9 Alleen Van der Windt en Kool blijven A I i Maaslandse wethouder tot de orde geroepen De Fakkel speelt met de liefde Achterbannen beslissen deze week over coalitie Vlaardingen Strijd binnen PvdA genda m wi m W w w Vechtpartij in Restaurant bedrijfsleider beroofd bij kluis Automobilist hardleers Jongens rijden gat in winkelpui Pan soep wat vlam Man verkoopt nep-camera's [Junk steelt [vleespakketten Voorproefje op het voorjaar Man aangevallen door drie honden i Winkels open op zon- en feestdagen 'Wachtgeldregeling Zijdeveld schaadt Partij van de Arbeid' Fusie basisscholen voorlopig opgeschort Rotterdams Dagblad Maandag 21 maart 1994 de ►ren. an der dams Schiedam - Drie Schiedammers Van 20, 22 en 26 jaar zijn gister- Wond in een politiecel beland bmdat ze zich in een Chinees res taurant aan het Nieuwlandplein hadden misdragen. De mannen Lilden een fles drank stelen, gooi- yen barkrukken om en smeten glazen bier door de zaak. Toen. eeneter daar iets van zei, werd hij SooT het drietal gemolesteerd. De faan; een 39-jarige Schiedammer, liep een hoofdwond op. Schiedam - Een 34-jarige be- jirijfsfeidervan een winkel aan de Monseigneur Nolensiaan in fecrnodam is vrijdagmiddag rond Èestiur met geweld beroofd van geldcassette met de dagop brengst. De man wilde de cassette fn de nachtkluis van de ING-bank aan de Nieuwe Haven deponeren toen hij werd gesommeerd het geld af te geven. Het slachtoffer werd op zijn gezicht geslagen, raakte buiten bewustzijn en liep een gekneusd jukbeen op. Omdat de politie vermoedt dat voorbijgangers de mishandeling moeten hebben gezien, worden getuigen verzocht contact op te nemen. VJaardingen - De Vlaardingse po litie heeft vannacht een 29-jarige Rotterdammer van de rijkweg ge haald omdat de man met een flin ke slok op achter het stuur zat. Na de blaastest in het politiebureau kreeg hij een rijverbod opgelegd en werd proces-verbaai opge maakt. De Rotterdammer kan vermoedelijk een flinke straf te gemoet zien. Hij is wegens een zelfde overtreding eerder veroor deeld tot een voorwaardelijke rij ontzegging van een jaar met een proeftijd van twee jaar, die nog niet voorbij was. -Vlaardingen - Bij een automobiel bedrijf aan de Industrieweg in Vlaardingen „is,, .zaterdagmiddag, /flinke schade-toegebracht aan. .[twee personenauto's - en de pui .van de winkelruimte^ De eigenaar •hoorde rond vijf uur een harde 'knal en zag dat een op het afgeslo ten terrein geparkeerde auto, ach teruit tegen de pui was gereden. Daardoor liepen de auto, pui en Jen binnen geëtaleerd showmo del aanzienlijke schade op. Toen 1de eigenaar poolshoogte ging ne- "men, zag hij drie jongens wegren nen. Maassluis - Een bewoner van een -huis aan de Kluwerij in Maassluis «Jiad een pan. soep op het gas gezet "maai was in slaap gevallen. Door oververhitting onstond hevige .rookontwikkeling. Schiedam - Een 27-jarige Rotter dammer heeft afgelopen zaterdag op de Strickledeweg in Schiedam geprobeerd nep-videocamera's iaan de man te brengen. De man [bood zwarte koffertjes aan met (daarin de video-apparatuur die ;yan plastic bleek te zijn. De man •verklaarde tegenover de politie er géén geld voor te vragen, maar i'aan te nemen 'wat de gek er voor 'zou geven'. iSchiedam - De politie van Schiedam heeft zaterdagmiddag ieen 36-jarige junk uit Delft in de [kladden gegrepen omdat hij in ►een winkel aan de 's-Graveland- [sèweg enkele pakken vlees had [gestolen. Politie-surveillanten za- igen de man op straat lopen en [hielden hem aan omdat hij zich jVreemd gedroeg. Bij de controle je 'kwamen de vleespakketten onder [zijn jas vandaan. Door Ben van Haren Vlaardingen - "Van het zittende college zullen in Vlaardingen, naast burgemeester Bert Stam, alleen de wethouders Kees van der Windt (PvdA) en Aart Kooi (CDA) terugkeren. Zij krijgen half april gezelschap van Henk Koijers (WD) en Ron Molenaar (D66). Althans dat voorstel krijgen vanavond behalve de fractie van de WD, ook de leden vanD66 en het CDA en donderdag die van de PvdA voorgelegd op speciale partijbijeenkomsten. Anny Attema, lijsttrekker van de PvdA en voorzitter bij de bespre kingen over de collegevorming, wil niet meer meedelen dan dat portefeuilles en poppetjes goed deels zijn ingevuld. De onderhan delaars van de vier grootste partij en, die bereid zijn met elk een wethouder de nieuwe coalitie te vormen, willen nu het bereikte re sultaat ter goedkeuring voorleg gen aan hun achterban. In de besprekingen over de porte feuille-verdeling is duidelijk naar voren gekomen, dat de meerder heid weinig waardering heeft voor de wijze waarop D66-wet- houder Ton van der Steen de af gelopen vier jaar heeft gefunctio neerd. Dissident De grootste fractie van de coalitie, PvdA, heeft voor zichzelf de por tefeuille stadsontwikkeling opge ëist. Haar eerste wethouderskan didaat, Van der Windt, is hiervoor aangewezen. Vermoedelijk houdt hij ook vast aan milieu en cultuur. Dit betekent wel, dat de sociaal democraten een andere belangrij ke portefeuille als financiën, die nu door John Ranshuijsen wordt beheerd, moeten laten schieten. Hiermee is tegelijkertijd het gras weggemaaid voor de voeten van dissident Leo ten Have, die de in terne strijd bij de PvdA alsnog ten voordele van Ranshuijsen had willen beslechten door handha ving van de vorige lijsttrekker als kasbeheerder in het college. Het lijkt uitgesloten, dat hij met het voorstel komt een tweede PvdA- wethouder te benoemen. Immers, enkele maanden gele den kwam juist hij met het plan om in de begroting voor 1994 een vermindering van het aantal wet houders van vijf naar vier op te nemen met het oog op de over dracht van bevoegdheden aan het straks te vormen regionaal be stuur. Overigens weigerde de meerderheid van de. raad toen zo'n besluit te nemen. Ron Molenaar, lijsttrekker van D66, lijkt de positie van zijn par tijgenoot Van der Steen achter de collegetafel over te gaan nemen. „Daar ziet het inderdaad naar uit," bevestigt Molenaar. „De uit slag van de verkiezingen is voor ons anders uitgevallen dan we hadden gehoopt. We zijn de laat ste in de rij van coalitiepartijen geworden en krijgen dus het krui melwerk, dat overblijft." Naar verwachting gaat hij in het nieuwe college verkeer en ver voer, sport en recreatie en onder wijs beheren. Aart Kool van het CDA houdt waarschijnlijk wat hij had, perso neel en organisatie naast maat schappelijk werk. Ambtenaar Henk Roijers (WD), nu nog als ambtenaar werkzaam bij de Rijks Brandweer Academie, zal waar schijnlijk naast financiën ook economische zaken gaan behe ren. Vlaardingen - Anny Attema en Kees van der Windt, de twee on derhandelaars var, de PvdA om het nieuwe college te formeren, zullen donderdagavond een flinke dobber krijgen om de re sultaten aan de achterban te verkopen. Dat belooft tenminste Leo ten Have. Volgens Ten Have, die rekent op flinke steun binnen de partij, hebben Attema en Van der Windt teveel toegegeven. „Ster ker," zegt Ten Have, „vanaf het begin hebben ze ingezet op één wethouder. Bat is veel te mager. Daar moet je hooguit op uitko men als de onderhandelingen écht muurvast zitten. Nu was het meteen het openingsbod." Ten Have vindt dat de PvdA ('slechts één zetel verlies') meer verdient. En dat neemt hij Atte ma en Van der Windt kwalijk. „De PvdA heeft zich koud laten stellen door één winnaar (WD) en twee verliezers (CDA en D66). Het onderhandelingsresultaat is een duidelijke teruggang ten opzichte varx de afgelopen vier jaar. Dat kun je niet verkopen aan al die kiezers. Het doet geen recht aan de verkiezingsuit slag," aldus Ten Have. Volgens John Ranshuijsen, de PvdA- wethouder die nu overboord valt, hadden Attema en Van der Windt voor een college zonder D66 moeten kiezen. In dat geval hadden PvdA en WD elk twee wethouders kunnen leveren en CDA één. Dat zou volgens Rans huijsen meer in de lijn van de verkiezingsuitslag zijn. Nog voor de lente haar intrede deed, nam ver zorgingstehuis De Meerpaal afgelopen zaterdag alvast een voorproefje op het voorjaar, (n aanwezig heid van een levende paashaas lieten vele kleinkinderen van de bewoners zich op de fo to vastleggen, nadat ze zich hadden laten schminken als klein paashaasje. Daarna was het smullen gebla zen bij de poffertjes kraam en kreeg het ver tederende zwarte lam metje in de hoek een aai over zijn bol. Onder tussen brachten opa en oma een bezoek aan de rommelmarkt waar een veilingmeester een speciale verkoop bij opbod hield. De op brengst van het Lente-, feest, ruim zesduizend gulden, komttengoede aan de stichting Vrien den van de Meerpaal. Deze kochten eerder al een videoscherm, pa rasols voor buiten en stoelen en tafels voor bij de entree. Foto Roet Dijkstra ~t> d '6 Maandag 21 maart VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Brood uit het wa ter, door: Vlaardings Musical Gezel schap, 20.00u, MAASSLUIS Stadhuis. Openbare vergadering college-programma, 19.0Gu. ROTTERDAM De Doelen Sjostakovitsj Kwartet. 20.15u. Doelencafé. Peter Ypma plus eleven. 22.00u. Luxor Thea ter. Gerard Joling, 20.15u. Rotown. Zita Duson, 22,00u. SKVR Muziek school Daiweg. Muziekweek. 19.00 en 20.30u. SKVR Muziek school Centrum-West. Keyboard/ synthesizeruitvoering. 19.30u. Theater Zuidplein Koos Alberts, 20.15u, SKVR. Beeldende werk plaats, 20.00u. Dinsdag 22 maart SCHIEDAM DC de 4Molens. Ruilbeurs, 13.30u, m Schiedam - Een 77-jarige. Rot terdammer is zaterdagochtend in de Spaanse Polder aange vallen door drie waakhonden. De viervoeters waren door een opening in een hek van een be drijfsterrein aan de Vliststraat gesprongen en beten de niets vermoedende voorbijganger in zijn onderbeen,. Het slachtof fer moest in het ziekenhuis aan zyn verwondingen worden behandeld. De politie stelt een onderzoék in, want het is ge bleken dat de honden wel va ker loslopen op het Schiedam- se bedrijventerrein. Maasland - Wethouder P. G. M. Houtenbos trekt het boetekleed aan en verlaat het Maaslandse college van b en w. De portefeuil lehouder van openbare werken erkende tijdens de onlangs ge houden raadsvergadering vol mondig dat de uitvoering van het groenbeleidsplan voor het parkje Merestein volledig de mist is in gegaan. Hoewel Houtenbos nog kwaad is dat het parkje bijna geheel is weg gezaagd terwijl maar twaalf popu lieren moesten worden gekapt, nam hij de schuld op zich voor de onjuiste uitvoering van het groen beleidsplan. Bovendien bood hij zijn excuses aan voor zijn open lijk gemaakte opmerkingen. Het kapschandaal. zo verklaarde de vertrekkende wethouder, zou personele consequenties binnen de dienst gemeentewerken tenge volge moeten hebben. „Het is echt ongebruikelijk om je zo over het personeel uit te spre ken," bekende Houtenbos tijdens de raadsvergadering waarin de kapkwestie op verzoek van W. Gouma (PvdA) als extra punt op de agenda werd geplaatst. Houtenbos ging met de billen bloot: „Ik ben te ver gegaan met mijn uitspraken." Houtenbos zei de betrokkenen zijn verontschul digingen te hebben aangeboden. „Door mijn uitlatingen werd het personeel onrecht aangedaan." Gouma accepteerde de uitleg van Houtenbos, die tijdens de nieuwe termijn als raadslid voor de Open Groepering terugkeert. „Ik heb er respect voor dat een politiek ver antwoordelijke spyt betuigt tij dens een openbare vergadering," reageerde hij. Gouma betreurde dat Houtenbos zijn woede aan de krant had geuit, zonder dat perso neel of raadsleden in het pro bleem waren gekend. Het raads lid meende dat dit eerst in beslo tenheid had moeten worden be handeld. Houtenbos zei over het kappen 'ziedend van woede' te zijn ge weest. „Ben je een weekje met va kantie en heb je het een weck druk met je werk, ligt bij terug komst zo'n parkje omver. Dan klapje toch uit elkaar van woede. Ik was daar echt razend over." Raadslid Pool (CDA) wees Houtenbos op zijn verantwoorde lijkheden. „Verschuilen achter anderen is ongepast, u heeft het personeel publiekelijk bescha digd." Houtenbos zei zich van zijn ver antwoordelijkheden bewust te zijn. „Mei de verantwoordelijken is erkend dat er grove fouten zijn gemaakt die niet meer voor mo gen komen. Met mijn opmerkin gen over het personeel hen ik te ver gegaan. Ik heb hieruit geleerd dat je personele en organisatori sche aspecten eerst binnenshuis moet behandelen." Houtenbos kon als troost nog melden, dat er in het omstreden parkje begin april nieuwe bomen zullen wor den geplant. Door Mariëtte Olsthoorn Vlaardingen - Ze zien elkaar voor het eerst. De prostituée en haar klant. En ze gaan het met elkaar doen. Schiet op, doe je hemd nou uit, zegt zij, terwijl ze zijn bloes begint los te knopen. Ik word er impotent van, roept hij uit, het lijkt wel of ik degene ben die ge kocht word. Toneelgroep de Fakkel speelde dit weekeinde drie keer drie een akters in de Harmonie. Over de liefde. Applaus voor de amateur- vereniging die onder de hoede Burgemeéster en wethouders van "Vlaardingen hebben bepaald dat dit jaar de winkels op vier zon- en feestda- gen open mogen zijn. Het gaat om tweede paasdag (4 april). Ko ninginnedag (30 april), zondag 16 oktober en zondag 18 decem ber. Een en ander is mogelijk in het kader van de winkelslui tingsverordening, waar volgens artikel 1 vrijstelling kan worden verleend om open te zijn naast de vastgestelde tijden. van regisseur Huib Peters onvei lige wegen durft te bewandelen door stukken met inhoud te spe len. Helaas geen uitverkochte za len zoals bij concurrent Brood uit het water, maar op de vrijdag- en zaterdagavond wist toch een rede lijk aantal mensen de weg naar de Harmonie te vinden. Alleen zater dagmiddag bleef het stilletjes, maar dat was misschien wel te voorspellen. Serenade, de eerste eenakter, gaat over een verleidelijke vos die de zusjes kip het bos in probeert te lokken. Ze vallen als een blok voor zijn charmes, maar de haan gooit roet in het eten en moet dat zelf bekopen. Aan het eind zien we drie rouwende kippen en een triomfantelijke vos, een zeer overtuigende rol van regisseur Huib Peters. Grappig zijn Leni de Swart, Ina Busker en Caroline Et- man als de gezusters kip. In het tweede stuk met de titel Episode, haalt femme fatale Ma- non herinneringen op aan al haar exen. Zwijmelend denkt zij terug aan Bert. een rokkenjager van het ergste soort Een tweede ontmoe ting met haar vroegere vlam, een macho-rol van Ralf van Rees, helpt haar uit de droom. Pas dan wordt haar pijnlijk duidelijk dat zij slechts een van de velen was. Veruit het beste had de Fakkel tot het laatst bewaard: Manilla, een drie kwartier durend stuk over een prostituée, haar alter ego en een klant. Met dit stuk wil de ver eniging het eenakterfestival in Delft gaan veroveren. Eventueel gevolgd door optredens elders in het land. Fantasieën Hij gaat naar de hoeren om zijn fantasieën te verwezelyken. daar waar zijn verloofde tekort schiet. Het huwelijk vindt hij eenzaam, seks is anders. En trouwens, hij kan zijn aanstaande toch niet al les vragen? Zijn voeten te masse ren bijvoorbeeld, of een aspirient je op haar handpalm te houden zodat hij het eruit kan likken. Hij laat zijn verbeelding de vrije loop; een dromer is 'ie. Er is meer tussen ons dan een zakelijke transactie, zegt hij tegen de pros tituée, je houdt van me. Mis schien ben ik de prins die je wak ker kust uit dit beroep. Maar zij wil geen komedie spelen, ze ver koopt haar lichaam en geen gelul. Tussendoor zien we gesprekken met haar alter ego, gespeeld door Cokkie Kraaijeveld. Over klanten in alle soorten en maten, en steeds horen we dat innerlijke stemmetje dat roept: pas op, laat je niet meesleuren. Hij kust haar, maakt haar weerloos. Zy zinkt weg, verliest zichzelf in hem. Tot ze wederom balanceert op het randje van de afgrond. Manilla gaat over de vermenging van realiteit en fantasie, van ge voel en verstand. Gaat dat sa men? En wat geeft meer voldoe ning? De rollen van Fakkel-voor zitter Ron van Herp en Jeanette Molenaar zijn niet makkelijk, maar waar de anderen soms wat houterig acteren, spelen zij hun personages vol overgave. Manilla houdt de aandacht drie kwartier gevangen en verdient het om mee verder te gaan. Schiedam - De Schiedamse burgemeester Reinier Seheeres is door het bestuur van zijn ei gen partij (PvdA) met klem ver zocht de door hem voorgestelde wachtgeldregeling voor wethou der Zijdeveld in te trekken. Door de discussies rond het voornemen van Seheeres is de PvdA volgens penningmeester Edwin Westenberg beschadigd. Het toekennen van de bijzonde re regeling zou de party nog meer schade berokkenen. „De door u voorgestelde rege ling leidt tot een discussie die ik voor de partij niet wenselijk acht,", schrijft het bestuurslid van de Schiedamse afdeling de burgemeester. „Bovendien wordt een aantal partijleden voor een dilemma geplaatst. De huidige fractie zal zich in de aanstaande gemeenteraadsver gadering moeten uitspreken over de waag of gebruik moet worden gemaakt van de bijzon dere regeling, of in het speci fieke geval van Chris Zijdeveld een langere wachtgeldperiode moet worden toegekend. U zult zich kunnen voorstellen dat bij die afweging bij menig fractielid de vraag zal ryzen of deze ruimere regeling te rijmen valt met de impopulaire doch ntxid- zakelijke maatregelen die door kabinets- en Kamerleden van onze partij zijn genomen ter ge zondmaking van de economie en sociale voorzieningen in ons land." Westenberg vreest dat als de PvdA-wethouder de speciale wachtgeldregeling krijgt toege wezen, de burgers de PvdA'ers er van zullen beschuldigen elkaar de bal toe te spelen en be voordelen. „Iets dat wij als so ciaal-democraten juist zo ver foeilijken." Voor Westenberg staat het vast dat Seheeres, hoewel van hem verwacht wordt boven de partij en te staan, nog altijd nauw ver bonden is met de PvdA. Dat bleek recentelijk uit zijn aanwe zigheid bij de vaststelling van de kandidatenlijst voor de nieu we gemeenteraad, eind vorig jaar. „Ik kan mij daardoor dan ook voorstellen," schrijft Westen berg tenslotte, „dat u elke be schadiging van de partij zal wil len voorkomen." ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Cliffhan- ger' (al) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: The Firm' (16) dag. 8. di.ook 1.15-4.30. Ca lypso 1: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Calypso-2: 'In the name of the father' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Caiypso-3: "The remains of the day' (al) dag. 1.15-5-B.30. Cinerama 1: 'Mrs- .Doubtfire" (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Demolition Man' (16) dag. 4-6.45-9.30, di.ook 1.15. Cinerama 3: 'Carlito's Way' (16) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama' 4: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'The Joy Luck Club' (12) dag. 9.30. Cinerama 5: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Schind-' ler's List' (12) dag. 2-8. Imax Thea ter: 'Sharks' (al) di. 2-8.30. 'Moun tain Gorilla' (al) di.wo. 3-7.30. Lan taren/Venster 1: 'Trois couleurs: Blanc' (16) dag.8-10. Lantaren/ Venster 2: 'Muriel' ma. 7.301 TAn- nee demière a Marienbad' dag.beh. Lantaren/Venster 3: 'Naked' dag.7.30. "The Blue Kite' dag. 10. Lantaren/Venster 4: The Snapper' dag (beh.ma) 8-10, ma.alleen 8. 'Sneak Preview' ma 10. Lumière 1: 'Free Willy* (al) dag. 1.15-4-6,45- 9.30. Lumière 2: 'Wayne's world 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 3: 'Mrs.Doubtfire (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 4: 'The hou se of the spirits' (16) dag. 8.15, di. ook 1.15-4.30. Rex: 'Jack Jill' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstel- ling. Thalia: 'The three musketeers' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Maassluis - De fusie tussen de openbare basisscholen Panta rhei en Prins Willem Alexander in Maassluis is voorlopig van de baan. Naar aanleiding van hel ne gatieve advies van ouders en per soneel in de medezeggenschaps raad van de Panta rhei-school, heeft de commissie voor onder wijs de fusie uitgesteld. Eerder deze week werd in de be trokken wijken verwarring ge zaaid door strooifolders die waren verspreid door Panta rhei. In de folder werd gemeld dal het schoolbestuur heeft besloten dat de fusie met een andere school niet doorgaat. Diverse ouders van leerlingen van beide scholen maakten daar uit op dat de sa mensmelting definitief van de baan is. Een gemeentelijk woord voerder van dc afdeling onderwijs bestrijdt dat. „De fusie van beide basisscholen gaat inderdaad niet door," zegt hij. „Maar het schoolbestuur heeft verzuimd tc melden dat het gaat om de fusie die per 1 augus tus van dit jaar van kracht zou zijn. De ouders van de Panta rhei- school hebben na het negatieve advies van de medezeggen schap., read eind februari een brief ontvangen van de wethou der van onderwijs. Daarin staat dat de commissie heeft besloten de fusie uit te stellen. Dat houdt in dat de school in het nieuwe jaar zelfstandig blijft voortbestaan. De fusie is zeker niet van de baan. Die kan wellicht in 1995 of 1996 plaatsvinden." Het negatieve advies van de me dezeggenschapsraad zit 'm in het feit dat ze eerst een profielschets van de nieuwe school in handen wil hebben. Het schoolbestuur daarentegen is van mening dat eerst een nieuwe directeur moet worden aangewezen. Volgens de afdeling onderwijs be raadt het schoolbestuur zich nu over de ontstane situatie en wordt getracht in overleg met de direc teuren van de scholen le komen tot een versterkt openbaar onder wijs in dc gemeente. Zodra meer duidelijk is, worden leerkrachten en ouders op de hoogte gesteld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1