13 Rel rond politiebus storm in glas water ff «ll« Verkiezings-programma 'nooit af A Affiche plakken startsein verkiezingscampagne -H genda $-M7- Bewoners In de politiek Hulp nodig bij redden van padden Schoien sportief Film toont Vlaardingen van de jaren vijftig msSK' GroenLinks heel boos op SP Taaiwedstrijd voorjeugd Excursie Dageraad der Gouden Eeuw Kabelnet in Maassluis kost ruim dertien miljoen gulden Rotterdams Dagblad Donderdag 3 februari 1994 "s ïen bewonersvereniging is geen politieke partij. Maar een bestuurs lid van een bewonersvereniging mag in de rest van z'n vrije tijd best actief rijn in een politieke partij. Het bestuurslid raag zelfs op de kandidatenlijst staan voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat hier om democratische rechten. Er zjjnpolitieke partijen die het niet handig vinden als functies wor den gecombineerd. Dan is er het risico van belangenverstrengeling. Paar moet je inderdaad voor uitkijken, maar elk geval moet je op zichzelf bekijken. Het kan namelijk ook zeer nuttig rijn om functies te combineren, tot wederzijds profijt van alle betrokkenen. Een wet houder mag best lid zjjn van een bewonersvereniging. Ook actief lid. Het zou vrat wezen als het niet mocht. .Maar nu de Bewonersvereniging Sehiedam-Centrum: het bestuur vond het niet wenselijk dat bestuurslid Daan Zonneveld op de kan didatenlijst van een politieke groepering staat. Ze stelden hem voor dekeus an Zonneveld koos voor de bewonersvereniging. Hij zegt dat het zijn bestuur niet ging om zijn kandidatuur voor de Centrumde mocraten, maar om het principe dat een bewonersvertegenwoordi ger geen banden met de politiek mag onderhouden. Sis dat waar is, zou het een verkeerd principe zijn. Ondemocratisch. Maar is het waar? De koppeling is nooit een punt voor Centrum ge weest zolang het om PvdA'ers ging. Daarom doet het bestuur van de bewonersvereniging Sehiedam-Centrum er goed aan om duidelijk te maken dat het er wel degelijk toe 'doet Zonneveld zich met de CD heeft geassocieerd. De liefde van extreem-rechts voor de allochtone medemens staat namelijk nogal ter discussie, zoals men wellicht weet, en hoe kunnen allochtone inwoners van Sehiedam-Centrum zich door Zonneveld vertegenwoordigd weten als het om hun wijk- UCicLUgCiigai". Het is niet voldoende dat Zonneveld zegt dat hij beter niet op de CD- Iijst had kunnen staan. Dat is iets te simpel. Als Zonneveld zich niet zeer nadrukkelijk en publiekelijk distantieert van de politieke op vattingen van de beweging waarvoor hij op de lijst is gezet, kan het bestuur van Sehiedam-Centrum maar één ding doen, wil het geloof waardig blijven als belangenbehartiger van de binnenstadsbewo ners. KOR KEGEL Redactie Waterweg: Jan Booister JeSIe Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans De paddentrek komt er weer aan en daarom houdt de Paddenwerkgroep Schiedam-Vlaar dingen KNNV weer haar jaarlijkse info-avond om de inwoners van Schiedam en Vlaardingen beter te infomeren over deze amfibieën. Ze doen dit op 15 februari met het doe] om het aantal slachtoffers op de Watersportweg in Vlaardmgen beperkt te houden. Daar worden tij dens de paddentrek honderden van deze dieren doodgereden. De zaal gaat om 19.00 uur open en om 19,30 uur begint de avond in de Boshoek aan de Churchillweg 52 in Schiedam. De komende maanden staan diverse sporttoernooi en op het programma voor scholieren. Evenals voor gaande jaren organiseert de Dienst Sport en Recre atie in samenwerking met Sehiedamse tafeltennis verenigingen een tafeltennistoernooi voor scholie ren van de basisschool in de Korenbeurs aan de Lan ge Haven. Maandag 28 februari vinden de teamwed strijden plaats voor de groepen 7 en 8, dinsdag 1 maart staan individuele wedstrijden op het program ma voor de groepen 6,7 en 8. De wedstrijden begin nen om 9.00 uur en eindigen om 17.00 uur. Het schoolhandbaltoernooi wordt voor meisjes op donderdag 3 en voor jongens op vrijdag 4 maart ge houden in de Margriethal. Het sehooïvoetbaltoer- nooi staat voor vier middagen gepland: 9,16,23 en 30 maart, het toernooi vindt plaats op de velden van Hermes DVS, GGS/Demos/Olympus en SVDPW in Sportpark Harga. Voor alle toernooien geldt: aan meldingen binnen vóór 5 februari bij de Dienst Sport en Recreatie, Postbus 1501,3100 EA Schiedam. Vlaardingen" Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sport redactie: Donald Bax Telefoon 2340055 Wat gebeurde er rond de jaren vijftig in Vlaardingen, hoe leefden de mensen toen en hoe zag de stad er in die tijd uit? Allemaal vragen waarop het ant woord zaterdag 5 en zondag 6 februari tussen 14.00 en 16.00 uur wordt gegeven in het Streek museum van Jan Anderson aan de Kethelweg te Vlaarding°n. Een film uit het Vlaardingen van de jaren vijftig toont het vroegere centrum en werknemers onderweg naar hun werk bij Scheepswerf Vlaardingen-Oost, Gusto of Wil ton. Verder worden in vitrines onder meer Ro meinse olielampjes, kaarsen en standaards ge toond om wat van de geschiedenis van de ver lichting te laten zien. Ook wordt het doel van de gaspennm^ uitgebreid beschreven. Verder zijn er porseleinen en bakelieten fittingen en knop jes te zien. De tentoonstelling is tot stand geko men met hulp van 1 et nutsbedrijf. Door Sander Sonnemans Schiedam - De gesponsorde politiebus van het district Schiedam blijft gewoon inzetbaar bij het inbraakpreventiepro ject dat drie weken geleden is gestart. Rond het busje ontstond afgelopen weken enige commotie omdat de voorzitter van de Algemeen Christelijke Politiebond, Piet Kruizinga, verklaarde een tegenstander te zijn van de reclamebus. Kruizinga deed in het weekblad Elsevier enkele gepeperde uit spraken in de richting van de Sehiedamse politie. „Straks krij gen we nog politiemannen die bordelen gaan controleren met een auto met de preventieve tekst 'Durex, the best there is'. Het zal wel goed zijn bedoeld, maar ik vind het een gevaarlijke ontwik keling," zegt hij in het artikel dat ook door Max Schep, het brein achter het project, met belang stelling is gelezen. Kruizinga vindt dat de grens volgens zijn ge voel tamelijk fors wordt over schreden en het publiek door de bus met reclameboodschappen in verwarring wordt gebracht. Schep bestrijdt dat ten stelligste. „Iedereen is juist wezenloos en thousiast," zegt hij. „Negentig procent van de inmiddels bezoch te burgers heeft z'n medewerking verleend Het wordt een fantasti sche service genoemd. Men ver baast zich overigens over het feit dat het graveren gratis is. Verwar rend is het zeker niet. Want op het voertuig staat met grote letters dat het een preventiebus is." Financiële steun De gratis deelname aan de voor Nederland unieke actie is te dan ken aan de financiële steun van zo'n zeven Sehiedamse midden standers. Voor het project is ruim 100.000 gulden nodig. De helft wordt opgehoest door de adver teerders. Het busje is voor de duur van het project beschikbaar gesteld door een automobielbe drijf Twee medewerkers van de Stichting Maatwerk gaan gedu rende twee jaar by alle Sehiedam se huishoudens langs om ze m de gelegenheid te stellen hun waar devolle spullen van postcode te voorzien. Dit gebeurt met een van de vijfendertig beschikbare gra- veerkoffertjes. Duidelijk is nu dat alle kritiek - ook het ministerie van Binnen landse Zaken heeft zijn beden kingen over de rijdende reclame zuil - kan worden afgedaan als een storm in een glas water. „Het grappige is dat Kruizinga ons nooit heeft gebeld om te vragen hoe een en ander in elkaar steekt," zegt Schep „Toen onze korpschef hem belde om hem op de hoogte te stellen van het finan ciële plaatje, gaf hij toe het een aardig actie te vinden Hij noem de het zelfs bijzonder." Volgens de regels mogen surveil- lancevoertuigen van dc politie geen reclame voeren. Voor voer tuigen die ingezet worden bij voorlichtingscampagnes, bestaan geen duidelijke i egels Daarom is Schep altijd zeker geweest van zijn zaak „Ik heb wel voorspeld dat er reacties zouden komen Maar dat gebeurt bij alles dat nieuw is We zijn ervan overtuigd dat deze actie stevig tn zijn schoe nen staat Schiedam - Een goede behanger zal Reinier Scheeres nooit worden, zo onhandig plakte de burge meester van Schiedam gisteren het eerste affiche van de campagne 'Ik kies voor Schiedam' op een aanplakbord aan de Broersvest. De poster -naar een ontwerp van Heike Slinger land - moet de aandacht vestigen op de gemeente raadsverkiezingen van 2 maart. Ook worden Schiedammers met de afbeelding gewezen op het nieuwe systeem van stemmen. Een stemmachine vervangt straks de papieren verkiezingslijst en het rode potlood. De handeling vormde tevens het startsein voor de gemeentelijke campagne die, in samenwerking met een aantal politieke partijen, is georganiseerd om meer kiezers te trekken. Naast de verspreiding van de posters over zestig muppie's in de stad, bevat de campagne ook andere onderdelen die in de aanloop naar de verkiezingen zullen plaats vinden. Zo kunnen belangstellenden binnenkort alvastoefe- nen met de nieuwe stemmachine in enkele wijkcen tra en verzorgingshuizen. Ook kunnen inwoners raadsleden uitnodigen voor een kopje koffie om van gedachten te wisselen. Verder verschijnt eind fe bruari een verkiezingskrant en krijgen alle scholie ren vóór de krokusvakantie een vakantiekaart mee waarin de ouders worden gewezen op de aanstaande verkiezingen. In het onderdeel Speakerscorner kunnen raadsle den vrijdag 25 februari op de markt verkondigen waar hun partij voor staat, evenals een dag later, za terdag 26 februari, in winkelcentrum Hof van Spa- land. Jongeren die voor het eerst mogen deelnemen aan de verkiezingen worden persoonlijk door de bur gemeester aangeschreven. Raadsleden zullen de avond voor de verkiezingen di verse inwoners bellen om hen te informeren over het partijprogramma. Tenslotte kunnen op de dag zelf alle inwoners die moeilijk ter been zjjn zich voor een riks met de OV-tax laten vervoeren naar het dichtst bijzijnde stembureau. Schiedam voert voor het eerst een campagne van de ze omvang. Burgemeester Scheeres benadrukt het belang ervan: „Tijdens de vorige raadsverkiezing bracht slechts de helft van de bevolking een stem uit. Wij willen dat aantal verhogen. Immers, je kunt maar eens in de vier jaar je stem laten horen." i Burgemeester Scheeres plakt. „Je kunt maar eens in de vier jaar je stem laten horen." Foto Roel Dijkstra Maassluis - GroenUnks in Maas sluis gaat niet met oud PPR- raadslid Jaap van der Griend de verkiezingen in, zoals aanvanke lijk gemeld was, maar met Andre Dijkshoorn. De milieupartij doet voor het eerst mee in Maassluis. GroenLinks deelt mee dat hun verkiezingsprogramma „met af' is. Een persbericht meldt: „Een programma is geen statisch gege ven, het is in ontwikkeling, het is een dynamisch proces, van hoe het zou kunnen, maar het kan na tuurlijk altijd beter en meer." Bij dat 'meer' tekent GmenLinks aan dat ook gekeken moet worden „naar wat haalbaar is." Nummer twee op de lijst van GroenLinks is Jaap Weltevreden en nummer drie Paula Heynen. Op de vierde plaats kent Groen Links een allochtoon. Rabiaa Bouhalhoul Vlaardingen - GroenLinks is boos op de Socialistische Partij m Vlaardingen Had de milieupartij net een leuke actie bedacht, wordt dat overvleugeld door die tegenpartij GroenLinks is zelfs zo boos dat de hele actie is afge blazen. Wat is het geval? De partij die zo veel milieu in zijn programma doet, had bedacht dat het leuk was om met borden aan lantaarn palen met een zekere regelmaat door heel Vlaardmgen heen leuke teksten te presenteren. Steeds een flinke straat Er werd netjes een vergunning aangevraagd by de gemeente en zo kwam er toe stemming om met maximaal twintig borden te gaan werken. De actie was al enkele weken aan de gang tot er een dezer dagen op eens borden van de SP hingen. Hoe kon dat nu' G nLmks boos, want „we hebben net ge teld, maar het zullen er wel een paar honderd zijn". De milieupar tij ziet er nu maar van af om de ac tie te vervolgen Enerzijds omdat het effect minder is en ook omdat het allemaal wat teveel wordt „Verder," zo meldt een persbe richt een beetje pissig, „is het niet onze stijl via borden aan lantaarn palen op te bieden tegen andere partijen. De verkiezmgst(r)yd is al erg genoeg'" Campagneleider Hans Mellaart van de SP moet eigenlijk een beetje lachen om die boosheid „Ik vind het een beetje kortzich tig," zegt hij. „We staan voor ver kiezingen en dan voeren alle par tijen campagne. Onze borden zijn nooit een probleem geweest. Ik vind het onbegrijpelijk dat ze nu moeilijk doen. Het is een beetje spijkers op laag water zoeken." Volgens Hans Mellaart heeft de SP maar veertig borden opgehan gen. Er was niet eens geld voor meer van die reclame-uitingen, verzekert hij. En: „Aan de gemeente heb ik ge vraagd hoeveel er opgehangen mogen worden, maar daarop is nog geen antwoord gekomen Daarom zijn we maar alvast be gonnen Wat boeit de jeugd van Vlaardingen? Om dat te weten te komen organiseert Dienst Welzijn een reeks activiteiten voor de jeugd in de week van 7 tot en met 13 februari. Onder deze activiteiten valt een taaiwedstrijd voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar. Alles mag worden opgestuurd: op stellen, verhalen, gedichten, raps en songtek sten als het maar met de Nederlandse taai te maken heeft en zich in Vlaardingen afspeelt. Tijdens het slotfeest van de aetiviteitenweek worden de winnaars van de taaiwedstrijd in de Prijzen gezet. Zij kunnen ondermeer een mountain-bike, een discman en een trainings pak winnen. De activiteit wordt op de scholen aangekaart, alsmede bij het vormingscentrum Maaskant, de bibliotheken en jongenrencentra. Inzendingen moeten naar de Gemeentebiblio theek (Taaiwedstrijd), Postbus 4038,3130 KA te Vlaardingen. De Vrue Academie gaat op excursie naar het Rijksmuseum in Amsterdam voor de tentoon stelling Dageraad der Gouden Eeuw. De exposi tie toont een beeld van de Nederlandse kunst omstreeks 1600, de tijd waarin het begrip Gou den Eeuw ontstond. De excursie vindt 11 fe bruari plaats van 10.30 tot 16.00 uur. Aanmel den bij de Vrije Academie, Stap binnen bij Argus en er gaat een wereld voor u open. Niet alleen vanwege ons uitgebreide assortiment brillen lenzen en boor toestellen, maar zeker ook om de manier waarop onze gedi plomeerde optometristen u te woord staan. Want Service wordt bij ons nog met een hoofdletter geschreven. Welkom dus! Optiek Argus: lid van de Vereniging Oogmerk-Opticiens, ANVO gediplomeerde optometristen/contactlensspecialisten, Audi- cien NVAB. Ruim 1500 brilmonturen, adviezen, computer-oogtesten, r^pr~ oogmeting, low-vision apparatuur, gratis informatieboekjes. BQ; Schiedam: Oranjestraat 19 - tel. (OIO) 4738700, Maassluis: Koningshoek - tel. (01899) 19039, S*^0 Vlaardingen: Korte Hoogstr. 23 - tel. (OIO) 4348450. MET ARGUS ZIE JE NOG 'NS WAT VAN DE WERELD. Maassluis - Cai-Westland is bereid 13.250.000 gulden te be talen voor de overname van het Maassiuise kabelnet. De gemeenteraad heeft onlangs besloten het Westlandse be drijf als koper te accepteren, omdat Maassluis te weinig ka belabonnees heeft om dure in vesteringen die in de toekomst nodig zijn te kunnen financie ren. Cai-Westland heeft een groot aantal abonnees en beschikt wel over de benodigde midde len. Tarief In het contract tussen de ge meente Maassluis en Cai- Westland is vastgelegd dat het tarief dat Maassiuise abonnees vorig jaar betaalden {ƒ14,06 per maand) in 1994 niet wordt verhoogd. Verder is afgesproken dat het tarief tot 1 januari 1999 met met meer dan 15 cent per jaar mag stijgen, tenzij zich onver wachte omstandigneden voor doen. Donderdag 3 februari SCHIEDAM Wijkcentrum Nieuwland. Harmo- nia. 2O.O0u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Na regen komt Dorrestijn, door: Hans Dorrestijn, 20.15u. The Piano (film), 14.00 en 20.30u. Grote Kerk. Lunchconcert, door: Aad Zoutendijk. 12.45u. Wijk centrum Holy. Kleding ruilbeurs, 13.45u. Podium Jamsessie, olv Ri chard, 21 D0u. MAAoSLUIS Koningshof. Bndge, 19.45u. ROTTERDAM De Doelen Rott.Philh - Orkest, 20.15u. Jonge solisten, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg De Vuurproef, 20.15u. Eentje van ons, 20.30u. Theater Zuidpletn De diva en de draak. 20.30u. Pygmalion, 20.15u. De Evenaar. Het geheim van de smid, voordracht, 20.15u. Oude Kerk Delfshaven. Netwerk voorOude Muziek. 20.15u. Plan C. Kiss the Kangaroo, 22.00u. Popu lar. Narcissus Rex. 21.30u. Luxor Theater. Filmfestival Rotterdam. Zaal de Unie. Filmfestival Rotter dam Studio's Onafh.Toneei. Bach De Evenaa,.Wijzen, heksen en heiligen, film-lezing, 20.15u. Vrijdag 4 februari SCHIEDAM Teerstoof. Cabaret Sofokies. 20.30u. Filmhuis. Virgma, 21.30u. NPB, Westvest 92. Lezing CDA- Vrouwenberaad Volksgezondheid vanuit de politiek belicht. 9.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Deelder denkt, door: Jules Deelder. 20.15u. The Piano (film), 20.30u. Vrij'e Acade mie. Lezing over moderne architec tuur. door: Sylvia Hagers, 20.00u. MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 2O.O0u. ROTTERDAM Wijkgebouw De Focus. Travestie Show, 20.15u. 't Kapelletje. Fooi for Love. 20 30u. Rotterdamse Schouwburg De vuurproef, 20.15u. Comedse 20.30u. Theater Zuid plein Petit Peu Show, 20.15u. Rick Lorenzo Dros, 20.30u, Conservato rium. Workshop Domames van Bou- lez. 13.00u. De Doelen RottPhilh- .Orkest. 20.15u. Doelencafé. Max Vax Piano Solo. 22.00u. Plan C. The Moondogs.22.30u. Popular. Salon de Tango. 21.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: last Ac tion Hero' 1161 dag. 11.45-2.45- 5.45-8 45 Alhambra 2: 'Heaven Earth' (12j do.t/m zo. 5-8.30. do- .vr.ook 115 'A perfect world' (12) Calypso 1: "Germinal De Mijn' (12) dag. 1.15-5-8 30. Calypso-2: Aladdin' (al) dag. 1.15-4-6.45. The age of Innocence' (a!) dag. 9. Calyp- 50-3: 'Farewellto my concubine'(al) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 1: 'Demolition man' (16) dag. 1.15-4- 6 45-9.30. Cinerama 2: 'Underc over Blues' <12) dag 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'The Addams Fa mily 2'(12) dag. 1 15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Sleepless m Seattle' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: "Little Buddha' (a!) dag. 8. do.vr. ook 1.15-4.30. Corso: The Three Musketeers' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30 Imax Theater: 'Sharks' ial) do.vr. 2-7.30 'Mountain Gorilla" fan do vr, 3-7 30 lantaren/ Venster 1: 23e Filmfestival Rotter dam 09.00-02.00. Lumière 1 t/m 4: 23e Filmfestival Rotterdam 09.00-02.00. Rex: 'Co-ed teasers' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstel ling. Thalia: 23e Filmfestival Rotter dam 09 00-02.00.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1