Waterweg 15 'Maassluizers hebben een vriendelijk karakter' 'Het was toch een wereld apart, die lichtschepen' 'Katteker' houdt het 70 jaar vol in Vlaardingen Historievervalsing Traditionele paardenmarkt Open dag scoutcentra Televisie te gast Caroussel bij Johannes Passion in de Grote Kerk Ondersteuning bewoners Van Vlaardingse haringkoppen, Schiedamse jeneverneuzen en Maassluise slakken in het nieuws ieroemd langs de 58 jaar ZATERDAG 26 MAART van 599.- van 399.- van 299.- O P—O P NOVOTEL HARGALAAN 2 SCHIEDAM Rotterdams Dagblad Vrijdag 25 maart 1994 Als voorlichters staan ze officieel in dé boeken vermeld, maar in de praktij k blijken het gewoon praatjesverkopers. Mannen en vrouwen, die overheidsinstanties de afgelopen decennia in steeds ruimer aan tal aangetrokken hebben om te bewerkstelligen dat hun doen en la ten op gepaste wijze in de media aandacht krijgt. - Nadrukkelijk zeg ik 'op gepaste wijze'want de zogenaamde 'voor- lichters' laten vaker de oren hangen naar hun opdrachtgevers dan naar hun financiers, in casu de belastingbetalers. Ze waken als trou we honden over de goede naam van hun minister, wethouder en ei- gen ambtelijke dienst. Zodra een stommiteit van overheidsdienaren -publiekelijk dreigt te worden, willen de voorlichters in het algemeen graag hun best doen om openbaarmaking te voorkomen of een wen- ding te geven, die de echte stommiteiten verdoezelt. Graag willen ze hun bazen behagen en verzinnen van alles om een 'leuke plaat' in de krant of'mooie spots' voor televisie te krijgen. Jan Langstraat is zo'n voorlichter bij de dienst Gemeentewerken van Schiedam. Hij staat ieder jaar voor de opgave om belangstelling te wekken bij de media voor de traditionele boomplantdag. Deze week •- meldde hij in de programma-opgave aan de '(foto)pers'; „Onder - trompetgeschal arriveert te paard een echte stadsomroeper." Onmogelijk, dacht ik direct. Stadsomroepers gingen nooit te paard. Zij liepen door de steden met een klepel en een koperen bord om op hoeken van straten aandacht te trekken en mededelingen te doen. Over de verkoop van vlees of vis, gevonden en verloren voorwerpen, j openbare verkopingen en nog veel meer. Tegenover de Visbank in "Waardingen staat zo'n omroeper in brons op een sokkel Op het Schiedamse archief bevestigde chef Aart de Voogt: „Een v stadsomroeper opeen paard? Dat is historievervalsing - Van hem kreeg ik inzage in gemeentelijke stukken, waaruit blijkt - dat de heer C. Kerssen de laatste echte gemeentelijke stadsomroeper van Schiedam was. 'Omroepingen' deed hij van 1880 tot 1923 dage lijks, behalve op zondagen en algemeen erkende christelijke feest- dagen. Onder rechtstreeks toezicht van de burgemeester. Te paard, met trompet en gekleed zoals Langstraats 'stadsomroeper', van deze week, gingen in een veel verder verleden en in veel ruimere' gebieden dan een stad herauten. Met boodschappen van de graaf, de ukoning of een andere adelijke heerser. De geschiedenisleraar, die de nu misleide schoolkinderen straks de "juiste voorlichting gaat geven, moet voor die les Langstraat ook maar uitnodigen. - BEN VAN HAREN Schiedam De Grote Markt vormt morgen als vanouds het decor voor de Paardenmarkt. Van 9.00 tot 17.00 uur kan men een rondrit maken op pony's en een originele paardentram. Verder is er een braderie met ruim 120 kramen, draaimolens, springkussens, scooterrijden voor kinderen, muzikale optredens en ga zo maar door. Het evenement wordt dit jaar voor het eerst ge organiseerd door de Schiedamse binnenstadswinke liers. Vlaardingen De scoutcentra in deze regio doen morgen mee aan de Nationale Scouting Dag. Tussen 10.00 en 16.00 uur staan alle groepshuizen in Schiedam en Vlaar dingen open voor belangstellenden. In Schiedam zijn de deelnemers de Tonogroep, de Burgemeester van Haarengroep, De Franciscus Lodewijkgroep en de taizégroep. In Vlaardingen nemen alle groepen deel van het scoutcentrum Vlaardingen evenals de zeeverkennersgroep De Geuzen en de Allart van Heemstedegroep. Redactie Waterweg: JeHe Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac- tie:.-/ Donald Bax Telefoon 2340055 RTL 5 is morgen te gast bij discotheek Caroussel voor opnames van het televisieprogramma de Rabo Top 40. Tijdens het programma, dat elke zaterdag van 17.20 tot 18.05 uur wordt uitgezonden, wordende veertig best verkochte single CD's van Nederland ge presenteerd. In verband met de opnames is de ope ningstijd zaterdag gewijzigd naar 20.00 uur. Al sinds 1923 hebben de Vlaardingers regelmatig kunnen genieten van de Johannes Passion van Jo- hann Sebastian Bach. Deze traditie krijgt morgen avond om acht uur een vervolg als de COV Gloria Toonkunst deze passion uitvoert in de Grote Kerk. Aan dit concert werken mee de sopraan Hanneke Kaasschieter, alt Leome Korff, tenoren Marten Sme ding en Timothy Neill Johnson, bassen Frans Fise- lier en Math Dirks, viola da gamba-speelster Naomi Hirschfeld en clavecimste Cécile Bogaerts. Dirigent is Aad van der Hoeven. Het IOBS geeft in het Rotterdams Dagblad van 22 maart toe dat het draaiend houden van welzijnsprojecten in Sehiedam-Oost moeilijk zal worden als het opbouwwerk meer dan de helft van de uren moet inleve ren. Als reden voor het overhevelen van uren wordt genoemd dat het IOBS de opbouwwerker nodig heeft m Noord en Centrum. Zo'n inzet hjkt me redelijk. Maar waar hebben we het over? Tien uur buurtbeheer m Noord is voor zo'n groot gebied een druppel op een gloeiende plaat Of je doet mets, of je geeft Noord veel meer uren Waar het om gaat is de politieke keuze: steken we meer geld in bewo nersondersteuning, dus ook in Noord Daarnaast speelt de vraag of het ontwikkelen van welzijnsprojecten in uren opbouwwerk moet worden uitgedrukt. Wethouder Reijnhout heeft gesteld dat hij het inhoudelijk eens is met Oost. „Maar er is niet meer geld." Wij hebben ons de afgelopen jaren verbaasd over de wijze waarop in Schiedam de sociale vernieuwing wordt uitgevoerd. De vergaderingen van de commissie die de sociale vernieuwing uitvoert blinken uit in saaiheid, non-creativiteit en gebrek aan voortvarend gebruik van middelen. Volgens ons ligt er nog geld zat op de plank. Laat de politiek zich eens buigen over mogelijke middelen en de moge lijke inhoud van bewonersondersteuning. Zoals het nu loopt worden goede beroepskrachten vleugellam gemaakt en uiteindelijk wegge gooid. Een ïOBS-olifant wandelt door de porceleinkast, al het werk m voorbereiding wordt zomaar stukgetrapt vrijwilligers lopen gefrus treerd weg, bewonersorganisaties blijven met de brokken zitten. Er is een bekend Schiedams argument: een bewonersvereniging die het niet alleen kan, moet niet huilen om beroepskrachten maar zich bezin nen op de vraag of hij nog wel bestaansrecht heeft. Juist nu een periode aanbreekt waarin politieke betrokkenheid en ver trouwen van bewoners moei worden teruggewonnen, moet zo'n onzin- redenering vervangen worden door een juiste stellmgname. Zet bewo nersverenigingen niet aan de kant, maar ondersteun ze. Aad de Wolf, Bewonersverenigïng Schiedam-Oost NaamHans Ploeg WoonplaatsMaassluis Beroep Directeur Woningstich ting Maassluis Andere functies Daar heb ik geen tijd voor Hobby Heb ik ook nauwelijks tijd voor. Ik heb m'n motorboot weggedaan, en ook m'n sportau to. Zo'n mooie MG-B Leeftijd47 Politieke partij.* PvdA Hans Ploeg lanceerde deze week een plan om bungalows te bouwen in de Steendijkpolder en die te verkopen aan 'zijn' huur ders. In de vrijkomende woningen zouden asielzoekers ge huisvest moeten worden. Ploeg en zijn werknemers be trokken gisteren het nieuwe bedrijfspand van de WSM. 1). In welk buis in uw stad zou u het liefst willen wonen? „Daar heb ik nooit zo over nagedacht. Ik ben zeer tevreden met m'n huis aan de Lijsterlaan. Daar heb ik alles dichtbij: de bieb, het spoor, winkels. En zelfs een flinke tuin." 2). Wie is voor u de bekendste/populairste stadgenoot? „Pieter Hoogenraad. Hij is raadslid voor de PvdA en al ja ren een goede yriend van me. Iemand met wie ik erg veel affiniteit heb." 3) Wat moet er op milieugebied in uw stad anders? „Een van de dingen die beslist anders moeten is het gescheiden aanbieden van afval. Dat moet op veel meer plekken mogelijk wor den. Zoals in Zwitserland, daar kun je alles kwijt: blik, papier, aluminium, karton. En niet op één of twee plas sen in de stad, maar prak tisch overal." 4) Wat vindt u Maassluis voor een plaats? „Het is hier heel plezierig wonen en werken. Maassluizers hebben een uiterst vriendelijk karakter. Je kunt goed met ze praten. Wat je ook voor problemen hebt, je komt er altijd uit." 51 Blijft u altijd hier wonen? „Ik blijf hier zolang het een uitdaging is. Dus de komende tien jaar zeker nog wel. Want er zijn in de volkshuisvesting nog verschrikke lijk veel problemen op te lossen." 6). Wie vindt u de mooiste man/vrouw in uw stad? „Niet de mooiste, wel de kleurrijkste persoon vind ik die jongen die altijd zo extravagant gekleed gaat, in Ieren rok ken en zo. Zijn naam ken ik niet Maar ik bewonder 'm wel, omdat hij wars van alles gewoon doet waar hij zin in heeft." 7). Aan wat of wie ergert u zich m uw woonplaats? „Ik erger me aan de intolerante houding van veel mensen. Mensen bijvoorbeeld die zeggen dat er teveel asielzoekers zijn. Zulke klagers komen hier regelmatig over de vloer. Ook ouderen. Dan zeg ik altijd: maar jullie hebben toch de oorlog meegemaakt? Jullie waren toch ook blij met hulp en met brood?" 8). Wat is het dier baarste plekje in uw stad? „Het mooiste plekje vind ik de haver, ach ter het Delflands huis. Maar aan de Lange Boonestraat, die nu afgebroken is, heb ik een speciale herinnering. Daar woonde ooit een meisje, wat ik na dansles wel eens heb thuisgebracht. Ik was toen zestien. Dat plekje is er helaas met meer." 9). Wat is het lelijkste plekje in uw stadl' „De bloemenkiosk van Lentink, bij de Hoogstraat. Ik weet werkelijk niet waarom ze zo'n lelijk ding hebben neergezet in een oud deel van Maassluis." 10). U moet ren miljoen gulden in uw stad besteden. Waar aan gaat dat op? „Aan het opknappen van flats. Om de stad te verfraaien en het monotone beeld te doorbreken. Maar dan heb ik aan één miljoen echt met genoeg." Helievoetsfuis - „Ik vind het ei genlijk wel jammer. Het was al tijd leuk werk. Het is toch een we reldje apart geweest, die licht schepen." Als je E. P. van der Wei de, hoofd onderhoud van de Vaar- wegmarkeringsdienst in Helle- voetsluis diep in zijn hart kijkt, dan had het van hem niet gehoe ven. Het laatste lichtschip op de Noordzee, nummer 12, had wat hem betreft best mogen blijven liggen waar het lag: twee zeemijl ten noordwesten van het ondiep ste gedeelte van de Noord-Hm- derbank, op het punt waar zee schepen met bestemming Rotter dam moeten 'afslaan'. Van der Weide realiseert zich ech ter heel goed waarom er een eind is gekomen 'aardde bijna ander-* halve eeuw' oude geschiedenis van de Nederlandse 'vuurtorens op zee'. „Een centenkwestie, heel simpel." Het lichtschip Noord- Hinder is vervangen door een enorme boei, en die is goedkoper. „Boeien hebben plus- en minpun ten," legtyan der Weide uit. „Een voordeel ïs^daC'ze-mindef' onder-v houd nodig hebben. Een nadeel is dat je boven windkracht 4, wind kracht 5 niks meer met zo'n boei kunt doen; dan kun je er niet eens meer bij komen." Als de appara tuur in zo'n boei het op zo'n mo ment begeeft, dan staat de Vaar- wegmarkeringsdienst machte loos. De superconstructie-boei die nu drijft op de plek waar begin deze week de Noord-Hmder lag, is wel een wondertje van techniek. Ei gen ontwerp van de Vaarwegmar- keringsdienst, vertelt Van der Weide. De boei, met een doorsnee van 3,5 meter, is voorzien van 'Hét laatste Nederlandse lichtschip, de Noord-Hinder, is van zee gehaald en gisteren naar Hellevpetsluis gesleept. FotocorVos zonnepanelen die accu's opladen; de stroom uit die accu's voedt het licht en een zogeheten racon-ba- ken. „Dat baken reageert op radarsig nalen van schepen. Als een schip bij zo'n boei in de buurt komt krijgt het automatisch een streep op de radar." Eén boei en wat on derhoudspersoneel: dat is wel even anders dan vroeger, toen de lichtschepen nog permanent be mand waren Van der Weide: „Er zat veertien man aan boord, puur en alleen voor het onderhoud. Twee weken op, twee weken af. Naast het onderhoud verzorgde de bemanning ook nog een weer bericht. Eens in de twee uur bel den ze Radio Scheveningen om het weer door te geven." De voortschrijdende techniek maakte zo'n twintig jaar geleden de permanente bemanning over bodig. Met radiosignalen werd de toestand van de apparatuur aan boord doorgegeven. Eens in de zes weken ging een ploeg mede werkers van de Vaarwegmarke- nngsdienst een week aan boord voor onderhoud. „Met z'n zessen, ook wel met z'n vieren; gemid deld zeg maar met vijf man. Als het niet stormde, zo'n driekwart van het jaar, waren dat toch leuke ritten," vindt Van der Weide. Van de twaalf Nederlandse licht schepen die er ooit waren zijn er nu nog twee over: de 21-jarige nummer 12 en de tien jaar oudere nummer 10, een reserveschip, dat m Hellevoetsluis voor de wal lag. Die '10' is deze week vertrokken naar Terschelling, om daar de fes tiviteiten rond het 400-jarig be staan van de oudste vuurtoren van Nederland, de Brandaris, op te luisteren. Van der Weide kan zich nog het einde van nummer 11 herinne ren. „De 11, de Texel, is in okto ber '92 bij Petten op de Hondsbos- se Zeewering gelopen. Die zat zo vast in de dijk dat we 'm ter plek ke hebben moeten slopen." Wat er met de lichtschepen num mer 10 en 12 zal gebeuren, weet Van der Weide nog met De kans bestaat dat ze aan de sloper zullen ontkomen. „De '10' blijft mis schien wel op Terschelling, als museum. En voor de '12' is ook belangstelling. Maar ook dat is een centenkwestie." Door Jan Rozendaal Vlaardingen - In 1924 belandde ene Arie van der Horst in Vlaar dingen. De man uit Katwijk aan de Rijn was door een vertegen woordiger getipt dat daar aan de Markt een wagenmakerij te koop stond. Hij nam de handel over. Want in Katwijk, waar hij met drie broers eenzelfde bedrijf run de, werd de spoeling-wel wat dun. Maar de overname in Vlaardin gen door Van der Horst was tegen het zere been van de meester knecht die bij die wagenmaker in ciienst was. Hij had gehoopt het bedrijf over te mogen nemen en begon prompt een stukje verder op voor zichzelf. „Een moeilijke tijd was dat," zegt zijn zoon (ook) Arie van der Horst, die vandaag de zeventigste ver jaardag van het bedrijf viert. Maar in het begin zag het er met naar uit dat het ooit zo ver zou ko men. Van der Horst: „Mijn vader kwam uit Katwijk. Een 'Katteker', zeiden ze toen. Een onbekende in Vlaardingen dus en met de plaat selijk wel bekende concurrent vlakbij was dat heel lastig." De afgewezen meesterknecht was een handige jongen Behalve wa genmaker was hy ook de plaatse lijke klokkenluider. En daarvan maakte hij, als hij een nieuwe wa gen had gemaakt, gebruik door daarmee te pronken en wat en thousiaster de klokken te luiden. De crisistijd maakte het er met beter op. Van der Horst: „Mijn va der heeft weieens verteld dat hij in drie maanden tijd niet meer had gedaan dan één steel in een schop te maken. Drie kwartjes le verde dat op." Om de monden te vullen verhuur de Van der Horst ook een grote handwagen voor verhuizingen. En veel Vlaardingers hebben, toen zij naar zee gingen, hun scheepszak vervoerd op een bij Van der Horst gehuurde handkar. Vergeelde foto Inmiddels doet in het bedrijf van zoon Arie van der Horst - al weer op de kop af veertig jaar onderne mer - mets meer denken aan die tijden. Of het moeten die enkele vergeel de foto's zijn, van bijvoorbeeld de eerste mechanische auto van het transportbedrijf Lensveld, die ook door Van der Horst is ge maakt. „En waar Jan Lensveld toen niet eens mee durfde te rij den. Die was paard-en-wagen ge wend." Net als bij Lensveld gingen ook bij Van der Horst de ontwikkelin gen verder. In de garage aan de Nettenboetsterstraat staan nu scheefgereden luxe auto's die wachten om weer recht te worden getrokken. Een vuilnisauto die is gespoten en aangepast aan de wensen van de klant. En een vliegtuigtrekkertje voor de lucht haven bij Brussel, waarvan de ca bine geluid- en warmtewerend is gemaakt. „Tsja," zegt Arie van der Horst, „we zijn met onze tijd mee ge gaan. Hoe we dat doen? Vooral door nieuwe ontwikkelingen en cursussen te volgen. Het wordt wel een beetje vreemd, als ik met mijn 57 jaar tussen die jonge kna pen zit, maar het is de enige ma nier om overal van op de hoogte te blijven." Met weemoed denkt Van der Horst toch nog weieens terug aan die tijden van weleer, dat de com plete carrosserie van een vracht wagen moest worden gemaakt. „Nu is het allemaal op de fabriek gemaakt. Af en toe een aparte slaapcabine of iets anders bijzon ders, maar de hoofdmoot van ons werk is toch wel schade herstellen geworden." Maar soms kan Van der Horst het toch met laten om zijn creativiteit ergens op botte vieren. En als dat met binnen het werk kan, dan verzint hy wat anders. Zoals toen bij hem voor de deur een aantal bomen door de gemeente werden omgehaald. Hy tikte één van de stammen op de kop en heeft van de iep eigen handig een groot bureau ge maakt. Het afval is gebruikt om onder meer e.n bakje voor de pennen en een brievenopener te maken. „Iets zelf maken, dat blijft toch het mooist," zegt Van der Horst. „Ook al glijden de bu reauladen dan wat stroever." rn Schiedam ■•'v.r- Exclusieve maatkleding en confectie Ruim 100 jaar'kleermakers in. onze etalages sleeds-speciale aanbie dingen!! Oök voor confectie naar de Rolterdamsedijk 409a KLEERMAKER Tel. 426S164, Schiedam TUSSEN 9.QQ,- 1 7.00 UUR vaii 299.- 1 'i Vrijdag 25 maart SCHIEDAM Magnalia Deïkerk. Concert Harpe Davids, Nieuwlandkoor en Gnoen- oordkoor, 20.00u. Teerstoof. Mar cel Boon (cabaret), 2Q.30u. FHm- huis. Presumed Innocent, 21.30u, Podium. The Grunts (sjouwmmu- ztek), 22.00u. Klubhuïs Zuid. Schiedamse Schaaknacht 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. In the line of fire (film), 20.30u. Gullivers travels (en- gelstalige toneelshow), 20.15u. Harmonie. Wakzmes (instrumen taal tno), 20.30u, Grote Kerk. Or gelconcert door Jan van Landeghem, 20-ODu. Van Hogendorplaan. Paasmarkt, Jozef Mavo. Filippijnse theatergoep FCAN, 20,00 uur. MAASSLUIS Stadhuis. Openbare vergadering college-programma, 19.00u. Luxor Theater GospeStheek Godcha 21-OOu. Zaterdag 26 maart SCHIEDAM Clubhuis Westerkade. Schiespoordag met ruilbeurs, lO.OOu. Plein Martinuskerk. Op treden Harpe Davids, 10.00 uur. Teerstoof. 1 Pot nat (jeugdvoorstel ling), 14-OOu. Hester Hofman en Pi- eter de Rijk (cabaret), 20.30u. St. Janskerk. Landelijke herdenking Frangois Haverschmidt 15.00u. Ju bileumconcert Hervormd Kerkkoor, 20.00 uur. DCde4Molens. Dansen voor 50+, 19.0ÖU, Podium. Old cocks on the blocks (puke power), 22.30u, Grote Markt. Schiedamse paardenmarkt, 8.00u. St. Mar tinuskerk. Rommelmarkt, 10.30u. De Erker. Wereldmuziekavond met Turkse groep SAM, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. In the line of fire (film), 20.30u. Lebbis& Jansen (ca baret), 20.15u. Harmanie. Gebr. Flint (voorstelling geent op het werk van Nescio), 20.30u. Buurthuis de Haven. Officiële opening, ll.QOu. Natuurvriendenhuis De Hoogka mer. Van Baerlestraat 252. Open dag, ll.OOu. Triangel. Alleen op de wereld (film), 13.30u, A perfect world, 19.30U. Leger des Heils-ge- bouw. Alleen op de wereld (film), 14.30u. Van Hogendorplaan. Paasmarkt. De Pijpelaar. Vlooien markt, 9.00u. Scoutcentra, Open dag, lO.OOu. Grote Kerk. Johannes Passion, 20-QQu. OBS de Kring. Rommelmarkt ll.OOu. MAASSLUIS Theater de Schuurkerk. 2e Maas sluis' Amateur Film Festival. Imma- nuelkerk. Orgelconcert, 20.15u. Luxor. Open avond, 20.30u. Ko ningshof. Openbare vergadering college-programma, 9.45u. Zondag 27 maart SCHIEDAM Stedelijk Museum. Liedreciteldoor de Zweed Edvm van der Meer. 14.30 uur. Dorpskerk Kethel. Avondmu- ziek, 19.00u. DC de 4 Molens. Con tactmiddag, 13.30u. Podium. Not one but three (mainstream bepop cooljazz), 21.30u. Kluphuis Oost. Rommelmarkt, ll.OOu. Filmhuis. Dichter-htstoncus André Stek, 14.00u. De Erker. Theatergroep FCAN, 14.00u. VLAARDINGEN Visserijmuseum. Concert met het duo Panarpa, 15.00u. Diensten centrum. The-dansant, 14.00u. Natuurvriendenhuis De Hoogka mer. Van Baerlestraat 252. Open dag, ll.OOu. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Guiltyas sin' (16) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: 'The Firm' (16) dag. 8. Calypso 1: 'Philadel phia' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-2: 'In the name of the fa ther' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. CaIypso-3: The remains c' the da> (al) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 1: 'Mrs.Doubtfire' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Demolt-: ton Man' (16) dag. 4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Carlito's Way' (16) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 4: 'Ataddm' (al) dag. 1.15-4-6.45. The Joy Luck Club' (12) dag. 9.30. Cine rama 5: 'Jurassic Park' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Schind- ler's List' (12) dag. 2-8. Imax Thea ter: 'Sharks' (al), za.zo. 2.4.8.30. 'Mountain Gorilla' (al) vr. 3-7.30.za .zo. 1-3-7.30. 'HetgroteBamereRif (al) za.zo. 11. 'Speed Picture Hol land' (al) za.zo. 12. 'Cape fear' (161 za.9.30. Lantaren/Venster t Trots couleurs: Blanc' (16) dag.8- 10. Lantaren/Venster 2: 'Hiroshi ma mon amour' vr.t/m zo. 7.30 'l'Annee dermère a Manenbad' dag 9.30. Lantaren/Venster 3: 'Naked' dag.7.30. The Blue Kite' dag. 10- Lantaren/Venster 4: The Snapper1 dag (beh.ma) 8-10. Lumïère 1: 'Free Willy* (a!) dag. 1.15-4-6.45; 9.30. Lumière 2: 'Wayne's world 2 (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumïè re 3: The Three Musketeers' (121 dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag- 8.15. Rex: 'Silk, satin sex' (18) dag.vanaf 12 doori.voorstellmg. Thalia: 'Sister Act 2' (al) dag. 1-15' 4-6.45-9.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1