9 Bussen en treintaxi naar Maas sluis-West I esho EB3 Toekomst stichting voor Kroatië onzeker door uitzetting Remi Poppe, de eendagsvlieg die zich maar blijft roeren ONZE PRIJZEN ZIJN TOTAAL GESMOLTEN!! wmmm MEI Sinn Rotterdams Dagblad Bushaltes bij station Centrum worden per 1 september opgeheven Groot sportcomplex spreekt aan PAK NU JE KANS!!! CHAKRA DE lilL VÜOH HIAÜVI! ÜMTEtF^WllSTTCA B'RDERSVELD 6A, SCHIEDAM. TEL. 010-4271626 CHAKRA' X 1 E I Statenlid stelt vragen over zwavelfabriek Te snel op Marathon weg Schennispleger kiest hazepad Kluizen in Bad Groenoord leeggeroofd Hond bijt man in hand Limonade gestolen KOLBERTS JEANS SHIRTS POLO'S fashion 1e Middeilandstraat 7a, Rotterdam, Tel. Oil0-4134668 Donderdag 28 juli 1994 Waterweg Regio Waterweg Westhavcnplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Vlaardingen - De voorgeno men bouw van een zwavelver- werkende fabriek op het ter rein van Frans Swarttouw in de Vlaardingse Vuïcaanhaven heeft geleid tot vragen in de Provinciale Staten. CDA-sta- tenlid W. van Katwijk wil op heldering over dit plan en vooral over de stankoverlast die de fabriek mogelijk zal ver oorzaken. Van Katwijk, woon achtig in Vlaardingen, heefi milieu-gedeputeerde H. van der Vlist gevraagd of de vesti ging van zo'n fabriek wel strookt met het beleid milieu- hinderlijke bedrijven te weren uit de omgeving van woonwij ken. De Procor-installatie bij Swarttouw komt op enkele honderden meters afstand van Schiedam-West en Vlaardin- gen-Oost. Volgens het staten lid staan zwavelfabrieken er om bekend dat zij een rotte-ei- erenlucht verspreiden. Van Katwijk wil van Van der VUst weten of dat bij de Procor-in stallatie ook het geval is. Naar zijn informatie zullen grote de len van Schiedam en Vlaardin gen het risico lopen door stank te worden geplaagd, terwijl de ze lucht bij normaal functione ren in de onmiddellijke nabij heid van de fabriek vaker zal voorkomen. Van Katwijk heeft de milieugedeputeerde ook gevraagd welke taak en ver- antwoordeiijkeheid de provin cie in dit geval heeft met be trekking tot het verlenen van de vergunning. In de Vlaar- ■dingse gemeenteraad zijn tot nu toe weinig harde bezwaren geuit tegen de vestiging van de fabriek, waar vloeibare zwa vel, afkomstig van de raffina derijen in de Botlek, wordt ver werkt tot zwavelbolletjes, een component voor kunstmest die naar Afrika zal worden ver scheept. Alleen de fractie van Groenlinks heeft zich tot nu toe tegen het plan gekeerd. Déze.partij vindt dr' de fa briek thuishoort bij bron: bij de raffinaderijen. alle-' maal- werAuit^de -buur, van staan, De bewonersvemniging Schiedam-West heeft enkele weken geleden aan het Vlaar dingse gemeentebestuur laten weten vastberaden actie te zul len voeren tegen de bouw van de zwavelfabriek. Deze bewo nersvereniging hield enkele jaren geleden ook de vestiging van een mineraalverwerkend bedrijf op industrieterrein Vijfsluizen tegen. Het voormalige schoolgebouw aan de Reigerlaan 53 in Holy-Zuid dient sinds een jaar een humanitair doel. In twee oude klaslokalen staan kolossale triplex-boxen opgesteld, gevuld met levensmiddelen, medische apparatuur, luiers, zeep, speelgoed, kleding en schoeisel. Gemiddeld vertrekt per week één vrachtwagen met deze spullen van uit Vlaardingen naar Kroatië, met als eindbestemming? ziekenhui zen, psychiatische inrichtingen en scholen in dit oorlogsgebied. Vlaardingen - De gemeente gaf vorig jaar september toestem ming aan de stichting 'Samen sterk voor Kroatië' om het ge bouw aan de Reigerlaan in ge bruik te nemen. Aan die toezeg ging verbond de gemeente de voorwaarde dat zij het pand na een jaar kon gaan verkopen. Op 7 september neemt de gemeente raad een beslissing over de even tuele verkoop. De afdeling Ge bouwen van de gemeente Vlaar dingen gaat er van uit dat het be sluit positief uit zal vallen en heeft per 1 september de overeen komst met de stichting 'Samen sterk voor Kroatië' opgezegd. N. van Eijk-Curac, voorzitter van de stichting, is erg teleurgesteld. „Onze organisatie opereert we reldwijd, Het is gewoonweg zonde om alles kapot te laten maken." De voorzitter zat het afgelopen jaar regelmatig met het zweet in haar handen. „Af en toe kwamen hier pottekijkers, die we dan pro beerden duidelijk te maken van: koop dit niet, want we hebben de ruimte veel te hard nodig. Elke keer werd ik weer onrustig van binnen." Ruimten 'Van gemeentewege zijn er geen alternatieve ruimten beschik baar', schrijft J.H. Moorman, hoofd van de afdeling Gebouwen, in een aangetekende brief aan de stichting. „Maar," zegt een ande re medewerker van de afdeling, H.M. Burggraaf, „de gemeente is wel bereid om mee te denken over een alternatieve ruimte. Of dat zal lukken, is een ander pro bleem." De gemeente biedt wel de moge lijkheid aan om ruimte te huren, maar dat is volgens Van Eijk-Cu- rac onmogelijk. „Wij leven van donaties, dus wij ktinnen gewoon niet huren," Op 8 augustus heeft de voorzitter een gesprek met de burgemees ter. „Ik wil weten hóe de gemeen te over ons denkt en of ze über haupt over ons nadenkt. Dat we goed bezig zijn, bewijzen alle dankbetuigingen vanuit zieken huizen, scholen en andere instel lingen in Kroatië. De hulporgani satie uit Frankrijk wil bij ons ko men kijken, omdat wij hen verder op weg kunnen helpen. Zoiets be tekent volgens mij: goede PR voor de gemeente." Hulpgoederen Sinds haar oprichting heeft de stichting honderden tonnen hulp goederen naar Kroatië gebracht. Van Eijk-Curac: „Wij begeleiden de vrachten zelf, om er zeker van te zijn dat de spullen bij de juiste mensen terecht komen. We leg gen ook alles op foto's vast, zodat we aan bedrijven, ziekenhuizen en particulieren kunnen laten zien van: 'Kijk, dit gebeurt er met uw spullen'." Een enkele keer bezwijkt de voor zitter ook voor individuele geval len. Bijvoorbeeld in het geval van een twee jaar oud meisje, geboren met een ernstige hartafwijking, die naar het ziekenhuis Dijkzigt werd gehaald en geopereerd door een chirurg die zich met liefde voor de stichting inzet, prof. dr. John Hess. Of in het geval van een jongen met een ernstige vorm van epilepsie, die bij het minste of geringste geluid al een aanval kreeg. „We hebben hem voor een jaar medicijnen bezorgd en hij is volledig opgeknapt," vertelt Van Eijk-Curac met de nodige trots in haar stem. Maar even later weer ernstiger: „Het idee dat wij met dit werk zouden moeten stoppen, is ondraaglijk. Alles wat we heb ben opgebouwd, kunnen we niet zomaar opgeven. Het mag ge woon niet gebeuren." Maassluis - Het centrale ff i I N punt voor het openbaar ver- §1 pr\ j w Maassluis - Het centrale punt voor het openbaar ver voer in Maassluis verschuift in de loop van dit jaar van NS- station Maassluis-Centrum naar station Maassluis-West. Westnederland heft de bus haltes bij station Centrum op en verplaatst die naar de Westwijk. De nieuwe dienst regeling gaat in op 1 septem ber. Op termijn zal waar schijnlijk ook de treintaxi ver huizen naar West. De ge meente Maassluis verwacht dat dit niet eerder zal gebeu ren dan volgend jaar. Bij NS-station Maassluis-West wordt momenteel hard gewerkt aan de herinrichting van het plein. Het plein wordt halteplaats voorde lijnen 125,126 en 132. De ze onderhouden de verbindingen tussen respectievelijk Den Haag en Rotterdam (Marconiplein) en Delft. Westnederland handhaaft de twee soeldiensten (136 en 137, naar achtereenvolgens Den Haag en Rotterdam), maar deze lijnen zullen het station niet aandoen. Ze vertrekken vanaf de Westland- seweg. Aan de aanleg van stand plaatsen voor treintaxi's wordt ook al hard gewerkt. Nieuwe route De verandering in de dienstrege ling van Westnederland heeft tot gevolg dat de lijnen 125 en 126 voortaan niet meer over de West- NS-station Maassluis- West wordt he* nieuwe knooppunt voor het openbaar ver voer in de Eer ste Stad aan de Waterweg. Op het sta tionsplein wordt al hard gewerkt aan busperrons en taxistand plaatsen. Foto Roei Dijkstra landseweg zuEen rijden. De nieu we route loopt dwars door de Westwijk. Daarom wordt volgen de maand de Lijsterlaan geasfal teerd. Het gedeelte van deze laan tussen de Kwartellaan en de Bur gemeester Van Reesstraat gaat tussen 1 en 26 augustus dicht voor het verkeer. Tegelijkertijd wordt ook de aansluiting naar de Dr. Jan Schoutenlaan geasfal teerd. De tijdelijke afsluiting van de Lijsterlaan brengt voor de buurt bewoners ongemakken met zich mee. De bewoners van de Barge- lerstraat. de Burgemeester Rip- meester Schwartzlaan kunnen hun huis tijdelijk alleen bereiken via de Kwartellaan. De huizen aan de Burgemeester Van de Brande- pingstraat en de Jac. Boezeman- straat zyn tijdens de werkzaam heden alleen bereikbaar via de Merellaan. Remi Poppe (56) verlaat na veertien jaar in september de gemeente raad van Vlaardingen. Hij gaat zich helemaal toeleggen op het werk in de Tweede Kamer, waarvoor hij in mei (ook) is gekozen. Poppe heeft de afgelopen jaren kleur gegeven aan de gemeentepolitiek, ook al kwam hij als actievoerder vaker in de politiecel terecht. En wat er ook van hem kan worden gezegd, onder zijn leiding groeide de Socia listische Partij in Vlaardingen uit tot de grootste fractie. Nu is Den Haag aan de beurt. Door JanRozendaal Vlaardingen/Den Haag - Het is even wennen, kamerlid Remi Poppe. „Kun je me vanmiddag even terugbellen. Dan zit ik in Den Haag en weet ik hoe mijn programma er voor de rest van de week uitziet." Remi Poppe heeft iemand die zijn agenda bijhoudt. Poppe van de SP, ja die. Een secretaresse. Van de (Socialistische) partij welis waar, maar toch. Poppe, de mi lieu-activist, het Vlaardingse ge meenteraadslid, is hij eindelijk dan toch gezwicht voor de bu reaucratie? Nee, dat moeten we zeker niet denken. Poppe, zegt Poppe, ver andert niet. Hij verwijst naar de criticasters uit het verleden. Naar degenen die in 1978 zeiden, toen Poppe voor het eerst in de Vlaar dingse gemeenteraad kwam, dat de actievoerder, de straatvechter wel zou dimmen. „Die Poppe is een eendagsvlieg. Die draait wel bij. Die lullen we wel om. Dat zeiden ze," zegt Pop pe. „Maar dat verhaal is niet door gegaan. En ook nu ik in de Twee de Kamer zit zal ik niet verande ren. Hoe dat komt? Omdat wij het raads- en Kamerwerk er bij doen. Naast het actievoeren. Wij zitten niet in de politiek voor het mooie baantje. Wij durven onze kop uit te steken en passen niet, zo'tis an deren, enkel op de winkel in af wachting van een mooie burge meesterspost of ander leuk baant je." In 1973 kwam Poppe in de Vlaar dingse gemeenteraad. In eerste instantie voor twee jaar, omdat de SP de zetel deelde met de PSP. Maar in 1982 haalde de SP twee zetels en via twee keer vijf (1986 en 1990) werd Poppe cs in 1994 met zeven mensen zelfs de groot ste partij m Vlaardingen. „Ik was natuurlijk al jaren actief in Vlaardingen," zegt Poppe, die toen ook nog tijd had om zijn be roep, kunstschilder, uit te oefe nen. Een opsomming: Stront aan de Knikker, de Bond van Huur ders en Woningzoekenden, het Centraal Actiecomité Rijnmond en het Milieu Actiecentrum Ne derland. „Maar dan zit je je op te vreten op de publieke tribune van de gemeenteraad en denk je: daar moet ik ook zien te komen om werkelijk invloed uit te oefenen. We hebben een keer actie gevoerd in de Van Leyden Gaelstraat te gen het vrachtverkeer. Een barri cade met auto's (waardoor hij - niet voor de eerste keer - in een politiecel belandde, red.). Maar de gemeenteraad beslist en daar konden wij dus niet bij zijn." En als gemeenteraadslid heb je nu eenmaal meer invloed, merkte Poppe bijvoorbeeld in de protes ten tegen Patrimoniums Wo ningstichting (PW), die service kosten van bewoners van de Billi- tonfïat oppotte. „Als je dan als ge meenteraadslid een gesprek aan gaat met de directeur van PW, dan heeft het impact als je in de raad zit. Ja, die mensen hebben allemaal hun te veel betaalde geld teruggekregen. Dat ging sons om duizenden guldens. Ik geloof dat dit nog nooit in de krant heeft ge staan." Sjoemelde Maar meestal stond het wel in de krant. De acties voor Lickebaert, de directeur van de ASHVB die sjoemelde en op straat werd ge zet, de nog steeds lopende actie voor huurders in de Indische Buurt, Babberspolder, Westwijk en een deel van Holy (in totaal zesduizend woningen), die vol gens de SP ten onrechte twaalf tot vijftien gulden per maand beta len voor het groenonderhoud. „Die actie loopt nog steeds en we zullen doorgaan tot we hebben gewonnen. Reken daar maar op." Poppe bracht, daar is vriend en vijand het over eens, leven in de plaatselijke politiek. Hij zocht zijn onderwerpen uit, maar hield dan ook vol. „Het was een vrij duf, ingeslapen zooitje. Door de SP is er in ieder gevi meer discussie gekomen. Ook bij andere partijen heb ik wel bespeurd dat ze zich minder gemakzuchtig tegenover het college zijn gaan opstellen." In de Tweede Kamer heeft Poppe inmiddels het woord gevoerd over Remi Poppe zit niet in de poli tiek voor het mooie baantje. 'Wij durven onze kop uit te ste ken en passen niet, zoals an deren, enkel op de winkel in afwachting van een mooie burgemeesterspost of ander leuk baantje.' Foto Jaap Roze ma' Rotterdams Dagblad de stier Herman ('De minister heeft zich een oor aan laten naai en door de commercie'), de Be strijdingsmiddelenwet en giste ren in de commissie over de huur verhoging. Op z'n SP's: er is een bijstandsmoeder-met-twee-kin deren opgetrommeld die haar op wachting maakte bij staatssecre taris Heerma, „Door een nieuwe regeiing van Heer'ia verliest ze tweehonderd gulden aan inkomsten per maand. Dat kan natuurlijk niet. Dat moet zij de vaste Kamercom missie maar eens komen vertel len. Dan kunnen die ook eens kennismaken met de echte we reld." Poppe heeft definitief gekozen voor de Tweede Kamer. „Want in de gemeenteraad krijg je toch vaak te horen: dat hebben ze in Den Haag zo besloten. Nou, daar wil ik dan weieens bijzijn." Vlaardingen - Een interessante gedachtengang. Dat is de eerste reactie van wethouder Van der Steen (sport) op de nota van de Vlaardingse Sport Stichting 2000, waarin wordt gepleit voor een groot, multifunctioneel sportcomplex in de Broekpolder. Volgens de wethouder spreekt een aantal gedachten in de nota hem wel aan. In ieder geval is hij in z(jn sas met het feit dat de ver schillende bij het plan betrok ken clubs, Fortuna (de voetbal en de atletiekvereniging), De Hollandiaan (handbal) en de voetballers van VFC vooruitlo pend op de in de maak zynde sportnota al tot samenwerking zijn gekomen. Want hoewel Van der Steen nog niet vooruit wil lo pen op die nota, heeft zijn voor ganger Van Ardenne altijd ge pleit voor clustering van sport verenigingen. „En dat initiatief hebben deze verenigingen nu genomen. Dat vind ik in ieder geval een goede zaak," aldus Van der Steen, Volgens VSS 2000 zijn de Vlaardingse sport verenigingen alleen verzekerd van een gezonde toekomst als er zo'n multifunctioneel sportcom plex komt. De kosten daarvan worden geraamd tussen de 8,5 en tien miljoen gulden. De ge meente zou daarvan zo'n zeven miljoen moeten betalen. Van der Steen wil er nog niet op ingaan of dat een haalbare kaart is. „Misschien hoeft het allemaal niet zo grootschalig," is het eni ge wat hij kwijt wil. De plannen zullen worden betrokken by de gesprekken over de sportnota van de gemeente en de voorbe reidingen van het bestemmings plan voor de Broekpolder. Vlaardingen - Bij een snelheids controle op de Marathonweg in Vlaardingen heeft de politie giste ren in twee uur tijd 25 bekeurin gen uitgedeeld. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 85 kilome ter per uur. Daarnaast maakte de politie tegen twee bestuurders proces-verbaai op voor het rijden zonder rijbewijs en voor een ver lopen deel III. Op de Rotterdamsedijk in Schiedam werden gisteravond 55 bekeuringen voor te hard rijden geschreven. De hoogst gemeten snelheid was hier 95 kilometer. Vanmorgen vroeg, rond vier uur, is er op de Burgemeester Zane- veldstraat in Maassluis een perso nenauto van de straat gehaald die onverzekerd en niet APK ge keurd was. De auto en de 31-jarige bestuurder uit Rotterdam zijn naar het politiebureau gebracht. Daar kreeg de man twee boetes en zijn wagen werd inbeslagggeno- men. De Rotterdammer moest met de eerste trein naar huis. Schiedam - In het Beatrixpark heeft de Schjedamse politie giste ren rond het middaguur een 26-ja- rige man aangehouden wegens schennispieging. De 'potloodven- ter' toonde zijn geslacht aan pas serende vrouwen. Toen de man de politie in het oog kreeg, koos hij het hazepad. "Uitgerekend op het weggetje in het park dat het Hazepad is gedoopt, werd hij aan gehouden. Op het bureau legde hij een bekentenis af. Schiedam - Verschillende ge bruikers van Bad Groenoord heb ben bij de politie aangifte gedaan van diefstal uit het kluisje waarin zij hun spullen hadden gelegd. De overeenkomst tussen alle geval len was dat de aangevers dachten dat zij het sleuteltje hadden verlo ren. De politie vermoedt echter dat de dader hen op slinkse wyze het sleuteltje afhandig heeft ge maakt. De sleuteltjes worden om de pols gedragen, maar zijn blijk baar door een handige ingreep wel los te peuteren. De stolen kle ding werd late1* teruggevonden in het Beatrixpark, maar geld en kostbaarheden waren verdwe- Hoek van Holland - Een 31-jarige inwoner van Hoek van Holland is in zijn woonplaats gebeten door een hond. De man wilde op de Van Spilbergenstraat twee vech tende honden uit elkaar halen. Hij moest dat bekopen met een beet in de hand. Maassluis - Er is gisteren een 25- jarige inwoner van Maassluis ge arresteerd voor het stelen van een krat limonade in de Konings hoek. Hij werd door het personeel betrapt. o.a. Panmo - Pashlon - Club de France - Peter v. Holland 108? 349? Panmo" 108? „NEWS" normaal J09? „Stadium" normaal 149? „Cars" normaal J89? ii_8e? „Rlchy" normaal .08? viscose katoen - linnen J80Ö .88? ias? J29T- o.a. Scotch Soda, News, Salty Dog jS80tT .B9t3Ö" 109? Vrijdagavond koopavond

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1