Waterweg 13 Floriade 2002: steekspel van bidboeken en mooie praatjes ifg*"22 De strandwacht zit niet de hele dag naar mooie vrouwen te kijken OPRUIMING 'Mr W0l(Sfeiini genda Een verkoelende duik Vragenbalie voor ouderen Expositie van Hofman in Stadsbibliotheek Nieuw depot voor KCA en grof vuil Avondvierdaagse in Hoek van Holland KLEERMAKER Rotterdams Dagblad Vrijdag 29 juli 1994 In rijen staan ze voor de glijbanen in de drukbezochte zwembaden- Groot en klein willen graag een verkoelende duik maken in deze re- cordzomer, waarin de verschillende weermannen tropische tempera turen en hittegolven turven en oude statistieken raadplegen. In onze door het water beheerste streek zijn de met gechloreerd lei dingwater gevulde baden de belangrijkste ontmoetingsplaatsen ge worden voor zwemliefhebbers. Maar weinig open water wordt nog geschikt geacht voor een verkoelende duik. Er zijn zelfs mensen, die het zeewater niet meer in durven. Ze wachten liever in de hitte van de volle zon een kwartier in een rij tot ze op het strand onder de spoeldouche terecht kunnen. Want ze willen het lijf wel met water verkoelen. Een spontane duik in de Vlaardingse of de Poldervaart zie je zelden meer maken. Spartelpartijen in Booner- of andere vlieten durft men ook niet meer aan. Met vier loospijpen, die ter hoogte van het Holy- ziekenhuis regelmatig (weliswaar gefilterd) schuimend water uit de verontreinigde Broekpolder in de vaart deponeren, en de waarschu wingen van provinciale kant is zo'n terughoudendheid te begrijpen. Zeker als een keer zwemmen in de nieuwe Krabbeplas al tot irritante jeuk heeft geleid. Toch is het jammer, dat alleen nog maar 'kunstwater' ter beschik king staat voor een veilige duik. Nog geen vijftig jaar geleden leerde ik van mijn vader drijven en wat zwemslagen in de monding van de Nieuwe Waterweg voor het strandje van De Beer. Veertig jaar terug gleden we in een warme zomer en masse vanaf de op de kant gegooi de blubberberg in de verse vijver van park 't Nieuwelant. En in de zo mer van 1976 zag ik nog kinderen spartelen in de singels van Holy- Noord Deze maand precies honderd jaar geleden ging de eerste Vlaar dingse zwemschool open, In het Prikkenwater. een later gedempte zijarm van de Oude Haven. In de Kon. Wilhelminahaven kwam het volgende Vlaardingse bad en de voorganger van het Kolpabad had zijn buitenbad in de vroegere Spoorhaven, Schiedam had lang een populaire zweminrichting langs de Havendijk in zijn eveneens naar koningin Wilhelmïna genoemde haven. Leen Kalkman, een van de ijsmakers uit Vlaardingen, was met een reclamehoom van Elka-ijs op zijn hoofd vele naoorlogse jaren een bezienswaardigheid tijdens de jaarlijkse zwemwedstrijden in de Ou de Haven. Ze bestaan niet meer. We lopen nu hard rond de haven of fietsen er in ten behoeve van een WV-spot op tv. In rubber gehulde duikers vissen die zwemmers er zo snel mogelijk uit. Is dat allemaal nou vooruitgang? BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Het Centraal Meldpunt gaat op 1 augustus van start. Doel is het ouderen en gehandicapten gemakkelij ker te maken om aan informatie te komen en ant woord te krijgen op vragen. Aan het "van het kastje naar de muur-gevoel' moet hiermee een emd komen, Het Centraal Meldpunt is een plaats waar ouderen, gehandicapten en hun familieleden terecht kunnen met vragen over zorgvoorzieningen in Schiedam. Met het systeem kan niet alleen informatie en voor lichting worden gegeven. Vragen kunnen ook wor den gemeld. De functionaris an het meldpuntzorgt dat de aanmelding bij de juiste instantie komt. Naast informatie over zorgvoorzieningen zoals maal tijden, aanvragen verzorgingstehuis en thuiszorg, kunnen mensen ook terecht voor informatie en voor lichting over huisvesting. Bijvoorbeeld: aanvragen voor service/aanleunwoning, financiële aangelegen heden. inschrijving activiteiten dienstencentra. Tot slot kan men er ook meer horen over cursussen van de SeniorensehooMstart september 1994). Het Meld punt is te vinden op de Van Swindensingel 40. Vlaardingen Els Hofman exposeert in de maand augustus in de Stadsbibliotheek. Zij schildert abstracte werken in olieverf. Ze begon aanvankelijk met tekenen en ging later over op keramiek. Tot in 1988 schilderen zich aankondigde. Hofmans' schilderijen ontstaan vanuit een diep gevoel dat alles wat werkelijk belangrijk is, een mens overkomt. De kunstenaar zelf: „Inspan ning. .noeite, een bepaald resultaat willen, dat is één ding. Maar een ander ding is door loslaten een ont spanning naar boven te laten komen die reeds in je aanwezig is. Dan wordt een diepere of hogere laag zichtbaar, andere werelden en sferen. Er ontstaat een besef van betekenis en groei, een reis naar alle plaatsen van de ziel." Maassluis Inwoners van Maassluis kunnen met ingang van maandag met klein chemisch afval (KCA) en grof vuil terecht bij het nieuwe gebouw van stads- en mi lieubeheer aan de Heidrmgstraat 6. Dc ingebruikne ming van het nieuwe KCA-depot betekent dat het oude depot aan de Sparrendal bij de voormalige ge meentekwekerij wordt gesloten. In de nieuwe huisvesting komen meer mogelijkhe den voorburgers om afval m te leveren. Iedere werk dag van 9.00 tot 12.00 en van 14 00 tot 15.30 uur kun nen zij KCA en grof vuil inleveren en elke tweede en vierde zaterdag van de maand van 10.00 tot 13,00 uur. Grof vuil wordt gesplitst m verschillende "fracties'. Zo worden ijzer en tuinafval apart verwerkt Over enige tijd zal bij het depot een 'milieustraat' in ge bruik worden genomen. Er komen speciale bakken voor papier en karton, herbruikbaar hout. puin (al dan met herbruikbaar), ijzer en metaal, glas. GFT-af- val en reststoffen. Hoek van Holland Westhaven plaats 22 V. 3131 BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Men no Haddeman Rotterdam - Een superglijbaan, een reuzerad, een spookhuis, schiet tenten, poffertjeskramen en een sprookjespark. Wie deze attracties ver wacht aan te treffen op het veertig hectare metende evenementenge- bied 'de Floriade' komt bedrogen uit. Niets van dit alles is gepland in het gebied dat in het jaar 2002 toonaangevend moet zijn voor de tuin bouw in Nederland. De 61-jarige boer Hooger- brugge zit zijn tijd wei uit. Maar als hij over een paar jaar wegens de herinrich ting van de landerijenzijn boerderij moet sluiten, is zijn zoon daar de dupe van. Foto Dennes van tier Wel/Roel Dijkstra Sinds de eerste Flonade van 1960 in Rotterdam brandt om de tien jaar een hevige strijd los over welk gebied het komende decen nium de tuinbouwexpositie bin nenhaalt. De kanshebbers strij den vaak hard tegen hard om de gunst van de Nederlandse Tuin bouwraad, die bepaalt welke plaats wordt uitverkoren. Het is een steekspel van connecties, bid boeken en mooie praatjes. Over twee maanden geeft de Tuinbouwraad uitsluitsel. Dan zal blijken welk gebied de beste plan nen op tafel heeft liggen. Eén van de grote kanshebbers is het pro jectbureau Floriade 2002 Midden- Delfland met de locatie Polder vaart, net buiten Overschie, ten noordoosten van Schiedam. „We maken een goede kans," zegt woordvoerder L. Lussenburg van de Reconstructiecommissie Mid den-Delfland. Het gebied rond de Schie en de Poldervaart is vol gens hem een mooie plaats. „Het gedeelte waar de Floriade is ge pland, maakt deel uit van een veel groter recreatiegebied. De Flo riade kan ook na de-expositie blij ven bestaan. Dat is één van de be langrijkste redenen waarom wij denken dat wij de expositie bin nen halen. In de andere gebieden moet de Floriade aan het eind van de periode weer worden afgebro ken." In 1960 werd het reconstructiebe- sluit Midden-Delfland aangeno men. Hierin is opgenomen dat het gebied, dat bestaat uit deelgebie den Abtswoude, Gaag en Licke- baert, wordt omgebouwd tot re creatiegebied. In 1977 kwam dit besluit door het parlement en be gon hei. Recreatieschap Midden- Delfland met het opkopen van de grond. In het besluit is ook gere geld dat er in het hele gebied plaats is voor één attractie. Dit Oversteek Delft/Den Haag oer boot Amsterdam Delft/Den Haag Amsterdam-Schiphol .uchthaven estienhoven Sednjven/kartforen Toekom stig woon gebied (internationaal) Schiedam-Nocrcl Overscnle Industrie gebied Sportrecreatie Schiedam moet de Floriade worden. Duurzaam De plannen voor het gebied zijn afgestemd op duurzame recre atie: plassen, bossen en een reser vaat. Het recreatieschap keert zich tegen 'autorecreatie', dus worden er in het gebied voorna melijk fiets- en wandelpaden aan gelegd. „De Floriade past perfect in het gebied, maar als over twee maanden blijkt dat de tuinbouw expositie aan onze neus voorbij gaat, zullen we gewoon doorgaan met de ontwikkeling van het re creatieterrein," vertelt Lussen- burg. Voorlopig is hij er nog zeker van dat de Floriade naar Rotterdam komt. Trots loopt Lussenburg door de Oost-Abtspolder, waar een gedeelte van de expositie is gepland. „Aan deze kant alles wat groeit en bloeit. Daar," gebaart Lussenberg, „komen de evene menten. De kassen, de horeca en de tentoonstellingsruimten. Het stuk waar we nu op lopen, de kade van de Poldervaart, wordt veran derd m een grote boulevard. Van af hier kan men straks de gehele tuinbouwexpositie overzien." Door het Floriadeterrein loopt de eeuwenoude Poldervaart. De vaart stamt uit de twaalfde eeuw en was vroeger de verbinding tus sen Schiedam en Delft. De Recon structiecommissie verwacht dat men tijdens de werkzaamheden in het gebied op een aantal oude nederzettingen zal stuiten. In de planning is dan ook rekening ge houden met een vertraging van wege archeologisch onderzoek. „Het vermoeden bestaat dat de nederzettingen zijn gesticht door vluchtelingen uit het ineenge storte rijk van Karei de Grote," Kandelaar Eeuwen geleden begonnen de vluchtelingen landbouw te bedrij ven in het gebied. In de loop van.' de tijd veranderden de nederzet- tingen in gehuchten en de ge huchten in dorpjes. Eén van die gehuchten werd het dorpje De Kandelaar. Tot nu toe leidden bij na alle inwoners van dat dorpje een agrarisch bestaan. Maar de geschiedenis gaat zich herhalen en wel in omgekeerde richting. De boeren moeten 'vluchten' voor de bouw van het recreatiegebied en de eventuele Floriade. De Kandelaar ligt in het recreatie gebied op de grens van het toe komstige Floriadeterrein. De lan derijen krijgen een andere be stemming en daarom moeten de agrariërs afstand doen van hun grond. „We hebben in goed overleg met veel agrariërs een overeenkomst bereikt," zegt voorlichter Lussen burg. „Echte problemen hebben zich met voor gedaan. Wel vroegen sommige mensen zich af wat er precies ging gebeuren, maar dat betrof kwesties als 'hoe zit het met die weg en wat gebeurt er met mijn privacy'. Van de twee honderd brieven die we hebben ontvangen was er niet één nega tief. De mensen reageren enthou siast op de plannen." Bedrijf kwijt „Oh ja, zegt hij dat?" moppert ge- maaimachinist Leo Keijzer. „Nou, van mij hoeft het allemaal niet Ik'zjt ^r,gcht'ni^t ten. Ik'heb liever jroêien voor .d« deur." Keijzer is al 32 jaar machi nist van het gemaal in het dorpje De Kandelaar. Hij zit zijn tijd nog wel uit meent hij. „Maar als ik straks gepensioneerd ben zal het gemaal volledig automatisch wor den en valt er weimg meer te doen." Recreatiegebied of Flo riade, het is Keijzer om het even. Van hem hoeft het allemaal niet De familie Hoogerbrugge. nfé&k^ weinig him-aar...teg^dèj Jtpiasfc c van de Floriadë.' Zé vinden hef al- leen jammer dat zij hun bedrijfje kwijtraken. Niet voor zichzelf, maar voor de 27-jarige zoon. Zij hebben nu nog koeien lopen in het gebied, maar die zullen over een paar jaar moeten verdwijnen. „Mijn man is 61 en hoeft zich geen zorgen te maken. Maar onze zoon kan het bedrijf met overne men en dat vinden we wel jam mer," vertelt de vrouw des huizes. Volgens Lussenberg kunnen de mensen gewoon in hun huis of boerderij blijven wonen. Ze moe ten volgens hem alleen de lande rijen afstaan. „Men krijgt uiter aard betaald voor de schade die men loopt bij het verlies van de grond." P. Koning vindt alles best. Samen met zijn vrouw en wat schapen woont hij in een oude boerderij. „Wij zijn hier 25 jaar geleden ko men wonen. Ik ben nooit agrariër geweest. We hebben geen be zwaar tegen de Floriade of het re creatiegebied, maar we hopen wel dat er nou eindelijk iets gedaan wordt aan de Kandelaarweg. Deze weg wordt gebruikt als sluiproute tussen Schiedam en Delft. Er ko men hier per dag wel eens twee tot drieduizend auto's langs." Voorlichter Lussenburg bena drukt nogmaals dat Recreatie schap Midaen-Deiiland zich richt op -wartdel-i «h 'fietsverkeer. „De Kandelaarweg<-' wat overigens geen doorgangsroute wordt, zal hoofdzakelijk bestemd zijn voor fietsers en wandelaars. Uiteraard wordt voor bestemmingsverkeer een uitzondering gemaakt." Of de Floriade op het terrein van Midden-Delfland in 2002 wordt gehouden, is nog de vraag. De Tuinbouwraad beslist op 27 sep tember en tot die tijd zullen bewo- ners en de Reconstructiecommis- Y sie hun dagéb'fo spanning moe ten doorbrengen. - Hoek van Holland is.het mooiste strand van Neder land (Cees Dekker, strand wacht). Jaarlijks trekken 1,5 miljoen badgasten richting Hoek van Holland-strand. Voor een lange, lome dag aan het zonnige strand. Uitgestrekt in het mile zand, op het ter ras met een koud glas bier of wandelend door de duinen. Over het leven op en rond het Hoekse strand, gaat de zo- merserie Factor 22. Van daag: Uitpuilende vuilnis zakken op het strand; bay- watchende strandwaehters; zoekgeraakte kinderen en Oostindisch-dove Duitsers. Door Nella Weijling - O-.' fijp' De strand- wachtin Hoek van Holland ruimt ook de rotzooi op. 'Eigenlijk zou je de mensen voor één keer in het vuil moeten laten zitten.' Foto Roei Dijkstra Hoek van Holland - Met slaperige ogen zie je eerst alleen de mooie dingen, 's ochtends om half zes op het strand van Hoek van Holland. De roodgloeiende, opkomende zon geeft het nog onbetreden zand een rozige tint. Boten varen af en aan en zorgen continu voor afwisseling aan de horizon. Het geluid van de golven doetje even De VW-Vakantie-avondvierdaagse door Hoek van Holland wordt van 2 tot cn met 5 augustus voor de eenendertigste keer gehouden. Net als vorig jaar isecn aangepaste vijf kilometer-rou te uitgezet voor ouderen en rolstoelers. De wandelroutes voeren door natuur- en woonge bieden in en rond Hoek van Holland. De vijf en vijftien kilometer-route starten om 18.00 uur. Die van tien kilometei om 18.15 uui én dc Zt- ven kilometer-route om 18.30 uur. Er wordt ge start en gefimshed in het wjjkgebouw 'De Hoekstee) Mercatorweg 50 in Hoek van Hol land. Mensen die mee willen lopen kunnen zich inschrijven bij de WV aan de Hoekse Brink 23. Inschrijfgeld is tot 2 augustus 16.00 uur vijf daarna zes gulden per persoon. Exclusieve maatkleding cn cónlectio^ Ruim WO jiiar kleermakers - in onze etalages sleeds speciale aanbiedingen" pok voor confectie naar de u^m M k l#l.n ..Rol'lof"damaedi|k .109.) verticaal verder dromen. Cees Dekker, verantwoordelijk voor de reiniging van het Hoekse strand, schudt je wakker met de opmerking: „Moet je kijken wat een rotzooi" Hij wijst op uitpui lende vuilnisbakken met een hoop vuil ernaast, waar meeuwen agressief omheen zwermen. Langs de rand van de duinen, toont hij even later, blijven plastic zakken, frietbakjes en ander afval steken in het gras. „Gisteren was het echt niet te geloven. Om de drie vuilnisbakken was de contai ner vol. We hebben toen elfhon derd liter wil opgehaald." In een jeep rijdt een deel var. de schoonmaakploeg langs de felge le vuilnisbakken die in één rechte lijn op het strand staan. Een aan tal mannen haalt de vuilniszak ken leeg en dropt ze op steenwor pafstand, om ze even later in de container van een pick-up te wer pen. De hopen vuil naast de vuil nisbakken wordt- f 'i geharkt en opgeraapt. D- .dreiniger, een harkmachine achter een trac tor, maakt cirkelende bewegin gen over het strand om rondflad derende vuil ook weg te krijgen. De strandwaehters komen regel matig luiers, tampons en maand verbanden tegen. Hondendrollen zijn echter vijand nummer een van de sch oonmaakploeg, want ze komen in de strandreiniger te recht. Ook badgasten zijn er niet blij mee. André van Zanten, strandwacht-coordinator: „Hon denbezitters graven gewoon een kuil in de grond waar de hond zijn behoefte in kan doen. Een tijdje later komt op die plek een aantal kinderen een kasteeltje bouwen." Injectiespuiten vormen de groot ste angst voor strandwaehters. ..We komen ze gelukkig niet vaak tegen, maar h^t gebeurt dat bij voorbeeld dhoetici ze gewoon m de vuiln^Ldk dumpen. Je zal erin grijpen terwijl je troep opraapt." Baywatch Tegen de tijd dat de eerste men sen op het strand verschijnen is het een uur of tien. Badgasten ploffen neer met tassen, wind schermen. parasols en koelboxen. Een aantal strandwaehters geniet op dat moment in de zon vóór het strandwachtpaviljoen van een kop koffie. André: „De meeste badgasten denken: 'die strand waehters zitten de hele dag maar een beetje naar mooie vrouwen te kijken'. Dat is dus niet zo. Als de eerste mensen om tien uur het strand op komen, hebben wy al een halve dagtaak achter de rug." De strandwacht bewaakt met veertien man drieëneenhalve ki lometer strand, waarvan een kilo meter naaktstrand. Vóór het pa viljoen staat een uitkijkpost, waar om tien uur een van de strand waehters op klimt met een verre kijker. In de radiokamer van het paviljoen komen alle meldingen binnen, van de strandwaehters die per boot of jeep patrouilleren. De boten varen heen er weer langs de kust; zwemmers, surfers, snowboarders en zeilers in de ga ten houdend. Ben Blokzijl en Bill Pot bewaken de waterlijn langs het grote strand. Bill, een Ameri kaan, is deze zomer voor het eerst strandwachter. Hij woont sinds oktober in Nederland en probeert een baan te vinden bij de politie. Ben werkt al zeven zomers op Hoek van Holland. In de winter verdient hij zijn brood met het verkopen van auto's. Ben: „Hon derd keer per dag hoor je: 'hé Bay watch, lekker baantje heb je, hè' Eigenlijk zou je de mensen voor één keer in het vuil moeten laten zitten. Dan beseffen ze misschien dat we niet voor niets werken." Op drukke dagen zijn er zo'n hon derdduizend badgasten. De strandwaehters kijken en obser veren constant. André: „Als we op zo'n dag iemand moeten redden is er iets verkeerd gegaan, maar de zee blijft gevaarlijk, dus het ri sico is altijd aanwezig." Muien, stroomgeiüen tussen de zandban ken langs het strand, zjjn vrij ge vaarlijk, vooral voor kinderen. „Ze kunnen door een muistroom worden meegesleurd. De muistro men kruipen onder invloed van wind over de bodem, waardoor ze moeilijk te lokaliseren zijn." „Duitsers," zegt Ben even later „gaan altijd te ver de zee in. Als de golven te hoog zijn, geven we aan dat ze beter uit het water kunnen blijven, maar ze luisteren abso luut niet. Als ze al het water uit gaan, liggen ze er na een kwartier tje weer in." Gebitten Normaal gesproken heeft de strandwachtploeg te maken met een aanloopperiode. Vorige zo mer bleef het mooie weer uit. Teen moest de kachel aan en zat iedereen aan de erwtensoep. „Nu worden we meteen voor de leeu wen geworpen," zegt André. Tij dens rotweer doen de strand waehters vooral onderhoudswerk. „Dat is op zich prima," licht Cees toe, „maar als dat eenmaal ge daan is wordt het wel vervelend. Je gaat dan letten op negatieve dingen van elkaar. Eigenlijk zijn we heel blij met die drukte." Op het grote strand, links van de strandwachtpost, raken op druk ke dagen altijd veel kinderen zoek. Cees: „Kinderen willen vaak hun naam niet zeggen als ze voor onze neus staan. De jongens op de patrouiileposten geven dan ook een zo globaal mogelijke be schrijving aan de meldkamer door, bijvoorbc id: 'Ongeveer vier jaar; een blauw shirtje aan en een scheppie in z'n hand'." In het strandwachtpaviljoen is een hokje voer gevonden voor werpen en dieren. Mensen kun nen daar zoekgeraakte spullen komen ophalen. Cees: „We vin den altijd een flink aantel gebit ten; mensen komen dan passen." Cees zit 23 jaar bij de strandwacht en zou niet anders willen. „Als ik soms van die kantoorlui zie, dan denk ik: je mag dan drie- of vier honderd gulden meer hebben per maand, ik zou echt niet met je wil len ruilen. De hele dag buiten zijn en dat schitterende uitzicht: het verveelt me geen seconde." Vrijdag 29 juli VLAARDINGEN Grote Kerk Orgelconcert, 20.15u. ROTTERDAM King David, la Ventura, 20.30u. Overwerk. Sadik en Mazhar, 22.00u. Plan C. Van Putte, 22.30u.' Popular. Swingbeat-mght. 23.30u. Café De Twijfelaar, Revalation 23.00u. Zaterdag 30 juli SCHIEDAM Bibliotheek Lange Haven. Ver koop oude boeken. Podium, Ph/I Friendly his friends (rock-a-billy) 22.30U. Toren Grote Kerk. Torenbeklim- ming (13,45u.) met aansluitend ca- nllonconcert door stadsbeiaardier Addie de Jong {14.30 tot 15u.}. VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert tussen 15 en 17u. Vlaardingse Hoofd. Rondvaren met de Diane door het Havengebjed. 13.15-18u. Vlaardingse Hoofd. Moonlightcmi- se met de Diane door her Havenge bied. 20-24£ C.K.C. Oranje Nassau. Oud papier actie. 9-12u. op het parkeerterrein aan de Dirk de Derdelaan. MAASSLUIS Immanuelkerk. Orgelconcert, 20.15u. ROTTERDAM King David, la Ventura, 20.30u. St.Laurenskerk. Orgelconcert. 15.00u. Overwerk. Willem Cramer en vnenden, 22.00u. Plan C. The Melissa's, 22.30u. Rotown. Forever Frenzy, 22.00u. Café De Twijfe laar. Live Soul, 23.00u. Slingerick. Saviour, 23.00u. Stationsplein. Start Straatparade 10-jang Zomer carnaval '94, 13.00u. Centrum Rotterdam. Zomerkaravaan, n.n.b. Maritiem Buitenmuseum. Rijn vaartweekend. Zondag 31 juli VLAARDINGEN Vlaardingse Hoofd. Rondvaart met cfeD/anedoorüsselmonde. 13-18u. SCHIEDAM Podium. Merel and the Blackbirds iiazz/ blues), 21.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop; 'Beetho- vens2e' (al) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: 'The Peli can Brief (12) dag. 8.30. Calypso 1: 'Four Weddings and a Funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 2: 'Como Agua para Chocolate' (12) dag. 4-6.45-9.30. Calypso-3: The Aristocats' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: 'Maverick'(al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Myfatherthe hero' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Blank Check' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Naked Gun 33 1/3' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: The Beverly Hillbillies' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: The Flmtstones' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) dag. 2-4-8. 'Sharks' (al) vr.za. 9. 'Mountain Gorilla' (al) dag. 1-3-7. 'Jurassic Park' (12) vr.za. 10, do.i.ia.di.wo, 9. Lantaren 1: alle films (16) dag. 9.30: 'Lolita' do. 'Fio- rile' vr. The Age of Innocence' za. 'PansTexas'zo. 'Close Encountersof the Third Kind' ma. 'Woodstock' di. 'Of Mice and Men'wo. Venster 1: 'la ArdillaRoja' (16) dag. 10. Lantaren/ Venster 2: alie films (16) dag. 9.45: Arizona Dream' do. 'Leningrad Cow boys' vr. 'De Noorderlingen'za. 'Ma dame Bovary' zo. 'Landscape in the Mist' ma. 'City of Sadness' di. 'Hye- nes'wo. Lantaren/Venster 3: 'Last Tango in Pans' (16) dag. 9.30. Lan taren/Venster 4: 'Abgeschminkf (16) dag. 10. Lumière 1: 'The Geta way' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Serial Mom' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Blink' t'12) dag. 6.45-9.30. Lumiè re 4: 'Schmdler's List' (12) dag. 3. Rex: 'Seka is Terra' (18) dag.vanaf 12 dood .voorstelling. Thalia: 'Stri king Distance' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Beverly Hills Cop III' G6) vr.za. 00.15. Lumière 2: The cutaway' (16) vr.za. 00.15. Lu dère 3: 'On Deadly Ground' (16) vr.za. 00.15. Lantaren 1: 'Woodstock' (16)vrje. 24. Venster 1: 'Gun Head' (16) vr. 00.15. 'Wicked City* vr. 01.30. "T.<e Professionals' (16) za. 00.15. 'Le gend of the Overfiend' (16) za. 01.30. Venster 2: 'Les Nuites Fau- ves' (16) vr. 24. 'L627' (16) za. 24. Venster 3: 'Pans Texas' (16) vcza 00.15. Venster 4: 'Lolita' (16) vr.za. 24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De Anstokatteri dag. 1.15-4. Calypso 2: 'Dutmelijntje' dag. 1.15. Lumiere 3: 'De Anstokatteri dag. 1.15-4. Lu mière 4: 'Duimelijntje' dag. 1.15-4-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1