13 3 'Traditie houdt snelle houtskeletbouw tegen' Kopers hebben spijt van gekodite woningen aan de Vlaardingse Vaart Drie maanden na de eerste paai trekken de bewoners erin Geen nieuwe bijltjesdag in boek over Vlaardingen Jolie moet blijven, Daan moet weg Woutershof vaker de wijk in voor oud papier Bijeenkomstvoor computerfreaks Aanmelden voor regio-avondmarkt Kilometervretermars Poolse pakketten Excursie en wandeling door de Broekpolder Maasland wordt duurzaam groene gemeente Rotterdams Dagblad Donderdag 10 maart 1994 Vier jaar heeft ze zich uit de naad gewerkt. Jolie Rakkert. Eén van de betere leden van de Schiedamse gemeenteraad. Ze liep zich het vuur uit de sloffen. Helaas voor Jolie kreeg Groenlinks er geenzetel bij,: maar dat kan gebeuren. Het hoort bij politiek. Dat echter een-partij die niets uitgespookt heeft, niets klaargemaakt heeft, aartslui. nietszeggend is geweest, dat die CD er twee zetels bij krijgt én groter wordt dan GróenLinks, dat is onrechtvaardig van de kiezers. Jolie gedesillusioneerd. Ze denkt aan stoppen. Dat zal dle CD-stemmers leren. Laten ze maar merken dat ze met hun wangedrag meer kapot maken dan hen;lief is. Het gevolg is dat Schiedam zijn betere ge meentebestuurders verliest. De wraak van Jolie is zoet, want haar opvolger zal een Turk zijn. Net goed. TocÈhoop ik dat iedereen flink op' Jolie. inpraat en:haar,duidelijk; maakt dat juist exemplaren als zy een sieraad voor dë ppbti#iajn; en dat ze voor dé CD niet zwichten mag. Sluit u alienu-al aan bij het comité Jolie Moet Blijven, Bel haar op, schrijf, organiseer een pop- concert. Demonstreer. Laat de hole Schiedamse gemeenschap zich in rijen achter Jolie opstellen.- 'O iph,-: NuDaan Zonneveld, Hij heeft intussen lang genoegde tijd gehad om spijt te betuigen over. zijn vrijage met dé CD. ïk heb hem zelfs nog een handje, willen helpen. Maar hij hield het bestuur van de bewo- nersverenigihg Schiëdam-Centrum zo lang in het onzekere, dat de voorzitter en de secretaris van pure ellende in'de war zijn geraakt- Volgens de één is Zonneveld uit eigen bewèging opgestapt, volgens de.ander.niet uit eigen beweging, maar wel opgestapt. Ze spreken elkaar tegen en Zonneveld zet onderwijl de wereld opzijn kop .'door' nu zelf een excuusje te eisen, anders komt hij niet.terug. „Ik laat me niet voor faxist uitmaken," zegt hij. Het leek me inderdaad geen type om de fax te bedienen. KOR KEGEL y;" VV Schiedam Omdat'het ophalen van oud papier, waarmee vorig jaar oktober is begonnen, een succes kan worden ge noemd, gaat de Woutershof vaker de huizen langs. Tot op heden gaan de bezoekers van de Woutershof, een dagcentrum voor verstandelijk gehandicapten in de wijk Nieuwland, één maal per week de wijk in. Voordat het oud papier wordt opgehaald, worden de wijkbewoners hiervan door middel van een folder op de hoogte gebracht. In overleg met het ONS wordt het 'werkgebied' van de gehandicapten uitgebreid met een tweede wijk. Die wijk ligt tussen de Burgemeester van Haaren- laan, Nieuwe Damlaan, Vlaardingerdijk en P.J. Troelstralaan en wordt twee maal per maand be zocht. Het dagcentrum zoekt overigens vrijwilligers die tij dens het ophalen van het oud papier het bestelbusje willen besturen. Belangstellenden kunnen zich aan- melden bij Fred van der Drift van de Wöutershof 1(4263786). De Computer Club Schiedam houdt zaterdag 12 maart een bijeenkomst voor gebruikers van personal computers in het Filmhuis Schiedam. De CCS zorgt voor voldoende Tafels en contactdozen om alle door bezoekers meegenomen computers op te stellen. Bij de reparatie- en onderzoeksstand kunnen kleine uitbreidingen worden geplaatst en defecte onderde len worden gerepareerd. Verder houdt de CCS een grote opruiming van de Commodore 64 en 128 com puters en bijbehorende diskdrives, printers, boeken etcetera. Ook toont een van de bestuursleden zijn ei gen multi-media-tower met onder andere drie giga byte aan Public Domain Software en Shareware. lOok' dit jaar vindt op bevrijdingsdag een regio- lavondmarkt plaats langs de Oude Haven in het cen trum van Vlaardingen. Op de markt brengen koop- Men en hobbyisten hun handel aan de man: van (kleding, muziek tot gereedschap, schilderijen, boe lken, koperen naamplaten en ga zo maar door. Vlaardingse handelaren, winkeliers en amateur- Ikooplieden kunnen zich schriftelijk opgeven bij de heer H. van den Berg, Waalstraat 47 te Vlaardingen. Vanuit de gymzaal aan de Parkietstraat begint zater dag 12 maart de jaarlijkse kilometervretermars met afstanden van dertig, veertig en vijftig kilometer. Al le tochten eindigen op het puntje van de pier in Hoek van Holland, waar de deelnemers worden getrak teerd op een broodje en een borrel. Bij inschrijving (tussen 8,00 en 10.00 uur) ontvangen de wandelaars routebeschrijving. Voor meer informatie: 01899- 18844 of 21842. Wie vóór Pasen een pakket wil sturen naar familie, vrienden en kennissen in Polen, kan deze vrijdag 18 maart tussen 18.00 en 22.00 uur inleveren bij de fami lie Korpershoek aan de Beierlandsestraat 57 in Schiedam. De pakketten moeten goed verpakt 2ijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dicht geplakt en met een stevig touw eromheen. De adres sen Van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pak ketten moger. ook brieven, tijdschriften en dergelij ke bevatten. Het maximale gewicht bedraagt 25 kilo- jgram, de kosten bedragen ƒ7,50 per pakket plus ƒ2.50 per kilo. Voor meer informatie: 427665941. Vlaardingen Het recreatieschap Midden-Delfland en de Groen- service Zuid-Holland houden zondag 13 maart een jlentewandeling in het recreatiegebied De Broekpol- ider. Er zijn twee wandeltochten uitgezet, één van vijf ikilometer (met een puzzel voor de kinderen) en één Svan tien kilometer. ■Deelnemers kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur star- jten vanaf de parkeerplaats bij de brug over de Vlaar- (dingervaart halverwege de Watersportweg, tegen- jover Vlaardingen-Holy. Het is ook mogelijk om on- |der begeleiding van een gids deel te nemen aan een inatuurexcursie. Deze begint om 14.00 uur. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - De toekomstige bewoners hebben de sleutel van hun nieuwe 'pa leisje' aan de "Vlaardingse Vaart nog niet eens in hun bezit en toch hebben ze al spijt van hun aankoop. De bouwer, Eu rowoningen in Rotterdam, Iaat ze in de steek, besodemietert ze en jaagt ze op kosten. Dat beweren acht kopers die in de nabije toekomst op de Carry Pothuiskade eikaars buren worden. De naam Eurowoningen kunnen ze niet meer horen. In verband met de wijze waarop ze worden behandeld en uit angst voor represailles wil geen van de klagers zijn of haar naam in de krant zien. „We zien ze ervoor aan," klinkt de uitleg, „dat ze ons nog verder gaan tegenwerken als ze weten wie er allemaal dwarsliggen." De acht klagers kochten een nieuwbouw woning in het deelproject aan de Vlaar dingse Vaart. 'Een oase van rust en wel- standig wonen met een natuurgebied in de achtertuin', staat in de folder van Eu rowoningen. „Allemaal mooi en aardig," zegt een Schiedammer die zijn huis aan De Vlinderhoven in de Schiedamse wyk Spaland verkocht om zich in Vlaardingen te vestigen, „maar wij worden wel beso demieterd. Volgens de prognose in november van het vorig jaar zouden de woningen half maart worden opgeleverd. De huizen zijn klaar. Toch wordt de oplevering opge schoven naar week tweeëntwintig, omdat de straat nog altijd open ligt. Volgens de planning van de gemeente zijn eerst an dere straten aan de beurt. Daar wordt no ta bene nog gebouwd. Het duurt nog twee maanden en daar moeten wij op wachten. Eurowoningen heeft at die tijd geweten dat onze huizen niet half maart opgele verd konden worden en toch zijn we daar pas afgelopen week over geïnformeerd." Een woordvoerder van de Vlaardingse dienst Stadswerk over de kwestie: „De bouw van bungalows aan de overzijde van de straat, waar het blokje van acht woningen is gebouwd, is verkeerd ge pland door Eurowoningen. Die bunga lows worden veel later opgeleverd en zo lang daar nog bouwverkeer rijdt wordt de straat niet ingericht. Eind vorig jaar is tij dens een bouwvergadering met Eurowo ningen al ter sprake gekomen dat het be treffende deelproject half maart nog niet kan worden bestraat. Het staat alleen niet zwart op wit." Consequenties Het feit dat de acht toekomstige bewo ners hun nieuwe huis niet kunnen be trekken, heeft de nodige consequenties. Enkele van hen hebben hun huidige wo ning al verkocht en moeten als gevolg van de vertraging enige tijd elders onder dak zoeken. Eén koper trekt voorlopig in bij zijn ouders. Een a:, wv neemt met zijn gezin zijn intrek in een hotel. ..Wie gaat dat betalen?zegt de man woe dend. „De financiële gevolgen zijn trou wens nog groter. Door dat gerek van Eu rowoningen moeten we honderden gul dens extra aan bouwrente betalen. In het contract staat overigens dat de bouw, af gezien van vorstperiodes, niet stil mag komen te liggen. Dat is dus wel het geval. Maar wat zegt Eurowoningen? Dat het al leen geldt als de bouw in de hele wijk stil ligt. Eurowoningen stelt de contracten met meer van dat soort geniepigheidjes op. En dan de wijze waarop we te woord worden gestaan. Ga maar op een camping staan als je de woning nog niet in kan, krijg je te horen." De acht bewoners betichten Eurowonin gen van nog meer fouten. De keukens zijn groter uitgevallen dan op de bouwte keningen. Reeds op maat bestelde keu kenblokken moeten worden aangepast. Ook daar zijn honderden guldens mee gemoeid. De ruim twee ton kostende wo ningen worden zodoende alsmaar duur der. P. J. Brouwers, hoofd uitvoering van Eu rowoningen, verwijst de klachten naar het land der fabelen. „Er is afgezien van de vorstperiode geen stagnatie opgetre- den," reageert hij. „In principe komen we onze afspraken na. We voldoen aan onze opleveringsvoorwaarden. En die zijn al ri lang geleden vastgesteld op het tweede kwartaal van 1994. Er treedt geen vertra ging op. Van de keukens is al lang be kend dat er een restmaat van veertig cen timeter zou zijn. Dat moeten de mensen hebben geweten. Verder kan ik nog zeg gen dat ik altijd bereid ben een delegatie van de ontevreden kopers te ontvangen. Als het moet morgen nog." Door Ben van Haren Vlaardingen - Over drie maanden trekken de kopers in nieuwe hui zen in Oostwjjk en Vettenoords- polder in Vlaardingen, waarvoor pas gisteren de eerste paai werd geslagen. Snelheid is welkom, maar slechts één van de voorde len die de door Aannemingsbe drijf Werner BV toegepaste me thode van houtskeletbouw heeft. „De winst is vooral ook ecolo gisch. Het milieu wordt op vele fronten gespaard." Jac. Verhoeff, sinds vier jaar werkzaam bij Werner, weet waar over hij praat. Bij zijn vorige werkgever realiseerde hij onder meer complexen van 76 woningen in Hendrik Ido Ambacht en zestig in Raamsdonksveer in houtske letbouw. Werner heeft inmiddels een wo ning opgeleverd in 's Gravendeel en begon gisteren met de bouw van twee huizen in de 2e Maas- bosstraat en één m de Prins Hen- fdrik3tra9t;;Jh Bet eigen'jyiaardió-;;-;^: Kleinschalig „Het is een begin," hoopt direc teur/eigenaar ArjenMeerman van het 45 personeelsleden-tellende aannemersbedrijf. „Wij zijn ge wend kleinschalig te denken. Het doel is straks een produktie van twintig tot vijfentwintig huizen per jaar te bereiken. We hebben nu een afspraak met de gemeen te. dat we zelf plaatsen opzoeken waar onze bouwmethode de De houtskeletbouw-woning zoals die aan de Prins Hendrikstraat in Vlaardingen, in drie maanden tijd, moet verrijzen. Tekening architectenbureau Ir. Wijnand Houdijk grootste voordelen biedt."Hout- skeletbouw gaat uit van de toe passing van hout als dragende ;:element^i^^n ,jvTOning. Ver- -hóefft^HGp'bëtÓnnen heipalen en ■fïïiïllOTl'^gêft^ë^Ë'êh geïso leerde betonnen vloer, die als draagvlak dient voor het huis. De rest is. van hout. De gehele dra gende constructie, verdiepings vloer,., wanden, puien en ga zo maar door. „De voordelen zijn enorm," gaat hij verder. „Het gewicht bijvoor beeld. Een woning gebouwd vol gens onze methode weegt maar een derde van een traditioneel uit beton en steen opgetrokken huis. Je kan dus volstaan met een lich tere fundering. Bovendien zijn er op de bouwplaats maar weinig mensen, omdat je.het.hqisamqi?^ derdelen kan -.prefabriceren^.eft' vervolgens binneft 'ëeh^Vëél^^' elkaar zetten." Aantrekkelijk Het risico van vertraging door h et., weer omdat er dan niet kan wor-. den gewerkt, wordt daarmee ver kleind, rekent Arjen Meerman hardop. „Vooral in stadsvernieu wingsgebieden is het aantrekke lijk, want het beperkt de overlast voor de buurt. Er zijn minder transportproblemen en het biedt de mogelijkheid om op een be perkt terrein te werken." Uit milieu-oogpunt geniet de houtskeletbouw' ;zéer jjrote vóór-j delen,verzekert Vefhoeff' Finland, Zwëdën 'ëri' NÖÓrivé'gën,ri weten ze precies waarze-mee-be—- zig zijn. Hun produktiebossen zijn goed vo0r»derieyeran4i& van-* hout yqor.d£ bouw van miljoqnenj woningebs perrijaafc iSout&l izbaLO in sommige tropische :laq,d.en;- voorkomen, maken ze daar hief Ecologisch verdient de houtske letbouw de voorkeur, want hout kan je eenvoudig hergebruiken, maar al die betonnen muren moet jc straks lepeltje voor lepeltje, ten Drs. Klaas Komaat raadpleegde ïn het Stadsarchief van Vlaardingen veel bronnen, waaronder de Nieuwe Vlaardingsche Courant. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Vlaardingen - Het boek, dat histo ricus Klaas Kornaat heeft ge schreven over Vlaardingen tij dens de Tweede Wereldoorlog, heeft als titel gekregen 'De schok van het onbekende'. Het is echter niet juist te veron derstellen hierin opzienbarende onthullingen aan te treffen. „Dat 'schok' in de titel slaat meer op het verleden dan op het heden. Niemand had de oorlog ver wacht," zegt de auteur, Op verzoek van de 'Stichting Ge schiedschrijving Vlaardingen tij dens de Tweede Wereldoorlog' heeft Kornaat de publicatie voor bereid en gemaakt. Hij heeft ongeveer zeventig men sen gesproken over hun ervarin gen kort voor, tijdens en na de be zetting. „AI snel heb ik besloten een lan gere periode dan uitsluitend de oorlogsjaren te behandelen. Dat is nodig om een goed beeld te ge ven. Ik beschrijf de periode vanaf de crisistijd tot na de bevrijding. Zeg maar 1936 tot 1947. toen Heusdens aantrad als burgemees ter. Alle aspecten, die specifiek waren voor Vlaardingen, komen aan de orde," belooft Kornaat. Hij heeft in verschillende Neder landse archieven, maar vooral in het Vlaardingse stadsarchief on derzoek gedaan en de verhalen die hem werden verteld hieraan getoetst. Hij is omzichtig omgesprongen met namen. Want hoewel hij als auteur vrijheid van schrijven kreeg, had zijn opdrachtgever wel enig voorbehoud gemaakt. „Het was niet de bedoeling om er een nieuwe bijltjesdag van te ma ken. Om die reden heeft de stads archivaris als enig lid van ons stichtingsbestuur onderdelen van het boek doorgelezen." meldde maandag ex-burgemeester Fred van Lier bij het bekend maken van de verschijningsdatum. Het met 150 foto's rijk geïllustreerde boek van ruim tweehonderd pagi na's verschijnt pas half oktober, maar de verkoopfolder is inmid dels gereed. Het boek gaat onge veer veertig gulden kosten. Verder blijkt eruit, dat het des tijds 30.000 inwoners tellende Vlaardingen nog meer dan de rest van ons land door de bezetting werd verrast. „Werkloosheid, slappe tijden in de visserij en een snelle industrialisatie veroor zaakten allerlei maatschappelijke problemen." Aan de orde komen onder meer organisaties van vlak voor en in de oorlog, het gemeentelijke ap paraat, de omgang met het van jo den afgenomen bezit, de annexa tie van Vlaardinger-Ambacht, krijgsgevangenen en een zeeman van de koopvaardij in den vreem de, de illegaliteit, de bevrijding, de internering in het kamp 'De vergulde hand'en de wederop bouw. Kornaat, zelf geboren in 1957. heeft ook een soort epiloog ge schreven waarin hij vraagtekens plaatst bij sommige absolute be weringen van kort na de oorlog. „Je kan je bijvoorbeeld afvragen of de door de Duitsers afgezette burgemeester Siezen helemaal goed en zijn NSB-opvolger Han sen helemaal fout was," zegt hij. koste van veel energie, afbre ken ."„Ook voor de bewoner van het huis is uit een oogpunt van energiebesparing hout beter. Steen neemt bijvoorbeeld warmte op en hout is prima te isoleren. Het dempt bovendien geluid. In ons land heeft hout een verkeerde klank gekregen, omdat wij men sen van de buitenkant zijn. In ons land schrijft alleen Bouwfonds in zijn bestekken voor dat alle hout aan de binnenkant twee keer ge verfd moet zijn, terwijl toch de meeste verrotting van binnenuit, van de codens komt." Lillehammer „Weetje, die schaatshal 't Viking schip in Lillehammer, waar Koss the Boss was, is ook volgens deze methode gebouwd. Houtskelet bouw' is in Noorwegen en andere Scandinavische landen heel ge woon. Omdat hout daar een eigen produkt is. Wij zijn een land met rivieren, dus rivierkiei, waaruitje steen bakt om huizen te bouwen," vertelt VerhoevenUJ. Meerman verklaart-nader waar om de houtbouw; na. wat Finse scholen nauwelijks van de grond is gekomen in ons land. „De bouwnijverheid is een zeer tradi tioneel ingestelde „bedrijfstak. Elke aannemer jjn Nederland heeft op zijn erf wandbekistingen staan en de projectontwikkelaars zijn aannemers, het zijn de groot ste bouwers. Waarom zouden ze overschakelen? Wij zijn van ouds her actief in riolerings- en straat werk, doen veel onderhoudswerk en utiliteitsbouw en zijn vijf, zes jaar geleden begonnen met eigen projectontwikkeling. We beschik ken niet over grond of kapitalen om grote projecten op te zetten, maar moeten wel aan het werk blijven. We leveren binnenkort Het Weeshuis op en bouwen straks aan de Spalandiaan een woningcomplex. Met de houtske letbouw, waarin ook wel gemet selde muren zijn opgenomen, ho pen wc in Vlaardingen de komen de jaren goed aan de slag te blij ven." Architecten zouden meer in hout moeten denken, redeneert liet Werner-duo. Wijnand Houdijk heeft de ontwerpen gemaakt voor de drie woningen, waarvan de bouw vandaag is gestart. Met hem werkten Werner en de Histori sche Vereniging Vlaardingen ook aan het plan Nieuwe Tuinen, dat nog steeds op het bordje van wet houder Ton van der Steen ligt. Daarin speelt houtskeletbouw ook een belangrijke rol, waardoor op hetzelfde oppervlak meer wo ningen tot stand kunnen komen. d i Affi Donderdag 10 maart SCHIEDAM Podium, Jamsessie olv Richard, 21,00u, VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Tussentijds (film), 20.30u. De minister van ruim? 1 telijke ordening door: Raymond van'1 het Groenewoud, 20.15u. Dien stencentrum West. Zanggroep Sil- - verstars, 19;30u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. De Vuurproef, 20.15u. Kimonosisters, 20.30u.TheaterZuidplein De Beri ni's, 20.15u. Bart Stultiens. 2O.30u. De Doelen Marathoncon cert, 20.15u. Groove Garden. Rick de VitoBand, 21.30u. Luxor Thea ter. Rosenberg Trio, 20.15u. Plan C. Hips Unlimited, 22.00u. Zaal De Unie, In focus: Cees van Zeeland. 20.30u. De Evenaar. Cinema Dia spora fitm-cyclus, 20.15u. Alliance Franpaise. Voordracht van gedich ten, 20.30u. Nederlands Architec tuur Instituut Contemporary Urban Planning in Stockholm, 20.00u. Bi bliotheektheater. Achter de kin derboeken, lezing, 20.00u. SKVR- Muziekschool Centrum-Oost. Le zing Berlioz-Boulez, n.n.b. Vrijdag llmaartryY" 1 MAASSLUIS-"-1'"-'; - Koningshof. KlavêrJastoérhóoL ll.OOu. Postzegelruilbeurs, 12.0QU,.ROTTERDAM Alliance Fran^aise. Workshop foe- zie. ll.OOii. Acadètniégaiérié de r sterrenwacht. Paneldiscussie, 15.00u. ROTTERDAM Calypso 1: 'In the name of the fa ther* (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca!ypso-2: 'Aladdin'(al) dag. 1.15- 4-6.45. The remains of the day' (al) dag. 8.45. Caiypso-3: 'The Joy Luck Club'(12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'Mrs.Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: "Demolition Man' (16) dag. 4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Carlito's Way' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Ci nerama 4: 'Kalifomia' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5; 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Corso; 'Schindler's List". (12) dag. 2-8- (max Theater:/ 'Sharks' (al) dag. 2.4.8.30. "Moun tain Gorilla' (al) dag. 1-3-7.30. 'Het'" grote Barriere Rif (al) dag. 11,.,. 'Speed Picture Holland' (al) dag. 12. Lumière 1: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Wayne's world 2" (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: 'Mrs. Doubtfire"(al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 8.15. Rex: 'Lecher' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstel- ling. Thalia: 'The three musketeers' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Maasland - Voor het bijna kaal gerooide parkje achter de Mere- steijn heeft de Maaslandse dienst gemeentewerken een plan voor nieuwe aanplant ontwikkeld. Er worden eiken en knotwilgen ge plant en de hccstervakken v r->v- den van nieuw materiaal \w- zien. Het rigoureus kappen in het parkje leidde onlangs tot een rel. Niet alleen een groot aantal bewo ners uitten hun ongenoegen, ook verantwoordelijk wethouder Houtenbos toonde zich verbol gen. Gemeentewerken had meer bomen gekapt dan in het groen- beleidsplan was aangegeven. Aan deze 'ambtelijke ongehoorzaam heid' werden uiteindelijk geen personele consequenties verbon den. Het gemeentebestuur heeft wel beterschap beloofd, zodat der gelijke zaken in het vervolg niet meer voor komen. Uitgangspunt voor het onder houd van het Maaslandse groen vormt het in 1991 door de ge meenteraad vastgestelde groen- beleidsplan. In grote lijnen komt dit er op neer dat elk jaar een stukje van dit plan wordt uitge voerd, zodanig dat rigoureus kap- - werk kan worden voorkomen. Op.( deze wijze moet Maasland een* duurzaam groene gemeente wor den. Voor dit jaar staan er nog 47 bomen op de nominatie oin ge kapt te worden. Op verzoek van omwonenden worden er aan de Hynderstein elf wilgen vervan gen door elzen en aan de Huis te Veldelaan drie populieren. Aan de Kertebuurt, bij het busstation, worden achttien populieren ver vangen door knotwilgen. Deze bomen staan langs de Boezemka de en worden op verzoek van Delfland vanwege dreigende schade verwijderd. Voorts worden aan de Maassluiseweg negen po pulieren door elzen vervangen en verdwijnen er nog vijf populieren op de oude begraafplaats en één aan de Kon. Juüanaweg. Voor drie uitgegroeide essen aan de Botting en één plataan aan de Hoefslag staat een snoeibeurt op het pro gramma.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1