Watemra 15 Nieuwbouw Spaland geplaagd door inbrekers en vandalen ingJÜibank 'mmzE/vmRKT. Zingende dansschoolhouder wil dat het hele stadion zijn 'Advocaatje' meebruit Zorgcentrum Thurlede voidoet weer aan zorgeisen Ik Uitslagenavond verkiezingen Omleiding Hargalaan Tsjechische kunstenaar exposeert collages Complexe wereld Biologische bloemen Subsidie voor Taaigenootschap Waarnemend-directeur neemt afscheid 'Het is soms om behoorlijk gefrustreerd van te worden' l\A 7 MEI A,S. Rotterdams Dagblad Dinsdag 3 mei 1994 jf$PK c"'v- 5 pe lokale uitslagen van de Tweede Kamerverkiezin gen worden vanavond in het Stadskantoor van Schiedam en de stadhuizen van Vlaardingen en Maassluis gepresenteerd. Televisies staan opgesteld om het landelijke resultaat in beeld te brengen. In Schiedam begint de avond om 19.00 uur, het be drijfsrestaurant van het stadhuis van Vlaardingen is open vanaf 20.00 uur, zo ook bij het stadhuis van Maassluis. De Hargalaan wordt tot en met vrijdag 6 mei geasfal teerd. Het betreft het gedeelte tussen de Nieuwe Damlaan en het kruispunt met de op- en afslag Schiedam-Noord van Rijksweg 20. Ook het kruis punt zelf zal van een nieuwe asfaltlaag worden voor zien. Hierdoor is dit gedeelte van de Hargalaan vrij wel helemaal afgesloten voor het verkeer. Automombilisten die komend vanuit Schiedam, Rijksweg 20 willen oprijden moeten deze week ge bruik maken van de opritten Schiedam-Centrum of Vlaardingen. De omleidingsroute naar de oprit Schiedam-Centrum gaat over de Burgemeester Van Haarenlaan en de 's-Gravelandseweg. De omleiding naar de oprit Vlaardingen gaat over de Nieuwe Dam laan en Laan van Bol'es. Automobilisten op de A20, komend vanuit de Bene- Iuxtunnel of vanuit Vlaardingen. wordt afgeraden om de afrit Schiedam-Noord te gebruiken. De Harga laan in de richting van de Nieuwe Damlaan blijft wel open, maar het verkeer zal hier met veel moeite door kunnen. De Tsjechische kunstenaar Jiri Kolar (1914), woon achtig en werkzaam in Parijs, exposeert tot en met 5 juni in het Stedelijk Museum Schiedam. 'Dictionnai- re des methodes' is de titel die Kolar gaf aan een reeks van honderd collages, waarin hij op systemati sche wijze een beeld geeft van zijn oeuvre. In een aparte zaal van het museum worden ir. het kader van het Mondriaanjaar 37 collages getoond, waarin als hommage het werk van Mondriaan het uitgangspunt vrmt. Kolar maakt verschillende collages. Hij gaat daarbij bijna altijd uit van gedrukt materiaal. Dat kunnen teksten zijn, cijfercombinaties of formules, noten balken, maar ook reprodukties van bestaande kunst werken of illustraties uit tijdschriften. Het zijn zorg vuldig geselecteerde ingrediënten die, verknipt of verscheurd, opnieuw geordend worden en in die nieuwe ordening' leiden tot een oorspronkelijk kunstwerk. Het tekstmateriaal fungeert in alle gevallen als beeld zonder dat het daarmee ontdaan wordt van zijn oor spronkelijke betekenis, het beeldmateriaal wordt 'ontmanteld' zonder dat het zyn herkenoaarheid ver liest. 1 - De Rotterdamse' beeldend kunstenaar Helmi Scheepers exposeert tot en met 24 juni schilderijen en tekeningen in cultureel café 't Spul aan de Hoog straat 92. Hoewel techniek, materiaal en vorm bij de Rotterdamse vaak verschillen, bestaat er toch een duidelijk onderling verband in haar werk. Schemati sche vormen en symbolen, ontleend aan diverse ge bieden als wetenschap, techniek en natuur, worden geordend in verwante groepjes. Zodoende ontstaat een complexe, zich steeds uitbreidende, aan de wer kelijkheid parallele wereld. De expositie is gedurende de openingstijden van het café te bezichtigen. Vlaardingen Twaalf Vlaardingse bloemenwinkeliers gaan met in gang van 5 mei biologische bloemen verkopen. Ze haken daarmee in op de landelijke actie: 'Natuurlijk bloemen zonder gif. Volgens milieugroepen is het gifgebruik in de gangbare bloemen- en bollenteelt een ernstige bedreiging voor het milieu. Jaarlijks wordt twee miljoen kilo gif gebruikt vooronder meer het ontsmetten van de grond en het beschermen van bloemen tegen plagen. De gladiool, iris, lelie en hy acint scoren het slechtst: meer dan 125 kilo gif per hectare per jaar. Bovendien is de teelt van bloemen in kassen een grote energieverslinder. Biologische bloemen, die voor het milieu het best zijn, zijn echter nog maar op weinig adressen te koop. Daar komt voor Vlaardingers met ingang van donderdag verandering in. Naast verschillende soor ten fresia's, gele roos en de gele en rode tulp, zijn er ook enkele milieuvriendelijk geteelde planten te koop. Bovendien hebben de deelnemende winke liers, die zijn te herkennen aan de poster 'Natuurlijk bloemen zonder gif, een informatiefolder liggen over eko-bloemen en -planten. Het Vlaardings Taalgenootschap heeft een eenmali ge subsidie van 1675 gulden gekregen van het colle ge van b en w voor het periodiek uitgeven van het li teraire blad Promillage 0,5, Het college heeft dit be sloten op advies van de Culturele Raad. Het Taalgenootschap krijgt dit geld omdat het' als een cultuurinitiatief wordt aangemerkt. Tot nu toe zijn al drie nummers verschenen. De heer P. van de Merwe, hoofd Bewonerszaken en waarnemend directeur van de Woning Stichting Maassluis neemt donderdag 5 mei officieel afscheid. In verband met de afscheidsreceptie is de WSM op die dag vanaf 14.00 uur gesloten voor publiek. Van de Merwe maakt gebruik van de vut-regeling en wordt opgevolgd door Huub Warmer. Door Sander Sonnemans Schiedam - Hoofduitvoerder van SSN Bouw Henk Carpen- tier heeft er eigenlijk geen woorden voor. 'Frustrerend', zo noemt hij de activiteiten van de inbrekers en vandalen die zich regelmatig uitleven op en rond de bouwlocatie in de Veldenbuurt van de nieuw bouwwijk Spaland. Ze heb ben er al voor enkele tiendui zenden guldens schade aan gericht. Niet alleen op het bouwterrein wordt allerlei materiaal wegge haald. Het gebeurt zelfs dat inge broken wordt in woningen die klaar zijn om opgeleverd te wor den. Afgelopen week nog. Toen werden uit twee gloednieuwe wo ningen aan het Dilleveld twee aangesloten combi-ketels losge koppeld en weggenomen. De schade van de wateroverlast, die daardoor ontstond, kon er ook nog wel bij. „De lui die de ketels hebben ge stolen moeten handige jongens zijn geweest," zegt Carpentier. „Soms wordt ook groot materieel ingezet. Laatst zijn zelfs twee kant en klare trappen wegge- haald. Die moeten natuurlijk ook worden vervoerd. De ene dag wa ren ze in elkaar gezet om ze de volgende morgen te plaatsen. Toen waren ze mooi verdwenen. Deuren worden zó uit de sponnin gen getild en meegenomen." De meeste schade, zo beweert Carpentier, wordt veroorzaakt door jonge vandalen. Ze gooien ruiten in van woningen die nog moeten worden afgewerkt. Stuk ken gips worden op het bouwter rein aan stukken gegooid en zelfs reeds geplaatste dakpannen vlie gen naar beneden. Óm dan nog maar met te spreken van de hoe veelheden zand, stenen, tegels en isolatiematerialen die in de avonduren verdwijnen. De nacht van 16 op 17 maart was er een die de uitvoerder niet snel zal vergeten Er bleken veertien dakramen te zijn ingegooid, een aanzienlijk aantal rutten van tuindeuren was gesneuveld en er werd een hoeveelheid dakpannen vernield. Op sommige daken moesten alle pannen opnieuw worden aangebracht. Maatregelen Carpentier:Als je 's ochtends die chaos ontdekt, sta je wel even ver bouwereerd te kijken. Het is soms om gefrustreerd van te raken. De schade zit 'm niet alleen m het vervangen van de kapot gemaak te onderdelen, maar ook in de tijd die daarin gaat zitten. Met het vervangen van de dakramen, om maar een voorbeeld te noemen, zijn twee mannen een dag aan dc gang geweest Dat kost natuurlijk ook geld Inmiddels zijn de nodige maatre gelen getroffen, al sorteren die volgens de uitvoerder met al te veel effect. Gedurende de avond uren wordt twee maal gecontro leerd door een particulier beveili gingsbedrijf en m de weekeinden worden vier ronden gemaakt. Uit betrokkenheid met zijn werk rijdt Carpentter zelf ook zo nu en dan m de weekeinden naar het nieuw bouwproject. Tot op beden heeft hij niemand kunnen betrappen Wel heeft hij kinderen van het terrein weggestuurd „Je staat er versteld van wat je dan allemaal naar je hoofd krijgt." Van de 149 te bouwen woningen zyn er inmiddels 91 opgeleverd. Het totale project moet eind sep tember zijn afgerond Opvallend is dat in deels bewoonde straten weinig wordt vernield en gesto len Carpentier heeft het idee dat belangstellenden worden getipt door stratenmakers en werklui \an grondbedrijven „Ik besef dat het een levensge vaarlijke opvatting is, maar het kan bijna met anders.'zegt hij twijfelend „Zij zien de hele dag wat er m een bepaalde straat ge beurt en waar materialen in wo ningen worden geplaatst." „Wij." reagecert een buurtbewo ner desgevraagd, „kunnen met zien of er in een woning een in breker of een toekomstig bewo ner aan dc slag is. Laatst zag ik nog een jongeman met emmers aarde sjouwen. Bleek later dat "ie een halve tuin had leeggehaald." Om zo min mogelijk risico te lo pen wordt sinds kort bij de politie gemeld als bepaalde woningen worden opgeleverd Er wordt dan extra gesurveilleerd om dc dief stal van cv-ketels en andere voor zieningen te voorkomen De ver nielingen daarentegen zijn ken nelijk moeilijk tegen te gaan. Want gistermiddag waren in een afgelegen hoek nog twee jonge tjes van pakweg acht jaar bezig met het kapot gooien van een sta peltje stenen. Door Sander Sonnemans Vlaardingen - Eigenlijk kleeft er aan de zangcarrière van dans schoolhouder Hans van Rijswijk, die zondagavond met de uitrei king van zijn eerste cd-tje een of ficiële start kreeg, één nadeel. Hij wordt nog altijd vergeleken met zijn grote voorbeeld Koos Alberts. En daar wil de 47-jarige Vlaardin- ger, die qua uiterlijk in de verte wel iets weg heeft van de Amster dammer, zo snel mogelijk vanaf. Zijn nummers blijft de dansleraar in elk geval voorlopig nog wel even zingen. Want daar boekt hij succes mee. Op allerlei feesten en partijen én tijdens de wintersport in Oostenrijk. Maar nu zijn eigen cd-tje in de muziekwinkel ligt en regelmatig op de radio te horen valt, moet het Koos Alberts-imago worden weggepoetst. Van Rijs wijk wil scoren met zijn eigen naam. Het liefst op de vaderland se hitlijsten. Niet vanwege het feit dat er een flinke duit mee op te strijken valt, maar meer omdat hij er op kickt als mensen met zijn muziek uit hun bol gaan. Met zijn 'Advocaatje' is hij één van de vele artiesten die met de wereld kampioenschappen voetbal in Amenka succes willen boeken. Het eerste zilverkleurige schijfje werd zondagavond aan hem uit gereikt door de stadgenoten Aad en Bas van Toor, beter bekend als de kindervrienden Bassie en Adnaan. „Ik zing voor de lol," zegt Van Rijswijk. „Niet voor de poen. Ik verdien mijn boterham met de dansschool en zal dat altijd blij ven doen. Het zingen is een hob by van mij. Een hobby die behoor lijk uit de hand is gelopen. Als je met je optredens volle zaken plat kan krijgen, wil je toch kijken hoe ver je met zingen kan komen. Als het aan mij ligt, komt er na mijn eerste cd-singletje spoedig een cd uit met eigen nummers. Want zo gauw het WK is begonnen, wordt 'Advocaatje' natuurlijk niet meer verkocht. Dan moeten alle dui zend exemplaren verkocht zijn. Anders raak je ze nooit meer kwijt." Het begon allemaal zo'n acht jaar geleden. Van Rijswijk organiseer de in zijn dansschool een play back- en soundmixwedstrijd. Ver schillende mensen vonden dat hij zelf ook moest optreden omdat hij destijds een sprekende gelijkenis vertoonde met Koos Alberts. Hij nam de uitdaging aan en sloeg aan het oefenen. Via-via kwam hij aan een orkestband van het num mer 'Ik verscheurde je foto' - één van de succesnummers van de in valide zanger - en besloot live te gaan zingen. Hij was de enige zanger tussen alle play-backers. Van het een kwam het ander. Rillingen „De personeelsleden van het café bij onze camping in Renesse ver telden mij dat ze een plaatje had den gemaakt," kan de voormalig danskampioen van Nederland zich nog goed herinneren. „Dat kan iedereen, zei ik, en kreeg prompt een microfoon in mijn handen gedrukt. Ik deed weer Koos Alberts en had in een mum van tijd de tent op z'n kop staan. Dat succes hè, dat is echt kicken. Mensen uit hun dak zien gaan als je staat te zingen. Daar lopen de rillingen van over je rug. In Oos tenrijk was het al niet anders. Daar sta ik de laatste zes jaar elke wintersportvakantie te zingen, Niet voor poen, maar voor de hu mor. Vorig jaar is daar het idee ge boren om een WK-lied te maken en een serieuze poging te wagen het op cd te krijgen." Van Rijswijk moest de skies van wege een knie-operatie laten staan en verveelde zich mateloos. Met het naderende WK in zijn achterhoofd speelde hij dag m dag uit met de naam van de bondscoach. Ineens had hij het te pakken. 'Advocaatje' leende zich prima voor de melodie van Ro- samunde, een oude earnavalskra- Dansleraar Hans van Rijswijk op de 'werkvloer' in zijn school aan de Westhavenkade. Nuzïjncd-tje is uitgebracht verruilt hij die steeds vaker voor een podium. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra ker van Dennie Christian. Zijn WK-liedje was geboren. Met de Vlaardinger Ben Trooster, disc- jocky van de Sherry-bar aan de Westhavenkade, schreef hij de tekst. Die sloeg aan want na een optreden tijdens een Tiroier avond had de eigenaar van het ca fé al gauw vier stamgasten zo ver dat ze de kosten voor een cd-sm- gletje voor hun rekening zouden nemen. Enthousiast Van Rijswijk: „Ik heb de opna men wel een keertje over moeten doen omdat Leo Beenhakker als bondscoach van Saudi-Arabie de zak kreeg. Hem hadden we ook opgevoerd m de tekst en dat moest dus even geschrapt wor den. Als ik de eerste reacties'op mijn cd serieus moet nemen, kan het een groot succes worden. Zelfs Chiel Montagne van de ra diozender Holland FM is razend enthousiast Hij heeft 'Advocaat je' inmiddels al tot 'kwart voor vijf-schijf gebombardeerd Daar komen alleen nummers voor in aanmerking, die hij ziet zitten De sensatie dat mijn nummer op de hitlijsten terecht komt. zou ik dol graag mee wallen maken Nog maals, geld is niet belangrijk Als de mensen het cd-tje kopen, bete kent het dat ze mij als zanger ac cepteren Daar is het mij om te doen Laatst heb tk tijdens een dansles een orkestband van Al berts opgezet en ben, zonder dat men het in de gaten had, zeil gaan zingen. Niemand die het in de ga ten had! Dat zegt dan toch genoeg over mijn kwaliteiten?" Van Rijswijk doet inmiddels al meer dan alleen covers van Koos Alberts Ook André Hazes, Arne Jansen, Henk Wijngaard cn de Havenzangers staan op zijn re pertoire. Als het maar Neder landstalig is. Slaat zijn 'Advocaat je' aan, dan wil hij verder m de muziek Een cd met nummers van bekende artiesten en enkele eigen bijdragen „Maar." besluit de spontane Vlaardinger, „mijn grootste wens is een optreden op de middenstip van de Kuip Zie je hel voor je9 Ik 'Advocaatje' zin gen en het hele stadion meebrul len. Dat lijkt me pas echt kicken." Dinsdag 3 mei SCHIEDAM Stadskantoor. Verkiezingsavond. 19.30u. VIAARDINGEN Stadhuis. Verkiezingsavond. 19.30u. MAASSLUIS Stadhuis. Verkiezingsavond, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen. Rotterdam Phtlharmo- msch Orkest, 20.15. Luxor. Under a Blue Roof, dt.20.15u. Rotterdam se Schouwburg. Nora of het pop penhuis, 20.15u. De Rotterdamse Dansgroep. 20.30u. Zuidplein. Kaat Mosset. 20.15u. Theater de Evenaar. Kmder-activiteiten, 11.00 en 13.00u Studio's Onafhanke lijk Toneel. Alleen. 19.30 en 22.00u. Tejatro Popular. Popifilm Double-Bill, 20.00u. Zaal de Unie. Dossier Orpheus, 20.30u. Dizzy. Vtngerhoeds van Bmsbergen Niks Kool, 22.00u. Erasmus Universi teit, A few good men. 19.30u. Woensdag 4 mei SCHIEDAM Stedelijk Museum. Lunchpauze concert met Quattro Vocale. 12.30u. VLAARDINGEN Kade Vlaardingervaart. Vaarex- curste Vlietlanden, 14.00 en 19 OOu. ROTTERDAM Theater de Evenaar. Kinder-aktivi- teiten, 11.00 en 13.00u. Christie's Branch Office. Kosteloze en vrijblij vende taxatiedagen, 10.00- 16.00u, Plaswijckpark. Rik de Kik ker, 15.OOu. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Hot Shots' (12) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: 'FreeWilly' (al) dag. 1.15-4. 'The remains of the day' (al) dag. 9. Calypso 1: 'Short cuts'(12) dag. 2-8. Calypso-2: 'Shadowlands'(12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-3: 'Inthename of the father' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 1: The Peli can Bnef (12) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 2: 'Mrs. Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Frauds'(12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: The good son (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: "Wayne's World 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Schmd- ler's List' (12) dag. 2-8. Imax Thea ter: 'Mountain Gorilla' (al) di.wo. 3- 7. 'Blue Planet' (al) di.wo.2-8. Lan taren/Venster l: 'Bad Boy Bubby' (16) dag.8-10.15. The Snapper' (16) dag.8-10.15, Lantaren/Ven ster 2: 'Pirate tape, 'Wittgenstein' (16) di. 7.30, 'The Garden' (16) wo. 7.30, 'Edward II' (16) di.9.30. Lantaren/Venster 3: The Puppet- master' dag. 7,30-10.15. Lanta ren/Venster 4: 'The Blue Kite' (16) dag. 7.30. Trois couleurs: Blanc' dag 10. Lumière 1: "Philadelphia" (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 2: 'Cool Runnings' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Sister Act 2' (al) dag. 6.45-9.30. 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4. Lumière 4: 'The Flat' (16) dag. 1.15-4-6 45-9.30. Rex: 'Puss'n Boots"(18) dag.vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: "On Dead ly Ground' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Voor de 8e achtereenvolgende keer wordt de iNG-Huizen markt georganiseerd voor de regio IJssel Lek. Dit jaar voor het eerst in de parkeergarage van de nieuwe ING-Bank aan de Kerklaan 450 in Capelle aan den IJssel. De deelnemers zijn: BUREAU DRS H. VAN HERK DICK RUSELER MAKELAARDIJ VAN LEEUWEN MAKELAARDIJ MOOK MAKELAARDIJ O.G. OOMS MAKELAARS VAN SANTEN VASTGOED GEM. CAPELLE A/D IJSSEL GEM. NIEUWERKERK A^D IJSSEL NOTARISKANTOREN: -MRR.VAN HEUKELEM -MR S.W. DE STIGTER Denkt u over de aan- of verkoop van een huls, noteer de datum dan alvast in uw agenda Schiedam - Samen met de 102-ja- nge bewoner W. de Reuver open de het Tweede Kamerlid Erica Terpstra (WD) gisteren het geheel gerenoveerde woon- en zorgcentrum Thurlede in Schiedam. Het paar wandelde stevig gearmd door een papieren deur, ten teken dat het centrum officieel geopend was Aanleiding voor deze renovatie van het woon- en zorgcentrum aan de Nieuwe Damlaan 759 was de gewijzigde zorgvraag van de bewoners en de veranderende woon- en zorgeisen van ouderen in het algemeen. Het 26 jaar oude pand bood tot vorig jaar plaats aan 201 bewoners. Slechts acht tien kamers waren toegankelijk voor rolstoelen Ook de grootte van de kamers (gemiddeld zo'n 23 vierkante meter) was met meer van deze tijd. De bewoners had den bovendien niet de beschik king over een eigen douche en wastafel. Het bestuur en de toenmalige di recteur Frits Entrop overwogen aanvankelijk om het complex te vervangen door nieuwbouw Toen dit niet haalbaar bleek, werd ge kozen voor renovatie. Gelijktijdig werd een opnamestop ingesteld en moest overtollig personeel door natuurlijk verloop afvloeien. Na een maandenlange verbou wing (het huis bleef bewoond!) heeft Thurlede momenteel de be schikking over acht tweeper soonsappartementen van 53 vier kante meter en in totaal 94 een persoonsappartementen van 53, 33 en 25 vierkante meter. Goed voor in totaal 101 bewoners. De negen kleinste kamers zijn be- Met de oud ste bewoner van de flat, de 102-jarige W. de Reuver en de 2-jarige Kevin, liep Erica Terpstra een gat in de papieren in gang, de offi ciële opening van het woon- en zorgcen trum Thurle de. Foto Dennes van der Wei/Roel Dijkstra doeld voor tijdelijke opvang van mensen die tijdelijk zijn uitbe- handeld, maar door omstandigb i- den niet naar huis kunnen 0ok zyn deze kamers voor kortdu ren de opvang om de thuissituaue te ontlasten en/of voor terminale zorg. Elk appartement is geschikt voor rolstoelgebruikers cn be schikt over een eigen douche en toilet Ook hebben alle kamers een eigen keuken. In de nieuwe visie van het zorg centrum staat centraal dat de be woners zelf actief richting geven aan hun leven. Dit moet ertoe lei den dat de bewoners die zorg krij gen die ze zeil' denken nodig te hebben, afgezet tegen de moge lijkheden van het huis Dezezorg- visie heeft tot een driedeling in de flat geleid- een afdeling Diamant ten behoeve van de basiszorg, een afdeling Smaragd voor somati sche meerzorg en een afdeling Robijn voor psvcho-geriatrische meerzorg. Elke afdeling heeft drie verdiepingen tot haar be schikking Op de begane grond wil het woon- en zorgcentrum diverse voorzie ningen aan de bewoners van de wijk Nieuwland bieden De visite club is reeds gestart. Ook wordt onder meer gedacht aan dagop vang. avond- en nachtopvang, een restaurant en kortdurende op vang. De wykfunctie was mede een wens van de gemeente en be tekende een extra investering van 450.000 gulden Piet Bosch man, voorzitter van het bestuur, betreurt het daardoor des te meer dat de zorginstelling voor dit jaar nog geen gelden beschikbaar heeft om de activiteiten op te star ten en zelfs een lening heeft moe ten afsluiten om de ruimten in te richten. Het vernieuwde Thuriede wordt za terdag 7 mei aan het publiek gepre senteerd. De open dag start om één uur met een optreden van OBK. Ver der is er een tentoonstelling van de provinciale bibliotheek, een oude ambachtenmarkt en optredens van diverse artiesten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1