Wmm 15 Veel scheef op Vlaardingse woningmarkt A Kethelaar schrijft herinneringen aan boerendorp Kolpron ziet toch goede mogelijkheden voor toekomst volkshuisvesting genda ïHet geheime dierenconsult Dienst educatie naar 'buiten' Ouderenvermaak Aggregaten geven bomen opknapbeurt Knalapparaat om wildschade te voorkomen Italio Beach Party in 't Pakhuys Koffie-in in Coerke voor buurtbewoners Krant niet bezorgd? Rotterdams Dagblad Vrijdag 8 juli 1994 .k'A iA j lDe laatste dagen loop ik iedere morgen" met een vogel op my n hoofd. Echt waar. Ik praat ook tegen hem en stel hem vragen. Of ik onder Vbehandeling ben? Oh neen. Het beestje, een valkparkiet met de naam Kerry, is bij mij in behandeling. -"Kerry is bij ons opgenomen, samen met zijn kleine kameraadje Ja- i pie, die echt ziek is. Ze voelen zich thuis by ons. Zoals wel vaker loge- >.ren ze bij ons omdat hun aanschaffers met vakantie zijn. Vrijheids lievend als wij zijn, bieden we in die gevallen de vogeltjes de kansom u uit hun kooien te komen. Natuurlijk wel met ramen en deuren dicht want om ze gelijk hun volledige vrijheid te geven gaat ons te ver. Ifedere morgen zet ik dus bij het arriveren in de woonkamer, waar zij een prachtige plek hebben gekregen, de kooi van de dan al luid f schreeuwende Kerry open. Kort daarna klimt hij daar dan op om ver bolgens na een rondvlucht op mijn hoofd te landen. Vaste prik nes- ftelt hij zich op het kalende deel hiervan en,dat is dan het moment fwaarop ik tegen hém begin te praten en netjes vraag of hij een ander 'Iplekje zou iwillen uitkiezen. "Dat gebeurt ook. Want inmiddels zit ik aan mijn cracker met kaas en fop dat laatste is onze grootste logé echt verzot Zittend op mijn hand loslaat hij toe en ik laat dan maar het kaas van mijn brood eten, Behalve met deze twee lieve diertjes en - natuurlijk -1 de leeuw, die Amerika niet in zijn hemd gezet mag worden, heb ik deze week met nog wat dieren te maken gekregen. Mij tot nog toe onbekende 'tóesten.. v 1 Lezend in het zorgvuldig door de woningbouwcorporaties en ge- /meente geheim gehouden Kolpron-rapport over huizen in Vlaardm- gen, zag ik dat de onderzoekers op dierenconsult warén gegaan. Met honden, katten en koeien hebben ze in de sterren gekeken, ifiet computerprogramma, dat zij hebben gebruikt om de Vlaar- dingse woningmarkt in beeld te brengen, gaat uit van vier produkt- j groepen. De koeien zijn daarin van hoge waarde. 'Cash-cows' heten s deze melkkoetjes voluit. Het zijn volwassen produkten, die nu het ■geld opleveren voor investeringen. De 'dogs' hebben geen toekomst waarde meer. en kunnen zelfs geld kosten. 'Wild-cats' zitten hier net iboven. Daarmee kan het nog alle kanten opgaan. In het ongunstigste igeval worden het toch ook hopeloze hondjes, maar met wat.goede ..maatregelen kunnen ze ook tot de 'stars' gaan behoren en dat zijn de toekomstige 'cows', die uiteindelijk het geld opbrengen om de hele zaak draaiende te houden. rin Holy, de Indische Buurt en. op het Land van Suyker in de Bab- i berspolder lopen de koeien, wees de computer uit. Er is dus eigenlij k niks veranderd in Vlaardingen. BEN VAN HAREN Schiedam De dienst educatie, nu nog gevestigd in het stads kantoor, gaat op zichzelf wonen in een nieuwbouw- pand aan de Burgemeester Van Haarenlaan naast scholengemeenschap Schravenlant. Het gebouw moet in november in gebruik worden genomen. Aanleiding voor de verhuizing is de verkoop van kantoorgebouw 's-Graveland en de verbouwing van bet stadskantoor in verband met de nieuwbouw op het Stadserf. De nieuwe huisvesting wordt naar schatting 15 oktober opgeleverd. Half november moet het personeel er aan de slag kunnen. Wie de huidige ruimte op de vierde etage van het stadskan toor gaat innemen, staat nog niet vast. In Wijkpost Zuid in Schiedam wordt vanaf 10 juli ie dere tweede en vierde zondagmiddag in de maand 'open huis' gehouden. Het 'open huis' is een initia tief van de Stichting Welzijn Ouderen en is bedoeld voor wat ouderenvermaak. Men kan er onder meer een kopje koffie drinken of een kaartje leggen. Wijk post Zuid is gevestigd aan de Oude Maasstraat 22. De deuren staan open van 13.30 tot 16.30 uur. Vlaardingen De komende twee weken staan er langs de Van Ho- gendorplaan in Vlaardingen een aantal draaiende aggregaten opgesteld. De aggregaten makeh onder deel uit van een luchtdrukmethode om de dertig kas tanje- en de veertien lindebomen aan de Van Hogen- dorplaan in Vlaardingen nieuw leven in te blazen. Bij deze methode wordt gebruik gemaakt van 'lucht druk-injecties' om zo voedingstoffen in de grond te 'spuiten. De bomen zijn toe aan deze opknapbeurt g omdat ze nog steeds lijden onder de gevolgen van de renovatie van de Van Hogendorpiaan vier jaar geie- I .den. Om wildschade aan het gemaaide koolzaad in de Vlaardingse Broekpolder te voorkomen wordt gedu rende enkele weken door de jagermeester het wild met een knalapparaat verjaagd. Het gemaaide kool zaad moet een paar weken op de akkers blijven lig- gen (op zwad) alvorens het kan worden gedorst. In die periode is het gewas erg kwetsbaar voor wild schade omdat het gemaaide koolzaad een lekkernij is voor de dieren. Swingen in 't zand en tussen de palmbomen? Dat kan aanstaand weekeinde, 8 en 9 juli, in 't Packhuys aan de Koningin Julianahaven in Vlaardingen. Bei de dagen is de vloer van 't Packhuys bedekt met een laag zand, palmbomen en surfboards. De muziek be staat uit zonnige diseo-dance hits van vroeger en nu: Italio. De Italio-dj's Carlo de Marchi en Peter Neder- pelt verzorgen de muziek op vrijdag. Zaterdag zitten de dj's Jeremy Zeeman en Erik Rachi achter de draaitafels. Vrouwencentrum Coerke houdt iedere dinsdag en donderdagochtend tussen 9.30 en 12.00 uur een va kantie koffie-in. Mensen die behoefte hebben aan een praatje, buurtgenoten willen ontmoeten of er even tussenuit willen, kunnen tot en met 11 augus tus op deze ochtenden in Coerke terecht. Koffie en frisdrank staat klaar voor vijftig cent. Voor kinderen die meekomen is er een ruimte met speel- v goed en (kinder)video's. Coerke is gevestigd in de P .K Drossaartstraat 65. Redactie Waterweg: Jeiie Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Ben van Haren Vlaardingen - Nadat het gemeentebestuur vorig jaar duidelijk maakte dat ze hun plannen voor de bouw van enkele duizenden woningen in de Broekpolder konden weggooien, stonden de Vlaardingse woningbouwcorporaties voor de opgave hun toe komstplan voor delokale volkshuisvesting aan te passen. Patri moniums Woningstichting (PW), Stichting Woningbedrijf Vlaardingen (SWV) en Woningstichting Samenwerking Vlaar dingen (WSVJ, door hun verzelfstandiging en gewijzigde finan- cieringsregelingen toch al meer op eigen kracht aangewezen, moesten hun kansen afwegen zonder uitzicht op massale nieuwbouw. En dat in een tijd van regionalisering van het volkshuisvestingsbeleid in het Rijnmondgebied, waar in ande re gemeenten (bijvoorbeeld Rotterdam) collega's wel groeikan sen zullen krijgen. De hoogste tijd dus voor kritisch zelfonder zoek. Waarin zijn we sterk en waarin zwak? De Bab berspolder tussen Van Hogendor piaan en Park tNieuwelant, is een dicht bebouwd ge bied waar on- duizend por tiekflats en kleine rijtjes huizen staan met weinig toekomst waarde. Foto Onderzoekers van Kolpron Con sultants BV uit Rotterdam wer den erbij gehaald. Ze hebben in het algemeen een goede indruk over Vlaardingen. In vergelijking met Rotterdam en Schiedam staat de stad er gunstig voor, con cluderen zij geruststellend. De Haringstad heeft minder last van grootstedelijke problemen en er is in het algemeen ruim ge bouwd de afgelopen decennia. Huizen staan hier veel minder op een kluitje dan in die andere ste den. Er is dus nog ruimte beschik baar. Bovendien ligt het gemiddelde inkomen in Vlaardingen momen teel zelfs hoger dan het landelijk gemiddelde en groeit hier het aantal mensen met een baan nog steeds. Verder waarderen de in woners hun stad als goed om z'n groene en wijdse karakter. Oude cijfers De 'consultants' Molenaar en Ha gen kregen bij hun opdracht ook de stukken uitgereikt, die eerder door anderen zijn geschreven voor onder meer het sterk bekriti seerde ontwerp-volkshuisves- tingsplan. Het verscheen als in leiding op de Broekpolderdiscus sie. De daarin breed uitgemeten somberheid, gebaseerd op oude cijfers en veronderstellingen, wordt in het Kolpronrapport ook herhaald. Het gaat niet goed met Vlaardin gen. Mensen met hogere inko mens trekken weg en mensen met lagere inkomens komen bin nen. Naast de vergrijzing slaat de verarming toe. Veel goedkope meergezinswonin gen in de huursector en weinig aantrekkelijke en duurdere huur- en/of koopwoningen vormen een eenzijdige voorraad, die - zo schrijven ze - „niet is aan gepast aan de gemiddelde woon carrière en de gemiddelde groei van de koopkracht van de bevol king." Het bestaande overschot aan goedkope, niet bij de ambi tieuze Vlaardinger passende, huurwoningen zal bij ongewij zigd beleid waarschijnlijk nog groter worden ook. Verarming Verarming dreigt in zo'n geval en dat is niet goed voor een stad, zo waarschuwen de onderzoekers, die aansluitend er wel op wijzen dat zo'n verarming pas plaats vindt op het moment dat de koop- krachtigen uit Vlaardingen gaan verhuizen. „Dat wil zeggen op het moment dat het aanbod buiten Vlaardin gen kan voorzien in de waag van koopkrachtige huishoudens van binnen Vlaardingen." Overigens verwachten ze dat het niet zo'n vaart zal lopen. Dè con currenten op dit vlak zijn de zoge naamde VINEX-uitbreidingsge- bieden cn die lijken moeizaam op gang te komen. En: „Die 'tijd winst' biedt Vlaardingen moge lijkheden om zelf voor de hogere inkomens te bouwen." Het behouden van voldoende koopkracht binnen de stad is de belangrijkste strategische opgave omdat dan een goed investerings klimaat ontstaat. In die richting moet gewerkt worden door de drie sociale verhuurders, maar het is ook het belang van de stad. Vlaardingen. Gemeente en wo ningbouwcorporaties moeten hiervoor dus nauw samenwerken, schrijft Kolpron. De stad heeft meer woningen op een hoger kwaliteitsniveau nodig. Grotere woningen, woningen met meer comfort, nieuwer en met een beter gebruik van de kansen die op de verschillende plekken aanwezig zijn. Ze moeten beter aansluiten op de voorkeuren van de consumenten. Wijkprofielen Om de mogelijkheden in de stad vast te stellen, hebben de onder zoekers alle wijken van Vlaardin gen beoordeeld. Leeftijden, inko mens, huur-/koopprijzen, wo ningkwaliteit, verhuisbewegin- gen, aanwezige voorzieningen en mogelijkheden werden naast elkaar gezet. Hun wijkprofielen zorgen voor verrassende gezichts punten. Zoals het hoge gemiddel de inkomen in de Oostwijk (vier procent boven het stedelijk ge middelde), de geringe verhuisnei- ging van de overwegend 55-plus- sers in Holy-Zuid bij zowel de ei genaren van eengezinshuizen als bij de huurders in de sociale sec tor en de bewoning van eenge- zinshuurhuizen in Holy-Noord door tweeverdieners met hogere inkomens. In het centrum, waartoe ook Indi sche Buurt en Vettenoordsepol- der zijn gerekend, de Westwijk en de Oostwijk wonen volgens de cij fers veel mensen 'te goedkoop'. Om dit te kunnen vaststellen plaatsen de onderzoekers tegen over het aantal huishoudens met een inkomen lager dan 29.600 gul den de aantallen woningen met een huurprijs onder de 600 gul den per maand of een lager ver koopwaarde dan 150.000 gulden. In het centrum zijn 5.627 goedko pe woningen beschikbaar terwijl er slechts 3.557 huishoudens met een laag inkomen wonen, wat in het rapport betekent een over schot aan goedkope woningen van 37 procent. Dat percentage is in de Oostwijk nog twee procent hoger. Daar staan 1.770 goedkope huizen en 1.077 lage inkomens. Meest opvallende van deze cijfers noemde onlangs al directeur Henk Visser van Patrimoniums Woningstichting de vergelijking in de Westwijk. Met een overschot van 41 procent aan goedkope wo ningen staat dit voor revitalise ring aangewezen deel van Vlaar dingen op' kop. Voor de daar woonachtige 2.568 lage inkomens hebben de woningbouwvereni gingen 3.049 huizen met een huur van onder de 600 gulden beschik baar, terwijl er in de marktsector ook nog 1.273 goedkope huizen staan. Het overschot in de Bab- berspolder/Ambacht bedraagt 25 procent en in Holy-Zuid 8. Alleen in Holy-Noord en de om geving van de Maasboulevard is sprake van een surplus aan te ho ge huren. Hieraan dTaagt de aan wezigheid van veel bejaardenwo ningen en huizen uit de dure bouwjaren (1970 en 1980) het meeste bij. Scheefheid Er is veel scheef in het algemeen in de volkshuisvesting, schrijven de onderzoekers. Behalve de relatie inkomen woonlasten is het ook het wonen van veel gezinnen in wijken waar nauwelijks eengezinshuizen staan en concentraties van uitke- Dennes van der Wel/Roel Dijkstra ringsgerechtigden of ouderen. „Onderzoek naar de woonwensen van ouderen is van groot volks- huisvcstelijk belang ten aanzien van het verminderen van de kwa litatieve scheefheid," aldus de rapporteurs. Zo hebben ouderen in Centrum. Oostwijk en Bab- berspolder geen mogelijkheden in hun buurt te verhuizen. Ze zijn daarvoor hoofdzakelijk aangewe zen op Holy-Zuid, waar ook weer veel eengezinshuizen in gebruik blijven bij zogenaamde "empty- nesters'. Ouders waarvan de kin deren de deur uit zijn hebben wei nig alternatieven om hun eigen dommetje van de hand te doen. Goede kwaliteit Het huizenbezit van de woning bouwcorporaties is in het alge meen van goede kwaliteit. De technische staat zowel als de ver huurbaarheid van de huizen is niet ongunstig. De huurhuizen in Centrum en Oostwijk vergen meer onderhoud, maar slaan nooit leeg. In Holy-Noord en Westwijk is dat andersom. Verder valt het aantal verhuizing in 1993 in de Oostwijk op. In vrijwel alle wijken zijn moge lijkheden aanwezig om aanpas singen te verrichten, die tot de ge wenste verbeteringen kunnen lei den, Met name de Oostwijk is door zijn gunstige ligging ten op zichte van het centrum cn het Hof een gebied met toekomst. Het aanwezige particuliere vooroor logse bezit noemen de onderzoe kers van lage tot zeer lage kwali teit. In de hoofdstedenbuurt in Holy-Noord zouden voorzienin gen getroften moeten worden, waardoor meer ouderen er zou den willen wonen. Het ongunstigst staat het gebied van de Babberspolder. ten oosten van de Van Hogendorpiaan. er voor omdat hier flatwoningen zonder liften en kleine rijtjeshui zen dicht op elkaar zijn gebouwd. Daar is volgens de onderzoekers niet aan sioop te ontkomen om het wijkniveau op te krikken. Door Peter de Lange Schiedam - Nog niet zo lang gele den werden op de boerderijen in Kethel regelmatig varkens ge slacht. Meestal in november, tra ditioneel de slachtmaand. Om de varkensblaas werd door de kinde ren gevochten. Als je 'm oppomp te had je een voetbal. Of een drij ver, als je ging leren zwemmen. Arie Bijl denkt vaak aan zulke ta ferelen terug. Met een beetje wee moed, want Kethel is veranderd. De jeugd uit zijn geliefde dorp zwemt .niet meer in een pol dersloot, met een varkensblaas als 'zwemvest', maar in Bad Groe- noord, gebouwd op een plaats waar vroeger de koeien graasden. Het gevecht om de varkensblaas is maar één van de jeugdherinne ringen die Arie Bijl op aandrang van zijn kinderen op papier heeft gezet. Eenmaal bezig aan zijn 'memoires', kwam het ene beeld na het andere bovendrijven. „Het was zo'n groot reservoir, dat ik meer heb weggelaten dan opge schreven," zegt de nu 77-jarige Bijl. De onderwerpen voor zijn vandaag gepresenteerde boek 'Kethelse toestanden' heeft Bijl tamelijk willekeurig gekozen. Al les opschrijven bleek ondoenlijk. Omdat persoonlijke herinnerin gen voor buitenstaanders niet al tijd even interessant zijn om te le zen, heeft Bijl vooral geprobeerd de sfeer en gebruiken van een agrarische gemeenschap weer te geven. Iedereen die een klein beetje nieuwsgierig is naar het verleden, kan volgens hem ple zier beleven aan het boek. Ook de mensen die de eengezinswonin gen en hoge flats rondom het ou de dorp bewonen. Zwart gat Kethel werd pas in de Tweede We reldoorlog door de Duitsers bij Schiedam gevoegd. Daarvoor was het een zelfstandige gemeente, en over die periode gaat Bijis boek hoofdzakelijk. Het leven in het dorp verschilde hemelsbreed met dat in de jeneverstad. Kethe- laars waren boeren, hadden een eigen cultuur. Arie Bijl groeide op Arie Bijl schreef een boek over Kethel: 'Het was zo'n groot reservoir, dat ik meer heb weggelaten dan opgeschreven.' Foto Roei Dijksua in het hart van die plattelandsge meenschap, als zoon van een boer, met in het achterhoofd hel idee dat hij later ook zijn brood zou verdienen als veehouder. Dat liep anders. Arie Bijl was een van de jongsten in het gezin, zijn oudere broers hadden meer recht op voortzetting van het bedrijf dat door moeder werd gerund; vader was al vroeg gestorven. Rond zijn twintigste zegde Arie noodge dwongen de praktijk van de boer derij vaarwel. Hij werd verzeke ringsagent. „Dat lijkt een hele overstap, maar ik deed veel zaken met boeren en tuinders. Ik sprak de taal van die mensen, ik kon me makkelijk tussen hen bewegen." Vierenveertig jaar bieef hij in het verzekeringsvak. Toen kwam het pensioen, en het ook door Bijl een beetje gevreesde 'zwarte gaf. Voorzichtig begon hij aan wat schetsjes over zijn jeugd, over de inwoners van toen. de dokter, de winkeliers, de zondagse gang naar de kerk, de viering van Ko ninginnedag. Op het gemeente archief liet Bijl op zekere dag uit zijn mond vallen dat hij wat din gen over oud-Kethel' had opge schreven. „Dat vonden ze zo inte ressant, dat ze graag eens iets wil den lezen." Dierenasiel De commentaren waren van dien aard dat Arie Bijl besloot het schrijven serieus aan te pakken. Zo ontstond 'Kethelse toestan den'. Het is vooral een leesboek geworden, maar aan illustraties is uiteraard ook gedacht. Daarvoor putte de schrijver uit zijn eigen familie-albums en de collecties van vrienden en kennissen. Telkens als hij de foto's bekijkt, beseft Arie Bijl dat het oude Ke thel niet meer bestaat. Dat de tijd zijn jeugd heeft uitgewist, en dat alleen de herinnering nog voort leeft in zijn eigen hoofd en in dat van een paar generatiegenoten. Dat er tegenwoordig een zwem bad en een sporthal staan in de Hargpoldcr waar hij opgroeide tussen varkens, kippen cn koei en. cn dat in de boerderij waar hij hielp bij het hooien nu een die renasiel is gevestigd. Hij heeft geleerd te leven met het nieuwe uitzicht: flats, verkeers lichten, een groot winkelcentrum. ..De Nederlandse bevolking moet toch ergens leven." zegt hij nuch ter. „Maar natuurlijk ging het mij aan het hart toen ik de ene hei paal na de andere in het weiland zag slaan. Je kunt daar beter niet te lang over tobben, het is nou eenmaal niet anders." Hij is altijd in Kethel blijven wonen. „Want het blijft hoe dan ook een aardig plaatsje." 'Kethelse toestanden' is een uit gave van boekhandel Mereurius. Het boek (honderd pagina's, vijf tig foto's) kost 24,99. Vrijdag 8 juli SCHIEDAM Jeugdland. Edisonplein: creativi teit, lO.OOu. De Velden: spelcircuit, 10.15u. Dr. Wibautplein: variété, 10.30u. Dr. Wibautplein: creativi teit. 14.00u. Frans Halsplein: spel circuit, 14.15u. Boekweitakker: va riété, 14.30u. VLAARDINGEN VW. Historische wandeling, 19.15u. 't Packhuys. (talo Beach Party. 21.00u. ROTTERDAM King David. La Ventura, 20.30u. Nighttown. Rollins Band, 21.00u. Overwerk. Sadik en Mazhar, 22.00u. Plan C. Too Hip for the Room, 22.30u. Popular. Swing- beat-night. 23.30u. De Twijfelaar, Revalation, 23.00u. Zaterdag 9 juli. SCHIEDAM Jeugdland. Viswedstrijd panne- koekhuis, 13.30u. Viswedstrijd Pol dervaart. 14.00u. Hemaplein: straattheater. 14.30u. Podium. Behind the Sofa (folkrock), 22.30u. VLAARDINGEN 't Packhuys. Italo Beach Party, 21.00u. Grote Kerk. Wandelcon cert met jeugd- en muziekschoolor kest Capella Juventa, 15.00u. MAASSLUIS Nieuwe Kerk. Orgelconcert Klaas Jan Mulder, 2Q.15u. SCHIPLUIDEN Oude Kerk. Organist Bas de Vroome, 20.00u. 't Woudt. Barok- concert, 20.00u. ROTTERDAM Studio's Onafhankelijk Toneel. Dansworkshop Zuidpool '94. 17.30u. Zondag 10 juli SCHIEDAM Podium. Di Angelo Grilio (didjeridu), 21.30U. Maandag 11 juli SCHIEDAM Jeugdland. Wilhelminaplein: creati viteit. lO.OOu. Vriendschapsplein: spelcircuit. 10.15u. Blauwe Brug: theater. 14.00u. Hemaplein: creati viteit. 14.00u. Dr. Wibautplein: spel circuit. 14.15U. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Little Buddha" (al) dag. 11.45-2.45- 5.45-8.45. Alhambra 2: 'Son in Law' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: "MrJones' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso-2: The Aristocats' (al) dag. 1.15-4-6.45; 'Angie* (al) dag. 9.30. Calypso-3: 'Romeo is bleeding' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: 'LightningJack' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'My father the hero' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Getting even with dad' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'The Concierge' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: The Peli can Brief (12) dag. 1.15-5-8.30. Corso: 'The Getaway" (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) vr. 2-8. za 2-4-8. 'Sharks' (al) vr.za. 9. 'Mountain Go rilla' (al) vr. 3-7. za. 1-3-7. 'Jurassic Park* (12) za. 10. Lantaren 1: alle films (16) dag. 9.30: 'Dieblechtrom- mel' do. 'Reservoir Dogs' vr. The Fugitive' za. Venster 1: 'La Ardilla Roja' (16) dag. 10. Lantaren/Ven ster 2: alle films (16) dag. 9.45: 'II Ladrodi Bambini'vr. 'Fiorile'za. lan taren/Venster 3: 'Vaarwel Ganzen' (16) dag. 10. Lantaren/Venster 4: 'The Piano' (16) do.t/mzo. 9.30. Lu- mière 1: "Police Academy 7' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Blink' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Intersection' (al) dag. 6.45-9.30. Lumière, 4; 'Schindler'sList' (12) dag. 2-8. Rex; 'Sex War' (18) dag.vanaf 12 doorl- voorstelling. Thalia: 'Naked gun 33 1/3 The final insult' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Police Academy 7' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'On deadly ground' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Coo! Runnings' (16) vr.za. 00.15. Lantaren 1: '2001. a Space Odys sey' (16) vr.za. 24. Venster 1: 'La Ardilla Roja' (16) vr.za. 00.15. Ven ster 2: 'Pans is burning' (16) vr. 24. The Reflecting, Skin' (16) za. 24. Venster 3: 'Vacas' (16) vr.za. 00.15. Venster 4: 'Reservoir Dogs' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De Aristokatten' dag. 1.15-4. Lumière 3: 'De Aristokatten' dag. 1.15-4. Bel 010 - 4004.444 en t komt in de bus! Dagblad

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1