Wa 13 'Er gebeurt nog steeds niks aan onze huizen' A Buikdans is geen pikant showtjè Bewonersvereniging 720/PLN-Zuidbuurt weet nog steeds niet waaraan zij toe is Meer kans, meer geld, bij Af geschminkt Enquête Voorbereidingen voor metro-aanleg Koorleden gevraagd Wandeling langs mooiste plekjes Kanovereniging houdt open huis Bedorven garnalen in de Staatsloterij geiida Rotterdams Dagblad Woensdag 10 augustus 1994 Enquêtes en opinie-peilingen bezie ik altijd met de nodige scepsis. Zo "vertelde een enquêteur mij eens dat hij de formulieren zelf in het café invulde, wanneer het regende. En gelijk had hij, want huis aan huis informeren naar de mate van tevredenheid over het gebruik vanPag'e-toiletpapier leek me geen benijdenswaardig baantje. De drie Vlaardtngse woningverhuurders doen thans een woning marktonderzoek onder hun huurders. Een op de twee huurders heeft een formulier gehad met vragen op het gebied van de huidige en gewenste huisvesting. Hopelijk zijn die formulieren beter be zorgd dan de Woonkrant van hetzelfde drietal, anders vrees ik het ergste. Wie zou zo'n formulier invullen? De huurder die tevreden is met zijn huisje, er voor duizenden guldens aan heeft vertimmerd en er niet over peinst om te verhuizen? Of de eeuwige zeurpiet, die achter de geraniums zit te mokken over de slecht sluitende deurtjes van zijn Gamma-keukenkastjes. Ik vermoed de laatste. Daarom geven enquêtes dus altijd een negatiever beeld van een situ atie, dan deze in werkelijkheid is. Om dit te bewijzen, volgt hieron der een proef-enquête naar de satisfactie van de Vlaardingse RD-le- zers over hun woonsituatie. Het formulier dient uiterlijk zaterdag in gevuld te worden opgestuurd naar de redactie. Vraag 1: Woont u naar tevredenheid in Vlaardingen, a Waar, zegt u? b Zoekt u ruzie? c Ik woon niet in Vlaardingen. Vraag 2: Bent u van plan in de nabije toekomst Vlaardingen te verla ten? a Domoor, ik woon niet in Vlaardingen (zie lc). b Zoekt u ruzie? c Wilt u uw vraag herhalen: ik begrijp hem niet. Vraag 3: Wat vindt u het mooiste plekje in Vlaardingen? a Delfshaven. b Mijn vrouw/man. c Waar, zegt u (zie la)? Vraag 4: Heeft u klachten over Vlaardingen, zo ja welke? a Graag een extra antwoordvel b Mijn vrouw/man. c Ja, deze enquête. Vraag 5: Wat vindt u van het gemeentebestuur? a Nooit van gehoord, b Niets, c Zie 4a. Tot zover mijn proef-enquête. Volgende week geef ik u de uitslag. DICK VAN DER LÜGT In het kader van de voorbereiding van de metro-aan leg door Schiedam wordt binnenkort gestart met een grondmechanisch onderzoek bij ongeveer zestig plaatsen over de gehele lengte van het geplande me trotracé. Met behulp van speciaal hiervoor uitgerus te wagens wordt de kwaliteit en de draagkracht van de bodem onderzocht. Het tracé loopt vanaf NS-sta- tion Schiedam/Rotterdam-West naar Plein '40-'45, de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, Vlaardinger- dijk en Vijfsluizen richting Beneluxtunnel. Het on derzoek neemt enkele dagen in beslag en levert geen hinder op voor de omgeving. Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus hervat dinsdag 16 augustus om 20.00 uur haar repeti ties in zaal Maison Tivoli aan de Nieuwe Haven 237. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Vlaardingen Gidsen van het ServiceTeam WV Vlaardingen ne men vrijdagavond weer geïnteresseerde Vlaardin- gers mee langs de mooiste plekjes, waarbij zij tal van wetenswaardigheden zullen vertellen. De wandeling voert onder andere langs het stadhuis, de Grote Kerk, de Visbank richting Oostwijk en het Hof. De tocht wordt rond 21.30 uur afgesloten vanaf de kerk toren. De start is om 19.15 uur en deelnemen kost een rijksdaalder. Wie eens kennis wil maken met de kanosport, kan zaterdag terecht bij kanovereniging Natsec aan de Watersportweg 40 in Vlaardingen, aan de Vlaar- dingse Vaart. Demonstraties worden gegeven en men kan varen in een Kajak of in een Canadees. Ook is er een C10. waar tien personen in kunnen pedde len. De open dag duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemars Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Naar aanleiding van de uitspraken van de bedrijfslei der van de Plusmarkt Woudhoekheeftondergeteken- de op 4 augustus persoonlijk contact gezocht met de heer VanDijk. Dat aangezien deuitspraken dat onder getekende (in de afgelopen drie jaar vaste klant van de Plusmarkt Woudhoek) de boel zou belazeren, aange merkt kunnen worden als laster en smaad. De heer Van Dijk weigerde te praten en begon te schreeuwen: 'Ga mijn zaak uit' en 'niet slaan', 'bel de politie'. Daar na werd ondergetekende de zaakuitgezet door een po litieman in burger. Daarna belde de politie mij wat er was gebeurd. Ik heb verklaard dat ik nooit de intentie heb gehad om de heer Van Dijkte slaan, aangezien de ze zaak wordt afgewerkt door mijn advocaten. De heer Carabain van de importeur MCM van deze garnalen heeft zeer correct gehandeld en heeft op 4 augustus via een telefonische overboeking de schade vergoeding betaald aan ondergetekende van 750 gul den. Zodoende zal ondergetekende afzien van het ne men van rechtsmaatregelen tegen MCM. Ook heeft de inkooporganisatie van de Plusmarkten in Nederland laten weten via de inkoper de heer A, Veldman, dat de directeur schriftelijk, volgens de eis van ondergetekende en zijn familie, zijn excuses zal aanbieden. Zodoende zal ondergetekende en zijn fa milie afzien van het nemen van rechtsmaatregelen te gen de heer J.D. Louise, directeur van Trade Service Nederland met een omzet van vijf miljard. Alleen de heer Van Dijk en zijn bedrijfsleider zijn roomser dan de paus. Voor ons is de Plusmarkt Woud- hoek en de heer van Dijk een gesloten boek. Robert Switseren Ingrid Vasquez, Schiedam Door Ben van Haren Vlaardingen - Twee jaar terug grepen de bewoners van de 720 PLN-woningen in de Zuidbuurt naar het middel van harde ac tie. In de ochtendspits werden Dr. Wiardi Beckmansingel en Ary Koplaan nabij NS-station West afgesloten met hefbomen. Chauffeurs en passagiers van bussen en auto's, die moesten omrijden, kregen op een folder een verklaring voor de actie aan gereikt. Na enkele uren en bemiddeling van de politie kreeg het verkeer weer vrij baan. Aanleiding voor de actie was de verschijning van een rapport, waarin de sloop van vijf van de ze ventien PLN-flats werd voorge steld. Het was afkomstig van Bu reau Stad. De huurders waren he vig teleurgesteld omdat ze hoop vol waren geworden na gesprek ken met een medewerker van Stad, maar uiteindelijk niks te rugvonden van hun ideeën voor het opknappen van de buurt. „Die ontwerper van Stad pres teerde het zelfs om particuliere eigendommetjes aan te wijzen voor sloop. Een van de eigenaren reageerde op een bewonersbij eenkomst, waarin hij te horen kreeg dat zijn tuin verkeerd lag, woedend: 'Mijn tuin staat al 35 jaar op het noorden en ik wil niet anders.' Gelukkig was er ook ie mand uit onze wijk die erg veel wist van landelijke cijfers. Hij veegde zo een heleboel redenerin gen van die ontwerper van tafel," vertelt voorzitter Aad van Emb- den van de bewonersvereniging 720/PLN-Zuidbuurt. Naast het door de gemeente inge schakelde Stad uit Rotterdam hielden ook onderzoekers van an dere bureaus zich de afgelopen ja ren druk bezig met de Westwijk, dus ook de PLN-buurt. Voorna melijk op uitnodiging van de wo ningbouwcorporaties. Volgens di recteur Henk Visser van Patrimo niums Woningstichting is dit ge beurd omdat de gemeente geen geld hiervoor beschikbaar had. Companen uit Arnhem leverde bijdragen en het Delftse OTB kwam met nog meer cijfers en conclusies. Vlaardingen loopt leeg omdat het te veel goedkope huurwoningen heeft en te weinig (koop)eengezinshuizen, luidt de strekking. Het meest recent is het (officieel nog steeds geheime) rapport, van Kolpron Consultants BV Rotterdam. De onderzoekers Hagen en Molenaar oordeelden over het totale woningbezit van de corporaties in Vlaardingen en komen voor de PLN-buurt ook weer tot een sloopadvies. Ze gebruikten de oudere rappor ten en analyseerden alle buurten waarin huurwoningen van de cor poraties staan. Hun indruk over de buurt waarin de 720 flats vol gens het systeem Panagro-Lars- sen-Nielsen zijn gebouwd, de zuidoostelijke kwadrant in het vakjargon, luidt als volgt: „Het gebied bestaat vrijwel geheel uit sociale woningbouw. De oostflank wordt bewoond door jongeren en empty nesters (al leenstaanden en echtparen waar van de kinderen de deur uit zijn, red). De westflank kent een aan zienlijk aantal gezinnen met kin deren. Het gemiddelde inkomen ligt voor de gehele buurt op een laag niveau; waarschijnlijk het laagste van de Westwijk. Opmer kelijk is dat de gemiddelde ver- huisgeneigdheid in deze buurt laag is met uitzondering van en kele bouwblokken. De bouwblok ken met de grootste verhuis- geneigdheid liggen daar waar de galerijflats liggen. De gemiddelde mutatiegraad in de galerijflats is hoog. Deze hoge mutatiegraad, het minst gewilde woningtype (flat zonder lift), absolute domi nantie van de sociale verhuurders in dit deel van de stad, eenzijdige bewoning van de laagste inko mens en de wat desolate aanblik van het centralé gedeelte van de ze buurt, pleiten hier voor ingrij pende herstructurering." Na de conclusie dat 'transforma tie' door investeringen noodzake lijk is omdat de buurt anders de sociale verhuurders geld zal gaan kosten, maken de rapporteurs duidelijkwat ze bedoelen met in grijpende 'herstructurering' en 'transformatie'. „In onze optiek en gezien het ge stelde in het eerste deel van het onderzoek -een overschot aan goedkope etagewoningen - is in grijpende sloop-nieuwbouw hier de aangewezen weg." Zo'n ombouw van de Zuidbuurt sluit volgens de consultants van Hoek van Holland Prins Hendrikstraat 265 01747-82516 P. Vervenne Schiedam Groenelaan 103 tel. 010-2730720 De Slokshop Schiedam Tabaksshop De Boi winkelcentrum Hof van Spaland 6 tel. 010-4714083 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80 tel. 010-4265513 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodinlaan 58 tel. 010-47,03768 Schiedam Tabaksspeciaalzaak B. P. H. Janse Broersvest 8a tel. 010-4268804 Schiedam St. Liduinastraat 55 tel. 010-4267613 Tabaksshop Jacqueline Schiedam P.K-O.laan 144 tel. 010-4155016 Primera Joop van Schijndel Schiedam Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek P. J. Troelstralaan 31 tel. 010-4703037 Vlaardingen Liesveld 161 tel. 010-4349911 Sigarenhandel Berco Vlaardingen De Loper 82 tel. 010-4742997 Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek Woensdag 10 augustus SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Donald, 21.30u. ROTTERDAM Popular. Doordraaishow, 20.30u. The Act. Jam sessie, 22.00u. Sorbonne, Dirty Laundry, 22.00u. Wijkgebouw Musica. Theatergroep La wine, 14.00u. Donderdag 11 augustus SCHIEDAM Thurlede. Spelletjesmiddag, 14.00u. VLAARDINGEN Vlaardingse Hoofd, Rondvaarten, 11.00 en 13.15u. Grote Kerk. Orgelconcert door Aad Zou tendijk, 12.45u. MAASSLUIS Dolfijn. Zwem-in, 9.00u. Industrieweg e.o. Wie lerronde, 15.00u. ROTTERDAM Popular. Doordraaishow, 20.30u. St.Laurens- kerk. Middagpauze-concert, 12.45u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15-9.45. Alham bra 2: 'My Father the Hero' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'Four Weddings and a Funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30- Calypso-2: 'ComoAguapara Chocolate' (12) dag. 4-6.45-9.30, Calypso-3: TheAristocats' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 1: 'Beverly Hills Cop HI' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2; 'Maverick' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Blank Check' {al} dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Naked Gun 33 1/3' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'The Beverly Hillbillies' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Corso: The Flintstones' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) dag. 2-4. 'Alive' (16) dag, 6.45. 'Mountain Go rilla' (al) dag. 1-3. 'Jurassic Park' (12) dag. 9.15. Lantaren 1: al Ie films (16) dag. 9.30: 'Oeroeg'do. 'Bitter Moon' vr, Tn the line of fire' za. 'Howards End' zo. 'Carlito's Way' ma. Tndochine' di. 'Red Rock West' wo. Venster 1: 'La Ardilla Roja' (16) dag. 10. Lantaren/Venster 2: alle films (16) dag. 9.45: '300 Mile to heaven" do. 'Un coeuren hiver' vr. 'Strangerthan paradise' za. 'Paris s'eveille' zo. 'Les amants du Pont NeuF ma. 'Die Klagedes Kai- serin' di. 'Ay, Carrrelal'wo. Lantaren/Venster 3: 'Last Tango in Paris' (16) dag. 9.30. Lantaren/ Venster 4: '^geschminkt'(16) dag. 10. Lumière 1: 'Beverly Hills Cop III' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: The Getaway' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: 'Serial Mom' (12) dag. 6,45-9.30. Lumière 4: 'Schindler'süst' (12) dag. 8. Rex: '10 Little Maidens' (18)dag,vanaf 12door- l.voorstelling. Thalia: 'Striking Distance' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Speed' (16) vr.za, 00.15. Lumière2: 'Beverly Hills Cop III' (16} vr.za. 00.15. Lumière 3: 'The Getaway' (16) vr.za. 00.15. Lantaren 1: 'In the line of fire* (16) vr. 24. 'Carliot's Way' (16) za. 24. Venster 1: 'Bitter Moon' (16) vr.za. 00.15. Venster 2: 'Stranger than paradise' (16) vr. 24. 'Les amants du Pont Neuf (16) za. 24. Venster 3: 'LastTango in Paris' (16) vr.za. 00.15. Venster 4: 'Red Rock West' (16) vr.za. 24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De Aristokatten' dag. 1.15-4, Calypso 2: 'Duimelijntje' dag. 1.15. Lumière3: 'De Aristokatten' dag. 1.15-4. Lumiè re 4: 'Duimelijntje' dag. 1.15-4. Kolpron prima aan op de ruimte lijke ruggegraat van Vlaardingen en zou tevens voorzien in de be hoefte van veel Westwijkers. In hun rapport 'Vlaardingen naar een marktgericht beheer staan ook interessante recente gege vens van de drie corporaties. De door hen beheerde sociale wo ningvoorraad in Vlaardingen be draagt nu totaal 17.816 woningen. Ruim zeventien procent hiervan staat in de Westwijk. De gemid delde huur in Vlaardingen is 494 gulden per maand (in de West wijk 402), leeg staat gemiddeld negen procent (tien procent) en de gemiddelde technische staat van de woningen is voor heel Vlaardingen berekend op de norm 2,44. De Westwijk komt op 2,51. Dit laatste betekent dat al leen het nieuwere bezit van de woningbouwcorporaties in Holy- Zuid en aan de Maasboulevard minder aan onderhoud vergt. De Westwijk wijkt dus niet schrikbarend af van het plaatse lijk gemiddelde, Vv, Naast cijferaars stoeiden óok|^g debouwkuhdige ontwerpers^^ de Westwijk. Eerst dus StaS? wèf*! In de Zuid buurt moet nodig wat ge beuren, vindt ook de bewo nersvereni ging 720/PLN. Zij is tegen massale sloop van goedkope ga lerijflats, zo- afs deze flats aan de Prof. Rutgerstraat, maar eist achterstallig onderhoud en modernise ring. Foto Roel Dijkstra ke extern stedebouwkundige de gemeente later verving door het Bureau ARK architecten. ARK moet volgens de laatste planning op 15 augustus een ontwerp afle veren voor het rond de Dr.Wiardi Beckmansingel en Dirk de Derdeiaan te ontwikkelen nieuwe centrum van de Westwijk. De Flo- ris de Vijfdelaan en Van Baerle- straat verliezen dan hun winkel functie. Ook de keuzes voor de rest van de wijk komen in zicht. Eind deze week bespreekt wet houder Kees van der Windt met zijn topadviseurs in de Stuur groep Ruimtelijke Ordening het voorstel van ARK voor de totale planvorming. Volgende week moeten de politici in het college en de verschillende raadscom missies keuzes maken. Half sep tember zouden dan knopen defi nitief doorgehakt worden en in oktober krijgt de provincie een voorstel voorgelegd. De bewonersvereniging is acht jaar geleden uit onvrede opge- j richt toen de huurdersraad zich zelf ophief omdat ze geen gehoor vond bij het (toen nog) Gemeente lijke Woningbedrijf. De vereni- ging 720/PLN weet nu ook nog steeds niet waaraan zij toe is. Ze kent het Kolpronrapport niet, maar wel het standpunt dat dit rapport geldt als uitgangspunt' voor de aanpak van de Westwijk, die de gemeente heeft toegewe- zen aan de woningbouwcorpura- ties. Plannen Arnold Libregts heeft namens del4 vereniging workshops bijge-'4 woond, waarin gemeente de aan-"' pak van de totale Westwijk aan de* orde heeft gesteld. De eerste keer11 kwam hij hoopvol thuis. „We kon, den over alles meepraten." De* tweede keer (in december) was! geheel anders. „Stad had drie scenario's ge. t; maakt, waarover niet viel te dis- cussiëren. In alle gevallen ging het om de sloop van minstens vijf flatgebouwen. De PvdA kwam in die vergadering plotseling met een maquette van een plan Roovers, waarin alleen twee flats aan de Samuel Esmeijerstraat vervangen worden door eenge zinswoningen. De ontwerper Ter- mote zei later zelfs, dat dit niet be slist noodzakelijk is. In dat laatste plan kunnen wij ons het beste vinden." „Jaren geleden hebben we zelf. plannen gemaakt met woning bouw op het Cïonterrein, op het Erasmusplein en aan de koppen- van de flats. Het heeft wel wat nut" gehad want we zien die ideeën te-'* rugkomen in alle plannen. We" hebben met de gemeente rond ge-' reisd om naar verbeteringsprojec-1 ten te kijken. Er is 23 miljoen ge reserveerd voor het opknappen van de PLN-woningen, maar er gebeurt nog steeds niks aan onze huizen." „Het woningbedrij f wil niets doen.1 met dat gereserveerde geld. Di recteur mevrouw Theissen wil volgens ons van deze sociale huurwoningen af. Bij deprivati-1 sering zei- zefoMe^Blijlfobrf het- oude'. Nou, wij1 'öttdenófedén 'dat dagelijks." Hou 't maar op Shadia, zo kennen ze me allemaal: 'De buikdans is geweldig ge complfceerd.' Fötff Roel Dijkstrè Nee, geen leeftijd. Ook haar naam doet er niet toe. Werk en privé wil ze strikt gescheiden houden. „Ik moet hier op de bank gewoon met een hamburger kunnen zitten, ik wil niet altijd de buikdanseres uithangen. Hou 't maar op Sha- dia, zo kennen ze me allemaal." Shadia heeft sinds 1992 een felici- tatiedienst. Ze luistert feestjes op met oriëntaalse dansen, in haar eentje of met een groepje assis tenten of leerlingen. Het ligt er maar aan wat de klanten willen. Soms klimt ze in buikdanskos tuum uit een rieten mand, soms volvoert ze een dans met bran dende kaarsen op het hoofd. Meestal zijn het de vrouwen die haar bestellen. Voor een jarige echtgenoot, of een mannelijk fa milielid dat vijftig jaar is gewor den. Mannen zelf bellen maar zel den. Als Shadia voor een Nederlands publiek optreedt, zorgt ze voor veel humor in haar show. „De au thentieke buikdans is te zwaar, daar heeft hier niemand iets aan. En ik moet toch een beetje com mercieel denken." Een oriëntaals publiek is kritischer. Daar gaat Shadia wat serieuzer te werk, past ook de keuze van de muziek aan. Maar ook in oosterse kring oogst ze veel succes. Want ze beheerst de buikdans tot in de finesses. Shadia is van veel markten thuis. Ze heeft in Canada en de Verenig de Staten jarenlang als showgirl gewerkt. En in nog een handjevol landen. Ze trad op in hotels en nachtclubs. Werkte met slangen, als vuurspuwer, als Braziliaanse danseres. „Het echte variétéwerk, dus." Een beetje stresserig was dat soms wel. Vooral Las vegas. De buikdans leerde ze van een rondreizend gezelschap in Cana da. Van mannen, nota bene. Ter- Een feest zonder artiest is zoiets als een ijsje zonder slagroom. Op een feest heb je een gangmaker nodig. Een zanger, een orkestje, een buikdanseres. Wie zyn de mensen die het amusement ver zorgen op bruiloften en partq- en? En welk gezicht gaat er schuil achter dc make-up? Shadia fnee, geen leeftijd1) is buikdanse res. Vanuit een rieten mand of met kaarsen op haar hoofd, 't Is maar net wat de klan ten willen. En die klan ten zijn meestal vrou wen, die Shadia be stellen voor hun echt- genooot. „Wat ik wil is ontspanning brengen. Met muziek, dans, ac tie, kleuren. wijl ze zelf geen oosterse voorou ders heeft, pakte 't haar meteen. „Vanwege de sierlijke bewegin gen en de vloeiende ritmes. De buikdans is geweldig gecompli ceerd. Het duurt jaren voor je de coördinatie van je bewegingen onder de knie hebt. Pas na een jaar of tien kan je zeggen dat je het een beetje beheerst." Dat reizen kwam voort uit haar avontuurlijke natuur, niet uit fa milietraditie. Behalve wat verre verwanten die aan het toneel wa ren, heeft Shadia's familie zich al tijd verre gehouden van de show wereld. „Van mij is het denk ik een tik. Een drang om me te ma nifesteren. Niet een kwestie van ego, maar meer de neiging om mooie dingen te willen bouwen. Dansen is het enige dat ik goed; kan, en wat me blijft boeien." Zeker, de buikdans is erotisch gé; laden. „Hij is oorspronkelijk bè doeld voor haremvrouwen om de sultan te behagen." Maar wie een' pikant showtje wil, is bij Shadia- aan het verkeerde adres. „Aan de telefoon wordt weieens gevraagd of ik ook strip. Dat doe ik niet. Ik doe dit ook niet om mannen te be hagen. Het heeft niets uitda gends, zoals ik dans. Ik probeer het beschaafd te nouden. Ik zal nooit iemand ook maar z'n over hemd uittrekken. Ik blijf op af stand. Ik maak het wel gezellig natuurlijk, maar ik hou afstand. „Ik vecht voor een schone felidta- tiedienst. Wat ik wil is ontspan ning brengen. Met muziek, dans. actie, kleuren. Voor mij is buik dansen een expressie van mezelf. Het is een solodans, je kunt er in stoppen wat je wilt. Wat mij er in aanspreekt is vooral het sprook jesachtige. Ik zou wel eens iels met kinderen willen doen. Een choreografie bedenken naar een bestaand verhaal, of anders zelf iets verzinnen. Ik loop daar al ja ren aan te denken, maar ik kon) maar niet op een geschikt idee.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1