13 Jeugd+week eerste aanzet tot meer aandacht voor jongeren Woning past zich aan behoefte aan unco hdlQ edcd qui cd tram hid co men om ca man an A liSi genda lil m*-v: Inzamelingsactie pakketten voor Polen Ouderen ontmoeten elkaar in visiteclub Leden gezocht voor dam- en schaakclub Kandidaten gezocht voor playback- en songfestival Ridder in de Orde van Oranje Nassau Russische kunstenaar exposeert portretten Darttoernooi voor iedereen Hoek wil 'woningen voor het leven' ÏÏDCCJ CD Mees Duimelaar: 'Absolute meerderheid is niet leuk' Meer vrouwen in de raad moet Politiek café in Pijpelaar Klaverjassen als propaganda Rotterdams Dagblad Dinsdag 8 februari 1994 i- gris weer gelegenheid tot het inleveren van pakket ten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. De pakketten worden in Polen aan huis afgeleverd. In leveren van pakketten kan bi] de familie Korpers- hoek, Beierlandsestraat57 te Schiedam op vrijdag 18 februari van 18.00-22,00 uur. Voor informatie: 4265941. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtge plakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde én afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pak ketten mogen óók brieven, tijdschriften en dergelij ke bevatten. Het toegestane gewicht is 25 kg, de transportkosten bedragen ƒ7,50 per pakket, plus ƒ2,50 per kilo. De visiteclub is een groep van ongeveer twaalf oude ren die zelfstandig wonen, maar eens per week op een vaste dag bij elkaar op visite komen in één van de kamers van de verzorgingstehuizen de Harg, Spa- land, Thurlede en Wijkpost Zuid van de stichting Welzijn Ouderen. Doel van deze bijeenkomsten is ouderen m de gelegenheid te stellen contacten te leggen met anderen. De visiteclub is gericht op Schiedammers van 65 en jaar ouder. Om 10.00 uur worden de deelnemers ver welkomd door twee vrijwilligers met een kopje kof fie. Tussen de middag is er gelegenheid voor een warme maaltijd, 's Middags kan worden meegedaan aan de activiteiten. Geïnteresseerden kunnen zich aanmel den bij Anka Muller, Tuirdaan 94,4731976. Redactie Waterweg: Jan Booister Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De dam- en schaakclub van de 4 Molens zoekt nieu we leden. Zij kunnen elke werkdag terecht in kamer 2 van het dienstencentrum aan de Nieuwe Damlaan 766, van 13.08 tot 16.15 uur. Deelname is voor 50- plussers gratis. Vlaardingen Voor deelname aan het jaarlijkse Vlaardings Songr festival en het Vlaardings Mini-playback Festival zijn nog kandidaten welkom. De voorronde is op woensdag 9 maart in de Harmonie in Vlaardingen en de finale drie dagen later op zaterdagavond in de Schouwburg. Tijdens de finale, waarvan de hoofd prijs duizend gulden is, treden ook Saskia en Serge op. De voorronde voor de mini-playbackers is op zater dagmiddag 12 maart m de Harmonie en hun finale gaat 's avonds in de Schouwburg vooraf aan het Songfestival. Inlichtingen en aanmelden bij Young Entertainment, telefoon 010-2341125. De heer J. H. Blok (1932) is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Stam reikte hem vrijdag de koninklijke onderscheiding uit tij dens een afscheidsreceptie in de sociëteit van de Ko ninklijke Roei- en Zeilvereniging de Maas in Rotter dam, Blok was tot 31 december 1993 actief als managing director van de Damen dochtermaatschappij Cork Dockyards Ltd te Cork. Zijn carrière begon hij in 1956 bij scheepswerf Wilton Fijenoord Schiedam. In 1977 vertrok hij naar Vlaardingen Oost Bedrijven BV, in 1989 overgegaan in Vlaardingen Oost Scheepsreparatie BV. In 1991 vertrok de heer Blok naar Ierland, waar hij het bedrijf Cork Dockyards Ltd. opzette. Verder was hij tot 1986 zeer actief voor de Centrale Bond voor Scheepsbouw in Nederland en de Vereniging Neder landse Scheepsbouw Industrie. De Russische kunstenaar Vladimir Igoshev staat be kend om zijn portretten. Ook heeft hij een voorliefde voor het landschap en het leven van alledag, speciaal het leven van de mensen in het noorden van de voor malige USSR, Deze thema's keren terug in zijn werk, dat tot en met 10 april is te bezichtigen in het gemeentemuseum van Maassluis. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 14.00 - 17.00 uur. Igoshev volgde zijn opleiding aan de Sunkcv Acade mie in Moskou. In 1965 ontving hij de ere-titel volks kunstenaar; in hetzelfde jaar werd hij benoemd tot professor aan de academie te Moskou. Het werk van de Rus is ondermeer vertegenwoor digd in het Tretjekovmuseum en het Russisch mu seum. Ook bevindt zijn werk zich in diverse openba re en particuliere collecties over de gehele wereld. Hij exposeert zijn werk voor de eerste keer in Neder land. Darting Maeslant '89 is de initiatiefnemer van de Ie Maasiandse Open, een darttoernooi waaraan ieder een mag meedoen. Het evenement vindt op zondag 13 maart plaats in de kantine van sporthal De Hofste de aan de Hofsingel 93 in Maasland. Aanvang 13.00 uur. Tijdens dit toernooi wordt het speltype 591 gespeeld, met een winnaars- en verliezersronde. Het maximaal aantal deelnemers is 32. Inschrijving is mogelijk tot een uur voor de aanvang van de wedstrijd. Ook vooraf aanmelden kan via 01899-10212 of01899-25654. Door Jelle Gunneweg Vlaardingen - Een workshop rap en hiphop, radiomaken voor meiden of drummenmet Cesar Zuiderwijk: een kleine greepuit de activiteiten die volgende week tijdens de Jeugd+week op het programma staan. De Jeugd+week is een initiatief van de Dienst Welzijn van de gemeente Vlaardingen en vormt de eer ste stap naar een meer samenhangend jeugdbeleid tussen ge meente en instellingen die zich bezighouden met Vlaardingse jongeren. Met het geïntegreerde jeugdbe leid wil de gemeente jongeren meer perspectief bieden en meer dan voorheen proberen te voorko men dat jongeren vroegtijdig bui ten de boot vallen. Instellingen en gemeente moeten daarom nau wer gaan samenwerken en in hun aandacht voor jongeren vooral de nadruk gaan leggen op preventie. Tijdens een in november 1993 ge houden symposium werden met belanghebbenden knelpunten geïnventariseerd op het gebied van jongerenbeleid. Zo blijken de instellingen te veel op hun eigen werksoort gericht en werken ze te weimg samen met andere instel lingen. Ook zijn er te weinig voor zieningen voor jongeren, is er sprake van toenemende werk loosheid door onafgeronde oplei dingen, wordt door welzijnswer kers te weinig de taal van de jon geren gesproken en zijn veel jon gerengroepen met altijd aan spreekbaar of bereikbaar. De Jeugd+week vormt de aanzet tot het nieuwe beleid dat deze knelpunten moet tegengaan. Van 7 tot en met 13 februari wordt een zeer breed programma geboden, met sport, theater, kunst en mu ziek. Wethouder Kees van der Windt heeft de week gisteren offi cieel geopend in jongerencen trum 't Honk, waar een groep jon geren onder leiding van de Vlaar dingse kunstenaar Annette Braad een zelfportret/kunstwerk met auto-onderdelen gaat maken. Zij verzorgt tevens in jongerencen trum VAJO een bijeenkomst bodypainting. In buurthuis de Haven staat een demonstratiefs Teehnika 10 op het programma en jongerencen trum Europe verzorgt een mei denworkshop radiomaken Daar naast speelt theatergroep De Grens de voorstelling 'Daar is het huis van mijn moeder' op zowel de scholengemeenschap VOS als op dc St. Jozefmavo Op West- land-Zuid wordt een workshop rap en hiphop gegeven en by de Streekmuziekschool leidt Golden Earring-drummer Cesar Zuider wijk een workshop drummen. Klaagmuren De Jeugd+week sluit aan bij de promotiekaravaan van de Kunst bende, het landelijke project dat kunst en cultuur dichterbij jonge ren wil brengen. Deze karavaan trekt de hele week door Vlaardin gen en zal daarbij zoveel mogelijk scholen aandoen Tenslotte kun nen jongeren hun mening geven over het gemeentclyk beleid in een taaiwedstrijd en op klaagmu ren in de buurtcentra Ook vindt een voetbaltoernooi plaats tussen teams van de drie jongerencen tra, de VOJ en een migranten team De Jeugd+week wordt zon dagmiddag 13 februan afgesloten met een grote manifestatie op sportpark de Vyfsluizen te Vlaar dingen. Hier worden de resulta ten van alle activiteiten gepresen teerd. omlijst met muziek- en theatcroptredens en een informa tiemarkt gericht op jongeren Projectleider Hans van Brui nessen en medewerker jeugd- en jongerenbeleid Wil Hazewmdus zeggen met de illusie te hebben dat alle jongeren warm zullen lo pen voor het programma „Er is altijd een groep die je nooit zult bereiken Maar we venvachten toch zeker een groot deel van de jongeren aan ie kunnen spreken, mede omdat zoveel verschillende instellingen aan het project deel nemen." De Dienst Welzijn heeft gekozen voor kleinschalige, laagdrempeli ge activiteiten met een inhoude lijk doel Ha/ewindus* „Het moet wel iets losmaken bij de jonge ren De Jeugd +weck is een een malig initiatief De medewerkers sluiten echter met uit dat instel lingen bepaalde ideeen overne men om op voort te borduren Ook krijgen enkele produkties een vervolg met de deelname aan de oorronde van de Kunstbende in Nighttown, Rotterdam Tijdens de Jeugd-1-week vindt te vens een studiedag plaats voor in stellingen en gemeente-ambtena ren die zich bezighouden met jon geren Tijdens de studiedag wor den projecten gepresenteerd die momenteel in ontwikkeling zijn. zoals een verbrede aanpak, voor vroegtijdige schoolverlaters, het ontwikkelen van een beleid voor 0- tot 6-jarigen, hel opzetten van een nieuw leerlingvervolgsys- teem en de tijdelijke aanstelling van een migranten-jongerenwer ker Meer informatie over het pro gramma staat vermeld in de Jeugdweek-krant die door de stad verspreid zal worden Hoek van Holland - De plannen om het Herman Visserhuis en het Bertus Bliekhuis in Hoek van Holland tot een totaalcomplex om te smeden door tussen de beide tehuizen zogenoemde 'levens- loopbestendige woningen' te bouwen, kunnen een belangrijke aanvulling zijn op de ouderen zorg. Het Herman Visserhuis be staat uit ongeveer zestig „rvice- flats die door ouderen zelfstandig worden bewoond. Het gebouw heeft een recreatiezaal en een aantal voorzieningen waar de be woners gebruik van kunnen ma ken. Het Bertus Bliekhuis is een verzorgingshuis, waar eveneens zo'n zestig mensen wonen. De exploitatie is in handen van de Stichting Humanitas, maar het gebouw van het Bertus Bliekhuis is eigendom van de woningbouw vereniging 'Rotterdam aan Zee'. Beide huizen zijn toe aan een ver bouwing om ze aan te passen aan de ideeën die momenteel op het gebied van ouderenzorg leven. Dat kan betekenen dat met name het Bertus Bliekhuis wat minder wooneenheden zal gaan opleve ren, maar die kunnen dan worden opgevangen door de 'levensloop- bestendige' woningen. De primai re doelstelling blijft om onderdak te bieden aan ouderen uit Hoek van Holland, eventueel aange vuld met ouderen die elders wo nen maar van wie de kinderen m de Hoek wonen. Levensloopbestendige woningen zijn m feite gewone woningen waarin ouderen zelfstandig kun nen wonen. Maar ze zijn zonder veel moeite aan zich wijzigende omstandigheden aan te passen. Zelfs mensen met een toenemen de behoefte aan zorg kunnen in deze huizen met hun partner zelf standig blijven wonen. In de woningen wordt er bij de zorgverlening vanuit gegaan dat men zelf doet wat mogelijk is met behulp van de partner, familie of buren. Wanneer die mogelijkhe den er met, of niet meer zijn, dan wordt professionele hulp gebo den. Hoeveel van deze woningen in Hoek van Holland verwezenlijkt kunnen worden, zal afhangen van de medewerking van de provin cie. De huren van de womngen zijn nog niet bekend, maar de ver wachting is dat ze ruim onder het maximum van 750 per maand zullen blijven. Wanneer zich geen ernstige be lemmeringen voordoen, dan zal wellicht nog voor het einde van dit jaar met de bouw gestart kun nen worden. Zo komt het complex er aan de bui tenkant uit te zien. Inzet: de 'woning voor het leven', met als be langrijkste kenmerk de centraal gele gen badka mer. Tekeningen EGNl Architecten Door Annemiek Veelenturf Vlaardingen/Rotterdam - In Vlaar dingen wordt er al een paar jaar over gediscussieerd, in Hoek van Holland doen ze dat nu ook, maar in Rotterdam worden ze alvast ge bouwd, woningen die simpel aan gepast kunnen worden naarmate de bewoner ouder wordt. De eerste 195 'woningen voor het leven' die Nederland njk zal zijn, komen op het terrein waar vroeger het Bergwegziekenhuis stond. Op 11 maart start de bouw van dit unieke project van de Stichting Humanitas. In deze tijd, waarin sluiting van bejaardenoor den de gemoederen sterk bezig houdt, geldt dit gebouw als voor beeld van hoe ouderenhuisves ting óók kan. Verzorging, verple ging, rolstoelen, het kan allemaal in deze huizen. En huip is in het zelfde complex volop voorhan den. Het 'geheim' van de levensloop- bestendige woning zit 'm in de centrale ligging van de badka mer, zegt Freek Pnns van EGM Architecten, de geestelijke vader van het ontwerp van het Berg wegproject „De ruimte daar om heen kan je naar eigen behoefte, met behulp van schuifwanden, indelen." Dat gegeven biedt vele voordelen „Stel dat een bewoner bedlegerig is en verpleging nodig heeft. Dat kan, terwijl de andere bewoner gewoon z'n eigen gang gaat," legt Prins uit. „De woning is zelfs ge schikt te maken voor de verzor ging van twee patiënten die nor maal gesproken naar een ver- pleeghuts zouden moeten. De ruimte voldoet aan de eisen die het College voor Ziekenhuisvoor zieningen stelt. Alleen, deze op lossing is veel goedkoper Uiteraard is de woning voorbe reid op rolstoelbewoners. De hui zen hebben geen balkon, maar een serre „Die biedt meer gebor genheid." zegt Prins" collega Jan van Baaien. „En is langer bruik baar m dit klimaat." Er is een meldpunt naar de centrale recep tie en brandmelders. De berging in het huis is bijvoorbeeld ge schikt te maken voor de verwer king van incontinentie materi alen. Wat Freek Pnns in de eerste plaats voor ogen stond toen hij aan het ontwerpen sloeg, was een universeel woongebouw te ma ken Mocht de vergrijzing over haar hoogtepunt heen raken, dan kunnen er ook anderen intrek ken. Maar anno 1994 is het een ouderenproject. met als bijzon derheid dat de bewoners er zon der dat een verhuizing nodig is al le soorten hulp kunnen krijgen Gedwongen verhuizen naar een bejaardenoord of verpleeghuis is er dus met meer bij. Die hulp is gehuisvest op de bega ne grond van het Bergwegproject Van hieruit opereren de verzor gers en verpleegkundigen die zorg aan huis geven Op de bega ne grond komt ook een maalt yd- semce, een tandarts, winkels, voorzieningen waarvan andere wijkbewoners ook gebruik kun nen maken Atrium „Twee roltrappen voeren naar een grote hal op de eerste verdie ping," vertelt Prins „Een open atrium, voorzien van een glaskap Hier komt een restaurant, een marktplein en een lounge, waar mensen koffie kunnen drinken met uitzicht op de Bergweg Hier komen ook waterpartijen met vis sen en grote potten met bomen." Een deel van de woningen heeft uitzicht op dit atrium, dc bewo ners van de andere huizen kijken uit op de stad In het complex is verder voorzien m woonruimte voor een Hmdocstaanse woon groep voor ouderen De totale kosten voor het complex bedra gen vijftig miljoen gulden Daar bij zit zowel een bedrag uit het WBO-budget, van waannt rle ver zorgingshuizen gefinancierd wor den. als uit de AWBZ, waaronder verpleeghuiszorg valt Het is voor het eerst dat geld uit beide finan cieringsstromen wordt gebruikt voor'gewone woningbouw Inmiddels is m het onderkomen \an de bewoner sm ganisatu: van het Oude Noorden begonnen met de bouw van een proef won mg Toekomatige bewoners kunnen hierin enige tijd verblijven om de woning m de praktijk te testen De informatie die dat oplevert, verwerkt Prins zo nodig nog in de bouwtekeningen Maassluis - Mees Duimelaar, 14e op de kandidatenlijst voor de PvdA m Maassluis, heeft eigen lijk geen ambities meer voor een raadslidmaatschap. Als de nood aan de man komt wil hij eventu eel nog wel, maar liever laat hij jongeren voorgaan. „Het is een hoop werk, en ik zou dus een of meer van mijn bijbaan tjes moeten opgeven. Dat zou ik toch wel zonde vinden. Dan blijf ik kever achter de schermen wat adviezen geven," aldus de 73-jan- ge Maassluizer, die 23 jaar onaf gebroken (tussen 1963 en 1986) in de raad zaten aan het slot nog een paar jaar optrad als vervanger van wethouder Hummelen. Aan zijn lidmaatschap van de raad bewaart Duimelaar goede herinneringen: „Hot aardige is dat je jouw mening tegenover die van anderen stelt, en dan kykt of je iets kunt bereiken. Samen plannetjes smeden, de plaatselij ke samenleving aantrekkelijk maken. Daarom is het helemaal met leuk om de absolute meer derheid te hebben. Om de status hoef je met in de raad te gaan zitten, vindt Mees Duimelaar. en voor het geld hoef je het ook niet te doen .Voor mij speelde dat sowieso met, want ik had een baan by een bedrijf, en dat leverde me genoeg status op. Schiedam - Er moeten meer vrouwen in de gemeenteraden, vinden velen Onder hen bevindt zich het Schiedam se PvdA-raads- lid Noor Samkalden En om haar verlangen kracht bij te zetten, overhandigde ze gisteravond tij dens de laatste vergadering van de Schiedamse gemeenteraad m zyn huidige samenstelling een folder aan burgemeester Scheeres. Die folder geeft informatie over de achterstand van vrouwen in politieke functies en cr staat een oproep m om op een vrouw te stemmen Verder bevat de folder vijf persoonlijke verhalen \an vrouwen zich verkiesbaar hebben ge-'' I vnoi de gemeen teraad Om meei vrouwen voor politiek te interesseren is er donderdag 10 februan 's middags een bijeen komst in Het Gebouw aan het B roe rs v el d De bedoel mg is voor al migrantenvrouwen te trekken Er zij n tolken aanwezig Op de vrijdagen 18 en 25 februan is er van tien tot een uur de ge bruikelijke koffie-mloop var. de btichting bVu i Schiedamse Vrou wen-emancipatie Organisaties) Ditmaal zyn politieke partijen aanwezig om informatie te geven Ook dit weer m Het Gebouw Dinsdag 8 februari SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Donald. 21 00u. ROTTERDAM Luxor Theater. Herman Frnkers, 20 15u Rotterdamse Schouw burg De Vuurproef, 20 15u. De Oli- fantsdracht. 20 30u. Dizzy. Maar ten Ornstein Kwartet, 22 OOu De Doelen Rott Philh Orkest, 20.15u Nighttown. Burning Spear. 21 00u Alliance Fran^aise. Lezing. De schrijver-filosoof en de emancipatie, 15.00u Zaal De Unie. Dossier Orp- heus,20 30u. Woensdag 9 februari SCHIEDAM Dienstencentrum de 4 Molens. Dansavond. 19.30u VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. The Ktd (film met live-orkest). 14.00u. De Meerpaal. Thema middag. Indonesië, 14.i5u. Dienstencentrum West. Dans avond, 19 30u MAASSLUIS Koningshof. Politiek Forum voor vrouwen 20 OOu Clownsvoorstel ling met clown Slimpie, 14.0Qu. ROTTERDAM De Evenaar. Taiwanees poppen spel, 2Q.15u Luxor Theater. Her man Finkers 20 15u Rotterdam se Schouwburg De Vuurproef, 20.15u. De Olifantsdracht, 20.3Qu. Theater Zuidplein Niet uit het raam. 20.30u Flairck, 20.15u. De Doe len Hal Lunchconcert 12 45u Rott- Philh Orkest. 20 15u Doelenca fé. Sophisticated Ladies, 22.00u. Popular. Tussen vleugel hand. 20.15u. Castagnet. Gijs Radijs, 14.30u. Wijkgeb.De Focus. De verdwenen stem, 15.00u Jeugd theater Hofplein. Overmorgen, 14.00U. Bioscopen ROTTERDAM Aihambra Riksbioscoop: Last Ac tion Hero' (16) dag. 11.45-2.45- 5.45-8.45. Aihambra 2: 'A perfect world' (12) ma.t/m wo. 4-6.45- 9.30. Calypso 1: 'Germinal De Mijn' (12) dag. 1.15-5-8.30. CaIypso-2: 'Aladdm' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'The age of Innocence' (al)dag.9.Calyp- so-3: 'Farewell to my concubine' (a!) dag. 1.15-5-8.30 Cinerama 1: 'Demolition man" (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Under cover Blues' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'The Addams Fa- mily 2' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Little Buddha' (at) dag. 8, Corso: 'The Three Musketeers' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) di.wo. 2-7.30 'Mountain Gonlla' (al) di.wo. 3-7.30 Lantaren/Venster 1: 'Naked' t/m wo. 7.30-10. L/V 2: 'The Piano' wo 8 'The Fearless vampire killers' di.lO. LA/ 3: 'Trois couleurs: Blue' di.8. 'C'est arrive pre de chez vous' di 10 'Trahir' wo.8-10. UV 4: The crying game di.8. 'The cement gar den' v/o.8-10 Lumiêre 1: 'Jurassic Park'(al) di wo 115-4-6.45-9.30 Lumière 2: 'The Firm' 116) di.wo. 1.15-4 30-8.15. Lumière3: 'Robin Hood men in tights' (a!) di.wo. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 4: The hou se of the spmts' (16) di.wo, 1.15- 4 30 8.15. Rex: 'Co-ed teasers' (18) dag vanaf 12 doorl.voorstel- ling Thalia: 'Heaven Earth' (12) di wo 1.15-4 30-8 15 Vlaardingen - In wijkcentrum de Pijpelaar te Vlaardingen wordt morgen een politiek cafe gehou den Het is de tv eede irt een serie \an drie Vertegenwoordigers van alle politieke partyen zyn aanwe zig De avond wordt gepresenteerd door Jan van der Kolk en Mare Garretsen Voor de muziek zorgen leerlingen van de Pop- school. een ondeideel van de Streekmuziekschool Het wijk- cer. rum aari de Willem Pijper- straat gaat om 19 30 open. De avond zelf begint om 20 00 uur Schiedam - Om onder de ou deren in Schiedam stemmen te winnen, is Groenlinks gaan klaverjassen met vertegen woordigers van de ouderen bonden. Dat gebeurde afgelo pen zaterdag in De Wilgen- burg (achter de Singelkerk). Op het Groenlinks-program ma staan verder nog een mu- zieksessie in café Het Spul op donderdag 17 februari en een bowlingwedstrijd met vrijwilli gersorganisaties een dag later. Mogelijk volgt er ook nog een zwemwedstrijd in bad Groen- oord.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1