan de wanden rekken met ski's, skischoenen, snowboards en ander materiaal. Op de kleine baan is een les aan de gang: een man en een vrouw, achter zich een groot bord met 'Portes du Ski' erop, proberen zich staande te houden op de borstels. De kunstskibaan is het werkter rein van de 86-jarige D. Danse, ook bekend als Ome John. Hij is één van de oprichters van de Ver eniging Gehandicapten Winter sport (VGW), een vereniging die, zoals de naam doet vermoeden, wintersportreizen organiseert voor gehandicapten. Ome John is een belangrijke schakel in het mogelijk maken van deze reizen. Hij geeft al jaren skiles aan gehandicapten, ook uit Vlaardingen en Schiedam. „Bijna iedereen kan leren winterspor ten," vertelt hij. „Ook de mensen met één been, mensen die éénzij dig verlamd zijn, of visueel ge handicapt." Er zijn veel mogelijkheden. Ie mand die maar één been heeft bij voorbeeld kan skiën op een zoge naamde 'krukkenski'. Onder elke arm een kruk, waar kleine skiet- jes onder zitten en aan het ene been een normale ski. Voor ie mand die z'n beide benen niet kan gebruiken is er een skifiets: een speciaal frame met twee lan ge latten eronder, een 'loop'-ski en een stuurski. „Laatst heb ik Monique, een meisje uit Haarlem, les gegeven," vertelt ome John. „Ze is volledig spastisch, kan ook niet praten. Als je haar zag zitten, 2ou je nog geen cent voor d'r geven. En toch is het gelukt: ze is nu op winter sport." Monique heeft leren sleeën. De slee moest voor haar worden aan gepast, omdat ze niet genoeg kracht in haar armen had om de strakke veren van het stuur te be wegen. Toen die eruit waren ge haald, lukte het wel. Ome John: „Als iemand hier komt, test ik ze eerst. Wantje kunt niet vantevo* ren zeggen of iemand het kan le ren of niet. Nou, Monique ging d'r op, die eerste keer. Ze ging op een gegeven moment te hard naar links en ik zag haar reageren, bij sturen. Toen dacht ik: dat gaat lukken." Op dit moment is er een VGW- groep op wintersport naar Oos tenrijk. Vijftig mensen, met bege leiders - vaak ouders, of echtge noten- en helpers. Dit zijn vrij willigers. die meegaan om een handje toe te steken. Bij het aan kleden, maar ook op de piste. Vi sueel gehandicapten kunnen bij voorbeeld niet alleen de helling af. Ook Ome John doet het werk vrij willig. „Je ziet ze gewoon weer mens worden in de sneeuw. Ze zijn zo gelukkig, dat ze iets kun nen! Dat geeft me een kick. En zo lang ik kan zal ik les blijven ge ven." „Weetje wie me soms last geven? vraagt hij met een knipoog. „De ouders. Ze denken dat hun kind dat toch niet zal kunnen. Nou. 'kan niet' ligt voor mij op 't kerk hof. Laat ze maar langs komen voor een test. Lukt 't niet, dan kunnen ze altijd nog achter de gordijnen blijven zitten." Hoek van Holland - 'Door naar een verantwoorde samenle ving'. Met die kreet wil het CDA de Hoekse kiezers duide lijk maken dat de confessione len ook in de komende periode weer mede-verantwoordelijk willen zijn voor het beleid. Zowel bestuurlijk, sociaal als ruimtelijk wil het CDA die ver antwoordelijkheid aanvaarden en dan uiteraard bij voorkeur weer met lijsttrekker Willie Doorn-van der Houwen als voorzitter van de deeigemeen- teraad. Het CDA wil zich sterk maken 'voor een veilige gemeente, maar ook voor een sterke ge meente waar de economische en recreatieve ontwikkeling samengaat met een goede plek om te leven en te wonen. Ook de zorg van onderhoud van de openbare ruimte en het active ren van burgers en instelling gen staat hoog in het vaandel. Hoek van Holland - De Partij van de Arbeid in Hoek van Holland vindt dat er evenwicht nodig is tussen wensen en rea liteit Daarom gaat lijsttrekker Toos Brabander-Droog de ver kiezingsstrijd in met de leuze: 'Hoek van Holland in balans'. „We hebben een nuchter plan opgesteld met realistische be leidsvoornemen. Geen vage beloften, maar alleen zaken die we inderdaad kunnen rea liseren," aldus Brabander, die nu in het dagelijks bestuur de portefeuille voor ruimtelijke ordening beheert. Zij vindt dat de afgelopen zit tingsperiode voor Hoek van Holland veel goede dingen heeft gebracht zoals een nieuw zwembad en een sporthal, maar ook aanvullend open baar vervoer zoals de belbus en de ziekenhuisbus, kinder opvang en buitenschoolse op vang. Volgens de PvdA-aanvoerster moeten vele zaken die in gang zijn gezet worden afgemaakt. Jongerenbeleid, vernieuwing in de gezondheidszorg en eco nomische ontwikkeling horen daar bij. Ook de zelfstandig heid van Hoek van Holland in 1997 vereist de bestuurlijke er varing die volgens Brabander mede door de PvdA kan wor den geleverd. Donderdag 27 januari SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 2l.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Dietrich (muzi kale komedie met o.a. Barrie Ste vens), 20.15u. Falling Down (film), 20.30u. Harmonie. Grand Theater Cabaret Diner, 19.30U. Rehoboth- kerk. Zangavond, 19.45u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. Konin gin Moeder, 20.15u. Dans, dans dan, 20.30u. Baroeg. Rock Jam sessie, 20u. De Doelen. Amster dam Baroque Orchestra, 20.15u. Zaal de Unie. Jeu* de Boules/film festival Rotterdam, 20.30u. Thea ter Zuidplein. Douwe Heeringa. 20.30u. Vrijdag 28 januari SCHIEDAM Wijkpost Zuid. Bingo-dansant, 19.30u. Filmhuis. 1494, Conquest of paradise. 21.30u. Bibliotheek Bachpleïn. Jef Geeraerts, 20.15u. Buurthuis Nieuwland. Kleding- en speelgoedbeurs, .lO.OOu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Normaal ge sproken. door: Zindroom, 20.15u. Falling Down (film). 20.30 uur. Gro te Kerk, Orgelconcert door Jean Ferrard, 20.00u. Koningshof. Bingo, 20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Konin gin Moeder. 20.15u. Stuffed Puppet Theatre. 20.30u. Theater Zuid plein Lunapark, 20.30u. Ahoy'. Dubbel-opera Cavalleria Rusticana Pagliacci, 20.00u. De Doelen Rott. Philh.Orkest, 20.15u. Wijkge- bouw Musica. The Rosenberg Trio. 20.15u. Bierlokaal v/h Schoone- wil, Joris Lutz&T-Bone. 22.30u. SK- VR-Muziekschool Centrum-West. Open podium, 20.00u. Luxor Thea ter, Filmfestival. Zaal De Unie. Film festival. De Scheg. Dini's Poppen theater, 16.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Alive' (16) dag. 11.45-2.45-5.45-8.45. Alhambra 2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4. 'A perfect world' (12) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'The age of innocence' (al) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15- 4-6.45, The house of the spirits' (16) dag. 8.45. Calypso-3: 'Fare well to my concubine' (al) dag. 1.15- 5-8.30. Cinerama 1: 'Demolition man' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Undercover Blues' (al) dag. 4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Ad- dams Family 2' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Little Buddha' (al) dag. 8, vr. ook 1.15- 4.30. Corso: 'Heaven Earth' (12) dag, 8.15, vr. ook 1.15-4,30. Imax Theater: 'Sharks' (al) do.vr. 2-7.30 'Mountain Gorilla' do.vr. 3-7.30. 'Bodyguard' (al) vr.9.30. Lantaren/ Venster 1:23e Filmfestival Rotter dam 09.00-02.00. Lumière 1 t/m 4: 23e Filmfestival Rotterdam 09.00-02.00. Thalia: 23e Filmfes tival Rotterdam 09.00-02.00. Rex: Temptation (18) dag.vanaf 12door- l.voorstelling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1