Twee bezwaarschriften tegen nieuwe tippelzone Faro waakte niet over de centjes Drie-in-één-beurs blijkt geen succes Gehandicapten willen snel verbeteringen in vervoer Oostzeedijk Beneden jaar 'spookgebied' Rotterdams Dagblad Verhuizing naar Keileweg pas na de zomer Dierenambulances wiilen meer gaan samenwerken Kaoshiung voorbij haven van Rotterdam Zorgen over uitvoering akkoord specialisten Meisje (14) dood na aanrijding Overval op sigarenzaak Puinhoop op rondweg Dordt Geen uitspraak Cockerill-affaire SP boos over verdeling Thurstonhét pool- en snookercentrumTe!. OIO - 436 37 19 Zaterdag 16 april 1994 Strijen - Een 14-jarig meisje uit de Hoekschewaardse buurt schap Mookhoek is gistermid dag overleden, nadat ze kort daarvoor op de Strijensedijk in Strijen was aangereden door een auto. Het ongeluk gebeurde toen de tiener vermoedelijk zonder te kijken met haar fiets plotseling naar links zwenkte om te draai en. De bestuurster van de auto, een 31-jarige vrouw uit Strijen, kon het meisje niet meer ontwij ken. Het slachtoffer werd ernstig ge wond overgebracht naar het zie^ kenhuis Dijkzigt waar ze kort na aankomst aan haar verwondin gen bezweek. Rotterdam - Het gelijktijdig hou den van drie met elkaar in ver band staande vakbeurzen is geen doorslaand succes gebleken. Tot die eerste conclusie komt Ahoy' nadat de laatste bezoekers de driedaagse combi-beurs - met daarin Milieu-Dagen-Ahoy\ No- Rotterdam - De commissie Ruimtelijke Ordening van de Rot terdamse gemeenteraad gaat zich binnenkort buigen over de twee bezwaarschriften die er binnen de daarvoor bestemde ter mijn zijn ingediend tegen de plannen de tippelzone van de G, J. de Jonghweg te verplaatsen naar de Keileweg. Het verzet is af komstig van de bewonersorganisatie Bospolder/Tussendijken en de stichting wijkbelangen Keileweg. Om de Keileweg in te mogen rich ten als tippelzone heeft de ge meente een aantal vergunningen nodig, zoals een maand geleden ook nog eens voor de Rotterdam se rechtbank duidelijk werd. Op het verzoek ontheffing te krijgen van het voor de Keileweg gelden de bestemmingsplan, de zoge naamde artikel 19-procedure, zijn nu de twee bezwaarschriften bin nengekomen. Mocht de commissie Ruimtelijke Ordening de bezwaren verwer pen, dan zal het college van bur gemeester en wethouders een verklaring van geen bezwaar aan vragen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Pas nadat die is verleend hervat de gemeente- de voorbereidende werkzaamhe den voor de nieuwe gedoogzone. Waarschijnlijk zijn aUe procedu res pas in juli afgewerkt. De kans dat de verhuizing van G.J. de Jonghweg naar Keileweg wordt uitgesteld tot na de zomer is daarmee toegenomen. Hoewel de gemeente de verhuizingsope ratie zo snel als mag wil uitvoe ren, heeft de politie te kennen ge geven dat de zomer daarvoor niet de meest geëigende periode is, omdat er dan al voldoende andere overlast bestaat. Rotterdam - Bewindvoerder mr. H.G. Gispen heeft gisteren toch het faillissemert aangevraagd van het Rotterdamse bewakings bedrijf Faro. De hoogte van de uit staande rekeningen bleek toch bij lange na niet voldoende om de s^nulden te betalen. Alleen de belastingdienst heeft al bijna een miljoen gulden tegoed van het bedrijf, dat met 35 afroep- krachten werkt. Volgens Gispen heeft directeur Fokkema over een reeks van jaren geen belasting be taald. Een regeling met de fiscus is hij daarna niet nagekomen. Het personeel krijgt ook nog geld. Sterke partner Gispen tracht nu een sterke part ner te zoeken om de activiteiten van Faro onder te brengen. Het is daarbij onduidelijk of de huidige directeur Fokkema meegaat. Tijdens het faillissement zullen de werkzaamheden door gaan. De curator zal de bedrijfsverenigin gen verzoeken de loonbetaling over te nemen. Hoewel het om af- roepkrachten gaat, hebben de mensen volgens hem wel degelijk een arbeidsverband. Rotterdam - Een nog onbekende man heeft gistermiddag een over val gepleegd op een sigarenzaak aan de Groenendaal. De man kwam de zaak binnen, bedreigde de eigenaar en eiste geld. Dat kreeg hij waarna de dader met een onbekende buit spoorloos verdween. Volgens bestuurder J.J. Kapteijn van de Unie BLHP zijn er echter niet veel werkzaamheden om voort te zetten. Er zouden nog twee aflopende opdrachten zijn. Vele borden met daarop 'Hier waakt Faro' bij een groot aantal beveligingsobjecten zouden daar slechts als reclame hangen, is zijn vermoeden. „Of ze hingen er ter afschrikking. Maar beveiligd werd er niet. On duidelijk is óf en hoeveel het be drijf daarvoor betaald kreeg.'1 De administratie van het bedrijf is volgens hem 'slordig'. De direc teur zou 'wanbeleid' hebben ge voerd. Een van de oorzaken van het fai- lissement is volgens de Unie BL HP de 'bizarre prijzenslag' in de beveiligingsbranche. De vakbond constateert dat het daardoor met de arbeidsvoorwaarden de laatste tijd weer bergafwaarts gaat. „On danks de imagoverbeteringen en het opschroeven van de dienst verlening is de cultuur van 'vrije jongens' blijven bestaan. Door de druk van de tarieven houden de ondernemers zich steeds minder aan de CAO-afspraken," meent Unie-bestuurder H. in 't Panhuis. „De branche was op weg naar vol wassenheid, maar dreigt nu weer terug te valien in haar niet al te florissante verleden. Men wil rijk worden, laat het personeel veel te veel werken en betaalt onvolle dig. Bij kritiek kan men gaan." Volgens de bond is Faro zelfs een bedrijf dat nooit volwassen is ge worden. Het personeel werd als afroepkracht aan het lijntje ge houden en salarisbetalingen wer den voortdurend uitgesteld. Hoe vriénde lijk de RET- ook zijn, het regent Klach ten over ver- voeropMaat Torren/Rotterdam Dagoiad Rotterdam - De Vereniging Ge handicaptenorganisaties Rot terdam wü al in de komende week eeri aantal aanbevelingen bij de gemeente deponeren om het Vervoer op Maat snel te veri: beteren. De afgelopen wéék zijn honderden telefoontjes bij de VGR binnengekomenvan boze gehandicapten die door de dëzët maand ingevoerde verordening voorzieningen gehandicapten, waar het aangepaste vervoer en belangrijk onderdeel van is, in de problemen zijn gekomen. Volgens stafmedewerker José van Rosmalen heeft de telefoon de afgelopen dagen niet stilge staan. Drie mensen zijn continu bezig met het noteren en rubri- ceren van'de klachten. „We wis ten dat het leefde en er reacties zouden komen, maar dat het zó'n stortvloed aan klachten zou zijn heeft ook ons toch een beet je verrast." I> grieven behelzen vooral de onmogelijkheid om aangepast vervoer buiten de stadsregio te krijgen, de gehanteerde criteria voor vervoer van deur. tot deur en van kamer tot'deur, de zeer geringe flexibiliteit tijd van het - systeem en de vele extra tijd die er voor moet worden genomen en de drastisch verminderde vergoedingen voor eigen aange past vervoer. De VGR is nauw betrokken bij de totstandkoming van de Rot terdamse verordening, die .wat de uitvoering betreft bij de dienst. Sociale Zaken^en Werk-, gelegenheid en de RET ligt „Maar het was niet zo dat we het plan hebben omhelst. We zijn steeds met kritiek en aanbeve lingen blijven komen. Een aan tal daarvan is overgenomen, zo als bijvoorbeeld de vervoersta- rieven en de aanstelling van ba nenpoolers om de overstap- plaatsen te bewaken." ;Maar^er; .blijft,; érkën't -hij grif, héél veel te verbeteren'.-, Als alle klachten zijn gerubriceerd voor- zien we ze van aanbevelingen en dan gaat. dat .volgende week al naar de gemeente. Het 2al niet zo zijn dat we zeggen dat er tien miljoen gulden extra óf zoiets moét, .komen? Dat-gejd is er waars'chijnlyk tóch, niet.'.We leg- i gén het pakket neer en zeggen; 'dit zijn de signalen en wy den ken dat het zo en zo is te verbe teren'. Wellicht kan dat gewoon budgettair-neutraal. Door een aantal aanpassingen moet de verordening beter op de mensen worden afgestemd. Dat zal de nodige creativiteit vereisen, maar dat moet kunnen." Dordrecht - Een fiks aantal au tomobilisten dat gistermiddag op weg naar huis de rondweg óm Dordrecht richting Brabant koos, heeft de eerste uren van het vrije weekeinde in de file moeten doorbrengen. Een Belgische vrachtwagen, ge laden m H vijftien ton glas, ver loor eeu groot deel van de la ding. De vallende glasplaten, die door een defect aan de com binatie waren losgeraakt, zorg den voor een verkeerschaos op de Dordtse rondweg. Het asfalt lag over een lengte van honder den meters bezaaid met scher ven. De westbaan van de N3 werd compleet afgesloten. Pas na enkele uren slaagde Rijkswa terstaat er in één baan vrij te maken voor het verkeer. Rotterdam Bijna een jaar lang zal de Oostzeedijk Beneden in de Vlinderbuurt onbewoond zijn. Enige tientallen werklieden gaan met ingang van maandag aan de slag om het eerste deel van het voormalige gasfabriekterrein in Kralingen schoon te maken. Ruim vijfjaar lang zal steeds een deel van het gebied, dat zich uit strekt tussen ruwweg de Oost zeedijk en de Oudedijk, worden gesaneerd. Nu gaat het nog om de zogenoem de werkeenheid 1 tussen de Oost zeedijk Beneden, de Dijkstraat, Dr. Zamenhofstraat en het Libel- leplein. Deze week zijn bouwke ten en de eerste machines ge plaatst. Gisteren werden de hek ken rondom het gebied definitief voor het publiek gesloten. Maandagmorgen om zeven uur geeft projectleider Eric Scholten het startsein. De bewoners wordt dan gevraagd symbolisch de eer ste straatstenen weg te halen. Zij maken daarmee de weg vrij voor de milieutechnici, op weg naar de veel dieper gelegen vervuiling. De bouwketen zijn geplaatst, de zo langverwachte sanering kan beginnen. Foto Sander van der ionen/ Rotterdams Dagblad Den Bosch - Het gerechtshof in Den Bosch heeft meer tijd nodig voor de uitspraak in het proces, dat vijf Nederlandse milieu-orga nisaties tegen het Belgische staal bedrijf Cockerill Sambre hebben aangespannen wegens vervuiling van de Maas. Het hof zou aanvan kelijk volgende week dinsdag uit spraak doen, maar door de ge compliceerdheid van de zaak wordt dat 31 mei. De Stichting Reinwater en vier andere milieu-organisaties hou den Cockerill verantwoordelijk voor een pieklozing in de Maas bij Luik van kankerverwekkende polycyclische aromatische kool waterstoffen (PAK's), vorig jaar november. PAK's vormen een groot milieu probleem in ons land, zeker omdat Rotterdam van de Maas af hankelijk is voor haar drinkwa ter. De vervuilende stoffen hech ten zich aan zwevende stofdeel tjes en worden zo getransporteerd naar Nederland. Door bezinking worden de waterbodems zwaar verontreinigd. Cockerill ontkent de lozing. Het bedrijf verwijt Reinwater dat het alleen stroomafwaarts monsters heeft genomen en niet stroomop waarts. Het bedrijf zet bovendien vraagtekens bij de manier, waar op Reinwater de monsters heeft genomen. Cockerill zegt in Luik en de andere vestiging in Charle roi per jaar slechts honderdvijftig kilo PAK's te lozen. Volgens Rein water gaat het om ongeveer ne genhonderd kilo. De milieu-orga nisaties eisen dat Cockerill de beste beschikbare technologie ge bruikt. Dan kunnen de lozingen sterk worden teruggedrongen tot twintig kilo per jaar. Rotterdam - Drie van de vijf die renambulances in Rotterdam en omgeving gaan samenwerken. Het betreft de Vereniging Dieren ambulance Rotterdam (DAR), de Dierenambulance Rotterdam en omgeving (REO) en de Dierenam bulance OSO. Op dit moment houden vijf orga nisaties in de Maasstad zich bezig met het in allerijl vervoeren van gewonde dieren. „Wilgroei," con stateert secretaris Piet Ma- theeuwse van de DAR. „Omdat mensen in paniek voor de zeker heid meteen drie verschillende centrales bellen rijden ambulan ces vaak voor niets. Iedere rit kost geld en iedere vergeefse rit is W' Schiedam blijft voorlopig liever zelfstandig, verklaart woordvoer der Rob Schipper. „Toen we in 1989 begonnen wilden we afspre ken met de DAR om het gebied te verdelen: wij Schiedam, zij de rest. Dat is nooit van de grond ge komen. Nu wil DAR plotseling wel samenwerken. Dat willen we ook wel, maar nu nog even niet." Over eventuele samenwerking is Dierenambulance Rijnmond kort en bondig: „Dat is een bestuurs- kwestie, daar zeggen we niets over," deelt een woordvoerder mede. Dig en Total Quality- hadden verlaten. De organisatie had verwacht dat de bezoekers, voornamelijk ma nagers in het midden- en kleinbe drijf, meteen alle beurzen zouden bezoeken, omdat die alle drie op dezelfde doelgroep mikten. Dat is nauwelijks gebeurd. Het publiek liet vooral de beurs Total Quality links liggen. Twee jaar geleden scoorden de, toen samen gehou den, milieudagen en No-Dig 4700 bezoekers. Met Total Quality erbij waren dat er dit jaar slechts ne genhonderd meer. „Het concept drie-in-één zal zeer grondig moeten worden geëvalu- eerd. Er is op dit moment geen uitspraak te doen over de toe komst van deze formule en de voortgang van de beurzen, al dan niet in combinatie met elkaar," laat Ahoy' in een verklaring we ten. Rotterdam- kV Dehavenstad Kaoshiung in Taiwan is Rot terdam voorbijgestreefd als containerhaven en neemt in de wereld nu de-derde plaats in. De grootste containerhaven is Hongkong met 9,2 miljoen containers. Tweede is Singa pore met negen miljoen comï tainers. Derde is nu Kaoshi-' ung met 4,6 miljoen. Voor Rot terdam rest nu de vierde plaats met 'slechts' 4,2 miljoen con tainers per jaar, maar blijft de grootste op het westelijk half rond. Tussen Rotterdam en de Taiwanese haven was het de laatste jaren steeds 'stuivertje' wisselen op de ranglijst, mer verschillen van ver achter de komma. Maar nu heeft Kaoshi ung met de voltooiing van twee nieuwe containertermi- nals een ruime voorsprong ge- nomen. De containeroverslag groeide in 1993 met maarliefst 17,5 procent. De haven van Rotterdam zit niet in de maag met de groei in het Verre Oosten. Al jarenlang vindt daar een economische- 'boom' plaats. En daar profi-;: teert Rotterdam als belang rijkste aanloophaven van Eu- ropa vanmee. Rotterdam - De Socialistische Partij zal binnenkort een initia tiefvoorstel indienen om alle poli tieke partijen in Rotterdam toe te laten tot alle gemeentelijke com missies. De SP is boos dat zij slechts in twee commissies is ver tegenwoordigd; ABZ en MBVV. „De huidige uit de regententijd stammende verdeling moet on middellijk van tafel," aldus de SP. „Zelfs partijen met minder stemmen dan de SP komen er be ter vanaf," aldus de socialisten, die een en ander zo spoedig mo gelijk in de raad aan de orde zul len stellen. Om de efficiëntie te verhogen no digde de DAR, in overleg met de Dierenbescherming Rotterdam, de overige ambulancediensten uit om samen te praten over een centraal meldpunt. Als een mel ding van een dier-in-nood bin nenkomt bij dit centrale punt, kan de dichtstbijzijnde wagen zich spoeden naar de plek des on- heils. Met OSO en REO zijn in middels oriënterende gesprek ken gevoerd en zijn de eerste af spraken gemaakt. Mathceuwse: „We onderzoeken nu wat zo'n centraal kanaal gaat kosten." Als de vergunningen en de financiën op tafel liggen, verwacht de secre taris dat de samenwerking voor het einde van dit jaar zijn beslag krijgt. „Het belang van het dier staat voorop," onderstreept Ma- theeuwse die het jammer vindt dat hij van de andere twee ambu lancediensten geen reactie kreeg. Dierenambulance Maasstad/ Rotterdam - Het is onzeker of het nieuwe stelsel voor honore ring van de medisch specialis ten in het Rijnmondgebied, dat zij vorig jaar met verzekeraars en ziekenhuisdirecteuren zijn overeengekomen, in uitvoering kan. Omdat het rijk nog geen groen licht heeft gegeven is de beoogde startdatum van 1 ja nuari 1995 twijfelachtig. Eerder deze week heeft Zilver Kruis Zorgverzekeraar Rijn- mond, het voormalige zieken fonds, er bij de Tweede Kamer op aangedrongen nog vóór de verkiezingen, een-beslissing te nemen. Verschil van mening is er over het bedrag dat het rijk voor het experiment op tafel wil Het akkoord komt er op neer dat de ene helft van het inkomen van de medisch specialisten voor een aantai jaren wordt vast gelegd cn dat voor de andere helft elk jaar opnieuw produk- tie-afspraken worden gemaakt. Dc bestaande koppeling tussen het inkomen en de verrichtin gen van de specialist vervalt hierdoor. De drie partijen kwamen tot de overeenkomst vlak na dc spe- cialistenactics vorig jaar. Vol gens hen biedt het akkoord uit zicht op rust aan het inkomens front omdat de kosten worden- beheerst. Het nieuwe stelsel zou. ook de doelmatigheid en de; kwaliteit van de zorg bevorde-. ren.i -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1