13 Vergunning stortplaats deugt niet Rotterdams Dagblad 'Dit lijkt wel een drie sterren-keuken' Familiaire band maakt van The Balance sociaal bolwerk Gorzen vecht hogere geluidsnorm aan Koopavond Schiedam ook 'jatavond' Acht jaar cel voor brein heroïnebende Dienstverlening na ontucbt met dochter Adviseur Raad van State: Gevolgen voor milieu onvoldoende onderzocht Reisje gestoken Aanrijdingen Höor gladheid 89 Bekeuringen Man negeert stopteken Winkeldieven gepakt Aanrijding met gewonden Ambacht naar 30 kilometer Kerken voeren actie voor bemanning Russisch schip Drie nominaties voor Milieuprijs .Vr^,- Waterweg Regio Waterweg Westhavenplaats 22 I 3131BT Vlaardingen tel.: 010-2340 055/fax.4349754 Schiedam - Een 16-jarig meisje is gistermiddag door een één jaar oudere jongen uit Rotterdam met een mes in haar arm gestoken. Hét slachtoffer moest in het zie kenhuis aan haar wond worden tièfei$dcL De dader werd op de Rotterdamsedijk uit de tram ge hand. De aanleiding van de steekpartij is niet bekend. Vta'ardingen - Op de Westhaven- 'icadë in Vlaardingen zijn gister avond door gladheid twee aanrij dingen gebeurd. De gladheid on stond na een gesprongen water- jeigln'g. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Maassluis - Bij een verkeerscon trole in de Rozenlaan, Uiverlaan, Dn Jan Schoutenlaan, Industrie weg en Westlandseweg heeft de politie van Maassluis gisteren 89 bekeuringen uitgeschreven. Het ging onder meer om het niet dra gen van de autogordel (23} en te hard rijden (63). Hoek van Holland - De politie in Hóek van Holland heeft vannacht aïiker een man aan gezeten die een stopteken negeerde en er daarna met hoge snelheid van door ging. Daarbij kregen de Hoekse agenten, assistentie van de collega's uit Den Haag, maar desondanks wist de man uit de handen van de politie te blijven. Op basis van het kenteken heeft de politie diverse processen-ver baal opgemaakt Vlaardingen/Maassluis - Een 42- jarige Rotterdammer is gisteren in de Fransenstraat in Vlaardin gen betrapt op winkeldiefstal. De agenten zagen dat hij enkele trui en van een kledingrek griste en vervolgens weg liep. In Maassluis arresteerde de poli tie gistermiddag een 71-jarige man uit Hoek van Holland we gens winkeldiefstal. Hij werd door het personeel van een win kel betrapt op het stelen van sok ken. Onder enorme belangstelling is gistermiddag de gemoderniseerde keuken van verzorgingscentrum Drieën- Huysen in Vlaardingen officieel geopend. Be woners, maar ook ouderen van elders in de stad die regelmatig de in Drieën- Huysen bereide tafeltje-dekje-maaltijden nuttigen, kwamen een kijkje ne men. Proeven mocht natuurlijk ook. Want de koks hadden speciaal voor de open middag boterkoek, kippepootjes, spritsjes en tal van andere lekkernijen klaargemaakt. De volledig verbouwde keuken t. honderd maaltijden per dag. Tijdens de anderhalfmiljoen gulden kostende verbouwing werden de maaltijden verzorgd door een cateringbedrijf uit Arn hem. Dat leverde een fiks aantal klachten op over de kwaliteïfvan het voedsel. Gezien de reacties lijkt daaraan nu een einde te zijn gekomen. „Die hapjes," reageerde een vrouw na het nuttigen van een snack, „mogen ze van mij elke dag klaarmaken. Heerlijk." „Dit," klonk een ander opgetogen, „lijkt wel een drie sterren-keuken. Verrukkelijk, al die dingen." Foto Roei Dijkstra Schiedam - Vermoedelijk door dat. de bestuurder van een auto gistermiddag een black-out had, heeft zich gistermiddag op de A20 een,' aanrijding voorgedaan. De man verloor de macht over het stuur, schoot over de vangrail en knalde op een auto op de andere weghelft. De in totaal vijf inzit tenden raakten gewond, maar mochten na behandeling in het ziekenhuis naar huis. Beide au to's raakten zwaar beschadigd. Den Haag/Schiedam - Het besluit van de provincie om voor woning bouw aan de Dwarsstraat in De Gorzen een hogere geluidsbelas ting toe te staan, was gisteren in zet van een spoedprocedure bij de Raad van State. De Bewonersver- emging€chiedam-Z\iid en omwo nenden van de bouwlocatie eisten schorsing van het besluit. De in 1992 afgegeven bouwver gunning werd eerder door de Raad van State geschorst omdat de geluidsbelasting op de gevels van de woningen boven de norm zou uitkomen. De gemeente Schiedam verzocht de provincie toen om toepassing van de zeeha vennorm, die een vijf decibel ho gere grenswaarde toestaat. Vol gens de bezwaarmakers had de zeehavennorm niet toegepast mo gen worden. De geluidsoverlast wordt voor een groot deel veroor zaakt door de Vereenigde Glasfa brieken, en dat bedrijf valt niet onder de norm. Van provinciezijde werd gisteren betoogd dat de gemeente Rotter dam bezig is Havens Noordwest 'op de schop' te nemen. De pro vinciewoordvoerder noemde een overslagbedrijf van Havens Noordwest als de belangrijkste geluidsbron ten opzichte van het bouwplan. Dat plan voorziet in negen koop woningen op het terrein aan de Dwarsstraat. De bewonersvereni ging vindt dat te veel. De vereni ging wil er ook een kinderdagver blijf en een speeltuin. Daarnaast zou de gemeente er eerst voor moeten zorgen dat de geluidsbe lasting wordt teruggebracht. Vier buurtbewoners vinden dat het woningbouwplan hun uitzicht en privacy aantast. Uitspraak: vol gende week. Deze CD-speler blijft in Schiedam. De 38-jarige Rotterdammer diehet apparaat had buitgemaakt, Werd na een achtervolging aangehouden. Foto Roei Dijkstra Schiedam - Ondanks de acties die. regelmatig op koopavond door een team van de politie en RET-controleurs worden uitge voerd, blijven winkeldieven pro beren hun slag te slaan in de Schiedamse binnenstad. Zeven van'hen kwamen gisteravond niet ver met hun buit. Of ze werden op straat al opgepakt, of met hun buit uit de tram gehaald. Op de Rotterdamsedijk werd een 38-jarige Rotterdammer na een korte achtervolging aangehou den. Hij had uit een winkel aan de Broersvest een CD-speler gesto len. Een 41-jarige Hagenaar werd be trapt op het stelen van een voor raad batterijen en scheermesjes, een man en vrouw uit Rotterdam werden aangehouden met tassen vol gestolen kleding en een 26-ja- rige Hoogvlieter liep met een aan tal gepikte lepels tegen de lamp. Tijdens de controle bij de tram halte ter hoogte van de grensflat werden nog eens twee winkeldie ven gepakt. Voorts haalde de politie 36 zwart rijders uit de tram van wie drie nog een boete open hadden staan. Rotterdam/Schiedam - De recht bank in Rotterdam heeft gisteren de 43-jarige S. A., die als het brein achter een Schiedamse heroïne bende wordt gezien, veroordeeld tot acht jaar celstraf. De andere hoofdverdachte, de elf jaar oude re I. C. die in Schiedam voor de distrubitie zorgde, verdwijnt eveneens voor acht jaar achter de tralies. De twee mannen zijn schuldig bevonden aan de invoer Vlaardingen - Vlaardinger-Am- bacht wordt een 30 kilometerzo ne. De raadscommissie voor ver keer en vervoer is gisteravond met dit voorstel akkoord gegaan. Dit voorjaar wordt begonnen met het nemen van de nodige ver keersmaatregelen. Drempels en borden zullen de automobilisten op de nieuwe regels attent ma ken. Het voorstel is tot stand gekomen na inspraak van de wijk. Erg groot was de belangstelling overi gens niet. Op de inspraakavond die op 25 januari werd gehouden waren slechts vijf buurtbewoners aanwezig. By de gemeente kwa men ook enkele sehriftelyke en telefonische reacties binnen. De gemeente Vlaardingen is van plan een groot aantal wijken om te vormen tot 30 kilometerzones. De invoering gebeurt in fases. van en handel in tachtig kilo he roïne. Tegen de twee was veertien dagen geleden tien jaar cel geeist. Met vijf handlangers, allen af komstig uit Schiedam, hadden ze een netwerk opgezet tussen Tur kije en Nederland. Voor zover de politie heeft kunnen ontdekken, werd vorig jaar twee maal een la ding drugs per vrachtwagen naar Nederland gesmokkeld. De hero ine, die een straatwaarde had van 35 miljoen gulden, werd verstopt tussen ladingen watermeloenen. Vanuit Waddmxveen en Venlo werden de verdovende middelen naar Schiedam vervoerd en daar in verschillende woningen opge slagen. Bij de smokkel werden de 30-jarige zoon van C. als chauf feur, twee vrouwen van 30 en 50 jaar en een duo 'schatbewaarders' ingezet. De 24-jarige C. C., zoon van de 54- jarige hoofdverdachte, werd vrij gesproken. Hij zou als chauffeur hebben gewerkt bij het drugs transport, maar de rechtbank achtte dit niet bewezen. Tegen de zoon was vier jaar geeist. De zaak tegen één van de twee vrouwelij ke medeplichtigen wordt binnen kort voortgezet, omdat de recht bank eerst over een reclasserings- rapport wil beschikken. De ande re vrouw kreeg een gevangenis straf van tweeeneenhalf jaar op gelegd. De twee 'loopjongens' die het spul thuis in beheer hadden, werden veroordeeld tot celstraf fen van achttien maanden en twee jaar. Rotterdam/Viaardingen - De 23-ja- rige Vlaardingse C. S. die volgens de rechtbank medeplichtig is ge weest aan ontucht met haar doch tertje, is gisteren veroordeeld tot dienstverlening. Ze moet 204 uur aan het werk en het toezicht van de reclasssering dulden. De vrouw wordt verweten niets te hebben ondernomen om te voor komen dat haar 2-jange dochter tje door een kennis seksueel werd misbruikt. De jonge moeder werkte voor een 06-lyn en nam re gelmatig haar kind mee naar het werk. Tijdens een vrijpartij met de exploitant werd het meisje seksueel misbruikt. De man kleedde het meisje uit en begon haar te vingeren. De verdachte verklaarde mets te hebben kun nen ondernemen omdat ze onder op lag. Aanvankelijk werd twaalf maanden gevangenisstraf geeist. Op verzoek van de reclassering werd de eis omgebouwd. Dit omdat volgens die instantie eer. alternatieve straf beter op z'n plaats zou zijn. Door Peter de Lange Vlaardingen - De vergunning die Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in 1991 hebben verleend voor het aanleggen van een stortplaats in de Iickebaert bij Vlaardingen deugt niet. De vergunning biedt onvoldoende waarborgen tegen het optreden van gevaar, schade en hinder voor het milieu. Belangrijkste tekortkoming is De aanleg van de stortplaats is dat Gedeputeerde Staten van het overigens onzeker geworden provinciaal afvalverwijderingsbe- drijf PROAV, dat de vergunning aanvroeg, niet eerst een uitge breid geotechnisch onderzoek naar de gevolgen voor de onder grond hebben geëist. De bodem onder de stortplaats heeft een be perkte draagkracht en is insta biel. De uitkomst van zo'n onder zoek kan daarom ingrijpende ge volgen hebben voor onder meer de vormgeving van de afvalberg en de drainage. Dit schrift mr. G. J. Menken na mens het Bureau Adviseur Beroe pen Milieubeheer aan de Raad van State. Het adviesbureau is door de Raad van State ingescha keld om de bezwaren tegen de stortplaats van onder meer burge meester en wethouders van Vlaar dingen, een groot aantal inwoners van die gemeente en de SGPI RPF/GPV-fractie in de Vlaar dingse raad tegen de stortplaats te beoordelen. Uitleg Volgens mr. Menken vertoont de aan PROAV verleende vergun ning veel onduidelijkheden en voor meerdere uitleg vatbare voorschriften. Er zijn ook te veel 'veiligheidsclausules' in opgeno men. Dat wil zeggen dat bepaalde voorschriften altijd kunnen wor den aangepast ais de situatie daar aanleiding toe geeft, bijvoorbeeld als er onverwacht een 'noodpartij' afval moet worden gestort. Ook op details als het voorkomen van stank, zwerfvuil en ongedierte zijn de bepalingen niet water dicht. Het advies van BABM (vergun ning intrekken en eerst een uitge breid bodemonderzoek houden) is niet bindend, maar zal bij de uiteindelijke beoordeling van de bezwaren door de Raad van State wel zwaar meewegen, verwacht de Vlaardingse milieuwethouder Van der Windt. De wethouder is in zijn nopjes met de bevindingen van BABM: „Het rapport toont aan dat wij het op een aantal pun ten by het juiste eind hebben." doordat milieugedeputeerde Van der Vlist onlangs heeft verklaard dat er mogelijk een alternatief voorhanden is in de Merwedeha- ven bij Dordrecht. De provincie Zuid-Holland handhaaft onder tussen wel de claim op de stortlo- catie in de Lickebaert. Remi Poppe, fractievoorzitter van de SP in de Vlaardingse gemeen teraad en actief lid van het comité Groeiend verzet in de Lickebaert, heeft Van der Vlist schriftelijk om opheldering gevraagd over diens tweeslachtige opstelling. Poppe eist van de gedeputeerde een har de uitspraak wat deze nu eigen lijk wil: een stortplaats, ja of nee. Schiedam - Het Russische schip Anatoli Khalin ligt sinds zeven maanden aan de ketting in de haven van Rotterdam. Het schip met 166 beman ningsleden aan boord, mag de haven niet verlaten zonder dat een niet-betaalde rekening van een werf in Kroatië is vol daan door de reder. Een aantal kerken in Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis voert. De Hervormde Kerken van Vlaar dingen en Maassluis, de Gere formeerde Gemeenten van Vlaardingen en de Christelijk Gereformeerde Kerken van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis sluiten zich by eer der acties aan met de inzame ling van voedselpakketten en de organisatie van een avond in de Sionkerk aan de West- nieuwland in Vlaardingen. De bemanning is daarbij van avond zelf aanwezig. Vlaardingen - Verfgroothandel P. C. Molenaar, de stichting Groeiend Verzet Lickebaert en de openbare basisschool De Zuid- buurt zijn de drie genomineerden voor de eerste Vlaardingse Mi- lieupry s. De raadscommissie voor milieu kiest de winnaar op 21 fe bruari. De naam wordt geheim ge houden tot woensdag 23 februari, als de pnjs wordt uitgereikt door wethouder Kees van der Windt in de Harmonie. Verfhandel Molenaar is genomi neerd vanwege een volgens de jury uitstekend intern milieube leidsplan. De stichting Groeiend Verzet Lickebaert heeft duizen den Viaardingers en Maassluizers aan het denken gekregen over de noodzaak van een stortplaats bij Vlaardingen en verdient daarom in aanmerking te komen voor de prijs. School De Zuidbuurt zet zich actrief in voor het milieu door papier in te zamelen en de omgeving schoon te houden. De Vlaardingse Milieuprijs be staat uit een kunstwerk van W.E. Tesmacher. Door Sander Sonnemans Vlaardingen - Bezoekers van de Sint Willibrorduskerk krijgen na de mis van aanstaande zaterdag avond een zakje zand mee naar huis. Het is een symbolische her innering aan het jubileum ter ere van het 25-jarig bestaan van het kerkkoor The Balance dat de eu charistieviering opluistert. Om aan te geven dat van los zand toch een geheel is te maken. Een geheel, dat al een kwart eeuw stand houdt en alsmaar groeit. The Balance is met zomaar een koor. De ruim zeventig leden die wekelijks onder de bezielende lei ding van dirigent Jan Wilmer re peteren, vormen een zeer hechte band. Dat kan ook niet anders, want veel van de vocalisten zijn familie van elkaar. De zanggroep heeft zelfs al een aantal huwelij ken voortgebracht. En er zijn nog steeds leden die tijdens het repe teren geraakt worden door het pijltje van Amor. Wie geen familie van elkaar is of geen relatie heeft, houdt er wel vriendschappelijke contacten met andere koorleden op na. Dat is de kracht van The Balance. Tijdens het repeteren en de optredens gaat het er uiterst serieus aan toe. Maar daarna staat gezelligheid voorop. Er wordt heel wat afgëlachen. Marja Wümer (38) - vrouw van di rigent Jan - en Hanneke Scholtes (39) zijn twee van de vijf leden die vanaf het prille begin m het koor zingen. Twee praatgrage dames met gevoel voor muziek en hu mor, maar vooral met een hang naar gezelligheid. „Ais de onderlinge banden niet zo stevig waren geweest," durft Han neke te zeggen, „zou ik misschien al lang niet meer in het koor heb ben gezeten. Als ik het met de gang van zaken niet eens ben, laat ik dat duidelijk merken. Dat heeft in het verleden bijna een keer tot mijn vertrek geleid. Ik vond dat niemand er bij was ge baat als ik dwars zou liggen en wilde daarom stoppen. Als ik niet zo veel goede onderlinge contac ten had gehad, had ik mijn 25-ja- rig lidmaatschap nooit bereikt." Zingen is niet het enige dat The Balance doet. Regelmatig worden gezellige avondjes georganiseerd. Er is zelfs een clubje mannen dat zo nu en dan een avondje gaat stappen en een groepje vrouwen dat uitstapjes maakt. De sociale contacten lopen als een rode draad door het koor. Zieken krij gen altijd een kaartje, mensen met problemen worden geholpen en op trouwfeesten wordt het no dige georganiseerd. Gezelligheid troef. En dat maakt het koor zo groot. „Elk lid brengt na verloop van tijd wel een nieuw lid mee," legt Mar ja Wilmer uit. „Ik zat al op het koor toen ik mijn man leerde ken nen. Hy ging zo nu en dan mee om te kijken. Maar later ging hij ook zingen en volgde hij onze di rigent Ruud Halkes op." „Bij mij," moet Hanneke Scholtes er om lachen, „ging het precies zo. Mijn man bracht me altijd naar de repetities maar ging nooit mee naar binnen. Doordat hij na verloop van tijd een flink aantal bevriende koorleden had ont moet, meldde hij zich aan als lid. Hij is later zelfs nog voorzitter ge worden." Door de jaren heen is de stijl van de liederen aangepast. Naast de traditionele gezangen is tegen woordig ook plaats voor modieuze nummers. That's where friends are for' van Dionne Warwick is wellicht het meest toepasselijke lied dat tot het aangepaste genre behoort. Het jubileum van The Balance wordt zaterdagavond (19.00 uur) gevierd met een feestelijk mis in de St. Willibrorduskerk aan het Erasmusplein. Daarna worden al le oud-leden en andere belang stellenden uitgenodigd voor een receptie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2