meg 3.250,- Ouderen praten met politici over veiligheid en zorg De Graaff Nauta niet tegen een zelfstandig Hoek van Holland HABO TAPIJT COMPUTERS ROLEC Uitgekeken op een bril? Politiek café in De Deel HABO TAPIJT Bewoners in de politiek (3) 'DE COMPUTERZAAK' FEBRUARI DATA MAX 486DX-40 'DE COMPUTERZAAK' WW Stemmen op de fiets VVD strikt Weisglas Van der Heijden in Maassluis -.J Rotterdams Dagblad Donderdag 17 februari 1994 De bevolking van Maassluis heeft gemiddeld een hoger opleidings niveau dan die van Vlaardingen en Schiedam, maar vergelijk je de gemeentebesturen, dan zie je dat niet weerspiegeld. De schandaal tjes maken Maassluis tot de Domste Stad aan de Waterweg. Het is op 2 maart eigenlijk tijd voor een frisse wind, maar het enige verschil met 1990 Is dat je voor de gemeenteraad nu ook op groentjes kunt stemmen: de beginners van GroenLinks. Dat wordt, hooguit een briesje. Het redelijk alternatief is Jan Storm. In Vlaardingen laat de stadspolitiek een aderlating, omdat kundige lieden van positie en oppositie naar de Tweede Kamer gaan en de PvdA zo oenig is geweest om kwaliteit te vermorsen. Dat houdt het risico in zich dat het IQ van de Vlaardingse gemeenteraad daalt tot beneden het peil van 't Scheele Hoekje (alwaar het intelligentiequo tiënt altijd nog hoger is dan dat van politiek Maassluis). Schiedam staat helemaal op z'n kop. Het CDA is zowaar aan het ver jongen en voor de PvdA is het eindelijk 1982 geworden. Toen had zich een vernieuwing kunnen voordoen, waarop de partij vervolgens twaalf jaar heeft moeten wachten. Gemeentebelangen en Arie van Loenen willen nu grijze schaduwfracties van CDA en PvdA, en de VVD kan er geen chocola meer van maken. De twee CD'ers willen niet meer naast elkaar zitten om een reden waarvoor in menig dorps café klapjes zouden vallen. En nu hééft Theo Schoenmakers einde lijk een kano op een zetel en dan zet GroenLinks z'n broer in. Bea en Jolie en Bart van GroenLinks en D66 met Adri Heïjnhout, Marcel Houtkamp, Vincent Broeke en Tru Co zijn de constante factoren; grappig voor twee van zulke veranderingsgezinde partijen. Maar de uitslag van de verkiezingen in Schiedam is minder interes sant dan de vraag wat het gemeentebestuur aan moet met een subsi diestelsel dat het toelaat dat een CD-kandïdaat in het bestuur van een bewonersvereniging zit Daan Zonneveld heeft het bestuur van Schiedam-Centrum bezworen dat hij niet tot de gemeenteraad zal toetreden, ook niet als hij toch gekozen wordt, maar waar blijft dié publiekelijke verklaring van Daan Zonneveld dat hij afstand neemt van de extreem-rechtse opvattingen van de partij waarvoor hij 'per ongeluk' op de lijst kwam? Zolang hij zich niet openlijk distantieert, staat hij te boek als een Centrumdemocraat in Centrum. Dat heeft de vereniging ai een paar leden en een bestuurslid gekost. KOR KEGEL 8O486DX-40 Mhz Processor VLB 4 Mb intern geheugen 256 Kb Cache geheugen Miditowerkast met led display Multi i/o kaart Vesa Local Bus 2 seriële poorten 1 parallel poort 1 game poort 250 Mb harddisk 12 Ms Diskdrive 3.1/2" 1.44 Mb Super VGA kaart 32 bit 1 Mb VLB VGA Kleuren Scherm 1024x768 028 101 keys toetsenbord MS-DOS 630 NL of UK Nederlandse handleiding 15 MAANDEN GARANTIE 10 DISKETTES 1.44 FORM. 14,- CD-ROM DRIVE 300 KB/S 525,- Bleekst raai 41 3134 EA Vlaardingen Tel010-1342742 Openings rijden Dinsdag l/m Vrijdag 10.00 18.00 uur Zaterdag 10.00 16.00 uur MaandagGesloten Veel ouderen vinden het nieuwe zwembad in Groenoord te duur of griezelen 's avonds op straat. Maar ze zitten ook met andere problemen. Hier neemt wethouder Bart de Leede met ouderen uit Schiedam het zorgbeleid door. Foto Roel Dijkstra Hoek van Holland - Staatssecretaris De Graaff Nauta van Bin nenlandse Zaken is geen tegenstander van een zelfstandig Hoek van Holland. Zij heeft wel bezwaar tegen een te grote ver snippering van de verantwoordelijkheid door hetcreëren van te veel nieuwe gemeenten binnen het Rotterdamse gebied. Schiedam - Ouderen ziten met meer problemen dan politici den ken. Dat bleek gistermiddag op eei. ^öpp^huiust in dienstencen trum Vier Molens, waar enkele tientallen oudere inwoners in een confrontatie met stadsbestuur ders van hun hart geen moordk uil maakten. De politici deden dat, met het oog op de aanstaande verkiezingen, ook niet. Aan profileren doen we niet. was de min of meer stilzwijgende af spraak die de leden van de raads commissie voor ouderen en wel zijn onderling had gemaakt en wethouder Bart de Leede bena drukte dat ook nog eens in zijn openingstoespraakje. „We zijn hier niet om zieltjes te winnen." Maar daar werd schamper om ge lachen en kandidaat-raadslid Guus Klepke vond het een flauwe opmerking. „Met de verkiezingen zijn we ineens allemaal opvallend actief." stelde Klepke nuchter vast. Dat leverde hem een ap plausje op van het publiek. Sommige aanwezigen stelden tot hun verbazing en teleurstelling vast dat het raadslid dat zich stee vast opwerpt als de ouderen-des kundige bij uitstek. Arie van Loe nen van Solidair '93, op de bijeen komst ontbrak. Erg veel kans om hun programma's uit te dragen kregen de wel aanwezige raadsle den overigens niet, want het wa ren toch vooral de ouderen die het woord namen. Vaak kwam Kct niet tot concrete vragen, t...iar had de discussie meer iets van een verjaardagsconversatie en het naar voren brengen van moei lijkheden en pijnlijke ervaringen. Zoals op het gebied van huisves ting. ouderenzorg en sociale vei ligheid. In een van de groepjes die over dat laatste thema praatten, waren de meningen verdeeld over hoe veilig het is op de Schiedamse straten. ..Ik ga 's avonds nooit de deur uit. Uit angst,"' verklaarde een van de deelnemers. Een an dere vrouw vertelde dat zij wisse lende ervaringen heeft als zij in haar eentje de straat op gaat. „De ene keer gebeurt er niets, de an dere keer voel je je bekeken. Met name op de Harreweg en in het Beatrixpark. Daar heb ik laatst een potloodventer ontmoet, dus van die wandeling ben ik ook weer genezen.'" Een mannelijke leeftijdgenoot bracht daar tegenin dat het thuis ook gezellig kan zijn. Hij had bui ten niets te zoeken. „Maar gaat u dan nooit eens naar een concert?" vroeg een ander. „Nee," ant woordde de man opgewekt. „Daar ben ik niet voor opgeleid." Over de haalbaarheid van een goede ouderenzorg in de toe komst zijn, zo bleek, niet alleen de gebruikers somber. De 65- plussers die in een gesprek met wethouder De Leede en D66- raadslid Coby de la Rie hun zorg uitten over hogere kosten, kregen van De Leede meteen bijval: „We gaan binnenkort de eerste paal slaan voor een ouderenvoorzie ning in Schiedam-Oost, maar ik denk dat we in de toekomst zulke projecten wel kunnen vergeten. Daarvoor is gewoon geen geld meer." De Graaff Nauta heeft dat gezegd in een persoonlijk gesprek met deelraadsvoorzitter Willie Doorn van der Houwen. De Hoekse ver tegenwoordigster sprak met de staatssecretaris naar aanleiding van allerlei geruchten dat Hoek van Hólland bestuurlijk zou wor den ingedeeld bij Rotterdam Cen trum in plaats van zelfstandig te worden. Overigens wilde de staatssecretaris zeker niet de uit spraak doen dat Hoek van Hol land wél zelfstandig zal worden. Dat is namelijk een zaak voor de Tweede Kamer, Maar zij heeft wel begrip voor de uitzonderlijke po sitie van Hoek van Holland. „Bij de behandeling in de Tweede Kamer zullen alle politieke partij en dus druk moeten uitoefenen op hun eigen fracties om ervoor te zorgen dat iedereen de wensen uit Hoek van Holland goed kent," meent de deelraadsvoorzitter. Zelf heeft zij inmiddels een ge sprek gehad met haar CDA-verte- genwoordiger in de Tweede Ka mer, F. J. van der Heijden. Deze zegt geen problemen te hebben met een zelfstandig Hoek van Holland. De Graaff Nauta heeft ook een brief geschreven aan Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland, waarin zij er haar verbazing over uitspreekt dat Provinciale Staten nog steeds geen besluit hebben genomen over het herindelings- voorstel van de provincie Zuid- Holland en de gemeente Rotter dam. Zij vindt dat daardoor de herindelingswet onder zware druk komt .te staan,. v. r-.t ;j Burgemeester en wethouders van Rotterdam zijn verbaasd over het feit dat de staatssecretaris in dit stadium nog wil gaan tornen aan het aantal gemeenten zoals dat in de concept-wet is voorgesteld. Zij vinden dat de provincie de con- cept-herindelingswet goed heeft voorbereid en dat de tussenkomst van Binnenlandse Zaken alleen maar meer onduidelijkheid op roept. Hoeks Welzijn, de grootste partij in de Hoekse deelraad maar als lokale groepering zonder achter ban in de Tweede Kamer, heeft zich met een brief gewend tot.de nieuwe minister van Binnenland se Zaken, drs. Ed van Thijn. Voor zitter Peter Blok van Hoeks Wel zijn spreekt daarin uit met 'verba zing, verontrusting en teleurstel ling' kennis te hebben genomen van het idee om Hoek van Hol land samen te voegen met het centrum van Rotterdam of met Maassluis. Blok is van mening dat dit idee haaks staat op de huidige ont'rik- keling. Hij memoreert dat in 1947 de eerste wijkraad van Nederland in Hoek van Holland werd inge steld, dat in 1972 de eerste deeige- meenteraad werd gekozen en dat het dus een logische ontwikke ling zou zijn dat Hoek van Hol land in 1997 zelfstandig wordt. Hij vreest dat dë uitvoering van het idee van de minister ertoe zal leiden dat het bestuur, in plaats van dichter bij de burger, juist weer op dertig kilometer afstand van Hoek van Holland wordt ge plaatst-^..-— Schiedam/Vlaardingen - De Fiet sersbond ENFB heeft alle deelne mende politieke partijen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Schiedam en Vlaardingen opge roepen in de volgende raadsperio de een fietsvriendelijke opstel ling aan te nemen. De oproep waarmee de ENFB nog eens de aandacht van de politici wil vesti gen op het belang van de fiets, gaat vergezeld van het advies om op 2 maart toch vooral op de fiets naar het stembureau te gaan. Een boodschap die inmiddels door middel van affiches overal in de stad valt te bewonderen. „De oproep 'beter op de fiets' lijkt ons heel zinvol." zegt ENFB- woordvoerder Hans Valkenburg. „Het stembureau is bij wijze van spreken om de hoek, dus lopen of fietsen is dan heel logisch. En on ze oproep geldt uiteraard voor alle verkiezingen die dit jaar worden gehouden." Vlaardingen .Het: -Tweede /Ka merlid' Weisglas ;van ,dênVVpi spreekt 23 februari voor zijn par tijgenoten in Vlaardingen. Hij doet dat in het Ibis-hotel, op een bijeenkomst die om 20.15 uur be gint. De parlementariër zal het onder meer hebben over de eco nomische omstandigheden, de sociale zekerheid en het milieu. Zonne, de plaatselijke lijsttrek ker voor de raadsverkiezingen, spreekt ook. De bijeenkomst is openbaar. Vlaardingen - De Rijksweg 19/A 4, bussluizen in Holy, de Holiër- hoeksepolder en de Broekpolder, zijn onderwerpen die op 23 fe bruari aan de orde zullen komen tijdens het politiek café in activi teitencentrum De Deel aan de Baarnhoeve. Van alle acht partij en die meedoen aan de komende gemeenteraadsverkiezingen zul len mensen aanwezig zijn. Voor de muzikale onderbreking zorgen muzikanten van de Popschool. De deuren van het politiek café gaan woensdagavond om half acht open; het programma begint om acht uur. Maassluis Kamerlid F.J. van der Heijden komt in het kader van de CDA-verkiezingscampag- ne voor de gemeenteraadsverkie zingen op 21 februari naar Maas sluis. In de Koningshof zal de Rotterdammer spreken over de toekomstige stadsprovincie Rot terdam-Rijnmond en de gevolgen daarvan voor Maassluis. De regiovorming brengt voor de gemeenten en bewoners grote veranderingen met zich mee. Sommigen zien de dreiging van bevoegdheden die gemeenten moeten inleveren, terwijl ande ren een sterk regiobestuur nodig achten als antwoord op de toene mende internationalisering van de economie. Het Rotterdamse kamerlid Van der Heijden is als lid van de com missie binnenlandse zaken nauw betrokken bij de bestuurlijke ont wikkelingen in dit gebied. De spreekbeurt begint om acht uur. 5 J ïiüü Donderdag 17 februari SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Richard, 21.00u. Café Het Spul. Muziekses' sie met Jolie Hakkert, 21,00u VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Accidental Hero (film), 20'.30u. D66-avond, 19.Q0u met quiz en La Blusa. MAASSLUIS i'i Stadhuis. Discussie, toekomst wel zijnswerk in Maassluis, 20.00u. ROTTERDAM Bibliotheektheater. So kamm ieh unterdie Dëutschen, 20.30u. luxor Theater. Herman Finkers, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Nij-Sijt Wellecome, 20.15u. Maria Poppins, 20.30u. Zjaak. Niet uit het raam, 20.15u. Theater Zuidplein Blijf van mijn lijk, 20.15u. Andermanseiland, ■20.30u. Conservatorium. Master class voor pianisten, n.n.b. Zang- masterclass, n.n.b. De Doelen Piet Veenstra. 20.15u. Plan C. Kiss the Kangaroo, 22.00u. Popular. The Perverts, 21.00u. Zaal De Unie. Jeux de Boulez, 19.45u. Portretten galerij/Pianokabinet, 20.30u. Vrijdag 18 februari SCHIEDAM Teerstoof. Diederiek van Vleuten/ Arie van der Wulp (cabaret), 20.30u. Filmhuis. Les Nuits Fauves (fiim), 20.30U. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. De onthoofde hand, door: Alex d'Electrique, 20.15u. Accidentel Hero (film), 20.30u. Harmonie. De diva en de draak, door: Carolina Mout 20.3Gu. Sionkerk. Avond voor de beman ning van Russisch schip Anatoli Ka- lin.19.45u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The cry ing game' (al) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9,45. Alhambra 2: 'He aven Earth' (12) dag. 8.15, do.vr. ook 1.15-4.30. Calypso 1: The Joy Luck Club' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso-2: 'Aladdin' (ai) dag. 1.15-4-6.45. The age of Innocen ce1 (al) dag. 8.45. CaIypso-3; 'Fare- welltomy concubine'-(aiydagilj 15- 4.30-8.15:Cinerama 1:'Demoli tion man' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: "Extreme Justi ce' (16) dag. 6,45-9.30, do.vr. ook 1.15-4. Cinerama-3:.TtiëAddanis Family 2;:(a!)'dag:; 1.15-4^.45- 9.30. Cinerama 4: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5; 'Manhattan Murder Mystery' (al) dag. 4-6.45- 9.30, do.vr. ook 1.15. Corso: The Three Musketeers' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30, Imax Theater: 'Sharks' (al) do.vr2-8.30. 'Mountain Gorilla' (al) do.vr. 3-7.30. Lantaren/ Venster 1: 'Naked' dag. 7.30-10, zo. 2. Lantaren/Venster 2: 'El Sol de! Membrillo' dag. 7.30. 'Le Jeune Werther' dag. 10. Lantaren/Ven ster 3: 'The Snapper' dag. 8-10. zo.2. Lantaren/Venster 4: 'Life ac cording to Agfa' dag. 7.30-10, Lu- mière 1: 'Tombstone' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2:; 'Free Willy* (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Jurassic Park' (all dag. 1.15-4.30. The Firm' dag. 8. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 8.15 Thalia: 'Carlito's Way' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. NÜf®GSFEeRyOLl|| Altijd wekelij kse aanbiedingen extra laag geprijsd! Wij leveren alle bekende tapijt-en vinylmerken zoals: Bergoss Desso Parade Heuga Sntertest Silvester Bonaparte Novilon Ornamenta Rhino Ruime sortering tafelkleden. Wij geven schriftelijke garantie tot 7 jaar. Echte korting, service- meten en leggen gratis. Persoonlijke adviezen, ook bij u thuis. Bei 010-4269609 voor vrijblijvende offerte. "Nï i Overgordijnen en vitrage, keuze uit meer dan —Al duizend kleuren en dessins! Dit alles laag geprijsd, inclusief opmeten en maken! Broersvest 99 - Schiedam - Telefoon 010-4269609 1 DONDERDAG KOOPAVOND f Contactlenzen van Argus. Kom eens langs bij Argus. Daar kunt u een nieuw brilmontuur uitzoeken, maar u kunt ook 'terug naar de essentie' en zich uitgebreid laten adviseren over lenzen. Want ook daar is Argus sterk in. Dat kan ook niet anders met zo'n enorm assortiment. Zachte, vormvaste, dubbelfocus, gekleurde, zuurstofdoorfatende, wegwerplenzen: we heb ben alles voor u in huis, inclusief het meest moderne. Plus een deskundig team gediplomeerde contactlensspecialisten dat u graag het juiste advies geeft. Optiek Argus: lid van de Vereniging Oogmerk-Opticiens, ANVO gediplomeerde optometris- ten/contactlensspeciaiisten, Audicien NVAB. Ruim 1500 brilmonturen, adviezen, compu- ter-oogtesten, oogmeting, low-vision apparatuur, gratis Informatieboekjes. Schiedam: Oranjestraat 19 - tel. 010-4738700, Maassluis: Koningshoek - tel; 01899-19039, Vlaardingen: Korte Hoogstraat 23 - tel. 010-348450. MET ARGUS ZIE JE NOG 'NS WAT VAN DE WERELD.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1