Hl Vlaardings college onder vuur Haast geboden bij verlate start Liesveldbouw Rotterdams Dagblad Ferme kritiek van coalitiepartner D66 Lange Kerkstraat wordt voetgangerspromenade Veroordeelde heroïnebende hangt langere detentie boven hoofd 'genda s O ui WSM: geleden schade niet voor rekening huurders Woningen aan de Parkweg Koningshof brengt minder op P.C. Hooftlaan veiliger Autodiefstallen opgehelderd Auto spontaan in brand Totale leegverkoop.Wij gaan verhuizen. Nu slaapkamer en bedtextiel voor: droohiprijzé0Clïi"iS CoppWlls!)Sld^l^^aft^ >o"gst,c.' ï8, Sc'- Tel. 01 Donderdag SO juni 1994 Vlaardingen - Het Vlaardmgse college van burgemeester en wethouders is gisteravond door de gemeenteraad onder vuur genomen Opvallend was de ferme kritiek die coalitiepartner D66 uitte Fractievoorzitter Molenaar was in zijn wiek geschoten door de be schuldigingen van het college dat de gemeenteraad in de vorige pe riode moties en amendementen had aangenomen zonder voor etn goede Financiële dekking te zorgen en bezuinigingsvoorstel len heeft ingetrokken zonder dat daarvoor geld terugkwam Een van de oorzaken van het tekort van 1,8 miljoen gulden over 1994, waarvoor nu een oplossing moest worden gevonden om de begro ting sluitend te krijgen Molenaar zei dat het 'bijna nog nooit is voorgekomen dat de Vlaardmgse raad zo onachtzaam is geweest' Hij schoof de verant woordelijkheid van het tekort te rug m de schoenen van het colle ge en voegde daaraan toe dat een deel van de dekking die door bur gemeester en wethouders is aan gedragen met solide is Boven dien wees hij er op dat op het overschrijden van begrotingen, waardoor een aanzienlijk deel van de tekorten is ontstaan, de ge meenteraad geen vat heeft Ook de oppositiepartijen waren kritisch Ranshuysen, voormalig PvdA-wethouder financien en nu een fractie vormend met Ten Ha ve, ging vooral m op de oplossing die het college heeft gekozen om het gat te dichten Van de 2,8 mil joen wordt anderhalf miljoen ge haald uit het stadsvernieuwings fonds Hoewel Ranshuijsen ten slotte instemde met wet voorstel, sprak hij de vrees uit dat volgen de jaren voor dezelfde tactiek wordt gekozen Dat betekent vol gens hem dat het polje voor de broodnodige stadsvernieuwing opdroogt „Terwijl we bijna alle maal vinden dat juist de stadsver nieuwing een speerpunt van het beleid moet zyn Maar dan moet daarvoor wel geld beschikbaar worden gesteld Verantwoordelijk wethouder Van der Windt probeerde die vrees weg te halen „De stadsvernieu wing is ons ernst Maar we moe ten ook de begroting sluitend krijgen en omdat de projecten die we uit willen voeren tijd vergen, is hiervoor gekozen" Het gaat volgens Van der Windt om een eenmalige actie De vraag is of de wethouder stads ontwikkeling dat kan waarma ken Waar nu al bekend is dat de komende jaren miljoenen moet worden bezuinigd door de ge meente Vlaardingen, kwam wet houder Roijers (Financiën) gister avond met nóg een onplezierige boodschap De binnenkort afgesloten boeken over 1993 zullen een tekort van meer dan een miljoen gulden Ia- ten zien Dat geld zal dus in elk geval nog moeten worden bijge past uit de reserves Daardoor is er minder opbrengst uit rente voor de toekomst en zal boven dien een deel van dat tekort door werken in dit en komende jaren Nog meer bezuinigen dus Overigens bleek na ruim een uur praten dat de soep met zo heet werd gegeten Alleen de Socialis tische Partij, Burger Belangen en GroenLmks stemden tegen het voorstel van het college om het te kort te dekken door financieel- technische maatregelen Maassluis - De Woningstich ting Maassluis (WSM) is ver heugd over de uitspraak in het kort geding dat onlangs tegen de gemeente was aangespan nen Daaruit maakt zij op dat vrijwel zeker wordt voorkomen dat de schade wordt verhaald op de huurders. De WSM wilde \na de rechter een hogere vergoeding afdwin gen voor de geleden huurschade op de woningen in de vervuilde Steendijkpolder. De president van de Rotterdamse rechtbank besliste vonge week dat de ge meente Maassluis 1,6 miljoen gulden aan de WSM moet beta len De WSM had een. voorschot van 2,2 mihoen gulden geeist. Hoewel de WSM vooralsnog niet de vordering van rente en kos ten vanaf 1990 over de huurder- ving van 0,6 miljoen gulden toe gewezen heeft gekregen, vindt ze dat ze het kort geding 'gro tendeels heeft gewonnen'. Des ondanks zal zij opnieuw een ju ridische procedure in gang zet ten De WSM meent sinds 1986 huur- verhezen te lijden doordat een aanzienlijk deel van de huur ders m de Steendijkpolder wei gert huurverhogingen te beta len in verband met de verontrei nigde grond In september vorig jaar maakte de gemeente be kend dat zij m principe de aan sprakelijkheid voor de schade aanvaardt en wil instaan voor de huurdervmg. Gemeente en de WSM kwamen echter ruet tot overeenstemming. Vlaardingen - De gemeente raad van Vlaardingen heeti gisteren ingestemd met een krediet van 448 000 gulden voor het bouwrijp maken van de plek waar vroeger school De Beukenhof stond Het college wil daar aan de Parkweg ze ventien woningen neerzetten JHet zou gaan om koopwonin gen van zo'n 250 000 gulden Maar over dat bouwplan is de gemeenteraad het nog met eens Dat nam met weg dat de raad instemde met het krediet voor het bouwklaar maken van de grond Wel deed wethouder Van der Windt (stadsontwik keling) de toezegging om te kijken of meer bomen kunnen blijven staan dan waarin het bouwplan voorziet In het krediet zit een post van bijna dne ton verwerkt voor het saneren van de grond aan de Parkweg Hoewel volgens burgemeester en wethouders geen gevaar voor de volksge zondheid bestaat, is de grond zo met geschikt om woningen op te bouwen Maassluis - Ontmoetingscen trum Koningshof in Maassluis heeft in vergelijking met 1992 het afgelopen jaar 33 000 gulden min der aan huurinkomsten opgestre ken Doordat de Stichting Kin deropvang een eigen gebouw m gebruik nam, werd het contract met Koningshof opgezegd Ook de muziekschool heeft minder ge bruik gemaakt van de zalencapa- citeit Verder heeft het vertrek van de speehnstuif bijgedragen aan de tegenvallende opbrengst Het horeca-gedeelte van de Ko ningshof heeft daarentegen beter gedraaid voornamelijk doordat het ontmoetingscentrum zich ook als partv-centrum laat verhuren Er werden diverse bruiloften, feestavonden recepties koffieta fels en diners geboekt Verbou wing en mogelijk verhuur van een zaal aan de bibliotheek moe ten de inkomsten doen stijgen Door Ben van Haren Vlaardingen - Acht jaar nadat ar chitect Jan Decker van AGS uit Heerlen zijn ontwerp voor een vernieuwd Liesveld inleverde, als deelnemer aan een prijsvraag, is gisteren officieel de modernise ring van het Vïaardingse stads centrum gestart De bouwtijd zal, garandeerde directeur M Hen driks van projectontwikkelaar MultiVastgoed, meer volgens planning verlopen dan de voorbe reiding Binnen anderhalf atwee jaar zijn we klaar Burgemeester Stam en directeur Van den Berg van Nationale-Ne- derlanden/Vastgoed, koper van de twee nieuwe winkelpassages en appartem ententorens tussen Veerplein en Hoogstraat, ver richtten gezamenlijk de officiële handeling Zij plaatsten de eerste kolom voor de Zuidpassage Dit gmg gepaard met een hoop her rie Doffe knallen, spettervuur en confettiregen begeleidden hun werk Eerder had massaal een doordrin gend bliep, bliep, bliep geklonken in het druk bevolkte Infocentrum Stadshart op het Liesveld Alle zeer ruim in herbruikbaar karton verpakte wekkertjes, die aan de genodigden waren uitgereikt, he pen tegelijk af Dat was het start sein van projectontwikkelaar MultiVastgoed voor de plechtig heid ter onderstreping van het be gin van de modermseung van het winkelgebied Stadshart Het duurde enige tijd - en dus veel ge- bliep- alvorens directeur Hen driks van MultiVastgoed het ge zelschap had uitgelegd hoe het signaal kon worden uitgescha keld en burgemeester Stam over het verloop van de lange voorbe reidingstijd kon vertellen Van den Borg zei dat Nationaie- Nederlanden een voorzichtige be legger is, die veel vertrouwen heeft m het slagen van de nu ge vonden langjange samenwerking tussen de gemeente, de belegger en Woningstichting Samenwer king Vlaardingen Wij zyn er heilig van overtuigd dat dit een succes wordt, want de Vlaardin- ger is geen Rotterdammer en ge looft in de revival van zyn eigen bijzondere centrum met de com binatie van oude en meuwe pan den Factoren Hendriks zei met geschrokken te zyn van de vertraging „By de aanpak van een bmnenstadspro- ject heb je met zoveel verschillen de factoren te maken, met geves tigde belangen, met nieuwe win keliers, met bewoners en met overheden waarvan het Rijk bij voorbeeld uitermate creatief is m het verzinnen van nieuwe re gels" De directeur van Multi Vastgoed verwees hierbij, net als burgemeester Stam had gedaan, naar het bouwverbod dat het mi nisterie van VROM lange tijd hanteerde voor de Vlaardmgse binnenstad Hendriks beloofde de winkeliers van het Stadshart ruime promo tionele steun gedurende de bouw tijd en keek al vooruit naar een volgend feestje De start van het laatste uit te voeren onderdeel van het totale plan. de bouw van de 72 woningen op de 21 verdie pingen tellende toren, die boven het Ster/Roobolblok zal worden gebouwd in opdracht van Samen werking „Helaas hebben we het gevecht hierover verloren" Na- tionale-Nederlanden had die to ren. inmiddels als 'Lange Jan' aangeduid, graag ook verworven als beleggingsobject Oranje De start van de Liesveldbouw mag dan zo'n anderhalfjaar zijn vertraagd, gisteren was er haast geboden by de officieie plechtig heid „Zeker wij, Nationale-Ne- derlanden, hoofdsponsor van het Oranje vinden dat u op tyd thuis moet kunnen zyn om naar de ver richtingen van ons nationale voetbalteam te kunnen kijken," gaf NN-directeur Van den Berg als uitleg Burgemeester Stam had nog een andere reden om snel naar huis te vertrekken Zyn vrouw was gisteren jarig Ter verhoging van de feest vreugde bij de officiële start van de nieuw bouw in het centrum van Vlaardingen deelde een man op stel ten gisteren kleurige bal lonnen uit. Foto Roel Dijkstra Door Sander Sonne mans Schiedam - De Lange Kerkstraat wordt binnenkort afgesloten vooi doorgaand verkeer om zo de win kelroute door Schiedam rond' te krijgen De straat, waaraan het in september te openen ABC-com- plex is gevestigd, wordt omgeto verd in een wandelpromenade met het zelfde verkeersregime als de Hoogstraat Gisteravond werden de plannen voor de herinrichting van de Lan ge Kerkstraat gepresenteerd aan de bewoner- Die dachten invloed te kunnen uitoefenen op de af sluiting van de straat maar kwa men bedrogen uit Stedebouw- Kundtge F Bohre draaide er niet omheen en hield de amper dertig belangstellenden voor dat het be sluit al is genomen „Dit is geen hoorzitting maar een informatie avond over de inrichting van de straat" „Dus," reageerden aan wezigen, .zitten we hier voor de kat z'n viool We zyn er nooit over geïnformeerd Bohre verklaarde dat de plannen op de talrijke voorlichtingsavon den over de binnenstadsplannen aan de orde waren geweest en dat men er op had kunnen reageren De bewoners voelden zich in hun hemd gezet .We hebben dus geen enkele onderhandelingspo sitie We mogen alleen meeden ken over het nieuwe gedicht van de Lange Kerkstraat Al heb ik het idee dat er nauwelijks naar ons geluisterd wordt De plannen liggen al lang ergens in een bu reaula Het besluit krijgt begin augustus gestalte Dan gaat de Lange Kerk straat overhoop en wordt die voor zien v an nieuwe klinkers waar al leen voetgangers en fietsers over heen mogen Twee middenstan ders, onder wie de eigenaar van feestzaal Beatrix krijgen een ont heffing Zij mogen er wel met de autc komen Parkeren is er voor de bewoners niet meer by Die wijziging zette gisteravond kwaad bloed bij de betrokkenen Waar moeten we dan heen met onze auto's*'" Bohre kon geen antwoord geven omdat het par- keerplan voor de binnenstad nog met af is Evenals het verkeerscir culatieplan Ondernemer H Bek droeg een oplossing aan doorvoor te stellen een deel van de parkeer garage open te stellen voor de be woners tot duidelijk is waar ze hun auto's kwijt kunnen Maassluis - De belangrijkste fietsroute door Maassluis, die over de Korte- en Lange Boone straat en PC Hooftlaan wordt gereconstrueerd om een veiliger verkeerssituatie voor voetgan gers, fietsers en bromfietsers te scheppen Er uorden vryliggende fietspaden en extra vluchtheu vels aangelegd, zodat overstekers minder gevaar lopen Het ver- keerspleintje aan de Korte Boonestraat is al aangepast Ko mende weken woiden de daarop aansluitende Lange Boonestraat en PC Hooftlaan aangepakt Voor de wyziging van de ver keerssituatie op de PC Hooft laan was de gemeente genood zaakt een stuk grond van de Pet rus en Paulus Parochie te kopen De Monseigneur Bekkerslaan en Arthur van Schendelstraat, te genover elkaar gelegen aan de P C Hooftlaan, sluiten met recht op elkaar aan en vormen een 'scheef kruispunt Door de ver- w erving van de grond kan de Mgr Bekkerslaan worden omgelegd zodat die wel op gelijke hoogte met de Arthur van Schendelstraat komt te liggen Rotterdam/Schiedam - De vier veroordeelde leden van een Schiedamse heroïnebende, die vorig jaar werd opgerold, moeten rekenen op langere gevangenis straffen Gisteren werd door de Rotter damse rechtbank bepaald dat ze tonnen moeten ophoesten die ze met de drugshandel 11 bben ver diend Als ze het geld niet byeen kunnen brengen wordt hun cel straf met jaren verlengd Sinds kort is een nieuwe wetge ving van kracht, m de wandelgan gen de 'Piuk-ze-wet' genoemd, die als doel heelt misdadigers het geidelyk gewin te ontnemen De officier van justitie eiste eerder deze maand dat de 43-jarige ben deleider, die een celstraf van acht jaar uitzit, een miljoen gulden moest betalen Het vonnis pakte echter 'goedkoper' uit De man moet 930.000 gulden op zien te brengen Lukt hem dat met, dan moet hij vijfjaar langer zitten Raadsman mr J C Spigtvondde eis belachelijk ,Het is bekend dat van de twee partyen ^an der tig kilo herome die werden vei- voerd vijftig kilo in beslag is ge nomen," uitte hy na de behande ling van de zaak felle kritiek op justitie „Er kan geen sprake zyn van wederrechtelijk genoten voordeel Mijn client heeft name lijk veel kosten gemaakt voor het vervoer van de drugs Watermeloenen Voor zover de politie heeft kun nen ontrafelen werd vorig jaar tweemaal een lading drugs vanuit Turkye naar Nederland gesmok keld De herome werd verstopt tussen partyen watermeloenen, had een straatwaarde van zo'n 35 miljoen gulden en werd m diverse Schiedamse woningen opgesla gen om later te verhandelen Een 54-jarige Schiedammer die voor de distnbuüè zorgde zit eveneens een straf van acht jaar uit Van hem werd geeist dat hy ook nog eens 60 000 gulden moest betalen De rechtbank deed er nog eens drieduizend gulden bo venop Hy moet 227 dagen langer in de cel blijven als hy dat bedrag niet op tafel kan leggen Een éen jaar jonger bendelid, ver oordeeld tot twee jaar gevange nisstraf, dient een dikke maand extra m hechtenis te blyven als hy de hem opgelegde boete van 2875 gulden niet kan betalen De 34-jarige vrouw, die slechts een klem aandeel m de drugssmokkel had en tweeeneenhalf jaar cel kreeg opgelegd, moet vijfduizend gulden byeen zien te brengen of vyftig dagen langer achter de tra lies blyven. Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel. 010-2340055/fax.: 4349754 Vlaardingen/Schiedam - Met de arrestatie van een 23-jarige Schiedammer en een 39-jange Rotterdammer heeft de politie in Vlaardingen vyf autodiefstallen opgelost en twee gevallen van valsheid in geschrifte De Schiedammer bleek vaant woordelijk voor de diefstallen De Rotterdammer trachtte de che-1 ques die zijn handlanger in auto's had gevonden te verzilveren De eerste keer verliep dat gladjes, de tweede keer liep de man tegen de lamp Een verkoopster in een winkel m Rotterdam-Zuid ver trouwde de man met en waar schuwde de politie De cheques bleken afkomstig mt een auto die de Schiedammer had gestolen aan de Amalia van Solm slaan m Vlaardingen Ondertussen blyven bij de politie meldingen binnenkomen van ge stolen auto's Gisteren meldden zich by de Schiedamse politie twee gedupeerden Vanaf een be drijfsterrein aan de Gustoweg is gisternacht een Mercedes-bestel- bus gestolen Een Opel Kadett verdween afgelopen nacht van de Burgemeester van Haarenlaan De auto stond geparkeerd ter hoogte van de begraafplaats Hoek van Holland - Op de Sta tionsweg m Hoek van Holland is gisterochtend spontaan een auto m brand gevlogen nadat de be stuurder zyn wagen even aan de kant had gezet De auto b daarbij als vanzelf te ryden, om even later tegen een gebouw tot stilstand te komen Het voertuig brandde totaal uit Z d éTRlT Donderdag 30 juni SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Richard 2100u. ROTTERDAM Bibliotheektheater. Metamorpho sen, 20 30u. Nighttöwn. Btisi Mh longo, 21.00u Rotown. Vers uit de Maas, 2130u SKVR-Muziek- school Centrum-West Pianouit voering, 2030u De Twijfelaar. Skunk Funk, 23 OOu Vrijdag 1 juli SCHIEDAM Podium. Presentatie Popschoo! Schiedam, 21 OOu HOEK VAN HOLLAND Berghaven. Hoekse Havendagen ROTTERDAM De Doelen Slotmanifestatie SKVP 150 jaar, 20 OOu Galerie De Boe der. When summer has just started Feestelijke opening met Het Gebro ken Oor, 17 OOu Bibliotheekthea ter. Metamorphosen, 20 30u Teja- tro Popular. Swingbeat Night 23 30u De Twijfelaar. Revalato, 23.00u. The Act. PAN, 22 OOu ROTTERDAM Aihambra Riksbioscoop: Hard Target' (16) dag 11 45-215 4 45 715-9 45 Aihambra 2; 'Ace Ven tura' (al) dag 6 45-9 30. vr ook 115-4 Calypso 1: 'TheAnstocats (al) dag. 1.15-4 6 45-9 30 Calyp- so-2: 'Romeo is bleeding (16) dag. 1.15-4-6 45-9 30 Calypso-3 'Angie' (al) dag 1.15-4-6 45-9 30 Cinerama 1: 'Mr Jones' (a!) dag 1.15-4-6 45-930. Cinerama 2 'Son in Law* (al) dag i 15-4 6 45 9 30. Cinerama 3: The Pelican Bnef (12) dag 115-5-8 30 Cine rama 4: 'The Concierge' (al) dag 1.15-4-6 45-9.30. Cinerama 5 'Coot Runnings' (ai) dag 115 To ve, Cheat& Steal' (16) dag 4 6 45 9.30 Corso: 'Schindler's List' (12) dag 2-8. Imax Theater: 'Blue Pla net' (ai) vr. 2-8. 'Sharks' (al)vr za 9 'Mountain Gorilla' (al) dovr 3-7 Lantaren/Venster 1: ailefilms9.30 (16): 'Much ado about nothing'do The cook, the thief, his wife, her to ver'vr 'LaArdillaRoja'(16)dag 10 Lantarer»/Venster 2: allefilms9 30 (16): 'Scènes uit een huwelijk' do Lantaren/Venster 3: 'Lifetimes (16) dag. 9 45. Lantaren/Venstef 4: '1,2,3 Soleil' (16) dag 10. I» mière 1: 'Police Academy T (al dag. 1.15-4-6.45-9.30 Lumièrt 2: 'Blink' (12) dag. 1.15-4 6 45 9.30 Lumière 3: 'Intersection' (ai dag 1.15-4-6.45-9.30 Lumièffi 4: The Paper' (al) dag. 6 45 9 30 vr. ook 1.15-4. Rex: 'Erotic Nights (18) dag vanaf 12 doorl voorste! ling Thalia: 'Naked gun 331/3IJ final insult' (al) dag. 115-4-6 45 9.30. M I III i I i" 'i - lLi—'-J—'i'Vn, -S/^WA j-tW

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1