Tippelzone begin november verplaatst Rotterdams Dagblad WD-Kamerlid uit Rhoon gelooft heilig in paars Echt de mooiste baanlvah dfe wereld Caféhouders komen bij verkeerde rechter 'Bestuur Charlois moet thuisblijven' Videotheek overvallen Buitenbaden in en rond Rotterdam Hilton: Trust niet alleen voor homo's Blijdorp niet open voor reuzenïelie Geld voor vrije busbaan Groene Kruisweg Auto's wassen voor Ruanda „Echt de mooiste baan van de wereld en zeker met dit hete weer," zegt Patrick Boshuizen, medewerker bij Eurofrigo in het distri park Albrandswaard. Samen met Cor Brouwer, op defoto sjouwend meteen doosyiees, wordt hij vooral ingeschakeldom i kleine maar belangrijke karweitjes uitte voeren in en om de koelcellen. De 75 personeelsleden van hetoverslagstatfon voor diepvriesprodukten hoorje dan ook niet klagen bij deze extreem hoge temperaturen van de laatste weken. „Ik rij 's morgens lekker op mijn fiets vanuit Rhoon naar het werk," vervolgt Boshuizen. „En dan is het al warm, maar nog net lekker. Hier trek ik een winterjack aan en loop er zo de hele dag prima bij. Heel wat beter dan mijn vrienden, die de hele dag sigaretten staan in te pakken. Die stikken van de hitte en krijgen het water niet aangesleept. Twee flessen van anderhalve liter »s niet eens genoeg. Hier in deze hal is het altijd tien graden. En ais we langere tijd in de koelcel van 24 graden onder nul moeten werken stappen we in die vorkheftruck met verwarmde kabine. paar kan je zelfs met je zwembroek in zitten als je wilt.- En 's avonds als ik thuis van de fiets stap kom je dan je moeder weer tegen, die met een bezweet voorhoofd loopt te puffen. lKi moeter niet aan denken." Foto Jaap Rozema/Rottordams Dagblad" V - J J.-Rozfenbwtóe Ze^iood^.- a/Zgid^^-Moiëngg^; 5:KrirtibefHe:'d LektvSchuwécht BaÊS**** dSScHied a nj^Gfioerioo rd Udoekvan^ jacht CDftètiwert ^Sfe^iekkedaade<^K>onerib«^'--,-26;^pef^chU©e^'óght-Hv^ e auei-tfüV WA Rotterdam?^ Rotterdam - Rotterdams nieu we gay-disco Trust aart de •Kruiskade 11 is geen lang Ie-, jvèh beschoren. Op last van de Hilton-directie moeten de ge broeders van Rij, die de opvol- ger van Le Bateau exploiteren, hun deurbeleid wijzigen, „In deze pluriforme samenleving mag anders-geaarden, in dit geval hetero's, niet de toegang worden geweigerd," verwoordt: vestigingsdirecteur Roberto Payer de Hilton-policy. Vol gens Payer moeten de Van Rijs hun activiteiten metonmidde- lijke ingang staken. Teun en Willem van Rij waren niet bereikbaar voor commen- tiari j Rotterdam - De nachtelijke be zichtiging van de reuzen-lelie, Victoria Cruziana, gaat dit jaar de finitief niet door. Diergaarde Blijdorp heeft hiertoe besloten, omdat de amazone-lelie het dit jaar laat afweten. Gezien de huidige omstandighe den is het volgens verzorger Jaap van Houwelingen te riskant om Blijdorp dit jaar 's nachts -wan neer de bloem op haar mooist is- open te stellen voor publiek. „We slaan een flater als er niets ge beurt of als zij maar even open gaat," aldus Van Houwelingen. Jaarlijks komen duizenden be zoekers naar Blijdorp om de bloeiende amazone-lelie te be wonderen. In 1992 gebeurde dat voor het laatst. Vorig jaar lieten de weersomstandigheden de bloei van de Victoria niet toe. De diergaarde hoopt volgend jaar op meer succes. Spijkenisse - Streekvervoerder Zuid-West-Nederland krijgt van het ministerie van Verkeer en Wa terstaat subsidie voor het aanleg gen van een acht kilometer lange vrije busbaan langs de Groene Kruisweg, tussen Heen vliet en Spijkenisse. De subsidie heeft ge ruime tijd op zich laten wachten. Het gaat om een bedrag van 42 miljoen gulden. Het besluit van verkeer en water staat komt na een studie van vier jaar. De trage besluitvorming over de subsidie-aanvraag leidt er zeer waarschijnlijk toe dat met de tweede fase van het busbaan-pro ject pas in 1995 kan worden be gonnen. Langs het gedeelte van de Groene Kruisweg dat nu onder handen kan worden genomen, komt een tweebaans busweg te liggen. Om de bussen vrije door gang te verlenen worden bij ver schillende kruisingen viaducten aangelegd. Volgens minister An- driessen van verkeer en water staat maakte de investering het openbaar vervoer op Voorne-Put- ten tot een 'hoogwaardig alterna tief voor de auto. Rotterdam - Dertien jongeren die deel uitmaken van centrum Cash* ba in Rotterdam-Zuid hebben de ze week zo'n 1500 gulden bijeen gegaard voor Ruanda. *Ze deden dat door auto's te wassen, waarna de automobilisten zelf mochten bepalen wat ze voor de wasbeurt voor het goede doel over hadden.; Cashba is een instelling die pro; beert randgroepjongeren, die in aanraking zijn gekomen met jus titie, met speciale programma's weer op het goede spoor te bren gen. De televisie-beelden uit het vluchtelingenkamp in Goma maakten zo'n indruk op de jonge-, ren, dat ze besloten /oor het goe de doel auto's schoon te maken. Vele tientallen automobilisten kwamen langs voor een wasbeujt van hun voertuig. Rotterdam - De Rotterdamse roep te gaan. De twee kroeg rechtbank heeft twee eigenaren van cafés aan de Oostzeedijk niet- ontvankelijk verklaard in het kort geding over openingstijden van hun terrasserï. Volgens recht bankpresident mr. J. Mendlik heeft advocaat mr. K.L. Ten Have van de kroegbazen de verkeerde rechter gekozen om in deze zaak uitspraak te doen. Mr. Mendlik meent dat het kort geding tegen de gemeente meer een zaak is voor de Algemene Wet Bestuursrecht (AWB). Advocaat Ten Have is het niet eens met de ze uitspraak en vindt dat hij wel de juiste rechter heeft gekozen. Mr. Ten Have zegt het vonnis nog niet binnen gehad te hebben. Hij denkt erover, als zijn cliënten daarmee instemmen, in hoger be roep te gaan. De twee kroegeige naren, N. Lagerweij en J. Arnold, eigenaren van respectievelijk De Dijk en De Stoep, hadden de zaak tegen de gemeente Rotterdam aangespannen omdat zij vinden dat ze door de gemeente bena deeld worden door het opleggen van de openingstijden. Tijdens het kort-geding, dat 28 juli plaats vond, verwoordde advocaat Ten Have het probleem als volgt: „De gemeente Rotterdam voert een krom beleid. Jarenlang zijn de openingstijden van de terrassen van de kroegen aan de Oost zeedijk gedoogd. Er hebben zich nooit noemenswaardige proble men voorgedaan. Waarom moet de politie dan nu ineens, vlak voor er een nieuwe regeling komt optreden?" Rotterdam - De tippelzone zal naar verwachting begin novem ber worden verplaatst van de G. J, de Jonghweg naar de Keile- weg. De gemeente heeft de benodigde vergunningen verleend. -Rechtbankpresident mr. J. Mendlik bepaalde in maart van dit jaar dat de gemeente eerst voor die vergunningen moest zorgen. Op 25 juli heeft het college van B en W aan de stichting de Bulldog een bouwvergunning verleend voor het oprichten van een nieu we vestiging van Keetje Tippel, de opvanginstelling voor prosti tuees. Aan de directeur van het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam (OBR) verleende het college een vergunning voor het bouwen van abri's. Namens het college heeft het hoofd van de afdeling Bouw en Woningtoezicht de vergunnin gen afgegeven. De tippelzone moet bij de G. J. de Jonghweg verdwijnen om plaats te maken voor woningbouw. De gemeente wil de overlast voor de woonwijk Middelland op deze wij ze beëindigen. Aan de Keileweg wordt een lus van asfalt aangelegd waarop auto mobilisten rondjes kunnen rijden alvorens een hoertje van hun keu ze te benaderen. De prostituees kunnen schuilen achter twintig abri's. De bedrijven in de omgeving van de Keileweg spanden in maart van dit jaar een kort geding aan tegen de voorgenomen verplaat- sing. Rechter Mendlik besliste toen dat het Keileweg-besluit minstens zes weken werd ge schorst in afwachting van de be nodigde vergunningen. Direct na de uitspraak ging de ge meente aan de slag om de vergun ningen binnen te krijgen. De pro cedure liep echter ernstige vertra ging op omdat na de verkiezingen eerst de nieuwe raadsleden zich moesten inlezen in de materie. Daarna kostte de rechtsgang bij Gedeputeerde Staten veel tijd. Nu de vergunningen op 25 juli zijn verleend, verloopt de door de rechter opgelegde termijn van zes weken op 5 september. In die pe riode kunnen, tegenstanders weer in beroep gaan tegen de vergun ningen, waarvoor een onthef fingsprocedure nodig was. De be- zwaar-procedure is naar verwach ting begin oktober afgerond. Dan kan de gemeente beginnen met de bouw van de abri's en Keetje Tippel. Een maand later, begin november, kan de tippelzone ver huizen. Daarmee heeft de verplaatsing een vertraging van driekwart jaar opgelopen. Vorig jaar voorspelde wethouder Vermeulen nog dat de prostituees in de winter van 1993/ 1994 al op de Keileweg konden tippelen. Het is nog steeds de bedoeling om alle hoertjes in een bus te laden en over te brengen naar de Keile weg. Alle randfiguren, zoals drugsdealers, verslaafden en zwervers die inmiddels rondom de tippelzone rondhangen, gaan niet met de bus mee. Op de vraag hoe de gemeente deze mer.sen daar weg denkt te krijger., ant woordt de woordvoerster van de gemeente: „Schoonvegen hè. Door de politie." Jan Hendrik Klein Molen kamp. Archieffoto Jaap Rozema/ Rotterdams Dagblad Over Rijnmond gesproken, Klein Molenkamp vindt het een goede zaak dat met zijn aantreden als Kamerlid het aantal Rijnmonders wordt opgevoerd tot zes. Naast hijzelf vertegenwoordigen ook de VVD'ers Korthals en Weisglas, de CDA'ers Van Aardenne en Van der Heijden en de PvdA'er Van Heemst de regio Groot-Rotter dam. „Ik zie veel Amsterdamse invloeden in de Tweede Kamer," meent deWD'er. Afscheid Op 30 augustus neemt Klein Mo lenkamp afscheid van de Kamer van Koophandel Wanneer hij wordt beëdigd als Kamerlid is nog niet bekend. Als 'paars' voor sep tember rondkomt, wordt Klein Molenkamp beëdigd op de dag van het uitbrengen van de rege ringsverklaring. Komen Kok, Van Mierlo en Bolkestein er niet snel uit, dan wordt het nieuwe Kamer lid rond 1 september beëdigd. Rotterdam Het dagelijks be stuur van de deelgemeente Char lois mag niet in retraite gaan, maar moet thuisblijven. Dat vindt de Socialistische Party. HetChar- loise bestuur is van plan om zich op 1 en 2 september terug te trek ken. Voor dit uitstaplje is vijftien duizend gulden gereserveerd. „Constant wordt de mensen voor gehouden dat het geld op is," zegt SP-fractievoorzitter P. Keizer in Charlois. „Op alle fronten wordt bezuinigd, maar wanneer het gaat om een gezellig uitje van het da gelijks bestuur blijkt er in eens wél volop geld te zijn." Het Charloise bestuur wil tijdens het uitstapje het collegeprogram ma verder uitwerken. Ook zal worden gesproken over de sa menwerking binnen het dagelijks bestuur. De SP noemt deze argu ment 'onzin'. Het collegepro gramma is, volgens de SP, im mers al op 12 april van dit jaar ge presenteerd. „En het is een slech te zaak als het bestuur na drie maanden al niet meer kan samen werken," zegt Keizer. Ook worden vraagtekens gezet bij het bedrag van twaalfduizend gulden dat is uitgrotkken voor de externe begeleiding van' het uit stapje. Volgens de SP is er binnen de deelgemeente voldoende-ken nis aanwezig om het dagelijks be stuur te kunnen adviseren. En als het dagelijks bestuur dan zo no dig in retraite moet gaan, dan moet dat maar gebeuren binnen de deelgemeentesecretarie, vindt de SP. Rotterdam - Vier gewapende mannen hebben gisteren een videotheek aan de Nieuwe Binnenweg overvallen. Er waren op dat moment vier mensen in de zaak aanwezig, dé eigenaar van de zaak die samen met drie vrienden net zat te eten. De overvallers bedreigden hen met vuur wapens, een schietpen en traangas. Twee van de aanwezigen werden aan elkaar geketend. De twee anderen werden onder schot gehouden. Het kwartet overvallers maakte een paar honderd gulden buit en ging er vervolgens vandoor in een blauwe BMW. Vele functies Het nieuwe Kamerlid heeft vele functies gehad binnen de poli tiek. Hij maakte deel uit van het landelijk en het plaatselijk partij bestuur en was verantwoordelijk voor de succesvolle verkiezings campagnes van Hans Wiegel en Ed Nijpels. Hij zit sinds 1991 in de Provinciale Staten. Ook is hij voorzitter geweest van de WD-af- deling Albrandswaard. „Ik ben politiek al lang actief," zegt hij. „Maar tot nu toe vooral vanuit de belangen van het be drijfsleven. Nu vind ik het tijd om het algemeen belang te dienen." In de Kamer zal hij de portefeuille milieu gaan beheren. Hij gaat zich vooral mei de vervuilings- problematiek van het water en de bodem bezighouden. Ook de reor ganisatie van het binnenlands be stuur zal tot aandachtsgebied be horen. Zo krijgt hij te maken met de inrichting van de stadsregio Rotterdam. Het wetsontwerp moet nog goed gekeurd worden door het parle ment. „Als de positieve houding van de OOR-gemeenten blijft be staan, zal het parlement de wet goedkeuren," verwacht Klein Mo lenkamp. „Maar men moet vanuit het OOR wel aangeven hoe men het bestuur efficiënter wil inrich ten." Rotterdam - Het nieuwe WD- Tweede-Kamerlid Jan Hendrik Klein Molenkamp gelooft in een paarse coalitie. De huidige secre taris van de Rotterdamse Kamer van Koophandel denkt dat een re geringscombinatie van WD, PvdA en D66 het meest stabiel zal zijn. Klein Molenkamp (45) woont in Rhoon. 'Om de uitdaging' verruilt hij de veiligheid van een vaste baan voor een onzekere loopbaan in de politiek. Hij komt in de plaats voor zijn partijgenoot Jan Franssen, die benoemd werd tot burgemeester van Zwolle. Bij de Kamer van Koophandel hield Klein Molenkamp zich twintig jaar lang bezig met de be langen van de ondernemingen. „Voor het bedrijfsleven is het het beste als er snel een paarse coali tie komt," licht de liberaal toe. „Als we met D66 en PvdA afspra ken kunnen maken, moeten we dat snel doen." Mocht er een paarse coalitie wor den gevormd, dan zal die de rit uitdienen, verwacht Klein Molen kamp. „In de provincie Zuid Hol land lukt het'ook, dus waarom zou het landelijk niet lukken?"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1