11 Sanering Steendijkpolder in zicht Lugubere rit moest flink geld opleveren Rotterdams Dagblad Rijwielstaller Martin Spork: 'Fietsplan weggegooid geld' Schoonmaken van grond bij Albert Schweitzerdreef begonnen Leden PvdA vermijden discussie overWustrow Geen honden meer in Julianapark Golden Earring- drummer actief voor Jeugd+week Fietsengeld politie naar kinderziekenhuis Hillduin wordt natuurcamping Dief vlucht in afvalbak Naakte pop meegenomen Diefjes betrapt Diploma voor hulpagenten Prijs voor bomenjager Wijndief aangehouden Aanrijding Dondèwlag 10 Isbniari 1994 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Door Ben van Haren Maassluis - De raadsverkiezin gen hebben hun schaduw vooruit geworpen op de openbare leden vergadering van de Partij van de Arbeid, afdeling Maassluis, ge wijd aan het aftreden van wethou der Anton Wustrow. De opkomst was goed, met zo'n dertig mannen en vrouwen, gisteravond in de Koningshof. De deelname aan de discussie gering. Met een persvertegenwoordiger in de zaal wilde geen der partijle den een harde confrontatie, die de al zo geplaagde partij nog meer negatieve publiciteit zou kunnen bezorgen. Afdelingsvoorzitster Mariètte Hamer erkende: „Het was heel ingewikkeld zo vlak voor de verkiezingen. We hebben ge kozen voor procesbeheersing." Bevoordelen Allerminst kan geconstateerd worden, dat de socialisten en bloc achter hun wethouder zijn gaan staan. Maar evenmin werd een veroordeling uitgesproken van zijn eigenhandig bevoordelen van ambtenaren en tien andere Maas- sluizers bij de toewijzingen van koopwoningen in Steendijkpol- der-Noord. Slechts drie niet eerder als raads- of bestuurslid bij de politieke dis cussie over de huizen-affaire be trokken leden deden hun mond open. Ze hadden vragen. De een wilde weten: „Waarom hebben de andere partijen het zo hoog opge nomen?" De ander: „Hoe leggen we het uit aan de kiezers?" En de oudste tenslotte: „Hoe komt het toch dat er, net als vorige keer met het zwembad, zo'n hetze te gen ons wordt gevoerd vlak voor de verkiezingen?" Rechtstreekse antwoorden ble ven uit. Beperken Wel bleek dat Wustrow vindt dat de zaak dik is aangezet. Hij heeft heel lang gedacht dat de coalitie partners zich zouden beperken tot het afpakken van zijn porte feuille Volkshuisvesting. „Zo was de sfeer in de besloten vergade ring" Ook werd duidelijk dat bestuur en meerderheid van de fractie van de PvdA niet zwaar tillen aan de vertegenwoordiging van hun partij in het college. „Ik heb dit ervaren als het laten vallen van Anton," zei aftredend fractievoor zitter Robert Punt. Voorts vertelde voorzitster Ha mer dat het bestuur met het oog op de naderende verkiezingscam pagne Wustrow op zeker moment heeft gewaarschuwd niet te lang door te gaan. De nieuwe lijsttrek ker en beoogd fractievoorzitter, Pieter Kromdijk, was gisteravond niet aanwezig. Hij heeft nu va kantie genomen om straks voluit campagne te kunnen voeren. Schiedam - Het Julianapark in Schiedam wordt gereno veerd. De Dienst Gemeente werken start de werkzaamhe den medio februari. Een en an der heeft tot gevolg dat hon den niet meer in het park wor den toegelaten. Het Juliana park is in de jaren 1914-1929 aangelegd als rustig kijk- en wandelpark met bijzondere beplantingen. De renovatie moet het park weer in oor spronkelijk staat terugbren gen. Allereerst wordt de oude be planting aan de buitenranden langs de Penninglaan, Burge meester Knappertlaan en Ary Prinslaan vervangen door nieuwe heesters. Ook zal een haag rondom het park worden aangebracht en wordt een aan tal kwalitatief slechte bomen vervangen door nieuwe exem plaren. Tenslotte wordt de keermuur aan de onderkant van de heuvel hersteld en ver hoogd, waardoor een minder steil talud ontstaat met nieuwe beplanting en lage heesters. In een latere fase wordt de ove rige beplanting vervangen en wordt het meubilair evenals enkele speelvoorzieningen vernieuwd. Krasse KnarCesarZuiderwijk, drummer van de onverwoest bare popgroep Golden Ear ring, gaf gisteravond een lesje drummen op de Streekmu- ziekschool in Vlaardingen. De drummer was gecharterd om een bijdrage te geven aan de Jeugd+week die deze week op initiatief van de ge meente Vlaardingen wordt ge houden en bedoeld is het jeugdbeleid wat samenhan- gender te maken zodat jonge ren minder snel uit de bootval- len. In dat kader staan deze week verder onder meer een workshop rap en hiphop bij Westland-Zuid op het pro gramma en een demonstra- tieles Technika 10 in buurt huis De Haven. Foto Roel Dijkstra Schiedam/Rotterdam - De Schiedamse motoragent Wemer van der Velden heeft gisteroch tend een rit op zijn tweewieler in het ziekenhuis beëindigd. Zon der kleerscheuren overigens, want de eindbestemming was gepland. Met een cheque ter waarde van vijfduizend gulden meldde hij zich in het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. Om enig cachet te geven aan de overhandiging van het waarde papier reed hij zijn motor de ont vangsthal in. Tot groot plezier van de vele kinderen die door het verplegend personeel waren opgetrommeld. Eén voor één mochten ze op de motor zitten. Zo af en toe liet de politieman de sirene schallen. Het trok veel be kijks. Van der Velden kwam op het lu dieke idee eens iets anders te doen met het geld dat jaarlijks na de verkoop van gestolen fiet sen bij de Schiedamse politie in het laatje komt. Hij stelde voor de opbrengst aan een goed doei te geven. „Vroeger werden ge stolen goederen een paar jaar door de politie in bewaring ge houden," legt hij uit. „Nu mogen we de spullen na drie maanden van de hand doen. De opbrengst werd altijd gebruikt voor de aan schaf van algemene middelen. We hebben het ditmaal eens an ders gedaan. Ook de goederen die met de aanhouding van een helersbende op het bureau te recht zijn gekomen, hebben, we verkocht aan een opkoper om een fiks bedrag te kunnen over handigen. De politie heeft er zelf ook iets bijgelegd" Tiny Bakker, hoofd pedagogi sche 2org van het Sophia Kinder ziekenhuis die de cheque in ont vangst nam, was zeer verbaasd over de hoogte van het bedrag. „Ik rekende op tweeduizend gul den. Nu ik hoor dat het om vijfduizend guiden gaat, weet ik zo gauw niet wat we er allemaal mee gaan doen. Misschien ko pen we wat driewielertjes en din gen voor aan de muur." De verpleegkundige was zicht baar in haar nopjes met Ret ge schenk. De kinderen vergaten even waarom ze in het nieuwe ziekenhuis vertoeven, De motor met werkend zwaailicht trok. veel aandacht. Ieder kind wilde er even op zitten. „Hartstikke leuk," reageerde Erik van zes jaar die vanuit zijn bed op de mo tor werd getild. „Ik wil later ook bij de politie. Lekker op zo'n mo tor scheuren. Maar dan moet ik eerst beter worden." Maassluis - Na tien jaar onderhandelen en touwtrekken lijkt de sanering van de zogenoemde baggerspeeieloeatie in de Maassluise Steendijkpolder dan toch inzichtte komen. Hetmi- nisterie vanVROM heeft geld beschikbaar gesteld en dat is voor de gemeente het sein om aan een definitief reinigingsplan te gaan werken. Er wordt een bestek gemaakt voor de zeventig centimeter-va riant die door het ministerie als enige alternatief wordt gezien. De gemeente, provincie en betrok ken bewoners vinden het afgra ven van de vervuilde grand tot een diepte van zeventig centime ter geen afdoende maatregel. Daarom wordt nu onderzocht of het plan van de gemeente - gra ven tot een diepte van 1.30 meter op de genoemde variant afge stemd kan worden. Tegelijkertijd v/orden de knelpunten betreffen de de herinrichting van de wijk die bij de bewoners leven, geïn ventariseerd. Deze maand start een reeks voorlichtingsavonden waarin een en ander wordt toege licht. Het definitieve plan moet eind dit jaar op tafel liggen. Wethouder Storm hoopt dat dan ook met de voorbereidingen be gonnen kan worden. „Het gaat er na tien jaar touwtrekkerij einde lijk naar uitzien dat de uitvoering van de sanering niet lang meer op zich laat wachten," zegt hij ver heugd. „Ook de betrokken bewo ners merken dat." Volgens burgemeester Janrne Sterkenburg is ook op het gebied van de afwikkeling van schade claims een belangrijke stap gezet. Ze noemt de huidige stand van zaken geruststellend. De ontwik kelingen hebben een fase bereikt dat de advocaten van de gemeen te en de bewonersvereniging Steendijkpolder rond de tafel gaan zitten om de zaken op een rijfie te zetten. „Gezien de instemming die daar van de vele betrokkenen voor no dig is, gaan we duidelijk de goede richting op. Natuurlijk moet wel worden afgewacht wat er uit voort komt." De eerste fase van de sanering van de verontreinigde locatie aan de Albert Schweitzerdreef, even eens in de Steendijkpolder, is in middels in volle gang. Het terrein van de vroegere vuilstortplaats wordt omkaderd met damwanden die negen meter de grond in gaan. Door het indammen van het ge bied kan het regenwater niet opti maal worden afgevoerd zodat het grondwater stijgt. Om dat te voor komen wordteen pompinstallatie gebruikt om het grondwaterpeil op de juiste hoogte houden. Het water wordt naar een zuiverings installatie gepompt en schoon naar de riolenpg afgevoerd. Als het gebied volledig is ingedamd, wordt begonnen met het leggen van een één meter dikke nieuwe leeflaag. Volgens de verwachtin gen moet het karwei voor de zo mer zijn geklaard. Door Sander Sonnemans Vlaardingen - De Vlaardinger Martin Spork is weer éens'boos op f de gemeente. De 56-jarige fietsen; staller heeft zich er weliswaar bij neergelegd dat hij met zijn onder neming van het Veerplein moet verhuizen naar een plek achter V&D, maar hij kan het niet ver kroppen dat hemel en aarde be wogen moeten worden om zijn stalling overdekt te krijgen. „De gemeente houdt me overal buiten," moppert Spork, die pre cies tien jaar op het Veerplein de fietsen niet alleen bewaakt maar ook repareert. „Op 6 januari is er een bijeenkomst geweest voor de middenstanders die betrokken zijn bij de ontwikkelingen achter het Veerplein. Ik ben de enige die geen uitnodiging heeft gekregen. En dat met de wetenschap dat mijn stalling daar is gepland!" Ideaal Het is volgens de verbolgen on dernemer niet de eerste maal dat de gemeente hem passeert. Zo'n twee jaar geleden moest hij uit de krant vernemen dat zijn fietsen stalling aan het Veerplein moet verdwijnen om plaats te maken voor de weekmarkt. Nu vast is ko men te staan dat hij daar geen ruimte hoeft m te leveren, kan hij zich vinden in zijn toekomstige stek. Maar nu vecht hij weer voor een ander ideaal; een overdekte fietsenstalling. „Ik heb gebeld, geschreven en zelfs een brochure met daarin verschillende mogelijkheden naar het stadhuis gestuurd De laatste brief is 3 november van het vorig jaar gepost. Nog altijd heb ik geen antwoord gekregen. Ik weet niets. Alleen dat ik hier in maart weg moet zijn. Dat lukt trouwens nooit". e WL Spork is van mening dat een afge-'i sloten, fietsenstalling önontbeer-" lijk is als Vlaardingen het gebruik van de fiets wil promoten. „Zeker ais je de mensen die m het cen trum werken, uit hun auto wil krijgen," klinkt het vastberaden. „Ik wil gaan werken met abonne menten. Maar een meuwe of goe de flets laten ze nu eenmaal niet de hele dag in de regen staan. Ik ben bovendien bereid open te blij ven tot de winkels sluiten." Voorbeeld De fietsenstaller noemt Schiedam als goed voorbeeld. Daar zyn onlangs naast de be staande stalling in het centrum twee extra stallingen in gebruik genomen. Spork vindt dat een po sitieve ontwikkeling maar vraagt zich af of de buurstad waar bin nen een aantal jaren een hyper modern winkelcentrum uit de grond wordt gestampt, straks met de Vlaardmgse fietsers wegtrekt. Spork: „De gemeente heeft een tijd terug een verkeersbureau uit Delft het Fietsplan Vlaardingen '93 laten ontwikkelen. Wat is daarvan terecht gekomen? Hele maal mets! Volgens het rapport kan het onder de aandacht bren gen van de stalvoorziening meer fietsers naar het centrum trek ken. Ik denk mee, kom met idee- en maar word aan het lijntje ge houden. Nee, dat fietsplan is weg gegooid geld. Er wordt geroepen dat iedereen op de fiets moet stappen. Daar moetje dan wel op inspringen. En dat doet de poli tiek met." „Hij schopt stennes,reageert Nu worden de fietsen, waarvan een opvallend aantal is voorzien van rieten mandje, op het Veerplein nog buiten gestald. Als het aan Martin Spork ligt krijgen ze op de nieuwe plek een dak boven hun zadel. Foto Roel Dijkstra. een woorvoerder van de Dienst Stadswerk. „We hebben een aan tal malen met de heer Spork ge sproken. Hij wil met alle geweld een overdekte stalling. Dat was met het uitgangspunt van de ge meente. Desondanks is er een dis cussie over ontstaan. Bekeken wordt of een deel van de stalling overdekt kan worden. Helemaal is uit stedebouwkundig oogpunt niet mogelijk." Door Marcel Potters Schiedam/Rotterdam - Het slachtoffer moet doodsangsten hebben uitgestaan. Weerloos, met een mes dreigend in zijn nabij heid, lag hij m de houdgreep op de achterbank van zijn eigen au to Bloed stroomde uit een snij- wond naast zijn mond. Vluchten was onmogelijk. Anderhalf a twee uur duurde de lijdensweg op 10 november. De belagers, allen rond de 20 jaar en onder wie de Schiedammer A. S., moesten zich gisteren ver antwoorden in het gerechtsge bouw aan de Noordsingel. Om de hete brei heendraaien had weinig zin, rechtbankpresident mr. J. L. Buchner maakte korte metten met elke poging van de verdach ten om een vraag te ontwijken over de vrijheidsberoving en mis handeling. Een bezoek aan een café in Rot terdam door 20wel de verdachten als het slachtoffer was het begin van de gebeurtenissen. Daar, luidde het verhaal, zou de grote hoeveelheid geld - in fikse coupu res - die de man in zijn portemon nee met zich meetorste, de aan dacht van het tno hebben getrok ken. Het drietal kreeg een lift van de man. Een autoritje dat een min der prettig karakter kreeg, toen de bestuurder van achteren werd vastgegrepen. Er ontstond een worsteling, er werd geschopt en geslagen, hij belandde op de ach terbank. Tijdens de schermutselingen kwam de portemonnee, inhoud wat briefjes van 250 gulden en buitenlands geld, in handen van de verdachten. Volgens officier van justitie mr. P. Oskam ging het er niet bepaald zachtzinnig aan toe. „Geef je ring, anders snij den we je vinger eraf," zou de man zijntoegeblafi Rechter mr. Buchner moest be hoorlijk doorvragen, voordat dui delijk werd wie nu precies wélke handelingen had verricht. De tocht eindigde in Katendrecht, waar een van de beklaagden een bar binnenstapte met het verzoek betaalcheques, ook afkomstig uit de portemonnee, te verzilveren. Dat feest ging niet door, maar re sulteerde er wel in dat er vanuit het café alarm werd geslagen. De politie rekende de drie verdach ten in, de doodsbange man werd bevrijd. Mr. Oskam verweet de drie het, tegen zijn wil, vasthouden van de man, mishandeling én afpersing in vereniging. De 'leider' en de volgens Justitie meest geweldda dige verdachte hoorde vier jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. De derde verdachte, die een min der belangrijke rol werd toege dicht, kan wat het Openbaar Mi nisterie betreft voor drie jaar de gevangenis in. Géén van de advocaten wilde de ernst van zaak, plus de desastreu ze gevolgen voor het slachtoffer, ter discussie stellen. Wél vroegen ze stuk voor stuk aan de recht bank een mildere straf op te leg gen, mogelijk met een voorwaar delijk deel. De rechtbank doet op 23 februari uitspraak m deze zaak. Hoek van Holland - Het gebied van het Hillduin in Hoek van Hol land zal worden aangemerkt en ingericht als natuurcamping. De commissie Sport van de Hoekse deelgemeenteraad hoopt daar mee recht te doen aan zowel de kampeerders als de natuurlief hebbers. De inrichting van het ge bied als een aanvulling op de ge wone Hoekse camping leidde twee jaar geleden tot vele protes ten en zelfs tot schorsing van de werkzaamheden. De Stichting Zuidhollands Landschap wil de groenstroken in het Hillduin het liefst een beschermd karaifter ge ven. Maar de stichting kan weer wel akkoord gaan met de aanwij zing van het gebied als natuur camping. Want daarvoor gelden specifieke gebmikregels. Het Hillduin kan nu niet meer als overloopcamping worden ge bruikt door de camping aan de Wierstraat. Maassluis - Met de arrestatie van een 28-jarige Maassluizer heeft de politie in die stad zeventien inbra ken en diefstallen opgelost De man liep deze week tegen de lamp tijdens het 'kraken' van een auto in de G. A. Brederoiaan.Een omwonende keek toevallig 's nachts uit het raam en zag een on bekende aan een auto morrelen. De verdachte nam de benen en verstopte zich tussen de groente- resten in een gft-afvalbak. Dat trucje werd echter door de politie doorzien. Op het bureau bekende de Maassluizer wat hij zoal op zijn kerfstok had. Schiedam - Een opblaasbare Abraham is gisternacht gestolen uit de Da Costastraat m Schiedam. Het symbool voor hen die vijftig worden zat op een stoel voor de voordeur. Onbekenden namen de pop mee, na die eerst ter plaatse te hebben ontkleed. De familie die de Abraham rond de klok van twee uur op de stoep had gezet om de vijftigste verjaar dag van de vader des huizes te vieren vond 's morgens de kle ding (colbert, pantalon, hemd, schoenen) terug in de straat. „De dieven hadden kennelijk haast, want alle knopen zaten nog vast," aldus een van de leden van het ge dupeerde gezin. Ook Abrahams stoel hadden de dieven laten staan. Schiedam - Twee diefjes van 13 jaar uit Rotterdam zijn afgelopen nacht betrapt bij het stelen van onderdelen van een fiets. Het tweetal was rond kwart voor één aan het werk bij station Schiedam/Rotterdam-West, toen de politie ten tonele verscheen. De jongens namen de benen, maar werden na een korte achter volging aangehouden. Een van hen trachtte een politie-agent met een hamer te slaan. Öp het bu reau gaf hij de hamer en een baco af. Vlaardingen - De eerste vier poli tiesurveillanten, die in april vong jaar met hun opleiding begonnen en regelmatig stage liepen in Vlaardingen, hebben gisteravond in het Rotterdamse stadhuis hun diploma gekregen. Het viertal gaat maandag officieel als sur veillant aan de slag by de basis eenheid Vlaardingen-West. Vlaardingen - Arjen Bnjs uit Vlaardingen is winnaar geworden van de kerstbomenactie die ge meente en politie onder de plaat selijke jeugd hadden georgani seerd. Om te voorkomen dat veel bomen zouden worden verbrand, was een prijs uitgeloot voor defjg- ne die een flink aantal kerstbo men naar de gemeentelijke 'vër- snipperaar' zou brengen. Loting wees Arjen aan als winnaar. Hu kreeg een spelcomputer cadeau. De politie noemde de actie een groot succes. In totaal werden cir ca 6500 kerstbomen ter versnip pering aangeboden. Hoek van Holland - In een winkel aan de Prins Hendrikstraat in Hoek van Holland is gistermid dag een 43-jarige man opgepakt. Hij had vjjf flessen wijn van elk zes gulden gestolen. Het winkel personeel hield de man tegen toen hij zonder betalen de zaak wilde verlaten. Op het politiebu reau werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Maassluis - Op de Industrieweg in Maassluis'is gisteravond een 18-jarige fietser gewond geraakt bij een aanrijding. De fietser gaf vermoedelijk geen voorrang aan een auto. Het slachtoffer liep en kele kneuzingen aan het been op. Hij werd met de ambulance naar hét Holy Ziekenhuis gebracht. Na onderzoek kon hij weer naar huis. I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2