13 'Dit hadden ze twintig jaar geleden al moeten doen' mm dm i-i Migranten integreren met PIN in Nederlandse samenleving Epilepsie? Zet jezelf niet buitenspel a genda Bewoners iii de politiek (2) Wonen in groepsverband Piccolotheater afgelast Bedrijven met oog voor milieu dingen naar prijs Mes in bomenbestand 030} 66.00.64 CDA wil klein rechts op eigen lijst erbij Bij politiek op de koffie D66 rolt van ene probleem in andere is ook plezier 1 Rotterdams Dagblad Donderdag 10 februari 1994 kl ".-Ti In het bestuur van de Bewonersvereniging Schiedam-Centrum heeft Daan Zonneveld.deze wee!: zeer nadrukkelijk afstand genomen van de opvattingen van de Centrumdemocraten. Voor deze onwelrieken de beweging.,staat hij op de kandidatenlijst voor de gemeenteraad. Een ongelukje, had Zonneveld laten weten. De foutkon niet hersteld worden omdat de lijst al vastlag bij het stembureau, maar behalve dat, zijn excuus was niet genoeg. Zijn liaison met de CD was een smet op de bewonersvereniging, een organisatie tenslotte tot nut van 't algemeen, dus autochtoon en allochtoon. Het bestuur riep Daan daarom op het matje. En hij moest bezweren dat hij verre staat van racistische denkbeelden. Dit eens maar nooit weer, gaf men hem te verstaan. Het bestuur koos voor een humane benadering. kwestie is nu of hiermee de kous af moet zijn. Vorige week schreef ik dat Daan Zonneveld zich nadrukkelijk en publiekelijk dient te distantiëren van de CD, wil hij in een geloofwaardig bestuur kunnen aanblijven. Met nadruk heeft hij het wel gedaan, maar ook publiekelijk? In hoeverre heeft een bestuursvergadering van een be wonersvereniging een openbaar karakter? Volstaat het als iemand in een select gezelschap afstand neemt van iets waarvan de hele stad weet dat hij er toch een binding mee heeft? Het zou handig zijn als Daan Zonneveld alsnog met een persoonlijke verklaring naar buiten treedt, waarin hij belooft niet te sympathise ren met de CD en er niet actief in te worden. Daarmee kan Zonneveld ,voorkomen dat politiek Schiedam de subsidiëring aan bewonersver- ênigingen moet heroverwegen. Maar ook moet hij vooraf duidelijk maken wat hij doet in het geval dat hij op 2 maart in de gemeente raad wordt gekozen. Hij is én de kiezers én zijn bewonersvereniging die verklaring schuldig. KOR KEGEL Redactie Waterweg: Jan Booister Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax;»' Telefoóii^--^ 2340055 Zelfstandig wonen en toch niet alleen zijn: deze schijnbare tegenstelling zoeken en vinden veel ou deren in projecten voor groepswonen. In zo'n project heeft iedereen een eigen woning en is er een aparte ruimte voor gemeenschappelijk gebruik. In Schiedam bestaat deze woonvorm nog niet. Wel is er veel vraag naar. Tijdens een bijeenkomst op don derdag 10 februari wordt geïnventariseerd of er vol doende vraag is naar deze woonvorm. Ook verschaft de Landelijke Vereniging Groepswonen voor Oude ren informatie. Aanvang 14.00 uur in het pand van de Bewonersvereniging Schiedam-Centrum, Broers- veld 144. Vlaardingen De beide voorstellingen van het Piccolotheater, wel ke plaats zouden vinden op zaterdag 12 februari om 14.00 en 20.30 uur in de Stadsgehoorzaal te Vlaardin gen, zijn afgelast door,een longontsteking van een. van de acteurs. ,j De inschrijvingstermijn voor de mitieu-aan- moedmgingsprijs voor bedrijven is op verzoek van de Ondernemersfederatie Maassluis verlengd tot 1 april 1994. Tot deze datum kunnen Maassluise be drijven die willen meedingen naar de tweejaarlijkse wisselprijs zich bij de gemeente aanmelden. De prijs wordt dit jaar voor de derde maal uitgereikt aan een bedrijf dat zich heeft ingezet voor een mi lieuvriendelijke bedrijfsvoering. Eerder al ontvin gen de supermarkt Konmar en het plaatverwer- kingsbedrijf Platex de milieu-aanmoedigingsprijs. De wisselprijs bestaat uit een trofee, ontworpen doel de Maassluise kunstenares Gerda Ploeg. Door Jelle Gunneweg en Peter de Lange Schiedam/Vlaardingen - Na een vrij geruisloze start in oktober 1993 zijn de eerste cursisten af gezwaaid van het Project Integratie Nieuwko mers (PIN) in Schiedam. In Vlaardingen draait het project ook al een halfjaar, maar verkeert het nog in de opbouwfase, Schiedam greep de mijlpaal deze week aan voor een feestelijke bij eenkomst in Molen de Nieuwe Palmboom, waar cursisten en an dere betrokkenen werden ont vangen met twee oerhollandse lekkernijen: haring en zakjes drop, en een rondleiding door de molen. Burgemeester Scheeres bena drukte tijdens de presentatie het belang van het project. „Helaas hebben migranten in Schiedam nog teveel redenen om zich niet welkom te voelen in hun nieuwe stad. Ook de taal- en cultuurach terstand bij de nieuwkomers rechtvaardigt de extra aandacht voor deze groep migranten." Wethouder De Leede ziet even eens het belang in van het PIN, maar benadrukt dat de integratie van nieuwe inwoners de hele sa menleving aangaat. „Dit vraagt om een inspanning van beide kanten. Niet alleen de migranten moeten deze inspanning leveren via het PIN, ook de Schiedamse samenleving moet openstaan voor allochtonen." Het PIN levert een eerste bijdra ge aan het integratieproces, door de deelnemers wegwijs te maken in de Nederlandse én Schiedamse samenleving en hen te helpen bjj het uitstippelen van scholings- en werkgelegenheidsprojecten. Het project richt zich in de jenever- stad in eerste instantie op Turkse nieuwkomers, die officieel korter dan 1 jaar in Nederland zijn. Dit omdat de Turken de grootste groep migranten is m Schiedam. Met een brief van de burgemees ter worden de nieuwkomers in hun eigen taal op het PIN geat tendeerd. Zij ontvangen deze brief op het moment dat ze zich voor het eerst melden bij de poli tie of burgerzaken. De potentiële deelnemers worden vervolgens vuiwusacneu- xyu m oen 'SIS <4belast,met de organisatie en uit- staettov^SdMl m ttó'otSf' h0!)fd Bur0 V00T Werk en Sch°- strekt over net doei en ae opzet sociale Dienst en de S van het Educa- Afgezwaaide deelnemers aan het Schiedamse integratie project kre gen deze week een rondleiding door molen De Palm boom. Voor de gelegen heid waren er typisch Hol landse con sumpties: drop en ha ring. Foto Roel Dijkstra programma duurt zes weken en is gericht op een oriëntatie op de Nederlandse en Schiedamse sa menleving. Aspecten over inko men, huisvesting, scholing en werk, normen en waarden komen hierin aan de orde. De cursus Nederlands behelst een intensief programma van twintig uur per week gedurende twaalf tot twintig weken. Na het doorlopen van net programma Nederlands wordt bekeken of het trajectplan moet worden bijge steld en wanneer mt t de volgende fase in het traject kan worden ge start. Drie maanden nadat de deelnemer het volledige traject heeft afgerond wordt opnieuw contact opgenomen om te infor meren naar de persoonlijke situ atie. Eventueel volgt doorverwij zing naar een andere organisatie. De Gemeentelijke Sociale Dienst en het Educatief Centrum voor Volwassenen-zijn in Schiedam ^geschiedenis- verenigingslevenen ontspan* nings- en recreatiemogelijkhe den. Normen en waarden Op basis van dit intake-gesprek wordt een integratietraject uitge stippeld. Het merendeel van de nieuwkomers besluit tot aanmel ding bij het oriëntatieprogramma en een cursus Nederlands. Het Maasland Gemeentewerken van Maasland krijgt het de komende tijd druk met het omzagen van bomen. Op diverse plaatsen in het dorp wor den in totaal 63 hoofdstammen gerooid. De bomen worden of vervangen door een duurza mer soort, of het is een dunning om de overige bomen meer leefruimte te geven. Bomen die het veld moeten ruimen staan on dermeer aan de Huis te Veldelaan (drie popu lieren), Hyndersteyn (11 wilgen), wandelpad achter Meresteijn (12 populieren), Korte Buurt (18 populieren) en het pad achter de Botting (drie essen). Woensdag 9 februari SCHIEDAM Word Perfect 5.1. Klubhuis Zuid, 18.30-20.00 uur. (tien lessen, 175,-). Word Perfect 5.1. Kluphuis Oost, 20.30-22.00 uur. (tien lessen, ƒ175,-). Kralenboompjes maken. Kluphuis Oost, 9.30-11.00 uur. (zes lessen, 25,-). VLAARDINGEN Computerkunde voor beginners. Stichting Coerke, P.K. Drossaartstraat 65,9.30-11.30 uur (negen lessen, 75,=). Donderdag 10 februari SCHIEDAM Astrologie. De Erker, van 20,45-22.15 uur. (tien bijeenkomsten, 125,00). VLAARDINGEN Politieke vorming. Stichting Coerke, P.K. Drossaarstraat 65, ook; 24 februari, 10 en 24 maart, 7 en 21 april, steeds van 13.30-15.30 ƒ30,-). Maandag 14 februari VLAARDINGEN Weet-wat-je-eet-club. Buurthuis de Pijpelaar, 19.30-20.30 uur. 10,- per maand). Dinsdag 15 februari vlaardingen Pergamano. Buurthuis de Haven, 9.15-11.15 uur. (tien lessen, 60,-) Woensdag 16 februari SCHIEDAM Handig in huis, Klubhuis Zuid, 19.39-22.30 uur. Nederland telt minstens 100.000 mensen met epilepsie. Er over praten met elkaar helpt. Word lid. 1 Voor alle Informatie bel: EPILEPSIE VERENIGING HEOERLAWO r\ r\ <4=? f\ AV/r> - Postbus 9840, EPILEPSIE EN MAATSCHAPPIJ 3506 GV Utrecht ke 'op part-time basis. Deze ver zorgen de werving, informatie verstrekking en de trajectbegelei ding. Bij het Educatief Centrum voor Volwassenen zijn eveneens twee PIN-werknemers aange steld, waarvan één van Turkse af komst. Deze werknemers verzor gen het oriëntatieprogramma en de cursus Nederlands. Hun werk zaamheden verrichten zij vanuit het pand Nieuwe Haven 147. Sancties Tot 1 februari 1994 zijn door de af deling Vreemdehngen/Burgerza- ken in totaal 139 nieuwkomers bij de trajectbegeleiders aangemeld. Er wordt van uitgegaan dat een kwart van de nieuwkomers niet wordt bereikt. Deze worden per soonlijk bezocht, eventueel door sleutelfiguren uit de Turkse ge meenschap zoals de Imam (gees telijk leider) om zo alsnog een deel van deze groep te bereiken. Coördinator Hans Veründc. „Maar er blijft altijd een groep die je nooit zult bereiken als er geen sanctie is voor niet-deelname. Het zou ook niet goed zijn om minder gemotiveerde deelne mers m één groep te zetten met zeer gemotiveerden." Momenteel wordt bezien of en zo ja in hoeverre het PIN zich ook op andere doelgroepen dan Turkse nieuwkomers gaat richten. Ge dacht wordt aan vluchtelingen en Marokkanen: twee vrij omvang rijke groepen in Schiedam. Nieuw in het pakket is het aanbod van het Gilde Schiedam om voor nieuwkomers stadswandelingen te organiseren door de oude bin nenstad van Schiedam. Het stre ven is om daar in maart mee te be ginnen. a VV- De deelnemers jzyn/zeer tevreden^ over het project) zó bleek tijdens' de presentatie in de Nieuwe Palmboom. Een van de vrouwelij ke cursisten gaf aan dat ze meer zelfvertrouwen heeft gekregen door de oriëntatiecursus. „Ik heb een klem beetje de Nederlandse taal geleerd en weet mijn weg te vinden naar belangrijke instellin gen." Gezinshereniging Een mannelijke cursist is vorig jaar naar Nederland gekomen in het kader van gezinshereniging. „Ik wist niets over Schiedam, wel een klein beetje over Nederland maar dat was lang niet genoeg. Mijn familie had mij nooit zoveel m zo'n korte tijd kunnen vertel len over Schiedam, als dat ik in deze cursus heb geleerd. Of ze hebben er geen zin in, óf ze weten er zelf ook te weinig van. In Tur kije heb ik de MEAO gevolgd, na mijn cursus Nederlands wil ik ooic hier verder studeren." De opvang van nieuwkomers is in Vlaardingen geregeld sinds de zo mer van 1993 Het PIN is onderge bracht bij het Plaatselijk Educa tief Centrum (PEC) en wordt ge leid door Mahir Engin en Itknur Kihc. Beiden zijn van Turkse af komst en dat is geen toeval, want de PIN-klandizie bestaat ook hier uitsluitend uit Turken. Voor de opvang van andere nationalitei ten is voorlopig geen geld. Het Vlaardingse project moet zich. trouwens; ook-.nu1 behelpen, met beperktemiddelen.-Mahif Engiif' doet zijn werk vrijwillig eh krijgt' ais trajectbegeleider geen enkele vergoeding; zijn salaris wordt be taald door de Stichting Buiten landse -Werknemers in Rotter-' v dam'. Zijn .collega Kilic, die de, ^gJNrCurafefen^Nederlandsleert; Jen begeleidt^hy hun kennisma king met de Vlaardingse samen leving, ontvangt slechts voor een beperkt aantal uren een vergoe ding. Radiootje Ondanks die beperkingen vindt Mahir Engin het PIN een goed initiatief „Hier hadden we twin tig jaar geleden al mee moeten be ginnen," verklaart hij. .,In die tijd was er geen enkele vorm van op vang Je werd van het vliegveld gehaald, naar je pension gebracht en daarna ging je meteen door naar de fabriek. Dat ik Neder lands spreek dank ik aan de pen sionhoudster en haar man, die als een vader en een moeder voor me hebben gezorgd. Daarna ben ik getrouwd met een Nederlandse vrouw, dat scheelt natuurlijk ook enorm in je taalbeheersing. Maar ik wilde ook heel graag die taal le ren, heel in het begin heb ik een radiootje gekocht om me met het Nederlands vertrouwd te ma ken.'' Taallles is een belangrijk onder deel van het PIN. Terecht, meent Engin: „We krijgen heel veel jon geren, van wie sommigen een be hoorlijk diploma hebben. Zij wal len doorleren, denken dat ze met een naar de Erasmus Umversiteit kunnen of naar de TU in Delft. Ze hebben geen zin om net als hun ouders te gaan schoonmaken m een fabriek. Wat wij in zulke ge vallen adviseren is: leer eerst de taal goed, anders heeft het geen zin." Maar ook wie aan de slag wil bij een werkgever, zal toch eerst Ne derlands moeten spreken, vindt Engin. „Een baan vinden is al heel moeilijk. Wat heb je nou voor kansen als je je baas en collega's niet eens kunt verstaan? Het suc ces van het project is afhankelijk van de cursist zelf, van zijn eigen wil. Het is toch een beetje je eigen schuld als je deze geboden kans niet pakt. Je moetje toch in zeke re mate aanpassen aan de maat schappij waarin je leeft. Doe je dat met, dan us dat in je eigen na deel.'*' Jl 1v Jbn ha. r» n Hoopgevend Engin: „Van iemand die ge trouwd is en een partner heeft die al werkt kan ik me voorstellen dat deelname minder urgent is. Maar ïèftiand dié meteen, een uitkering i aanvraagt,";en'niét naar ons toe komt, Hafvèflmdert de zaak. Ik zie voor zo iemand geen reden om te weigeren In Vlaardingen melden zich jaar lijks zo'n 125 nieuwe migranten by de politie. Sinds het project draait, hebben zich 26 deelne mers gemeld. Dat zijn, net als in Schiedam, voornamelijk jonge 'gezinsvormers' die getrouwd zijn met een al in Nederland wonende partner. Engin. „Vrouwen van wie de man werkt hebben meestal al snel een kind. Die hebben geen behoefte meer om zelf te gaan werken, dus die groep zie je hier over het algemeen niet." Volgens Engin is het nog te vroeg om iets definitiefs te zeggen over het succes van het Vlaardingse project. „Maar in Rotterdam, waar ze al twee, drie jaar bezig zijn, zijn de resultaten hoopge vend Wie het PIN heeft gevolgd, heeft betere kansen op de ar beidsmarkt dan een jongen die de hele dag in het café zit. En het maakt natuurlijk ook een goede indruk op een werkgever als je zegt dat je vrijwillig aan het pro ject hebt meegewerkt." Maasland - Twaalf jaar na de eer ste poging doet een combinatie van RPF, SGP en GPV weer mee aan de verkiezingen voor de ge meenteraad van Maasland. In 1982 was er geen schijn van kans op een zetel. Ditmaal lijken de kansen wat beter te zijn. Lijstaanvoerder Van der Kooij (27) ziet de verkiezingen optimis tisch tegemoet. „De kans op een zetel m Maasland is heel rede lijk," zegt hij. „We zitten op zo'n zeventig procent van de kiesde ler, 'dus zijn we in de markt voor een restzetel. Dat is afhankelijk van de opkomst." De deelname van klein rechts be tekent dat het CDA stemmen gaat verliezen. Van der Kooij bevestigt dat er op initiatief van het CDA gesprekken zijn geweest. „Daar konden we met geheel achter staan, voornamelijk op principië le gronden. Ze hebben ons wel verkiesbare plaatsen aangebo den, maar we vonden het toch een vreemde combinatie om onder de vlag van het CDA mee te doen. Je krijgt dan toch de naam van het CDA opgeplakt en dat willen we niet." Maasland - Voor de der Je en laat ste keer kunnen de in .voners van Maasland bij de politiek op de koffie. Zaterdag 12 februari is er tussen 11 en 12 uurweer een poli tiek debat in het dienstencen trum 't Maeslant met de plaatse lijke politici. Het door de VVÜ ingezette initia tief is aangeslagen, want tijdens de eerste twee zittingen was er over belangstelling met te kla gen. Het debat van zaterdag is het laatste voor de verkiezingen voor de gemeenteraad op woensdag 2 maart. Diverse zittende en kandi daat-raadsleden hebben hun me dewerking toegezegd. Door Jan Booister Vlaardingen - Het rommelt bin nen de gelederen van D66 m Vlaardingen. Met het nakende succes worden ook de daarbij blijkbaar horende problemen aangetrokken, want zo gaan die zaken. Lijsttrekker Ron Molenaar, kort geleden werkloos geworden, snakt naar een wethouderszetel, het doet er niet toe welke, zo lijkt het wel Hij gaat daarbij zo ver dat hij zijn partijgenoot wethouder Ton van der Steen m de Nieuwe Vlaardingse Courant alvast „geen sterk figuur" noemt. Nou heeft Molenaar op meer partijgenoten in de raad kritiek want ook frac tievoorzitter Wil van Rijn is „geen sterk figuur", maar toch. Natuurlijk ontkent Molenaar dat allemaal gezegd te hebben, maar in de politiek zijn er weinigen die de ontkenning serieus nemen. De poppen waren in ieder geval even aan het dansen binnen D66. Leek het daarna stil te worden, stapt opeens campagneleider Jasper de Wit op. Hy wil geen campagneleider meer zyn én heeft zijn lidmaatschap van het bestuur opgezegd. De Wit is boos dat hij geen voorzitter is gewor den van de plaatselijke afdeling. Hij roept: „Ik was de coming man." Molenaar; heel graagwethou- der F jioCeesKu ij per/Rotterdams Dagblad De afdeling koos ene Hilde Strutz tot vooratter. Ze was net twee jaar lid. Jasper de Wit met. Die liep zich al vele jaren de benen uit het lijf voor D66, ook als pr-man Hilde Strutz hoopt, zo verklaarde ze in Groot Vlaardingen. meer vrouwen actief te maken in haar party en daarmee in de gemeen teraad te krijgen. Leuk voor Ciska Verhart, de enige huidige D66- vrouw in de raad. Zij is nou net onverkiesbaar gezet. Zodat D66 zonder vrouwen op verkiesbare plaatsen de verkiezingen ingaat. Waarmee de vrouwelijke kiezers zich kunnen afvragen wat zo'n D66-bclofte waard is van de kers verse voorzitter als er nu al geen gevolg aan wordt gegeven. Donderdag 10 februari SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Richard, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. BZN, 20.15u.- Richting Engeland (film). 14.00 en 20.30u. Grote Kerk. Lunchconcert, door: Aad Zoutendijk, 12.45u. MAASSLUIS Koningshof. Bridge, 19.45u. ROTTERDAM Luxor Theater. Herman Finkers, 20.15u. Popular. Bottom's Best, 20.30u. Rotterdamse Schouw burg De Oiifantsdracht 20.30u. Theater Zuidplein Joop Visser zingt Joop Visser, 20.15u. Niet uit het raam, 20.30u. De Doelen Rott.Phil- h.Orkest, 20.15u. Plan C. Hips Unli mited, 22.00u. Zaal De Unie. Aquarius Ensemble,20.30u. Biblio theektheater. Achterde kinderboe-; ken. lezingencyclus, 2Q.00u. De Evenaar. Wijzen, heksen en heiln, gen. film-lezing, 20.l5u. )(I >'i Vrijdag 11 februari SCHIEDAM Teerstoof. Toon Maas (cabaret), 20.30u. Filmhuis. Falling Down- (film), 20.30u. Dienstencentrum de 4 Molens. Bndge, 13.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Kamers, door: Flairck/de Symphomanen, 20.15u." Richting Engeland (film), 2C "Tu. Harmonie. Mallets spekts„el, door: Mallet Unit, 23.00 u. Trefcentrum de Bijenkorf. Bingo, 14.00u. MAASSLUIS Koningshof. Cabaret/feestavond de Luit. 20.30 uur. Bingo, 20.00u. f ROTTERDAM Luxor Theater. Herman Finkers. 20.15u. Theater Zuidplein. Seth Gaaikema, 20.15u. Theater Zuid plein. Basterd, 20.30u. Lantaren/ Venster. Generation, 20.30u., PIMP, 21.00u. Popular. Pas op, breekbaar, 21.00u. Plan C. Alka- traz, 22.30u. SKVR-muziekschool Centrum-West. Jamsessie,, 19.30u. De Scheg. Poppentheater,' lS.OOu. ROTTERDAM f .Di' Alhambra Riksbióscoóp: 'Inde-, cent Proposal' (12) dag. 11,45-, 2.15-4.45-7.15-9.45. Alhambra' 2: 'A Perfect World' (12) dag. 4- 6.45-9.30, do.vr.rpa.di.ook 1.15. i Calypso 1: 'Manhattan Murder Mys- teiy' (16) dag. 1.15-{4-6.45-9.30,. Calypso-2: 'Aladdtp' (al) dag,Xl5* 4-6.45. The agè of lnnocence'J(ai)| dag. 8.45. Calypso-3: 'Farewell to, my concubine' (al) dag, 1.15-5. 'Germinal De Mijn (12) dag. 8.30. Cinerama 1: "Demolition man' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Mr. Wonderful" (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'The Ad- dams Family 2' (al) dag. 1.15-4-i 6.45-9-30. Cinerama 4: 'Sleepless' in Seattle" (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'Undercover Blues' (12) dag. 4-6.45-9.30, do- .vr.ma.di. ook 1.15. Corso: The! Three Musketeers' (12) dag. 1,15- 4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) do.vr.di.wo. 2-8.30, za- .zo. 2.4.8.30. 'Mountain Gorilla' (al) do.vr.di.wo. 3-7.30, za.zo. 1.3.7.30. 'Het grote Barnere Rif' (al) za.zo. 11. 'Speed Picture Holland', (al) za.zo. 12. 'Bodyguard' (al)' za.9.30. Lantaren/Venster 1: 'Na ked' dag 8-10 15, zo. 2. Lantaren/ Venster 2: The Lost Paradise' do-_ .vr.za. 7.30. 'Avetik' zo.ma.wof(' 7.30. 'El Sol del Membnllo' dag.(ber.' h.di.) 9.30. The class of 1984'n dl. 10. Lantaren/Venster3: 'Ufeatty cording to Agfa' dag. 7.30-10. zo,2. Lantaren/Venster 4: The ba by, of! Macon' dag. 7.30-10, ma.alleem 7 30. Sneak Preview ma.10. tij-' mière 1: 'Extreme Justice' (16) dag.r 115-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Ju rassic Park' (al) dag. 1.15-4. 'The Firm' (16) dag. 8. Lumière 3: 'Hea ven Earth* (12) dag. 8.15, do-, .vr.ma.di.ook 1.15-4.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4 30-8.15. Rex: 'That Lucky Stiff (18) dag.vanaf 12 doorl.voor- stellmg. Thalia: 'CarliL/sWay' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Extreme Justice' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'The Three Musketeers' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 3: 'Robin Hood men in tights' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Naked'i vr.za.00.15. Venster 2: 'Akira' vr.za. 00.15. Venster 3: 'üfe accor ding to Agfa' vr.za. 00.15. Venster 4: The baby of Macon' vr.za.00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Aladdin' za.zo.wo. 1.15. Cinerama 5: 'Beethovens 2e' (al) za.zo.wo. 1.15. Imax:'Ninja Turtles 3' (al) wo. 4. Lumière 3: 'Aladdin' za.zo.wo. 1.15-4. Venster 2: 'Rode laarsjes' zo.wo. 2.30. Venster 4: 'Otto iseen neushoorn' zo.wo. 2.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1