9 Verliezen Dol-fijn groter dan verwacht MlMflHUI Verslaafde krijgt de aandacht die hij wil A Maasboulevardfeest overtreft alle verwachtingen Oorzaken gezocht in problemen buitenbad en dalend zwembadbezoek Avond van het Spectrum draait uit op financieel debacle junk maakt rare sprongen Politie stuit op jonge dief Kelderkrakers aangehouden Dijk af door te veel alcohol Brandje in restaurant Jongen gewond bij aanrijding ilillli■■m-.'gHH ai immmm HïlHtSfsliBSl JSmmsÉi Betalen voor klein chemisch afval en bestrijding van wespen genda Bepaling over dwangsom niet in vergunning Hydro Agri Rotterdams Dagblad Maandag 20 juni 1994 w poor Nathalie Lans Schiedam - Het zesde Maasbou levardfeest in Schiedam heeft za terdag alle verwachtingenover troffen. Hetbezoekersaantal ;érd geschat op 32.000 en dat be teltent, dat het feest door twee fceër zoveel mensen is bekocht als voorgaande jaren. Hendrik J. van Katwijk, Frans Kéemink en John van Öudenaar- $;;de organisatoren van het uit ije' hand gelopen wijkfeest, zijn uiteraard in hun nopjes. „Het eni ge dat beter had gekund is het weer; het was drie graden te koud. Maar we zijn heel tevreden en het leuke is dat bewoners van de Maasboulevard ons hebben ge vraagd of we het niet zonde vin den om al die moeite voor één dag te doen. Zij vroegen of het niet leuker zou zijn er volgend jaar twee dagen van te maken. Dat is toch te gek? Waarschijnlijk geven wij volgend jaar gehoor aan dit verzoek." Het feest, waar niet al leen mensen uit Schiedam-Zuid maar ook van buiten de stad op af komen, is een vast onderdeel van de Schiedamse feestprogramme- ring geworden. Het Maasboule vardfeest onderscheidt zich van evenementen als de Branders feesten en Aleidafeesten doordat je als bezoeker actief en niet pas sief aanwezig bent. En partijtje voetbal, spelletjes voor kinderen en letterlijk en figuurlijk een sprong in het diepe wagen, ont breken niet aan de waterkant. Je moet sterk in je schoenen staan om de ochtend te beginnen met een lancering. Hendrik J. van Katwijk gaf het startsein voor het feest door zich met een katapult te laten wegschieten. „Het is een geweldige ervaring! Niet te verge lijken met het bungy-jumpen. Bungy-jump. dat deed je vroeger toen je klein was. Nee, honderd piek voor de katapult is het waard. Ik ben er zeker twintig mi nuten duizelig van geweest. Het is zeer sensationeel." Niet alleen de katapult en bungy- jump werkten adrenaline-verho- gend, ook het voetbaltoernooi. het straattheater, trucktrekken en de vele muzikale optredens lie ten het hart van de bezoekers sneller kloppen. Volwassenen gingen lekker uit hun dak, terwijl kinderen met hun strippenkaart rondrenden in een voor ouders verboden gebied. De jeugd stelde het kinderdorp op prijs, want André Woutersen van Klubhuis Zuid moest tot drie keer toe strip penkaarten laten aanrukken om alle kinderen aan bod te laten ko men. Schiedam - Bewoners van de Ampèrestraat in Schiedam zijn vannacht uit hun nachtrust ge taald door een 22-jarige inbreker die.hun woning gebruikte in een poging te ontsnappen aan de poli tie'. De man; een junk uit België, had rond half drie ingebroken in een''snackbar aan de Snelliussin- en sloeg op de vlucht. Hij klom twee woningen aan de Am pèrestraat binnen, waarvan de be woners lagen te slapen. In beide woningen sprong hij door een ruit om weer buiten te komen. De ach tervolging leidde naar de Boerha- velaan waar de man ten slotte werd ingerekend. Aan de vlucht poging hield hij een aantal diepe sriijwonden over waaraan hij' in hej ziekenhuis behandeld moest wórden. De Belg had vorige week ai op liet politiebureau vastgeze ten voor een inbraak in een wo ning bp het Bachplein. Vlaardingen - Tijdens een buurt onderzoek dat naar aanleiding van een inbraakmelding in de omgeving van Floreslaan werd uitgevoerd, is de Vlaardingse po litie gistermiddag gestuit op een 14-jarige dief. De jongen werd aangetroffen in een zelfgemaakte hut. Daar had hij een kruiwagen verstopt, die hij twee maanden geleden op een bouwterrein had gestolen. Schiedam/Vlaardingen - Een 34- jarige man uit Den Haag is giste ren opgepakt nadat hij op de Mo- zartlaan in Schiedam een kelder box had opengebroken. Een be woner zag dc man aan het werk en belde de politie. De verdachte was er vandoor gegaan met een fiets. Hij wordt nog vastgehouden omdat hij mogelijk verantwoor delijk is voor een grote serie kel- derkraken afgelopen tijd in Schiedam-Noord. In Gaardingen werd gistermid dag een 30-jarige man opgepakt wegens twee inbraken in kelders. Hij bad zijn slag geslagen in de Wagnerstraat en was er met een schuurmachine, vishengel en een fiets vandoor gegaan. De verdach te, een Vlaardinger, is eveneens ingesloten voor nader onderzoek. Maassluis - Op de Maassluisse- dijk in Maassluis is gisteravond rond half zeven een 34-jarige au tomobilist van de dijk gereden. De man had te diep in het glaasje gekeken en verloor daardoor de macht over het stuur. Hij vloog uit de bocht, ramde een lantaarn paal en duikelde naar beneden. Na dc blaastest kreeg de brokken maker een proces-verbaal en werd zijn rijbewijs ingenomen. De auto raakte zwaar beschadigd. Later die avond werd eveneens op de Maassluissedyk een dronken bestuurder uit zijn auto gehaald. De man, een 32-jarige Maasslui- zer, trok de aandacht van de poli tie doordat hij onder de spoorbo men doorglipte. Ook tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen - In restaurant De Logger aan de Westhavenkade heeft zaterdagnacht omstreeks half vier een binnenbrandje ge woed. De brand ontstond vermoe delijk door kortsluiting in de koelinstallatie en veroorzaakte grote rookontwikkeling. Maassluis - Vermoedelijk door dat hij geen voorrang verleende, is een 15-jarige Maassluizer vannacht rond half twee met zijn fiets op een auto gebotst. De jon gen reed tegen de zijkant van het voertuig. Hij werd met een her senschudding opgenomen in het Hoiyziekenhuis. Door Sander Sonnemans Maassluis - Hetfinanciële tekort vanhetnieuwezwembadDol- fljn in Maassluis is het eerste jaar groter uitgevallen dan bij de opening vorig jaar werd verwacht. Gerekend werd op een ex ploitatietekortvan 500.000 gulden, waarvoorde gemeente zich garant zou stellen. Door de tegenvallende bezoekersaantallen wordt het verlies nu geschat op acht ton. Uit financieel oogpunt stootte de gemeente de exploitatie van het gemoderniseerde bad af, waar door het beheer in particuliere handen kwam. Sinds de opening van het nieuwe bad runt de stich ting Exploitatie Zwembad Maas sluis de Dol-fijn. De stichting heeft van het begin af te maken gehad met tegenvallende bezoe kersaantallen. Volgens de inmiddels opgestapte bedrijfsleider H, Slangen zou de huidige plek van het zwembad wel eens de reden kunnen zijn voor de matige interesse van zwemliefhebbers. Hij zei begin ja nuari in deze krant dat de voor het nieuwe bad gehandhaafde lo catie in de Sluispolder-Oost voor bewoners uit verschillende wij ken te ver uit de buurt ligt. Wet houder L. Wesenhagen (WD) zoekt het probleem in een andere hoek. „Toen het zwembad vorig jaar mei werd geopend was het bui tenbad nog niet klaar. Daardoor kende Dol-fijn een tegenvallend zomerseizoen. Nu het buitenbad gereed is, hebben we de pech dat in de naaste omgeving nieuw bouw wordt gepleegd. Ook dat is niet gunstig voor het buitensei zoen. Een ander punt is dat overal minder mensen naar het zwem bad gaan, omdat men tegenwoor dig op vele manieren recreëert. Omdat wij onze prognose afstem men op het landelijk gemiddelde, moeten we in de toekomst dus re kening houden met minder zwemmers." Aan de bouw van het nieuwe zwembad ging een enquête onder de Maassluise bevolking vooraf. Het onderzoeksbureau Lagendijk BV bood de ondervraagden drie keuzemogelijkheden voor de plaats waar het bad zou moeten verrijzen: de plek van het oude zwembad, bij het NS-station West en de Merellaan. Het laatste alter natief viel in de enquête af. De plannen voor de bouw bij het sta tion stuitte op hevig verzet van omwonenden, die vreesden voor parkeerproblemen en het verlies van hun uitzicht. Het vernieuwde zwembad Dol fijn in Maassluis krijgt overigens een nieuwe manager. Het bestuur van de stichting Exploitatie Zwembad Maassluis heeft een de tacheringsovereenkomst geslo ten met Sportfondsen Nederland BV, die een kracht levert om het management over te nemen. De overige personeelsleden blijven gehandhaafd. Vanaf de opening van het ver bouwde zwembad was de leiding in handen van sportambtenaar Slangen, die zijn baan voor de helft opgaf om als part-time inte rim-manager in het zwembad aan het werk te gaan. Hij is momen teel met vakantie in het buiten land, rnaar inmiddels weer op zij n oude plek in het stadhuis werk- Wethouder "Wesenhagen (sportza ken), tevens voorzitter van het stichtingsbestuur, benadrukt dat Slangen zelf heeft besloten zijn contract niet te verlengen. „Hij prefeerde zijn baan boven het ma nagement van het zwembad. Hij is zeker niet op een zijspoor gezet omdat de bezoekersaantallen te genvallen. Sterker nog, hij heeft heel goed gefunctioneerd. Van een gemeentelijk zwembad naar een bedrijfsmatige organisatie is natuurlijk een hele omslag. Hij heeft, daar heel goed op inge speeld." fin- Vlaardingen - Voor de bestrij ding van wespen moet de Vlaardingse burger in de toé- komst zelf betalen:; Ook lcrij^ gen bedrijven straks len iek&' - ning gepresenteerd voor het inleveren van Wem chemisch afval, blijkt uit plannen van de Dienst Milieu. Nu .'nog'draait de gemeente voor deze kosten- Vorig jaar kreeg de. gemeente lijke dienst zo'n achthonderd aanvragen binnen voor de be strijding van wespen. De dienst verwacht dat dit aantal aanzienlijk wordt beperkt als voor de bestrijding vijftig gul den moet; worden betaald. „Wespen zijn in principe niet gevaarlijk, dus ze hoeven niet .bestreden te worden'. En men sen die echt hinder van die beestjes ondervinden zijn be reid dat bedrag te betalen." al dus H, Berkhout van stadsrei- Hüging. Het tarief voor het inleveren van .klein chemisch afval voor bedrijven wordt gesteld op zo'n vier gulden per kilo, een bedrag dat evenredig is aan dat van omliggende gemeen ten. De dienst wil daarnaast een tarief instellen voor de ver huur en het legen, van mini- containers voor bedrijfsafval. Berkhout: „Alle bedrijven heb- ben de plicht hun afval aan te bieden in containers. Tot nu toe verhuurden wij échter al- leen containersmet vijfhon- derd en duizend liter inhoud, dat is veel te veel voor de klei-. here bedrijven. Zij zetten daar om hun afVal gewoon op'straat, naast het huishoudelijke afval. Dat willen wij niet meer. Niet alleen omdat de stad met'con tainers schoner wordt, ook is de scheiding, van huishoude lijk en bedrijfsafval noodzake lijk voor een zo reëel mogelijke berekening van het afvaltarief voor bedrijven." Hij verwacht dat de verhuur en het legen van de mini-containers de be- drijven zo'n zeven- tot acht honderd gulden per jaar' zal .''kosten', De Dienst Milieu stelt in een nota de gemeenteraad voor haar bevoegdheid met betrek- king tot de 'reinigingsheffin gen over tev dragen aan hét col lege. De dienst kan dan sneller overeenkomsten met derden aangaan. Ook de tariefstelling voor de dienstverleningen van de afdeling stadsreiniging wil de 'gemeentelijke dienst in handen van het college geven. In het voorstel blijft de afval stoffenheffing voor huishou dens in handen van de ge meenteraad/ Mogelijk worden 'de tarieven 'voor verhuur eri het legert van grote containers op langere termijn gewijzigd naar een lager -bedrag, con form de tarieven van commer ciële verhuurbedrijven. Het Rotterdams Volkstheater probeerde met haar programma II Tensio nog te redden wat erte redden viel van de Avond van het Spectrum. PianistWinfriedDeulïng kijkt benauwd toe terwijl saxofonist Jos Valster een ketting van scheermesjes uitzijn mondtovert. Bassist Aike Elshoutteitde mesjes. Foto Dennes van der wei/Roeioijhstr-a Door Jelle Gunneweg Schiedam - Pijnlijk stil bleef het zaterdagavond tijdens de Avond van het Spectrum. Wat een sfeer volle opwarmer voor de Grote Dag in het Beatrixpark had moeten worden, draaide uit op een fiasco. De Schiedammers lieten het mas saal afweten, vooral wegens de hoge entreeprijs en de kille tem peratuur. De organisatie van het multi-culturele festival het Spec trum is daarmee een illusie ar mer. Het idee leek zo aardig: waarom niet reeds de avond voor het ei genlijke festival een feestje bouwen, als de infrastructuur er toch al staat? Die waag had coör dinator Erik Dijkhuizen zich al vanaf de eerste Spectrum-afleve ring gesteld, maar steeds was hij teruggeschrokken voor de hoge kosten van een dergelijk project. Na twee succesvolle edities durf de hij eindelijk de grote sprong aan. Als er vijfhonderd betalende bezoekers op de Avond van het Spectrum zouden komen, was de organisatie uit de kosten. Het werden er nog geen honderdvijf- tig. Het terrein lag er zaterdag verla ten bij. Alleen de eerste vier, vijf rijen waren bezet door kleumen de mensen in dikke winterjassen. De tribune en het veld vol plastic stoelen bleven grotendeels leeg. De saté-en meloenverkopers had den gezien hun voorraad op méér bezoekers én betere temperatu ren gerekend. Toch hielden ze de moed erin: „Morgen wordt het drukker, is ons verteld." Alleen het aanpalende pannckoekbuis had over klandizie geen klagen; tussen de acts door toog het pu bliek naar binnen om zich op te warmen. Met de acts werd geprobeerd te redden wat er te redden viel. Het Rotterdamse Volkstheater speel de haar voorstelling II Tensio, maar miste op het open veld de intimiteit van de tent waarin ze altijd spelen. Paul Middellijn en zijn muzikale gasten kregen wel de handen op elkaar, maar niet dc voeten van de vloer. Pas bij het optreden van de Guineese per cussiegroep Africa Soli gingen de stoelen aan de kant en werd dan toch nog een klein feestje ge bouwd. Nooit weer Over de oorzaak van het misluk ken van de avond werd zowel door de organisatie als het pu bliek driftig gespeculeerd. Veel gehoord was de klacht dat de en treeprijs a twintig gulden veel te hoog was. als in hetzelfde week einde ook het gratis toegankelij ke Maasboulevardfeest en het Spectrum festival geprogram meerd staan. Ook het kille woei en het ontbreken van een echte publiekstrekker werden als mo gelijk oorzaak geopperd. Wat de reden voor het debacle ook mag zijn, voor Erik Dijkhuizen staat één ding vast: „Dit is eens, maar nooit weer." Een dag later leek hij echter zijn zorgen alweer vergeten, hoewel de derde aflevering van het Spec trum festival minder druk werd bezocht dan voorgaande jaren. Er kwamen naar schatting 20.000 be zoekers. Pas na het middaguur brak het zonnetje door het wol kendek en stroomde het terrein voller en voller. Opvallend was de grote hoeveelheid allochtonen die dit jaar dc weg naar het Beatrix park wisten te vinden om te ge nieten van de optredens en te slenteren langs de braderie. Daar mee lijkt de organisatie wat deze dag betreft opnieuw in haar opzet (verschillende culturen in harmo nie bijeen) geslaagd. DoorMenno Haddeman Rotterdam/Schiedam - De aan dacht waar de verdachte volgens zijn advocaat naar op zoek was krijgt hij. Rechter mr. A. C. M. P. van Breukelen- van Aarnhem be sloot vrijdag dat het beter is eerst een psychologisch-rapport over de man, de 28-jarige Schiedam mer T. J., uit te laten brengen al vorens tot veroordeling over te gaan. Daarmee voldeed zij aan het verzoek van raadsman mr. J H. J. Rijntjes, die bepleitte de zaak aan te houden omdat van zijn cliënt geen reelasserings-rap- port was gemaakt. Volgens hem is de verdachte psychisch in de war en heeft hij met zijn daden alleen de aandacht willen trekken. De 28-jarige aan cocaïne verslaaf de Schiedammer stond terecht voor een aantal delicten. De za ken kwamen aan hel licht toen hij in een gestolen auto werd aange houden. Op het politiebureau kwam de aap uit de mouw en be kende de man behulpzaam te zijn geweest bij een aantal woningin braken in Vlaardingen. De man zou op 13 maart 1994 tot twee maal toe op de uitkijk heb ben gestaan, terwijl een ander zich met een sehroevedraaier toe gang tot de woningen verschafte. Uit de woningen werden onder meer een videocamera met toebe horen, geld, giropasjes en betaal kaarten gestolen. Tevens ver klaarde de Schiedammer op 16 maart 1994 het rolluik van Grill- room Herzilya in Schiedam gefor ceerd te hebben, zodat zijn colle ga naar binnen kon om dc fruitau tomaat te plunderen. Tijdens het verhoor vertelde de verdachte ook een aantal auto's doorzocht te hebben. Volgens hem waren de voertuigen niet af gesloten en bestond de buit uit onder meer een zonnebril, een zaklantaarn en een radio-casette- recorder. Tijdens de zitting ontkende de Schiedammer wat hij eerder op het politiebureau had bekend. ,.Ik ben niet bekend in Gaardingen, ik ben wel aanwezig geweest maar heb niets gedaan. Ik heb nooit de afspraak gemaakt om de wacht te houden." Op de vraag van president Van Breukelen-van Aarnhem waarom de man op het politiebureau wél verklaarde be trokken te zijn geweest bij de in braken, antwoordde hij bang te zijn geweest voor represailles van zijn 'collega' en dat hij daarom maar had gezegd medeplichtig te zijn. De inbraak in Grillroom Herzilya kon de verdachte wegei s een vormfout niet ten laste worden gelegd. In het proces-verbaal stond dat de horecazaak is geves tigd aan het Hof van Spaland in Vkai'diugen. Dat wi n kelcentru m ligt echter in Schiedam. De ver dachte verklaarde wel schuldig te zijn aan het stelen uit onafgeslo ten auto's. „Ik leidde een zwervend bestaan. De auto's ge bruikte ik als slaapplaats." Officier van justitie mr. A.M. Zwaneveld eiste in eerste instan tie een onvoorwaardelijke celstraf van vijftien maanden. Na het plei dooi van de raadsman, die gezien de omstandigheden van zijn cli ënt pleitte voor aanhouding, be sloot ze anders. De verdachte heeft volgens mr. Rijntjes een heao-diploma op zak en genoeg perspectieven op een beier leven. De officier stemde erin toe de zaak op een latere datum verder te behandelen. Na kort beraad be sloot de rechtbank de zaak aan te houden tot een psychologisch rapport van de verdachte is ge maakt. De man blijft gedurende die pe riode in hechtenis. Maandag 20 juni VLAARDINGEN Groene Luiken. Thema-avond Plat form Ander Vlaardingen over verkie zingen in Zuid-Afrika. 20.00u. ROTTERDAM De Doelen 25e Poetry International 1994. Parade Poétique, straatfeest 19.00u. Grand Gala de la Poésie, 20.QOu. St.Laurenskerk, Lente- muziek uit Parijs, 20.15u. Plan C. Presentatie Bands 150jaarMuziek- school, 19.45u. Rotown. Marien Kerver, 22.00u. Museumpark. Cir que Plume, 21.00U. Popular. Voet bal: Nederland-Saoudi Arable en an dere verrassingen, 23.30u. Dinsdag 21 juni SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Donald, 21.00u, VLAARDINGEN OBS De Zuidwester. Rommel markt, 18.00u. ROTTERDAM De Doelen Kl.z. 25e PoetryIrVTia- tional 1994. Lezingencyclus, ïO.OQ en 14.00u. Internationale lees- avond, 20.00u. Gr.z. Poetry at noon, 12.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop-. 'Acci dental Hero' (al) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: "Phi ladelphia' (al) dag. 6.45-9.30, di. ook 1.15-4. Calypso 1: 'Damage' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca-; lypso-2: The Hudsucker Proxy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 3: 'Shadowlands' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 1: 'Love, cheat steal' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'The Con cierge' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: True Romance' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Pelican Brief' (12) dag. 5- 8.30, di. ook 1.15. Cinerama 5: 'Ace Ventura' (at) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: The Paper' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. lmax Theater: 'Blue Planet' (al) di. 2-8. 'Mountain Gorilla' di3-7. Lantaren/Venster 1: lifetimes' (16) dag.8. Temptation of a Monk' (16) dag. 10.15. Lanta ren/Venster 2:,:'Mörte' 'a- tfehezia' ma. 8, 'Sneak Preview ma. 8.15. Lantaren/Venster 3: 'Metisse' (16) dag. 8. '1,2,3 SoJeil' (16) dag. 10. Lantaren/Venster 4: 'Vacas' (16) dag. 8. 'Fearless'(16) dag. 10. Lu- mfère 1: 'Intersection' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8. Lu mière 3: 'Blink' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: 'Cool run nings' (ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Rex: 'Devrf in Miss Jones III' (18) dag.vanaf 12 doori.voorstelling. Thalia: 'Naked gun 331/3 The final insult' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Den Haag/Vlaardingen - Kimst- mestfabrlkant Hydro Agri in Vlaardingen hoeft niet bang te zijn voor een dwangsombepaling in haar gedoogvergunning. De Raad van State vindt het niet no dig het bedrijf op te zadelen met een vergunningsvoorschrift waarin wordt gedreigd met een geldboete. Een inwoner van Terneuzen was naar de Raad van State gestapt, omdat volgens hem de kunst- mestfabriek met de lozing van gipsmsten in de Nieuwe Water weg de kernenergie-wet over treedt. Het gipsafval bevat radio actieve stoffen en die mogen vol gens de Kernenergiewet niet zo maar in het water geloosd wor den. De milieuactivist uit Terneu zen vond dat, op grond van deze wet. iedere keer dat Hydro Agri de wet zou overtreden er een boe te moest volgen. Legaal De afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State geeft vol mondig toe dat de lozingen niet overeenkomen met de wet. In principe zou daarom inderdaad tegen dc kunstmestfabrikant op getreden moeten worden, maar omdat VROM een zogenoemde gedoogvergunning heeft ver strekt - een tijdelijke vergunning die geldt zolang de eigenlijke ver gunning nog niet van kracht is - mag het bedrijf toch doorgaan met de lozingen. Ook gedoogvergunningen heb ben rechtskracht. Daardoor zijn de lozingen legaal en hoeft het bevoegd gezag, in dit geval het ministerie VROM, niet op te treden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1