aterweg 13 Milieucontrole voor bedrijven Van Wezel (SP, BBV) stemt op GroenLinks COMPUTERS RÖLEC 3.250,- Waterplas in Woudhoek-Noord Politie controleert in Maassluis afvoer van afvalstoffen Kinderraad boekt succes: Schiedam wordt schoner Kandidaten bellen kiezers genda Bewoners in de politiek (4) Visiteclub zoekt vrijwilligers Groene vingers gevraagd Talent tonen in de stap-in-de-spot-show Foto's en gedichten in teken van Ierland Invalidentoilet in Koningshoek Amateurfilms in teken van 'weg' 'DE COMPUTERZAAK' FEBRUARI DATA MAX 486DX-40 ^•Ayh. 'DE COMPUTERZAAK' Met de bus naar het stemloket Vaststelling bestemmingsplan „Hoogstad" Rotterdams Dagblad Donderdag 24 februari 1994 W „Ik, Daan Zonneveld, distantieer mij van de Centrumdemocraten waarvoor ik helaas op de kandidatenlijst voor de Sehiedamse ge meenteraad sta. Het was al een foutje dat ik op die lijst terecht kwam, daar is jammer genoeg niets meer aan te doen, maar ik wil iedereen graag laten weten dat ik nadrukkelijk afstand neem van de anti- maatschappelijke opvattingen van de CD, Ik kies er liever voor om positief bij te dragen aan de samenleving." Heel Schiedam-( 'entrum hoopte natuurlijk dat 2e een huis-aan-huis- mededeling met deze strekking in de bus zou krijgen. Maar nu nie mand Daan Zonneveld helpt bij het opstellen van een publiekelijke verklaring waarin hij zich afwendt van de CD, zal ik hem een handje helpen. Knip dit uit, Daan, leg het op het kopieerapparaat van de be wonersvereniging Sehicdam-Centrum en ongetwijfeld mag je daar gratis gebruik van maken, blij als je bestuur is dat ze dan van een probleem verlost zijn. Doe het snel; help je vereniging uit de brand. Want anders zit Schiedam met een akelig dilemma. Het is niet ge noeg dat Zonneveld heeft gezegd dat hij spijt heeft dat hij op de CD- lijst staat. Daarmee heeft hij nog geen afstand genomen van de denkbeelden van de CD. Echter, dat moet - als hij tenminste in de bewonersvereniging Centrum actief wil blijven. Wat de CD wil, ver draagt zich namelijk niet met het doel van een bewonersvereniging die door de gemeente wordt gesubsidieerd omdat ze de belangen van de wijkbewoners behartigt. Laat Zonneveld het er nu bij zitten, of laat het bestuur van Centrum het erbij zitten, dan brengen ze de be wonersvereniging in gevaar. De gemeente kan niet tolereren dat er een verklaarde CD'er in het bestuur van een gesubsidieerde bewo nersvereniging zit. Dat tast de geloofwaardigheid aan van de vereni ging en van een subsidiestelsel dat op samenlevingsopbouw is ge richt. Als je één uitgesproken CD'er accepteert, heb je een precedent. Dan kun je de subsidie ook niet meer intrekken als meer CD'ers het bestuur gaan bevolken, terwijl dan wel de belangenbehartiging van (minstens een deel van) de wijkbewoners in gevaar komt. Ik ben niet uit op het vertrek van Daan Zonneveld. Maar wil hy in het bestuur van Centrum blijven, dan moet hij de consequentie van zijn vrijage met de CD onder ogen zien. Als hij de eerste alinea van dit stukje voor zijn rekening neemt, is dat genoeg. Dat volstaat. Dan vindt iedereen hem weer aardig. Dan zal ik hem prijzen voor zijn moed. KOR KEGEL Schiedam De visitcclub van verzorgingstehuis De Harg is op zoek naar vrijwilligers voor de visiteclub. Deze club bestaat uit twaalf ouderen vanaf 65 jaar, die zelfstan dig wonen maar elke woensdag van 10.00 tot 15.30 uur bij elkaar op visite komen in de ontmoetings ruimte van De Harg. De vrijwilliger is een dag(deel) aanwezig om een praatje te maken en eventueel een spelletje te doen. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Anka Muller. Stichting Welzijn Ouderen Schiedam, Tuin- laan 94, telefoon 4731976. Jaarlijks leren enkele honderden leerlingen van de groepen 5, 6 en 7 van het basisonderwijs in kinder tuincomplexen Vijfsluizen en Park Kethel de eerste beginselen van het (moes)tuinieren. De hoofdafde ling Groenvoorziening en Natuur van Gemeentewer ken zoekt voor dit jeugdtuinwerk enkele enthousias te vrijwilligers, die het leuk vinden met kinderen om te gaan en die enige ervaring hebben in het tuinie ren. Dc begeleiders helpen twee dagdelen per week een groepje kinderen bij hel verzorgen van de tuintjes. Het seizoen gaat 28 maart van start. Aanmelden kan bij Marcel Scheefhals van de Dienst Gemeentewer ken. telefoon 4275521. Vlaardingen Jongeren die willen laten zien wat ze leuk, mooi, spannend of interessant vinden, krijgen vrijdag 11 maart de kans voor het voetlicht te treden. De stap- in-de-spot-show voor en door Vlaardingse scholen doet dan de Stadsgehoorzaal aan. Tijdens deze talen tenjacht beoordeelt een deskundige jury de acts van de jeugd tussen 4 tot 18 jaar. Alles kan en mag, behalve play-back en als het maar niet langer duurt dan vijf minuten. Zowel indivi dueel als in groepsverband kan worden deelgeno men. De inschrijvingstermijn loopt lot 1 maart. Mariet Lcms uit Zoetermecr heeft een passie voor het weidse ruige land van Ierland, hetgeen tot uit drukking komt in haar foto's die van 1 tot en met 29 maart te zien zijn in de gemeentebibliotheek Vlaar dingen aan de Loper 27. De foto's gaan vergezeld van gedichten waarin zij de juiste woorden zoekt voor het land dat haar in dc houdgreep heeft. De expositie is tijdens de openings uren van de bibliotheek te bezichtigen. Mariet is freelance docent creatief schrijven bij Kunstzinnige Vorming en Basiseducatie. Momen teel werkt ze mee aan de Rotterdamse musical Kaat Mossel, die eind april in première gaat. Ook schrijft ze liedteksten voor zangeres Josée van der Staak. Maassluis Winkelcentrum Koningshoek is uitgebreid met een voor gehandicapten toegankelijk toilet, schuin te genover de Hema. De Gemeente Maassluis heeft bij na zevenduizend gulden beschikbaar gesteld voor de invalidentoilet. De Video- en Smalfilmclub Maassluis houdt zater dag 26 maart haar tweede amateur filmfestival in theater de Schuurkerk. Dit keer staat het festival in het teken van het onderwerp 'weg'. Amateurfilmers worden opgeroepen een bijdrage te leveren. De ma ker van dc- film is vrij in de invulling van het thema, mits he.", produht niet langer duurt dan zeven minu ten. Aanmelden kan bij R. van der Vlist, Boeier 10 te Maassluis telefoon 10899-10315. Redactie Waterweg; Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Oonald Bax Telefoon 2340055 Maassluis - De politie van het district Waterweg gaat dit jaar in Maassluis controles uitvoeren op de afvoer van bedrijfsmatige afvalstoffen. In het kader van het milieuproject worden ver schillende bedrijfstakken onder de loep genomen. Ook gaat de politie projectmatig en klachten over geluidshinder te aandacht schenken aan geluids overlast die wordt veroorzaakt door motor- en bromfietsen en an dere motorvoertuigen. Voorts wordt dit jaar gestart met het pro ject Horeca. Dat heeft als doel de afvalproblematiek. stankoverlast beëindigen. Door de bestrijding van overlastgevende zaken wil de politie de woon- en leefomgeving verbeteren. De politie is in Maassluis al twee jaar bezig met het uitvoeren van projecten op milieugebied. In Schiedam - De Sehiedamse kin dergemeenteraad heeft niet voor niets vergaderd. Verschillende voorstellen van de aankomende politici om dc stad op te fleuren en tegelijkertijd iets aan het mi lieu te doen. zijn overgenomen door het echte stadsbestuur. Een paar andere voorstellen zijn blij ven liggen. Dc uitvoering daarvan is te duur. Zoals in de Nederlandse politiek gebruikelijk is. hebben ook de jeugdfracties genoegen moeten nemen met compromissen. Schiedam krijgt om die reden geen afvalvretende prullebakken zoals die in De Efteling staan. Een pratende afvalbak die net als Hol le Bolle Gijs om papiertjes smeekt en vervolgens met smaak verorbert kost 35.000 gulden. Dat vinden burgemeester en wethou ders toch te dol. Maar om aan de besluiten uit de kindergemeente raad tegemoet te komen, worden er wel andere leuke papierbak ken geplaatst. Volgens de Sehiedamse jeugd zijn de bestaande afvalbakken te onopvallend. Dat is de voor naamste reden waarom er zoveel rommel op straat wordt gegooid. Daarom is gepleit voor fris be schilderde exemplaren. Het colle ge van b en w heeft nu besloten enkele tientallen van zulke olijke bakken te plaatsen in de buurt van scholen. Ze worden beplakt met een kleurige affiche. Alle Sehiedamse bakken vrolijk beschilderen, zoals de jeugd heeft voorgesteld, gaat niet, heeft de volwassen politiek beslist. Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) hecht aan het onopvallen de model in donkere kleur, uit on- derhoudstechnisch en financieel oogpunt. Anders dan de school jeugd, vindt de ONS dat afvalbak ken juist niet in het oog mogen springen. Dankzij de kinderraad zal bin nenkort ook de blikjespletter zijn intrede doen. Dit apparaat walst lege colablikjes in een ommezien plat en verzamelt het afval in een bol die regelmatig wordt geleegd. Kotrac. een Rotterdams bedrijf, gaat ze vervaardigen. Kotrac le vert dergelijke pletters al aan re creatiegebieden. Schiedam krijgt twee exemplaren. Het ene wordt geplaatst bij de scholengemeen schap Schravenlant, het andere ergens in Schiedam-Oost. De kindergemeenteraad heeft er ook' voor gezorgd dat er een mi- lieuhuigje komt. Dit idee - van de wijkfractie Groenoord/Kethel- wordt uitgevoerd bij het natuur- educatief centrum aan de Harre- weg. De schooljeugd kan er 's woensdagsmiddags schoffels, scheppen, kruiwagens en papier- prikkers lenen om de omgeving schoon te maken. Hondepoep is niet alleen een pro bleem waar volwassenen mee worstelen. Kinderen hebben er ook schoon genoeg van telkens in drollen te trappen. Daarom komt er een drollenvrij speelveld aan de IJzerdraadsingel. Een hoog hek moet voorkomen dat er toch poep op het terrein wordt gedepo neerd. Het idee om hondepoep- schepjes uit de delen onder de Sehiedamse bevolking heeft het niet gehaald. Ten eerste, zeggen b en w, is de kans maar klein dat de hondebeziter daadwerkelijk van het schepje gebruik maakt en ten tweede zijn de schepjes te duur om gratis uit te delen. De jeugd is overigens niet zo hardvochtig dat de hond tot onge wenst dier is verklaard. Op het voormalige Gustoterrein in Schiedam-Zuid mogen wat de kindergemnenteraad betreft de viervoeters olijk dollen. Dit ge bied wordt daarom als losloopter rein aangewezen. 80486DX-40 Mhz Processor VLB 4 Mb intern geheugen 256 Kb Cache geheugen Miditowerkast met led display Multï i/o kaart Vesa Local Bus 2 seriëie poorten 1 parallel poort 1 game poort 250 Mb harddisk 12 Ms Diskdrive 3.1/2" 1.44 Mb Super VGA kaart 32 bit 1 Mb VLB VGA Kleuren Scherm 1024x768 0,28 101 keys toetsenbord MS-DOS 6.20 NL of UK Nederlandse handleiding 15 MAANDEN GARANTIE 10 DISKETTES 1.44 FORM. CD-ROM DRIVE 300 KB/S 14,- 525,- Bleekst raat 41 3134 EA Vlaardingen Tel010-4342742 Openingsrijden Dinsdag t/m Vrijdag 10.00 -18.00 uur Zaterdag10.00 - 16.00 uur MaandagGestolen 1992 werd het afvalproject opge zet, waarop vorig jaar het project 'garages' volgde. Dat werd uitge voerd in samenwerking met de DCMR Milieudienst Rijnmond, het Interregionaal Bureau Milieu zaken van de regiopolitie Rotter dam-Rijnmond, de Economische Controle Dienst en de afdeling Milieubeheer van de gemeente Maassluis. Aan het licht kwam dat dertien van de ruim twintig garagebedrijven in 1993 de mi lieu-eisen overtraden. Tegen vier bedrijven werd pro- ces-verbaal opgemaakt omdat zjj ondanks herhaaldelijke waar schuwingen van de Milieudienst Rijnmond, niet voldeden aan de eisen van het Besluit Herstelin richting Motorvoertuigen Milieu beheer en de lozingsverordening van de gemeente Maassluis. Afge werkte olie was niet op de juiste manier opgeslagen en het afval werd verkeerd afgevoerd. Negen andere garagebedrijven, die vallen onder de Algemene Maatregel van Bestuur' van de Wet Milieubeheer, voldeden niet aan de daarin gestelde milieu-ei sen. De DCMR heeft de garages gesommeerd daar iets aan te doen. Bij drie bedrijven zijn door de Economische Controledienst correcties aangebracht. Het bleek dat ze niet juist stonden inge schreven bij de Kamer van Koop handel. Tevens werd vastgesteld dat en kele garages niet op de gemeente lijke riolering waren aangesloten en loosden op het oppervlaktewa ter. De politie heeft de situatie bij het Hoogheemraadschap Delfland en de gemeente Maassluis onder de aandacht gebracht. In het braakliggende terrein tussen de Woudweg en de Munterstraat in het Sehiedamse Woud hoek-Noord wordt de komende weken een grote waterplas gegraven en een vogeluitkijkpunt aan gelegd. Ook maakt deDienstGemeentewerken het terrein, datal braak ligt sinds eindjaren zeven tig, geschikt voor recreatie. De hopen grond dieer nu liggen is veen, datafkomstig is van de onderdoorgangdie wordt gegraven bij het spoor voor de verbindingtussen de Kerkweg/Zwa'uwelaan. Een deel van de twintigduizend kuub die daarbij vrijkomt wordt gebruikt om een veenlandschap na te bootsen. Door deze extra natuurwaarde, zo verwacht de gemeente, kan het natuurgebied uitgroeien tot iets heel moois. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Arnold van Wezel, voormalig raadslid voor de Socia listische Partij en thans zijn laat ste dagen uitzittend als volksver tegenwoordiger in de eenmans fractie Burger Belangen Vlaar dingen, is sympathisant gewor den van GroenLinks. Van Wezel heeft dit medegedeeld aan de vooravond van zijn vertrek uit de Vlaardingse gemeenteraad. Hij heeft zich niet herkiesbaar ge steld en omdat hij geen duidelijke achterban heeft zal ook zijn partij niet meer terugkeren op het Vlaardingse politieke toneel. De oud SP'er voelt, heeft hij ver klaard, zich bij GroenLinks nog het meeste thuis, al is hij tegen het plan van deze partij om een eco-tax in te voeren (door Van We zel abusievelijk aangeduid als 'ego-tax'). Zo'n belasting op ener gie maakt alles alleen maai" duur der en op prijsverhogingen zit niemand te wachten. Desondanks zal hij op 2 maart op deze lijst zijn stem uitbrengen. Eigenlijk, laat het scheidende raadslid weten, heeft hij na tien jaar wel een beetje genoeg van de politiek. Diep in zijn hart meent hij dat dc hele Vlaardingse bevol king maar eens een keertje thuis Schiedam - Onder het motto 'kandidaten bellen kiezers' pakken dinsdagavond 1 maart veertig Sehiedamse politici de telefoon. Met de grote bel-actie vanuit het Stadskantoor willen de politici zo'n duizend Sehiedamse kiezers bereiken met de vraag: gaat u morgen stemmen? Tussen 18.00 en 20,00 uur ver lenen zeven politieke partijen hun medewerking. Het is de bedoeling dat de lijsttrekkers en kandidaat-raadsleden vlot te gesprekken voeren. Het aantal uitgaandetelefoonlij nen is beperkt, hetgeen bete kent dat de politici in twee groepen van twintig achter een toestel kruipen. zou moeten blijven op de dag van de raadsverkiezingen. Want zo goed doen de dames en heren po litici het niet, al vinden zc zelf van wel, schrijft Van Wezel in zijn af scheidswoord. Hot raadslid is zelf ook nogal af geknapt op de gang van zaken in de raad. „Ik heb de indruk dat er, als je daar als eenling zit, niet echt naar je geluisterd wordt," stelt hij vast. En veel raadsleden wekken de indruk dat zij alleen maar de politiek in zijn gegaan 'om de baantjes en de macht'. Los van de constatering een roe pende in de woestijn te zijn, vindt Van Wezel het ook uiterst moei lijk om als eenmansfractie goed te functioneren. Zijn dagelijks werk (in de bouw) slurpt zoveel tijd en energie op, dat hij nog maar weinig fut heeft om 's avonds stapels dikke nota's en rapporten te lezen. In het vervolg wü Van Wezel zijn tijd liever be steden aan de kleinkinderen en aan actiecomité's voor landen als Cuba en Nicaragua, „waar de mensen het veel minder hebben dan wij." Schiedam - Inwoners van Schiedam die slecht ter been zijn, kunnen woensdag 2 maart met een speciale 'stembus' naar het stemlokaal worden vervoerd. Te gen een. geringe vergoeding brengt de stembus de kiezers tus sen 8.00 en 18.00 uur van en naar het stembureau. Zij kunnen hiervoor vandaag, morgen en maandag een afspraak maken bij bureau Voorlichting van de gemeente Schiedam, tele foon 4275389. Arnold van Wezel. Foto Roel Dijkstra ltd 44ÜÖ] Donderdag 24 februari SCHIEDAM Teerstoof. Hester Mscrandet 20.30u. NPB Westvest90. Lezing de symboliek in de Kleine Johannes van Frederikvan Eden, 20.00u. p dïum. Jamsessie o!v Richard 21.00u. De Blauwe Brug. Schrijd vond van Amnesty International. 18.30u. j VLAARDINGEN Trefcentrum West. Bingo, 19.30UJ Stadsgehoorzaal. The cement gap den (film). 14.00 en 20.30 u. Video- festival, 19.30 uur. Harmonie. Grand Theater Cabaret DinerJ 19.30u. Grote Kerk. Lunchconcei{ door: Aad Zoutendijk, I2,45u. Stadskelder. Politieke avond met Radio Rijnmond, 19.00u. MAASSLUIS j Wijkgebouw de Groene Stip. Polj! tieke middagvoorvrouwert, 13.30u. Koningshof. Bridge, 19.45u. ROTTERDAM Lantaren/Venster. Mensch Meier; 21.00u. Quest for Rest, 20.30u.' Luxor Theater. Tineke Schouten- 20.15u. Rotterdamse Schouw burg The CAR, 20.30ij. Conserva torium. Masterclass cello, n.n.b.De Doelen Ensemble Rotterdams Con servatorium en MAAS Ensemble,- 20.15u. Rotterdams Philharmo' nisch Orkest, 20.15u. Inleiding 19.30u, Plan C. Kiss the Kangaroo, 22.00ll Rotterdamse Schouw- burgrOrfeo, 20.15u. Zaal De Unie. Portrettengalerij: Christian Wolff 20.30u. Vrijdag 25 februari SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland. Kleding- en speelgoedbeurs, lO.OOu. Dien stencentrum de 4 Molens. Bridge 13.00u. VLAARDINGEN Trefcentrum de Bijenkorf. Zang middag. ROTTERDAM Ali.imbra Riksbïoscoop: 'Theory-' ing game' (al) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9,45. Alhambra 2:'He; aven Earth' (12) dag. 8.15, do.vr ook 1.15-4.30. Calypso 1: 'TheJoj Luck Club' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso-2: 'Aladdin' (al) dag: 1.15-4-6.45. 'The age of Innocen ce* (al) dag. 8.45. Calypso-3: 'Fare well to my concubine' (al) dag. 1.15- 4.30-8.15. Cinerama 1: 'Demoli tion man' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Extreme Justi ce' (16) dag. 6.45-9.30. do.vr. ook 1.15-4. Cinerama 3: TheAddams Family 2" (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'Manhattan Murder Mystery' (al) dag. 4-6.45* 9.30, do.vr. ook 1.15. Corso: The Three Musketeers' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) do.vr. 2-8.30. 'Moun tain Gorilla' (al) do.vr. 3-7.30. Lan taren/Venster 1: 'Naked' dag. 7.30-10. Lantaren/Venster 2: '8 Sol del Membrillo' dag. 7.30. 'Le Jeune Werther' dag. 10. Lantaren/ Venster 3: 'The Snapper' dag. 8-10. Lantaren/Venster 4: 'Ufe accor- dingto Agfa' dag. 7.30-10. Lumière 1: 'Tombstone' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Lumière 2: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 3: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15- 4.30. 'The Firm' dag. 8. Lumière 4; 'The house of the spirits' (16) dag. 8.15, do.vr. ook 1,15-4.30. Het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen maakt ingevolge het gestelde in arti kel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat met ingang van 25 februari 1994, gedu rende vier weken op de afdeling Ruimtelijke Or dening, sector Ruimtelijke plannen, kamer 115/ 116, van de Dienst Stadswerk, Hoflaan 27, alhier, alsmede in de studiezaal van de Centrale Biblio theek, Waalstraat 100, alhier, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad op 2 febru ari 1994 gewijzigde vastgestelde bestemmings plan „Hoogstad". Het bestemmingsplan heeft betrekking op een gebied, dat globaal wordt begrensd door de Rijksweg A20, De Vlaardingse Vaart en de West- tandseweg. Degene, die tijdig zijn zienswijze bij de gemeente raad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een be langhebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn ziens wijze dj de gemeenteraad kenbaar te maken, kan gedurende de hierboven genoemde termijn, bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, postbus 90602, 2509 LP te 's-Gravenhage, schriftelijk be denkingen inbrengen tegen het bestemmings plan. Tevens kan een ieder gedurende bovengenoem de termijn schriftelijke bedenkingen inbrengen bij Gedeputeerde Staten tegen de wijzigingen die in het plan zij'n aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Vlaardingen, 24 februari 1994. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen. de secretaris, ir. Th. A. A. van Miltenburg-Kraakman de burgemeester, drs. L. W. Stam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1