15 Vijftien benzinestations opgedoekt Film over Foppenpias valt in de prijzen A Kleine pompen verdreven door scherpere milieu-eisen PW1 i I Amerikaanse week op de Hoogstraat Veelzijdige grassen Feest in de kinderboerderij Films in Streekmuseum Scouts 24 uur actief Feestelijke zwemvierdaagse Kunst bij grofvuil Maar eigenlijk vindt Henk Boose documentaires maken 'saai' Rotterdams Dagblad Vrijdag 3 juni 1994 WffW; i-ïv Schiedam De winkeliersvereniging van de Hoogstraat zorgt weer voor leven in de brouwerij. Aanstaande zater dag is het een en al Amerika wat de klok slaat, het geen tot uiting komt in de etalages en de vele activi- teiten. Op de Grote Markt wordt een show van Amerikaanse auto's gehouden, bewegen zich echte cheerleaders over de Hoogstraat en is er 'wandelende' muziek. Vanzelfsprekend kunnen her en der echte Ameri kaanse hamburgers worden genuttigd en worden ty pisch Amerikaanse produkten aan de man gebracht. Zondagmiddag nemen horeca-ondernemcrs van de Grote Markt het tegen elkaar op met truck-trekken en komende donderdag worden tijdens koopavond op het Museumplein Amerikaanse sporten gede monstreerd. Volgende week zaterdag worden de fes tiviteiten afgesloten met allerlei evenementen. Die dag zijn ook Mickey en Minnie Mouse te bewonde ren, wordt een cowboy-stad opgebouwd en is er veel muziek. De heemtuinexcursie besteedt zondag 5 juni aan dacht aan grassen. Excursieleiders Leon CoUignon en Siert Gerritsen tonen de veelzijdigheid van gras op het hooiland, de akker, de dijk en de verlandings- zone. Hier zijn de meest interessante grassen te vin den, zoals Reukgras, Grote Vissestaart, Kropaar, Glanshaver, Veldbeemdgras, Liesgras en Riet. De excursie begint om 14.00 uur. De geit staat dit jaar centraal tijdens het Zomerfeest op de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark, za terdag 4 juni tussen 12.00 en 16.00 uur. Verschillende activiteiten zijn georganiseerd in het teken van 'de sik', zoals een geitenkeuring, een demonstratie gei tenkaas maken en het proeven van verschillende kaassoorten. Voor kinderen tot en met groep 6 rijdt een bokken wagen door het park. Daarnaast zijn er onder andere demonstraties schapenscheren en klompen maken. Diverse natuurorganisaties zijn met een informatie stand aanwezig, de close harmony- en countrvgroep Target verzorgt de muziek. vlaardingen Het Streekmuseum toont dit weekeinde tussen 14.00 en 16.00 uur twee films. De eerste is van distillateur W. Melchers, die woonde in het Vliegtuighuis aan de Holyweg. Hij filmde onder meer op 29 april 1945 de voedseldropping in Kralingen en het kaalknippen van 'moffenmeiden'. Ook wordt een filmpje getoond uit de jaren vijftig met opnames van boerderijen uit de Broekpolder uit 1952 en de strenge winter van 1956/57. Driehonderd scoutingleden vanaf 15 jaar zijn vanaf zaterdag 4 juni om 12.00 uur 24 uur actief in het VÏaardingse scoutcentrum aan de Broekpolderweg. Het programma bevat verschillende onderdelen, waarbij vaardigheden en snelheid een centrale rol spelen. De scouts moeten onder andere een parcours afleggen op skelters, mountainbikes, in kruiwagens en kano's. Na een massale barbecue is er een avond programma met theatei, disco en een bluesband. Zondag wordt het 'chaosspel' gespeeld en wordt het evenement om 12.00 uur afgesloten met een kop kof fie. Bertusde benzine man. sinds een paar we ken een stukje ver dwenen his- toriein vlaar dingen. Archreffoto Roel Dijkstra Door Wessel Penning Vlaardingen - Zoals dat buurtwinkeltje op de hoek met het verloop van de tijden is verdwenen, zo zijn ook die kleine tankstationnetjes met die ene pompbediende steeds zeldzamer geworden. In het Waterweggebied zullen bin nen een paar jaar tenminste vijftien pompstations ver dwijnen. Sommige zijn nu al weg, ongemerkt opgedoekt. De pompen zijn de woonwij ken uitgegaan. Vaste klanten moeten op zoek naar een an dere pomp. Dat zijn dan vaak de bezinesta- tions van grote oliemaatschappij en. De pompen zijn genummerd, van één tot acht of nog meer, en de pompbediende ontbreekt. Zo'n ouderwetse naam past na tuurlijk ook helemaal niet bij die strak vormgegeven bedrijven. Ja, achter de Marsen, Bounties en Nutsen, daar ergens tussen de talloze pakjes sigaretten, ja daar naast de frisdrankautomaat zit nog wel iemand, soms achter een onpersoonlijke glazen vcilig- heidswand. Bij hem of haar - nooit gekleed in zo'n felgekleur de overall- kan je betalen. Het tanken zelf moet je op zo'n 'Self- Servicestation' zelf doen. Verder zijn het heuse supermarkten ge worden. waar hamburgers, olie en shampoo te koop zijn. Ze zijn an ders. Die benzinepomp aan de Westha- venkade -waar Bertus 'm dage lijks even volgooide - wordt sinds een paar weken gemist door de echte Vlaardingers. Dat pompsta tionnetje is verdwenen. Als je het niet zou weten, zou je niet kun nen denken dat daar. bij de Vis- De voormalige pomp van Vink bank. jarenlang zoveel autotanks zijn gevuld. Op die plaats staan nu gewoon auto's geparkeerd. Schiedam verloor ook zo'n klein bezineslation. Automobilisten zullen hebben gemerkt dat die pomp aan de Nieuwe Haven is verdwenen. Eisen De stationnetjes zijn de dupe ge worden van nieuwe milieuwetge ving. In de komende jaren stelt het rijk veel hogere eisen aan benzinestations. De overheid wil dat de verontreiniging van bodem en lucht wordt teruggedrongen. Zo moeten speciale reservoirs voortaan gemorste brandstof gaan opvangen, wordt daarbij een vloeistofdichte bestrating geëist en zal ook de veiligheid op en om de stations op een hoger niveau moeten komen. Maar voordat die voorzieningen worden aange bracht. moet eerst de bijna overal flink vervuilde bodem worden aan de Stadhouderslaan in Schiedam. Foto Dennes van der Wet/Roei Dijkstra schoongemaakt. De enorme kosten die daaraan verbonden zijn kunnen de kleine verkooppunten van de oliemaat schappijen niet opbrengen, waar door menig ondernemer gedwon gen wordt zijn pomp te sluiten. Zij worden daartoe zelfs aange moedigd door het Rijk en de olie maatschappijen. Tot vorig jaar september konden ze een beroep doen op de zogenoemde Subat-re- geling. Dat staat voor Stichting Uitvoering Bodemsanering Amo- vering Tankstations, die wordt gefinancierd door het rijk en de oliemaatschappijen. Eventueel betaalt de Subat de kosten van de verplichte bodem sanering. Voorwaarde daarbij is dan wel dat de ondernemer op die plek zijn benzinestation sluit en dat op die plaats tien jaar lang geen nieuw station wordt begon nen. De kleine ondernemer - bang geworden voor kosten, die niet zijn terug te verdienen- kiest daarom in veel gevallen voor deze regeling en dus voor be drijfsbeëindiging. Secretaris E. Schuitema van de Beta, een onafhankelijke belan genorganisatie van tankstation houders: „Het is goed dat de grond wordt gesaneerd en dat de kleine tankhouder, die op den duur de milieu-investering niet kan betalen, onder voorwaarde van bedrijfsbeëindiging wordt te gemoetgekomen. Alleen is het jammer dat niet voorzien is in een soort overbruggingssysteem dat de kleine ondernemer tot aan zijn pensioen financieel zou kunnen bijstaan. Het zou de regeling nog mooier hebben gemaakt." Benzineprijzen De Beta is verheugd over de fi nanciering van het Subat-fonds. „Eigenlijk wordt die betaald via een toeslag op de benzineprijzen. De automobilist, die jarenlang de grond onder de stations heeft ver vuild door veelvuldig benzine te morsen - want dat is de kern van het probleem- betaalt nu zelf mee aan de kosten van de schoon maak,zegt Schuitema. Overigens hebben maar heel wei nig van de 2700 bij de Beta aange sloten benzinestation-houders gebruik gemaakt van de door Su bat aangeleverde mogelijkheden. Op een stuk of vijftien na, nemen ze gewoon zelf de bodemsanering voor hun rekening. Bij de Beta zijn vooral de grotere stations aangesloten. Van het verdwijnen van de klei nere bedrijfjes kunnen de grotere stations profiteren. „Die klanten die je dan plotseling erbij krijgt, kunnen je net over de drempel helpen," zegt Schuitema. Maar dan alleen nog, zegt de Beta-se- cretaris, in combinatie met de verkoop van andere zaken. Want aan benzine zouden ook de grote re stations maar nauwelijks ver dienen. „Hoogstens een cent of negen per liter en daar moeten de kosten dan nog af. Nee, die shop hoort er ook bij." Verdwijnen In Schiedam, Vlaardingen en Maassluis verdwijnen in elk geval nogal wat verkooppunten. Ge deeltelijk gaat het om de kleine tankstationnetjes en slechtlopen de grote stations, maar daarbij heeft ook een aantal garagehou ders afstand gedaan van de pomp. Bij garage Zuidgeest aan de Ke- thelweg in Vlaardingen kan in de toekomst niet meer worden ge tankt. Eigenaar J. van der Velde zag wei nig heil in milieu-investeringen en koos voor de Subat-regeling. „Zo'n pomp was meer een recla me-artikel en kostte eigenlijk al leen maar geld. Je verdiende daar niets aan, maar het trok natuur lijk wel mensen aan. Het zal toch wel wat klanten hebben opgele verd, die tijdens of na het tanken onze showroom hebben bekeken. Tenminste, daar ben ik altijd wel vanuitgegaan." Binnenkort gaat de Subat aan de slag met zijn voormalige benzine pompen. Een paar maanden lang zal de grond nauwkeurig worden gefilterd. Van der Velde zal on dertussen ook niet stil zitten. De garage-activiteiten gaan gewoon door en daarbij zal Zuidgeest flink groter worden doordat een pand naast de bestaande garage is aangekocht. Bij garage Van Dalen aan de VÏaardingse Buys Ballotlaan heeft men noodgedwongen ook geen benzinepomp meer. „Jam mer voor de klantenbinding," zegt men daar ook. „Maar nood gedwongen. Uw komen en gaan is ons bestaan, luidt onze slagzin. Want we bieden de klant graag een totaalpakket. Daar hoort bij, dat hij af en toe kan komen tan ken. Maar het zou ons uiteinde lijk te veel gaan kosten." Keuze Nadat de Schiedamse Ford-dea lers Vink en Evag vorig jaar fu seerden en een nieuw pand be trokken op het industrieterrein Vijfsluizen besloot men ook daar al geen nieuw pompstation in te richten. „Een bewuste keuze," zegt directeur A.J. Bijlo. „Het kost alleen maar geld. En als ser vice naar de klant is het ook niet meer van deze tijd." De Subat gaat binnenkort aan het werk met het schoonmaken van het terrein van de voormalige garage Vink aan de Stadhouderslaan. In Schiedam zullen op den duur - enkele zijn reeds niet meer in ge bruik - naast de pompen op de lo caties Stadhouderslaan en Nieu we Haven ook verkooppunten aan de Couwenhovenstraat, Mgr. Noienslaan, Rotterdamsedijk, Horvathweg en het Stationsplein verdwijnen. In Vlaardingen ver dwijnen verder nog de pompsta tions aan de Kwikstaartweg en de Floris de Vijfdelaan. Mogelijk komt de Subat ook nog tot over eenstemming met andere pomp houders, die zich voor 1 septem ber 1993 (de sluitingsdatum voor de regeling) hebben aangemeld. De Subat en de gemeente Maas sluis wilden zich niet uitlaten over benzinestations, die Maas sluis gaan verlaten. „Er zijn nog onderhandelingen gaande," zegt een gemeente-woordvoerder. Maandag 6 juni start de negentiende VÏaardingse zwemvierdaagse in het Kolpa-bad. Elke avond wordt een afstand van 500 meter gezwommen, eventueel 250 meter. De starttijden zijn van 18.00 tot 20.00 uur. Tijdens de zwemvierdaagse heeft elke dag een eigen thema, te beginnen op maandag met de Amerikaan se avond met countrydansers en de East End Coun try Band. Dinsdag een Franse avond met een optre den van de Amazing Stroopwafels en een demon stratie cancan dansen. Woensdag een klassieke avond met een middeleeuwse muziekgroep en don derdag een jaren zestig-avond met live muziek van de groep Bitch. Brieven van lezers De gemeenteraad zou verantwoordelijk zijn voor geldsmijterij. Er zijn veel gevallen waarbij ik dat volmondig zal beamen. Echter met in het geval zoals dat onder de kop 'Kunst bij grofvuil' in het Rotterdams Dag blad van 31 mei werd opgevoerd. Toen ik las dat ik ook nog de schuldige zou zijn van het over de balk smijten van 130.000 gulden omdat wij het kunstwerk 'De Negende van OMA' zouden hebben tegengehouden, brak mijn klomp. Over de kunst zinnige kwaliteit van het kunstwerk zal ik het niet hebben. Maar dat de raad niet aan de bel zou hebben getrokken toen b en w opdracht gaven voor het kunstwerk, klopt niet. De raad was niet gevraagd of geïnfor meerd over het plaatsen van het kunstwerk. Evenmin de bewoners die het boven hun hoofd zouden krijgen. Zelfs b en w waren niet geraad pleegd. De later buiten functie gestelde directeur van de Algemene Stichting voor Huisvesting en Verzorging van Bejaarden zou vrijwel in zijn uppie hebben beslist dat 'De negende van OMA* m grote neonlet ters op de nieuwe ouderenflat geplaatst mocht worden. De Socialistische Partij heeft met het indienen van een motie de raad duidelijk gemaakt het niet met de gang van zaken eens te zijn. Daarmee werden de oudere bewoners in hun verzet tegen het plaatsen van het kunstwerk gesteund. De neonletters duiden overigens op het feit dat het gebouw het negende ontwerp van een architectenbureau is, waar van de naam tot OMA kan worden afgekort. Het kunstwerk mag nu, na vele jaren touwtrekken, met worden ge plaatst Dat kostgeld omdat er toezeggingen zijn gedaan aan de kunste naar. Dat klopt. Dat de politieke leiding van de 'campagne' tegen het kunstwerk in handen zou zijn geweest van Poppe, klopt weer niet. Er is nooit sprake geweest van een campagne, een motie was voldoende. Dat nu geld over de balk is gesmeten, komt omdat bewoners en volksverte genwoordigers niet eerst waren geïnformeerd over de plannen. Dat de politiek zich maarniet met kunst moet bemoeien, is voor een groot deel een juist standpunt Dat was in dit geval ook met aan de orde. Onze motie ging niet over een kunstwerk, maar over waar en onder wel ke omstandigheden het geplaatst zou worden. En dat deugde met. Remi Poppe, fractievoorzitter SP Vlaardingen. Door Peter de Lange Maassluis - Het deed wel pijn, snijden in de beelden waar hij maandenlang stapelverliefd op was geweest. Achteraf is hij blij dat hij het heeft gedaan. Het le verde hem een hoofdprijs op. "Van polder tot plas' behoorde tot de vijf beste inzendingen op het Nationaal Documentaire Festival. Een extra prijs op het Haagse fes tival kreeg Henk Boose voor de toepassing van het geluid. „Ik had er de muziek van Ennio Mor- ricone achter gezet uit 'The Mis sion'. En een stukje Vivaldi. Van die muziek die veel gemoedstoe standen oproept, weetje wel?" Henk Boose (52) is een enthousi ast amateurfilmer. Driejaar gele den deed deMaassluizerzijn foto toestel van de hand en schafte een videocamera aan. Bewegende beelden deden hem meer dan stil le piaatjes. En hij houdt van ver andering. Hij blijkt talent te heb ben. Zijn eerste grote produktie werd meteen een prijswinner. Het was de VÏaardingse opzichter van Natuurmonumenten Jan Hofman die hem op de Foppen polder attent maakte. Het onder water zetten van dit weidegebied bij Maasland leek Boose een pri ma onderwerp voor een wat lan gere film. Boose houdt van de na tuur; hij wandelt graag door de polders om plantjes en vogels te bestuderen. Dat al dat schoons moest verdwijnen om de speleva rende mens te plezieren vond hij diep in zijn hart doodzonde. Het bood Boose de mogelijkheid zijn film een dramatische lading te ge ven. Kale toestand Boose is, zo blijkt uit zjjn film, niet de enige die sceptisch staat tegenover de door de reconstruc tiecommissie Midden-Delfland uitgevoerde operatie. Voordat hij het moment vastlegde waarop de kraan werd opengezet en het groen onder water verdween, sprak de filmer verschillende be zoekers en bewoners van de pol der. De meesten vonden het maar niks, een vreemd bedenksel van ambtenaren. Zo kwam Boose te recht bij machinist Van der Mark op het oude poldergemaal, een vriendelijke, wat zonderlinge man die, vertelt de cineast, altijd een windbuks bij de hand heeft om vanuit het geopende raam een passerend konijn te schieten. Van der Mark waagt zich aan het begin van de documentaire af of 'ze soms gek zijn geworden: „Tachtig hectare onder water zet ten. zijn ze wel goed wijs?" In de film zoekt Boose naar een ant woord, maar tot een harde conclu sie komt hij niet. „De natuur wordt op een wrede manier ver stoord door die inundatie; ik laat onder meer zien hoe een laad- schip grote aantallen zee-asters zomaar weghaalt - van die prach tige bloemetjes die dan nooit meer terugkomen. En wat er voor in de plaats komt, tja; dat is toch wel een beetje een kale toestand geworden. Met een dan wel niet minimaal gebruik, maar echt veel mensen zie je er zelden. Die plas is echt bedacht door iemand ach ter een bureau. Saai Boose: „De watersporters zijn er ook niet allemaal even blij mee. Van de jachthaven is de ingang slecht gepland, de schippers kun nen er maar nauwelijks in, omdat de wind altijd de verkeerde kant Henk Boose ïn zijn technische ruimte: snijden in de beelden van de Foppenpolder was moeilijk, maar maakte hem wel prijswinnaar op het Nationaal Documentaire Festival. Foto Roei Dijkstra uitstaat. Het is een overgeorgani- seerd gebeuren. Je dwingt men sen van een bepaald gebied ge bruik te maken. Maar niet ieder een laat zich dwingen. Die plas is veel te klein. Je bent zo aan de overkant. Het is ook typisch weer een compromis, ze hebben maar dertig procent van het oorspron kelijke plan uitgevoerd." Het lijken allemaal argumenten om de Foppenpias uiteindelijk te bestempelen als een mislukking. Zover gaat Boose echter niet in zijn documentaire. „Ik geef toe dat ik twijfel, maar je ziet in het voorjaar dat de natuur zich toch weer begint te herstellen. Over vijf jaar heb je er waarschijnlijk weer een prachtig gebied, dat is de andere kant van het verhaal." De zeventien minuten durende videodocumentaire werd samen gesteld uit ruim vijf uur mate riaal. Om de beelden te schieten zwierf Boose een paar maanden door de polder. Hij volgde het graafwerk, de bouw van de stei gers en de uiteindelijke inunda tie. Ontevreden over de produktie is hij niet, en de bekroning op het Haagse festival beschouwt hij na tuurlijk als een grote eer. Maar of hij op de ingeslagen weg voort gaat is voor hem een open vraag, „Eigenlijk vind ik documentaires een beetje saai," bekent hij. Soap Op de plank ligt nog steeds een filmpje over het herstel van de ka des bij het Schanseiland in Maas sluis. Henk Boose heeft er veel tijd in gestoken. Als hij de shots terugziet, beginnen zijn tenen te krullen. „Vervelend, saai, dat doe ik nooit meer," zegt hij vastbeslo ten. Hij wil verder, iets anders. Samen met een vriend van de Filmclub Maassluis heeft hij nu een scenario geschreven voor een speelfilm. Of eigenlijk: voor een parodie op de soapseries die de te levisie vervuilen. Boose: „Die nieuwe produktie gaat 'Soop' heten - soap op z'n Hollands dus. We beginnen met een plaatje van de Grote Kerk, en daarachter zetten we dan de her kenningstune van 'The Bold and the Beautiful'. Lekker achterlijk Hollands. Zo moet dat hele film pje worden. Spannend om te ma ken, en als het klaar is kunnen de kijkers er misschien nog om la chen ook." Vrijdag 3 juni SCHIEDAM Filmhuis. The house of the spirits 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. West Side Story door Rijnmond Theater Produkties, 20.15u. Triangel. Lustrumoptreden tiener- en kinderkoorjong Vlaardin gen, 19.30u. Gilde college. Reume examenjaar 1989. ROTTERDAM SKVR-Muziekschool Noord. Open Huis en Instrumentenparade, 19.00u. Leerlingenuitvoenng 19.00u. SKVR-Muziekschool Centrum-West. Try out - Open Po dium, 20.00u. De Doelen Pianisten en ensembles van het Conservaton- um, 20.15u. Rotterdams Philhar- monisch Orkest, 20.15u. Night- town. Roiy Block, 21.00u. Nïght- town Basement. Beatclub met The Firebirds, 22.00u. Doelencafé. Workshop Orkest Rotterdam, 22.00u. Plan C. Sneaky G,22.30u. Café De Twijfelaar. Roba da Pazzi, 23.00u. Café De With. Salsa Dans- festijn, 23-OOu. Rotterdamse Schouwburg Savitn, 20.30u. lan taren/Venster. Judit, 20.30u. Verf, 21.00u. Alliance Fran^aise. Bretagne, lezing, 19.30u. Zaal De Unie.'Dichters uit Marokko, 20.30u. Zaterdag 4 iuni SCHIEDAM Margriethal. Harpe Davids, 20.00u. Streekmuzïekschool. Open dag op locatie Lange Nieuw- straat, Blauwe Brug en Bachplein, 12.00u. Kinderboerderij. Zomer feest. 12.00U. Grote Kerk. Vocaal ensemble olv HJ, Dijkerman, 15.00u. Song of Praise, 20.00u. Wielerbaan. Scarlet fever, 21.00u. Buurthuis Nieuwland. Rommel markt, 11.00 uur. Podium. Mickey Rat Blues Band, 22.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. West Side Story door Rijnmond Theater Produkties, 20.15u. Streekmuzïekschool. Open dag op locatie Meidoornstraat, 12.00. Sportpark Vijfsluïzen. Postzegel ruil beurs, ll.OOu. Grote Kerk. Wandelconcert met Roeland Kapaan (sax) en Leo-Hans Koorn- neef (orgel), 15.00u, Eendenkooi. Rondleiding. 10.30u. Boerderij de Hoogkamer. Fietspuzzeltocht door het Westland, 9.30u. Allart van Heemstedegroep. Open dag, lO.OOu. Politiebureau. Preventie dag, lO.OOu. Scoutcentrum Broekpolderweg. 24-uur actief, 12.00u. De Loper. Campagne D66 voor Europees Parlement. MAASSLUIS Vrachtwagenparkeerterrein In dustrieweg. Zomermarkt met poli tiek café, 10.30-13.00 uur. Zondag 5 juni SCHIEDAM Stedelijk Museum. Koffieconcert Harmonie Wilton Fijenoord. 11.30u. Heemtuin. Excursie, 14.00u. WV. Rondvaart door centrum en molen- bezoek, 14.00u. Podium. David Pattilio (rootsy music), 21.30u. VLAARDINGEN Broekpolder en Krabbeplas. Groendag, ll.OOu. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'I (12) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15- 9.45. Alhambra 2: 'Look who's talking now" (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso 1: The Hudsucker Proxy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-2: 'Lifetimes' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cafypso-3: 'Shadowlands' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 1: 'Ace Ven tura' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Fear Inside' (16) dag. 6.45-9.30, vr. ook 1.15-4. Ci- nerama 3: 'The Pelican Brief (12} dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 4: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9,30. Cinerama 5: 'On Deadly Ground' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'Schtndler's List' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Blue Pla net' (al) vr. 2-8, za.zo. 2-4-8. 'Sharks' (al) za.zo. 12. 'Mountain Gonlla' (al) vr. 3-7, za.zo. 1-3-7. 'Speed Picture Holland' (al) vr.za. 9. 'Ciiffhanger' (16) za.10. Lanta ren/Venster 1: Temptation of a Monk' (16)dag.8-10.15. Lantaren/ Venster 2: 'Andrej Roebljov' vr.8. 'Solans' za.8. 'Stalker' zo.8. Lanta ren/Venster 3: 'Metisse' (16) dag. 8. 'Fearless' dag. 10. Lantaren/ Venster 4: 'Friends' (16) dag. 8- 10.15. Lumière 1: 'Intersection' (12) dag. 1,15-4-6.45-9.30, Lu mière 2: 'Blink' (12) dag. 1.15-4* 6.45-9.30. Lumière 3: The Look out' (12) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: "Cool runnings' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Rex: 'Pleasure Island' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstel- ling. Thalia: 'Naked gun 331/3 The final insult'. 1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: True Romance' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2:'Blink'(16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Naked Gun 331/3 the final insult' (16) vr.za. 00.15. Ven ster 1: 'Blood Simple* (16) vr.za. 00.30. Venster 2: 'She'sgottahave it' (16) vr.za. 23.30. Venster 3: 'Fe arless' (16) vr.za. 00.30. Venster 4: Trois •couleurs: Blanc' (16) vr.za. 00.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1