Waterweg 9 Schiedam kanshebber voor Floriade 1 I m Troosteloze aanblik carnavalsstoet Schiedam mm Driejaar cel voor 'lummel' Gebied bij Poldervaart behoort tot de laatste vijf locaties m Gemeentebelangen wil bij rijksweg uitgaanscentrum Kou speelt Jeugd week parten Fusie ziekenhuizen uitgesteld Eerste paal op Hoogstad genda ;C U Inbraak in Passagetheater Joyriding Meer fietsen voor toeristen Veel dronken rijders in carnavals- weekeinde Bekeuring na dumpen hout Edelstenen gestolen Gokkast leeg na inbraak Inbraak in horecabedrijf Brand in kelderbox Rotterdams Dagblad Maandag 14 februari 1994 Schiedam/Rotterdam - De 20-jari- ge Schiedammer R. S. is door de Rotterdamse rechtbank veroor deeld-tot drie jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Het vonnis is conform de eis. De jongeman stond twee weken gele den terecht voor het plegen van 20'n zestig inbraken en diefstal len in woningen en horecazaken. Verder werd hij verdacht van een aantal auto-inbraken en een mis handeling. De verdachte werd tijdens de zit ting door officier van justitie mr. G. Munnichs getypeerd als een 'hopeloos geval, een lummel die wel een groot deel van zijn leven in de bak zal doorbrengen'. De Schiedammer, die al vanaf zijn zestiende op het criminele pad ..vertoeft, werd meermalen door de kinderrechter veroordeeld. Van hulp van de reclassering wilde hij geen gebruik maken. Tijdens de zitting gaf hij de reelasserings- ambtenaar een grote mond. Schiedam - In het Passagethea ter in Schiedam is vannacht inge broken. Aan de voorzijde werd een ruit met een steen vernield, waarna het pand is doorzocht. Er wordt alleen een printer vermist. Schiedam - In de Van Heuven Goedhartstraat in Schiedam is in de nacht van zaterdag op zondag een auto opengebroken. Daarna heeft de onbekende dader de stuurkolom verbroken en het voertuig gebruikt voor joyriding. Met een deuk in het linkerportier is de auto gisteren weer terugge vonden.-;-., .'.y* - - Schiedam/Den Haag - De Poldervaart in Schiedam behoort tot devijf overgebleven genomineerden voor de Floriade 2002. Dat heeft de Nederlandse Tuinbouwraad bekend gemaakt. De an dere vier kandidaten zijn Ypenburg (bij Den Haag), Haarlem mermeer, Tilburg en Utrecht/Houten. Almere, Amsterdam, Dordrecht, Eindhoven, Emmen en de combi natie Heerhugowaard-Alkmaar- Langedijk zijn afgevallen. Deze zes gegadigden voldeden op één of meer punten niet aan de erite- De vijf geselecteerde gemeenten moeten nu hard aan de slag, want uiterlijk 1 mei moeten zij een uit gewerkt plan voor de Floriade bij de Tuinbouwraad indienen. In de herfst wordt uiteindelijk de loca tie gekozen, waar in het jaar 2002 de internationale tuinbouwten toonstelling wordt gehouden. Met de uitvoering kan dan in 1995 worden begonnen. Het is de bedoeling dat de Flo riade in zes maanden tijd mini maal 2,5 miljoen bezoekers trekt. Daarmee is de tentoonstelling een van de grootste publieksat- traeties van Nederland. Eerdere Floriades zijn gehouden in Rotterdam (I960), Amsterdam (1972 en 1982) en in Den Haag/ Zoetermeer (1992). De laatste trok 3,3 miljoen bezoekers, van wie 1,1 uit het buitenland. Uitgerekend was, dat 900 miljoen gulden werd besteed in verband met de Flo riade van 1992. Van dat bedrag na men de buitenlanders bijna ne gentig procent voor hun reke ning. Daar staat een investering tegen over van 200 miljoen gulden. Vol gens ir. M. Gerritsen van de Tuin bouwraad wordt voortaan een hecht doortimmerde begroting verwacht, zodat de komende Flo riade niet zoals met die van Zoe termeer, onverwacht wordt afge sloten met een verlies van enkele miljoenen guldens voor de orga niserende gemeente. Dat heeft een beetje een smet geworpen op de tentoonstelling. Midden-Delfland, tussen Delft en Schiedam, is genomineerd omdat het rond 2000 een recreatiegebied is. Rond de eeuwwisseling is het een 'groen hart' met plassen, bos sen en open weilanden. De herin richting wordt ter hand genomen door de Reconstructiecommissie Midden-Delfland, die het gebied ook kandidaat heeft gesteld, De commissie had aanvankelijk zelfs vier locaties beschikbaar voor de expositie- Daarvan is uiteindelijk de Poldervaart overgebleven, ten zuidwesten van het vliegveld Zes tienhoven. Manager Vincent Pieters van de reconstructiecommissie looft de enorme bereikbaarheid van de Poldervaart: „Met de TGV kan straks iedereen voor de deur uit stappen. Met de Kanaaltunnel er bij, reken ik zeker op vijf miljoen bezoekers." De locatie van Mid den-Delfland ligt bovendien dicht bij twee kassengebieden (West- land, Bleiswijk) en de grote stad Rotterdam. „Ideaal om een be zoek mee te combineren," aldus Pieters. De komende vier maanden werkt de reconstructiecommissie de plannen nader uit. In eendrachti ge samenwerking met de ge meente Rotterdam en het regio nale bedrijfsleven wordt een co mité van aanbeveling gevormd. Door Jelle Gunneweg Vlaardingen - Fietsen in en rond Vlaardingen wordt steeds popu lairder bij mensen die de stad be zoeken.. Martin Spork van.dejiet- senstaltingóp het Veerpléin zal het aantal huurfietsen verdubbe ien. Hij heeft er nu acht. Spork verhuurt de fietsen in samenwer king met de VW. De stijging is mede veroorzaakt door de komst van hotels in Vlaardingen. Om toeristen tegemoet te komen, wil Spork zijn fietsenstalling ook op zondag openen. „Ook die dag wil ik mijn toko open gooien. Dat moet dan wel een overdekte stal ling worden, want die fietsen kan je op een druilerige dag niet in een rekje buiten zetten." Schiedam - Zegge en schrijve één kwartier had de carnavals stoet van de Rietzeilers afgelopen zaterdag nodig om het Schiedam- se stadhuis te passeren. Voor het publiek het door had was het feest alweer afgelopen. „Is dat alles?" vroeg menigeen zich af, om ver volgens teleurgesteld af te drui pen. Carnaval is uit. Zoveel werd dit weekeinde wel duidelijk. In Vlaardingen weten ze dit allang en beginnen ze al niet meer aan een optocht, maar de Rietzeilers houden de traditie nog steeds in stand. Toch moeten ze misschien volgend jaar het Vlaardingse voorbeeld maar volgen. De carna valsstoet bood nu in ieder geval een troosteloze aanblik, met krap tien praalwagens, enkele blaaska pellen en een gering aantal indi viduele camavalvierders. Het pu bliek liet het eveneens afweten. Maar wat wil je, met een stoet waarbij de enige spanningsmo menten zijn het opvangen van in'., de lucht gegooide lollies en het ontwijken van wolken serpetines. Diegenen die de moeite namen in de snijdende kou te komen kij ken, kwamen niet verkleed, op een enkele tot clown omgetover de peuter na. De praalwagensreden ogen-;;, schijnlijk uitsluitend rondqm:fe-:^ clame te maken voor het eigén be- drijf of de vereniging, want van 'pralen' was geen sprake: de crea tiviteit van de versierders kwam niet verder dan wat ballonnen en slingers. Verder waren zowat alle pizzeria's uit de stad vertegen woordigd. Hoe kon het ook an ders na het zeer succesvolle pizza lied van André van Duin. Nee, de originaliteit was ver te zoeken. Slechts twee groepen kwamen daarvoor in aanmerking: de rondlopende levensgrootte Decarnavalsstoetkreegeenpolitiektintjedoordeaanwezigheidvandealsgroeneen rode pepers verklede vertegenwoordigers van GroenLrnks. Foto Roel Dijkstra snoepjes en de familie Vogel die het sprookje van Ailadin uitbeeld de. Zij werden dan ook beloond met de eerste prijs in de categorie particulieren. De stoet kreeg overigens een poli tiek tintje, met de aanwezigheid van de als groen en rode pepers verklede vertegenwoordigers van GroenLinks. Ook riep burge meester Scheeres tijdens de over dracht van de stadssleutel aan Prins Andreus I de Schiedamse burgers op voor de gemeente raadsverkiezingen, 2 maart aan staande. De oproep viel echter niet overal in goede aarde, blij kens de veelgehoorde opmer king: „Wat een zeikerd is die man. Kan hij zijn mond niet hou den?" Zaterdagavond zette carnavals vereniging de Rietzeilers het feest .vrolijk voort in de Blauwe Brug. Tijdens het Prinsenbal, dat langzaam op gang kwam door de afwezigheid van de jeugd in de vroege avond, werd om elf over elf ruitersportvereniging de Spaland Ruiters uitgeroepen tot Zwart Schaap 1994. Dit omdat de vereni ging na meer dan tien jaar onder handelen nog steeds geen bin- nenrijbaan heeft en daarmee let terlijk en figuurlijk in de kou staat, aldus het juryrapport. Vlaardingen - In.het afgelopen carnavalsweekeinde hebben de politiekorpsen in de regio een flink aantal automobihs- ijten achter het stuur vandaan 3 gehaald dat te diep iri het glaasje had gekeken. 1 In Vlaardingen werd zondag 3 even na middernacht op de; Van Linden, van- der Heuvell- sirigel een 46-jarige vrouw aan gehouden. Agenten zagen de "Vlaardingse slingerend van de - rechter naar de linker rijbaan gaan. Zij moest haar rijbewijs inleveren en kreeg een rijver- ifod/yan 24 uur. Op de Fulton- straat werd gisterochtend, om vier uur een 22-jarige inwoner van Rotterdam aangehouden, die na onderzoek een alcohol- promillage van 0,8 bleek te hebben, .:;Ömhegenuur'blieseen69:ja- rige Vlaardinger op de Dr. Wi- ardi Beckmansingel een pro millage van 1,45. Zaterdagoch tend vroeg is een 40-jarige in- ywqner van Vlaardingen op de bón geslingerd wegens het rij- /den onder invloed. Later bleek ybovendien dat de auto die de, -'■man bestuurde een vervallen' "kenteken had en niet meer was verzekerd. Hij heeft af- stand gedaan van het voertuig en' kreeg een proces:verba.al; Tn Maassluis zijn in het week einde drie automobilisten "aan-; gehouden iri verband met rij- "3 dén'onder invloed. Het ging ömr inwonersvan 's-Graven- zandé, Maassluis en een vrouw uit Hoogvliet. ïn'Hoek van Holland werd een 20-jarige vrouw uit Hoogvliet aangehou- den wegens drankgebruik. Zij kreeg een rijverbod van een Schiedam - Om de overlast van 'stappers' in de binnenstad te be perken, stelt Gemeentebelangen Schiedam voor een geheel nieuw uitgaanscentrum te bouwen op het braakliggende gebied tussen de spoorlijn naar Hoek van Hol land en Rijksweg 20. Gemeente belangen doet deze suggestie in zijn verkiezingsprogramma. An dere voordelen van zo'n modem uitgaanscentrum zijn de centrale ligging en de goede bereikbaar heid. In het stadscentrum komt dan meer gelegenheid voor win kelen. Schiedam hèeft verder behoefte aan een historisch museum met een permanente tentoonstelling -over de geschiedenis van de stad, "aan een nachtbus zodat er minder .verkeer door de stad hoeft te rij den als de inwoners op één oor ?en en aan grote, bewaakte •parkeerplaatsen aan de rand van de stad die er voor zorgen dat er ook overdag weinig auto's in het centrum zijn te vinden. De ver keersstroom kan verder inge perkt worden door maatregelen die de 'doorkruisbaarheid' van de stad moeilijk of onmogelijk ma ken, Gemeentebelangen, de eni ge echte plaatselijke partij die op Hoek van Holland - Een 36-jarige inwoner van Poeldijk die zijn af valhout in het duingebied bij de Badweg wilde dumpen is daarbij hetrapt door de politie. De man woest zijn afval weer in de auto laden. Hij kreeg een boete van tachtig gulden. 2 maart in Schiedam aan de raadsverkiezingen meedoet, heeft bewust 'geen star verkie zingsprogramma' geschreven (omdat veel voornemens na ver loop van tijd toch achterhaald of onnodig zijn), maar meer een soort verlanglijstje voor de toe komst samengesteld. Belangrijk uitgangspunt daarbij is dat zowel de burger als de overheid goed moet beseffen dat iedere uitgave bekostigd wordt van gemeen schapsgeld. Dat schept aan beide kanten verantwoordelijkheden. De partij wil dan ook meer contro le op de besteding van het geld. Huurders van sociale woningen zouden regelmatig bezoek moe ten krijgen van een inspecteur die bekijkt of de huur wel op tijd wordt betaald en of het huis net jes wordt onderhouden. Subsi dies aan verenigingen zouden aan strenge eisen gebonden moe ten worden. Totdat een goed con trolesysteem is uitgedokterd, mo gen er geen nieuwe subsidies ver leend worden. Gemeentebelan gen is ook voorstander van een ander tarievenstelsel. De ver schillende heffingen en belastin gen die ieder Schiedams gezin nu betaalt, behoren vervangen te worden door één gemeentelijke heffing. De hoogte daarvan wordt jaarlijks vastgesteld en is onder meer afhankelijk van het aantal inwoners. Verder wil de partij een verbod op nachtelijk stroomge- bruik voor reclamedoelen (onder meer etalages), vrijheid voor Schiedammers om zelf -in het kader van de stadsvernieuwing - hun huis naar eigen inzicht te verbouwen en meer aandacht op school voor zaken als gezondheid, voeding en hygiëne. Door de bar re kou en de Olympische Winterspe len op televi sie lieten de jongeren het enigszins af weten tij dens de af sluiting van de Vlaar dingse Jeugd+week tn sportpark Vijfsluizen. Toch namen zo'n driehon derd bezoe kers de moeite naar het sport park te ko men voor een gevarieerd programma: van een in formatie markt en de monstraties tot theater- en muziek- optredens. Wie zin had om zichzelf of een ander te beschilde ren kon mee doen aan de workshop body pain ting onder leiding van beeldend kunstenaar Annette Braad. Zo liet dochter Oezel Braad zich beschil deren door een van de deelnemers. Ook werd een zaal voetbaltoernooi gespeeld, waarbij de vrijwilligersorganisatie VOJ de eerste prijs wist wegteslepen. Frans Hooplot ging door zijn zelf geschreven rapsong met de hoofprijs naar huis bij het onderdeel Tap'wedstrijd. Projectleider Schiedam - De bouw van het zie kenhuis dat bij het NS-station Schiedam-Nieuwland moet ko men, is uitgesteld. Staatssecreta ris Simons van Volksgezondheid heeft geen geld om de realisering te financieren. Het hospitaal had het Holy en Schieland Zieken huis moeten vervangen. Voor de bewindsman is het nieu we onderkomen van Holy en Schieland nog niet helemaal van de baan. De nieuwbouwplannen kunnen in 1996 opnieuw worden ingediend. Als er dan wel positief op wordt beslist, kan de bouw in 1998 aanvangen. In 2002 zou het dan in gebruik kunnen worden genomen. Het Holy en Schieland Zieken huis hadden al over vier jaar in het nieuwe ziekenhuis willen zit ten. De bouw had eigenlijk al moeten zijn gestart. Schieland en Holy overwegen naar de rechter te stappen, omdat ze op basis van dc plannen van Si mons al enkele tonnen aan onder zoeken hebben uitgegeven. Het was het idee van de staatssecreta ris zelf om de twee ziekenhuizen in een gezamenlijke nieuwbouw onder te brengen. De ziekenhui zen zouden dan fuseren. Vooruit lopend daarop wordt er al op een aantal terreinen samengewerkt. Dat gebeurt onder meer bij de aankoop van diverse materialen. De besturen van de twee zieken huizen hebben al vaker gepro beerd samen te werken, maar die plannen strandden steeds. Sinds er bij beide instellingen een mo derne manager is aangesteld, lig gen de kaarten anders. Voorzitter Van Aardenne van het College voor de ziekenhuisvoorzieningen onderzocht de mogelijkheden tot samenwerking en adviseerde Si mons zijn plannen voor een nieuw, gezamenlijk ziekenhuis uit té voeren. Hans van Bruinessen sprak terugblikkend van een zeer geslaagde Jeugd+week, met als ab solute hoogtepunten theatervoorstellingen en de workshop drummen onder leiding van Gol den Earring-drummer Cesar Zuiderwïjk. Foto Roei Vlaardingen - De autodealers van Renault en Mazda, Fotohome Bo nus Print en accountantskantoor Van de Graaf zijn de eerste onder nemers die zich na het Ibis-hotel zullen vestigen op bedrijvenpark Hoogstad. Voor het nieuwe kan toorpand van Van de Graaf wordt dinsdag de eerste paal geslagen door wethouder Agnes van Ar- denne (Economische Zaken). De palen voor de overige bedrijven volgen binnenkort. De gemeente Vlaardingen heeft inmiddels de helft van de 70.000 vierkante meter grond op het be drijventerrein tussen Rijksweg 20, de Westlandseweg en de Bur gemeester Heusdenslaan gere serveerd voor serieuze gegadig den. „Zij zijn allemaal druk bezig met hur; eigen planontwikke ling," aldus account-manager Kees Schrieks van de gemeente Vlaardingen. Schrieks noemt de belangstelling voor Hoogstad be vredigend. „In één jaar tijd heb ben we belangstellenden weten te vinden voor de helft van de grond. Tegen de achtergrond van de economische recessie is dat geen slecht resultaat." De gemeente viert het slaan van de eerste paal met een feestje. Ge nodigden worden in een bus met een eigen bar vanaf het stadhuis naar Hoogstad vervoerd en krij gen na het heiwerk een borrel aangeboden in het aanpalende Ibis-hotel. Accountancy Van de Graaf noemt het slaan van de paal op voorhand „een spectaculaire voorstelling met de dimensie van een groots concert." Schiedam - Bij een inbraak in een kelderbox aan het Newtori- pïein in Schiedam zijn in het weekeinde edelstenen en siera den gestolen. De ruimte was in gebruik als atelier. De politie kon vanmorgen geen mededelingen doen over de waarde van de buit. Schiedam - Bij een Chinees res taurant aan de Korte Dam in Schiedam is vannacht ingebro ken. De daders zijn binnen geko men door de voorpui te forceren. Hoewel de hele zaak is doorzocht, is de kassa ongemoeid gelaten. Wel is er een klein bedrag uit een gokkast gehaald. Hoek van Holland - Twee jonge mannen hebben zaterdagochtend vroeg geprobeerd in te breken in een horecazaak aan de Concordia^ straat in Hoek van Holland. De politie, die was gewaarschuwd "door een omwonende die glasge-, rinkel hoorde, zette lopend de. achtervolging maar wist de dar ders niet te achterhalen. Maassluis - Politie en brandweer zijn zaterdagavond uitgerukt voor een brand in een kelderbox aan de Van Beethovenlaan in Maassluis. Uiteindelijk bleek dat twee containers in de kelder van een flat in brand stonden. De brand was snel geblust. Maandag 14 februari SCHIEDAM NPB Westvest 90. Voordrachts avond Frantjois HaverSchmidt-her- den king, 20.00u. VLAARDINGEN Cincinnati-gebouw GGD-NWN., Thema-avond sporttraumatologie en eerste hulp bij spotongevallen, 20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Julius/ Ceasar, 20.15u. Conservatorium. Masterclass voor pianisten, n.n.b. De Doelen Warsaw Baroque So loists, 20.15u. Zaal De Unie. Mind the Gap, 20.30u. Dinsdag 15 februari SCHIEDAM De Boshoek. Info-avond Padden- werkgroep, 19.30u. Podium. Jam-; sessie olv Donald, 21.00u. Blauwe Brug. Carnaval-finalebal. 20.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Candide, door;. Saturne pas rond, 14.00 en 20.15u (Franstalige voorstelling) MAASSLUIS Koningshof, Voorspeelavond Streekmuziekschool hobo, gitaar en keyboard, 19.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Inde cent Proposal' (12) dag. 11.45- 2.15-4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'A Perfect World' (12) dag. 4- 6.45-9.30, di.ook 1.15. Calypso 1: 'Manhattan Murder Mystery' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- at 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4-6.45. The age of Innocence' (al) dag. 8.45. Calypso-3: 'farewell to my concubine' (al) dag. 1.15-5. 'Germi-. nal De Mijn (12) dag. 8.30. Cine rama 1: 'Demolition man' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Mr.Wonderful' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: The Ad- dams Family 2' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'Undercover Blues' 12) dag. 4-6.45-9.30. di ook 1.15. Corso: The Three Muske teers' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) di. 2- 8.30. 'Mountain Gorilla' (al) di. 3- 7.30 Lantaren/Venster 1: 'Naked' dag. 8-10.15 Lantaren/Venster 2:. The class of1984'di.10. Lantaren/ Venster 3: 'Life according to Agfa', dag. 7.30-10. Lantaren/Venster 4: 'The baby of Macon' dag. 7.30-10: Sneak Preview ma.10, Lumière 1: 'Extreme Justice' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4. The Firm' (16) dag. 8. Lumière 3: 'Heaven Earth' (12) dag. 8.15, di.ook 1.15- 4.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: That Lucky Stiff (18) dag.van af 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Carüto'sWay' (16) dag: 1.15-4.30- 8.15. s

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2