13 Hoek van Holland is er klaar voor 'Een café als een cactus in de woestijn' Voortaan gaat u eerder in bad. Ufa ygenda Strandseizoen gaat op Hemelvaartsdag feestelijk van start Caféhouder geeft zijn visie op ruzie met gemeente: 'De waarheid' PTT-dieven Uitleg over Wet Gehandicapten Gemeente gesloten Wandelen langs mooie plekjes Opzoomeren ook op de radio Familiecollages Kunst in tuin van stadhuis mm =ÖQüldefop v.a. 13.50 Rotterdams Dagblad Woensdag 11 mei 1994 De brievenbus hangt er. Een buurman, bedreven in het hanteren van klopboor en schroevendraaier, was zo vriendelijk hem op te hangen, waardoor de kosten nog enigszins dragelijk zijn. Er prijken nu vier bussen onderaan de portiek, waarvan een van een aft/ijkend for maat, omdat Spuybroek Beheer te lui was even contact met ons (de overige drie portiekbewoners, eigenaar-bewoners) op te nemen Het eerste reclamedrukwerk steekt er al uit en vormt een perfecte indicatie voor het dievengilde dat ik niet thuis ben. De H.H. inbre kers hoeven alleen maar even het ruitje van mijn voordeur in te drukken en ze kunnen mijn huis leeghalen. Dat heb ik dan te dan ken aan de directeur van PTT-Post Vlaardingen, die mij in januari liet weten dat zijn service-gerichte bedrijf geen zin meer heeft in trappenlopen en mij op straffe van het retourneren van mijn post be val zo'n buitenbus te nemen. Die man bombardeert mij de laatste tijd trouwens met duur druk werk. Hebben ze daar te veel geld? De ene keer gaat het over woning brievenbussen, de andere keer over buslichtingen en onlangs nog over de uitgifte van aandelen. Mijn mond viel open van verbazing, want drs. Dienstklopper dacht toch niet dat ik aandeelhouder word van een bedrijf, dat dieven in de gelegenheid stelt mijn woning leeg te stelen? - Privatisering. Wie het woord ooit nog in mijn nabijheid in zijn mond durft te nemen, krijgt onmiddellijk een knal voor zijn kop. Ik ben een vredelievend persoontje, maai er zijn grenzen aan 's mensen in casseringsvermogen. Tussen Hoek van Holland en Rotterdam krij gen we binnenkort sta-treinen (uiteraard niet tegen gereduceerd ta rief) en de PTT dwingt mij een buitenbrievenbus te nemen, die al- leen maar tot gevolg heeft dat ik mijn post nu geknakt ontvang; Toegegeven, er is één voordeel. Brievenbusmoorden, zoals in Am sterdam en Maassluis, behoren voortaan tot het verleden in Vlaar- dingen. My n moordenaar krijgt, wanneer hij door mijn nieuwe brie- yenbus schiet, de kogel ünea recta terug. En ik waarschuw hierbij al le door de PTT getipte dieven, want ik heb ter bescherming van mijn "schamele huisraad 380 volt op mijn voordeur gezet. Dus mocht het voormalig staatsbedrijf ooit nog eens zijn verstand terugkrijgen door te bedenken dathet er voor de klanten'is en niet alleen voor de aari- deelhouders, dan verzoek ik de directeur mij dat even te berichten. Anders gebeuren ef ongelukken. DICK VAN DER LUGT De Regionale Organisau Gehandicaptenvoorzie ningen (ROG) houdt dinsdag 17 mei een informatie avond voor ouders van kinderen met een handicap over de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Enkele belangengroepen vertellen over hun activi teiten rond de WVG; een medewerker van het ROG licht de wet toe. De organisatie benadrukt dat niet in gegaan kan worden op persoonlijke situaties. Dit kan alleen na een vraag, aanvraag of klacht direct bij de ROG in Maassluis. De bijeenkomst vindt plaats om 20.00 uur in dienstencentrum De 4 Moiens. Bijna alle gemeentelijke afdelingen en diensten zijn op Hemelvaartsdag (morgen) en vrijdag gesloten. Uitzonderingen zijn de Openbare Bibliotheek en het Stedelijk Museum. Die zijn. vrijdag 13 mei normaal geopend. Bureau Burgerlijke Stand is vrijdag geopend tussen 10.00 en 11.00 uur, echter uitsluitend voor het doen van aangiften van overlijden. Het Gemeentelijk Wo- ningbeheer is bereikbaar op telefoonnummer 4268578 voor zeer dringende klachten die direct ver holpen moeten worden. Men wordt dan zo snel mo gelijk teruggebeld door een technisch beheerder. Wie graag van de mooiste plekjes van Schiedam en omgeving wil genieten, kan zaterdag 14 mei mee doen aan wandeltochten die door de Rotterdamse Wandelsport Vereniging zijn uitgezet. Voor de 25 en 40 kilometer kan bij de kantine van voetbalvereni ging SMC aan de Parkweg 421 worden gestart tussen 9.00 en 10.00 uur. Voor de 5,10 en 15 kilometer tussen 9.00 en 13.00 uur. Voor meer informatie: Hans van der Knaap, 4662015. Op dezelfde dag houdt RWV ook een snelwandeleve nement, waarvan de langste afstand 100 mijl is, ofwel 160 kilometer. Wethouder Bart de Leede geeft zater dag het startschot voor dit evenement over 24 uur. Zo'n 35 snelwandelaars uit verschillende landen ne men hieraan deel. Gelijktijdig start een wedstrijd over 50 kilometer. Later op de dag gaan ook andere afstanden van start, zoals de 100 kilometer. Vlaardingen In de weken voorafgaand aan de Opzoomerdag op 28 mei verzorgt Waterweg FM regelmatig uitzendingen over het Opzoomeren in Vlaardingen. Elke vrijdag heeft het plaatselijke radiostation om 17.30 uur een gesprek met een indiener van een Opzoomer-activi- telt. Op de Opzoomerdag zelf breekt een presentator minimaal twee keer per dag in op de bestaande pro- grammering om verslag te doen van de Opzoomer- activiteiten in de vier wijken. Maassluis De Verenigde Naties hebben 1994 uitgeroepen tot jaar van het gezin en de familie. Het Intercultureel Vrouwennetwerk speelt daarop in met een aantal ac tiviteiten verspreid over 1994. De start is dinsdag 17 mei. In Wijkgebouw de Groene Stip kunnen vrou wen tussen 13.30 en 15.30 uurwerken aan een collage van hun gezin en familie. De collages worden daarna besproken. Andere bijeenkomsten gaan nader in op hoe ieders familie eruit ziet en welke invloeden de maatschap pij heeft op het famUieleven. Ook komen opvoe- dingsvragen aan bod. ■De Rotterdamse kunstenaar Anton Geerlings expo seert tot en met 27 mei kunstwerken in de hal en.de tuin van het stadhuis. Hij is de eerste in een reeks van beeldend kunstenaars die in het kader van de Maassluise Kunstestafette in het stadhuis expose ren. Geerlings ontwierp in.1981 onder meer het beeld Oud en Nieuw dat op het plein Bloemhof staat. Door Jelle Gunneweg Hoekvan Holland - „Schoon hè," zegt strandwachter Kees Dek ker, terwijl hij vol trots vanaf zijn sjofel het strand van Hoek van Holland overziet. In zijn linkeroöghoek ziet hij nog net de laat ste kubieke meters zand het strand opgespoten worden, rechts zijn zijn collega's bezig met het gladstrijken van het strand, het schoonvegen van de wegen en het herinstallujn van de douches en de toiletten. Aan de vooravond van de start van het strandseizoen maakt Hoek van Holland zich op voor de jaarlijkse ontvangst van 1,5 mil joen strandbezoekers. Alle be trokkenen kijken verwachtings vol uit naar het komend seizoen. „Het is altijd afwachten met het weer," stelt de strandwachter, „Maar een slechter seizoen dan vorig jaar kan niet. Toen zijn we helemaal weggespoeld,". Ook Ba rend de Koning, eigenaar van Pa viljoen Golfslag, rekent op een zonnige zomer. „Vorig jaar had den we maximaal acht dagen lek ker strandweer, dat kan dit jaar alleen maar beter worden." Grootste optimist is Jos Moonen, beheerder van camping Hoek van Holland. „Het wordt een uitmun tend seizoen, met name in de we ken tussen 30 juni en 18 augustus. Ik weet het zeker, heb er een soort eeltknobbeitje voor. De laatste drie seizoenen hebben we slecht weer gehad omdat het kruit toen al in het voorjaar was verschoten. Dit jaar viel april een beetje te gen, dus er staat ons een warme zomer te wachten." Welk weer het ook wordt, Hoek van Holland is er klaar voor. De met name bij Rotterdammers en Duitsers zo favoriete badplaats is ontwaakt uit haar winterslaap. Honderdzestig papierbakken zijn geplaatst, het strand is volledig schoon opgeleverd door Kees Dekker en zijn maten, de door ve len vervloekte parkeermeters werken alleen nog maar op zo- mertarieven en winterschilders strijken hun laatste potje verf leeg op de raamkozijnen. Vannacht zijn de laatste buizen weggesleept waar de afgelopen weken minstens 600.000 kubieke meter zand doorheen is gespoten. Dekker is trots op 'zijn' strand. „Noem dit geen tweederangs badplaats. We hebben weliswaar niet zulke mooie voorzieningen als in Scheveningen of Zand- voort, maar reken maar dat ze daar jaloers zijn op ons brede strand. En moetje kijken, ligt het er niet brandschoon bij?" Het zit de strandwachter nog steeds niet lekker dat Hoek van Holland na vijf achtereenvolgen de jaren niet meer in aanmerking kan komen voor de Blauwe Vlag, hét teken dat het strand picco bel- lo in orde is. „Jarenlang hebben we ons uiterbeste gedaan om die vlag binnen te slepen. Nu ineens kan dat niet meer, alleen omdat we niet zijn aangesloten op een vast riool. Dan vraag ik je." Nu nog liggen de parkeerplaatsen er verlaten bij en zijn de wande laars op het strand op de vingers van één hand te tellen. Vanaf Pinksteren komt de grote omslag. Recreatie Rotterdam rekent op gemiddeld 60.000 bezoekers op een zomerse dag. Goed voor 36 volle containers vol afval, weet Dekker te vertellen. „Moetje dan de volgende ochtend vroeg eens langskomen, dan is het net alsof er een bom is ontploft." Camping Hoek van Holland neemt een groot deel van de strandbezoekers voor haar reke ning met duizend huisjes, twee honderd stacaravans en 180 toe- ■f afe-L i De laatste kubieke meters zand worden op het strand van Hoek van Holland gespoten. Vanaf donderdagishetdorpklaarvoorde jaarlijkse stroom van 1,5 miljoen badgasten. Foto Roei Dijkstra ristische plaatsen. De campingbe heerder heeft geen bijzondere maatregelen getroffen voor de start van het strandseizoen. De camping" voor de 'bleekneuzen van Rotterdam' is slechts vier maanden per jaar gesloten, dus het kampeerterrein heeft al vroeg in het voorjaar kunnen warmdraaien. Over het algemeen gebeuren er ook weinig opzienbarende dingen op de Hoekse camping, vertelt Jos Moonen. ..Wc zijn een uitge sproken familiepark voor gezin nen met jonge kinderen tot 12 jaar en ouderen die hun caravan als tweede huis zien. Kampvuren zijn bijvoorbeeld verboden en na elf uur 's avonds mag er geen mu ziek meer worden gedraaid. Met dergelijke maatregelen selecteer je een bepaald publiek." De officiële start van bet strand seizoen is zoals de traditie al tien tallen jaren wil, op Hemelvaarts dag. De vereniging van strandex- ploitanten geeft deze donderdag een groot strandfeest waar ieder jaar weer enkele tienduizenden mensen op afkomen. Als vanouds staat een braderie met ruim twee honderd kramen op het program ma. Voor kinderen zijn er spelle tjes, draaimolens en recreatiespe- len. Aan de Rcchtestraat bij de strandvvacht en de watersportver eniging vinden diverse activitei ten plaats als reddingdemonstra ties, surfwedstrijden, catamaran zeilen en viswedstrijden. Het hoogtepunt van de strandopening is waarschijnlijk de Wereld Vredes Vliegerdag'. Dit Rotterdamse comité organi seert een evenement dat letterlijk is overgewaaid uit Amerika. Tus sen 's morgens half elf en 's mid dags drie uur zijn cr kunstig be schilderde Sanjo's te zien waar mee ingewikkelde figuren kun nen worden gemaakt. Spectacu lair is het Indonesisch gevechts vliegeren; ook het optreden van het Stunt team Luchtwerk Rotter dam belooft de nodige sensatie. De curieuze vliegeraar Jan Bakx uit Geldrop zal vanuit zijn specia le vlieger snoep en ballonnen af schieten voor de jeugd op het strand. De officiële opening van het strandseizoen vindt plaats om één uur op het plateau bij de Bad- weg. Vertegenwoordigers van deelgemecnteraad en VVV zullen daar de vlaggen hijsen, die wor den aangevoerd door een helikop ter. Om half twee worden er drie parachutisten boven het strand gedropt die een precisielanding zullen maken. De start van het strandseizoen vormt tevens het begin van een nieuwe serie over het wel en wee op en rondom het strand van Hoekvan Holland. Over twee weken volgt de eerste aflevering van dezomerserie Factor 22. Door Wessel Penning Schiedam - Eigenlijk wilde hij helemaal niet in de krant. Café-ei genaar M. Voets vond het conflict tussen hem en de gemeente al leen een zaak van die twee partij en. „Daar heeft niemand iets mee te maken." Maar nadat de ge meente in deze krant haai- beklag deed over de handelwijze van Voets, doet hij alsnog zijn ver haal. „De waarheid," zegt hij. „Want ik heb me niet voor niets zeventien jaar fang voor dit café ingespannen." Voets is eigenaar van De Kleine Confiance aan het Boer- haaveplein. Een goedlopend bil jartcafé dat door sloopwerkzaam heden in verband met stadsver nieuwingsplannen aan dat plein opeens eenzaam is komen te staan. Slechts kaalslag omgeeft De Kleine Confiance. Achter en naast het pand ligt een bouwput, met daaromheen meterslang hek werk. De parkeerplaats is groten deels bedekt door afgezaagde boomstammen, die door de ge meente daar voorlopig zijn ge dumpt. Voets: „Dat kan zo toch niet. Het is geen gezicht. Als een cactus in de woestijn." Maar al kost elke dag dat hij in dit pand blijft 'm weer een smak geld, toegeven aan de gemeente zal hij niet. De Con- fiance-eigenaar is getergd door al le pesterijen van de gemeente, de beschuldigingen en, en dat voor al, door het eigenlijke conflict. Want waar het in de eerste plaats om gaat is dat de gemeente het liefst haar stadsvernieuwings plannen aan het Boerhaaveplein - inmiddels al flink vertraagd - zo snel mogelijk kan uitvoeren. Nog vandaag zou men met de bouwwerkzaamheden willen be ginnen. Alleen konden Voets en de gemeente nog niet tot een ak koord komen. En volgens de ho- reca-exploïtant blonken de dienstdoende ambtenaren niet uit in begrip voor zijn belangen. Voets: „Ik zie 'm driejaar geleden nog komen die taxateur. Hij was eerst bij Thalia (inmiddels een nieuwbouw-vestiging, red.) 'Ik hoop dat ik met jullie sneller klaar ben', zei hij." Het had verder heel gemakkelijk kunnen verlopen. De 'oude1 Klei ne Confiance zou worden ge sloopt en worden vervangen door een mooi nieuw café. Voets zou fi nanciële genoegdoening krijgen en voorlopig een tijdelijke lokatie op de groenstrook en parkeer plaats voor het oude café. Voets: „En daar begon het gezeur mee. mT Ik zou een keet krijgen van tien bij vijftien meter." Voets had om die afmetingen gevraagd om plaats te hebben voor de vier bil jarttafels uit zijn café. Onder de parkeerplaats lagen echter electriciteitskabels, zodat daar alvast niet kon worden ge bouwd. Ook goed, dacht Voets. „Maar dan wilde ik op de groen strook een langwerpige keet van acht bij ongeveer zesentwintig meter, zodat ik toch ruimte zou hebben voor de biljarttafels, de keuken en een bergingsruimte." De gemeente sprak weer: te duur. Uiteindelijk kreeg Voets het aan bod om een keet neer te zetten op het zand, zo'n vijftig meter naast het huidige café. „Maar op die zandvlakte ga ik echt niet zitten." zegt Voets. „Het is daar een moe ras. Leg daar een boomstam neer en je zult zien dat hij wegzakt. Daar kan toch geen café worden neergezet. Al die vochtigheid zou m'n biljarttafels aantasten." De discussie daarover sleept zich voort. Voets laat zijn belangen be hartigen door een adviesbureau. „Je krijgt watje toekomt." zeiden die mensen tegen mij. Dat de ge meente zegt, dat ze een onteige ningsprocedure gaat beginnen, doet hem weinig. En geruchten als zou de gemeente tot overeen stemming zijn gekomen met dc firma Oranjeboom, de eigenaar van het pand, gelooft hij niet. Voets heeft vooralsnog niets nieuws vernomen en iaat verdere stappen graag over aan het ad viesbureau. Dat bureau is momenteel ook mei de gemeente in cle slag over een nieuwe lokatie. Want de voorge stelde plek stemt vooralsnog ook niet tot tevredenheid van de café houder. De architect wil in de iets grotere nieuwe vestiging vijf pila ren neerzetten. ..Dat is onhandig met al die biljarttafels. Het is be lachelijk. Vijf pilaren in een ópen- bare gelegenheid. Moet ik er dan voor mijn gasten hangmatjes tus sen gaan hangen?" En dan waren er die vele ergernis sen, grote en kleine. Voets: ..Die stoep is al vijf keer open geweest. Dan weer voor de waterleiding, ccn andere keer voor het gas. De antenne is al een keer van het ge bouw gehaald, zodat we geen tele visie konden kijken. Mijn tuintje achter is voor de sloopwerkzaam heden helemaal omgespit. En voor mijn ramen heb ik nu tegen inbraak tralies moeten doen." Voets ziet het als pure pesterijtjes van de gemeente. „Ik heb die man van Grondwerken hier grijn zend langs zien lopen." Om die reden zou de gemeente, zo zegt Voets, de vracht boom stammen nog altijd op de par keerplaats voor het café niet heb ben opgehaald. Parkeerruimte heeft de Confianee-eigenaar daar om nog nauwelijks. Volgens Voets klagen gasten regelmatig over de gebrekkige parkeergele genheid. Bij wedstrijden van de verschillende biljartverenigingen - op maandag-, woensdag- en donderdagavond - kan men zijn auto niet meer kwijt in de buurt 'Als de ge meente deze situatie leuk vindt, dan houden we'm zo toch nog een tijdje ïn stand. Ik wil uiteindelijk krijgen waar ik recht op heb,' zegt ei genaar M. Voets van bil jartcafé De Kleine Confi ance, dat dooreen schilders foutje nu de verkeerde naam draagt. Foto Roei Dijkstra van het biljartcafé. En plaats om te parkeren is voor het café in zijn huidige vorm een noodzakelijk heid. Voets: „Buurtklanten heb ik na melijk nauwelijks nog. Want de buurt is gesloopt, zoais u weet. Mijn klanten komen van heinde en verre om te biljarten. Dan moe ten ze hun auto wel ergens kwijt kunnen, anders blijven ze voor taan weg." De Schiedammer - „Ik ging hier om de hoek naar de lagere school" - wil best een nieuwe lo katie. „Hoewel je die oude sfeer toch niet meer terugkrijgt." En veertien maanden in een bouw keet zijn klanten bedienen, dat gaat ook nog wel. „Maar dat gaat me uiteindelijk wel veel geld kos ten. En dan mag ik toch wel iets van de gemeente verwachten?" Boos zegt hü zelden te worden. Dat zou je niet gauw meer worden als je zeventien jaar in de horeca zit. Maar Voets is er inmiddels boos van geworden. En cynisch. „Het is toch te gek dat de bouw van woningen op de sloop van een café moet wachten. Maar nee. ik ga niet overstag. Als de gemeente deze situatie leuk vindt, dan hou den we 'm zo toch nog een tijdje in stand. Ik wil uiteindelijk krijgen waar ik recht op heb." Woensdag 11 mei VLAARDINGEN Hallo. Circusavond, 22.00u. ROTTERDAM Bibliotheektheater. De Storm. 20.30u. St. Droomtheater. De Meiden, 21.00u. Lantaren/Ven ster. De Zieners, 20.30u. Luxor Theater. Youp van 't Hek, 20.15u. Popular. Third Annual Performance Ferstival Rotterdam, 19.00u. Rot terdamse Schouwburg Shade, 20.3ÖU. Orfeo, 20.15u. De Tent Bospolderplein. Tensio "94. 21.00u. The Act. Jam Sessie, 22.00u. Groove Garden. Grooveband 1. 22.30u. Rotown. Big sugar. 22.00u. Sorbonne. Ju dith Scholte. 22.00u, De Twijfe laar. Desgar Gaga. 23.00u. Thea- terZuidpIein KaatMossel, 20.15u. Nighttown. Gay Night. 23.00u. Zaal De Unie. On Top of the World, 20.30u. Donderdag 12 mei VLAARDINGEN Ujnbaanhallen. Algemene verza- melaarsbeurs, lO.OOu. Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45u. HOEKVAN HOLLAND Strand. Opening van het strandsei zoen, 10.3ÖU. ROTTERDAM Lantaren/Venster. Babylon, Sad dam en ik, 21.00u. Luxor Theater. Youp van 'tHek, 20.15u. Popular. Third Annual Performance Festival Rotterdam. 14.00u. Rotterdamse Schouwburg Afwezig, 20.15u. Sha de, 20.30u, Theater Zuid plein Pie- ter Dirk Uys, 20.15u. Dodorama. Deshima Kwartet, 15.00u. Café Empire. Live muziek. 22.00u. Groove Garden. Grooveband 2, 22.30u. Holland Casino. Snoopy, lö.OOu. Nighttown. Yngwie Malm- steen, 2Q.00u. Plan C. Hips Unlimi ted, 22-OOu. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The Fugitive' (12) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'The remains of the day' (al) dag. 9. Calypso 1: 'Shortcuts' (16) dag. 2- 8. Calypso-2: 'Shadowlands' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 3: 'In the name of the father' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: The Pelican Brief'(12) dag. 1.15- 5-8.30. Cinerama 2: 'Philadelphia" (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: 'On Deadly Ground" (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Mrs. Doubtfire' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Wayne's World 2' (al) dag. 1.15-9.30. 'Juras sic Park' (al) dag. 4-6.45. Corso: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) do.t/m zo. 2-4-8. 'Sharks' (al) do.t/m zo. 12. 'Mountain Gorilla' (al) do.t/m zo. 1.15-7. 'Speed Picture Holland' (al) do.t/m zo. 9. Lantaren/Venster 1: 'Temptation of a Monk* (16) dag.8-10.15. Lantaren/Venster 2: The War Room' wo.t/m zo. 7.30. 'Starting Place' wo. 7.30 'Der Ameri- kanischer Freund' wo. 9.30. 'Licht- ning over water' wo. 9.30. 'Uocelli che vanno" do. 9.30. Lantaren/ Venster 3: 'In weiter Feme, so nah' (16) dag. 8. Lantaren/Venster 4: 'Bad Boy Bubby' (16) dag. 8. 'The Puppetmaster' (16) dag. 10.15. Lu- mière 1: 'Intersection' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Cool Runnings' (ai) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3:'Sister Act2" (al) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: 'The Flat' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Rex: 'Play Pen' (18) dag. vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Na ked gun 331/3 The final insult' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Kindermatinees: Lumière 3: 'Alad din'wo. 1.15-4. Wnrrmvatercomibrr dankzij dc bad en douche buik-ix van Daaldcmp Vcrknj»ki,ir tn .>n-5u-S(l-!2i)-15u Itr. Voor comfortabel douchen en UiJcti. lelijk tijdig tappen op meerdere pi.Uf.cn tegelijk. a tschrijvingsk ustcii. Veilig, gcmisloo-, en schoon. zinnig met energie. WARM WATER WARMTE a - Verhuur van alle L.VAN MiL OV elektrische boilers Vlaardingseweg 14 ,ncl' onderhoud Schiedam Tel. 010-4707398

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1