erwe 15 *4 Steeds meer jongeren doorverwezen naar Halt 'Bel aan en roep 'de post', dan wordt er vanzelf open gedaan' 'Supercrimifantaweldigeindefabelige' kindermusical over Mary Poppins Jeugdige boekenwurm ieest zeventig boeken Kauwgom van de vloer schrappen na een winkeldiefstal genda mj if Raadsleden, schrijf watje vindt Heerraa sluit kadaster aan op nationaal netwerk Kijkje achter schermen Schieland Ziekenhuis Glas in hoofdbibliotheek Bezwaar tegen huurverhoging Gratis compost voor groenliefhebbers Subsidie voor Fokus-project Wandeling door Vertowijk Verlangt u ook zo naar de zomer? SMUK WATERSPORT Rotterdams Dagblad Donderdag 9 juni 1994 'De gemeente Maassluis plaatst binnenkort een ideeënbus. Daar kunnen de Maassluizers Hun ideeën in kwijt, bijvoorbeeld ideeën om de kloof tussen bestuur en burgerij te verkleinen. Maar ideeën zijn ijler dan lucht. In hun natuurlijke staat zouden ze prompt de ideeën bus ontvlieden. Daarom, wil die bus zin hebben, moeten de ideeën worden verstoffelijkt. Men dient ze te kristalliseren tot een papieren vorm. Wij schrijven onze ideeën op en dan hopen we dat de stadsbe stuurders het kunnen lezen. Mijn eerste idee voor de ideeënbus zal zijn om dat om te draaien. La ten de gemeentebestuurders maar eens wat vaker opschrijven wat ze vinden. En dan niet ergens achteraf in obscure partijblaadjes die bij anderhalve man en een paardekop in de bus belanden, maar in de krant. In-verkiezingstijd weten ze de kanalen wel te vinden. Dan kom je hun koppies tegen in de ene na de andere advertentie in de Schakel en dan .staat er zoiets als 'stem op mij' bij. Ik vind dat be stuurders na de verkiezingen blijvend moeten duidelijk maken waarom we op ze moesten stemmen. Ze hebben de heilige plicht om hun boodschap aan de bevolking kenbaar te maken. Een beetje be stuurder kan dat best opschrijven. Van het volk venvachten ze ook dat het dat kan. Landelijke politici etaleren hun gedachtengoed nog wel eens in na tionale kranten.' Plaatselijke politici kunnen daar een voorbeeld aan n^men door de lokale media te bestoken' met.commentaren en inge zonden brieven en voor mijn part advertorials. Bestuurders moeten hun ideeën willen zaaien in het collectieve denken van dé bevolking. Dan maken ze zich dienstbaar aan 'de mensen die zij willen bereiken. En verder moeten ze het aantrekkelijk maken voor de inwoners om te reageren. Daar heb ik ook ideeën over. Zet eerst die bas maar eens neer. KOR KEGEL Schiedam Het kadaster van de gemeente Schiedam is sinds gtéteren aangesloten op het Kadaster-Netwerk, een soort geautomatiseerde kaartenbak waarin de eigen domsadministratie van'grondpercelen is verwerkt. De handeling betekende de duizendste aansluiting op het Netwerk, hetgeen een bezoekje van staatsse cretaris Heerma {Volkshuisvesting) aan Schiedam waard bleek. Na een. jaar van verbouwingen en interne verhuizin gen geeft het Schieland Ziekenhuis zaterdag 11 juni belangstellenden dë gelegenheid een kijkje achter de schermen te nemen. Tijdens de feestelijke ope ning worden de bezoekers door verpleegkundigen -rondgeleid langs de nieuwe afdelingen. Voor de kin deren is ep een speciaal programma samengesteld. .-Geïnteresseerden zijn welkom vanaf 12.00 uur. In de hooldbïWKtneek'oande Lange Haven is deze maand een tentoonstelling te zien over het maken van glas-in-lood ramen en 'glas in het algemeen. - Zowel de techniek van het glasmaken als de glaze nier in zijn atelier komen'aan bod De tentoonstel ling is tot stand gekomen naar aanleiding van de res tauratie van de-St. Jans Kerk m Gouda en heeft tot doel het publiek meer bekend te maken met de vaar- ."digheden van glazeniers. De hoofbibliotheek is ge vestigd aan de Lange Haven 131 in Schiedam. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaa! Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 1008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Huurders die bezwaar willen maken tegen dc huur verhoging van 1 juli- kunnen voor informatie en'of hulp terecht op de spreekuren van de bewonersorga nisaties van de wijken Oost (4737195), West (4266442) en Nieuwland (4262275). De meeste huurders staat dit jaar een verhoging van zes procent te wachten, tenzij de woning ernstige onderhoudsgebreken ver toont zoals houtrot of een "kapot dak of riolering. Ook kan men bezwaar maken als de puntenlijst niet klopt of als de woning ernstige tekortkomingen heeft, zo als onvoldoende dagliehttoetreding. Vlaardingen De-dienst Stadsreiniging deelt vrijdagavond 10 juni gratis zakken compost uit. Aanleiding voor deze ac- tie is dat de Afvalverwerking Rijnmond compost van de nieuwe compostermgsinrichiing gaat afleveren. Het compost, dat gemaakt wordt van gft-afval. kan •worden gebruikt ais bodemverbeteraar voor de tuin of voor bloembakken op het balkon. De actie is een malig. De zakken zijn tussen L8 30 en 20 30 uur op te halen bij de dienst Stadsreiniging aan de Hofman 3. Schiedam - Kelderinbraken. Ze worden bij bosjes gepleegd. Vier entwintig uur per dag. zeven da gen per weck Keldergangen on der flats zijn immers in veel ge vallen donker en obscuuur. Daar door lijken ze een zekere aantrek kingskracht uit te oefenen op de junks die even snel een fiets of gereedschappen willen scoren. In een mum van tijd wordt de buit verkocht aan een heler en is er weer geld voor een nieuw shot. Dc kelderkrakers zijn met kies keurig. Een voorkeur vooreen be paalde wijk hebben ze niet. Over al m Schiedam worden bewoners het slachtoffer van een kcldenn- braak. En pas daarna worden maatregelen getroffen om een volgende maal te voorkomen. Er gaat een extra slot op de deur of er wordt een anti-inbraakstrip op de deurpost bevestigd. Voor alle ze kerheid worden de fietsen in de kelder op slot gezet. ..Het is te gek dat het moet," realiseren velen zich, ..maar het hoort kennelijk bij deze tijd." De politie zegt de inbraakgolf niet aan te kunnen en hoopt met pre- ventie-acties de burgers 'lo ver te krijgen dat ze de put niet dan pas dempen als het kalf eenmaal is verdronken. 'Voorkomen is beter dan genezen' en 'de gelegenheid maakt de dief mogen dan wel cli chés worden genoemd, maar poli tiewoordvoerder Dick Gelder blom bezigt ze vooral nu maar ai te graag. ,,De burgers moeten be seffen dat het tegengaan van kel derinbraken niet alleen een zaak voor de politie is. Ze moeten er zelf ook wat aan doen. Maar he laas nodigen ze vaak zelf de inbre kers uit zonder het in de gaten te hebben." Een onderzoek in verschillende wijken leert dat het de kelderkra kers soms wel erg makkelijk wordt gemaakt. 'De glazenwas ser', 'sleutel vergeten' en soms een simpel 'hallo' in de intercom doen wonderen. De deur wordt subiet opengedrukt. Het Schubertplein ia Groenoord gisterochtend. De centrale hal in de zogenoemde Z-flat is vrij toegankelijk, maar om in het kel dergedeelte te komen is een sleu tel nodig. De toegangsdeur staat echter wagenwijd open en ver schaft de toegang tot het doolhof van gangen. In de duisternis is het een peuleschil om ongemerkt een slot te forceren. Veel kelders hebben boven de deur een door zichtig rooster zodat makkelijk gekeken kan worden of de kraak de moeite waard is. Een aanzien lijk aantal kelders is voorzien van een extra slot. Eén kelderdeur staat 'gewoon' open, zodat een fraaie damesfiets voor het grijpen staat. De Rynmondflat op het Sibelius- plein kom je zonder sleutel niet in. Met iemand mee naar binnen lopen, is een fluitje van een cent. Maar daarmee kom je nog niet in de kelder. Daar zit het dus wel snor. In de Johan Wagenaarstraat opent het tapijt in de hal de deur voor kleine criminelen. Het kleed ligt met een punt op de drempel. Binnen zonder kloppen. Geen haan die er naar kraait als in de donkere ruimte een kelderdeur wordt ingetrapt. Ook aan de Nolenslaan in Nieuw land staat de deur die toegang verschaft tot de hal en onder grondse kelders, uitnodigend open. Even snel een kelder kra ken is echter niet mogelijk. Bene den zit de huismeester. „Hoe kom je binnen?" De man is kennelijk vergeten dat hij de geopende deur klem heeft gezet met een blik. „De boel is geboend. Effies dro gen," luidt zijn verklaring. „Echt opgewassen tegen de inbrekers ben je natuurlijk nooit," vervolgt hij. „Bel aan en roep 'de post', dan wordt er vanzelf open gedaan. En heus dat de mensen na vijf minu ten niet gaan kijken waar de post bode blijft. Ze hebben geen zin om een klap op hun hoofd te krij gen." Bij een enkele bewoner van de Johan Braakensiekstraat el ders in de wijk zit de schrik er aar dig in. In de nacht van maandag op dinsdag zijn daar zeven kel ders opengebroken. Een bewo ner: „Ik wilde gisteravond een fles wijn uit de kelder halen, maar vond het best eng om naar bene den te gaan. Je moet er niet aan denken datje een inbreker tegen het lijf loopt." „God mag weten hoe die gasten binnen komen." vraagt zijn vrouw zich af. „Om in de kelder gang te komen, heb je een sleutel nodig. Ik kan me niet voorstellen dat men een vreemde mee laat lo pen. Je zou haast denken dat het iemand geweest is die hier vroeger heeft gewoond en een sleutel heeft achtergehouden." Poetsen in je vrije tijd, om de schade van je 'creatieve uitingen' teniet te doen: dat is het lot van de Halt-klantjes. Archieffoto Ronald Goudber&'CorVos Door Jan Rozendaal Vlaardingen - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaan tal jongeren uit Vlaardingen en Maassluis doorverwezen naar Buro Halt: 214 tegen 172 in 1992, welk getal toen hoger was dan het voorgaande jaar. „En." zegt Helma Kersten van Halt, „nu hebben we al weer meer cliënten gehad dan vorig j aar rond deze tijd. Ik denk daarom dat we ook in 1994 hoger uit zullen komen, al zal de stijging niet zo fors zijn." Buro Halt in Vlaardingen (ook voor Maassluis) bestaat ruim vijf jaar. Halt staat voor Het ALTema- tief: jongeren van 12 tot 18 jaar die over de schreef zijn gegaan, kun nen hun straf afkopen door klus sen op te knappen. En eventueel de schade te vergoeden Een voor deel voor de elienten is dat hun naam met m de dossiers van justi tie komt. Overigens betekent de toename van het aantal cliënten volgens de andere Halt-medewerker Bea Tuitert met dat de jeugdcrimina liteit ook zo fors is toegenomen. Dat wordt bevestigd door het deze week verschenen jaarrapport van De Ziekenfond- 1 heeft een subsidie-aan vraag .van dc v .te Vlaardingen gehono reerd ten heho*. .n de realisering van een zogenoemd Foku^-prejCa. Dn is een woon voorziening van twaalf woningen voor licha melijk gehandicapten m een complex huurwo ningen. Aan dit complex is een ADL-unit ver bonden. Hieruït kan gedurende 24 uur per dag op afroep door een verpleegkundige van de Stichting Fokus zorg aan de zelfstandig wo nende gehandicapten geboden worden. De Stichting Woningbedrijf Vlaardingen werkt het bouwplan nader uit Het plan maakt deel uit van de derde nieuwbouwfase in de Vlaar- dingse Babberspolder Maassluis Het Maassluise college van b en w maakt aan staande maandag een wijkwandeling door de Vertowijk. Het dagelijks bestuur start om 15 00 uur vanaf het sportcomplex van voetbalvereni ging Excelsior Maassluis tachter de Olympia sporthal). Rond 16.36 uur hoopt het gezelschap weer terug te zij ft in de kantine, waarna er voor wijkbewoners gelegenheid is om vragen te stéjlen. Wassen - knippen Coupe Soleil OCmodel 9J| WW. drogen fcif. Na enorm succes QQ Orising permanent 5151»" In onze salon is het voor de kleintjes ook een feest om geknipt te worden Video kijken in de kinderhoek op 'n leuke kmderkapstoel en geknipt worden door kapster Ida' Openingstijden: maandag di. t/m do vrijdag zaterdag- 12.00-17 30 09.00-17 30 09.00-21.00 09 00-16 00 Wij werken met vakkundig personeel en uitsluitend met milieuvriendelijke Onsmg kwal iteitsproö ukten TOT ZIENS! KAPSALON HOOGSTRAAT Hoogstraat 175. Rotterdam Tel. 010-4120707 de politie: het aantal aangiften van vernieling daalde vorig jaar met ruim vier procent. De. drukte bij Halt is vooral ver oorzaakt door de betere samen werking met de politie. Volgens Kersten en Tuitert is het vertrou wen in Halt toegenomen. „Niet al leen bij de politie, maar bijvoor beeld ook bij de winkeliers die het slachtoffer zijn geworden van diefstal door jongeren. Ze zien dat er wat gebeurt 'Droge klap' Want behalve vandalen komen er ook jongeren die (kleine) diefstal len hebben gepleegd, of zich schuldig hebben gemaakt aan be kladding. verboden wapenbezit (katapult, boksbeugels en derge lijke). sommige verkeersovertre dingen. joy-ridïng, (brom)fiets- diefstailen en heel eenvoudige mishandelingen, de zogenoemde 'droge klap'. Maar de meeste jon geren die bij Halt komen hebben zich schuldig gemaakt aan dief stal (34,5 procent). Op de tweede plaats komen de vandalen (19.6 procent). „Het voordeel van de Halt-metho de is dat er snel wat wordt gedaan. Doorgaans binnen vier weken na de overtreding gaan de jongeren aan de slag," aldus het tweetal. Daarbij wordt zoveel mogelijk ge probeerd een klus te vinden die past bij de overtreding. Vernielin gen moeten worden hersteld en/ of vergoed. En een winkeldief moet - als dat mogelijk is - in de winkel waar hij wat heeft gestolen aan de slag. „Dat heeft het meeste effect." zegt Tuitert. „Ze schamen zich ook als ze het winkelpersoneel weer onder ogen moeten komen Dat is vaak de grootste straf. Uit cijfers blijkt dat voor velen het meteen de laatste keer is geweest dat ze iets stelen." Moe De werkzaamheden zyn meestal eenvoudig. .'.Eenvoudig, maar ze worden er wel moe van." zegt Kersten. Ze moeten een aantal dagdelen in het magazijn helpen of bijvoorbeeld kauwgom van de vloeren schrappen. Anderen ko men bij gemeentelijke diensten terecht, waar hand- en spandien sten worden verricht. Het aantal afvallers is klein. Het afgelopen jaar maakten drie van de 214 elienten de procedure niet af. Dat had meestal te maken met het feit dat ze de schade niet hele maal konden of wilden vergoe den. Voor die jongeren betekent het dat ze alsnog een boete of an dere straf krijgen. En een eigen dossier bij justitie. Overigens wordt de samenwer king tussen Buro Halt en de poli tie deze zomer uitgebreid. Aan het begin van het schooljaar wil de politie van het district Water weg voor de kinderen van de hoogste groep van alle basisscho len in Hoek van Holland, Maas sluis en Vlaardingen een aantal lessen gaan verzorgen. Buro HalL neemt er daarvan ook één voor zijn rekening. Ook al omdat de jongeren die bij Halt terecht ko men steeds jonger worden. De ge middelde leeftijd is van 16 jaar ge daald tot 13 a 14. Vlaardingen - Veertig kinderen op rij wachten met spanning af wie van hen de winnaar zal zijn van de kinderboekenwedstrijd 1994. De kinderen maken deel uit van de uit 199 deelnemers be staande kinderboekenjury. Gistermiddag werd bekend wie in de afgelopen vier maanden de meeste boeken las en welke boe ken de kinderen in de Vlaar- dingse wijk Holy het leukst von den. De bekendmaking van het grootste boekenwurmpje van de Holy-wijk vond plaats op de kin derafdeling van de gemeentebi bliotheek in winkelcentrum De Loper. Steven Smalen werd de grote winnaar en mag zich het he le jaar 'top-kampioen' boeken le zen noemen. Steven las in vier maanden tijd maar liefst zeventig boeken. De kampioen was tijdens de uitreiking van dc prijs, die be stond uit een boekenbon en een oorkonde, niet aanwezig. De 6-ja- rige Jorinda Verheij was dat wei Zij beoordeelde 55 van de 241 boe ken die in 1993 verschenen en won daarmee de tweede prijs, die eveneens bestond uit een boeken bon en een oorkonde. „Ik vind le zen erg leuk. Als ik 's avonds naar bed ga, lees ik gewoon door," rea geert het verlegen meisje vanach ter de benen van haar vader. Bibliotheekjuf Helen Brumse, co ordinator van de kinderboeken- jury in filiaal Holy, verbaast zich over het grote aantal boeken dat* Steven heeft gelezen. „Zeventig boeken in vier maanden, dat is heel wat. Als ik eerlijk ben is er iemand die nog meer boeken heeft gelezen. Steven zijn zus, die vorig jaar op uw wateraportadroa voor: Roei-, vis- en volgboten (Pioner), zeewaardige visboten (Rana), opblaasboten (Bombard/Zodiac) Verkoop en reparatie van Mercury B.B, motoren Div, ski's er onderdelen. Trailers en div. accessoires. Door Anke van Bree Vlaardingen - "Supercnmifanta- weldigeindefabelozig' is een kreet die menig volwassene nog hoofdbrekens zal kosten. De kin deren van het kindermusicalkoor van de Streekmuziekschool Nieu we Waterweg Noord draaien er echter hun hand niet voor om. De 46 jongeren, m leeftijd vanerend van 7 tol 15 jaar, werken momen teel met acht volwassen spelers keihard aan de musical Mary Poppins naar de gelijknamige Disneyfilm. De organisatoren Anja Brands en Ariène Drenkelford hebben van de film een fantastische bewer king voor toneel gemaakt. „Stop eens even," roept Anja als een paar kinderen niet stil staan en anderen wat harder moeten zin gen. Even later:,.Goed zo, dat is veel beter." Manna, Matthijs en Petra hebben het enorm naar hun zin. Toneelspelen maakt zingen nog veel leuker, vindt Matthijs (9) omdat je erbij moet kunnen be wegen. Marina is met haar 7 jaar de jongste van het gezelschap. Sa men met Petra (13) en Matthijs vertelt ze waar Mary Poppins pre cies over gaat. Mary Poppins is een wonderbaarlijke kinderjuf die met haar spannende tas de dne kinderen van het gezin een paar fantastische dagen bezorgt. Ze drinken thee aan het plafond, ruimen met veel plezier hun ka mer op en vliegen dan door de schoorsteen omhoog naar het da kenoerwoud. Toch heeft Mary Poppins, gespeeld door Anja Brands en Ariène Drenkelford, er de wind onder, maar de kinderen zijn dol op haar. Enthousiasme Zingend, springend en dansend zijn Matthijs. Petra en alle ande ren een lust voor oor en oog. „Jul lie moeten alleen op jezelf letten en veel meer zingen," roept Anja tijdens eén van de vele repetities als schoorsteenveger Bert te veel de aandacht van de kinderen trekt. Met haar enthousiasme en vakbekwaamheid weet zij ieder een flink te inspireren. De kinde ren komen daarom ook graag en heel trouw naar de repetities en vinden hun W- Ts belangrij ker dan een feestje. Een enthousi aste groep ouders is van onschat bare waarde voor' organisatoren en kinderen. Zij verzorgen alle kleding en decors en staan ieder een met hand- en spandiensten terzijde. Voor de gelegenheid is ook speciaal een orkest samenge steld met zestien gevorderde leer lingen en vier docenten van de Streekmuziekschool onder lei ding van dirigent Cees Matla, Mary Poppins, vrijdag 10 en za terdag II juni om 19.30 uur in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Kaarten zijn te bestellen bij de Streekmuziekschool aan de Mei- doornstraat 30. Voor telefoni sche reserveringen 4709940, al leen tussen 14.00 en 16.00 uur. de eerste plaats eindigde, heeft ook dit jaar de meeste boeken ge lezen. Maar ja. zij won de prijs vo rig jaar al." De winnende boeken zijn dit jaar* 'Pavel Panda' van Daan Remmen 1 de Vries in de categorie 6 tot jaar, 'Doden dansen met' van 'JcT Briels voor kinderen tussen de 8 tot 12 jaar, en 'Tot ziens. Simon' van David Hill voor kinderen van 13 jaar en ouder. Helen Bruinse is tevreden over de keuze van de jury. „Ik had met verwacht dat het boek 'Tot ziens. Simon' in de prijzen zou valllen. Het is namelijk een heel gevoelig boek over een jongen die lijdt aan een spierziekte." Van de andere twee boeken had ze het wel ver wacht. Er hebben in Holy veel kinderen meegedaan aan de kinderboeken jury. Volgens Helen Bruinse komt het doordat er in de wijk veel kinderen wonen. De uitslag van de jury in Holy wijkt wel af van de uitslagen in de andere wij ken in Vlaardingen. „Er zijn hier boeken die laag ge ëindigd zijn maar bij de biblio theek in het centrum juist hee! hoog. Hoe dat komt weet ik ook niet." f3TT2S" Donderdag 9 juni SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Richard. 21.00u. ROTTERDAM Rotown. Vers uit de Maas. 21.30u. Plan C. Hips Unlimited. 22.00u.Ca fé De Twijfelaar. Skunk Funk. 23-OOu. Rotterdams Centrum voor Theater. Oom Wanja - De Kale Zangeres - De Drie Zusters, 19.30u. Bibliotheektheater. Eenakterfesti val, 20.00 en 21.30u. Rotterdam se Schouwburg Het verhaal van de soldaat. 20.15u. Leuvehaven. Azart 't Narrenschip. Theater De Evenaar. Festival aan de Maas 20.15u. Vrijdag 10 juni 'V1 ROTTERDAM Conservatorium. Zangmast#^ class, 10.30 en 14.30u. Voormali-' ge vertrekhal HAL Modeshow. 16.00 en 20.00U. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Dragon' (12) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15- 9,45. Alhambra 2: 'Look who's talking now' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso 1: The Hudsucker Proxy* (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-2: 'Lifetimes' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Calypso-3: 'Shadowlands' (al) dag. 1.15 4- 6.45-9.30. Cinerama 1: 'Ace Ven tura' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'The Fear Inside' {16} dag. 6.45-9.30, vr. ook 1.15-4. Ci nerama 3: The Pelican Brief (12) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 4: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'On Deadly Ground' (16) dag 1.15-4-6.45- 9.30, Corso: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8. Jmax Theater: 'Blue Pla net' (al) vr. 2-8. 'Mountain Gorilla (al) vr. 3-7. Lantaren/Venster L' Temptation of a Monk' (16) dag.8- 10,15. Lantaren/Venster 2: 'De Stoomwalsen de Viool' en 'De Jeugd van Iwan' do.8. 'Andrej Roebfjov vr.8. Lantaren/Venster 3: 'Melisse (16) dag. 8. 'Fearless' dag. 10. Lan taren/Venster 4: 'Fnends' (16) dag, 8-10.15. Lumière 1: 'Intersection' (12) dag. 1,15-4-6.45-9.30^- mière 2: 'Blink' (12) dag. 1-15- 6.45-9.30. Lumière 3: The Look out' (12) dag. 6.45-9.30, vr. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Cool runnings' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Re* 'Pleasure Island' (18) dag.vanaf 12 doori,voorstelling, Thalia: 'Naked gun 331/3 The final insult' (ai) dag- 1.15-4-6.45-9.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1