15 Vleermuizen voelen zich thuis in Vlaardingen-Holv Parking watchers zijn geen cowboy-types A gentia is 31© p 'Wij zijn de ogen en de oren van de politie' Architect Ger Vermeer en Liesveld speien hoofdrol ctor 22 1M jp '1 «W "Nieuwe normen en waarden Hekswerpen en monstervoeren Kinderboerderij weldra verlost van wateroverlast Elektriciteitsvoorziening watergemaal vervangen Hutten bouwen PARKING mom HOEK san HQUAND Rotterdams Dagblad Vrijdag 1 juli 1994 t* i 1 in het Visserijinuseum draait momenteel een video met beelden van. rVlaaidihgen uit 1950. Daarop is onder meer te zien hoe vrachtauto's langs voetgangers en fietsers over de nog niet ten behoeve van het "Liesveld doorgebroken Hoogstraat rijden. Heel aardig om naar te kijken in de week, dat eindelijk is besloten deze straat geheel voor ^.fietsers en gemotoriseerd verkeer af te sluiten. En waarin met veel lawaai de modernisering van het Liesveld een officiële start krijgt. De video maakt duidelijk hoe snel in de afgelopen decennia het rit- me en het denken in de stad veranderd zyn. Regeren is vooruitzien f"ën beslissingen nemen, die goed zijn voor de toekomst. De werke- lykheid aanpassen aan nieuwe nonnen en waarden, rBezoekers van de informatie-/inspraakavond Rabberspolder-West wreven dit afgelopen dinsdag ook onder de neus van het ambtelijke -■gezelschap, dat onder leiding van de nieuwe wethouder voor stads- a ontwikkeling, Kees van der Windt, uitleg gaf over het (voorjontwerp- - bestemmingsplan. Omschrijving van plan en bijeenkomst suggere ren, dat nog van alles aan te passen is in dat gebied. De aanwezigen in de barstensvolle ^Burgerzaal van het stadhuis hebben er weinig - vertrouwen in. In hun Babberspolder zijn recent volop veranderin gen aangebracht of in gang gezet. Alle noodwoningen zijn door de ^sloper neergehaald, tussen Schïedamsedijk en Pompenburgsingel heeft een grondige renovatie plaats gevonden en langs de zuidrand jSm de Rotterdamseweg wonen sinds anderhalf jaar huurders en huiseigenaren in nieuwe huizen. r Oude, nieuwe en toekomstige bewoners van de polder maakten Van der Windt en de zijnen duidelijk, dat ze in al hun plannenmakerij wel -rekening moeten houden met de verwachtingen die zijn gewekt by "'de presentatie van eerdere plannen. Zo mag de ontworpen 65 meter - hoge 'Toren van Babel' bij Plein 1940 dan architectonisch een staai- tje van vakmanschap zijn, maar op die plek veertig prijzige koopap partementen bouwen leidt in de toekomst tot grote problemen. Een van de kopers van een eigendommetje, dat in de schaduw van de torenflat zal vallen, waarschuwde voor het hanteren van achterhaal- de normen. Een parkeernorm van 1,2 auto per woning is te laag voor bewoners van dergelijke luxe appartementen, waarschuwde hjj. Een anderhalfjaar geleden naar de Babberspolder verhuisde jonge moeder toonde ook weinig vertrouwen in de ambtelijke normen. Met alleen de aanleg van vluchteilanden in het midden van de weg is de veiligheid voor de kinderen niet voldoende gewaarborgd, meent zij. Ze vertelde hoe zij met veel geduld haar zoontje de norm heeft bijge bracht alleen bij oversteekplaatsen drukke verkeerswegen, zoals de Rotterdamseweg nu al is, te kruisen. Zonder toepassing van die, voï- - gens de ambtenaar sinds 1992 in rijkswetten strakker omschreven, vertrouwde wit-zwarte strepen is haar kind dus onvoldoende be schermd. Welke waarde kunnen nieuwe Vlaardingers hechten aan de bestem- ''mingsplannormen van de gemeente en passen ze in deze tijd? BEN VAN HAREN Monstervoeren, dinosauruseiblazen en hekswerpen zijn enkele van de vele spannende activiteiten die maandag op het programma staan tijdens de ope ningsdag van Jeugdland. Naast het spookslot, een grottentocht, klimpiramide en een stormbaan, is er voor de kleintjes een kleurig ballenbad en een zweef molen. Theatergroep Mang verzorgt een voorstelling met levende muziek, dans, ballet en reuzenpoppen. De dag begint om 11.00 uur aan de Plantage in de Lange Nieuwstraat. De activiteiten duren tot drie uur en zijn geheel gratis. Als de gemeenteraad besluit het benodigde krediet van 77.000 gulden beschikbaar te stellen, wordt de kinderboerderij in het Beatrixpark binnen afzienba re tijd aangesloten op het rioolstelsel. Het hemelwa ter en sanitair afvalwater wordt via een zogenoemde 'zakput' geloosd. In natte periodes is het echter meermalen voorgekomen dat de omgeving van de stal onder water kwam te staan en het afvalwater met behulp van een pomp moest worden afgevoerd. Daarom is het wenselijk dat een rioolstelsel wordt Dat is ook in het belang in verband met het dit jaar te .houden onderzoek naar de waterkwaliteit in het Bea trixpark. Overigens zullen de werkzaamheden aan de riolering worden gecombineerd met het vervan gen van twee onderkomens. Zodoende wordt het karwei zo doelmatig mogelijk uitgevoerd. Omdat de huidige schakelinrichting van het gemaal aan de Marconiweg zo'n veertig jaar oud is en niet meer voldoet aan de eisen, moet de elektriciteits voorziening worden aangepast. Het gemaal is een belangrijk element in de ontvangst en afvoer van huishoudelijk en industrieel afvalwater. Bij normale omstandigheden hebben drie kleine pompen vol doende capaciteit om het water door te pompen naar het verzamelgemaal aan de Schiedamseweg. Bij neerslag echter moeten daarnaast ook drie grote pompen in werking worden gebracht. Deze grote pompen hebben een gezamenlijke capaciteit van vijfduizend volt. Voor zo'n hoge spanning is een be- drijfszekere en absoluut veilige schakelinrichting vereist. Bij niet of onvoldoende functioneren kun nen zich ernstige situaties voordoen. Om geen risico te lopen is het noodzakelijk dat de hoogspanning- schakelinrichting wordt vervangen. Daarmee is ruim driehonderdduizend gulden gemoeid. Vlaardingen De Bouwspeelplaats m Vlaardmgen-Holy gaat maandag om 10.00 uur weer open. Kinderen tussen 6 en. 12 jaar kunnen de hele zomervakantie iedere och tend gratis hutten bouwen. Gereedschap is te leen, spijkers zijn te koop voor een kwartje per zakje, 's Middags vinden er allerlei actviteiten plaats. In de eerste week is het programma als volgt: maandag ballonnenwedstrijd, dinsdag krastekeningen ma ken, woensdag crossfiets-wedstrijd. donderdag raamhangers maken, vrijdag gepofte aardappels eetfestijn. Deze activiteiten kosten een piek per mid- dag. Op de Bouwspeelplaats is ook een crossfiets-baan aanwezig, waarvoor fietsen te leen zijn. Rondom het terrein is water, waar kinderen voor twee kwartjes met de waterfiets op mogen. Bij mooi weer wordt het poedelbad gevuld. Lid worden van de Bouwspeelplaats kan voor een tientje per jaar. Voorleden zijn alle middagactivitei ten gratis; ook krijgen zij informatie over het pro gramma thuisgestuurd. Het adres is Boerderijpad 5, naast de kinderboerderij in Holy. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 T Vlaardingen - Op sommige plaat sen in Vlaardingen is het goed toeven voor vleermuizen. Met na me de Vlaardingse Vaart, de Zuid- buurtseweg en de Breeweg vanaf Vlaardingen tot de Zweth zijn po pulair bij de nachtdieren. De vleermuizen voelen zich sterk aangetrokken tot de landelijke gebieden met oude bomen en vol doende open water. Drie jaar onderzoek gaat aan deze constatering vooraf. De bevindin gen van de Vlaardinger Ben van As, milieufanaat en hovenier in de Holytuin, staan afgedrukt m het clubblad 'Struinen' van de Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging, afdeling Waterweg. Aanleiding voor het onderzoek was het bezoek van een Keulse vriend, die al vele ja ren aan vleermuisonderzoek doet. Deze bracht voor hem in ok tober 1991 een cassettebandje mee met vleermuisgeluidcn. De Vlaardinger: „Ik had van hem al veel intrigerende verhalen over de bat-detector (een vleermuis ontvanger) gehoord. Nu kon ik ook eindelijk eens horen wat voor soort geluiden de2e dieren ma ken. Bij het afspelen van de tape werd het me onmiddellijk duide lijk: geratel, gesmak, getok en ge ruis... Na zo'n maand of twee heb ik het opnieuw geprobeerd. De vonk sloeg over en ik werd laai end enthousiast!" Van As ging dagelijks na het avondeten met de walkman op zijn hoofd de vaat doen, onderwijl knalden de knetterende ratels door zijn hoofd. Na enkele maan den 'trainen' meende hij de vleer muizen enigszins aan hun geluid te kunnen herkennen. Meteen bij de Stichting Vleermuizen Onder zoek geleende bat-detector toog de natuurkundige half april 1992 op pad. „Maar al gauw bleek dat de noodzakelijke ervaring mij volledig ontbrak Ben van As volgde enkele spoed- lessen bij een vleermuiskenner en zocht contact met de Zuidhol landse Vleermuiswerkgroep. Daarna kwam hij beslagen ten ijs. De onderzoeker wijdde zich volle dig aan Vlaardingen omdat deze stad nog niet onderzocht werd (Schiedam wel). Tussen 25 april en 30 september 1992 ging hij twaalf keer 's avonds en 's nachts op pad en nam 25 vleermuizen waar. Het volgende onderzoek viel in de periode 15 maart en 2 oktober 1993, waar hij eveneens twaalf keer op pad ging en 85 vleermui zen waarnam in het Vlaardingse luchtruim. „Dat 1993 er zoveel gunstiger uitziet dan het jaar er voor heeft behalve met het tien uur langer onderzoek ook te ma ken met het ontdekken en op nieuw bezoeken van goede plek ken, gemiddeld beter weer en meer ervaring." Eenmalig Eenmalig onderzochte plaatsen waar geen vleermuizen zijn waar genomen zijn het Heempark Westwijk, de eendenkooi Aalkeet buiten, het Nieuwland Park. de havens en de hele route over de Maassluise Dijk tot in het Licke- baertbos. Dit resultaat zegt echter niets, benadrukt de onderzoeker „Omdat het slechts eenmalige be zoeken betrof, houdt dit niet in dat er ook geen vleermuizen voor komen Wel nam hij zeer veel vleermui zen waar aan de Vlaardingse Vaait. met name achter het Holy Ziekenhuis. „Een uitstekend jachtgebied voor de vleermuizen Op de meervleermuis na pleger, a 11c Vlaardingse soorten hier voor kortere ol langere tijd regelmatig te fourageren Zowel de hoge po pulieren aan de westkant als het ziekenhuis ten oosten daarvan blijken een ideaal windscherm Zelfs bij harde wind is het water oppervlak nog relatief rustig op deze luwe plek. De belendende rietlanden en dichte bosschages ten westen hiervan voldoen geheel aan het cntei ïum van een ideaal vleermuisbiotoop Ook de Zuidbuurtseweg bleek een goede plek vooi de vleermui zen. door de aanwezigheid van landelijk gelegen boerderijen met veel oude bomen Tenslotte is de Brpeweg, vanal Vlaardingen tot aan de Zweth, een uitstekend fou- rageergebied voor laatvhegers ge- bleken „Het haperende tap-tap-1^ tap geluid (alsof je met gebolde g handen klapt) is hier soms over r het hele traject te horen De rijen J knotwilgen zijn een goed onenta- ttepunt voor de dieren cn de f straatverlichting zorgt voor een njk aanbod van insekten." De gewone dwergvleermuis werd door Van As het meest waargeno- - men. Maar ook de ruige dwerg- vleermuis, de laatvheger, de- meervleermuis en de rosse vleer muis werden door hem gesigna leerd De onderzoeker constateert dat „het onderzoek weliswaar op jj beperkte schaal heeft plaatsge-^ vonden, maai" aangenomen mag worden dat alle vleermuissoorten die Vlaardingen rijk is, zijn ge vonden." j Door Jelle Gunneweg Hoek van Holland - Joost Willem- se (21) ziet het helemaal voor zich: zijn vakantiebaantje als parking watcher wordt uiterst relaxt. Straks crosst hij op z'n gemakkie met zijn mountainbike door de Hoekse duinen, intussen waar schuwt hij wat badgasten dat ze geen. afval mogen laten slingeren en zo nu en dan wijst hij een auto mobilist zijn parkeerplek. „Er staan helemaal geen auto's in de duinen hoor," roept zijn moeder op de achtergrond. Maar dat hoort de pas aangestelde vakan tiekracht liever niet, die koestert zonniger gedachten. Joost is één van de twaalf jonge parkeerwachten die morgen voor het eerst aan het werk gaan op en rond de parkeerplaatsen in Hoek van Holland. Het wordt voor de studenten een regelrechte sprong in het diepe, want tegelijkertijd vinden de Hoekse Havendagen plaats. Een evenement dat ieder jaar enkele tienduizenden men sen op de been brengt. Een drie daagse cursus met praktijkoefe ningen moet hen door deze vuur proefhelpen; daarna zijn ze klaar gestoomd voor het echte werk. Het Hoekse team krijgt een drie ledige taak, waarbij de nadruk komt te liggen op de promotie van de badplaats. De jongeren moeten onder andere bezoekers welkom heten, hen een parkeer plaats wijzen en als vraagbaak fungeren voor andere zaken in Hoek van Holland. De parkeer wachten hebben daarnaast ook een preventieve taak, die onder andere bestaat uit het geven van adviezen over auto-inbraken. Tenslotte dienen ze toezicht te houden op de parkeerterreinen en de politie te waarschuwen bij mogelijke auto-inbraken, afval- dumping en geluidsoverlast. „Wij zijn de ogen en oren van de politie," weet Joost. „We moeten alles en iedereen in de gaten hou den, maar mogen nergens tegen optreden. Dat is de taak van de politie. Het belangrijkste van on- Jaarlijks trekken 1,5 miljoen badgasten richting Hoek van Holland-strand. Voor een lange, lome dag aan het zonnige strand. Lekker lang uitgestrekt in het rulle zand, op het terras met een glas koud bier of wandelend door de duinen. Over het leven op en rond het Hoekse strand gaat de nieuwe zomerserie Factor 22. Af levering I belicht de jonge groep parking watchers, die zich vanaf morgen inzet voor de promotie van de badplaats en op een moun tainbike de parkeerterreinen en duingebieden bewaakt. ze aanwezigheid is dat mensen weten dat er op ze wordt gelet en dat we ze advies kunnen geven." Dat het werk dus wel degelijk meer inhoudt dan Joost in het be gin van dit artikel schetste, weet hij natuurlyk zelf het beste. Maar iets van de snelle televisieserie 'Baywalch' heeft zijn vakantie- baan wel weg. De deelgemeente- raad heeft het team bewust een jong imago gegeven, met name vanwege de promotionele taak. Beleidsmedewerker André Goe- verden: „De nadruk ligt op de re presentatie, maar een indirect ge volg van hun aanwezigheid is de preventie. Het zijn zeg maar de gastheren en gastvrouwen van ons dorp." Cowboys Echte snelle boys, of jongens die pohtie-agentje willen spelen, zijn bij de voorselectie afgewezen „We zochten geen cowboys, maar leuke jongens en meiden die van aanpakken houden," aldus briga dier en projectcoördinator Klaas Noteboom. Geselecteerd zijn De twaalf parkeerwachters, diedeze zomer voor het eerst in de woeste duinenzijntevinden.oefe- nen alvast op hun mountainbikes. Foto Jaap Rozema/Rotterdams Dagblad Hoek van Holland is.... het perfec te idee voor iedere gelegenheid. (Wim Wurtz, Recreatie Rotter dam unit Hoek van Holland). twee meisjes en tien jongens, alle maal tussen de 18 en 23 jaar en minimaal van MBO-niveau. Het merendeel komt uit Hoek van Holland, een belangrijke voor waarde in verband met de oproep baarheid bij plotselinge drukte De parkeenvachten worden niet full-time ingezet. Alleen op war me dagen worden zij ingescha keld Werktuigbouwkundige-stu- dent Joost vindt dat wel jammer, want geen werk betekent geen centen. Gelukkig heeft hij een tweede baantje achter de hand: hy kan elk moment paprika's gaan plukken m de kassen. Maar je hoeft hem niet te vragen wat hij leuker vindt. Zijn collega Lisette van Schelt (17) maakt zich vooralsnog geen zorgen over haar zakcenten. „Ik ga na de zomer op kamers in Rot terdam wonen, en wil daar dus wat geld voor sparen Maar voor lopig heb ik nog geen kamer ge vonden, dus ik zie wel Als het maar lekker weer is en een leuke groep, dan heb ik vast en zeker een leuke tijd." Lisette heeft net haar havo-examen op zak en gaat na de zomer studeren aan de Pa bo. Per dag gaan zes van do twaalf parking watchers aan de slag. ver deeld in koppels van twee. Twee politiemensen treden op als vaste begeleiders, Klaas Noteboom co- ordineert. Hun werkterrein om vat de parkeerterreinen aan de Badweg, de Strandboulevard en de Helmweg. Als vast onderko men dient tot 28 augustus een porto-cabin aan de Badweg Vlotte outfit De parkeerwachten zijn te her kennen aan een vlotte outfit, die onder andere bestaat uit een ber muda, bascballcap en mountain bike Ook krijgen ze allemaal een portofoon mee voor liet doorge ven van informatie aan de politie. Het idee voor de parkeerwachten komt voort uit het wijkveilig heidsplan van de deelgemeente en is afgekeken van een soortge lijk project in Zandvoort Daar bleek dat de parkeerwachten door hun aanwezigheid een barrière vormen voor potentiele autokra kers Het aantal auto-inbraken werd tijdens hun werktijden te ruggebracht tot nul. „Maar dat was een overzichtelijker gebied." houdt coordinator Klaas Note boom nog even een slag om de arm Hoge verwachtingen heeft hij echter wel van het project, cn met hem vele anderen De financie ring van het project leverde dan ook weinig problemen op zowel de deelraad als het ministerie van Justitie cn de gemeente Rotter dam hebben rn hun buidel getast voor het project Noteboom. „Ie dereen is ervan overtuigd dat een preventieve aanpak veel meer zin heeft dan een daderaanpak Op deze manier hoef je niet voortdu rend het hele justitiële proces op gang te brengen." Door Ben van Haren Vlaardingen - Het kon niet missen. De architectonische ontwikkelin gen in het centrum van Vlaardin gen zijn dit jaar het thema van de Dag van de Architectuur, die van morgen is gestart door wethouder Kees van der Windt en die uit loopt tot morgen. Plaatselijke architecten hebben in samenwerking met de gemeen te een tentoonstelling en een wandeling samengesteld. Willem Jan Droog en Ger Vermeer zijn de gangmakers. De laatste is boven dien hoofdrolspeler. Twintig jaar geleden studeerde Ger Vermeer af aan de Academie voor Bouwkunst. De zoon van een Vlaardingse topambtenaar, die ook actief was als bestuurder van Patrimoniums Woningen, bracht heel wat teweeg met zijn stelling, dat Vlaardingen naar de knoppen ging. Hij keurde, als zovele leef tijdgenoten in die tijd, het tot dan gevoerde beleid in de binnenstad (sloop ten behoeve van nieuw bouw) af. Zijn samen met collega studenten vervaardigde afstu deerproject was een pleidooi voor woningbouw op het Liesveldvia- duct en voor het behoud van nog bestaande oude panden. Het plan is nooit tot uitvoering gekomen. De toen net aangetreden wethou der Bas Goudnaan vond het wel aardig, maar onuitvoerbaar. Toch zette uitgerekend deze wet houder acht jaar geleden de bouw van woningen op het viaduct op het programma, een plan dat nu tot uitvoering komt. AGS Archi tecten uit Heerlen heeft via een prijsvraag hiervoor de opdracht verworven. Vermeer zelf heeft aardig wat bouwsels in Vlaardingen ontwor pen en daarbuiten vele grote op drachten uitgevoerd, waaronder vererende zoals het provinciehuis van Flevoland, maar in het cen trum van zijn woon- en geboorte stad staat van zyn hand alleen het winkelpand van Blokker aan de Hoogstraat. Zeer recent kreeg hij van wethouder Kees van der Windt opdracht om een plan te ontwikkelen voor het gebied tus sen Maassluissedijk, Dijksteeg, Westnieuwland er Sclaaven- burch, waarbij de overgebleven cüjkbebouwing en Nunquam Per fectum gehandhaafd blijft. Ruim een jaar eerder maakte Vermeer nog een plan, dat uitging van sloop van dit restant van de histo rische bebouwing. Ook dat was in opdracht van de gemeente. Ver meer zegt nu blij te zyn dat onder druk van de Historische Vereni ging Vlaardingen de opdracht is gewijzigd. Wordt de afstudeerdroom van ar chitect Ger Vermeer dan na twin tig jaar toch nog werkelijkheid? „De droom, die ik als architect voor dat deel van het Vlaardingse centrum had. is twintig jaar oud en ging uit van behoud van al die karakteristieke dijkwoninkjes met overhangende etages, die er toen nog waren. Mijn oude droom is dus kapot. Nu is er nog maar een klein beetje van over, maar ik ben wel blij om nog iets van de ou- Ger Vermeer en Willem Jan Droog tekenden samen de architec tuurwandeling rond de historische haven. FoioRoei Dijkstra de ruimtelyke waarde te kunnen bewaren." De hoofdrol van Ger Vermeer op de Architectuurdag 1994 is vol gens hemzelf een gevolg van geldgebrek. „De keuze voor de binnenstad lag voor de hand en was dus snel gemaakt. Omdat het niet veel mocht kosten kwamen al gauw bestaande studies op tafel en daarin paste mijn afstudeer project heel goed." Tachtig dia's van Vermeer spelen een belangryke rol op de tentoon stelling. Ze laten zien hoe ingrij pend de Vlaardingse binnenstad in twintig jaar is veranderd. „Ik heb mijn m 1974 gemaakte dia's van cruciale plekken m de bin nenstad nog eens bekeken cn de afgelopen tijd vanuit dezelfde po sitie het fototoestel gehanteerd Twee dingen vielen hierbij voora op. Dc binnenstad is rijk aan bomen geworden. Veel panden zijn. vooral in deze bloeitijd, met meer te fotograferen Ook is de kaalslag, die in 1974 de omgeving van het stadhuis beheerste, ver dwenen." Wandeling In het Hollandiagebouw zijn bo vendien allerlei ontwerpen op te kening en een maquette te zien, naast foto's uit het archief van kenmerkende plekken rond de voor Vlaardingen karakteristieke haven De maquette van het nieu we Liesveld staat tegenover die van dertig jaar terug, waarop ook nog de lus is te zien aan het eind van het viaduct, die nooit is ge maakt. Willem Jan Dioog, dc jongere col lega met wie Vermeer de route voor de architectuurwandehng van bijna een uur uitstippelde, leidt ons langs Oosthaven kade, over het Licsvcldviaduct en Voor plein naar Dijksteeg, Maassluis sedijk, Landstraat en Westhaven- kade via de voetgangersbrug bij de Van Leyden Gaelstraat terug naar het Hollandiagebouw Hij wijst onderweg op architectoni sche prestaties en gemiste kan sen Naast Droog en Vei meer zuilen ook de architecten Wtjnand Hou- dyk en Hans Treurniet deelne mers aan de aiehitcctuurwande- ling begeleiden Wmavond vindt in het Hollandia- het zogenaamde stadsge- als, waarin 0 a Ger Ver- reageren op opmerkm- 1 mu 1 de Vlaardingse architec tuur Hiervoor hebben zich zeven tig Vlaardingers gemeld, die by hun aanmelding bekend maak ten wat ze het mooiste en wat ze het lelijkste gebouw m hun stad vinden. Vermeer, die benadrukt dat emo tionele waarde zo'n oordeel sterk beïnvloedt, zou zelf het waren huis van V&D als lelijkste ge bouw invullen Droog houdt het op de loodsen van Gemeentewer ken aan de Burg Heusdenslaan. Het Hollandiagebouw aan de Oos- thavenkade vindt Vermeer het mooiste Droog bewondert het vroegere kantoor van Cincinnati aan de Schïedamsedijk, wat een copic is van de vestiging van Mi- lacron m Amerika Vrijdag ljuli SCHIEDAM Podium. Presentatie Popschool Schiedam. 21.00u. VLAARDINGEN Hollandiagebouw. Architectuur--' dag: opening tentoonstelling, 9.30u. Architectuunvandeling, 10.30u Stadsgesprek, 19.30u. HOEK VAN HOLLAND Berghaven. Hoekse Havendagen, 13.00u. i ROTTERDAM De Doelen Slotmanifestatie SKVR 150 jaar, 20.00u. Galerie De Brie- der. When summer has just started. Feestelijke opening met Het Gebro- s ken Oor, 17.00u, Bibliotheekthea ter. Metamorphosea20.30u.Teja- tro Popular. Swingbeat Night. 23.30u. Zaterdag 2 juli VLAARDINGEN .j Grote Kerk. Wandelconcert, rf 15.00u. Hollandiagebouw. Archi-<? tectuuiwandeling, 12.00u. J MAASSLUIS 0 Immanuelkerk. Orgelconcert met* Koos Bons. 20.15u. 3 HOEK VAN HOLLAND i\ Berghaven. Hoekse Havendagen. '!i 9.00u. ROTTERDAM De Doelen Feestzaal. Int. gramma-, foon- en CD-beurs, lO.OOu. Open-1 fuchttheater Kralingen. Theater Zenit. 14.00u. SKVR-Muziek- school Centrum-West. Zondag 3 juli SCHIEDAM j Beatrixpark. Heemtuinexcursie,_ 14.00u. Maandag 4 juli SCHIEDAM Plantage. Openingsdag Jeugdland. ll.OOu. VLAARDINGEN Bouwspeelplaats Holy. Start zo-;, meractiviteiten, lO.OOu. 3 ROTTERDAM Aihambra Riksbioscoop: 'Hard Target' (16) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Aihambra 2: 'Ace Ven- tura' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso. 1: 'The Anstocats' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Romeo ts' bleeding' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso-3: 'Angie' (af) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'MrJones' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Son m Law' (al) y dag 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama' 3: 'The Pelican Brief' (12) dag. 1.15-» 5-8 30. Cinerama 4: The Concter- ge' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: 'Cool Runnings' (al) dag. 1.15. 'Love, Cheat Steal" (16) dag. 4-6.45-9.30. Corso: 'Schmdler'sJ List' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) vr. 2-8, za.t/m wo. 2-4-8. "Sharks' (al) vr.za. 9. 'Moun- tam Gorilla' (al) vr. 3-7, za.t/m wo. 1- 3-7. Lantaren/Venster 1: The cook, the thief, his wife, her lover' (16) vr. 9.30. Lantaren/Venster 2: 'Fanny en Alexander' (16) vr. 9.30. Lantaren/Venster 3: 'Lifetimes' (16) dag 9.45. Lantaren/Venster 4: '1.2,3 Soleil' (16) dag. 10. Lu- mière 1: 'Police Academy 7' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Lumïère 2: 'Blink' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Intersection' (al)) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'The Paper' (al) dag. 6.45-9.30. Rex: 'Erotic Nights' (18) dag vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Na ked gun 33 1/3 The final insult' (al) dag. 1.15-4-6.45-9 30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Police Academy 7' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'On deadly ground' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'True Romance' 16) vr za00.15. Lantaren l:'Unforgiven' (16)vr. 24. 'The cook, the thief, his wife, her lo ver (16) za. 24. Venster 1: 'La Ardilla Roja" (16) vr.za. 00.15. Venster 3: 'Vacas' (16) vr.za. 00.15. Venster, 4: 'Mad Dog and Glory' (16) vr.> 24.15. 'Manhattan Murder Mystery" (16) za. 24.14. Kindermatinees: Aihambra 2: 'De Aristokatten' za- ,zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'De1 Anstokatten' za.zo.wo. 1.15-4. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1