13 Gemeente en cafébaas zijn het bijna eens 'Make up mag geen plaatje op het gezicht zijn' Hoekse huurders en corporatie ruziën verder mm Bedankt voor de herrie Sportdag scholieren Wijkpost Oost Natuurexcursies Zeeman in nieuw jasje Verkiezingen Zuid-Afrika Inloopavonden vrouwen Venetiaanse aquarellen Hans Ploos van Amstel: van grimeslaafje tot cursusleider NAUTIK WATERSPORT Ei in Rotterdams Dagblad Donderdag 16 juni 1994 f ïfeits In een kelkblaadje in Maassluis (want ik lees alles) ïag ik eens een mededeling over een collecte met als doek de honger in Afrika. Toen dacht ik nog. wa* is schrijven voor sommige mensen toch moeilijk want hoe kan honger nu het doel zijn? De kerk was - denk fl?_ veeleer uit op bestrijding van de honger door voedselverstf ekkine. Slordig taalgebruik, dat valt me eigenlijk nog meer op dan waai' coin stukje inhoudelijk over gaat. Als iets heel erg belangrijk is zorg ie namelijk voor een goede formulering en een goede vormgevmm Als ik in het Rotterdams Dagblad weer eens een straatnaam fout gespeld zie, krijg ik meteen twijfels over het waarheidsgehalte van andere vermelde feiten. Zo werkt dat bij mij. ik kan. daar niets aan doen Het is een allergie. 'Nu lees ik het boekje over 't Maasbouievardfeest in Schiedam De vereniging Actieve Gorzen-Evenementen (VAGE) organiseert dat nu voor de zesde keer en mijn oude kameraden krijgen er handigheid in, want het feest wordt steeds beter. Ze hoeven echt,niet bang te zijn voor concurrentie van Fiets' m erin in Vlaardingen en het Speetrum- festival in het Beatrixpark. Er is genoeg publiek. Dat verdelen we ge woon over de drie evenementen en dan houd je nog genoeg over omdat er nu eenmaal naar zo'n spetterend, zinderend feesteen con tinue toestroom bestaat. Terecht. Zo hoort dat Maar ik dwaal af. In het - overigens buitengewoon mooie - programmaboekje lees ik een dankwoord, gericht aan alle medewerkers en sponsors. Zo wordt de SSN bedankt voor het leveren van stroom en water, de plantsoenendienst voor de perfecte staat van het grasveld en de ge meente Schiedam voor het mogen gebruiken van de Maasboulevard. De bewoners van de Havendijk worden bedankt voor de jaarlijkse geluidshinder... Voelt u 'ml Hier staat jets anders dan VAGE vermoedelijk bedoelt. Bedoeld is volgens mij dat de bewoners worden bedankt omdat ze elk jaar weer de fantastische muziek van 't Maasbouievardfeest ver dragen. Maar wat er staat, is dat de bewoners worden bedankt voor hun eigen herrie. Fijn, dat die bewoners jaarlijks hinder veroorza ken. Bedankt. Natuurlijk vind ik ook dat die bewoners op zo'n feest gewoon hun kop moeten houden, want al dat gekwek tussen de muziek van Rini van Willigen en Peter de Vries door, daar komen we natuurlijk niet voor. Als het erg uit de hand loopt met die kletskousen, moet Kees van Krugten maar wat harder drummen. En nu gauwzoeken naai de taalfouten "in dit stukje. KOR KEGEL Voor de ruim driehonderd leerlingen uit de hoogste groepen van het openbaar basis- en speciaal onder wijs wordt morgen bij wijze van afscheid een sport dag gehouden. Tussen negen uur 's ochtends en drie uur 's middags kunnen de sportievelingen, die zich binnenkort middelbaar scholier mogen noemen, zich uitleven in Sporthal Margriet en Zwembad Groenoord. In het zwembad wordt onder meer een kuip- en surf plankenrace uitgezet. Tafeltennis en minihandbal staan op het programma in de sporthal. Overigens krijgen de betrokken scholieren ook nog een 'echt' afscheidsfeest aangeboden. Schiedam - Het conflict tussen de gemeente Schiedam en de ei genaar van café De Kleine Confi- ance aan het Boerhaaveplein na dert een ontknoping. De gemeen te heeft vóór het gebouw al een noodgebouw neergezet, dat moet gaan dienen als tijdelijke plek voor het café. Eigenaar M. Voets hield gisteren nog heel nadrukkelijk een slag om de arm, maar zei wel dat zijn zaakwaarnemer, een adviesbu reau, verwacht binnen enkele da gen tot overeenstemming te ko men met de gemeente. In dat geval zou het café kunnen worden gesloopt en al heel bin nenkort de stadsvernieuwing op hot Boerhaaveplein in gang wor den gezet. Op dit moment is het pand van De Kleine Conüance het enige op dat plein dat nog overeind staat. Door het me ningsverschil tussen de gemeen te en de caféhouder lagen alle werkzaamheden maandenlang stil en bood het Boerhaaveplein slechts de aanblik van een bouw put. Onenigheid bestond vooral over de tijdelijke voorziening en de plek voor nieuwbouw, die vol gens Voets beide te klein waren om daarin vier biljarttafels te plaatsen. Portocabin Nu heeft de gemeente dus een ge le portocabin neergezet, van twaalf bij vijftien meter, op de plaats die Voets wenste: op de groenstrook voor het huidige ca fé. Die plaats was volgens de ge meente eerst ongeschikt, omdat daar onder de grond elektriei- teits- en gasleidingen zouden lo pen. Voets: „Maar dat kon nu op eens wel." Over de grootte van de tijdelijke behuizing kan Voets slechts tevreden zijn. ,.Of ik das plaats heb voor vier biljarttafels? Er kunnen er wel zes in." Voets was naar eigen zeggen niet verrast, dat de gemeente - de bei de partijen hebben immers over de financiële afwikkeling nog geen overeenstemming bereikt- vorige week besloot de gele porto cabin op te bouwen. „Maar ik ga er pas in, als de vergoeding van de gemeente voldoende is." Overi gens heeft de caféhouder nog zijn twijfels over de voorzieningen binnen het noodgebouw. „De ver warming is tweedehands. Dan kunnen ze wel zeggen dat het maar tijdelijk is, maarals-ie kapot gaat, dan zit ik met de problemen. En het keukenblok... In een cara van is die groter." Over de nieuwbouw van het café gaan de gesprekken ook nog voort. Voets klaagt dat hij door de aanwezigheid van pilaren in het café zijn vier biljarttafels niet kwijt kan. De gemeente zegt niet beter ge weten te hebben dan dat in De Kleine Confiance maar drie bil jarttafels stonden. Wijkpost Oost van de Stichting Welzijn Ouderen is verhuisd naar kluphuis Oost aan de Galileistraat 86. Iedere .dinsdagmorgen tussen 10.00 en 11.00 uur kunnen 55-Vlussers daar tèfecht voorvragen. Vlaardingen De Vereniging Natuurmonumenten houdt in de maanden juni en juli vaar- en wandelexcursies door de "Vlietlanden en de eendenkooi Aalkeetbuiten. Voor deze excursies moet men zich vooraf aanmel den. Dat kan van dinsdag tot maandag tussen 19.00 en 21.00 uur. De vaarexeursies vertrekken vanaf de kade langs de Vlaardingervaart aan het einde van de Willemoordseweg. Voor de wandelexcursies moet men eerst naar de eendenkooi aan de parallelweg tussen Vlaardingen ën Maassluis. Opdracht voor de gevorderden: ontwerp een make up voor een operaspeler. Foto De Vlaardïngsegrimeur Hans Ploos van Amstelruntsindskorteeneigengrimeschooiin een atelier Hans Ploos van Amstel aan ItUÏS. Foto Hans Ploos van Amstel Na een lange afwezigheid wordt morgen het gevel bord De Zeeman weer tegen het historische pand aan de Hoogstraat 205 bevestigd. Het bord werd rond 1800 gemaakt en is thans volledig gerestaureerd. Bij het verwijderen van de oude verflagen bleek dat de bestaande blauwe kiel oorspronkelijk rood was. Van daar het nieuwe jasje van De Zeeman: een roodbaai en hemd. 'Zuid-Afrika heeft gekozen; David de Beer vertelt', is het thema var en bijeenkomst van het Platform An der Vlaardingen. De avond vindt maandag 20 juni plaats in aanloophuis De Groene Luiken en begint om 20.00 uur. De in Vlaardingen woonachtige David de Beer ver bleef namens de Europese Unie van half februari tot half mei in zijn geboorteland Zuid-Afrika. Hij was co ordinator van alle waarnemers in en rond Durban. Het hele proces naar de verkiezingen toe. de span ningen tussen Inkatha en het ANC en de verkie zingsdagen zelf heeft De Beer van nabij meege maakt. Ook was hij aanwezig bij de beëdiging van Nelson Mandela tot president van hei land. Vlaardmgse vrouwen hebben recht op een 'eigen stek', vindt de stichting Coerke. Daarom is er vanaf vrijdag 24 juni om de veertien dagen een 'gezellige inloop* waar de vrouwen kunnnen babbelen, wat drinken en naar muziek luisteren. De openingsavond, vrijdag 24 juni, wordt muzikaal opgeluisterd met oen optreden van het dameskoor 'De Hoge Noot'. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw aan de P. K. Drossaartstraat 65. De Vlaardingse kunstenaar Rob Janssens exposeeri vanaf 23 juni zijn aquarellen in de VSB Bank aan ue Schiedamseweg 12. De aquarellen zijn gemaakt naar aanleiding van zijn bezoek aan Venetie. Het Italiaanse werk vertelt over de vloerpatronen van Tirali, de lijnen van Piranesi, studies van Tinto retto, kleuren van Veronese en zijn eigen manier van verbeelden. Wie het werk wil bekijken kan tijdens de openingstijden van de bank binnenlopen. Redactie Waterweg: Jells Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Jelle Gunneweg Vlaardingen - Van de wereldberoemde zanger Jason Donovan tot de kinderen op Jeugdland, de acteurs van de openlucht thea- terprodukties in Schiedam en de leden van het operakoor van Nabuccoin Ahoy'; allemaal zijn ze weieens onder handen geno men door de Vlaardingse grimeur Hans Ploos van Amstel. Sinds kort runt de make up-kunstenaar een klein atelier, waar hij zijn kennis overdraagt aan andere liefhebbers van het gri meren. camoufleren, poederen en kleuren met verf. Gnmeschool Make Up Art, staat er op het naamplaatje van zijn deur in de 2e Maasbosstraat. De trap naar boven leidt naar het woonhuis van de grimeur en zijn vriendin Berthe Bovenberg, ook een fervent grimeur. Door de voordeur rechts treedt de bezoe ker het atelier binnen, een soort uitvergrote artiestenkleedkamer met grote spiegels omrand door gekleurde lichtbolletjes. Op de ta fels liggen verfkwasten, make up- dozen. haarklemmen en poeder donsjes. Her en der verspreid lig gen kunststofneuzen. nepwim- pers, plaksnorren en haarvlech ten. In deze ambiance geeft Hans Ploos van Amstel alle geheimen van het vak prijs, of het nu gaat om grimeren, visagie of body painting. De docent beheerst alle technieken. Deelnemers aan de basiscursus leren eerst een foun dation opbrengen, daarna mogen ze met kwasten in de weer en ver volgens wordt hen bijgebracht hoe ze schadu wen kunnen aanbrengen. De resulaten zijn al snel zichtbaar, blijkt uit de fo to's van kattekoppen en doods hoofden. Oefenen Zodra de cu risten voldoende ken nis van de verschillende materi alen hebben, mogen ze zich wa gen aan visagie en make up-art. „Pas als je weet welke materialen je bij welke situatie moet gebrui ken. krijg je een goed resultaat. Dc make up mag namelijk geen plaatje op het gezicht zijn, maar moet in harmonie zijn met de ge zichtsvorm en het materiaal. Dat vergt heel veel oefenen, tot het een soort automatisme is." Zelfheeft de docent nooit een op leiding gevolgd. De praktijk was zijn leerschool. Rob Hartman, gri medocent bij het Rotterdams Centrum voor Amateurtoneel, nam de onervaren grimeur steeds mee als 'grimeslaafje' naar opera voorstellingen. Daar mocht hij al le koorleden opmaken: de grote meester verzorgde de make up van de hoofdrolspelers. „Van Rob heb ik het grote werk geleerd. Ik kreeg de meest moeilijke gezich ten onder handen, mensen met hangogen, scheve gezichten etce tera. Zie daar maar iets moois van te maken." Hans maakte kennis met zijn leermeester op de Uitmarkt in Rotterdam, waar hij demonstra ties grimeren gaf. Die middag be sloot hij in de leer te gaan bij de Rotterdammer. „Dc combinatie van tekenen en met mensen om gaan leek mij ideaal. Tekenen en schilderen heb ik altijd al leuk ge vonden. Ik wilde zelfs kunstenaar worden, maar dat vonden mijn ouders destijds niet zo'n goed idee. Achteraf lijkt het mij ook een te eenzaam beroep, ik werk liever met mensen." Rob ko". de inmiddels ervaren grimeur op een gegeven moment niets meer leren, waarna Hans enkele workshops is gaan volgen om zijn techniek te verbeteren. Ook keek hij goed rond in de kap pers- en visagiewereld, waar hij vele tips kreeg voor visagie en make up-art. 'Wordt Vervolgd' De meest uiteenlopende orders heeft hij in de loop der jaren bin nengesleept, onder meer voor toneelge zelschappen, reclamebu- reau's en de kindershow 'Wordt Vervolgd'. Ook werkte hij op feesten, in discotheken, bij houseparty's en op stripfestivals. „Ik vind alles leuk om te doen, ook de dingen die minder of zelfs geen geld opleveren. Van de op brengst van commerciële activi teiten kan ik een bijdrage leveren aan kleinere zaken, zoals een af- studeerpresentatie van een mo destudent of een of ander gek feest." De laatste jaren heeft de make up- specialist een klein team van en thousiastelingen om zichverza- meld, waarmee hij stad en land af reist. „Jaren geleden zag ik en kele scouts op Jeugdland kinde ren schminken. Het was een leu ke club en ze bleken ook lekker hard te kunnen werken. Dat kwam mij goed van pas." Inmiddels heeft de groep zich zo goed ontwikkeld, dat ze de fase van portrettekenen c.p straat al lang zijn gepasseerd. „Simpel doen kan ik niet meer, ik zoek lie ver de uitdaging. Eerlijk gezegd heb ik de kindergrime ook wel ge zien; we hebben in de loop der ja ren al zoveel kindergezichtjes be schilderd. En tegenwoordig doet iedereen dat, zelfs de eerste de beste leek. Daardoor is het vak flink in aanzien gedaald." De part-time bij het RIAGG werk zame grimeur richt zijn aandacht liever op zijn eigen school, waar hij niet alleen lessen verzorgt maar ook foto-opdrachten worden uitgevoerd. „Ik heb altijd ge droomd van zo'n atelier. Ik hou van veel mensen over de vloer en gezellige feesten. Dat kan hier al lemaal. Ik hoop dat hier op een gegeven moment voortdurend een creatief team aanwezig is. Daar hoef ik zelf echt niet altijd met mijn grote neus tussen te zit ten. Ik hoef niet zo nodig op de voorgrond te treden. Ik hou me net zo lief bezig met ondersteu nende activiteiten." ird i nre Donderdag 16 juni SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Richard 21.00u. ROTTERDAM Tent Hotel New York. Twee, 21.30u. Lantaren/Venster. Dans' academies, 20,30u. De Doelen Rotterdams Philharmomsch Orkest. 20.15u. The Little Cave. Jamavond. 20.00u. Plan C, The Gang. 22. OOu. SKVR-Muziekschool Centrum- West. Presentatie Bands, 19.30u. DeTwijfelaar,SkunkFunk,23.00u. Dizzy. Nat Adderley Quintet 21.30u.-"""7"~ Vrijdag 17 juni SCHIEDAM Filmhuis. The piano, 21.30u. Po- dium. Hendenckx project, 22.00u, De Erker. Presentatie popwork shops, 19.30u. VLAARDINGEN Stadhuis. Ontvangstsportkampioe- nen, 19.15u. Beierlandsestraat 57. Inleveren pakketten Polen. IS.OOu. Vlaardingse Hoofd. Rond vaart naar Biesbosch, lO.OOu. MAASSLUIS Grote Kerk. Carillonconcert, 19.30-20.30 uur. ROTTERDAM Alhambra Rïksbioscoop: 'Acci dental Hero' (al) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2:'Phi ladelphia' (al) dag. 6.45-9.30. vr ook 1.15-4. Calypso 1: 'Damage' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso-2: The Hudsucker Proxy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- Si 'Shadowland$' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 1: 'Love, cheat steal' (16) dag. 1.15-4- 6,45-9.30. Cinerama 2: The Con cierge' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: True Romance' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.301_Cinerama 4: The Pelican Brief (12Tdag. 5- 8.30, vr. ook 1.15. Cinerama 5: 'Ace Ventura' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'The Papei' (12) dag 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) do 8., vr. 2-8. 'Mountain Gorilla' (al) do.7. vr. 3-7. lantaren/Venster 1: 'Lifetimes' (16) dag.8. Temptation of a Monk' (16) dag. 10.15. Lantaren/Venster 2: alle films (16) 'Ossessione' do.8. 'Rocco e i suoi fratelli' vr.8. Lanta ren/Venster 3: 'Metisse' (16) dag 8. '1,2,3 Soleil' (16) dag. 10. Lanta ren/Venster 4: 'Vacas' (16) dag. 8. 'Fearless' (16) dag. 10, Lumière 1: 'Intersection' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Schmdier's List' (12) dag. 2-8. Lumière 3: 'Blink' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 4: 'Coo! runnings' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Rex: 'Devil in Miss Jones III' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstelltng. Thalia: "Naked gun 331/3 The final insult' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. uw wstergpcrtadraa voor. Roei-, vis- en volgboten (Pioner), zeewaardige visboten (Rana), opblaasboten (Bombard/Zodiac) Verkoop en reparatie van Mercury B.B. motoren Div. ski's en onderdelen Trailers en div. accessoires Hoek van Holland - De strijd tus sen de huurdersvereniging Houdt Zicht en de woningbouw vereniging Rotterdam aan Zee (tweeduizend woningen) is op nieuw opgelaaid. Nadat eerder dit jaar het bestuur opstapte omdat de ledenvergadering een statu tenwijziging blokkeerde, is er nu onenigheid over de door de raad van commissarissen voorgestelde huurverhoging van 4,75 procent. Ondanks de wederzijdse belofte dat er 'windstilte' in acht zou wor den genomen om een bemidde lingspoging van deelraadsvoor zitter Wilhe Doorn kans van sla gen te geven, bestoken huurders en corporatie elkaar met beschul digingen en open brieven. Houdt Zicht is van mening dat de woningbouwvereniging zelf de windstilte heeft doorbroken door dc huurders een brief tc sturen met daarin de nieuwe huurbedra gen per I juli. Voorzitter Hans van Santen de Hoog vindt dat 'men sen die denken autoriteit te heb ben' eenvoudig willen doordruk ken wat het afgetreden bestuur heeft besloten. Hij geeft in het blac! van de huurdersvereniging mogelijkheden aan om bezwaar te maken tegen de huurverho ging. De huuurders verzetten zich omdat er geen overleg is geweest, hoewel schriftelijk is toegezegd dat er over het huurbeleid eerst zou worden gepraat. Verder zou de huurverhoging een voorstel moeten zijn en niet, zoals nu, een dictaat, meent Van Santen de Hoog. En tenslotte maakt de huurdersvereniging bezwaar te gen de brief, omdat die niet on dertekend zou zijn en verzonden is door de administrateur. „Die is niet bevoegd een huurverhoging op le leggen." stelt Houdt Zicht. De raad van commissarissen, die na het aftreden van het bestuur de taken bij de woningbouwver eniging heeft overgenomen, doet het verhaal van Houdt Zicht sim pelweg af als nonsens. „Op alle punten, zoals die door do huur dersvereniging zijn aangedragen, is het zelfs niet mogelijk bezwaar aan te tekenen," zegt Wil Meier, voorzitter van de raad van com missarissen. „De mogelijkheden zijn uitdrukkelijk beschreven door de Nationale Woningraad. Er kan alleen bezwaar worden ge maakt wanneer dringende repa raties niet worden verricht of als er sprake is van ernstige verwaar lozing. Verder kan een bezwaar schrift worden ingediend als de oude huurprijs hoger is dan de geldende huurprijs of wanneer de huur wordt gewijzigd binnen twaalf maanden na de vorige aan passing. Bij een huurverhoging hoger van 5,5 procent is de ver huurder verplicht de verhoging toe te lichten, maar dat is bij ons niet aan de orde," aldus Meier. „De jaarlijkse huurverhogingen zijn een vast gegeven. Dat gaat niet van ons uit, maar van de overheid. Wij zijn dus verplicht, zij het met geringe speelruimte, om die voorwaarden te volgen en ze aan onze huurders bekend te maken. Maar wat de huurdersver eniging doet is haar leden op ver keerde gegevens aanmoedigen een bezwaarschrift in te dienen. Daarmee worden valse verwach tingen gewekt die alleen maar kunnen leiden tot teleurstellin gen, want de mensen hebben geen enkele kans op de punten die door de huurdersvereniging worden genoemd." De raad van commissarissen heeft inmiddels al haar huurders een circulaire gestuurd, waarin duidelijk wordt gemaakt dat elke huurder het recht heeft bezwaar aan te tekenen tegen de huurver hoging, maar dan wel onder de door de overheid vastgestelde mogelijkheden. Meier: „De huur dersvereniging heeft een pagins uit de brochure Huurders beleid 1994 bijgevoegd voor haar leden maar daarin juist dat deel wegge laten dat uitlegt in welke gevallen bezwaar kan worden gemaakt Daaraan heeft men een eigen to-j terpretatie gegeven. Ik vind datj een kwalijke zaak." Hij bestrijdt ook de visie dat de huurverhoging is opgelegd door de administrateur. „Op het mo ment dat er sprake is van een be- stuursvacuöm binnen de verent-' ging treedt de raad van commis sarissen automatisch in de rek ten van het bestuur. Dat is niet iets wat vrij zelf hebben uitgevon den. Ook dat is door de overhad opgelegd." Schil van giste aang over Th. haar Van ftott hijtf je in kern fertji been Schil anap grijp 1929 werk weer goot wore derd wore

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1