Waterweg 13 Plannen V D doorkruisen Vlaardings parkeerbeleid 1 A Gemeente bespaart geld als zij derde garage in centrum niet hoeft te bouwen Brandweer toont nieuwe snuQes Brandweer kazerne kan uitbreiden Nooit tegen de wil van het volk in Rondvaart en molenbezoek Jaarconcert Harpe Davids in Margriethal Preventie-actie Ontdek 't Groen Zomermarkt Wandelen door Natuurpad NAUTIK WATERSPORT 0Ê fflBÊgggg Stadsgehoorzaal blijft regiotheater Verlangt ook zo na^r de zomer? Rotterdams Dagblad Donderdag 2 juni 1994 Luub Hafkamp, toch door Jan Schaefer geschooid in socialevernieu- wing. had van die episode in zijn leven tenminste moeten begrijpen dat je nooit tegen de wil van het volk moet ingaan. Driekwart van de bewoners van Groenoord-Zuid heeft zich uitgesproken tegen de bouw van een Bastion-hotel, Niet alleen omdat er een boomgaard naast boerderij Landvreugd voor plat had gemoeten, maar ook omdat de Tono-groep had moeten verhuizen en omdat er blijvend verkeersoverlast in het wijkje was gekomen: eerst bouwverkeer, daarna bussen vol hotelgasten. De Sehiedamse gemeenteraad heeft terecht besloten dat Bastion niet op die plek mag bouwen. Er zijn an dere plaatsen in Schiedam, waar niemand bezwaar tegen zal hebben. Maar de WD vreest problemen met Bastion en had die boomgaard Willem omhakken. Wethouder Hafkamp en zijn fractie hadden tegen de zin van de Groenoorders in willen gaan. Van een partij die in zijn naam Democratie met een hoofdletter schrijft, snap ik dat niet. De angst voor een schadeclaim van Bastion is ongegrond, tenzij een .wethouder ontijdig toezeggingen heeft gedaan (die hij niet kan na komen) - maar dat is in het raadsdebat niet aangevoerd. Rechtvaar digt dan het algemeen belang dat er een hotel komt tegen de zin van de betrokken omwonenden? Nee, als er al een hotel nodig is. zijn er andere locaties. Het is wél een algemeen belang dat de gemeente raad dienstig is aan de bevolking. De wil van Groenoord-Zuid be hoort de doorslag te geven, zolang niet een meerderheid van de Schiedammers zegt dat die boomgaard beslist had moeten wijken voor een hotel. Zolang die meerderheid in Schiedam zich niet mani festeert, vormen de bewoners van Groenoord-Zuid de enige meer derheid die er in dit geval toe doet. Zo zou een echte volkspartij voor vrijheid en democratie erover moeten denken. KOR KEGEL Schiedam Bezoekers van museummolen De Nieuwe Palm boom kunnen zondag 5 juni hun bezoek koppelen aan een rondvaart door de oude binnenhavens van het centrum. Schipper Guus Klepke geeft de passa giers een toelichting tijdens de tocht langs interes sante panden en plekjes. Het inschepen vindt plaats om 14.00 uur tegenover de VW. Om 15.00 uur wordt de rondvaart afgesloten met een bezoek aan molen De Nieuwe Palmboom. Zaterdag 4 juni geeft de Christelijke muziekveren- ging Harpe Davids haar jaarlijkse concert, met meer in het inmiddels gesloopte Passage Theater maar in de Margriethal. Aan het concert wordt meegewerkt door het harmonie-orkest, de drumfanfare, het B-or- kest, de majorettengroepen en de twirlteams. Naast enkele klassieke werken vertolkt het harmo nie-orkest ook diverse populaire stukken van onder andere Wham en Michael Jackson, waarbij gebruik wordt gemaakt van speciale licht- en geluideffecten. Kaarten zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 4715959/4715833, of in gebouw De Tamboerijn aan het Faassenplein in de Woudhoek, de VVV en op de avond zelf by de kassa van de sporthal. Aanvang: 20.00 uur. Vlaardingen Op het bureau van de politie Vlaardingen wordt za terdag 4 juni tussen 10.00 en 16.00 uur een preventie- actie gehouden, gericht op personenauto's, fietsen en woningen. Doel van de actie is het aantal inbra ken in woningen en auto's en de diefstal van auto's en fietsen terug te dringen. Automobilisten kunnen het kenteken van hun auto in alle ruiten laten grave ren en hun auto-audioapparatuur laten voorzien van hun postcode. Bezitters van een fiets kunnen hun postcode in het frame laten graveren Ook kan men tijdens de fietskijkdag kijken of de gestolen fiets is gevonden Verder zijn er enkele infostands voor ad vies tegen woninginbraak en beveiltgmg van de au to. Het Recreatieschap Midden-Delfland, de VVV en de gemeentelijke Dienst Milieu houden zondag 5 juni de jaarlijkse Groendag. Vijfentwintig organisaties presenteren zich dit jaar in de Broekpolder en rond om de surfplas. De Groendag begint al 's nachts met de excursies nachtvhnderen, vleermuizen en ster- renkijken. In de vioege ochtend kan worden deelge nomen aan de excursies Vioege Vogeltocht. Bioek- polderwild en Natuurfotografie. Deelname is gratis, aanmelden kan via 2484516 Overdag vinden cr aller lei activiteiten plaats, zoals een avontuurlijke struin- tocht met opdrachten in de Broekpolder en surf- en vliegerwedstrijden op en rond de surfplas Kmderen tot en met 12 jaar kunnen een zelfgemaakte vlinde ren inleveren bij het paviljoen aan de surfplas. Voor iedere ingeleverde vlinder mogen ze eén keer gratis op het springkussen V-ui deze vlinders wordt een collage gemaakt in de vorm van een grote vlinder. Het vrachtwagenparkeerteirem aan de Industrie weg wordt zaterdag 4 juni officieel m gebruik geno men met een zomermarkt Op het programma staan een politiek cafc. bradene, demonstraties en mu- ziekoptredens. De zomermarkt wordt om 10 45 uur geopend door wethouder Jan Storm Om 33 00 uur wordt de winnaar van een milieuprijsvraag bekend gemaakt. Hoek van Holland Hoekse inwoners en toeristen kunnen vanaf zater dag 4 juni op een nieuwe manier kennismaken met natuur m de Hoek via het Natuurpad Hoek van Hol land. Het Natuurpad is ontwikkeld door de deelge meente Hoek van Holland, de VW, Gemeentewer ken Rotterdam en de Dienst Recreatie Rotterdam. Bij het volgen van het Natuurpad komen wandelaars vanaf het vertrekpunt van de VW op de Hoekse Brink langs hel Roomse Duin, de Hoekse Bosjes en het nieuwe duingebied om vervolgens uit te komen bij het strand. De wandeling kan op twee manieren worden gemaakt: 'gewoon' wandelend en als 'onder zoekers van de natuur' tijdens de belevingsroute. Er is ook een rolstoelversie van het Natuurpad. De rou tebeschrijvingen zijn verkrijgbaar bij de VW Hoek van Holland. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Peter de Lange Vlaardingen - Met het plan eventueel een parkeergarage te bouwen op de bovenste verdiepingen van haar warenhuis aan het Veerpiein. dreigt het Vendex-concern het parkeerbeleid van de gemeente Vlaardingen te doorkruisen. Gaat V D daad werkelijk over tot uitvoering, dan lijkt het onwaarschijnlijk dat de gemeente nog een garage aan de Dijksteeg bij het stadhuis zal neerzetten. Daar wordt dan hoogstens nog een kleine par keergelegenheid gerealiseerd. Volgens de parkeernota zou bij het stadhuis de derde en laatste grote garage in de Vlaardingse binnenstad komen. De eerste staat aan de Afrol, de tweede wordt gebouwd aan de voet van het Liesveldviaduct, Op een steenworp afstand daarvan over weegt V D nu ook parkeerdek ken te bouwen, met een totale ca paciteit voor zo'n 250 auto's. De behoefte aan nóg een garage in het centrum neemt in dat geval sterk af, hebben de raadscommis sies voor verkeer, stadsontwikke ling en financien aï geconclu deerd. Nadelig hoeft dat niet te zijn; de gemeente spaart wellicht zelfs een aardig sommetje uit als niet zij, maai- Vroom en Drees- mann de derde garage bouwt. Goede greep Omdat het nog om zeer voorlopi ge plannen gaat, zijn de conse quenties voor het Vlaardingse parkeerbeleid nog niet te over zien. Wie de V D-garage zou moeten exploiteren -het waren- uw watersportadres voor. Roei-, vis- en volgboten (Pioner), zeewaardige visboten (Rana), opblaasboten (Bom bard /Zod iac) Verkoop en reparatie van Mercury B.B, motoren Div. ski's en onderdelen, Trailers en div. accessoires. huis zelf, dc gemeente of een ge legenheidscombinatie van bei de - is nog volstrekt onduidelijk, net zoals nog met geen mogelijk heid iets over de tarieven valt te zeggen. Wel wordt er inmiddels druk gefilosofeerd over de gevol gen van de ingreep aan het Veer piein. Mogelijk komt er meer dui delijkheid tydens het voor 6 juni geplande gesprek tussen V D, de gemeente Vlaardingen en Mul- ti Vastgoed, de projektontwikke- laar die de vernieuwingen rond het winkelcentrum in de binnen stad heeft uitgedacht. Ambtena ren hebben uit overleg met het Vendex-concern inmiddels wel begrepen dat V D eventueel een garage wil om de klanten aan de winkel te binden. Andere bezoe kers van de binnenstad zouden overigens ook van de voorziening gebruik mogen maken. Parkeren is maar één optie om de overtollige ruimte van het Vlaar dingse warenhuis op te vullen. Optie nummer twee is de bouw van woningen of appartementen op het dak en de bovenste twee etages. Maar ook hier is nog niets concreet Woningtype, prijsklasse en vormgeving - het zijn allemaal nog zaken waarover nader over leg nodig is. Een woonbestem ming kan op zich volgens de ge meente Vlaardingen een goede greep zijn. Gegadigden zijn er al tijd voor te vinden, denkt de dienst stadswerk: „Dat kan haast niet anders, als je bedenkt dat Vlaardingen 10.000 woningzoe kenden telt." Inwonertal Een paar jaar geleden was er ook al sprake van woningbouw op of in het warenhuis, maar met dat idee is nooit iets gedaan. Vendex heeft volgens een woordvoerder van de gemeente duidelijk aange geven dat het ditmaal wel me nens is. De concerntop schijnt be sloten te hebben op korte termijn een definitieve oplossing te vin den voor het al jaren slepende probleem hoe de leegstaande ver koopruimte in Vlaardingen ren dabel gemaakt kan worden. Dat probleem speelt eigenlijk al sinds de opening van het filiaal, zo'n 25 jaar geleden. Vlaardingen ging toen nog uit van een forse groei van het inwonertal tot bo- C 1=3 S» i* »i (j S Muurschildering op de verliesgevende Afrol-garage. Om de onrendabele bovenverdiepingen van Vroom en Dreesmann nieuw leven in te blazen, overweegt het warenhuisconcern daar parkeer dekken aan te brengen. De gemeente Vlaardingen hoeft dan geen garage aan de Dijksteeg te bouwen. Foto Roel Dijkstra ven de 100.000. V D baseerde de omvang van het plaatselijke wa renhuis op die prognoses, maar kwam al snel bedrogen uit. De voormalige haringstad ontwik kelde zich weliswaar tot een ge meente met veel industriële acti viteiten en kreeg wat winkelvoor zieningen betreft een belangrijke streekfunctie, maar de statistie ken bleven steken rond de 80.000 inwoners. Met als gevolg dat een heleboel vierkante meters win keloppervlak in de grijze kolos aan het Veerpiein onbenut ble ven. V D-woordvoerder Peter van Bakkum wil niet in details treden over het financiële verlies dat V D door deze onfortuinlijke ont wikkeling heeft geleden Dat het Vlaardingse filiaal veel te ruim in zijn jasje zat én dat dat door de ja ren heen veel geld heeft gekost, wil hij niet tegenspreken. Maar bedragen noemt Van Bakkum niet. In elk geval is voor de waren huisketen de grens nu bereikt. V D Vlaardingen is hard toe aan een grondige restyling, financi eel, bedrijfsmatig en ook architec tonisch. Het winkeloppervlak wordt be perkt tot zo'n 3200 vierkante me ter (op de begane grond en eerste verdieping), het assortiment krijgt een ander accent (het wordt meer gericht op wonen en vrije tijdsbesteding) en het pand krijgt ook een ander aanzien. In de 'lo cal store', waartoe het warenhuis wordt omgebouwd, komt langs de buitengevel op de begane grond waarschijnlijk ook ruimte voor andere middenstanders. Consequenties voor het circa hon derd mensen tellende personeel heeft de operatie niet, verzekert Van Bakkum; de nieuwe formule is elastisch genoeg om de huidige bezetting een baan te garanderen. Hetzelfde geldt voor de Kijkshop (ook onderdeel van het Vendex- concern), die mogelijk naar een andere plek in het pand zal moe ten verhuizen, maar met hoeft te vertrekken. De bekendmaking van de op sta pel staande face-lift heeft bij het personeel van V D Vlaardingen een hoop onzekerheid weggeno men De laatste jaren bestond de vrees dat de vestiging zou worden opgedoekt. Zowel de medewer kers als de gemeente hebben nu te horen gekregen dat het con cern vast van plan is in Vlaardin gen vaste voet aan de grond te houden. Met een open middag voor oud-medewerkers heeft de brandweervan Schiedam gistermiddag een nieuwe traditie in gang gezet. De spuitgasten hadden een programma in elkaar gedraaid waarin nostalgie en moderne techniek werden afgewisseld. Bij defotowand met daarop platen van aan- sprekendegebeurtenissen uit het verleden werdde 'goede oudetijd' opgehaald. Buiten op hetbin- nenplein werden de nieuwste ontwikkelingen getoond. Hoogtepunt vormde de demonstratie van de duikers in een groot bassin. Daarbij konden de belangstellenden zelf de nieuwe apparatuur, waarmee vanaf de wal met de mannen onder water feilloos kan worden gecommuniceerd, uitpro beren. De bezoekersdag voor oud-brandweerlieden moet een jaarlijks terugkerend evenement worden. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Spetterende shows, goed amusement, interessant to neel, klinkend muziektheater, kwaliteitsmusicals, vele vormen van cabaret en verantwoord jeugdtheater: de Stadsgehoorzaal is er opnieuw in geslaagd een af wisselend theaterprogramma sa men te stellen voor het komend seizoen. Met dit brede aanbod be houdt de Vlaardingse schouw burg haar positie als regiotheater. De Stadsgehoorzaal heeft ook en kele series in het overzicht opge nomen. onder andere een serie musicals met My Fair Lady, Hair, The Sound of Motown en Willeke. Het programmaboekje met het complete aanbod komt vrijdag 3 juni uit. Coupe SolètÉ* 25,-- assen - knippen^ nodel drogen In onze salon is het voor de kleintjes ook een feest om geknipt te worden. Video kijken In de kinderhoek op 'n leuke klnderkapstoel en geknipt worden door kapster Ida! Openingstijden: maandag: 12.00-17.30 di. t/m do.: 09.00 -17.30 Vrijdag: 09.00-21.00 zaterdag: 09.00 -16.00 Wij werken met vakkundig personeel en uitsluitend met milieuvriendelijke Orising kwaliteitsproüukten. TOT ZIENS! KAPSALON HOOGSTRAAT Hoogstraat 175, Rotterdam Tel. OIO - 412 07 07 Maasland - Het gemeentebe stuur van Maasland heeft een nieuwe bestemming aangegeven voor het leeggekomen pand van de Algemene Woningstichting Maasland aan de Slot de Houve- laan. De naastliggende brand weerkazerne kan werden uitge breid, terwijl de bovenetage aan de EHBO in gebruik wordt gege ven. De woningstichting heeft een pand aan de Langetaam betrok ken. Per 1 juli loopt de huur af van het pand aan de Slot de Hou- velaan, waarvoor de brandweer en de EHBO zich als gegadigden hadden gemeld. De brandweer heeft ruimte nodig in de vorm van een steriele ruimte voor het on derhoud van de persluchtmas kers en persluchtapparatuur. De overige ruimte is bestemd voor het opslaan van materieel en biedt tevens de mogelijkheid een brandweerauto in onder te bren gen. De verwachting is dat er op termijn vanuit de brandweerregio een voertuig in Maasland wordt gestationeerd. Het resterende ge deelte van het gebouw, de kanto ren en de zolder worden ingericht voor de EHBO als instructieloka- len en kantine. De EHBO moet weg uit haar huidige lokaliteit, waar uitbreiding van het bouw plan Berkenhof is gepland. Met het uitbreiden van de brandweer kazerne en het inrichten van het gedeelte voor de EHBO is een be drag gemoeid van een kleine 80.000 gulden (tweederde voorde EHBO en eenderde voor de brandweer). Waar de peuterspeel zaal komt, die ook in het te slopen gebouw van de EHBO zat, is nog niet duidelijk. Gedacht wordt aan een aanbouw bij de Klim Op- of St. Aloysiusschool, of nieuwbouw bij de Schutseschool. Donderdag 2 juni SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Richard. 21.00U. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. West Side Story door Rijnmond Theater Produkties, 20.15U. ROTTERDAM De Doelen Benefietconcert 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Savitn, 20.30u. Bibliotheek theater. Schnjversschool SKVR. 20.00u, Lantaren/Venster. Werk- plaatsproduktie, 21.00u. Night- town. Waftari, 21.00u. Rotown. Vers uit de Maas. 21.30u. De Twij felaar. Skunk Funk, 23.00u. Slin- gerick. Roek-Blues Sessie, 22.00u. Parkop de Wïlhelminakade.Twee, 21,30u. Vrijdag 3 juni SCHIEDAM Filmhuis. The house of the spmts. 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. West Side Story door Rijnmond Theater Produkties, 20.15u. Triangel. Lustrumoptreden tiener-en kinderkoor Jong Vlaardin gen, 19.30u. OBS de Zuïdbuurt. Zuidbuurt Festival, lO.OOu. Gilde college. Reünie examenjaar 1989. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: (12) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15* 9.45. Alhambra 2: 'Look who's talking now' (al) dag. 1.15-4-6 45- 9.30. Calypso 1: The Hudsucker Proxy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-2: 'Lifetimes' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Shadowlands' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 1: 'Ace Ven tura' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'The Fear Inside* (161 dag. 6.45-9.30. vr. ook 1.15-4. Ci nerama 3: The Pelican Bnef (12) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 4: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15*4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'On Deadly Ground' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8. imax Theater: 'Blue Pla net' (ai) do, vr. 2-8. 'Mountain Goril la' (al) do.vr. 3-7. 'Speed Picture Holland' (al) vr.za. 9. Lantaren/Ven ster 1: Temptation of a Monk' (161 dag.8-10.15. Lantaren/Venster 2: 'De Stoomwals en de Viool' en 'De Jeugd van Iwan' do.8. 'Andrej Roe- bljov' vr.8. Lantaren/Venster 3: 'Metisse' (16) dag. 8. 'Fearless'dag. 10. Lantaren/Venster 4: 'Friends' (16) dag. 8-10.15. Lumière 1: 'In tersection' (12) dag. 1.15-4-6.45* 9.30. Lumière 2: 'Blink' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: The Lookout' (12) dag. 6.45-9.30, do .vr. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Cool runnings' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Rex: 'Pleasure Island' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Naked gun 331/3 The final insult' (al) dag. 1.15-4-6.^5-9.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1