'Meewerken aan recreatie in Holierhoekse Polder' Gedeputeerde Blok maant Viaardingen ~Sauna centrum eroenoora Voor 'n warme opfrisserH Rotterdams Dag! lad Visser zwicht voor lentezon Van der Windt verrast door uitlatingen van Marten Putman Scholiere onderzoekt info-centrum stadhuis Vriendin bankovervaller speelde slachtoffer Sail Bebïhovenlaan. -170'"-0$ Scn.tó'jdrrï-ftoOfd Te' 0iO4?Q34rt> Portiekwoning uitgebrand 36 Maai te hard Dronken op motorfiets Leiding speurt naar verslaving bij personeel Auto's gekraakt en beschadigd Brand door kortsluiting Tweetal bekent serie inbraken Geen fietspad aan Mercatorweg D66 wil het voorzitterschap van commissie Krant - niet bezorgd? vrijdag van 18.00 -19.00 uur en zaterdag van 14.00 -16.00 uur. Regio Waterweg Westhavénplaats 22 3131BT Viaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Schiedam - In de Schiedamse Roëlstraat is gistermiddag om streeks vijf uur de portiekwoning van een 25-jarige man uitge brand. Het is niet bekend hoe de brand is ontstaan. Buren beiden de politie omdat ze in het trap penhuis een rooklucht roken. Omdat in de woning allerlei spul len overhoop waren gehaald, wordt niet uitgesloten dat er een inbraak is gepleegd. Een buurton derzoek leverde niets op. De be woner is'elders ondergebracht. Viaardingen - Tijdens snelheids controles in Viaardingen zijn gis teren 36 automobilisten op de bon geslingerd wegens te hard rijden. De controles werden tussen 13.00 en 15.30 uur uitgevoerd aan de Holysingel en de Mr. L. A. Kesperweg en tussen 18.45 en 19.45 uur aan de Floris de Vijfde laan. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 92 kilometer per uur. Viaardingen - Een 43-jarige Vlaar- dinger is gisteren zijn rijbewijs kwijtgeraakt. De man reed op zijn motor opde Soendalaan en viel op door zijn rijgedrag. Hij werd aan gehouden waarna uit de ademtest bleek dat hij onder invloed van al coholhoudende drank verkeerde. Schiedam,1— Het leidingge vend personeel van het Open-., baar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) krijgt deze maand een training in het signaleren en bespreekbaar maken van alco- 1 holverslaving onder werkne mers. De overige personeelsle den zijn aan de hand van infor-/ matiepanelen in het bedrijfs restaurant inmiddels al voor gelicht over de gevolgen van het nuttigen van alcoholhou dende dranken. De cursus wordt gegeven door medewerkers van het Bou--: manhuis, een instelling voor verslavingszorg. De perso neelsleden wordt geleerd wel ke signalen, kunnen aangeven dat iemand een. alcoholpro-, bleem heeft. Dat valt niet al leen te merken aan een alco-; hol-adem en toenemend on verzorgd uiterlijk. Ook een ho ger kortdurend ziekteverzuim, vaakte laat komen op het werk, verminderde productive teit en de betrokkenheid bij een verslechterde werksfeer- kunnen aanwijzingen zijn voor alcoholgebruik. Het personeel wordt ook ge traind in het voeren van ge- sprekken mét medewerkers die een alcoholprobleem heb ben. Ze krijgen een videofilm te zien over een dergelijk ge sprek om zieh er optimaal op voor te kunnen bereiden. Want volgens T. Verhagen van het Boumanhuis wordt een versla vingsprobleem altijd in eerste instantie ontkend. Tevens wordt door de cursisten een rollenspel gespeeld. De training maakt onderdeel uit van het alcoholbeleid dat eerder dit jaar door het ONS is gestart. Inmiddels is onder de naam 'Alcohol en werk bij hef ONS' ook een. notitie uitge bracht. Die wordt, binnenkort besproken in het werkoverleg. Verhagen: „Het belangrijkste: blijft bij deze problematiek dat je er snel bij bent. Vroegtijdig signaleren kan erger voorko men. Daarom is het nuttig te laten zien waarop het leiding gevend personeel moet let ten."; ■l 'o C g i: I "s; _P h 'F d n v Vi k d T "H P i: Vissen is vaak alleen maar een alibi voor ande re bezigheden, al zal de ware liefhebber dat niet graag beamen. Deze hen gelaar koos met veel zorg een stekkie langs de Vlaardingse Vaart en wierp vakkundig zijn lijnen uit. Maar of het er nu aan lag dat de vissen niet wil den bijten, of dat het len tezonnetje te verleidelijk straalde, veel vangen deed hij niet. De schoe nen gingen uit, de stilte deed de rest. Foto Dennes van der Wel/Roe! Dijkstra Door Henk de.Kat - - Viaardingen - Provinciebestuurder H. L Blok (D66, groenza- ken) vindt dat Viaardingen moet meewerken aan de komst van een recreatiegebied in de Holierhoekse Polder. Ze zei dit giste ren tij dens een werkbezoek van de groencommissie uit Provin ciale Staten aan Midden-Delfland. De aanleg van een recreatiege bied in de Vlaardingse polder komt voort uit een in 1977 door de Tweede Kamer aangenomen wet. Daarin werd uitgesproken dat er groengordels moeten komen rondom de dorpen en steden in en om Midden-Delfland, teneinde het verdere oprukken van de ver stedelijking in het centrale groe ne gebied te voorkomen. Motie Ook de Holierhoekse polder is voorbestemd zo'n groene bouw- barrière worden. Maar Viaardin gen wenst de agrarische struc tuur in deze polder te handhaven. Vorige week nam de gemeente raad nog een motie aan dat de ge meente Viaardingen zich blijvend zal inzetten voor handhaving van de huidige functie van de polder. De Statenleden kregen te horen dat het in feite nog maar om één boer gaat. Met hem wordt nu on derhandeld over bedrijfsverplaat- sing. Gedeputeerde Blok zei het idee te krijgen dat Viaardingen de situatie van die ene boer aangrijpt om aanleg van een recreatiege bied tegen te houden. „Maar dat kan niet. Dan ondermijn je de Midden-Delfland wet." Van ir. V. Pieters, directeur van het Midden-Delfland bureau dat de wettelijke beschermingsopzet moet uitvoeren, kregen de Sta tenleden het advies om het plan voor de Holierhoekse polder te verwezenlijken zolang de provin cie Zuid-Holland hier nog zeg genschap over heeft. „Mijn intu ïtie zegt me dat u niet moet wach ten tot de stadsprovincie Rotter dam is gevormd. Want al vindt ook de stad Rotterdam dat het re creatiegebied er moet komen, dan weet ik niet hoe het gaat." Voïksbos Gedeputeerde Blok en de groep Statenleden toerden per bus ook langs het Lickebaert-gebied om daar het 'voïksbos' te bekijken dat er uit protest tegen de eventu ele komst van een vuilstort is ge plant. Ir. Pieters schelste nogmaals de miljoenentekorten die in Midden- Delfland dreigen door het afbla zen van deze locatie. Gedeputeer de Blok meldde dat haar collega H. van der Vlist (PvdA, milieu) werkt aan een plan om via opcen ten op een andere stort toch geld binnen te krijgen. Van der Vlist zou nog voor de zomer een uit- -.spraak willen, oyeiide plek yan een vervangende locatie. De provinciebestuurders beke ken ook de Rotterdamse stort plaats in de Noordoost Abtspol der, langs de Schie nabij Kethel. Daar wordt 'echt smerig spul' ge dumpt, aldus de Midden-Delf- land-directeur. De locatie zou echter goed zijn ingepakt, via be schermende technieken. Midden- Delfland probeert hier de Flo- riade van het jaar 2002 te krijgen. Gisteren kwamen de eerste schet sen daarvoor op tafel. De polder vaart langs de Broekkade krijgt in die plannen een centrale rol. Aan de noordkant zou een 'boule vard' kunnen komen, en ook kan men met bootjes naar de te bouwen landenpaviljoens. Verder bestaan er plannen om er na af loop van de Floriade een perma- nente publieksvpprlichting over de tuinbouw te handhaven. Royaal geld In het najaar wordt beslist waar de Floriade komt. Er zijn nog drie andere gemeenten die meedin gen, waaronder Tilburg. Die ge meente zou er royaal geld voor over hebben, kregen de Statenle den te horen. Volgens ir. Pieters is dat in Midden-Delfland niet het geval: „Wij stellen als eis dat de organiserende sector zelf het risi co draagt." Daarentegen heeft de Rotterdams/Kethelse locatie vol gens Pieters het grote voordeel dat het publiek er via alle mogelij ke manieren kan komen (trein, auto, boot) en dat het midden tus sen de grote tuinbouwcentra van het Westland en de B-driehoek Viaardingen - De Vlaardingse wethouder Kees van der Windt is verrast door de uitlatingen van Stadsgehoorzaal-directeur Mar ten Putman om binnen vier jaar zo'n vier a vijf miljoen gulden per jaar extra te besteden, aan cultuur .in Viaardingen. „Waar .komt dat bedrag vandaan? Is het ergens op gebaseerd? Loopt Viaardingen werkelijk 1,3 procent achter op de landelijke norm van vier procent? Vragen waarmee, de wethouder kunst en cultuur worstelt naar aanleiding van Putmans uitlatin gen in het Rotterdams Dagblad van afgelopen vrijdag. „Op zich is de wens er wel om stimulerend op te treden voor cultuur. In het col legeprogramma hebben we met elkaar afgesproken dat cultuur deze periode prioriteit heeft. Mocht daarnaast blijken dat we in vergelijking met andere steden achterliggen op onze bestedin gen, dan moeten we ons zeker hard maken voor extra gelden." Van der Windt wil echter eerst be kijken of herschikking van de huidige gelden mogelijk is. In voorstellen als verzelfstandiging van de Stadsgehoorzaal en de bi bliotheek en bundeling van krachten van de Vrije Academie, Streekmuziekschool en de Stads gehoorzaal, kan de wethouder zich daarom zeker vinden. Ook de betrokken instellingen hebben volgens Van der Windt positief gereageerd op deze voor stellen. „De gedachte om nauwer samen te werken en bij voorkeur in één pand, achten alle betrokke- nen wenselijk. De mogelijkheden van de culturele instellingen wor den door deze bundeling enorm vergroot en het geeft over en weer impulsen aan eikaars werk." Tussen de wens en de werkelijk heid ligt echter nog een groot gat Eerst moeten de financiële conse quenties worden bekeken en ver geleken met andere politieke wensen. Ook een geschikt pand doet zich vooralsnog niet voor. Gedacht wordt om de instellingen zoveel mogelijk in de buurt van de Stadsgehoorzaal te huisvesten. Maassluis - Aan de Albert Schweitzerdrëef in Maassluis is gisteravond tussen negen en tien uur een auto opengebroken. De autokraker ging er met de radio cassetterecorder vandoor. Bij de politie werd gisteren tevens aangifte gedaan van twee auto kraken aan de Bergmolen en Ver- fmolen. Uit de ene auto verdwe nen een sporttas, een zonnebril, ^^e4autoradib;;;em:geluidsboxen. - k Van de andere auto werd alleen het slot vernield. Vermoed wordt dat de dader zijn werk heeft ge staakt omdat het alarm afging. Aan de Wagenstraat en Arthur van Schëndelstraat werden twee personenauto's beschadigd. Van een sjofel, die geparkeerd stond aan de Albert Schweitzerdreef, werd een ruit ingegooid. Schiedam - In een woning aan de Burgemeester van Haarenlaan heeft gistermiddag rond kwart voor twee een binnenbrandje ge woed. De brand is vermoedelijk in de slaapkamer ontstaan door kortsluiting in een televisie. Van enkele nabij gelegen woningen werden de voordeuren ingetrapt om eventueel aanwezige huisdie ren weg te halen. Verschillende woningen liepen aanzienlijke wa ter-, roet- en rookschade op. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Hoek van Holland - Twee 18-jarige inwoners van Hoek van Holiand zijn voorgeleid aan de officier van justitie wegens het plegen van een aantal inbraken in hun woon plaats. Het duo was opgepakt voor inbraken in een woning, de stationsrestauratie, een strand tent en een wijkcentrum. Voorts bekenden zij enkele auto's te heb ben opengebroken. Hoek van Holland - Aan de Merca torweg in Hoek van Holland komt geen fietspad. De deelraad heeft uit drie varianten voor de drukke verkeersweg de meest simpele 'gekozen en dat is er dus één zon der fietspaden. Wel komen er op de Mercatorweg twee voetgan gersoversteekplaatsen. Met de scholen wordt overleg gevoerd over het instellen van verkeers- brigadiers. Het aanbrengen van verkeersdrempels werd door de deelgemeenteraad niet geaccep teerd. Een verspringing in de as van de weg wordt voldoende ge acht als verkeersremmtnde wer king. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Schiedam - Wie vertel de de waarheid? De 23-jarige Schiedamse R.O. en haar één jaar jongere ex-vriend H.B. of hun 24- jarige stadgenoot A.Y.? Was de oudste van het stel 10 december van het vorig jaar nu wel of niet bij de gewapende bankoverval op de ABN Amro-bank aan het Ru bensplein betrokken geweest? Y. beweerde bij hoog en laag van niet. De vrouw en de andere verdachte spraken hem tegen. Hij was de or ganisator van de overval geweest en had het tweetal gevraagd mee te doen. Dat zag er wel brood in, want ze hadden schulden en za gen op die manier kans die in één klap af te lossen. Het was allemaal professioneel in scène gezet. De vrouw zou die morgen als klant de bank binnen gaan en zou niet veel later door hoofdverdachte Y. met een vuur wapen worden bedreigd. Ver dachte nummer drie fungeerde als chauffeur en hielp de overval ler aan de politie te ontkomen. Om het allemaal nog echter te la ten lijken, stelde de vrouw voor haar kind mee te nemen, Dat ge beurde ook. Het slachtoffer werd op brute wij ze beetgepakt, kreeg de loop van een pistool tegen haar gezicht ge drukt en werd tegen de balie ge duwd. 'Geld, geld, klotewijf. Dit is een overval', klonk het dreigend uit de mond van de 24-jarige over valler. De twee aanwezige personeelsle den bedachten zich geen moment en gaven de overvaller enkele sta peltjes bankbiljetten mee. In een steeg in de buurt van de bank ont- Maassluis - De Maassluise scho liere Mandy Buter houdt tot woensdag 11 mei een onderzoek naar de dienstverlening in het stadhuis. Het onderzoek is ge richt op het functioneren van het gemeentelijk informatiecentrum in de hal. In de zelfde periode worden in winkelcentrum Koningshoek en de binnenstad onderzoeken ge daan naar de bekendheid van het info-centrum. Mandy Buter doet dat aan de hand van eriquêtefor- deed hij zich van zijn trainings pak waaronder hij een kostuum droeg, en werd een stuk verderop opgepikt door de handlanger in de vluchtauto. Het 'herig geschrokken' slachtof fer werd door het bankpersoneel opgevangen en tot rust gebracht. Later kreeg ze evenals haar ex- vriend voor de bewezen diensten een deel van het buitgemaakte bedrag, dat in totaal zo'n 7600 gul den bedroeg. De 24-jarige overvaller, die hard nekkig ontkende maar wel drie inbraken, verboden wapenbezit en een inbraakpoging toegaf, werd aangehouden nadat hij in café Star aan het Broersveld in elkaar was geslagen. Daar had hij begin dit jaar met zijn nog altijd voortvluchtige neef ingebroken. muüeren die door het winkelend publiek moeten worden inge vuld. De Maassluise volgt aan de Rot terdamse G. K. van Hogendorp- school de twee jaar durende HBO-opleiding voor marketing en reclame. Momenteel loopt ze stage op het stadhuis van Maas sluis. „Zelf heb ik gevraagd of ik bij de afdeling communicatie stage mocht lopen," vertelt Mandy. „Maar het idee om de kwaliteit Er werd geld en drank wegge haald. Y, wist niet dat de inbraak op video was vastgelegd en werd later op straat herkend. Hij werd meegenomen naar het café, waar hij flink onderhanden werd geno men. De door zijn vriendin ge alarmeerde politie bevrijdde hem tenslotte uit zijn benarde positie. „Die twee," doelde de hoofdver dachte gisteren op de vrouw en haar ex-vriend, „willen mij erbij lappen." Op de vraag waarom het tweetal hem een loer wilde draai en antwoordde hij: „Ik heb een re latie met die vrouw gehad. Daar door is die van haar met de ande re verdachte stuk gelopen. Dat kunnen ze blijkbaar niet verkrop pen." De jonge vrouw ontkende echter ooit iets met Y. te hebben gehad. van de dienstverlening in het stadhuis te onderzoeken, is af komstig van de chef van die af deling." De scholiere houdt zich deze week bezig met het interviewen van mensen die voor allerlei za ken in het stadhuis komen. Er wordt gevraagd naar.de ervarin gen met de openingstijden, de ligging van het informatiecen trum en de werkwijze van ver schillende afdelingen. Hoewel ze de afgelopen week is Ze hield het wel met dë 22-jarige medeplichtige, maar wil niets meer met hem te maken hebben. Hij had immers zijn huwelijk waaruit een kind was voortgeko men, voor haar verzwegen en zet te haar voortdurend onder druk. Snikkend vertelde de vrouw een eigen leven te vallen leiden en spijt te hebben van haar aandeel in de bankoverval. Officier van justitie mr. G. Th, Sta eiste voor de vrouw een gevange nisstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk. Als bijzondere voorwaarde stelde hij dat ze de aanwijzingen van de re classering dient te volgen. Voor haar ex-vriend had hij een strafeis van. drie jaar cel, waarvan even eens een half jaar voorwaardelijk, in petto. begonnen met het onderzoek, zegt ze al een redelijk overzicht te hebben van de mening onder de Maassluise burgers. „Over het algemeen reageren de mensen positief. Alleen op de openingstijden van het stadhuis is kritiek." "Dat is 's middags vanaf half een gesloten voor publiek, Dat wordt door een aantal Maassluizèrs toch. wel als een nadeel be schouwd." De hoofdverdachte hoorde vier jaar cel eisen. Een straf die advo caat mr. P. J. Silvis te hoog vond. Hij bepleitte in het geval van de bankoverval vrijspraak omdat er geen bewijzen voorwaren. Raadsman mr. E.R. Weening kwam met verrassend pleidooi. „Er is helemaal geen overval ge pleegd. Er is op zijn hoogst sprake van oplichting. Het personeel is niet bedreigd. Er is geld gegeven omdat een klant werd bedreigd. Het bankpersoneel is in de ma ling genomen. Een practical joke. Daarom vraag ik vrijspraak voor mijn cliënte en onmiddellijke in vrijheidstelling," Zijn collega mr. J, M. Homrnerich sloot zich daar bij aan en bepleitte het zelfde voor zijn 22-jarige cli ënt. Beide verzoeken werden na lang beraad van de rechtbank echter afgewezen. Uitspraak over twee weken. Hoek van Holland - D66 in Hoek van Holland wil dat het voorzit terschap van de commissie be roep- en bezwaarschriften wordt uitgeoefend door de oppositie, zo als dat tot nu toe gebruikelijk was. De deelgemeenteraad heeft onlangs besloten dat voor deze commissie een externe voorzitter zal worden aangetrokken om. de bezwaarschriften op hun geldig heid te beoordelen. D66 vindt dat echter onredelijk. Het bestuur van de afdeling Hoek van Holland is van mening dat het gebruik dat de oppositie de voorzitter levert moet worden, voortgezet. Bovendien menen de democraten in deelraadslid Aard Langenberg een kandidaat voor die functie te hebben met een meerjarige ervaring als voorzitter van de commissie beroep en be zwaar in Rotterdam. D66 verzoekt het dagelijks bestuur van de deel gemeenteraad om 'op fatsoenlij ke, democratisch verantwoorde wijze met reële voorstellen om te gaan' en Langenberg alsnog als voorzitter van deze commissie te benoemen. Het is trouwens de vraag of dit op korte termijn kan worden gereali seerd, zelfs wanneer de deelge meenteraad dat zou willen. Lan genberg moet wegens ernstige ziekte voorlopig verstek laten gaan als lid van de deelgemeente raad. Bel OIO - 4004.444 en 't komt in de bus! U kunt bellen: maandag

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2