Waf© 13 Vlaardingen deelt niet mee in oliewinst 9 Activiteiten van de NAM brengen eerder hinder dan profijt Met regionaal fietsnet is stalen ros goed alternatief a m genda Tuin- en fruitgodin komt even tot leven in Hof van Pomona SS* Een 'Frans' dorpspleintje Vakantiesluiting bij rechtswinkel Dagboottoeht voor ouderen en invaliden Vlinders bekijken in de heemtuin Middelkoop nieuwe directeur MOOIER COMPLETER IRiimmw I Rotterdams Dagblad Woensdag 3 augustus 1994 De gezelligste plaats in Vlaardingen is dezer dagen ongetwijfeld de Westhavenplaats. Met uitzondering van. de vrijdag- en zaterdag avond, wanneer er het wereldkampioenschap innemen en brallen wordt gehouden, lijkt deze groene driehoek weggelopen te zijn uit een Frans dorpje. Toegegeven, er klinkt geen Frans, er spelen geen oude mannen met alpinopetten jeu de boules, er scharrelen om elf uur 's avonds geen kleine kinderen tussen de tafeltjes en stoeltjes, geen enkel café heet 'Café de la Poste', er slenteren geen gendarmes, hooguit een enke- ling drinkt pastis en rode wijn vloeit er al helemaal niet in Franse hoeveelheden, maar decor en spelers zijn on-Vlaardings mediterra- .né. Op de terrassen van De Molm, Delphi, d'Oude Stoep, Cairo, Shibumi, Tjeers, Centraal en de Sherrybar klopt elke zwoele avond het zomer- hart van Vlaardingen. Buiten, onder het blauw gestreepte zonne scherm van Delphi nippen mensen aan hun ouzo en happen in de souvlaki, onder de donkergroene markies van d'Oude Stoep wordt Mort Subite, Palm en Corsendonk Pater gedronken en onder de Gauloises-blauwe parasol van Tjeers streelt Engels bitter Vlaar- dingse tongen, die aan Amstei en Heineken gewend zijn. Een magisch moment is half tien. Dan gaan de kaarsjes op tafel aan en wordt de feestverlichting ontstoken. Het jaarlijks bal ter ere van Quatorze Juillet begint. De muzikanten nemen plaats bij de Stads omroeper, vader trekt zijn dasje recht, moeder fatsoeneert haar kap sel en als de eerste musette klinkt, stroomt de dansvloer vol. Ook opa en oma, kleine Jean en nichtje Nicole mengen zich in de zwierende menigte en voor het eerst houdt Jacques, zij het nog wat schuchter, de door hem aanbeden Jsabelle in de armen. Op de twaalfde slag van twaalf wordt de betovering abrupt verbro ken. Dan heten de feestvierders ineens weer Jan, Piet en Klaas; de gekleurde lampjes gaan uit, de kaarsjes worden uitgeblazen, de ta feltjes en stoeltjes opgestapeld en de parasols ingeklapt. De volhou ders zoeken bardiseo Panda op en de rest gaat naar huis. Want 'mor gen weer een dag' om 'hard voor weinig1 de muntjes te verdienen die de volgende avond weer kapot geslagen worden op de Place Port d'Ouest. THIERRY VAN DER LUGT Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans De Stichting Rechtswinkel Schiedam stelt tussen 10 en 24 augustus een vakantiesluiting in. De openings tijden op woensdagmiddag komen hierdoor te ver vallen. Dit in verband met de vakantieplannen van enkele medewerkers. In augustus is de rechtswinkel alleen op maandagavond geopend tussen 18.00 en 22.00 uur. Woensdagmiddag 3 en 31 augustus geldt de normale openingstijd van 14.00 tot 16.00 uur. Het Rode Kruis houdt zaterdag 27 augustus voor de 34ste keer een dagboottocht voor ouderen, minder validen en invaliden. Het schip IJsseistroom is goed en ruim ingericht voor gebruikers van een rolstoel. De verzorging aan boord is in handen van vrijwilli gers. De dagtocht is inclusief een koffietafel en kost dertig gulden. Vervoer kan geregeld worden, maar kost een tientje extra voor het ophalen en thuisbren gen. Aanmelden kan tot 24 augustus bij het Nederlandse Rode Kruis Afdeling Schiedam, telefoon 4268013. Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De maandelijkse nachtvlinder-excursie in de heem- tuin vindt plaats op zaterdag 6 augustus. Vanaf 22.30 uur zal er in de tuin een helder verlicht scherm staan opgesteld. De nachtvlinders komen op dit licht af en kunnen zo door de toeschouwers goed worden beke ken. Ronald Jacobs, een nachtvlinderkenner bij uit stek, verzorgt de avond. Tot ongeveer 0.30 uur blijft de installatie opgesteld. De heemtuin ligt in het ver lengde van het Duivenpad in Kethel-Oost. Vlaardingen De Schiedammer John Middel koop is benoemd tot de nieuwe di recteur van de Stichting Welzijn. Op dit moment is hij werkzaam als projectmanager bij de Wel zijnsorganisatie Centrum te Den Haag. Middelkoop volgt vanaf 1 september interim-coordinator P.J. de Pagter op. De Stichting Welzijn heeft de afgelopen tijd drastisch haar koers gewijzigd. Zij probeert op het gebied van ad visering en ondersteuning met betrekking tot weizijnsvraag- stukken een zelfstandige positie te venverven. Met de benoeming hopen bestuursleden en mede werkers de koers die is ingezet, meer vorm en inhoud te geven. LEDERWAREN is verhuisd - van Coolsingel 86 (hoekC&A) ..naar COOLSINGEL 45 (heekHilton). Door Peter de Lange Vlaardingen - Vlaardingen heeft iets met olie. Eerst was er de Shell, die de stervende Haringstad nieuwe impulsen gaf door er op grote schaal huizen, een sportpark en een zwembad te bouwen voor het personeel dat in de raffinaderijen werkte. En nu staat de Nederlandse Aardolie Maatschappij (gevormd door Shell en Esso) op de stoep om naar olie en gas te boren in de Broekpolder. Wacht Vlaardingen een tweede 'olie-boom'? Dat zal wel loslopen, zegt de NAM. In elk geval zal het er niet zo spectaculair aan toe gaan als in Lucky Luke's avon tuur 'In de schaduw der boorto rens'. Daar springt de burgemees ter van een stadje waar olie is ge vonden een gat in de lucht als er zwarte drab in zijn kelder opwelt. Burgemeester Stam zal zoiets niet snel overkomen. Want de Nederlandse Aardolie Maatschappij boort niet in woon wijken. En heeft ook geen revol- vervlugge cowboys nodig om de boorputten te bewaken. De wer kelijkheid is veel prozaïscher. Om de concessie in de Broekpolder staat een simpel stalen hek, en bij de ingang komt een caravan voor het beveiligingspersoneel. Zit er inderdaad olie in de grond, dan is het veld vermoedelijk niet van dergelijke afmetingen dat Vlaar dingen het Dallas van de Rand stad wordt, vol wolkenkrabbers en verlengde limousines. Paar supertankers „Vinden we olie, dan gaat het ver moedelijk om niet meer dan een paar supertankers vol," tempert NAM-voorlichter Wim van de Wiel bij voorbaat te hoog gespan nen verwachtingen. Van alle olie- en gasvelden die in de loop der tijd door de NAM in Zuid-Holland in ontginning zijn genomen, ligt de capaciteit tussen de één en tien miljoen kubieke meter. „En wat we op grond van seismisch onderzoek weten, zal dat in Vlaar dingen eerder bij de één dan bij de tien miljoen liggen," aldus de zegsman van de NAM. Los daarvan: hoeveel 'zwart goud' er ook in de Broekpolder wordt aangetroffen, Vlaardingen zal er nauwelijks van profiteren. De NAM heeft geen enkele verplich ting aan de gemeente. De olie maatschappij moet, net als ieder ander bedrijf, onroerende zaakbe lasting betalen en leges voor ver gunningen. Maar een graantje meepikken van een eventuele oliewinst kan de gemeente wel vergeten. Dat privilege heeft de Nederlandse staat voor zichzelf opgeëist. Waarschijnlijk houdt de stad er zelfs geen extraatjes aan over in de vorm van infrastructurele voorzieningen. Nieuwe wegen zijn niet nodig, de Watersportweg waaraan de concessie ligt is breed genoeg. En eventueel gewonnen olie kan getransporteerd worden via een pijpleiding die al jaren ten noorden van Vlaardingen ligt en die wordt gebruikt voor het ver voer van bij Rotterdam geëxploi teerde energiebronnen. NAM-voorlichter Van de Wiel: 'Als de boringen zijn afgelopen en de velden leeg zijn, leveren we alles weer keurig op In z'n oor spronkelijke staat. Foto Roel Dijkstra Hooguit zou de NAM de Vlaar- dingse gemeenst hap zo nu en dan eens met een cadeautje kun nen bedenken, zoals indertijd in het Drentse Schoonebeek ge beurde. Daar werden op kosten van oliemaatschappij gelovigen 's zondags per auto naar de kerk ge bracht of ontving het gemeente bestuur een leuk centje voor de bouw van een zwembad. Vlaar dingen heeft trouwens ook al eens een zwembad van de Shell gekregen. Minst kwade Maar het lijkt erop dat Vlaardin gen dit maal in plaats van profijt, eerder enige hinder van de activi teiten van de NAM zal ondervin den. Want als de bodem werkelijk kostbare -en winbare- energie bevat, dan worden er installaties neergezet die een jaar of dertig, veertig in bedrijf zullen blijven. Zoiets werpt toch een smet op een recreatiegebied. Ook degenen die woningen willen bouwen m de polder zullen niet staan te juichen bij het beeld van een 24 uur per dag, zeven dagen per week draai end bedrijf, waar mogelijk ook ge regeld wordt afgefakkeld. Wethouder K van der Windt (mi lieu) heeft ondanks die mogelijke ongemakken geen ernstige be zwaren tegen de aanwezigheid van de oliemaatschappij in de pol der. „Op zich zit je natuurlijk niet op zoiets te wachten, het gaat ten slotte om een recreatiegebied. Maar hier is een groter belang in het spel dan alleen dat van Vlaar dingen. Oliewinning is een natio nale zaak. daar moet je als ge meente aan meewerken. Wij zijn al lang blij dat de instailatie in de polder staat en niet bij de Wet landen, waar dat gas- of olieveld geacht wordt te zitten. Er wordt nu schuin geboord. De NAM was bereid de installaties een stuk verderop te bouwen, daar waar er de minste hinder van wordt on dervonden. Voor ons was de pol der dus nog de minst kwade keu ze." Milieugoten De NAM zegt overigens dat het met de milieuhinder wei mee zal vallen. In een brochure over de activiteiten van het bedrijf wordt uiteengezet dat de winning van gas en aardolie 'vnj geruisloos' en 'nagenoeg onzichtbaar' verloopt. RLivO voor vervuiling - van de overigens al zwaar vervuilde - bo dem is er volgens Van de Wiel- met. Rondom de boorlocatie zijn_ betonnen milieugoten aangelegd.?. Daarlangs worden milieuvervuil ende stoffen afgevoerd naar een verzamelbak. Indien nodig volgt transport naar een afval verwe kend bedrijf. Het lawaai dat bij de boringen ontstaat, zo is berekend, zal ook niet voor ernstige hinder zorgen. Dat er uitgerekend in een natuur- en recreatiegebied geboord zal worden is voor Vlaardingen mis- 1 schien minder plezierig, maar goed beschouwd is zoiets eerder regel dan uitzondering. Woonker nen Iaat de NAM links liggen, en dus komen de boorploegen vrij- wel altijd 'in het groen' terecht. ..En zo erg is het nou ook weer niet," meent Van de Wiel. ,Als de boringen zijn afgelopen en het veld leeg is, leveren we alles weer keurig op in z'n oorspronkelijke staat." Pas over enkele maanden zal dui delijk zijn of Vlaardingen inder daad interessante energiebron- nen in de bodem heeft. De proef boringen die de2e maand vanfi start gaan, duren ongeveer acht weken. Daarna worden de resul-" taten geanalyseerd en vallen die positief uit, dan duurt het nog ge-; ruime tijd voordat met de daad werkelijke winning een begin kan worden gemaakt. De kans dat - er een economisch interessante vooraad gas of olie in de grond zit wordt door de NAM geschat op vijftig procent. Door de aanleg van nieuwe én verbetering van de bestaande fietspaden, moeten er meer mensen uit de auto komen en op de fiets naar hun werk gaan. De minister neemt volgend jaar een besluit over 550 kilometer fietspad in de Rijnmond. Wil de fiets een goed alternatief zijn, dan moet heiwerk binnen drie kwartier aan te trappen te zijn. Eén van de maatregelen: bij verkeerslichten lussen in de paden zodat de fietser voor groen licht niet meer op een knopje hoeft te drukken. Dat kost minuten. Door Men no Haddeman I Rotterdam - De één bond. ver enigd in de Kabouters, eindjaren zestig de strijd aan tegen het op rukkende autoverkeer in Rotter dam. De ander hield zich toen juist bezig met het aanleggen van een goede infrastructuur voor het toenemende blik op de Rotter damse wegen. Twee mensen met, toentertijd, twee verschillende denkbeelden. Toch hadden ze iets gemeen. Beiden waren plano loog en beiden hadden een voor liefde voor de fiets. Vorig jaar kregen ir. Pax Kroon en ing. Gerrit van der Kolk de kans een regionaal fietsnet voor de re gio Rijnmond te bedenken. Sa men met een aantal anderen ont wierpen de twee planologen, in het kader van het Regionaal Ver- keers- en Vervoersplan Rijnmond (RVVP), een fietsnet dat het ge bied tussen Voorne, Waarden, Dordrecht, de Oude Maas en Scheveningen beslaat. „We hebben er een jaar aan ge werkt,'* zegt voorzitter Kroon. „Het concept is nu klaar. Betrok ken organisaties kunnen nog tot 15 augustus hun mening geven over het plan." Kroon verwacht a m m Pax Kroon (links) en Gerrit van der Kolk op een van de plekken waar volgens hen nog veel moet ge beuren. Nu staan er nog distels, maar over een paar jaar moet er een nieuw fietspad langs de A16 komen te liggen. Foto Ingnd van Beek dat de concept-deelnota begin no vember is veranderd in een ont- werp-deelnota. Daarna moet het gehele RWP goedgekeurd wor den door de minister. Als alles meezit denkt Kroon dat volgend jaar kan worden begon nen aan de realisering van het fietsnet. Het doel van een regio naal net is de inwoner van de re gio een alternatief te bieden voor de auto over afstanden van vier tot twaalf kilometer en in combi natie met openbaar vervoer van tien tot dertig kilometer. „Er moet daarvoor nog aardig wat ge beuren," meent Kroon. „Op dit moment is er over de gehele regio een aantal goede fietspaden. Maar dat is nog niet genoeg." Om mensen een goed alternatief voor de auto te bieden, mag een fietser niet langer dan 45 minuten over woon-werkverkeer doen. „Om dat te bereiken, moeten er fietspaden worden omgelegd of nieuwe worden aangelegd." Het fietspad langs de A16 bij de Van Bnenenoordbrug is daar, vol gens de planoloog, een goed voor beeld van. „De fietser die vanuit zuidelijke richting naar het noor den wil, moet een heel eind omrij den en dat kost minuten. Het plan voorziet daarom in het doortrek ken van het fietspad langs de A16. Met een viaduct ter hoogte van het bedrijvenpark Rivium kun nen de fietsers de rijksweg dan passeren." Ook zullen er zoveel mogelijk fietspaden geasfalteerd moeten worden om het fietscomfort en daarmee de snelheid te verhogen. Waar Kroon en Kolk zich vaak aan storen zijn de drukknopjes bij stoplichten. Deze houden de fietsers soms minutenlang op. „Het zou veel beter zijn om een zo genoemde lus in de grond aan te brengen. Zo'n lus (een soort elek tronisch oog) bespaart de reiziger veel tijd." Het net bestaat uit tien 'dragende' of hoofdfietsroutes. Deze wegen kruisen elkaar m Rotterdam. De totale lengte van de dragende routes is ongeveer 275 kilometer. Als een soort spinneweb loopt tussen de hoofdroutes het verde lende netwerk door. Vanaf de hoofdroute zijn via de verdelende routes de kleine plaatsen in de re gio te bereiken. Het verdelende netwerk heeft eveneens een leng te van ongeveer 275 kilometer. De afstand tussen de dragende we gen is ongeveer vier kilometer. Tussen de verdelende routes is dat ongeveer één tot anderhalve kilometer. Daaronder ligt nog eens het 'lokale' net. Dit heeft een maaswijdte (afstand tussen twee wegen) van ongeveer een halve kilometer. Er mag, volgens Van der Kolk. dus gerust gesproken worden over een fietsnetwerk. Van de in totaal 550 kilometer fietspaden zal nog ongeveer 40 ki lometer moeten worden aange legd. Tevens zal een groter ge deelte (in het concept staat nog niet precies hoeveel) moeten wor den verbeterd. Daarbij gaat het om een betere verharding, aan passing van de breedte van het fietspad en het verbeteren van kruisingen door middel van via ducten en bruggen. Bij het aanleggen of verbeteren van de fietspaden zal niet alleen naar de materiele aspecten wor den gekeken. „Sociale veiligheid op de paden speelt ook een be langrijke rol," zegt Kroon. „We proberen daarom de fietspaden zo open mogelijk te maken. Veel so ciale controle van mede-wegge bruikers en zo weinig mogelijk donkere plekken." Wat de gehele operatie precies gaat kosten, is nog niet bekend. „Ik reken op een bedrag van tus sen de honderd en vijfhonderd miljoen gulden." zegt Kroon. Men hoopt, als de plannen worden goedgekeurd, in 1995 te begin nen. Het hele fietsnet moet in het jaar 2010 gereed zijn. Vlaardingen - Nieuw, beter en meer, meldt het persbericht van het Vlaardingse zomerfestival Hof van Pomona als ware het een aanbieding voor een wasmiddel Helemaal misplaatst is het ent housiasme van de organisatoren niet. Door de bredere opzet en de meer professionele aanpak is de kunst- en cultuur vijfdaagse in "t Hof en het Oranjepark eindelijk de kinderschoenen ontgroeit, Het Hof van Pomona, dat van 17 tot 21 augustus wordt gehouden, is de opvolger van het Hof van Spektakel en Hof van Sirenen en is een initiatief van de Stichting Hof van Spektakel in samenwer king met de Vrije Acadamie en Stadsgehoorzaal. Het festival on derscheidt zich van andere door de intieme opzet en de combina tie van verschillende disciplines als zang, dans, theater en muziek. De derde editie ontleent haar naam aan de tuin- en fruitgodin Pomona, die jarenlang met haar beeld het stadspark van Vlaardin- gen sierde. Zij verdween nadat zij door vandalen van haar sokkel werd getrokken en vernield. Ge durende vijf dagen komt het beeld weer even tot leven. De Vlaardingse tekstdichter en me de-organisator Cornells Pons schreef speciaal voor de gelegen heid een Pomona-lied, dat tijdens de openingsavond vertolkt zal worden. Ook beeldend kunste naar Annette Bread en fotograaf Auke Bergsma haken deze avond in op het centrale thema met een performance over de aanbidding van vier Godinnen. De vier scè nes worden gespeeld op even zoveel locaties in 't Hof. De muzi kale begeleiding is van het duo Peter de Vries/AIbert de Bruijn en Mieke van de Gigantjes. Andere programma-onderdelen deze avond zijn de openingsrede van historicus en publicist Han van der Horst ('Een Schiedammer die Vlaardingen beziet, dat wordt spannend.' hoopt de organisatie) en het optreden van de Cajun- groep La Blusa. Verder zingt het vrouwenkoor Hoge Noot de 'Bal lade van een Plantsoenarbeider' en de Zusjes Hegger brengen Tsjechov op Rolschaatsen. Mormels Voorafgaand aan de officiële ope ning is dit jaar een extra dag inge last. grotendeels ingegeven door de roep om meer kinderactivitei ten. Woensdag 17 augustus staan er zodoende twee kindervoorstel lingen op de agenda: 'Mormels,' door Vis in de regen, en 'Clowne rieën' van Limosientje met acro batiek en muziek. Ook heeft de Stichting Hof van Pomona deze editie voor het eerst samenwerking gezocht met de Stadsgehoorzaal, voor inhoudelij ke en praktische ondersteuning. Schouwburgdirecteur Marten Putman heeft - gebruik makend van zijn vele contacten - een in ternationaal programma samen gesteld, met als spectaculair hoogtepunt het openlucht optre den van het Kneehigh Theatre uit Engeland, vrijdagavond 19 au gustus. Het gezelschap, dat sterk doet denken aan de Nederlandse theater- en muziekgroep Dog troep, wordt begeleid door de sal saband Innersense uit Manehes- ter. „Bij echt noodweer wordt uit geweken naar de Stadsgehoor zaal," belooft Putman. Alle andere optredens vinden plaats in de muziektent in de vij ver en in een grote theatertent met tweehonderd zitplaatsen. De zaterdag gaat om 13.00 uur van start met de Pomona-optoeht voor kinderen: een verkleedpartij door de stad naar 't Hof met de Ruiter lijke Ridder die als omroeper vooruitsnelt en blaasorkest Waar schuwing voor de Scheepvaart. Later die middag kunnen de kunst- en cultuurliefhebbers ge nieten van het optreden van de Turks-Marokkaanse groep Ara besque, Afrikaanse zang en dans van Kizomba en Latijnse zydeco van de Braziliaanse groep Fuzue. 's Avonds vindt het Feest van de Smart plaats. „Een sterk Vlaar- dings getint programma, waarbij lachen en huilen in eikaars ver lengde liggen," licht initiatiefne mer Cornells Pons toe. Zelf zal hij te horen zijn met liedjes van Wee- moed(t), naast smartelijke verzen van de Vlaardingse dichter Kees Alderlieste, vrolijke treurnis van het aanstormende talent Maarten van Roozendaal, tangoliederen van Mabel Gonzales en... Ramses Shaffy De presentatie is in han den van journalist Dick van der Lugt. Afsluitend spelen The Ama zing Stroopwafels buiten op het terras een speciaal smartlappen- programma. Slotdag Ook de slotdag, zondag 21 augus- tué, gaat van start met een kinder programma. Achtereenvolgens treden op Patricia Suer, Kinne Bakke en clown Fratelli Fiasco. Het RO Theater speelt deze mid dag in samenwerking met De Zwarte Hand de voorstelling 'Weddinghouse party'. Voor en na afloop zijn er optredens van het Selmer Saxofoon Kwartet en de Franse accordeonist Jean Pierre Hochot. Arthur Umbgrove opent het avondprogramma met een mix van stand-up comedy en muziek. Ter afsluiting van het festival to vert de Haagse kunstenaar Am één van de vijvers om tot een in tens vergankelijk beeldhouw werk en spelen de Beets Brothers het festival swingend naar zijn eind. Vier jaar Hof van Pomona is mede moge lijk door subsidies van de ge meente, provincie, sponsors en de Vrienden van Pomona. De komende vier jaar is de stich ting verzekert van gemeentelijke subsidie, zodat nu al nagedacht wordt over uitbreiding van het programma naai' een volte week. Vrijwel alle voorstellir gen zijn gratis te bezoeken, met i ls uitzon dering het optreden van het Kneehigh Theatre en de program mering in de Theatertent. Kaartverkoop (reeds gestart) aan de kassa van de Stadsgehoorzaal en tijdens het festival aan de kas sa op het festivalterrein. Woensdag 3 augustus ROTTERDAM Tejatro Popular. Doordraaishow, 20.30u. Sorbonne. The Internatio-^ nal Troublemakers, 22.OOu. Donderdag 4 augustus VLAARDINGEN Vlaardingse Hoofd. Skylinetocht* mcl. havens, llu. Europoorttocht, 13.15u. Grote Kerk. Lunchconcert door Aad Zoutendijk. 12.45u. SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Richard, 21.00u. i MAASSLUIS Dolfijn. Zwem-in. 9.00u. ROTTERDAM Tejatro Popular. Doordraaishow, 20.3Ou. St. Laurenskerk. Mtdöag- pauzeconcert, 12.45u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Beetho- vens2e' (al) dag. 11.45-2.15-4.45-^ 7.15-9.45. Alhambra 2; The Peli can Brief (12) dag. 8.30. Calypso 1: 'Four Weddings and a Funeral' (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-, 2: 'Como Agua para Chocolate" (12) dag. 4-6.45-9.30. Calypso-3: 'TheT Anstocats' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: 'Maverick' (al)- dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama' 2:,Myfathertnehero' (al) dag. 1.15-- 4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Blank Check' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. - Cinerama 4: 'Naked Gun 33 1/3 (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: The Beverly Hillbillies' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso:' "The Ftmtstones' (al) dag. 1.15-4- 6,45-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) dag. 2-4-8. 'Sharks' (al) vr.za. 9. 'Mountain Gorilla' (al) dag. 1-3-7. "Jurassic Park' (12) vr.za. 10. do.ma.di.wo. 9. Lantaren 1: alle films (16) dag. 9.30: 'Lolita'do. "Fio-„ rile' vr. 'The Age of Innocence' za. 'PansTexas' zo. 'Close Encounters of-, the Third Kind" ma. 'Woodstock' di._ 'Of Mice and Men' woVenster 1: 'La Ardilla Roja' (16) dag. 10. Lantaren/ Venster 2: alle films (16) dag. 9 45: "Arizona Dream' do. 'Leningrad Cow boys' vr. 'De Noorderlingen' za. 'Ma dame Bovaiy' zo. 'Landscape m the Mist' ma. 'City of Sadness' di. 'Hye- nes' wo. Lantaren/Venster3: 'Last Tango m Paris' (16) dag. 9.30. Lan- - taren/Venster 4: "Abgeschminkf (16) dag. 10. Lumière 1: The Geta way' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Senal Mom' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Blink' (12) dag. 6.45-9.30. Lumiè re 4: 'Schmaler's List' 112) dag. 8. Rex: 'Seka is Terra' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Stri king Distance' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De Anstokatten' dag. 1.15-4, Calypso 2: 'Duimelijntje'dag. 1.15. Lumière 3: 'De Anstokatten' dag. 1.15-4. Lu mière 4: 'Duimehjntje'dag. 1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1