Waterweg 13 Schonere zee levert keur aan vis op Plunderaars kind aan huis in gesloten Noletziekenhuis Ex-wethouder: niet verantwoordelijk voor tekorten Festival voor Vlaardingse dichters genda Van Opzoomerdag tot rommelmarkt Ere-metaal valt Schiedammer ten deel Oproep voor vrijwilligers Kleding- en speelgoedbeurs Receptie voor sportkampioenen Fiets 'm erin in Vlaardingen Kunstopdracht voor Annelies Dijkman Chemocar rijdt deze maand twee maal Hoekse visser De Graaf: 'Eigen! ijk ben ik een soort Van der Valk in het klein' Krant niet bezorgd? Rotterdams Dagblad Dinsdag 14 juni 1994 De Opzoomerdag van 28 mei is in de Schiedamse wijk de Gorzen zo'n succes geweest dat het feestco mité 'Buitenpret' heeft besloten twee pleinen in de wijk te vernoemen naar de dag. Het binnenterrein, omgeven door de Ridderkerk setraat, Den Bommelstraat en de Nieuwe Maasstraat heet voortaan 'Oppieplein', Het binnenterein omslo ten door de Ridderkerksestraat, Lekstraat en Groen- laan heet 'Opzoomerpleiri. Zaterdag 25 juni houdt het feestcomité een rommel markt op de bovengenoemde piemen. De rommel markt begint om 13.00 uur. Wegens zijn veertigjarig jubileum bij Installatie- en Loodgietersbedrijf Bek in Schiedam heeft de 56-jari- ge Schiedammer Nicolaas van den Brink afgelopen vrijdag de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver, uitgereikt gekregen. De me daille werd uitgereikt door burgemeester Reinier Scheeres. Het Netwerk Vrijwilligers in de Thuiszorg (NVT) is een wervingsactie voor vrijwilligers begonnen. Het NVT Is een samenwerkingsverband van verschillen de organisaties die op vrijwillige basis bij mensen thuis allerlei vormen van hulp verlenen, zoals het be zoeken van eenzamen en zieken. Een strooifolder gaat nader in op de verschillende soorten van vrijwilligerswerk. Voor meer informatie: Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, Nieuwe Ha ven 147 in Schiedam. Het steunpunt is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Clubhuis Zuid in Schiedam houdt donderdag 16 juni een beurs voor zomerkleding en speelgoed. Verko pers mogen zelf hun prijs vaststellen maar moeten twintig procent van de verkoopsom afstaan aan het clubhuis. Kopers en geïnteresseerden zijn welkom tussen half elf en twee uur. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Clubhuis Zuid, Dwarsstraat 42 in Schiedam. Vlaardingen De diverse sportbeoefenaren die in het seizoen 1993- 1994 een kampioenschap hebben behaald, worden vrijdag 17 juni om 19.15 uur in het Vlaardingse stad huis in het zonnetje gezet. De receptie is georganiseerd door burgemeesv.r en wethouders van Vlaardingen en het dagelijks be stuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recre atie. De TROS maakt zaterdag 18 juni in Vlaardingen op namen voor het TV-programma 'Fiets 'm erin'. Het programma maakt onderdeel uit van de serie 'Te land, ter zee en in de lucht.' Het spektakel begint om half één aan de Westhavenkade, ter hoogte van dans school Ellen Belzer. In Fiets 'm erin moeten de deelnemers op hun - al dan niet aangepaste - fiets proberen zo snel mogelijk via een balk op ongeveer vijftig centimeter boven het water de finish aan de overkant zien te halen. In Vlaardingen nemen veertien teams aan het evene ment deel. Voor de meest creatieve deelnemer is een prijs van vijftienhonderd gulden beschikbaar. Aan het eind van de serie stelt de TROS tweeduizend gul den beschikbaar voor de beste van de afleverings winnaars. Presentator is Jack van Gelder. Vaste starter is voet balscheidsrechter John Blankensteen. De jury be staat uit beeldhouwer Rob Cerneus, architect Paul Dijkman en schaatster Sandra Voetelink. De beeldend kunstenares Annelies Dijkman heeft van het college van burgemeester en wethouders een kunstopdracht gekregen voor het nieuwe gebouw van de sector stads- en milieubeheer aan de Hel dringstraat. Dijkman is geselecteerd na een oproep in de krant, waarop zestig kunstenaars reageerden. Drie van hen mochten hun schetsontwerp aan een selectiecom missie tonen, waarvan die van Annelies Dijkman het sterkst werd bevonden. Het ontwerp bestaat uit verschillende elementen die, behalve een visuele begrenzing van het opslag terrein aan de Heldringstraat, ook een verbinding bewerkstelligen met de geheel andere sfeer van het Schanseiland. Dijkman maakt gebruik van witte oliedrums om het voormalige Shell-terrein te sym boliseren, en zwarte betonnen banken en nostalgi sche lantaarnpalen om een link te leggen met het Schanseiland. Deze maand rijdt de chemocar tweemaal door Maas sluis. Iedere burger kan woensdag 22 en maandag 27 juni op de gebruikelijke tijden bij de vaste halte plaatsen zijn klein chemisch afval kwijt. Informatie over de rijtijden kan men vinden in de stadgids. Degenen die de chemocar missen, kunnen elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur terecht by het ge meentelijk depot aan het Sparrendal. Redactie Waterweg: Jeile Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Schiedam - Hoewel het Noletzie kenhuis is gesloten en op de no minatie staat te worden gesloopt, krijgt het leegstaande gebouw nog regelmatig bezoekers over de vloer. Vooral 's nachts. Dan ver schaffen zich lieden toegang tot het pand aan de Noletstraat om nog bruikbare materialen te ste len. Vlak na de sluiting werd het oude ziekenhuis het doelwit van van dalen die enkele tientallen ruiten ingooiden. Ondanks dat de boel is dichtgetimmerd blijkt dat heel wat mensen het op het afbraak pand hebben gemunt. Niet om vernielingen aan te richten, maar meer om de meest gekke dingen weg te slopen en mee te nemen, Daar wordt, zo is geconstateerd door personeelsleden van de on derhoudsdienst, de nodige tijd voor uitgetrokken. En hoewel het verlaten Noletziekenhuis binnen kort toch met de grond gelijk wordt gemaakt, wordt er onnodi ge schade aangericht. Het is regelmatig voorgekomen dat koperen en loden leidingen zijn doorgezaagd en meegeno men. Dat vergt veel arbeiden tijd. Omdat de waterleiding op een centraal systeem is aangesloten, kan die niet worden afgesloten en spuit soms urenlang water m het rond. Eén van de twee koffie-au- tomaten is van de muur gerukt, eveneens met waterschade als ge volg. Ook de vier versterkers die voorheen het geluid van de om roepinstallatie door het gebouw stuurden, zijn weggenomen. Zo ook het gietijzeren sierhekwerk bij de zij-ingang. „Zelfs complete systeemplafonds worden het raam uitgeschoven," zegt een van de personeelsleden. „Ze klimmen door een boven raam en bouwen aan de binnen kant hele stellages op van tafels en stoelen om later weer makke lijk naar buiten te kunnen. Hier en daar zijn hangsloten op de deu ren gedaan, maar die worden net zo makkelijk weer geforceerd. En het kan nog gekker. Nadat alle ra men dicht waren geschroefd, is het slot uit de deur van de hoofd ingang gezaagd om binnen te kunnen komen. Ook daar zit nu een hangslot op. De rekening van gas, water en licht zal ongetwij feld flink hoog uitvallen omdat soms hele nachten een losgezaag de leiding water spuit." Eigendom Het leegstaande gebouw is inmid dels eigendom van Psychiatrisch Centrum Joris. Dat laat er na de sloop een open inrichting voor in de plaats bouwen. Eind deze week wordt bekend wie het nieuw bouwproject mag realiseren. De nieuwe inrichting krijgt een ver dubbeling van de capacitiet van de huidige dependance in het No- let-gebouw. Het onderhoud wordt voorlopig nog gedaan door de technische dienst van het Schie- landziekenhuis. Ook de sehoonmaakwerkzaamhe- den in Joris, dat momenteel nog twee verdiepingen van het Nolet- gebouw aan de Stadhouderslaan in gebruik heeft, en de portiers- diensten in de weekeinden wor den door Schielandpersoneel uit gevoerd. F. Zegers, hoofd beheer van de Jo- ris-dependence Nieuwe Water weg-Noord, noemt de vernielin gen in het Noletgebouw slechts geruchten, „Dat daar regelmatig mensen vertoeven om allerlei ma terialen weg te slopen is pertinent niet waar, Anders hadden we de politie wel gevraagd extra surveil lances uit te voeren. We hebben van de week zelf een koffie-auto- maat weg laten halen. Dat het ap paraat is gestolen, klopt niet. Des alniettemin hopen we dat de slo per zo snel mogelijk kan begin nen." W. Heupink, hoofd facilitaire dienst van het Schielandzieken- huis, spreekt Zegers echter tegen. „Eind vorige week hebben we nog een leiding af moeten sluiten omdat het water er uit spoot. En er zijn heel wat vernielingen aan gericht. Zo gauw hier iets leeg komt te staan stort de jeugd uit de buurt zich erop. Dat is bij de voor malige garage van Vink aan de Stadhouderslaan ook het geval geweest. Daar zijn al heel wat ruiten gesneuveld." Door Canis Zijlmans Hoek van Holland - „Nèe, echt gevaarlijk i& het niet," zegt de 58-jarige Hoekse visser Jan de Graaf. In z'n eentje vaart hij in een zes meter lange mo torboot regelmatig bij Hoek van Holland de Noordzee op om zijn netten uit te zetten. Ondanks het feit dat de koene visser vorig jaar nog zes myl uit de kust moest worden op gepikt, omdat de motor panne had, is hij niet bang. „Ik heb een overlevingspak, waarmee ik zes uur blijf drijven, en een marifoon. Op m'n hoofd zit radarreflectie voor herkenning. En voor het geval ik overboord ga, zit ik met een lijn aan de boot vast. Iedereen, die hier geregeld in de buurt vaart, kent rae en houdt me een beetje in de gaten. Verdrinken doe je maar één keer." Als het weer meezit, kiest de van oorsprong Delftse De Graaf van uit de Scheurhaven aan de zuid kant van de Nieuwe Waterweg met z'n gele Scheveningen 9 het ruime sop om vlak onder de kust z'n vierhonderd meter lange net ten uitte zetten. Waar precies laat hij liever in het midden, want een echte visser verklapt nooit z'n stek. En dieven liggen op de loer. In het verleden zijn regelmatig z'n netten stuk gesneden en leeg geplunderd. Zo viste De Graaf met toestem ming met een maat in het warme water van het koelwaterbassin van de Elektriciteitscentrale Zuid-Holland op de Maasvlakte. Door de vrijwel constante water temperatuur van 21 graden Celsi us zit de zes meter diepe kuip, die zo groot is als een voetbalveld, zo mer en winter vol met reusachti ge zeebaarzen, paling, kreeften en krabben. „Maar 's nachts," ver telt hij, „gaan criminelen over het hek en halen vanaf de kant met dreghaken de fuiken leeg. De nachtwakers durven niet in te grijpen, omdat ze bang zijn een mes tussen de ribben te krijgen, dus ben ik er maar mee gestopt." Visser Jan de Graaf: 'Haai en zitten er ook. Er zaten er een keer zesendertig in het net, waarvan een aantal langer dan een me ter.' Foto Cees Kuiper/Rotterdams Dagblad Als de visser de netten één tij na dat ze zijn uitgezet weer uit zee haalt, komt hy doorgaans thuis met zo'n twintig kilo vis. Op top dagen haalt hij soms de vijfenze ventig kilo. Veel werk heeft hij er aan. „Uitzetten duurt tien minu ten en het inhalen soms wel an derhalf uur. Maar het grote voor deel van binnenhalen met de hand," weet de visser, „is dat de vis veel minder geplet en geman geld uit het net komt. Het noodza kelijke boeten en schoonmaken van het net neemt soms ook nog een hele dag in beslag." Afhankelijk van het seizoen haalt hij met z'n netten kabeljauw, zee baars, scharretjes, wijting, har ders, gul, tong. rode poon en ber gen krabben uit zee. „De laatste tijd kom je ook steeds vaker grote kleurige kreeften, zalmen en zee forellen tegen. Die hebben echt schoon water nodig. Er zat eens een zalm van acht kilo in het net. Als ik ze hier vang, moeten ze ook de rivier op gaan. Vorig jaar had ik een drie kilo zware inktvis en zeeforellen van vijf pond. Haaien zitten er ook. Er zaten er een keer zesendertig in het net, waarvan een aantal langer dan een meter." Eén en ander toont volgens De Graaf aan dat de zee en de rivie ren schoner zijn geworden. „Die vissen kwam je vroeger nauwe lijks onder de kust tegen. Nu vang je zelfs in de winter grote krabben, die met hun scharen zo een vinger afknippen, zeebaars, steenwijting, rode poon en kool- vis. Allemaal soorten die meestal verder en dieper op de oceaan zit ten. En er is nu al heel veel paling. Het was een zachte winter, maar daar kan het niet alleen aan lig gen." Grote liefde De Graaf, van huis uit autospui- ter, heeft z'n grote liefde voor de zee van de sportvisserij. Jaren was hij actief in de vissportver enigingen van 's Gravenzande en Scheveningen, waar hij alle kneepjes van de zeevisserij leer de. Hij weet op zee blindelings de wrakken te vinden, waar het we melt van de kabeljauw. Als sport visser ontwikkelde hij in samen werking met TNO kunstaas van oud lood, dat hij bewerkte met au- tolakspuit en kerstboom-glitters en waarmee hij steevast de mees te en grootste kabeljauwen ving. Met de hengel haalde hij er tij dens een wedstrijd zelfs een keer één van 34 pond met een lengte van 1,03 meter boven water. Later gebruikte hij als kunstaas ver chroomde fietskrengen. „Kabel jauw jaagt op haring. Ik heb blauw aas voor donker weer en lichtgroen voor zon," verklapt De Graaf. Hoewel hij de hengelsport nog steeds een warm hart toedraagt, is de visser sinds drie jaar 'prof. En twee jaar runt hij nu een snackbar aan het strand van Hoek van Holland, die 'De Uitda ging' is gedoopt. Z'n vrouw Rina verkoopt er een gedeelte van de vangst en de rest zet hij af bij de andere strandtenten en restau rants of op de visafslag van Sche veningen. „Eigenlijk ben ik een soort Van der Valk in het klein. Die vangt ook zijn eigen vis." Dat de bij de monding van 'het ri ool van Europa' gevangen vis niet schoon en veilig voor consumptie zou zijn, bestrijdt de visser. „Het trekt juist vis aan. Tien mijl uit de kust van Scheveningen loost het riool van Den Haag op zee. Als de wind uit die richting komt, drijft alles deze kant op. De mensen zwemmen dan gewoon in de drol len. Maar de vis wordt er niet min der van. Je proeft er niets vreemds aan hoor. De kwaliteit is perfect. Een vis gaat net als een mens dood en raakt ook weieens een oog kwijt. Als er iets mee is, gooien we hem weg." Echtgenote Rina kan het beamen. „Die vis is echt goed. We hebben nog nooit klachten gehad," zegt ze trots. Dinsdag 14 juni SCHIEDAM Grote Kerk. Orgelconcert door And- ré Verwoerd, 20.15u. Podium. Jam sessie olv Donald, 21.00u. ROTTERDAM Tent Hotel New York. Twee, 21.30u. Lantaren/Venster. Dans- academies, 20.30u. Dizzy. John En gels Quartet, 22.00u. De Doelen Rotterdams Phiiharmomsch Orkest 20.15u, Woensdag 15 juni VLAARDINGEN Vrije Academie. Lezing Bram van Waardenbergoverhumonnschilder- kunst, 20.Q0u. Vlaa rdingse Hoofd. Skylmetocht incl. havens, H.OOll Europoorttocht, 13.15u. Stadsge hoorzaal. Kindermusical Minoes 19.3ÖU. ROTTERDAM Open Hof. Marktconcert. ll.OQu. Wijkgebouw De Focus. Peter Pan. film, 14.0ÖU. Plaswijckpark. Brammetje en Cato, 15.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The Last of the Mohicans' (12) dag. 11.45- 2.15-4,45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Look who's talking now' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 1:'The Hudsucker Proxy' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Lifetimes' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso-3: 'Shadowlands' (al) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: True Romance' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Ace Ven tura' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'The Pelican Brief (12) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 4: 'Philadelphia' (al) dag. 6.45-9.30. Cinerama 5: 'On Deadly Ground' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cor so: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) di- .wo. 2-8. 'Mountain Gonlia' (ai) di- .wo. 3-7. Lantaren/Venster 1; 'Temptation of a Monk' (16) dag.8- 10.15. Lantaren/Venster 2: 'Bei- hssima' di. 8-10. Tlnnocente'wo.8 'Gruppo di famiglia in un mtemo' wo. 10. Lantaren/Venster 3: 'Me- tisse' (16) dag. 8. 'Fearless' (16) dag. 10. Lantaren/Venster 4: 'Friends' (16) dag. 8. 'Vacas' (16) dag. 10.15. Lumière 1: 'Intersec tion' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Blink* (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: The Look out' (12) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: *Cool runnings' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Rex: Irresistible II'(18) dag.vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Naked gun 331/3 The final insult' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Bel 010 - 4004.444 en J 't komt in de bus! Door Jan Rozendaal Vlaardingen - Met het nodige kunst- en vliegwerk moet de ge meenteraad van Vlaardingen de lopende begroting weer in balans brengen. Uit tussentijdse bereke ningen blijkt dat dit jaar 1,8 mil joen gulden meer is uitgegeven dan er in kas is. Als er mets ge beurt. loopt dat alleen maar op. „Tijdens de laatste maanden van de vorige collegeperiode is een aantal besluiten genomen waar van de dekking minder solide is. Ook de nadelige financiële conse quenties van een aantal moties en amendementen bij de behande ling van de begroting 1994 kon den door het vonge college en raad niet van een sobde dekking warden voorzien," schryven bur gemeester en wethouders aan de raad. Een reden om eens aan te kloppen bij de vorige wethouder van financiën, John Ranshuijsen. Heeft hij dan zo slecht op de Vlaardingse schatkist gepast? Ranshuijsen, de ex-PvdA-wel- houder die nu samen met Leo ten Have een fractie vormt, voelt zich echter niet aangesproken. Hij heeft ervoor gewaarschuwd. „Ik heb voortdurend geroepen dat er sombere wolken aan zouden ko men. Lees de verslagen van de vergaderingen er maar op na. Maar in de euforie van de verkie zingen vond dat geen gehoor. Ik vind het dan onterecht als ik de John Rans huijsen: Ik heb voortdu rend geroe pen dat er sombere wol ken aan zou den komen. Archieffoto Rotterdams Dagblad/Jaap Rozema schuld krijg. Bovendien zijn er di verse voorstellen die nu voor het tekort zorgen, goedgekeurd tij dens mijn ziekte," aldus Rans huijsen, die de het voltallige colle ge verantwoordelijk stelt voor de gaten in de begroting. „Dat bete kent niet dat ik me als toenmalig portefeuillehouder financiën aan mijn verantwoordelijkheid wil onttrekken, maar ik had natuur lijk maar één stem binnen het col lege." Bezuinigingen Een andere oorzaak waardoor de huidige ombuigingen nodig zijn is het niet halen van gestelde be zuinigingen. „De afspraken wa ren sluitend," zegt Ranshuijsen. „Maar als dan wordt overeenge komen om 230.000 gulden te be zuinigen op de sportvelden en 260,000 gulden op de bibliotheek, en dit niet wordt gehaald zoals nu het geval blijkt te zijn, tel dan je verlies maar uit. Maar is dat dan mijn schuld? Volgens mij is dan de portefeuillehouder toch de eerst verantwoordelijke." Over de wijze waarop het college de begroting weer recht wil trek ken, houdt Ranshuijsen zich nog op de vlakte. Hy moet hierover eerst meer informatie verzame len. Wel vindt hij dat het college zich beter aan de gemaakte af spraken moet houden om in de toekomst niet meer voor dergelij ke verrassingen te komen staan. De afspraken waarop de ex-wet houder doelt houden in dat er bij alle plannen meteen een financië le onderbouwing wordt gemaakt. Eigenlijk horen volgens hem ook de raadsleden dat te doen als er een motie of amendement wordt ingediend. Ranshuijsen: „Ik zal eerst een voorbeeld geven hoe het niet moet. De raad heeft onlangs een onderzoek gevraagd naar het openstellen van de busbaan Parijs-/Korhoenlaan voor alle ver keer. Ik kan me voorstellen dat mensen dat willen, maa. als je dat wilt doen kost het zeker een mil joen gulden. Dan moet je je als ge meenteraad wel eerst afvragen waar dat miljoen vandaan moet komen. Want stel dat het ver keerstechnisch gezien een goed idee is dat je wil uitvoeren, maar er blykt dan opeens geen geld voor te zijn. Dan ga je in mijn be leving niet goed om met dergelij ke zaken. Dan neem je als ge meentebestuur de burger én je zelf niet serieus. Vooraf moet er een dekking zijn. Als het een goed plan is en de meerderheid van de raad is er voor, dan kun je het ook uitvoeren. In eerste in stantie is dat natuurlijk een zaak van het college. Dat zijn de profs met een ambtelijke staf tot hun beschikking. Maar het zou goed zijn als ook de raadsleden vooraf die keuze maken. Want de finan ciële positie van Vlaardingen is zo dat als je het één wilt, dat ten kos te moet gaan van iets anders. Die duidelijkheid moet je aan de mensen geven." Vlaardingen - Schrijversfesti vals genoeg in de regio, maar waar vindt de pure poëet zy n po dium? Het Vlaardings Taalge notschap (uitgever van het cul turele magazine 'Promillage') bracht die vraag te berde in café De Steeg en wat bleek? De uit baters waren best bereid de dichtende stadgenoten een mid dagje onderdak te verlenen. Zo ontstond, voorlopig nog alleen op papier, het eerste Vlaar dingse Poëziefestival Zondag 18 september wordt het uur van de waarheid. Dan krijgen schrij vers van sonnetten en vrije ver zen de kans hun werk voor een groter publiek uit te dragen. Het idee is afkomstig van Peter de Jong (van het Taalgenot schap) en Kees Alderliesten, stamgast en huispoëet van De Steeg. Alderliesten is voorals nog ook de enige deelnemer aan het festival, maar het lijdt vol gens hem geen twijfel dat zich meer dichters zullen melden: „Heel veel mensen schrijven ge dichten. Sommigen doen er een beetje geheimzinnig over, of juist nonchalant, want wie schrijft is kwetsbaar. Toch zijn de meesten erg trots op hun. werk en het valt dan ook te ver wachten dat ze de gelegenheid om er eindelijk iets mee te doen met beide handen zullen aan grijpen. Dit is natuurlijk veel spannender dan je gedichtjes voorlezen aan je vriendin of je familie." Bij de lokale omroep Waterweg FM is het idee in elk geval aan geslagen. Daar wordt al overwo gen het festival live uit te zen den, tegelijkertijd met het regu liere sportprogramma op zon dagmiddag. Om dat mogelijk te maken zou één uitzending op de kabel moe ten en. één in de ether. Ook boekhuis Den Draak heeft be langstelling voor het festival en voor de bundel met bijdragen van alle deelnemers die het Taalgenotschap wil uitgeven. Alderliesten en De Jong zijn on dertussen bezig een juiy samen te stellen, want bij een festival hoort nu eenmaal een winnaar en een clubje deskundigen dat de kwaliteit van de deelnemers beoordeelt. Kandidaten voor de jury worden gezocht onder het personeel van de Vlaardingse bibliotheek, bij boekhandel Den Draak en onder leraren met lite raire belangstelling. Het plan de van Vlaardingen naar Assen verhuisde dichter- schrijver Levi Weemoedt te vra gen het festival te openen is van de baan. „Weemoedt vindt de af stand te groot om even een paar gedichtjes te komen voorlezen. Verder zegt hij dat een café er is om bier te drinken, niet om poë zie voor te dragen," grinnikt Kees Alderliesten. De presenta tie is nu in handen gegeven van journalist en columnist Dies van der Lugt Om enig inzicht te krijgen in het aantal deelnemers, worden de dichters die aan het festival wil len meedoen verzocht zich voor af op te geven. Aanmelding vooraf maakt het ook mogelijk nog voor het festival een bundel met puur Vlaardingse poëzie sa men te stellen, die dan op het evenement kan worden gepre senteerd. Deelnemers kunnen zich opgeven in café De Steeg w by het Vlaardings Taalgenot- schap, Westhavenplaats 423, 3131JB Vlaardingen. A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1