Wa 9 Nieuwe naam moet Vlaardinger lokken naar parkeergarage Levenslied floreert in Schiedams café Stadsgehoorzaal had topjaar Auto uit het water gevist 'De Afrol' wordt 'Hoogstraat' 'We willen het makkelijk houden' Hoek van Holland hele weekend tjokvol Dukdalf heeft eindelijk zicht op uitbreiding Bijen bezorgen fietsers overlast Gewond na steekpartij Maassluizer aangereden Moeder en dochter op dievenpad Drie gewonden na aanrijding Te veel gedronken Vier Fransen gearresteerd Gewond na oversteken hond Winkeldieven 'earresteerd Ambtenaren uit de auto Jongeren naar kamp in Spanje Geen geld voor trainingsveld Rotterdams Dagblad Maandag 25 juli 1994 Maassluis - Een bijenzwerm heeft zaterdagmiddag voor de no dige overlast gezorgd bij langs rij dende fietsers in de Marelstraat in Maassluis. De zwerm werd rond de middag gesignaleerd. Een imker wist de zwerm later in een kastje op te vangen;-s Schiedam - Een 25-jarige man is gisteravond in Schiedam gewond geraakt door een steekpartij. Het slachtoffer werd door de politie langS'de-Parkweg gevonden. De man^dje; onder invloed was, be- weerde.te zijn beroofd. Maassluis - Een 24-jarige Maas sluizer raakte zaterdagmiddag op de Mozartlaan gewond bij een aanrijding. Hij was de weg over gestoken en werd geraakt door een automobilist. Met een pijnlij ke nek en een kapotte knie werd hij overgebracht naar het Holy- ziekenhuis. Schiedam - De politie van Schiedam heeft zaterdagmiddag een moeder en dochter aangehou den op verdenking van diefstal. Het Schiedamse tweetal (44 en 12 jaar) had onder meer spullen weg genomen bij de Hema en Hans Textiel. De buit bestond vooral uit Meding. Heek van Holland - Eén-16-jarige Schiedammer en twee 13-jarige meisjes uit Rotterdam en Nïeu- werkerk aan den IJssel raakten zaterdagmiddag pp de Badweg in Hoek van Holland gewond. Zij za ten op een bromscooter-en wer den vermoedelijk gesneden door een auto... Hierbij, raakte .de be- stuurder een stoeprand en verloor de macht over het stuur. Het meisje uit Nieuwerkerk liep een jebroken arm op. De andere twee kwamen er vanaf met schaafwon den. Van de auto ontbreekt ieder spoor. Schiedam - Bij een alcoholcon trole op de Rotterdamsedijk in Schiedam rijn zaterdagavond twee automobilisten betrapt. In 1 werden 54 bestuurders langs de kant gezet voor controle. Volgens een woordvoerder van de politie valt het aantal bekeurin gen mee. Schiedam - Op de 's-Graveland- seweg.in Schiedam heeft de poli tie vannacht vier Fransen gear resteerd. De mannen waren in het bezit van heroïne. Ze zijn ingeslo ten voor verhoor. khiedam - Een motorrijder is za- erdag rond de middag gewond •eraakt bij een ongeluk op de Tieuwe Damlaan in Schiedam. 3at gebeurde nadat een voor hem rijdende auto plotseling uitweek *'oor een overstekende hond. De notpprider kon de wagen niet neer--ontwijken en botste er te- [enaa&. Hij is voor behandeling vergebracht naar het zieken- mis. laardingen - InVlaardingen zijn le afgelopen zes weken 27 ver lachten' aangehouden op verden- ing van winkeldiefstal. Dit ge- eurde in het kader van een spe- iaal project, waarbij winkeliers ia een 06-nummer de politie unn,en waarschuwen. In eerdere ïstahtie .werden hiermee ook al a winkeldieven opgepakt, te arrestanten varieerdenitt leef- jtfyan 8 tot 61 jaar. Het belang- jkste motief is het voorzien in de njgsversiaving. Door de goede :sultaten heeft de politie van laardingen besloten het speciale 6-nummer te handhaven. Vlaardmgen - Voor de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen was 1993 een topjaar. De schouwburg ontving meer bezoekers (in to- taal 66.036) dan in alle voorgaan-, de jaren en organiseerde ook meer activiteiten. Er werden meer films vertoond en meer voorstellingen gegeven. Alleen het aantal verhuringen bleef achter bij het cijfer van 1992, De faam van de Stadsgehoorzaal reikt gaandeweg ook steeds ver- der. Het gros van de bezoekers komt uiteraard uit Vlaardingen, maar uit de abannementenver- koop blijkt dat een flink deel van het publiek verder weg woont. Inwoners van Maassluis, Schiedam en zelfs Rotterdam blijken trouwe klanten van de Vlaardingse schouwburg.. Op het totale pakket aan voor stellingen boekte het theater complex (Stadsgehoorzaal, Har monie, filmzaal) een verlies van een kleine 30.000 gulden. De voorstellingen in De Harmonie zorgden voor het grootste tekort. Ook de filmvoorstellingen ein digden in de rode cijfers. De gro te zaal kon de boeken afsluiten met een bescheiden winst. De meest lucratieve voorstelling van het seizoen was het optreden van de Berini's. Het Rotterdam se duo bezorgde de Stadsgehoor zaal een winst van ruim achtdui zend gulden. Tineke Schouten en de Hoofdstad Operette waren goed voor een positief saldo van respectievelijk 6300 en 7400 gul den. Een dieptepunt was de voorstelling Hollywood, die 4700 gulden verlies opleverde. In de kantlijn noteerde directeur Put man over Hollywood dan ook: 'oubollig, knullerig gebracht'. Door Jan Rozendaal Vlaardingen - Parkeergarage De Afrol in het centrum van Vlaardingen gaat Parkeergarage Hoogstraat heten. Dat hebben burgemeester en wethouders besloten. Ook de namen voor de nog te bouwen parkeergarages in het centrum van Vlaardingen aan de Joubertstraat (oplevering zomer 1995) en Dijksteeg zijn inmiddels bedacht: respectievelijk Parkeergarage Liesveld en Stadhuis. „Waarom doen we dat," stelt ver antwoordelijk wethouder Van der Steen (verkeer en vervoer) met een zelf de vraag maar. „We heb ben er ook aan gedacht om histo rische namen aan de parkeerga rages te geven. Maar daarvan zijn we afgestapt omdat we het mak kelijk willen houden. En her kenbaar vooral. De naam Stad huis, dat weet bij wijze van spre ken een Amerikaan nog wei wat dat betekent. Dat je dan in het centrum staat. En Hoogstraat spreekt ook tot de verbeelding. In veel Nederlandse steden is dat de naam van een straat in het cen trum En zeker voor Vlaardingers, maar ook voor mensen uit de om geving, is de naam Liesveld een begrip. „Kijk," gaat Van der Steen ver der, „wat wij willen, is dat de auto mobilisten zo snel mogelijk een (overdekte) parkeerplek vinden. Dat er zo weinig mogelijk kris kras door de stad wordt gereden. Herkenbare namen en een duide lijke bewegwijzering -waarop ook wordt aangegeven als par keergarages vol zijn- moeten daar aan bijdragen." Vol Het bordje 'vol' heeft tot nu toe zelden gebrand in de enige par keergarage in het centrum van Vlaardingen, De Afrol. De bijna tien jaar geleden gebouwde gara ge is tot nu toe een bron van fi nanciële ellende voor de gemeen te. Jaarlijks moeten de Vlaar dingse burgers ruim vier ton op brengen om de boeken sluitend te maken. Er is de afgelopen jaren al veel verzonnen om de gang er in te brengen. De tarieven werden ver laagd, de ingang verlegd en in 1991 mocht het verkeer dat de ga- Vlaardingen - Wethouder Van der Steen (verkeer en vervoer) van Vlaardingen is bezig met hef opstellen van een gemeen telijk vervoersplan. Daarin komt ook het terugdringen van het autoverkeer van amb tenaren aan de orde. Behalve het heen-en-weer rij den tussen de verschillende diensten denkt de wethouder eraan ook het woon-werkver- keer per auto van gemeente ambtenaren te verminderen. Zij zouden meer met het open baar vervoer of de fiets moeten reizen. Behalve een aantrek kelijke vergoeding voor het bus- of treinkaartje bekijkt Van der Steen de mogelijkheid om meer dienstfietsen aan te schaffen. Een aantal daarvan zou dan bij het NS-station kunnen worden gestald, zodat forensen gemakkelijk op hun werkplek kunnen komen. Als het plan in het najaar klaar is, gaat Van der Steen probe ren om ook het Vlaardingse bedrijfsleven voor dergelijke regelingen warm te maken. Deze ideeën sluiten aan op de plannen voor het autoluw ma ken van de binnenstad. rage uitkwam opeens ook weer links afslaan, maar de bezettings graad (nog geen 25 bleef te laag voor een gezonde exploitatie. Van der Steen denkt dat er nog steeds sprake is van een gewen ningsproces. Iets wat volgens hem in andere steden ook wel voorkomt en in Vlaardingen al leen wat langer duurt. Maar om de automobilisten een extra duw tje de parkeergarage in te geven, zal Van der Steen behalve de her kenbare naamgeving, ook het buiten-parkeren in het centrum onaantrekkelijk maken. De wethouder: „We willen naar een autoluwe binnenstad toe. De langparkeerders moeten zo snel mogelijk de parkeergarage en de kortparkeerders kunnen bij de parkeermeters op straat terecht. Maar we zullen het aantal par keerplaatsen op straat met de helft terugbrengen en die plek ken bovendien veel duurder ma ken. In de parkeergarage kunnen mensen hun auto een dag stallen voor twee gulden. Bovendien zul len gratis parkeerplekken rond het centrum steeds verder komen te liggen. Op die manier hopen we die cultuuromslag in Vlaardin gen, om de auto wel in een garage te zetten, teweeg te brengen." Het nieuwe parkeerbeleid moet medio 1996, als de nieuwbouw in het centrum zo'n beetje af is, z'n beslag krijgen. „Maar," zegt Van der Steen, „we zullen het niet na laten om stukje bij beetje deze maatregelen door te voeren." Politie en brandweer van Vlaardin gen hebben gisteravond bij het braak liggende ter rein tussen Sanders Meu bel stad en Hydro Agri een perso nenauto uit het water ge vist. Het bleek om een wagen te gaan die in Delft was ge stolen. Ver moedelijk lag deautoa eni ge tijd in het wateren werd die gister avond bij laag water zicht baar. Het voertuig is vooronder zoek overge bracht naar Delft. Foto Roel Dijkstra Hoek van Holland - Het was prop pen dit weekeinde in Hoek van Holland. Proppen op de zomer- markt, waar vrijdag en zaterdag zeker vijftigduizend mensen langs de 130 kramen op de Prins Hendrikstraat schuifelden. En proppen was het ook op het strand. „Dit is zonder meer de drukste dag van het seizoen. Ik schat dat er tussen de negentig en honderdduizend mensen op het strand liggen," zei Andre van Zanden, leider van de strand- wacht in Hoek van Holland, giste ren. Tegen een uur of een zat Hoek van Holland werkelijk tjokvol. Op het strand was er met enige drin gen nog wel een plekje te vinden, al werd dat met het opkomende water in de loop van de middag wel steeds moeilijker. Maar wie 's middags per auto arriveerde, kon het wel schudden. Tot ver van het strand en zelfs tot in de woonwij ken rond de 's-Gravenzandseweg was alles gevuld met blik. En wie van daar naar het strand wilde, moest er wel een dik kwartier wandelen bij 32 graden Celsius voor over hebben. Bij de strandtenten was het een drukte van belang. De medewer kers hadden geen tijd voor een praatje. „Dit is de oogsttijd, dus niet praten maar patat bakken," was het enige dat een bezwete ex ploitant kwijt wilde, terwijl de zo veelste baal patat en de zoveelste doos kroketten in de gloeiende hete olie werden geworpen. De blikjes bier en frisdrank waren nauwelijks koel te houden onder deze enorme drukte, maar de meeste strandbezoekers hadden daar begrip voor onder het motto 'als het maar nat is'. Deze geweldige zomerse zondag, één van de vele alweer van dit on vergetelijke zomerseizoen waarin de maand juli waarschijnlijk alle bestaande records gaat breken, duurde lang. heel lang. Tot ver in de avond bleven de mensen op het strand, zodat de exploitanten geen moment de tijd kregen om op adem te komen. „Na twee slechte seizoen is dit een ware happening." vond een van de uitbaters „Wie nu geen geld verdient, die doet het hele maal verkeerd. Maar dat moet ook wel, wat we hebben nog wat in te halen." Afval Wat er zoal geconsumeerd werd en wat er gebruikt werd aan zon nebrandolie, dat was zondag avond "laat goed te zien. Het strand lag bezaaid met allerlei af val van mensen die niet de moeite wensten te nemen om het in of bij de afvalbakken te deponeren. Maar vanmorgen, toen de zon net op kwam, was die andere ploeg, die van de schoonmakers, alweer in de weer. Want het blijft mooi weer en dus moet het strand be schikbaar zijn voor dc tienduizen den vakantiegangers die de ko mende dagen de Hoek bezoeken Deze mensen lopen dan de tallo? 'fantastische aanbiedingen' va.. de zomermarkt wel mooi mis. Maar dat betekent ook weer een beetje rust in Hoek van Holland. Rust, die dit weekeinde alleen de echte speurders in de badplaats wisten te vinden in de Hervormde Kerk. Dat was het enige plekje waar het lekker koel en heerlijk rustig was, zeker nadat Story's sterrenshow' de sterren had inge pakt. DoorNellaWeijling Schiedam - Pas toen de uiteinde lijke winnaar op het podium ver scheen, begon de sfeer er echt in te komen. Met zijn eerste num mer 'Het Rotterdam-gevoel' wist de gepensioneerde Joop Kiela het publiek al een beetje aan zich te binden. Maar de aanwezige lief hebbers van het Nederlandse lied zongen en genoten pas echt tij dens het tweede nummer 'Drie hoeksverhouding', over Fiet die na vijfendertig jaar huwelijk haar man verliet voor Karei. „Leuk is 't niet Fiet, dat jij me verliet," klonk het uit de mond van Kiela, zich zelf begeleidend op de gitaar. De in het Üed verweven grapjes over de nieuwe minnaar Karei 'met z'n dikke krent', 'die vent is echt de ment' en 'om de seks zal 't niet wezen, want hij maakt niks meer klaar', vielen goed in de smaak bij de aanwezigen. Met een zeer hard applaus luidden zij het enthousi asme van de rest van de avond in. Schiedammer Gerard Wold bleef tijdens deze voorronde van het Nationale Festival van het Le venslied ook niet onopgemerkt met z(jn poëtische teksten en hartverscheurende gezang. Hij presenteerde stuk voor stuk lied jes over zijn liefde voor Rotter dam en het leven daar. 'De stad is zijn bed. Hij slaapt in het vuil en voelt zich vogeltjesvrij', zong Wold over een zwerver die met zijn fles alcohol door de stad zwerft. „Gerard heeft ons zeer ge ïmponeerd met zijn teksten, waardoor we hem ook willen vra gen voor de finale," maakte de jury, onder leiding van Annette Meenhorst, na afloop bekend. Het overwegend Schiedamse publiek in café Podium aan de Lange Ha ven juichte deze beslissing zeer toe. Plat „Oh oh oh, oh oh oh, wij gaan u verlaten Paramaribo," klonk het uit volle borst van het Shanty- koor, bestaande uit 35 zeeman nen. Twintig van hen, gehuld in marine-wit gestreepte shirts en matrozenpetten, dongen zater dagavond mee om een plaats in de finale. De overwegend vrouwe lijke aanhang van het koor schaarde zich enthousiast rond het podium. Maar niet alleen zij gingen plat voor de zeemannen. Elke bezoeker van het café liet zich luidkeels horen tijdens het refrein. Betty White had de pech dat zij het spits van de avond moest afbijten. Het café telde nog weinig bezoekers en de aandacht ging nog niet echt uit naar de zangwedstrijd. Foto Dennes van der Wet Roel Dijkstra Minder succes boekte Joop Kiela in combinatie met Esther Rook. „Fantastisch." klonk het cynisch uit de zaal. Menigeen maakte een knip-beweging met zijn vingers, terwijl anderen probeerden met een 'Ssst, dat kan je niet maken' het publiek stil te krijgen. Esther Rook trad ook solo op en bracht twee bestaande liedjes ten geho re: 'Blijf bij mij de hele nacht' en een 'Jij kon mij verleiden' (een tekst op het nummer 'Close to Perfection' van Viktor Lazlo). De presentator na afloop: ..Gerard Joling zou jaloers zijn op die uit halen tijdens het tweede num mer." Het publiek leek minder onder de indruk van haar zangta lent. Betty White uit Roosendaal had de pech dat zij het spits van de avond moest afbijten. Het café telde nog weinig bezoekers en de aandacht ging nog niet uit naar de zangwedstrijd. „Alle zoons, doch ters en oma's zullen zich veel bij mijn liedjes kunnen voorstellen." zei de artieste, die twee echte le vensliederen ten gehore bracht. Eén over een verstoorde moeder dochter relatie en tot slot het jazzy-nummer 'Boy' over de lief de voor haar kleinzoon. Niet al leen café Podium in Schiedam stond in het teken var. 'net Natio nale Festival van het Levenslied. Acht cafés in Rotterdam hadden zich dit weekeinde eveneens be schikbaar gesteld voor het zang- spektakel. De winnaars van de voorronden strijden op 6 augus tus op een overdekte podium wa gen in het centrum van Rotter dam om een optreden in het ra dioprogramma 'Levenslief en Le vensleed' van Peter Blanken. Bo vendien wordt de uiteindelijke winnaar in staat gesteld een eigen cd-single op te nemen. Schiedam - Elf jongeren uit Schiedam-West nemen begin au gustus deel aan een Eurocamp voor partnersteden in het Spaan se Albacete. De deelnemers ko men uit het jongerenwerk in wijk centrum De Erker. De twee we ken durende kennismakingsbij eenkomst staat in het teken van de Europese eenwording. Er doen ook jongeren mee uit Vienne Frankrijk). Esslingen (Duits- landt en Velenje (Sloveniëj, drie Schiedamse partnersteden. Alba cete behoort nog niet tot deze vriendenkring, maar slaat wel op het punt daarin te worden opge nomen. De workshops in Spanje hebben als thema 'Ik en Europa'. Vlaardingen - Voetbalvereniging HVO krijgt geen nieuw trainings veld. De gemeente heeft er geen geld voor. Dat hebben burge meester en wethouders het club bestuur laten weten. HVO zai het voorlopig moeten doen met het enkele jaren gele den provisorisch vergrote trai ningsveld aan dc Zwanensingel. Om de vereniging tegemoet te ko men. werd toen een groenstrook tussen de accommodatie van HVO en het naast gelegen tennis veld bij het oelënveld getrokken. Een volwaardige voorziening was het niet. maar de spe: s namen er bij gebrek aan beter genoegen mee. B on w schrijven HVO nu dat er do eerstkomende vier jaar geen financiële middelen zijn om de situatie te verbeteren. In de meerjarenbegroting is geen be drag voor een trainingsveld opge nomen en op bepaalde investerin gen is een stop afgekondigd. Maassluis - Het ziet er naar uit dat het gemeentelijk bedrijf Duk dalf in Maassluis toch mag gaan uitbreiden. Na een slepende kwestie tussen de gemeente en gedeputeerde staten van Zuid- Holland lijkt het licht voor de so ciale werkvoorziening alsnog op groen te worden gezet. De affaire begon vier jaar geleden toen Dukdalf, dat aan de P.J. Troelstraweg een hoveniersbe drijf heeft en in de vestiging aan cle Industrieweg hoofdzakelijk meubelen maakt, er op het laatste adres meer ruimte bij wilde heb ben. Omclat het toen geldende be stemmingsplan geen bouwver gunning toestond, werd gedepu teerde staten verzocht een verkla ring van geen bezwaar af te ge ven. Zodoende zou dan alsnog de uitbreiding kunnen worden ge realiseerd. De provincie verleende echter geen medewerking. Er was al meermalen, vooruitlopend op een nieuw bestemmingsplan, een zo genoemde vr ijstelii ngs proved u re aangevraagd. Het provinciebestuur vond het welletjes en meende dat het be stemmingsplan eerst maar gewij zigd moest worden. Het plan voorzag namelijk niet in de uit breiding van Dukdalf. De ge meente Maassluis ging in beroep legen het feit dat GS weigerden over te gaan tot het afgeven van een verklaring van geen bezwaar. Eind vorige week zou de zaak voor de rechtbank komen, maar die werd door dc gemeente alsnog afgeblazen. Dat had te maken met de wijziging van het bestem mingsplan die inmiddels in een vergevorderd stadium is. Aange zien een speciale commissie van de provincie het herziene plan min of meer heeft goedgekeurd, lijkt nu eindelijk schot in de zaak te komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1