17 Vlaardingen waarschuwt voor door shuttletrein ü- Rotterdams Dagblad Vernieling kijkdoos verstoort feestje Horeca vreest'slechte zomer' op de Koemarkt MHH m§ m Verkeerschaos bij opening strandseizoen Gemeente belooft: 'Half juni gaat de zaak weer dicht' aüj'- Auto's en bussen zullen vaker voor spoorwegovergangen moeten wachten Supporters houden huis Meer dan 80 bonnen voor snelheidsduivels Jongetje gered van verdrinking Dief verzot op spekkies Felle zon zorgt voor aanrijding Negen maanden voor kruimeldief SmÊzsê' JBIII Huisdealer moet halfjaar zitten Style de Vie Optiek staat OOG in OOG met Veröerrie Brillenmode Vestigingen te Vlaardingen en Schiedam Oio-43544~n I Vrijdag 13 mei 1994 Waterweg I Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel: 030-2340055/faY.: 4349754 Vlaardingen - Het gemeentebestuur van Vlaardingen heeft be denkingen tegen een shuttletrein op het traject Rotterdam - Vlaardingen Centrum, Op zich staat ze wel sympathiek tegen over de plannen van de Nederlandse Spoorwegen voor zo'n 7,5 iïiinutendienst in de spits, maar aan de andere kant vreest Vlaardingen voor vertragingen voor auto's en bussen, die de spoorlijn moeten kruisen. In een brief waarschuwt het colle ge van burgemeester en wethou-r ders de NS voor de risico's van het opvoeren van de frequentie van het treinverkeer door Vlaardin gen. De toename van het aantal wegafsluitingen door spoorbo men op belangrijke stadswegen zit het gemeentebestuur dwars. „Vlak voor station Vlaardingen Centrum zijn twee overwegen ge legen; de West- en de Oosthaven- kade. In de nieuwe situatie zullen daar in de spits in plaats van de huidige acht, zestien treinen gaan rijden. U zal begrijpen dat dit voor de doorstroming van het kruisende verkeer de nodige con sequenties heeft. Temeer daar vanaf begin april van dit jaar de Zuidelijke Randweg is openge- Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteravond op het NS- station Vlaardingen Centrum per soneel van de Nederlandse Spoor wegen geassisteerd bij-het in be dwang houden van een groep voetbalsupporters. Na de bekerfinale tussen Feye- noord en NEC vernielden enkele supporters onderweg van Rotter dam, naar Hoek van Holland een deur van de trein. Daardoor kon de trein niet verder rijden en moést toezicht worden gehouden totdat een andere trein kon worden ingezet. Er werden geen aanhoudingen verricht. Schiedam - Tijdens twee uitge breide snelheidscontroles op de Rotterdamsedijk en Burgemees ter van Haarenlaan in Schiedam heeft de politie donderdagavond 81 proces-verbalen uitgedeeld aan automobilisten. De hoogst gemeten snelheid was 98 kilometer per uur op de Rotter damsedijk. Op de dijk werden 29 automobi listen beboet; op de Burgemees ter van Haarenlaan 52 bestuur ders. Eén bestuurder kreeg een boete van tweeduizend gulden opge legd en ontzegging van de rijbe- voegheid wegens het weigeren van medewerking aan een alco holtest; Vlaardingen Een 3-jarig jongetje is woensdagmiddag gered van een verdrinkingsdood. Hij was nabij de Schiedamsedijk in een vijver terecht gekomen en werd door een toevallig passerende buurvrouw uit het water gehaald. Toen de politie ter plekke kwam, vertoonde het slachtoffertje geen teken van leven meer. Nadat reanimatie was toegepast werd het jongetje in kritieke toe stand naar het Sophia-kinderzie- kenhuis in Rotterdam gebracht. Een spoor van spekkies leek de politie donderdagmiddag te lei den naar de dader van een in braak in een snoepwinkel aan de Lorenzlaan te Schiedam. Tever geefs: het spoor hield op een ge geven moment op. De zoetekauw had na het ingooi en van de etalageruit een graai in de snoepvooraad gedaan. Hoe groot de buit was, is nog onbe kend. Vlaardingen - Óp de Holysingei in Vlaardingen is gisterochtend .even voor twaalven een 16-jarig meisje op haar brommer aangere- den dooreen auto. De bestuurder wilde de oprit van 4 Rijksweg 20 oprijden en had door de zon niet gezien dat het ver keerslicht voor hem op rood stond. Daardoor reed hij het oversteken de meisje aan. Ze werd met lichte verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Rotterdam - De Rotterdamse rechtbank heeft een reeks wo ninginbraken, auto- en winkel diefstallen en autokraken, die de 26-jarige Maassluizer H. van de L. in 1993 en begin dit jaar pleegde, beantwoord met een gevangenis straf van negen maanden. De dief met een aanzienlijke 'staat van dienst' was voornamelijk in zijn woonplaats actief, maar verlegde zijn werkterrein soms ook naar Vlaardingen en Hoek van Hol land. De Maassluizer werd op 7 februari van dit jaar aangehouden nadat hij op heterdaad was betrapt. Hij had aan de GA. Brederolaan in zijn woonplaats een auto openge broken en wilde er met wat geld en radiocassetterecorder vandoor gaan. Hij zat nog in de auto toen de poli tie hem betrapte. Tijdens de be handeling van de zaak, twee we- ken geleden, werd hem tevens een woninginbraak in Hoek van Holland ten laste gelegd. Daarbij maakte hij een stereo-installatie, fotocamera, vijfhonderd gulden, Amerikaans geld en een munten- colleetiebuit. Bij een autokraak aan het Wip perpark in Maassluis pikte hij wat kleinigheden. Ter informatie werd de rechtbank medegedeeld dat de verdachte ook nog in Hoek van Holland een fiets uit een schuur had wegge haald, in Vlaardingen een winkel diefstal had gepleegd en zowel in Maasdijk als in Maassluis een au to had gestolen. Verder prijkten op het lijstje nog twee autokraken in Maassluis. Een 31-jarige Rotterdammer werd deze week veroordeeld tot vijfjaar cel voor een aanzienlijke grotere serie delicten. De man brak de afgelopen twee jaar in bij bedrijfspanden en woningen in verschillende steden in het Rijn- ;mondgebied. Hij was ook actief in Vlaardingen en Maasland. Daar pleegde hij een kleine vijftig kelderinbraken. steld, waarbij het verkeer van en naar het centrum via de beide overwegen wordt geleid," schrijft het collége onder meer. Ook de RET heeft volgens de ge meente ongerustheid uitgespro ken over de verstoringen, die zul len optreden in de dienstuitvoe ring van buslijn 52. Ambtenaren van de gemeente Vlaardingen hebben naar aanlei ding van de persberichten over de nieuwe shuttletreinen aan de bel getrokken bij de NS. Er zijn ge sprekken gevoerd met de lijnma nager voor de Hoekse lijn van de spoorwegen, mevrouw T. Pacqué. maar nog geen oplossingen ge vonden. Met ingang van de nieuwe dienst regeling verdubbelt de NS tussen Vlaardingen en Rotterdam in de spitsuren het aantal treinen, die dan om de zeven en een halve mi nuut rijden in de richting waar het meeste passagiersaanbod is: 's ochtends naar en 's avonds van uit Rotterdam. Het gemeentebe stuur noemt de afstemming van de capaciteit op de vraag van de passagiers een goede zaak, maar vreest negatieveconsequenties op tenminste de twee overwegen aan weerszijden van de spoor brug. Ook vraagt Vlaardingen meer duidelijkheid over de gevolgen, die de shuttledienst misschien heeft voor de spoorwegovergang bij de Wagnerstraat. De vraag is namelijk of het rangeren van de nieuwe shuttletreinen bij station Vlaardingen Centrum kan gebeu ren zonder de automatische bomen op deze kruising in wer king te zetten. 4* Met veel plezier werden deze week hutten gebouwd op de bouwspeelplaats. De onthulling van de 'grootste kijkdoos vanVlaardingen' kon woensdagmiddag echter niet doorgaan als gevolg van vernielingen. Foto Roei Dijkstra. Vlaardingen - De teleurstelling is groot op de Vlaardingse bouw speelplaats aan het Boerderijpad, naast de kinderboerderij. Woens dagmiddag zou 'de grootste kijk doos van Vlaardingen' worden onthuld, maar dat feest ging niet door. Zondagnacht is de doos ver nield en daarmee het plezier van de kinderen en begeleiders goed verknald. Begeleider Dave van Beers: „Ieder jaar gaat het mis. Je verzint iets leuks, maar het wordt altijd verziekt door een groepje vervelende jongeren." Dave ba seert zich bij deze uitspraak op de achtergebleven rondslingerende bierflesjes op de bouwspeel plaats. De kijkdoos zou een om vang van zo'n tien bij vier meter krijgen, opgebouwd uit pallets en ingericht in Walt Disney-stijl. „Daar is nu dus niets meer van over," mokt Dave. Wel zijn enkele tientallen hutten blijven staan. Over de opkomst is de jonge be geleider redelijk tevreden. De eerste dagen kwamen er nog niet zoveel kinderen op het hutten- bouwen Eif, maar met de verande ring van het weer steeg het aantal bezoekers tot zo'n tachtig kinde ren per dag. Naast de vernieling zijn weinig noemenswaardige voorvallen gebeurd. „Alleen de al lerkleinsten slaan nog weieens met een hamer op hun duim. Maar met een pleister erop en een snoepje in hun mond, hoor je ze niet meer." Door Sander Sonnemans Schiedam - Lekker zitten in de zon en mensen kijken, met een koele versnapering binnen hand bereik, is er op de Koemarkt de komende wekendniët^meérj bij^' Het trottoir, dat eerder deze week al overhoop werd gehaald, gaat maandag open voor de deuren van het rijtje horecazaken op de plek waar de tram vroeger met een sierlijke boog de terugreis naar Rotterdam inzette. De populaire terrassen moeten wijken voor de uitvoering van het vernieuwingsplan voor het Schiedamse stadscentrum. In verband met de werkzaamheden ten. behoeve van de tunnel voor de parkeergarage in de Passage, zullen de terrastafels en stoelen een aantal weken vaker binnen staan. Het werk moet door. Wach ten totdat het zomerseizoen voor bij is, betekent onherroepelijk vertraging van het bouwproject. Vorige week ging de straat al open, maar gisteren konden de terrassen nog gedeeltelijk wor den gebruikt. Maandag worden de werkzaamheden door de ge meente hervat. De betrokken horeca-bazen vre zen inkomstenderving. Want of de zon de komende weken nu wel of niet voor warme dagen zorgt, de terrasliefhebbers zullen voor lopig even hun heil elders moeten zoeken. Als de Koemarkt tot 15 ju ni openligt en de graafmachines daar hun werk doen, gaat de loop er onherroepelijk uit. Het is er een puinhoop. En daar, zo is in middels al gebleken, gaat niet ie dereen graag tussen zitten. „Je merkt het nu al," zegt A. van Eldert, eigenaar van café 't Vier kantje. „Het is echt een zooitje. De plantenbakken en 'muurtjes zijn weggehaald. En de mensen gaan nu eenmaal niet in de herrie De Koemarkt wordt overhoop gebaald om leidingen en kabels te verleggen. !n een later stadium worden voorbereidingen getroffen voor de werkelijke bouw van een tunnel naar de nieuwe par keergarage op het Passageterrein. Foto Dennes van derWel'Roel Dijkstra en rommel zitten. Ik ben daarom ook maar voorzichtig met het aan trekken van seizoenkrachten." Een ober van café De Amstelbron reageert zeer verbaasd. Hij zegt door de huidige werkzaamheden bij hem voor de deur overdonderd te zijn.' „We wisten dat ons dit stond te gebeuren. Maar niet nu al. Ons is toegezegd dat de straat pas eind september zou worden opengegooid. We zouden alleen de Brandersfeesten missen." Be drijfsleider Ton Melsen valt van verbazing bijna van zijn stoel. „Gaat dit zes weken duren? Dat meen je niet! Het stadskantoor zit hier tien minuten vandaan. Is cr dan geen ambtenaar die ons even op de hoogte had kunne n stellen? Verkeersproblemen Zijn collega van 't Vierkantje kan zich de reactie van Melsen niet voorstellen. Hij is één van de wei nige horeca-ondernemers die de chaotische situatie zonder protes ten slikt. Van Eldert beweert dat alle betrokken middenstanders zijn ingelicht en een uitnodiging hebben ontvangen voor een voor lichtingsbijeenkomst. Naar zijn zeggen meldden alleen hijzelf en de buurman van broodjeszaak La Fourchette zich op die vergade ring. Van Eldert: „Kijk, het moet toch gebeuren. Je houdt de gemeente nu eenmaal niet tegen. Die tunnel komt er. De gemeente heeft ons verzekerd dat de overlast tot een minimum beperkt zal worden. Ik vraag me overigens af ofwel goed is nagedacht over die tunnel. Als de Koemarktbrug open heeft ge staan ontstaat een verkeersop stopping tot aan de Van Haaren laan. Ik heb het idee dat de auto's met de parkeergarage als bestem ming eveneens voor verkeerspro blemen gaan zorgen. Natuurlijk heb ik me ook afgevraagd of mijn terras in de toekomst niet vol wordt geblazen met uitlaatgas sen. Maar volgens de gemeente wordt bij de ingang van de tunnel een speciale afzuiginstallatie aan gebracht." „Ik heb," zegt Melsen op zijn beurt, „eens een keer een verga dering bijgewoond en daar werd ons voorgehouden dat pas eind september met het karwei zou worden begonnen. Ik s.ta hier echt van te kijken." Gilbert de Wildt van de broodjes zaak kan zich ondanks de te ver wachten inkomstenderving, vin den in de werkzaamheden die worden uitgevoerd. „Maar het mag natuurlijk niet zo zijn dat de boel hier straks een aantal maan den plat gaat zonder dat de ge meente ons tegemoet komt. Ik moet het van passanten hebben. Ik mis nu al inkomsten. Men loopt toch om de herrie heen." „Ik kan er trouwens niet bij dat er wel miljoenen worden uitgetrok ken om middenstanders op het Broersveld uit te kopen en de ge meente ons financieel niet tege moet wenst te komen. Er zal een compromis moeten worden geslo ten. Wij moeten het hebben van de de maanden april, mei en juni. Daarna gaat iedereen op vakan tie. Als de gemeente dit karwei in maart had uitgevoerd, hadden wij geen problemen gehad." Schiedam - In een reactie.op de uitspraken van de horeca-exploi- tanten zegt F. Bohré, hoofd van de stedebouwkundige afdeling van de gemeente Schiedam, dat alles in het werk wordt gesteld om de Koemarkt zo kort moge lijk open te laten liggen; Daarom worden de werkzaamheden gefa seerd uitgevoerd. „Op een be paald moment zou volgens de planning de bouwer van de tun nel inderdaad in september be ginnen," legt hij uit. „Maar dan zou de Koemarkt veel tè lang op gebroken zijn. Nu worden in een zo kort mogelijké tijd de kabels en leidingen verlegd. Dat moet op 15 juni zijn gebeurd. Dan moet de zaak weer dicht liggen." Met de werkelijke bouw van de tunnel wordt pas medio februari gestart. Hiervoor is gekozen met het oog op de Sinterklaas- en kersttijd. Voor aanvang van het zomerseizoen van 1995 moet de onderdoorgang naar de parkeer garage gereed zijn. Volgende maand begint het heiwerk voor de garage. Momenteel wordt de grond, waarop het Passagethea ter heeft gestaan, bouwrijp ge maakt. Bohré: „Ik kan begrijpen dat de heer De Wildt van de broodjeszaak zich zenuwachtig maakt. Als hij schade ondervindt van de werkzaamheden kan een zogenoemde planschade-proce- dure worden gestart. Omdat de gemeente nooit in staat is te be palen in hoeverre hij verlies lijdt, is hem aangeraden een adviseur in de arm te nemen. De gemeen te stuurt sowieso een jurist langs om een en ander te bespreken." Door Leen van Ooijen Hoek van Holland - Was het vo rig jaar, met veel mindere weers- omstandigheden, al een drukte van belang bij de opening van het Hoekse strandseizoen, dit jaar werd het bezoekersaantal vele malen overtroffen. Vanaf de vroege ochtenduren trok gisteren een constante stroom mensen naar het Hoekse strand, waar het bezoekersaantal in de loop van de dag de honderdduizend passeer de. Onder perfecte weersomstan digheden kon rond 13.00 uur de officiële opening van het strand seizoen beginnen. Toos Braban der volbracht, als kersverse porte- feuillehoudstcr van sport en re creatie, samen met dcelraads- voorzitter Willy Doorn en voorzit ter Reukema van de VW, haar eerste officiële handeling door het hijsen van diverse vlaggen. Deze waren door een man vanaf een helikopter aangevoerd op de reddingboot de Javazee. Die zette vervolgens koers naar het plateau aan de Badweg waar de diverse vertegenwoordigers de vlaggen in ontvangst namen. De opening werd verder opgeluis terd door drie parachutisten die, ondanks de oostenwind, temid den van de zonaanbidders op de centimeter nauwkeurig wisten te landen. Ondertussen probeerden de bezoekers een blik te werpen in de stalletjes op de braderie, waarbij ze over veel geduld én een paar sterke ellebogen moesten beschikken wilden ze de uitge stalde waar kunnen zien, laat staan kunnen kopen. Diegenen die zich niet op de braderie waag den konden een kijkje nemen aan de Rechtestraat, waar een vlieger wedstrijd met het thema vrede en de Fun Board kampioenschappen windsurfen op het programma stonden. Ondanks het feit dat duizenden mensen'met de trein of op de fiets waren gekomen, had de politie handenvol werk cm het autover keer in goede banen te leiden. Niet alleen naar het strand toe was de verkeerschaos compleet. Ook toen tegen het einde van de middag de bezoekers weer huis waarts keerden, bleken de uit valswegen totaal verstopt. Een automobilist op de Strandboule- vard was verantwoordelijk voor de beschadiging van twee auto's. De man had te veel gedronken en bleek na controle over een alco- hoipromillage van 2.1 te beschik ken. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Rotterdam/Schiedam - De36-jari- ge Schiedammer F. Ie C. die zich twee weken geleden voor de rechtbank moest verantwoorden voor handel in drugs, is conform de strafeis veroordeeld tot een half jaar cel. Een van zijn leveran ciers, een 20-jarige Rotterdam mer, tegen wie vier maanden was geëist, moet aan het werk. Hy kreeg 240 uur dienstverlening op- De Schiedammer gebruikte zijn woning als verkoopadres van he roïne en cocaïne. Voor zijn klan ten had hij diverse kamertjes in gericht zodat ze de harddrugs ge lijk konden gebruiken. Volgens zijn verklaring had de dealer zo'n vijf vaste klanten. Het geld dat hij met de handel in verdovende middelen opstreek, werd door hem gebruikt om zijn eigen ver slaving te bekostigen. De officier van justitie hield bij haar strafeis rekening met het verleden van de verdachte. Hij was de afgelopen twintig jaar veelvuldig in aanraking geweest met justitie. Zijn laatste veroorde ling dateert van 15 december van het afgelopen jaar wegens een vermogensdelict. De Schiedam mer is al jaren verslaafd aan drugs en alcohol. De officier van justitie was ten op zichte van de Rotterdammer een s?uk coulanter. Ook hij probeerde met de handel geld te verdienen om zijn eigen drugs te kunnen be talen. Hij kocht de heroïne en co caïne per halve gram bij het Cen traal Station in Rotterdam en le verde het spul af in Schiedam. Volgens de officier maakte de Rotterdammer niet alleen ritjes naar de jeneverstad. Dat baseerde ze op waarnemingen van de poli tie, die regelmatig post had gevat bij de woning van de dealer. Bo vendien reed de man in een BMW terwijl hij verder geen inkom stenbron had. Omdat het de eer ste maal was dat hij met de politie in aanraking was gekomen, was de eis tegen hem lager. t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1