13 Publiek aanbidt grollen van Rostelli maar stuurt 'die dominee' de zaal uit Agenten in de rol van drinkende automobilist 'Een aangetaste lever op sterkwater, dat maakt wel even indruk' VkK fl» De paradox van het pluche Anthonisgilde zoekt leden Rode Kruis vervoert rolstoelgebruikers Tegen genotmiddelen Verkeerslichten aan de Rozenlaan Poppe-shovv Alcoholvoorlichting mogelijk op scholen Hoekse leerlingen maken dit jaar strand niet schoon Rotterdams Dagblad Donderdag 21 april 1994 WA fr ff Zo'n Pieter Kromdijk heeft nu precies wat de gemeenteraad van Maassluis al eeuwen mist: spirit, venijn, verontwaardiging, drift, zelfs een boodschap. Hij is het theelepeltje sambal in de nasi. Pie ter Kromdijk is de ideale figuur voor een oppositieleider. Dat komt mooi uit, nu het bestuur van de Eerste Stad aan de Water weg eindelijk een oppositie hééft. Voorheen viel alleen Herman van Hoeven buiten de coalitie. Hij zat in z'n uppie en een SGP'er ligt zelden dwars, dus hem kon je geen oppositie noemen. Nu, met PvdA en GroenLinks buiten het college van burgemeester en wethouders, valt er eindelijk vuurwerk te verwachten. Stel je voor dat de PvdA méér stemmen had gekregen. Dan hadden ze een wethouder willen leveren en was het met de oppositie weer niks geworden. Nee. het is prima verlopen. Blij dat ik niet op Kromdijk heb gestemd. Ik heb hoge verwachtingen van hem. Robert Punt is altijd te beleefd geweest. Het soort aardigheid dat je van de warme bakker verwacht, maar niet van een kritische fractieleider van de PvdA. Zijn hardste uitspraak dateert van vrij dag: toen was hij net raadslid-af. In de rubriek 'Beroemd aan de Waterweg' had hij aanmerkingen op „de behoefte in deze stad om alsmaar verder uit te breiden" en ik kreeg ineens het gevoel dat ex-raadsleden leuker zijn dan zittende. Het bewijst dat ervaring te laat komt. Kromdijk moet daarom goed naar zijn voorganger luisteren. Ja, de politiek wordt weer gezellig. Ook in de Tweede en de Derde Stad aan de Waterweg. Veel boze mensen. In Vlaardingen Leo ten Have, John Ranshuijsen en de SP (tégen!) en gelukkig nog Rien Lensvclt, een gereformeerde van het goeie soort: écht reform. Het zijn daar allemaal Kromdijkjes. In Schiedam barst het CDA van de rancune, nu de 'bondgenoten' D66 en GroenLinks eieren voor hun geld hebben gekozen. Maar de wraak zal zoet zijn. Zodra D66 of GroenLinks een meningsver schil krijgen met PvdA cn WD, worden ze ingeruild door Nanda Gelderblom, die zich als afgedankte ruggesteun dan niet schuldig hoeft te voelen. D66 en GroenLinks zitten op wankele zetels. Ze zijn inwisselbaar geworden; het CDA zit op het vinketouw. Door te kiezen voor de macht, hebben D66 en GroenLinks macht inge leverd. Dit is de paradox van het pluche. Naarmate Adri Reijnhout en Bart de Leede langer standhouden, zullen ze meer concessies moeten doen. Als blok met het CDA hadden ze de PvdA zelfs in de oppositie kunnen dwingen, net als in Maassluis. Maar de uit komst is nu dat de PvdA de Schiedamse politiek blijft dirigeren. KOR KEGEL Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Het dragers- of St. Anthonisgilde Schiedam is op zoek naar nieuwe leden. Het gilde bestaat momen teel uit vijfentwintig leden, die regelmatig bijeenko men in het Zakkendragershuisje aan de Oude Sluis. Het gilde treedt door hel hele land np om nel als vijf honderdjaar geleden de klok te luiden, de zandloper te draaien cn met de dobbelstenen te smakken. Ge- interesseerden kunnen zich opgeven by P. Collig- non, telefoon 4265310. Vlaardingen Dc Vervoersdienst van het Rode Kruis Vlaardingen verzorgt nog steeds rolstoelvervoer van kamer tot kamer binnen en buiten Vlaardingen. Dit met alleen voor dokters- of ziekenhuisbezoek, maar ook voor sociale tripjes. Informatie: iel. 2340099 op xverkda- gen tussen 9.00 en 17.00 uur. B en w van Maassluis hebben op ad^es van de Stuurgroep Sociale Vernieuwing besloten 10,000gul den beschikbaar te stellen voor de uitvoering van voorstellen uit de nota 'Preventie is meer dan alleen praten'. Het geld komt uit het Fonds Sociale Ver nieuwing. De projecten voor 1994 zijn gericht op het voorkomen en tegengaan van het gebruik van risico dragende genotmiddelen. Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Bij de oversteekplaats aan de Rozenlaan worden twee driekleurige verkeerslichten geplaatst. De kos ten hiervan bedragen 4 500 gulden B en w van Maas sluis hebben hiertoe besloten op verzoek van de me- denzeggenschapsraad van basisschool De Groene Hoek en na overleg over de situatie bij de oversteek plaats. Naar aanleiding van het stuk dat vorige week onder de kop "Forumdis cussie VOS wordt Poppe-show' in de krant verscheen, uil tk graag mijn mening geven Een mening die veie leerlingen met my delen. Dut het forum met verliep zoals werd gehoopt, ts duidelijk. Daaraan is heiaas weinig te veranderen. De mening dat alle leerlingen voor de heer Poppe vielen, is cchtei met terecht. Vele leerlingen ergerden zich aan het bluf-gedrag van de heer Poppe. maar hadden helaas niet de moed hem dat te vertellen. Naar mijn gevoel is dat ook begrijpelijk. Je moet immers van goede huize kornen. wil je politici de mond kunnen snoe ren. Vooral als al je medeleerlingen je met open mond aanstaren. Een leraar die wel naar dc microfoon hep, werd meteen afgebluft en kon met de staart tussen dc benen verdwijnen By de leerlingen zakte daardoor de moed in de schoenen. Een andere oorzaak voor het uitblijven van reacties door leerlingen kan worden gezocht inde moeilijke taal die de politici uitsloegen. Welke 15- jarige scholier weet vandaag de dag wat 'vervuiling van defensie' is? Ik betwijfel het zelfs of volwassenen dit wel weten. De enige die duidelijk en dus populair sprak, was de heer Poppe. Hierdoor ontstond dan ook hilariteit en klonk applaus als hij iets zei. Het was net een toneelstuk. Volwassen die elkaar opstoken cn ruzie maken is toch prachtig om te zien? Dc heer Poppe voelde zich duidelijk populair en wist zelts applaus dat niet voor hem was bedoeld, naar zich toe te trekken. „Jullie klappen al ais ik nog niets heb gezegd," zei hy. Hij wist goed dat het applaus voor de spreker vóór hem was bedoeld. Daarbij was de motivatie van de poli tici ver te zoeken. Minister Pronk zat wakker Ie worden, staatssecretaris Cohen zat er ook met al te actief bij en de heer Van Kalken zette zichzelf voor schut door te vragen. „Wat was de vraag ook al weer?" Alleen de heer Poppe was zeer actief en dat is fijner om naar te luisteren. Wéér een punt voor Poppe. Zoiets slaat aan bij jonge leerlingen. Discussieleider burgemeester Stam had het forum beter kunnen leiden door de heer Poppe de mond te snoeren en leerlingen meer aan te moe digen kritiek te leveren. Ik hoop dat door deze brief duidelijk is geworden dat de schuld niet al leen bij dc leerlingen ligt en het forum zeker geen 'Poppe-show' was. Er zijn echt veel leerlingen die door zijn mooi-praterij heen prikken. Kiir Boons tra, 5 VWO, Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap Door Wessel Penning Vlaardingen - Op de Schiedamse- weg klonk gisteren, al lang voor de komst van Rasti Rostelli - spe cialist in hypnose, magie en tele pathie - het gezang. Een span doek gaf aan dat 'Alleen Jezus' vrede geeft en een dertigtal men sen danste en voorspelde de komst van hun 'Majesteit'. Ze wa ren werkelijk blij. Dat waren niet de fans van Rostel li, maar mensen met een ander geloof en vertrouwen. Ze deelden foldertjes uit over de bijeenkom sten van de Levend Water ge meente in het Vlaardingse. „Ach meneer," zei een medewerker van Rostelli. „Die mensen achter volgen ons, terwijl ze nog nooit de show gezien hebben. Ze denken dat de duivel hierbinnen is." Was dat inderdaad zo, dan heeft 'satan' behoorlijk wat fans in Vlaardingen. Want ondanks voet bal op televisie en een toegangs prijs van dertig gulden, was de Stadsgehoorzaal gisteravond voor driekwart gevuld. Met veel zonnebankbruin. permanentjes en snorretjes. „Ben jij al onder hypnose," fluisterde een meisje tegen ha ar buurvrouw. Maar die hypnose bleef nog even uit. Rastelli was een minuut of veertig verlaat. De excuses wer den echter met een applaus aan vaard. Hij was voor opnames in Hilversum geweest bij het para normale programma van Tineke de Nooy. Vlaardingen kon daar voor wel even wachten. Rastelli beloofde immers deze avond dubbel zijn best te doen. Hij maakte wat grappen over de protestanten buiten de Stadsge hoorzaal. „Het zijn niet mijn fans. Maar jul lie kunnen gerust zijn. Ze hebben dit gebouw omsingeld en bidden voor jullie. Er kan vanavond niets mis gaan." Hij had zelfs Arjan Knevel, een voorganger van de Levend Water-gemeente, uitge nodigd. De man zou bijna de ge hele avond van achterin de zaal het schouwspel gadeslaan. Steeds murmelde hij een gebed in een onbekende taal. Ais vanzelf Rostelli draait niet om de zaken heen. De woorden lopen als van zelf uit zijn mond, soms automa tisch, soms plichtmatig - alsof hij het opzegt - maar steeds gewiekst Lachen, gieren, brullen, als de zaal volgens de gehypnotiseerde mensen op het podium in z'n nakie zit. Foto Roei Dijkstra en alert, zodat het publiek geniet. Als toespelingen op seks de men sen kunnen vermaken, dan moet het maar. Het wordt de rode draad van het programma. Rostelli spot met de Nederlandse preutsheid. Cassandra heet het meisje, dat uit het publiek wordt geplukt. Ze moet een papiertje in haar mond nemen en vochtig maken. „Als je problemen hebt met iets vochtig maken, denk dan aan iels leuks, dan lukt het vanzelf." De zaal lacht. Als ze, onder hypnose, het papiertje als zijnde heet houts kool uit haar handen laat vallen, geeft Rostelli haar een wijze les: „Kijk nooit een man recht in de ogen. Dat kan heet worden." De zaal buldert van het lachen. Hij zal de gehele avond mensen hypnotiseren. Geblinddoekt met twee rijksdaal ders, wat tape en een zwarte doek, haalt hij met behulp van een mes citroenen uit iemands oog. De ge luidsman. aan de zijkant van het podium nog net zichtbaar, zorgt voor de bijbehorende geluidsef fecten. Onder het geluid van een zacht loeiende wind is het gemak kelijker om onder hypnose te ko men, wat de zaal immers graag wil. Als men toestemming krijgt het podium te betreden, lopen vijfen zeventig mannen, vrouwen en pu bers naar voren. Een klein groep je, dat onder invloed van het rode licht aan het plafond en de woor den van Rostelli goed onder hyp nose komt, zal uiteindelijk over blijven en 'geslachtofferd' wor den aan de rest van de zaal. Ande ren zitten nog minutenlang ver dwaasd op hun stoel. Waar Rostelli of zijn assistente het „Zuidamerikaanse voodoo- popje" ook vasthoudt, de podium- gasten voelen het ook op hun ei gen lichaam. Natuurlijk worden de edele delen ruimschoots be tast. Dat verleidt een jongen in zijn hypnose tot buitengewoon hitsige bewegingen. De zaal komt niet meer bij. „Mijn wensen zijn jouw wensen," zegt Rostelli. „We zijn lichamelijk en geestelijk het zelfde lichaam. Als ik jullie weer wakker maak, zit de hele zaal zon der kleren." En de reacties wer ken op de lachspieren. Een meisje, niet echt onder de in druk van al dat naakte vlees: „Dat hoef ik nu echt met te zien. Ik werk in een bejaardentehuis, daar zie ik het elke dag. Doe alsjeblieft wat aan zeg." Maar voor de zaal moet het mooi ste nog komen. Weer gewekt zien de slachtoffers van Rostelli, nu al leen zichzelf naakt en de zaal ge kleed. Een 13-jarig meisje op het podium krimpt ineen. „Kijk nou niet joh." Een andere wordt boos. „Wat een viezerik ben jij." zegt ze tot Rostelli. Hij weet van geen op houden, en wyst. „Wat is dat daar?" Zij: „Ja, wat zou dat nu zijn." De zaal breekt de Stadsge hoorzaal bijna af. Achterin de zaal bidt Arjan Kne vel zijn ergernis weg. „Onder het mom van amusement worden mensen in de maling genomen. Een 13-jarig meisje dat wordt ge zegd dat ze naakt is. Walgelijk. Of de mensen dat niet zelf willen? Mensen schijnen helaas steeds op zoek te zijn naar het bovenna tuurlijke." Nou, volgens Knevel hadden ze dan gisteravond niet naar de Stadsgehoorzaal hoeven te ko men. Pas gebeurd bij zijn Levend Wa ter-gemeente: „Iemand had een te kort been. Na het gebed zagen we het weer aangroeien." De man op de rij voor hem, staat nu op en schreeuwt. De zaal verstomt. „Laat die dominee opdonderen. Ik ga toch ook niet naar zijn kerk. Weg jij. Nu." Vanuit de zaai ko men nog veel ergere krachtter men. Knevel, toch geschrokken, verlaat de voorstelling. En de zaal klapt. Door Sander Sonnemans Schiedam - Lang zal het niet duren of de eerste automobi listen die tijdens de alcohol controle van afgelopen week einde achter hun stuur van daan zijn gehaald, melden zich bij het Consultatie voor Alcohol en Drugs (CAD). Daar kunnen ze. geheel op vrijwilli ge basis, deelnemen aan een cursus in een poging strafver mindering te krijgen. De cursus duurt twee dagen en drukt de overtreders onverbidde lijk met de neus op de feiten. Al thans. zo heeft de Maassluizer Koos Oudshoorn, m dienst bij de politie van Schiedam, dat erva ren, Hij maakt deel uit van de werk groep die het anti-alcoholproject op poten heeft gezet. Om zich te kunnen verplaatsen in 'de bele vingswereld van de drinkende au tomobilist' hebben vier leden van de werkgroep de cursus gevolgd. Koos is er een van. „De eerste dag," zegt hij, „hadden we alle vier dezelfde ervaringen. We werden met argusogen beke ken. Naarmate de cursus vorder de onstond er toch wel een band tussen ons en de cursisten. Op het laatst werden we zelfs als normale personen beschouwd. De schroom was er toen bij de men sen kennelijk af." De vier politiemensen volgden de cursus individueel. Om te voorko men dat twee kampen zouden ontstaan. Koos Oudshoorn (44), hoofd medewerker basispolitie zorg, maakte deel uit van een groep van elf personen. Zijn 'klas genoten' waien gepakt met mini maal 1,3 promille alcohol in hun bloed. Dat staat voor zo'n vijf gla zen bier of evenzoveel borrels of wijntjes. Alleen bestuurders die voor het eerst tegen de lamp 'rij den' of degenen die voor de twee de maal worden betrapt maar on der de l.OO promille zitten, komen in aanmerking voor de ontnueh- Op z'n tijd lust politieman Koos Oudshoorn best een cognacje, maar als er gereden moet worden houdt hij het op Spa.'Zagie dereen maar in dat alcohol en verkeer niet samengaan'. Foto Dennesvander Wel/Roel Dijkstra terende cursus. Oudshoorn: „Ontnuchterend is het zeker. Tij dens de cursus wordt verteld wal alcohol met het lichaam doet. Daarbij worden een gezonde en een door alcohol aangetaste lever op sterk water getoond. Dat maakt wel even indruk. Wat mij overigens opviel is dat een aantal cursisten alles aan zich voorbij lieten gaan. Eentje zat stoer over zijn werk te vertellen, een ander zat ongeïnteresseerd achterover tegen een verwarming geleund. Na de eerste dag bleek dat enkele cursisten toch wel onder de in druk waren. Sommigen knoopten zelfs een praatje met mc aan." Voor Oudshoorn was het al gauw duidelijk dat de cursisten, onder hen vier personen die in Schiedam werden aangehouden, er louteren al'ren zaten om straf vermindering te krijgen. Of de boete kan worden verlaagd óf de onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid wordt om gezet in voorwaardelijke ontzeg ging. Dan mogen ze hun rijbewijs houden totdat ze opnieuw worden betrapt. Autocoureur „Mijn mede-cursisten waren af komstig uit verschillende lagen van de bevolking. Ik kreeg te ma ken met een werkloze, een huis vrouw, een docent rechten, de ei genaar van een restaurant, de di recteur van een bedrijf, een auto coureur en enkele havenarbei ders. Dat verbaasde mij eigenlijk niet. Op straat merkje ook dat het niet een bepaalde groep mensen is die met drank op achter het stuur kruipt. Het viel me wei op dat de mensen met een goed sala ris er slechts met het doel waren om een korting op de geldboete te krijgen." De tweede dag behelsde onder meer de vertoning van een film over slachtoffers van overmatig drankgebruik bij automobilisten. Daarna moesten de cursisten zichzelf een brief schrijven en hun voornemens kenbaar maken. In nagenoeg alle gevallen werd de drank afgezworen als er nog gere den moet worden. De brieven werden voorgelezen en belanden via het CAD binnen enkele maan den bij de cursisten op de deur mat. Vooral de film hakte er vol gens Oudshoom behoorlijk in. „Sommigen kregen tranen in hun ogen. Ook de man die tegen de verwarming hing, kwam aan tafel zitten, nam deel aan het slotge sprek en zat er duidelijk door heen. Typerend was dat velen die eerder vonden dat ze onschuldig op de cursus terecht waren geko men, later wel toegaven fout te zijn geweest. Het was indrukwek kend om te horen hoe ze tenslotte met hun alcoholprobleem op de proppen kwamen." Na de uitreiking van de certifica ten bleek de schaamte bij de drin kende automobilisten voor een groot deel te zijn verdwenen. Geen vijandige blikken meer naar de politieman. Oudshoorn kreeg bij het scheiden van de markt zelfs van alle cursis ten een hand. „Een prettig gevoel, maar ik blijf wel met een brandende vraag rondlopen. Waarom moet men eerst een cursus volgen voordat wordt ingezien dat alcohol en ver keer niet samengaan?" Schiedam - De politie van Schiedam overweegt in het ka der van het alcohol-ontmoedi- gingsbeleid ook voorlichting te gaan geven op scholen. Beke ken wordt of Veilig Verkeer Ne derland, de GGD en het Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs (CAD) hun medewerking aan de campagne willen verle nen. Ook wordt onderzocht of er een speciale cursus kan worden ge start. Momenteel kunnen auto mobilisten die worden aange houden wegens het rijden onder invloed alleen deelnemen aan de cursus van het CAD als ze een promillage hebben van 1,3 of meer. De werkgroep van de politie wil een cursus beginnen voor personen die onder die norm zitten. Aanvankelijk was het de bedoe ling alle Schiedamse rijbewijs bezitters voorlichtingsmateriaal over het anti-alcoholproject toe te sturen, maar daar is uit prrva- cy-ovenvegingen van afgezien. De politie overweegt nu onder alle burgers een folder te ver spreiden. rt I Donderdag 21 april SCHIEDAM Stedelijk Gymnasium. Verkie zingsbijeenkomst met jongste kandi daten van landelijke partijen ll.OOu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Husbands and Wives (film), 20.30u. Han Romer Titus Tïel Groenestege, 20.15u. De Ark. Vrouwelijke r.k.-pastor Lya Remmerswaal te gast by NCV 19.45u. ROTTERDAM Theater Bonheur. Krazy Kat 20.30u. Lantaren/Venster. |n dé schaduw van de zon, 20.30u. Ma ten, 21.00u. Luxor Theater. Paul van Vliet, 20.15u. Studio's Onaf hankelijk Toneel. Alleen, 20.30u. De Tent Eendrachtsplein. Tensio '94, 21.00u Theater Zuidplein The Sunshine Boys, 20.15u. Ka melot, 20.30u. Bibliotheekthea ter. OOÜVIDOOO. 20.15u. De Doe len Romantiek authentiek. 20.15u. Groove Garden. Groove Band 1 21.30u. The Little Cave. Jam- avond, 20.00u, Plan C. Kiss the Kangeroo, 22.00u, Rotterdamse Schouwburg. The Marriage of Figa ro, 20.15u. De Twijfelaar. Skunk funk, 23.0ÖU. Zaal De Unie. Het Pianokabinet, 20.30u. De Evenaar. Cinema Diaspora 2e film-cyclus' 20.15U. Vrij dag 22 april SCHIEDAM Bibliotheek Bachplein. Manon Bloem, 20.15u. De Teerstoof. Mal lets Spektakel (muziektheater), 20.30u. Film huis. The waterdance, 21.30uur. Bibliotheek Bachplein. Schnjversavond met Marion Bloem, 20.15u. De Rank. Toneelvereniging Intermezzo met bal na, 20.00u. VLAARDINGEN Trefcentrum Bijenkorf. Thema middag over Osteoporose, 14.00u. Stadsgehoorzaal. Husbands and Wives (film), 20.30u. De Types (ca baret), 20.15u. Grote Kerk. Orgel concert, 20.00u- Kerkcentrum Ho ly. Vocaal Ensemble Marcato, 20.00u. Hoflaan, Kermis. Lig plaats Westhavenplaats. Dagie varen met de zeekadetten, 11.30u. MAASSLUIS Koningshof. Shanty Koor, 20.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Intheli- ne of fire' (16) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4. 'Carli- to's Way' (16) dag. 8.30. Calypso! 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Inthename of the father' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-3: 'Wildgroei' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine- rama 1: 'The Pelican Brief' (12) dag 1.15-5-8.30. Cinerama 2: Ms. Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'The Good Son' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Groundhog Day" (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: "Wayne's World' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Corso: 'Schmdler's List' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Sharks' (al) do.vr. 2-8.30. 'Moun tain Gorilla' (al) do.vr. 3-7.30. Lan taren/Venster 1: 'Bad Boy Bubby' (16) dag.8-10.15. Lantaren/Ven ster 2: 'Othello' dag. 7.30. 'Roman ce de Valentia' do.vr. 9.30. Lanta ren/Venster 3: 'The Puppetmaster' dag. 7.30-10.15. Lantaren/Ven ster 4: 'The Blue Kite' (16) dag 7.30. Troiscouleurs: Blanc'daglO. Lumière 1: 'On deadly ground' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Cool Runnings' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière3: 'Sister Act2' (al) dag. 4-6.45-9.30, do.vr. ook 1.15. Lumière 4: 'The remains of the day' (al) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Lucides' (18) dagwanaf 12 daorl.voorstellmg. Thalia: 'De Rat' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Hoek van Holland - De drie basis scholen in Hoek van Holland doen dit jaar niet mee aan de jaar lijkse strandschoonmaakdag. Op donderdag 28 april gaan zo'n tweeduizend leerlingen van de hoogste groepen van 55 basis scholen uit zestien gemeenten langs de Noordzeekust, van Ter schelling tot Vlissingen met scheppen en prikstokken het strand op. Maar in Hoek van Holland dus niet. „Nee," zegt Wim Wurtz van Recreatie Rotterdam, „en dat vind ik heel erg spijtig." Volgens Hans Berlijn, directeur van basis school De Driemaster, past de schoonmaakactie niet in het roos ter. „We zijn met de drie scholen op het moment bezig met een groot muziekproject. Het ont breekt ons aan tijd om dit nu in te passen. Het is zeker geen onwil, want de schoonmaakactie is een prima doel. Wellicht dat we volgend jaar wel weer meedoen. De afgelopen twee jaar hebben we ook meege daan."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1