»w»erweg 13 'Alles beter dan een gewone les' 'Verraad aan de partij' Zes stations langs nieuwe metrolijn Knotwilgen moeten Harreweg oude karakter teruggeven Leerlingen Buiten de Veste oefenen in dagelijkse kantoorpraktijk Bridge-drive ia De Toekomst Schilderkunst van 1900 tot 1940 Vrolijke varkens Overheidssteun voor ontwikkelingswerk Uitleg over gehandicaptenwet Eenmalige subsidie voor terminale zorg Herbestrating Nijverheidstraat Waterweg FM officiële omroep Rotterdams Dagblad Dinsdag 29 maart 1994 Schiedam In clubhuis De Toekomst van sportvereniging Ex- celsior'20 wordt morgen de traditionele eieren- bridge-drive gehouden. Bij voldoende aanmeldin gen wordt er in een 20genoemde beginnerslijn ge speeld. Belangstellende bridge-liefhebbers kunnen zich opgeven bij de familie Wever (4738543) of J. H. de Groot (4731660). De bndge-avond begint om 19 45 uur. Clubgebouw De Toekomst is te vinden nabij 'de grote parkeerplaats in het Prinses Beatrixpark. In de Schiedamse hoofdbibliotheek aan de Lange Haven is de hele maand april een tentoonstelling te benehtigen over schilderkunst in de periode 1900 tot 19-0. Aan de hand van teksten, kaarten, affiches en boeken wordt het een en ander over de schilder kunst in deze periode uitgelegd. De tentoonstelling wordt aangevuld met boeken over schilderkunst van-onder meer Van Gogh, Gaugain en Cézanne. Vlaardingen Karin van As toont de varkentjes een stuk min der knorrig dan ze over het algemeen zijn. Karin van As exposeert gedurende de hele maand april zeefdrukken en acrylschilderingen onder de ti tel 'Varkens met een knipoog' in bibliotheekfiliaal De Loper. De ro2e beestjes worden m sprekende kleuren, krachtige lijnen en met humor gepresen teerd. - De exposante kreeg haar opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunst in Rotterdam en de Vrije Aca demie m Vlaardingen. Ze voerde diverse opdrachten uit, onder meer voor het weekblad Viva en drukkerij Joh. Enschede. De expositie is te bezichtigen tijdens de normale openingsuren van filiaal Holy. Het project Mpeketom van de Christelijke Scholen gemeenschap Groen van Prmsterer heeft een bijdra ge gekregen van 22.000 gulden van het ministerie van Ontwikkelingssamenwerking. De subsidie is be stemd voor het ontwikkelingswerk, dat docent Wim van den Burg namens de school verricht in het grensgebied van Kenia en Somalië. Met het reeds opgehaalde sponsorbedrag van 20.000 gulden is nu 42.000 gulden beschikbaar voor de ver betering van het onderwijs en de leefomstandighe den in Mpeketoni Drie gebouwen worden hiermee gefinancierd: een kleuterschool, een gewone school en een gebouw voor de maismolen In totaal is een bedrag van vijftigduizend gulden noodzakelijk. Vrijdag 1 april gaat dc Wet Voorzieningen Gehandi capten van start. Deze maatregel heeft een flink aan tal veranderingen tot gevolg, zodat de Regionale Or ganisatie Gehandicapten voorzieningen Nieuwe Wa terweg Noord heeft besloten twee bijeenkomsten te organiseren waarin de wet nader wordt toegelicht. Deze vinden 31 maart plaats in wijkcentrum Holy en 7 april m De Valkenhof in de Westwijk. Beide bijeen komsten beginnen om 14.00 uur Do stichting Terminale Thuiszorg Vlaardingen heeft van het Vlaardingse college van b en w een eenmali ge subsidie toegekend gekregen van 750.000,- De stichting biedt sinds december 1993 begeleiding bij het sterven in de thuissituatie, waarbij wordt samen gewerkt met de familie en de eventuele medische zorg. De hulp bestaat uit geestelijke bijstand en het bieden van een helpende hand. Maassluis In verband met herbestratmgswerkzaamheden is in de Nijverheidstraat geen verkeer mogelijk tot vrij dag 29 aprd. Bedrijven blijven wel bereikbaar. De SLchting Lokale Omroep Waterweg FM is offici eel dc lokale omroep voor de gemeente Maassluis ge worden. Een toezegging van het college van b en w hiertoe was noodzakelijk voor formele toewijzing van zendtijd en toestemming om gebruik te maken van de draadomroepinrichting in Maassluis. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Jan Rozendaal Vlaardingen - Lange tijd, zegt hy, heeft de afdelingsvoorzitter ge probeerd de goede lieve vrede te bewaren binnen de Vlaardingse Partij van de Arbeid. Daar waar John Ranshuijsen en vooral Leo ten Have de pers mobiliseerden om hun grieven tegen 'de gestaal de partij kaders' te uiten, hield hij zijn mond. Maar nu, met de uit spraak van de ledenvergadering in de bagage, wil ook Fred Meer hof zijn ei weieens kwijt. Het moet, wat hem betreft, nu maar eens uit zijn mot de pret van Ten Have en Ranshuijsen. „Ze moeten," zegt Meerhof, „nu hun verlies nemen. De ledenver gadering heeft de deur dichtge slagen. En niet zo maar, nee: hard dichtgeslagen. Want het is niet, zoals zij constant beweren, dat er twee stromingen zijn binnen de PvdA in Vlaardingen. De stem verhouding op de ledenvergade ring was vijftig tegen zestien. En op drie mensen na, die ik niet thuis kon brengen, waren die zes tien familie van Ten Have, Rans huijsen en de twee anderen Hen- ny Petray en Kor Blumenstock. Dus bijna unaniem heeft de partij gezegd, dat zij maar een stapje te rug moeten doen." Frustraties De afdelingsvoorzitter eist van Ten Have en Ranshuijsen dat zij hun frustraties nu overboord zet ten en dat zij de door hun behaal de zetels in de raad beschikbaar moeten stellen aan partijgenoten die wel het vertrouwen hebben. Meerhof: „Dat zijn de spelregels binnen de partij, die ook Ten Ha ve en Ranshuijsen hebben onder tekend. Daarin staat dat de partij ze kan ontheffen van hun taken. Dat is gebeurd. Als ze daaraan geen gehoor geven (en de Kieswet biedt die mogelijkheid, red.), dan zetten ze hun PvdA-lidmaatschap op het spel. Ze hebben met hun beschuldigingen en het lopen leu ren met vertrouwelijke post, de naam van de PvdA door het slijk gehaald. Verraad aan de partij, vind ik dat. En als zij nu hun ver lies niet willen slikken, dan moet het lidmaatschap maar worden ingetrokken. Dat is hard, zeker. Maar dat zullen ze toch niet op het spel zetten? Ze hebben zich bijna hun hele leven al ingezet voor die partij. Dan snij je toch heel wat af. Ik hoop maar dat ze hun gezond verstand gebruiken." Voorkeurstemmen Dat Ten Have en Ranshuijsen met voorkeurstemmen zijn geko zen telt niet voor Meerhof. „Die mensen hebben toch ook op de PvdA gestemd. Ze hadden niet op Ten Have en Ranshuijsen ge stemd als ze op een andere lijst hadden gestaan. Het waren toch typische PvdA-issues waarmee ze zich profileerden? Nee, dan had den ze onder de 'Lijst Ten Have' met de veriaezingen mee moeten doen. Dat was eerlijk geweest. „Ik geloof er ook niks van," ver volgt Meerhof, „dat Ten Have en Ranshuijsen de proteststemmers bij de PvdA hebben gehouden en daardoor het verlies van ons heb ben beperkt tot één zetel. Die pro teststemmers zijn heus allemaal naar de SP gegaan. Trouwens, Ten Have en Ranshuijsen hadden met die - overigens goed opgezet te - campagne ieder ruim zeshon derd stemmen, terwijl Kees van der Windt, die geen aparte cam pagne heeft gevoerd en nummer twee op de lijst stond, er over de duizend had. Eigenlijk zouden ze alleen daaruit al hun conclusies moeten trekken." Hoewel Meerhof vindt dat 'De Bende van Vier' de PvdA ernstig heeft beschadigd, denkt hij dat de partij sterker uit de strijd tevoor schijn is gekomen. „Het ettert na tuurlijk al jaren en dat heeft alles te maken met de crisis die door het hele land binnen de PvdA heerst. Maar ik heb toch het ge voel dat wij er door de duideyke uitspraak van de ledenvergade ring sterker uit zijn gekomen. Dat we met onze vernieuwing op de goede weg zitten. Niet die spier- ballentaal van: de PvdA móet twee wethouders leveren. Niet het uitgangspunt dat een college zonder PvdA ondenkbaar is, maar samen met anderen een zo sterk mogelijk gemeentebestuur vormen. Want, en dat is juist het aardige, als je het wel beschouwt, dan zijn er nauwelijks tegenstel lingen in de Vlaardingse politiek. Ja, de Broekpolder misschien, maar verder vallen we toch alle maal vooral een leefbaarder stad en verder geen geouwehoer." Door Jelle Gunneweg Schiedam - Net echt, noemt een van de leerlingen van scholen gemeenschap Buiten de Veste het kantoorsimulatieproject waaraan zij dec1 neemt. Tot aan de prikklok en de visitekaartjes is dan ook gedacht om de deelnemers het gevoel te geven dat ze werkelijk als werknemers in dienst zijn bij een handelsonder neming in camping-artikelen, horloges en hobby-gereedschap pen. Van het aankopen tot en met het doorverkopen van de goederen: alle administratieve handelingen die in de dagelijkse kantoorprak tijk voorkomen, worden door de medewerkers uitgevoerd. Wie de arbeidsovereenkomsten, salaris- opgaven en rekeningen onder ogen komt, gaat haast twijfelen of hier wel sprake is van een fictieve situatie. Begin maart is de Handels Onder neming Met Educatieve Doelein den (Homed) Buiten de Veste offi cieel gestart met twee groepen van in totaal veertig leerlingen uit het derde leerjaar. Tot aan hun eindexamen, volgend jaar mei, jójn zij êén dagdeel per week in ..dienst bij Homed..Daarna begin- nen opnieuw twee groepen uit het derdejaar. Homed is oorspronkelijk een voor werklozen opgezet landelijk ini tiatief, dat jarenlang succevol opereerde vanuit Heerlen. Ook in Schiedam en Vlaardingen kregen vele werklozen via Homed een baan. Vorige maand kwam daar echter abrupt een einde, nadat het project failliet werd ver klaard. Énkele bestaande initia tieven hebben zich nu aangeslo ten bij een alternatieve organisa tie met dezelfde formule: Head (Homed expertise Advies Dis tributie Center). Head maakt ech ter vanwege de naamsbekend heid voor het kantoorsimulatie project nog wel gebruik van qv tel Homed. Cursus Directeur A van Dijk en adjunct directeur J. van Berge (in het da gelijks leven respectievelijk schooldecaan en adjunct-direc teur van de scholengemeen schap) hebben in het voorjaar van 1993 eerst een uitgebreide cursus gevolgd, voor op hun schooihet project werd geïntroduceerd. In principe had daarna al kunnen worden begonnen, zoals wél ge beurde op scholengemeenschap De Brandersstad. Maar de beide directeuren van Buiten de Veste wilden meer tijd hesteden aan.de uitrusting van de onderneming, om een zo getrou we nabootsing van de werkelijk heid op een kantoor te creëren. Het bedrijf is nu uitgerust met de modernste apparatuur. Op elke afdeling staat een computer met printer, een elektronische schrijf machine en een rekenmachine. Voor een deel gekregen van be vriende relaties, voor het overgro te deel bekostigd met een ge meentelijk krediet van 54.000 gul den. Ook werd veel tijd gestoken in de overzichtelijkheid van de acht af delingen. Deze hebben vier ver schillende kleurstellingen, uitge voerd in zowel het meubilair ais de te gebruiken materialen. De ,K Het kantoorsimulatieproject van scholengemeenschap Buiten de Veste: net een echt kantoor met de bazige leraar in de rol van bazige afdelingschef. Foto Roei Dijkstra overzichtelijkheid wordt bevor derd door bordjes diebqven de af delingen hangen en het logo van Homed Buiten de Veste dat op al le papieren en bonnen is aange bracht. De leerlingen hebben zichtbaar lol in hun werk. .Alles beter dan een gewone les volgen," zegt een van de meiden nuchter. Ze is de eerste die haar collega's meldt dat de pauze is begonnen, maar nog voor deze is afgelopen zit ze al weer zwoegend achter haar bu reau. Zelfstandig Hoewel ze in principe zelfstandig moeten kunnen werk' worden de werknemers begeleid door de beide directeuren. In leerlingen: mappen staat voor het te-verrich ten werk een geprogrammeerde instructie. Na elke handeiing volgt een controle. Is het werk niet correct uitgevoerd, dan moet de fout worden hersteld of net zo lang worden overgedaan tot het de toets der kritiek kan doorst aan. Vooral in de eerste weken ligt de produktie met bijzonder hoog, vertelt adjunct-directeur Van Berge. Het accent ligt immers op accuratesse en netheid. De mede werkers moeten de tijd krijgen om zich de handelingen eigen te maken. Na verloop van tijd wor den de werknemers meer onder druk gezet om de produktie te Door Ben van Haren Rotterdam - De nieuwe metro lijn, die het Marcomplein via de Beneluxtunnel verbindt met Hoogvliet, wordt niet gefaseerd maar in 2001 in zijn geheel in ge bruik gesteld. De berekening is dat straks 64.000 reizigers per dag gebruik maken van de nieuwe Hjn. In totaal zijn zes nieuwe sta tions in het ontwerp opgenomen, waarvan de twee belangrijkste station Schiedam NS en Vijfslui zen zijn m verband met overstap mogelijkheden. De ontwerpers hebben verder het ruim elf kilometer lange tracé van de Beneluxlijn grotendeels bo vengronds getekend. Alleen op Schiedams grondgebied gaan de metrostellen over een afstand van 2,2 kilometer ondergronds. Aan het bestaande station Marco mplein moet een aanpassing plaatsvinden. Bij de bouw hier van werd er namelijk van uitge gaan. dat de metro via de Rotter- damdyk naar het Schiedams cen trum zou gaan rijden. De keuze is echter gevallen op een verbin ding over de nu nog bij de Stoom stichting in gebruik zynde spoor lijn, langs de kinderboerderij Vreelust. Ruime bocht Vervolgens gaat de metro met een ruime bocht, ten koste van een deel van het honkbalveld van Sparta, dwars over de Tjalklaan naar de zuidzijde van de Hor- vathweg. Ter hoogte van de Hoge- banweg wordt de Horvathweg overgestoken naar het tegen NS- station Rotterdam-West aan te bouwen metrostation Schiedam NS. Projectleidster ir. Ineke Jou- stra-Van den Bergh verwacht dat het zogenoemde Hoppe-kantoor- gebouw hierbij zal sneuvelen. In het tracé van de Bene luxlijn zijn zes nieuwe sta tions opgeno men, waarvan Schiedam NS en Vijfsluizen dienst gaan doen als re gionale knooppunten voor open baar vervoer. Tekening Projectbureau Beneluxlijn Na de Schie gepasseerd te zijn duikt de metro de grond in vlak voor het, iets op te hogen, Plein 1940-1945 en rijdt in de richting van de Burg. Honnerlage Grete- laan onder de Burgemeester van Haarenlaan door. Enkele twee- onder-een-kapwoningen aan de Jan van Zutphenstraat en de flat aan de Ch. Th. S'orkstraat zullen moeten worden gesloopt. De fiat stond overigens al in het kader van de totale aanpak van het na oorlogse Nieuwland op de nomi natie voorsloop. Het ondergronds metrostation aan de Parkweg is ook bedoeld voor bezoekers aan het Schiedamse centrum. Pas voorbij de Troelstralaan komt de metro boven de grond, bij een sta tion op maaiveldniveau. De rijtui gen zuilen onzichtbaar blijven tot na de kruising met de Burg. van Haarenlaan, omdat ze langs de Vlaardmgerdijk in een gesloten tunnelbak ryden. Achter de Slachthuisbuurt langs en over de terreinen van het schooltuinencomplex Polder vaart gaat de metro bovengronds naar het station Vïjfsluizen, dat als regionaal knooppunt van me tro, bus en tramplus dienst moet gaan doen. Dit station komt naast het voormalige Wiltonterrein, dat volgens Joustra een grootschalige kantoorlocatie van de gemeente Schiedam wordt. Kort na de Tweede Beneluxtun nel krijgt de metro, die dan iets naar het westen wijkt om in Per nis de begraafplaats te sparen, nog twee stations. Allereerst, op aandringen van het Rotterdamse gemeentebestuur, station Pernis. Twee overwegingen hebben hier bij gegolden. De tweeduizend be woners van het dorp worden er door uit een isolement gehaald en dit station kan van groot nut zijn voor werknemers van nabijgele gen bedrijven. Tenslotte is ook nog een station Gadering gepland als openbaar vervoersvoorziening voor het in dit deel van Hoogvliet te ontwikkelen gebied van wonin gen en kantoren. Niet gefaseerd De planning is dat volgend jaar voor het gehele tracé het bestek gereed is en in 1996 de werkzaam heden beginnen. Er is geen spra ke van een gefaseerde aanleg. Af hankelijk van de mogelijkheden wordt langs het gehele traject te gelijk gewerkt. In elk geval moe ten in 2001 de eerste metrorijtui gen van de Oost-Westlijn tot aan Hoogvliet rijden, waar aanslui ting plaatsvindt met de bestaande Noord-Zuidiijn. Pas daarna kan aan de volgende uitbreiding van de metro, de Ridderkerklijn, wor den gewerkt. De verbinding tussen beide lijnen bij Hoogvliet is namelijk nodig om voldoende rijtuigen in de spits tussen de noord- en zuidoever te kunnen transporteren zonder de dienstregeling in de war te stu ren. Immers, de capaciteit van de bestaande tunnel tussen Leu- vehaven en de Kop van Zuid is daar niet toereikend voor. Het ge hele prujeet kost 1 miljard gul den. verhogen. „In elk bedrijf worden fouten gemaakt, en zeker in een bedrijf waar de werknemers de handelingen nog moeten leren. Het aantal fouten moet echter zo veel mogelijk beperkt blijven, want als het bedrijf niet goed ge rund wordt gaan we failliet en dat kunnen we niet maken." Certificaat Als de leerlingen het volledige project hebben gevolgd, krijgen ze een certificaat waarin vermeld staat welke handelingen ze onder de knie hebben. Ook krijgen ze kans de opgedane kennis in één of meer stages toe te passen. Van Berge verwacht dat de 'werkne mers' op die manier makkelijker worden aangenomen bij bedrij ven. „In de meeste advertenties staat 'enige ervaring gewenst'. Met het certificaat staan ze straks sterk in hun schoenen." Dinsdag 29 maart SCHIEDAM Podium. Jamsessie ölv Donald 21.00U. VLAARDINGEN Wijkcentrum Holy. Lezing over het verleden van Holy, 20.30u. ROTTERDAM Lantaren/Venster. Oerfaust, 21.00u. Harbour connection! 20.30u. Rotterdamse Schouw burg Antigone, 20.15u. Waldsze- nen, 20.30u. Theater Zuidplein Pandora, 20.15u. De Doelen Rot terdams Philharmomsch Orkest 20.15u. SKVR Muziekschool Cen trum-West. Lezing Dmitn Sjostako- vitsj n.n.b. Woensdag 30 maart SCHIEDAM DC de 4Molens. Afsluitmgouderen- biljart-toernooi, 12.00u. Presenta tie poppen, lO.OOu. MAASSLUIS Theater de Schuurkerk, Kinder theater, 14.00u. Stadhuis. ROTTERDAM Theater 't Kapelletje. De Circus- spin, 15.30u. De Doelen Lunch concert, 12.45u. Jeugdtheater Hofplein. De dag dat de hemel neer stortte. 14.00u. ROTTERDAM Alhambra Rïksbioscoop: 'Guilty as sin' (16) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: 'The Firm' (16) dag. 8, di.ook 4.30. Calypso 1: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4- 6,45-9.30. Calypso-2: 'Inthename of the father' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-3: The remains of the day' (al) dag. 1.15-5- 8.30. Cinerama 1: 'Mrs.Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Demolition Man' (16) dag. 4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Carfi- to'sWay' (16) dag. 1.15-5-8.30. Ci nerama 4: 'Aladdin' (al) dag. 1.15- 4-6.45. The Joy Luck Cl u b' (12) dag. 9.30. Cinerama 5: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Schmdler's Ust' (12) dag. 2-8.1 ma* Theater: 'Sharks' (al) wo. 2-8.30. 'Mountain Gonlla' (al) di.wo. 3-7.30. Lantaren/Venster 1: Trots cou- leurs: Blanc' (16) dag.8-10 wo.2 Lantaren/Venster 2: 'Hiroshima mon amour'wo. 7.30; VAnnee der- mère a 'Manenbad5 dag.beh.di. 9.30. Wmtergasten di.8. 'Do the right thing' di.lO. Lantaren/Ven ster 3: 'NaKed' dag. 7.30. 'The Blue Kite' dag. 10, wo.2. Lantaren/Ven ster 4: 'The Snapper' dag 8-10, wo.2. Lumïère 1: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Wayne's world 2' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumïère3: TheThree Musketeers' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: The house of the spirits' {16} dag. 8.15. Rex: 'Silk, satm sex' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstellmg. Thalia: 'Sister Act 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Kïndermatinees: Alhambra 2; 'Afaddin' wo.1.15-4. Cinerama 2: 'Beethovens 2e' wo.1.15. Imax: 'As- terix en de knallende ketelwo.4. Lu mière 4: 'Aladdm'wo. 1.15-4. Ven ster 2: 'De prinses en de trollen' wo.2.30. Schiedam - Langs het deel van de Harreweg tussen de Woudweg en de nieuwbouwwijk Spaland worden eind deze maand zo'n vijf tig knotwilgen geplant om het poldergebiedje in de oude staat terug te brengen. Om de reeds aanwezige natuurlijke waarden verder te ontwikkelen zijn inmid dels al de nodige maatregelen ge troffen. Door schelpenpaden aan te leg gen is het gebied nu ook toegankelijk voor wandelaars en omdat honden niet welkom zijn, zijn zogenoemde wildroosters aangebracht. Zieke iepen zijn ge rooid en er wordt een vogelbosje aangelegd. „Vanuit Delft gezien is het eind van de Harreweg de in valspoort van de natuur in het ste delijk gebied van Schiedam," zegt een woordvoerder van de dienst Gemeentewerken. „Het begin van de ecologische groen structuur. Het vogelbosje komt er om vogels er hun nest te laten bouwen en kan als rustplaats die nen. De bedoeling is dat op de Woudweg fauna-tunnels worden aangelegd zodat niet alleen kik kers en padden, maar ook wezels, egels en andere diertjes veilig en moeiteloos het natuurgebied kunnen bereiken, Een of twee schapen moeten voor het grason- derhoud gaan zorgen. Want dat wordt niet gemaaid maar moet op natuurlijke wijze worden bijge houden." Het gebied wordt dus beplant met aan flink aantal knotwilgen. Daarbij wordt de Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur ge holpen door enkele vrijwilligers van de Knotgroep Schiedam. Naast het knotten van bomen zorgt de groep ook voor de aan vulling van het knotbomenbe- stand in Schiedam. Zaterdag 26 maart plaatsen ze de eerste rij nieuwe wilgen. Dat gebeurt vol gens een beproefde methode Er worden gesnoeide lange, rechte takken van knotwilgen in de grond gestoken die vervolgens zelf wortels gaan vormen. De tafe ken groeien uit tot volwassen wil gen, die door het knotten tot ka rakteristieke knotwilgen worden gevormd. AMP computerserviceburo COMPUTER PROBLEMEN? BEL: 010-4271571 tot 22.00 uur Wij bieden een totaal oplossing voor het Midden- en Kleinbedrijfl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1