13 (Inbreker bekent overvallen en inbraken Vïaardingen: kans op primeur Deskundigen verkeken zich op gevolgen van vuilstort Rotterdams Dagblad Financiële steun voor bouw geluidswalwoningen Westwijk Brand na explosie tv-toestel Gehandicapten maken feestelijk schilderij Vakantie voor de deur, dus Jeugdland komt er ook aan Maasland ergert zich aan tennisvereniging ^\E; Vrachtwagen explodeert Verkeersbord op auto's gewaaid Wegpiraten op de bon Fiets gevonden Inbrekers aangehouden Rijden door rood licht Vaart minderen ARGUS ZIE JE NOG 'NS WAT VAN DE WERELD/ OPTIEK ARGUS: SCHIEDAM, VLAARDINGEN, MAASSLUIS. ...'Jjt i 'JD' K>V m Waterweg Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel.: 013-2340055/fax.: 4349754 ÏVbardingen - Mede door de as sistentie van een oplettende be woner heeft de politie van Vlaar- dingen drie overvallen en enkele Ikelderbox-inbrakenopgelost. ;De fdader is een 30-jarige Hagenaar, f die' zondagochtend gearresteerd %efd nadat hij zich verdacht had •opgehouden bij kelderboxen. ..DeVlaardinger had de man twee keer zien rondsnuffelen by kel derboxen in de Wagnerstraat. Dit vertrouwde de Vlaardinger niet, waarna hij de politie inschakel de. Deze arresteerde de man, ..waarbij een sehüurmachine en tweeyishengels in beslag werden genomen.' v.. Tijdens het verhoor bekende de verdachte drie overvallen.De eerste betrof een overval op een bank aan de Van Baerlestraat, 13 juni, waarbij een bezoekster met een mes werd bedreigd. Ook deed de man een poging tot over val op een winkel in Schiedam, waarbij hij onder bedreiging van een mes geld eiste. Dit mislukte omdat het personeel schreeu wend wegliep. Ook de poging tot overval in een winkel aan de Cal- lenburgstraat mislukte, omdat het personeel schreeuwend de winkel uitliep. Beide pogingen vonden plaats op vrijdag 17 juni. Kelderbox-inbraken De verdachte bekende tijdens het verhoor ook vijftien kelder- box-inbraken, die hij had ge pleegd in Vïaardingen. De politie stelt hier de komende dagen een nader onderzoek naar in. De buit ging op aan verdovende midde len. De verdachte wordt vandaag aan de officier van justitie voor geleid. De oplettende Vlaardin ger kreeg vanmiddag een bos bloemen uitgereikt, vanwege zijn doortastende optreden. Door Ben van Haren Vïaardingen - De kans dat Vïaardingen de primeur krijgt va:i geluidswalwoningen groeit met de dag. Voorde uitwerking van het plan om in de groenstrook tussen het Liekebaertgebied en de Marathonweg langs de rijksweg ongeveer 120 woningen te bouwen, waarvan de achterkant dienst doet als geluidswal, krijgt de gemeente 25.000 gulden subsidie van de Stichting Ex- perimenten'Volkshuisvesting (SEV). Schiedam Maar liefst acht ge parkeerde auto's en de gevel van een naburig gebouw liepen dins dagmiddag in Schiedam enorme schade op, nadat het hydraulisch systeem van een op de Admiraal "deRuijterstraat geparkeerde vrachtauto explodeerde. Bij het ongeluk deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Wel droop een grote hoeveelheid olie vanuit de vrachtauto de grond in. Schiedam - Door de hevige wind .is gisteren op de Singel in Schiedam een verkeersbord om gewaaid en op enkele geparkeer de auto's terecht gekomen. Ook een auto op de Potgieterstraat werd beschadigd, nadat enkele piepschuimplaten van een bouw plaats waren weggewaaid. Schiedam - Naar aanleiding van de recente ongevallen op de Bur gemeester Van Haarenlaan heeft de politie Schiedam gisteren op nieuw enkele snelheidscontroles uitgevoerd. In totaal kregen 41 bestuurders een bekeuring. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 82 kilometer per uur. Schiedam - Een bewoner aan het Albert van Raalteplein in Schiedam keek gisteren raar op toen hij in zijn kelderbox een fiets aantrof, die niet van hem was. De politie vermoedt dat de fiets door een inbreker uit een andere kel derbox is weggehaald. De zwarte opoefiets is naar het bureau gege- bracht. Schiedam - Geld, autopapieren, sleutels en een auto zijn dinsdag ochtend vroeg uit een woning aan de Mesdaglaan in Schiedam weg genomen. De vermoedelijke da ders, een 36-jarige man en een 30- jarige vrouw uit Maassluis, zijn la ter op de dag aangehouden in Rockanje. Zij verbleven daar in een hotel en waren in het bezit van diverse goedere:: van de in braak, waaronder de personenau to. Vïaardingen De politie van Vïaardingen heeft dinsdagmid dag zes bestuurders van perso nenauto's bekeurd tijdens een controle op het rijden door rood licht op de Burgemeester Pruis- singel. Dit adviesorgaan van de rijks overheid heeft Vïaardingen te vens begeleiding aangeboden in de contacten met Rijk en provin cie. Initiatiefnemer en grote animator van het plan, het gemeenteraads lid Peter Roovers (PvdA), zal van avond in de raadscommissie voor stadsontwikkeling aandringen op garanties voor de ontwerpers van het plan, het architectenbureau Andries van Wijngaarden. „Dit is een betrekkelijk klein Rot terdams bureau, dat op mijn idee is ingesprongen en het plan op ei gen kosten zo ver ontwikkeld heeft dat de gemeente en de SEV zich een oordeel hebben kunnen vormen. Je mag fatsoenshalve niet verwachten dat ze nog meer kosten maken zonder enige ze kerheid te hebben dat het plan ooit uitgevoerd wordt" Haalbaarheid Roovers is overigens zelf zeer op timistisch over de haalbaarheid van het plan. „Na de SEV geloven nu steeds meer gemeentelijke diensten en ook de provincie in het plan," zegt het raadslid. Roovers' initiatief was gebaseerd op de wens om het noordelijk deel van de Westwijk, eerder dan het rijk kan, van een geluidsscherm te voorzien. Tevens kunnen zo de uit een oogpunt van revitalisering van de wijk noodzakelijke nieuwe koopwoningen tot stand komen. Na de lancering van het plannetje moesten verschillende hindernis sen genomen worden. De aanwe zigheid van ruime waterpartijen en een leiding in de beoogde strook gTond bleken, evenals al lerlei bestaande regels voor wo ningbouw, die uitgaan van ramen aan voor en achterzijde van elk huis, geen onoverkomenlijke pro blemen te geven. Roovers: „De laatste onderzoeken zijn ook positief. De geluidweren- de invloed van de woningrij vol doet aan de normen die gelden voor wijken langs rijkswegen. Te vens blijkt de ligging van de rijks weg ten opzichte van de te bouwen woningen zo gunstig te zijn, dat zij niet in strijd is met het Benzeenbesluit, waarin de bloot stelling van woonwijken aan uit laatgassen is beschermd. De meestal hier heersende westen wind speelt daarbij een rol." Het streven is om clusters van on geveer veertig, tien meter brede woningen te bouwen in een prijs klasse van net onder de 190.000 gulden, waarvoor het Rijk een eenmalige bijdrage beschikbaar stelt. Het ene moment zat ze nog ontspannen televisie te kij ken, het volgende moment ging de beeldbuis op zwart en vloog het toestel in brand. De 75-jarige inwoonster van een woning aan het Bachplein in Schiedam schrok zich gister avond een hoedje toen om streeks half tien haar tv-toe stel explodeerde. Nadat ze de buren gewaarschuwd had, was de brandweer snel ter plaatse. Hoewel de brand vlug onder controle was, liep de woning flinke rook- en roetschade op. De bewoon ster heeft de nacht bij de bu ren doorgebracht. Naar de precieze oorzaak van de ont ploffing wordt een onderzoek ingesteld, foto Roe! Dijkstra «mm r A. V p c- 3 De ontmoetingsruimte van de stichting Schievaart was heel gezellig, maar er ontbrak iets aan. Een feestelijk tintje. Een groepje Haagse kunstenaressen beloofde daar verandering in te brengen. In overleg met de gebruikers van het dagcentrumvoorgeestelijkgehandicaptenïnSchiedam-Spalandmaaktenze een ontwerp voor een wandschildering. Bezoekers van Schievaart en dagcentrum Woutershof, ook in Schïedam- Noord, togen verschillende keren naar het Haagse atelier om het doek in elkaartezetten.Hetwerdeen vrolijk schilderij inopgewekte kleuren meteen voor de hand liggend thema: Feest! Het schilderij kwam tot stand op initiatief van Anita Dirkzwager, die ondanks haarverhuizingnaar Den Haag veel werkbleef verzetten voor degeestelijkge- handicapten in Schiedam. Foto Dennes van der WeVRoeJ Dijkstra Den Haag/Vlaardingen - Deskun digen van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu hebben zich in eerste instantie verkeken op de kwalijke gevolgen van een vuil- stort in de Lickebaert tussen Vïaardingen en Maassluis. Dat werd gisteren duidelijk tijdens een zitting van de Raad vvn State, waar de bezwaarschriften van de gemeente Vïaardingen, de ge meenteraadsfractie SGP/RPF/ GPV en een groot aantal inwoners van de Westwijk tegen de stort plaats werden behandeld. Het eerste verzoek om schorsing van de door de provincie Zuid- Holland verleende vergunning werd indertijd afgewezen omdat milieu-experts geen ernstige be zwaren zagen. Dezelfde deskun digen van VROM lieten in de daarop volgende bodemprocedu re een heel ander geluid horen. Het adviesbureau bekritiseerde toen de vergunningverlening omdat er geen uitgebreid bodem onderzoek was gedaan. Staatsraad Bakker noemde dit gisteren een opmerkelijke omme zwaai. Daarom bad hij, tegen de gebruiken in, het adviesbureau gevraagd ter zitting aanwezig te zijn. De adviseur van VROM stel de dat hij er bij zijn eerste beoor deling van uit was gegaan dat er voldoende gegevens waren om de vergunning te verlenen. Bij nade re bestudering kwam hij tot de conclusie dat eers* een uitgebreid geo-technisch onderzoek had moeten plaatsvinden. Volgens het adviesbureau is dat noodzakelijk omdat voor de ge plande stortplaats een geheel nieuw afwateringssysteem is be dacht. De stortplaats zal niet afge dekt worden met een onderlaag van folie; in plaats daarvan zal via puinsleuven omhoogkomend grondwater en afvalwater worden afgevoerd om bodemvervuiling te voorkomen. Een dergelijk systeem is nooit eerder op zo grote schaal toege past. Als de vuilstort de maximale hoogte van 44 meter zou bereiken is het maar de vraag of de bodem die druk kan hebben, aldus de mi lieu-adviseur. Een geo-technisch onderzoek zou eerst de gevolgen hiervan moeten vaststellen. De uitslag kan ingrijpende gevolgen hebben, want de vergunning is gebaseerd op heel andere uit gangspunten. Het provinciaal afvalverwijde- ringsbedrijf Proav en de provin cie zijn het met deze redenering niet eens. Volgens provinciaal ad vocaat mr. G. Cartigny beschikte de provincie over voldoende ge gevens. Voor de Milieu Effect Rapportage waren immers ook twee geo-technisehe onderzoeken uitgevoerd. De vertegenwoordiger van de pro vincie herhaalde gisteren nog maar eens dat de vuilstort in de Lickebaert nog steeds niet van de baan is. Ook al is gebleken dat het vuilaanbod de komende jaren niet zo groot zal zijn als verwacht, en zijn er mogelijk alternatieve locaties voor de Lickebaert, dan nog neemt de provincie liever het zekere voor het onzekere. De Raad van State zal over enkele maanden een uitspraak doen over de bezwaarschriften. Schiedam - Monstervoeren bij het sprookjesslot, langs de pomp van Jut naar de wiebelbak en na de grottentocht lekker heksje werpen. Over twee weken is het zomervakantie en dus, zoals haast ieder kind in Schiedam weet, weer bijna tijdvoor drie we ken dolle avonturen in Jeugd land. Voor de achttiende keer in de historie is het Jeugdland-coör dinator Joop van Broekhoven en zijn medewerkster Riet Immer zeel gelukt een wervelend kinder spektakel op poten te zetten. Drie weken, lang wordt Schiedam om getoverd in Jeugdland en vinden op verschillende plaatsen in de stad allerlei activiteiten voor kin deren plaats. „Het thema van Jeugdland dit jaar is Amerika," zegt coördinator Van Broekhoven. Anders dan vorig jaar zal het openingsfeest, maandag 4 juli, dit jaar op De Plantage plaatsvinden. Naast aan verschillende spelletjes kunnen de kinderen meedoen aan een playbackshow en genieten van ■•theater."- Na de openingsdag zijn er door de hele stad festiviteiten gepland. „Filosofie achter het festival is dat we de kinderen opzoeken," zegt Van Broekhoven. „Kinderen ga an vaak hun wijk niet uit. Als we het op een centrale plek zou den houden, komen er weinig kinderen opdagen. Daarom trek ken we met het festival door alle wijken van de stad. Elke dag staan we op andere plekken." Aan het spektakel werken zo'n 25 vrijwilligers mee. Voor elke vrij williger wordt een draaiboek op gesteld. Volgens de coördinator loopt het festival alleen goed als alles vantevoren is gepland. „De opzet, het telkens opbouwen en afbreken van de materialen, is zeer ingewikkeld. Maar als iedere vrijwilliger zich aan zijn draai boek houdt verloopt het festival perfect." Het budget van de gemeente Schiedam voor het kinderspekta kel is 76.000 gulden. „Daar wordt niet alleen het zomerfestival van betaald. Ook de festiviteiten rond de intocht van Sint Nicolaas en het feest in de herfstvakantie moeten daarvan worden betaald." zegt de Schiedammer. Tijdens Jeugdland, dat maandag 4 juli be gint, vinden er alles bij elkaar 78 verschillende activiteiten plaats. Er is een creatief gedeelte waarbij kinderen bijvoorbeeld sieraden kunnen maken of hun kunsten op klei kunnen botvieren. Daar naast is er een sport en spel ge deelte/ Tussen alle activiteiten door zijn er theatervoorstelling gen. „We hebben weer een hele boel goede kunstenaars aange trokken," vertelt Van Broekho ven enthousiast „Clown Kepper en FrateHi Fiasco zijn weer van de partij, maar ook vee! nieuwe ar tiesten hebben toegezegd." Het festival wordt op vrijdag 22 juli afgesloten op de parkeer plaats van voetbalvereniging Ex celsior '20 aan de Parkweg. Tij dens het slotfeest speelt het the ma 'Amerika' een belangrijke rol. Kinderen kunnen op de laatste dag van Jeugdland allerlei bijzon dere spelletjes doen, zoals het racen met Formule Il-wagens en een ritje op de draaimolen. Alle attracties zijn gratis. Alleen voor het theater dat niet op straat plaatsvindt moet het symbolische bedrag van één gulden worden betaald. Maasland - Het opnieuw nemen van een voorbereidingsbesiuit voor het aanleggen van een licht installatie op het complex van tennisvereniging Maasland (TVM) verdween tijdens de giste ren gehouden raadsvergadering van de agenda. De provincie had een verklaring van geen bezwaar afgegeven en het Maaslandse ge meentebestuur heeft de bouwver gunning juist gisteren verleend. Wat niet wegneemt dat er toch uitvoerig over de tennisvereni ging werd gesproken, want de masten bleken al een kleine week voor het verlenen van de bouw vergunning le zijn geplaatst. De ze handelwijze werd het bestuur door het college van b en w en door diverse raadsleden*!riet in dank afgenomen. W. Gouma (PvdA) en P. Houienbos (Open Groepering) spraken daar hun onvrede over uit. „Ik heb me geërgerd aan TVM," stelde Houtenbos. „Het. past niet dat in een zo gevoelige zaak de lichtmasten vooruitlopend op de vergunning zijn geplaatst." Gou ma had daarover eenzelfde me ning en merkte op dat de masten er illegaal staan.Als je dit toelaat worden we als overheid ongeloof waardig." „Die ergernis is ook bij ons aan wezig," gaf wethouder D. Hane maaijer de mening van het colle ge weer. „Dit is inderdaad illegaal bouwen. Netjes is die handelwijze niet." Hanemaaijer beloofde de tennisvereniging een overeen komst te laten tekenen om zich straks aan de afgesproken voor waarden te houden. Eén daarvan is dat het licht uiterlijk om el f uur gedoofd moet zijn. Hanemaaijer meldde ook dat de voorzitter van TVM over de gang van zaken zijn excuses heeft aangeboden. Het eerder plaatsen kwam in het werkschema van de uitvoerder gunstig uit. Tegen het plaatsen van de lichtmasten waren diverse bezwaarschriften ingediend. On der meer van de vogelvereniging en diverse omwonenden. Zij wor den deze week over het verlenen van de bouwvergunning geïnfor meerd en op de mogelijkheid ge wezen daartegen een bezwaar schrift in te dienen. Maassluis - Automobilisten op de Westlandseweg in Maassluis zijn volgens de politie langzamer gaan rijden. Tijdens een gister ochtend gehouden snelheidscon trole bleek dat de gemiddelde snelheid lager lag dan tijdens een vorige week gehouden controle op dezelfde piek. Toch werden er nog negentien bekeuringen uit gedeeld. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 104 km per uur. •éS-Si.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2